19 6 5 Het jaar der mijlpalen H Januari I H Juni April Mei Februari Maart K Bouwdag ‘tl L O WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 30 december 1965 Twee bekende Waddinxveners, de heren P. Mulder en P. D. Stuurman, overlijden in deze maand. Wijlen de heer Stuurman was ereburger van Waddlnxveen. Zij rusten In vrede. De winkeliersvereniging 'Zuidkade’ kreeg hoog bezoek. In hoogsteigen persoon bezocht "Swieber” onze ge meente. De held van vele kinderen en misschien nog meer ouderen mocht zich in een grote populariteit verheu gen. Tiet eerste grote nieuws dat 1965 11 voor Waddinxveen bracht was de benoeming van de heer W. Jongeneel, commies A ter gemeentesecretarie, tot burgervader van de gemeente Muiden. Onze snelgroeiende gemeente (per 1 januari 13.254 zielen) en in het bij zonder de Remonstrantse Waddinxve- ners, namen afscheid van ds. J. G. p|fschoon het Weekblad Hollands Hart vl in maart nog niet bestond besteed den wij toch ruimschoots aandacht aan n de raad maken enkele vertegen- woordigers bezwaren tegen het feit dat voor het bouwrijp maken van de gronden voor het uitbreidingsplan In Groenswaard negen miljoen gulden moet worden uitgetrokken. De raads leden achten het niet juist dat wordt vooruitgelopen op een beslissing van de Kroon met betrekking tot het hoger beroep dat B. W. van Waddinxveen tegen de afkeuring van GS van het plan Groenswaard hebben aangetekend. Een patrouillevaartuig van de Konin klijke Marine, Harer Majesteits ’Hadda’ bezoekt het Gouwe-dorp. De Duitse voetbalvereniging „Lüden scheid" is op bezoek bij ’Waddinxveen’. Wim de Lange (18 jaar) wordt nationaal kampioen meubelmaken. 306 bejaarden maakten weer het jaarlijkse reisje, dat hen werd aange boden door de middenstand. Deze maal ging de reis naar Marken en Volendam. De raad besluit tot handhaving van het ambtsgebed. De Raiffeisenbank bestaat deze maand zestig jaar. Gedurende een vergadering van de vroede vaderen van onze gemeente pleit de burgemeester voor een zoge naamde verhuisplicht voor mensen die in huizen wonen die beneden hun stand zijn. Bij het bekend worden van de ver loving van Prinses Beatrix met de Duitser Claus von Arnsberg wordt tot diep in de nacht een groot volksfeest gehouden op het Koningin Wilhel- minaplein. Niet alle Nederlanders vertoonden gedurende deze en de daaropvolgende dagen een neiging tot feestvieren. De sportweek bracht jong en oud op been. In de Gouwe werden zwemwed- belangstelling mochten verheugen. Ook strijden gehouden die zich in een grote werd in de Gouwe een hengelconcours georganiseerd. De belangstelling was hier minder, de concentratie van de deel nemers des te groter. De drumband van der Arbeiders- muziekvereniging „Voorwaarts” presen teerde zich in februari in haar nieuwe tenue. 1965 was ook het jaar waarin Voorwaarts haar 35-jarig bestaan op grootse wijze vierde. De bouw van de Nederlandse Her vormde kerk in Groenswaard zal het lieve sommetje van acht ton gaan ver gen. 1 - I II tlllllj 1.11 1 UI 1L. VI 1 ,|1 De dochter van de burgemeester, Elly, trad deze maand in het huwelijk met Rob Kempkes. Gedeputeerde Staten stelden voor het recreatieplan 't Weegje een miljoen gulden beschikbaar. Schrale troost voor Waddinxveen, want later in het jaar werd het plan voorlopig weer op de lange baan geschoven. Met eerste volleybal team van Be Fair promoveert naar de eerste klas van de afdeling Gouda van de NeVoBo. De heer D. Linschoten wordt gehul digd vanwege het feit dat hij de PTT gedurende vijfentwintig lange jaren met zijn beste krachten heeft gediend. De jaarlijkse sportweek trekt deze maal 1200 deelnemers. De heer T. Ver vers neemt na ruim twintig jaar af scheid als voorzitter. Hare Majesteit Koningin Juliana bracht eind mei een bezoek aan een zevental gemeenten in het hart van Holland. Waddinxveen viel als tweede de eer te beurt de landsvrouwe te be groeten. Na een rondrit door de ge meente te hebben gemaakt werd de landsvrouwe begroet door het burge- meestersechtpaar. Ook werd een bezoek gebracht aan de Meubelfabriek Kempkes N.V., waar in de showroom een ten toonstelling was ingericht over de Wad- dinxveense nijverheid. de benoeming van de heer I. J. P. Key- zer tot burgemeester van Moerkapelle per 1 maart 1965. De heer Keyzer volg de heer J. J. Steenbakker-Morilyon Loysen op. Har Sanders exporteert werk naar Italië, voorts krijgt hij een opdracht van de Nederlandse regering. Burgemeester Van der Hooft krijgt van het Gereformeerde Kerkkoor een langspeelplaat van dat koor aangebo den. I 'A,. A. De voetbalvereniging „Waddinxveen” wordt kampioen van de afdeling Gouda en maakt weer eens promotie naar de KNVB. In Waddinxveen zal een reactiverings centrum komen. Het rood, wit en blauw was niet van de lucht toen Hare Majesteit Koningin Juliana deze maand haar glorieuze tocht door een aantal Zuid-Hollandse gemeenten maakte. De heer C. van der Bas bood de landsvrouwe namens de Waddinxveense bevolking een ge schenk voor het vakantiehuis „De Blauwe Vogels” aan. Het „Weekblad voor Waddinxveen” vierde in mei haar twintigste verjaardag. Wij danken onze abonnees hartelijk voor de vele (stilzwijgende) gelukwen sen die wij mochten ontvangen. Zij waren niet nodig geweest, wij hebben het al die jaren met plezier gedaan. van Tol-F. M. Boonstoppel (Wad- dinxveenser kan het niet). Rehorst open de met veel vlagvertoon de duizendste door dat bedrijf in Waddinxveen ge bouwde woning. De centrale wijkverwarming zal één miljoen gulden gaan kosten. M/fet de werkzaamheden voor de res- lll tauratie van de Be Fair-veiden wordt een aanvang genomen. Gedurende enige tijd heeft Waddinx veen z’n eigen regionale radio-omroep gehad. De VIT had de illegale minia tuur-REM echter spoedig in de kraag en met een fikse boete maakte men een eind aan de illusie van de jeugdige etherpiraat (en ook aan de onze). Hoe veel boete werd Verolme ook weer op gelegd? Het nieuwe veilingcomplex aan de Breoeweg wordt officieel ingebruik- genomen. Wachtmeester C. Landman nam af- scneid van de rijkspolitie in Waddinx veen. in Reeuwijk wordt bekend dat de Eltnoevenbrug aan een drastische ver nieuwing toe is. Enkele maanden later zaï blijken waarom. De EHBO atdeiing Waddinxveen viert naar 45-jarig bestaan. Het Hervormd en het Christeiijk- Naiionaal onderwijs zullen in de nieuwe wijken geen aparte scholen meer stich ten. Alweer een stap in de goede rich ting. En we vieren eind april natuurlijk weer een uitbundige koninginnedag. IJet vervoersbedrijf Van Heyst deed 11 mee met de gedurende dit jaar (veel te) veel gehoorde kreet: leefbaar heid. De gemeenschap werd verrijkt met twee prachtige flamingo’s, waar van er een helaas spoedig zou sterven. De aardgas- en elektriciteitstarieven gaan omhoog, zo besluit de raad na een langdurige vergadering. De heren A. Zalm, A. de Mik en D. Langen ontvangen de eremedaille in brons behorende bij de Orde van Oran- je-Nassau voor veertig jaren trouwe dienst (bij één baas wel te verstaan). „Waddinxveen” besluit tot de herop richting van een atletiekafdeiing. Nog uitbundiger misschien dan Ko ninginnedag wordt het feit gevierd dat Nederland twintig jaar geleden van de Duitse bezetting werd verlost. De huishoudschool De Rank bestaat vijf jaar. De prestaties van de diverse sport verenigingen in Waddinxveen lagen ook dit jaar weer op hoog niveau. Zo werd het eerste herenteam van de volleybal- afdeling van Be Fair kampioen en pro moveerde naar de eerste klasse van de NeVoBo van de afdeling Gouda. De kampioenen: Staand: A. Boonstoppel, E. J. van Beek, H. C. Terstappen, A. van Tol. Zittend: H. Boonstoppel, T. van Putten en B. van Esterik. Maart was in de allereerste plaats de maand van de Bouwdag. Op 25 maart toonde onze gemeente aan de landelijke pers haar toekomstplannen. Het werd een grootse manifestatie, waarbij Gede puteerde D. van der Kwaak de ene eer ste steeri na de andere sloeg. De twee duizendste woning, die na de oorlog ge bouwd was, kwam op deze dag klaar en werd betrokken door het jonge echtpaar 25 maart 1965: Bouwdag Waddinx veen. Op de bouwdag zagen de Oranje- en Vondelwijk er nog zo uit. De num mers geven aan welke officiële daden er op daeze dag plaats zouden hebben (1. ingebruikstelling van de centrale wijk verwarming in een van de ketelhuizen aan de Busken Huetlaan; 2. slaan eerste paal 94 woningwetwoningen voor „Ons Begin"; 3. overdracht 2000ste na de oorlog in Waddinxveen gebouwde wo ning aan de Bilderdijklaan’, 4. 1000ste na de oorlog in Waddinxveen gebouwde woning door N.V. P. Rehorst; 5. slaan eerste paal kleuterschool De Duiventil aan de Staringlaan; 6. 2000ste woning van de N.K Eurowoningen aan de Jus tus van Effenlaan; 7. ingebruikneming uitbreiding rioolwaterzuiveringsinstalla tie). Deze foto werd genomen in maart. Op de plaatsen waar het nog maar kort geleden een chaotische zanderige vlakte was, staan nu huizen, waarvan de mees- Dent u net als wij? Als dat zo is dan komt er op oudejaarsavond, die u bij 15 de kachel bij moeder de vrouw doorbrengt (net als wij), weinig terecht van een terugblik op het jaar dat achter ons ligt. Zoals u het hele jaar geen tijd heeft gehad al te lang bij de dingen des levens stil te staan, zo heeft u ook op oude jaarsavond geen tijd er eens echt voor te gaan zitten en de gebeurtenissen van 1965 de revue te laten passeren. Er was eens een (slechte) dichter, die schreef: Alweer een jaar dat is verstreken. Hoe verganklijk is de tijd. Uren, dagen, maanden, weken Vlieden zich naar d’eeuwigheid. De man had gelijk. Voor men het weet zal ook' het nieuwe jaar al weer een respectabele baard dragen en zullen wij ons weer afvragen waar de tijd toch in vredesnaam blijft. Wij mensen hebben het veel te druk (of zijn druk bezig met te doen alsof) om eens wat meer aandacht te besteden aan wat er met ons en rondom ons gebeurt. We zien niet meer die kleine fijne dingetjes waar Toon Hermans het aldoor over heeft. En ook ons verdriet slijt sneller dan we zelf meestal durven hopen. W7e zijn standophouders, statusjagers, dikdoeners en geldverdieners geworden. W Niemand heeft tegenwoordig meer een baas of een baan. De baas is nu supérieur en de baan job of positie. We hebben allemaal een auto die voor de deur staat (liefst voor de deur van de buren, opdat die hem ook zuilen zien) en als ’t kon zetten we onze verworvenheden van de hoogcünjuctuur (televisie met twee netten, koelkast, hoogtezon, etc.) voor het raam als ware het een etalage. En we zijn het zelf die Vader Tijd tot alsmaar meer spoed manen en als dan de laatste dag van het oude jaar aangebroken is dan eten we ons dik aan olie bollen en appelflappen en gieten de resterende ruimte vol met alcohol. Voor de meesten onder ons begint 1966 dan ook met een fikse kater. Tijd voor een terug blik hebben we niet gehad. Bent u net als wij In één opzicht verschillen we echter van u. Het behoort namelijk tot onze taak een terugblik te geven over wat er het afgelopen jaar in uw naaste om geving gebeurde. Maar met deze terugblik zijn we gelukkig vroegtijdig begonnen, omdat er maar al te veel lezers zijn die hun geheugen nog eens opgefrist willen zien en we komen hen. daarbij graag tegemoet. Gelijk we ook vorig jaar hebben gedaan zullen we u een chronologisch overzicht geven van de gebeurtenissen in 1965 in Waddinxveen en van de laatste maanden in Reeuwijk, Zevenhuizen en Moerkapelle. Paardekooper, die benoemd werd tot hoofd van de afdeling religieuze uit zendingen van de VPRO (radio en tele visie). Jubilea deden zich ook in januari weer voor. De heer J. G. Hooftman werd gehuldigd vanwege het feit dat hij in 1940 in dienst trad bij de auto- busdienstonderneming Citosa N.V. en het echtpaar G. Molenaar-E. Dullemeyer vierde de vijfenvijftigste trouwdag. Dr. A. van Haarlem doet deze maand zijn intrede bij de gemeentenaren van de Hervormde Immanuëlkerk. Burgemeester C. A. van der Hooft maak zich in zijn nieuwjaarsrede zor gen over de scholenbouw in Waddinx veen en niet ten onrechte Tijdens de raadsvergadering worden vragen gesteld over geruchten omtrent ernstige mankementen aan de centrale wijkverwarming. De berichten blijken ongegrond. oe houden we de koopkracht in Waddinxveen?” is de strekking van een langdurige redevoering die burgemeester C. A. van der Hooft voor de Waddinxveense middenstand hield. Naar aanleiding van het verslag In onze krant leverden enkele lezers felle kri tiek op de middenstand. Ook de week markt kreeg het te ontgelden. De heer L. Plate, stationchef in Waddinxveen, vierde zijn zilveren ju bileum bij de Nederlandse Spoorwegen. Aan het eind van dit jaar zouden de kleuterscholen Pinkeltje en Pinkelotje gereedkomen. De voorzitter van Volks onderwijs, afdeling Waddinxveen, de heer T. Ververs, legde in februari de eerste steen voor Pinkeltje. '4

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 5