19 6 5 1 9 6 5'= 1 9 6 5 19 6 5 19 6 5 Juli Oktober Weekblad voor Waddinxveen II Augustus SeptembeB* 20 jaar geleden: I M I Pagina 6 Alle foto’s in dit blad I [I 3 l z.gn genomen door Sjaak Noteboom Storm jk I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 30 december 1965 W Zaterdag 29 december 1945: E Resat Erhan, en het nieuwe winkel- Waddinxveen telt 14.000 inwoners. Het is drs. W. R. Verhoeven, die met vrouw en kinderen dat getal rond heeft gemaakt, door zich in het noordelijkste huis van de gemeente te vestigen. Op het gemeentehuis wordt een officiële ontvangst gehouden. De gemeente neemt afscheid van de heer H. Sinteur, die gedurende 38 jaar straatmaker bij de dienst gemeente werken is geweest en nu van een wel verdiend pensioen gaat genieten. De velden van Be Fair naderen hun voltooiing. Na de dood van één van de Flamin go's In het Warnaar-plantsoen krijgt de eenzame Waddl (of Is het Veni?) gezel schap van drie soortgenoten. Het bisdom Rotterdam bepaalt dat er in Waddinxveen geen tweede parochie zal komen. De spiksplinternieuwe, hypermoderne veiling aan de Bredeweg is nu al weer te klein. Uitbreiding zal spoedig nood zakelijk zijn. A an het begin van deze maand ver toefden de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaa- sesz en diens echtgenote een hele dag in Waddinxveen. Mevrouw L. H. A. Klaasesz-de Bruyne opende de nieuwe rolstoelwoning (de tweede In Neder land) en de nieuwe showroom van de N.V. de Waardt’s Handelmaatschappij. De commissaris nam de opening van het Turkse woonoord van de NKF In samenwerking met de Turkse ambas sadeur In ons land, Zijne Excellentie Pastoor J. A. M. Saulenn uit Voor burg wordt door de „Victorianen” fees- De totale kosten voor de bouw van het zwembad aan de Sniepweg zullen b c i s 1 c Op 17 augustus vindt de overschake ling op hebben V oorzienings- Gehandicap- telijk ingehaald. De eerste avond van de Culturele Kring van dit seizoen (Taloelah) wordt een succes. i Mevrouw J. van der Hooft-Lourens slaat de eerste (mijl)paal voor het uit breidingsplan Groenswaard 1. Vele dui zenden palen zullen nog de bodem in moeten worden gedreven voor het plan gestalte zal krijgen. In een van onze uitgaves van sep tember verscheen de eerste publi catie over het zwembad dat er zal moeten komen. Binnen enkele weken was een hechte organisatie opge bouwd die nu alweer een fiks bedrag bijeen heeft gegaard. Genoeg is het natuurlijk nog niet, maar een beetje trots zijn we wel op ons initiatief. Wethouder S. Pille werd 65 jaar, maar wilde dat eigenlijk helemaal niet weten. Daarom weet u ook niets van ons. Rooms-Katholiek Waddinxveen neemt afscheid van pastoor B. A. Emmelkamp. K. Stalker wordt onderscheiden met de eremedaille in brons voor hdf feit dat hij veertig dienstjaren bij de meu belfabriek Stolker N.V. achter de rug heeft. ugustus vindt de overschake- aardgas plaats. Vele huisvaders in die eerste dagen met betrek- rijden. Een tragisch ongeval aan de Brug weg maakt op wrede manier een eind aan het leven van drie jonge Waddinxveners. De belangstelling voor de begrafenisplechtigheid is overweldigend. De huishoudbeurs, die in het her vormd wijkgebouw werd gehouden ten bate van de te bouwen Westerkerk in Groenswaard, brengt bruto 20.000 op. Burgemeester Van der Hooft maakt zich kwaad op zijn raadsleden. „in onze raad geen grote politiek," zegt hij. Da’s pas mannentaal Het jaarlijkse reisje van de ouden- van-dagen voerde dit keer naar Marken en Volendam. De Markense midden stand deed op deze dag goede zaken. De Duitse bedrijfsvoetbalclub ,,Phö- nix ’60" uit Ludenscheid bracht in ok tober een bezoek aan RCV, dat zijn be zoekers op bijzonder gastvrije wijze ontving. Na een lange reis hadden de Duitsers nog genoeg fut in hun benen om de carrosseriebouwers met 30 in het zand te doen bijten. W/im de Lange werd als vertegen- W,woordiger van ons land vijfde bij <Te “internationale beroepenwedstrijd in Schotland. Duizend kinderen brachten op de laatste dag van de grote vakantie een bezoek aan Ouwehands dierenpark op kosten van de Waddinxveense midden stand. De volgende dag zaten ze er weer voor een jaar aan vast. De biljartvereniging De Sportvrienden ging op bezoek bij haar zustervereni ging Billardfreunde in Herne-Sodingen in West-Duitsland. De Waddinxveense biljarters werden hartelijk en gastvrij ontvangen en hopen volgend jaar wat terug te kunnen doen. Wederom ging een jaar voor bij en onwillekeurig gaan onze gedachten terug naar de jaar wisseling van 1944-45, de som berste die wij ooit hebben mee gemaakt. Pas enkele dagen ge leden zagen wij de vriendelijke lichtjes van de kerstbomen branden door de niet verduis terde ramen. Hadden wij verleden jaar een kerstboom? Misschien wel op heel bescheiden wijze om toch aan de kinderen iets te laten blijken van de vreugde die wij ondanks alles toch steeds weer beleven in de ge boorte van Jezus. Daarnaast hing toen de sombere dreiging k van de algemene arbeidsinzet. 1 Er was geen gezin of er was I wel iemand die zich moed moest inspreken dat het wel zou meevallen. En hoe was het met de voedselpositie, de brandstoffen, de verlichting? Genoeg van dit alles Wij hebben het Kerstfeest weer gevierd en weer staan wij aan het einde van een jaar, het jaar dat ons de vrede bracht. God zij dank. Alom zien wij blijdschap. Een ieder voelt dat het beter gaat worden. Steeds weer bemerken wij dat het herstel zich, hoe langzaam dan ook, voltrekt. Is er dan niets meer te wensen? Zeer zeker Verschillende zaken vragen de aandacht en houden de pu blieke opinie bezig omdat er in diverse gevallen naar de ge voelens van velen niet bevre digend wordt gewerkt. We wil len enkele voorbeelden noe men: het schoeisel- en kleding- vraagstuk, de berechtiging van NSB-ers, de zuivering, enzo voort. Laat ons aan het einde van het vredesjaar hierover niet klagen. Slechts dankbaar zijn wij voor hetgeen we nu weer hebben. In de eerste plaats is dat: onze Vrijheid. Moge God ons land en onze gemeente onder de bezielende leiding van onze geëerbiedigde koningin verder voorwaarts sturen op de weg naar herstel van onze stoffelijke en mate riële behoeften. En met deze bede voor ogen klinkt onze oprechte wens: GELUKKIG NIEUWJAAR ncoai L_iuan, en uci mcunc nnirwr centrum aan het Koningin Wilhelmlna- plein voor zijn rekening. De raad uitte haar verontrusting over het nieuwe streekwaterleidingbedrijf. Gerrit Jan van Dodewaard en Maria Catherine van Hattum werden door fa milieleden en kennissen uitgebreid in de bloemetjes gezet omdat zij in oktober zestig jaren lief en leed hadden gedeeld. Bode Hogebrug kreeg de nodige aan- De speeltuinverenigingen deden deze zomer weer goed werk. Ook „De Padde stoel” in de Lijsterhesstraat mocht zich weer in een grote populariteit verheu- (Met uitzondering van de lucht foto op pag. 5 en de beide foto’s links boven op pag. 8). ongeveer één miljoen gulden gaan be dragen. Het circus van Toni Boltini slaat voor één dag haar tenten op in onze ge meente. De Rijkspolitie van Waddinxveen krijgt een splinternieuwe surveillance- A an het begin van het nieuwe sohool- ïTL jaar kwam Waddinxveen in het trotse bezit van twee nieuwe kleuter scholen: Pinkeltje en Pinkelotje. Ook de voetbalcompetitie startte weer. Voor de redactie meer werk met vier extra voetbalelftallen om verslag van uit te brengen. In het expositiezaaltje van Boekhandel Veldwijk werd een bijzonder interessan te tentoonstelling gehouden van prent briefkaarten uit het leven van Koningin Juliana. De belangstelling voor deze landelijke primeur was bijzonder groot. Een mijlpaal in de geschiedenis van Waddinxveens expansie is het slaan van de eerste paal voor de realisatie van het plan Groenswaard I. Het was mevrouw J. van der Hoof-Lourens die de paal met vaste hand de grond In joeg. Maar of het de eerste was Burgemeester Van der Hooft laat zich tijdens deze officiële gebeurtenis iet wat laatdunkend uit over de houding van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland. Volgens hem ondervindt het Gouwe-dorp te veel tegenwerking bij het pogen van Waddinxveen een leef bare (daar heb jenem weer) gemeen te te maken. TT’n dan wordt op 8 juli uit het „Week te blad voor Waddinxveen” het „Weekblad Hollands Hart" geboren. Op de Moerkapelse deurmat staat welkom. Op die van Zevenhuizen en Reeuwijk ook, maar daar zeggen ze ’t niet zo. De Gascon-karavan arriveert In Wad dinxveen. Het aardgas zal nu spoedig een feit zijn. RCVerheul wint het bed rijf svoetbal- toernool. Er wordt ook een tennistoer nooi gehouden. Het Turkse woonoord van de Neder landse Kabelfabrieken in Waddinxveen wordt betrokken door de eerste buiten landse werknemers. In oktober van dit jaar werd het be stuur van de Stichting centrum voor Lichamel^ huis geïnstalleerd. Over een aantal jaren ten in de raadszaal van het gemeente- zal deze maquette van het reaktiverings- centrum in Groenswaard werkelijkheid moeten zijn. Dat is dan de taak van het stichtingsbestuur. king tot het middagmaal de grootste consideratie moeten betrachten om de lieve vrede te bewaren. Het pretpark (lunapark mag ook, maar kermis is uit den boze) trok vele belangstellenden. dacht van het gemeentepersoneel toen hij zijn vijfendertigjarig jubileum vier de. De Arbeidersmuziekvereniging Voor waarts bestond vijfendertig jaar en wilde dat weten ook blijkens het grootse feest dat werd georganiseerd. De eerste tienduizend gulden voor het zwembad zijn binnen. De Racing Club Verheul krijgt een bliksembezoek van „Phönix 1960” uit Duitsland. ■m wagen. Het is nu nog veel riskanter geworden ongestraft zonder licht te Het KW-plein heeft intussen een geheel ander aanzien gekregen dan op deze foto. Men was hier nog volop bezig met de koortsachtige voorbereidingen van het bezoek van de commissaris der koningin. De commissaris van de koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, en diens echtgenote, mevrouw L. H. A. Klaasesz- de Bruyne, vertoefde in oktober een hele dag in Waddinxveen. Openingen, be zichtigingen en toespraken wisselden elkaar in snel tempo af. Mr. Klaasesz toonde zelfs voor de fruitmand die hem werd aangeboden nog grote interesse. Mevrouw Klaasesz kijkt toe. De winkeliers van het Brugcentrum willen niet meedoen met de gezamen lijke middenstandsactie voor Waddinx- ven. De bejaarden dreigen de dupe te worden en gelukkig laat een ieder op tijd het gezond verstand werken waar door de hele affaire een storm in een glas water bleef (en dan nog maar een klein glaasje). Leerlingen van de Koningin Juliana- school blijken beter fikkies te kunnen blussen dan stoken (bij ons was het al tijd andersom) en worden dan ook win naar van de brandweerwedstrijd. De Wed. Boonstoppel viert in sep tember haar gouden jubileum. Zo’n lang en vooral „kleurrijk” bestaan dient ge vierd te worden, alleen... waarom moest dat nou in Boskoop gebeuren? Verheul draagt zijn duizendste Ley- landbus voor de Spoorwegen met veel vlagvertoon over aan de directie van het Leyland-concern. aga l fc. pi

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 6