1 9 6 5 19 6 5 1 9 6 5 19 6 5 1 9 6 51 I ft» ft1 Juli D September December November Oktober I) Augustus n Zevenhuizen verrijzen hoogspan ningsmasten die niet alleen het land- schap op een ergerlijke manier van haar pitoreske schoonheid beroven, maar bovendien oorzaak schijnen te zijn van een dubbel beeld op de tele visieschermen van vele Zevenhuizense huiskamers. Vooruitgang is toch maar alles maar dan liever wei onder de grond. 1 Pagina 8 eigen uw uw Naam Straat Handtekening Woonplaats s het i I Heeft u het weekblad al? Nog geen man overboord. Vul de bon in voor uw kennissen, vrienden of familieleden die misschien bet Weekblad Hollands Hart nog niet kennen. f 1,53 per kwartaal ’t is de moeite. *doorhalen wat niet wordt gewenst. ft U zit voor het nieuwe jaar vast boordevol goede voornemens. Heeft u zich ook al voorgenomen een abonnement op het Weekblad Hollands Hart te nemen Zo niet dan is hier uw kans. Voor slechts f 1,53 per kwartaal krijgt u elke week uw weekblad met uw eigen nieuws in brievenbus. Ondergetekende wenst zich te abonneren op Weekblad Hollands Hart en betaalt per kwartaal/ half jaar/jaar* - f ft» WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 30 december 1965 firma D. Ottevanger Zonen. 8* 1. I slaat de eerste paal voor een complex van 81 woningen in Moerkapelle. Een mijlpaal. De voetbalvereniging „Moerkapelle” opent haar fraaie nieuwe clubgebouw met een wedstrijd die wordt geleid door niemand minder dan Leo Hom. wijk-brug. Een inwoner van Reeuwijk doet aan de Korssendijk een lugubere vondst. Een smerig sensatieblad uit Den Haag meent aan deze onverkwikkelijke af faire op ronduit schandalige wijze aan dacht te moeten besteden. Dat mag allemaal maar in deze tijd. In Reeuwijk werd de eerste paal ge slagen voor een complex van 97 wo ningen in het uitbreidingsplan Reeu- tot beschermheer van de Zevenhuizen- se bejaardenbond. De Elfhoevenbrug stort bij een po ging tot ophalen in elkaar. Wonder bo ven wonder vallen er geen gewonden. Aan het begin van dit jaar was al ge waarschuwd voor de labiele situatie waarin de brug verkeerde. De Plasbrug wordt na een onderzoek ook meteen afgebroken. Het Reeuwijkse raadslid C. Hoogen- doorn overlijdt plotseling. Wijlen de heer Hoogendoorn had zitting in de raad voor de Staatkundig Gerefor meerde Partij. Hij ruste in vrede. De gemeenteraad van Reeuwijk gaat op excursie en bekijkt projecten voor zandwinning. De Reeuwijkse damclub „Denk en Zet” wordt kampioen van de eerste klasse van het Goudse Damdistrict. 4 e bevolking van Zevenhuizen haalt op enthousiaste wijze zijn nieuwe burgemeester binnen. De regen gooit wel een beetje roet in het eten, maar dat vermag de feestpret niet drukken. In de raad van Reeuwijk wordt door sommige leden bezorgdheid uitgespro ken over de kwaliteit van het Reeuwijk se water. De ingebruikneming van de voor Nederland unieke rioolwaterzuive ringsinstallatie brengt al veel verbete ring. De raad van Zevenhuizen leent an derhalve ton. Het geld is bestemd voor de nieuwe vuilnisaccommodatie van de gemeente. Het openingsfeest mag geslaagd he ten, met de financiën zit het minder lekker. Er is een tekort van vijftien mille. Het noodweer van december richtte op vele plaatsen grote schade aan. In Reeuwijk werd zelfs alarm gegeven voor het gevaar voor dijkdoorbraak In de polders Vettenbroek en Broekvel- den. In Zevenhuizen breekt tot twee maal toe een electriciteitskabel. T?en avond met Leo Horn levert de Lu voetbalvereniging ’Moerkapelle’ het lieve sommeje van f 1400,— op. Nog niet genoeg om het tekort van 15 mille te dekken. In Moerkapelle kwam het geschenk voor het tehuis „De Blauwe Vogels” gereed. Het werd vervaardigd door de De bewoners van de Knibbelweg schrijven een boze brief naar het ge meentebestuur van Zevenhuizen. Zij blijken de opvatting van B. W. dat er aan de Knibbelweg een vuilnisstort plaats moet komen niet te delen. Als er dan een openbare vergadering wordt uitgeschreven schitteren de „Knibbe- laars” door afwezigheid. Burgemeester A. van ’t Verlaat, nog geen maand op post, wordt benoemd In Reeuwijk pakte men de zaken ri- goreuzer aan. De raad machtigde B. W. een lening van f 11.000.000,— aan te gaan voor het zandwinningsprojekt. De zangvereniging „Vox Jubilans" in Zevenhuizen vierde haar twintigjarig bestaan. Tiet bestuur van de Oranjevereniging 11 Zevenhuizen treedt vrijwel In haar geheel af, omdat vrijwel niemand meer tijd heeft. Omdat niemand van de leden zich geroepen voelde een bestuurs- funktie op zich te nemen kwam de ver eniging op losse schroeven te staan. Er was een drietal vergaderingen voor nodig om de moeilijkheden althans voor een deel op te lossen. De Oranjever eniging blijft. Ook bij de voetbalvereniging Groene weg waren moeilijkheden zij het dan van een andere aard. Gelukkig is ook hier de hemel weer opgeklaard al blij ven de prestaties van het eerste elftal onder de maat. Daar moet nodig wat aan gebeuren. Catharina Boot en Gerrit van Hof wegen herdachten deze maand op een feestelijke wijze hun gouden bruiloft. Het college van Burgemeester en Wethouders van Moerkapelle bracht deze maand een aantal oriëntatie- bezoeken aan plaatsen in de omge ving. Ook Waddinxveen werd met een bezoek vereerd. Burgemeester A. van ’t Verlaat wordt beschermheer van „De Kleine Trom petter”. De raad van Zevenhuizen is deze maand trouwens scheutig met geld. Voor een brandweereenheid wordt ruim 18 mille uitgetrokken, voor de vernieuwing van het raadhuis 27.000 en voor de bouw van een ambtswo ning van de burgemeester zelfs meer dan een ton. Reeuwijk is bescheidener deze maal en wil zelfs geen deskundigen in de diver se raadscommissies. „We zijn zelf des kundig genoeg” zeggen ze daar. De Zevenhuizensche Ijsclub, die dit jaar 85 jaar bestaat, mag volgend jaar de nationale kampioenschappen op de korte baan organiseren. Proficiat I De heer M. Brak volgt wijlen de heer C. Hoogendoorn op als lid van de ge meenteraad van Reeuwijk. De gemeenten Benthuizen en Moer kapelle geven gezamenlijk een infor- matieboekje uit. Het is een bijzonder leuk en overzichtelijk werkje geworden. Vooral vele nieuwe Moerkapellenaren zullen er veel plezier van hebben. Jubilea: ]ac de Knegt is dertig jaar raadslid in Moerkapelle. De burgemees ter speldt hem daarom de eremedaille in goud verbonden aan de orde van Oranje Nassau op de borst. Tijdens een sobere bijeenkomst op het gemeentehuis wordt het vijfentwin tigjarig jubileum van de heer L. Braber uit Zevenhuizen als gemeente-ambtenaar gevierd. Het echtpaar Evert van Dijk- Cornelia Paulina Molenaar viert zijn vijftigste trouwdag. In Moerkapelle her denkt de Graaf zijn zilveren jubileum als werknemer bij de firma G. Oudijk. De derde molentocht in Zevenhuizen trekt elfhonderd deelnemers. Dertig jaar lang heeft de heer Jac. de Knegt de belangen van zijn kiezers in de raad verdedigd. Bij koninklijk be sluit werd hij daarom onderscheiden met de eremedaille in goud behorende bij de Orde van Oranje-Nassau, die hem hier door burgemeester I. J. P. Keyzer op de revers wordt gespeld. In Reeuwijk werd het bejaardencen trum officieel geopend. Het stichtings bestuur kampte echter reeds nu met tekorten en voerde daarom voor de veertig woningen een drastische huur verhoging in. Dat bracht nogal wat re acties teweeg en tenslotte bleek alles nogal mee te vallen. Gelukkig maar. Het gemeentebestuur van Moerkapel le besloot in verband met de komende verkiezingen een aantal bijeenkomsten voor de jonge kiezers te beleggen. Deze bijeenkomsten zullen volgend jaar moeten plaatshebben. In Reeuwijk waren Kaatje van der Star en Pieter Jongeneel 55 jaar ge trouwd. De bruid liet over haar afschuw aan publiciteit geen twijfel bestaan en dreigde met het gebruik van de bezem als we zouden komen praten. Dat heb ben we dan ook maar niet gedaan. Het college van B. W. van Reeu wijk bood de raad een sluitende be groting aan. „We zullen volgend jaar niet meer dan het hoognodige kunnen doen” was de consequentie van deze begroting. Moerkapelle had ook een gouden bruiloft. P. Verschoor en G. Bakker vormden het gelukkige bruidspaar. De heer P. v.d. Sluis werd gehuldigd van wege het feit dat hij vijfentwintig jaar bij de firma A. Bakker in dienst was geweest. De heer G. B. van Leeuwen en me vrouw A. Moons-van Leeuwen worden pauselijk onderscheiden voor hun ac tiviteiten voor de parochie Reeuwljk- brug. De oudste inwoonster van Reeu wijk, mevrouw L. Boogaards-Blom wordt 93 jaar. T) urgemeester Quarles van Ufford van 11 Reeuwijk onthulde drie plastieken van Sonja Meyer die waren geplaatst bij de Gerardus Majellaschool. Horen, Zien en Zwijgen heette deze fraaie cre atie van de Reeuwijkse kunstenares. De Rooms-katholieke kerk van Reeu- wijk-dorp viert op grootse wijze haar vijfenzeventigste verjaardag. Het feest duurt een volle week, waarbij ieder aan bod komt. Tussen neus en lippen door wordt ook nog een aardig sommetje geld ingezameld. De plattelandsvrouwen van Zeven huizen brengen een bezoek aan Den Haag waar het Vredespaleis en het kosuummuseum worden bezichtigd. De Reeuwijkse brandweer wordt win naar van de brandweerwedstrijden in Boskoop. Tien gemeenten nemen deel aan deze wedstrijd. De roei- en zeilvereniging Elfhoeven neemt haar nieuwe bungalow in ge bruik. In Sluipwijk wordt het her vormd streekcentrum „De rokende turf” officieel in gebruik genomen. Moerkapelle bood de Koningin een ge schenk aan voor het tehuis „De blauwe vogels". De raad van de gemeente Zeven huizen trekt 99.000 uit voor de res tauratie van de kerktoren. A an kaptein ter zee bd C. J. W. van A. Waning te Reeuwijk wordt door Prins Bernhard de Zilveren Anjer van het Prins Bernhardfonds uitgereikt. Burgemeester I. J. P. Keyzer van Moerkapelle werd benoemd tot be stuurslid van het drinkwaterleidingbe- drjjf „De Tien Gemeenten". De heer Mudde van de rijkspolitie in Reeuwijk viert zijn zilveren jubileum als wachtmeester. De raad van Moerkapelle steunt een voorstel van B. W. tot invoering van het ereburgerschap in deze gemeente en tiet gebruik van een toga bij het voltrekken van huwelijken en andere officiële plechtigheden. Mevrouw A. de Jong-Smit neemt af scheid als hoofdleidster van kleuter school Bengeltje in Reeuwijk. In een van onze nummers besteed den wij aandacht aan Ottevangers Mo- lenbouw in Moerkapelle. Dit groeiende bedrijf met een tweede vestiging in Aalten laat geen gelegenheid voorbij gaan haar producten in den lande te laten zien. Hier ziet u de Ottév3nger- stand op de V iet am in Utrecht. Op een mooie herfstzondag in sep tember zakt de Elfhoevenbrug door zijn bejaarde voegen. Restauratie heeft geen zin meer en dus breekt men haar maar af. De Plasbrug overleeft haar zuster niet lang, zij het dan dat zij niet in stortte (al scheelde dat maar weinig). Goed nieuws voor Zevenhuizen dat van het ministerie bericht kreeg over de be noeming van de heer A. van ’t Verlaat, secretaris van de gemeente Stolwijk, tot burgemeesetr van Zevenhuizen. In Moerkapelle besloten de vroede vaderen tót de bouw van een nieuw hulppostkantoor. Gedeputeerde D. van der Kwaak De landbouwjongeren van Zeven huizen voerden tijdens hun jaarlijkse feestavond het stuk „Goudaaltje” op. Het stuk had groot succes, maar of dat nou aan de acteertalenten van jongelui of aan de schmink op de gezichten te danken was is achteraf niet meer na te gaan. Gezellig was het er wel. Het gezin van burgemeester Keyzer wordt verblijd met de geboorte van twee zonen. Sommige krantenredacties blijken een ongebreidelde fantasie te hebben en vermelden welhaast astrono mische gewichten. Het blijkt echter al lemaal nog mee te vallen. Gedeputeerde D. van der Kwaak sloeg in Moerkapelle de eerste paal voor een complex van 81 woningen, die er als op de tekening aangegeven zullen gaan uitzien. Een hele opluchting voor Moerkapelle’s woningzoekenden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1965 | | pagina 8