voor nieuwe Gisteravond werd het bouwplan getoond De RENTEB1JSCHRIJVING op de spaarboekjes zal plaats hebben van 17 t/m 28 januari a.s. eerste paal Geref. Kerk Een fikkie dat mag Nog dit jaar Het bestuur der Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen, Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Ruim/1800,-voor Anti Honger Actie IZoud weer Iw MJn PU R O L Eigentijds „De Rijnstreek” stuurt circulaire Bronchi letten COÖP. RAIFFEISENBANK »WADDINXVEEN« Groenswaard Kerstboomverbranding succes Ds. J. R. Cuperus bedenktijd Architect Roggeveen ontwierp kerk voor J J Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda MAKELAARS TAXATEURS „Echt kerk” Jeugdactie Betalingsregeling Geldontwaarding Ontmoetingshal Hoestdrank in tabl«tvorm.95ct Zuilengalery (verechljnt elke donderdag) DONDERDAG 6 JANUARI 1966 21e JAARGANG - Nr. 1069 (Ingezonden mededeling) Vredebest 28 - 30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied tyd de voorwaarden voor aansluiting en waterlevering van het waterlei dingbedrijf „De Rijnstreek” toege zonden krygen. In dit boekje staan alle rechten en plichten van de ver bruikers. WADDINXVEEN De collecte ten bate van de Anti Honger Actie, die enige weken geleden in Wad dinxveen werd gehouden heeft ruim achttienhonderd gulden opgebracht. Het plaatselijke NOVIB-comité had de Waddinxveense melkhandelaren verzocht huis aan huis collectezakjes af te geven, die enige tijd later door de collectanten werden opgehaald. Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde Het bestuur van het nieuwe bedrijf vraagt in de circulaire begrip van haar clientèle voor moeilijkheden die zich in het begin zouden kunnen voordoen. kant naar de kerkruimte. Het liturgisch centrum heeft de oostelijke wand van de kerkruimte als achtergrond. Hierin is een hoog smal raam aangebracht, dat zal wor den voorzien van glas in lood, even als een raam in de zuidgevel, vlak boven de hoofdingang. Aan de zuidoosthoek van het com plex is een bungalow geprojecteerd als predikantswoning. De voorzitter van de bouwcom missie, de heer C. Boersma, die met de beide andere leden van deze com missie, de heren C. Boonstoppel en H. Roubos en in samenwerking met de architect L. Roggeveen de bouw plannen heeft voorbereid, vertelde ons met dit ontwerp bijzonder bljj te zijn, omdat het ’echt’ kerk is in te genstelling tot vele kerkgebouwen die elders zijn gebouwd. Met de actie tot fondswerving voor de nieuwe kerk werd op 1 november 1964 begonnen. Van het tot op heden ontvangen bedrag van ruim honderd duizend gulden kwamen de belang rijkste bijdragen uit de collecten in de kerk, uit de particuliere giften en uit de bouwsteenactie. Tot 31 decem ber waren dat bedragen van resp. 14.000; 44.600 en 20.300. De financiële commissie, die voor dit jaar nog talrijke activiteiten op het programma heeft staan, verwacht tegen eind 1966 een bedrag van ca. 175.000 te hebben bereikt. De jeugd van de Gereformeerde Kerk voert op het ogenblik volkomen zelfstandig een actie en zal t.z.t. zelf een bestemming geven aan het dan bijeengebrachte bedrag. Van de dui zend grammofoonplaten met opna men van het Geref. Kerkkoor, welke plaat speciaal voor deze bouwactie werd gemaakt, zijn er tot dusverre ruim negenhonderd verkocht. WADDINXVEEN Brand stichten (of fikkie stoken) is een niet be paald alledaagse gewoonte voor brandweerlieden, maar als ze het doen dan doen ze het goed ook, daarvan kunnen talloze jeugdige Waddinx- veners sinds maandagavond getuigen. Aan de verlengde Esdoomlaan in Groenswaard werd namelijk een enorme stapel oude kerstbomen in de brand gestoken, die door de Wad- Met de voorbereidingen voor de bouw van de nieuwe kerk werd in 1964 een aanvang gemaakt. Er wer den o.m. een bouwcommissie en een financiële commissie gevormd, die de bouwplannen en de fondswerving verder zouden realiseren. In opdracht van de bouwcommis sie ging het Waddinxveense architec tenbureau Roggeveen aan de slag om een plan te maken voor een kerk met zeshonderd zitplaatsen, verga derruimten en een pastorie. Het was geen eenvoudige opdracht, omdat het kerkgebouw enerzijds door de ligging een centrale plaats zou gaan inne men, maar anderzijds door een com plex sterflats van twaalf hoog, dat er achter moet verrrijzen, in het niet zou kunnen gaan zinken. Op het terrein in Groenswaard ge legen aan de verlengde Willem de Zwijgerlaan vlak bij de spoorlijn op de plaats waar de verlengde Es- doornlaan op de verlengde Willem de Zwijgerlaan uitmondt, is nu ech ter een bouwwerk in eigentijdse stijl geprojecteerd, dat uit stedebouw- kundig oogpunt zeker een sierraad voor deze nieuwe wijk zal gaan be tekenen. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. De belangrijkste wijziging voor de verbruikers is wel het feit dat de betalingsregeling in zijn geheel is gewijzigd. Het vastrecht en het ver bruik zijn niet meer in de huur inbe grepen en zullen moeten worden ge stort op de girorekening van „De Rijnstreek” (613500). De zogenaamde haalschuld is nu dus veranderd in een brengschuld. De betalingsregeling luidt als volgt: Eerste kwartaal: 12,- (helft van het vastrechtbedrag) Tweede kwartaal: verbruik eerste half jaar 0,30 per m8); Derde kwartaal: 12,- (tweede helft van het vastrechtbedrag); Vierde kwartaal: verbruik tweede half jaar. Voor eventuele storingen geldt voorlopig nog het oude adres: het bureau van de dienst Gemeentewer ken in Waddinxveen, telefoon 2144. Alle aangeslotenen zullen te zijner De kerkruimte heeft bij dit plan een bepaalde afzondering en beslo tenheid, wat volgens de bouwcom missie en architect noodzakelijk was. Daarbij is er echter toch ook nog een openheid naar buiten, waardoor de openheid der Gemeente tot de we reld tot uitdrukking wordt gebracht. Zowel de Kerkeraad, de commissie van beheer ,de bouwcommissie als de financiële commissie van de Ge reformeerde Kerk hebben zich in eerdere bijeenkomsten volledig ach ter het ontwerp geschaard. De reali sering van het geheel zal in belang rijke mate worden bepaald door de financiële mogelijkheden. Toen de plannen in een beginstadium ver keerden, werd gedacht aan een bouwsom van achthonderdduizend gulden. Gezien de economische ont wikkeling in het laatste jaar mag echter worden verwacht, dat mis schien een hoger bedrag nodig zal zijn. Mede ook als gevolg van de geldontwaarding heeft de bouwcom missie inmiddels besloten, dat de bouw zo mogelijk nog dit jaar moet kunnen beginnen. In dat geval zal het kerkgebouw waarschijnlijk nog met kerstmis 1967 in gebruik kunnen worden genomen. Bij de bepaling van van de omvang van de nieuwe kerk is uitgegaan van een rapport van de Generale Deputaten Kerkopbouw Gereformeerde Kerken in Nederland. Eén van de conclusies is, dat op ba sis van de grote factoren van het aantal gereformeerden in Waddinx veen de kerk ongeveer 10 11 pro cent zal uitmaken van de totale be volking en tot 1975 zal kunnen uit groeien tot ongeveer 2500 2600 le den. De centraal gelegen kerkruimte, waarvan de grootste hoogte ongeveer twaalf meter zal bedragen, wordt omsloten door een lager gedeelte, waarin o.m. de pastorie en diverse ruimten zijn ondergebracht. De vijftig meter lange frontgevel aan de zuidzijde is gericht naar de verlengde Willem de Zwijgerlaan. Aan die zijde komt ook de hoofdin gang. De entree vormt één geheel met een ontmoetingshal van onge veer acht bij achttien meter. In deze ontmoetingshal, die ook als verga derruimte kan dienen, bevinden zich de garderoberuimten, alsmede een podium van zeven bij zeven meter. Van belang is voorts, dat de ont moetingsruimte in bepaalde gevallen ook bij de kerkruimte kan worden r Abonnementen: 1.53 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3.86 per half jaar. Advertentietarief: 0.13 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aanvraag. Een fraaie maquette (foto boven) alsmede diverse tekeningen gaven de leden van de Gereformeerde Kerk tijdens de gisteravond ge houden gemeentevergadering een goed beeld van de voorlopige bouwplannen. Op beide afbeelding is duidelijk de klokkentoren te zien, die rechts naast de hoofdingang komt. Ach ter de klokkentoren de predi kantswoning. In de laagbouw om de kerkruimte heen zijn ontmoe tingsruimte, vergaderzalen en de predikantskamer ondergebracht. (foto’s Sjaak Noteboom) dinxveense kinderen waren meege bracht. Het is een voortreffelijk geslaagd evenement geworden dank zij de bereidwillige medewerking van de brandweer en van de weergoden, die er voor zorg droegen dat het eens een keer niet regende. Het grote aan tal belangstellenden dat kwam kij ken werd door het cordon van poli tiemannen en brandweerlieden op een veilige afstand van het vuur ge houden. De felle wind deed de vlammen hoog oplaaien en de brandweerlieden maakten de verbranding nog attrac tiever door zo nu en dan wat vuur werk of Bengaals vuur af te steken. De jongens die overdag al op en kele plaatsen illegaal hun kerstboom hadden verbrand, hadden spijt als haren op hun hoofd hem niet te heb ben bewaard tot de avond. Na een goed half uur was er van de kerst bomen, die vorige week nog met hun pracht en praal de Waddinxveense huiskamers sfeervol en feestelijk maakten, weinig meer over dan al leen de kale en verkoolde stam. De brandweer spoot de smeulende resten uiteen en ook de regen hielp een handje. WADDINXVEEN Er bestaat een kans dat ds. J. R. Cuperus, predikant van de Nederlands Hervormde Kerk, ook na zijn emeritaat van dit jaar in Waddinxveen zal blijven. Ds. Cupe rus heeft ten aanzien van zijn be noeming tot bijstand in het pastoraat te Hoevelaken nog geen beslissing kunnen nemen en bedenktijd gekre gen tot eind januari. Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. WADDINXVEEN Het nieuwe Waterleidingbedrijf „De Rijnstreek”, dat op 1 januari j.l. met haar werk zaamheden begon, heeft vorige week aan alle verbruikers in haar gebied (Alkemade, Leimuiden, Rjjnsater- woude, Leiderdorp, Zoeterwoude, Hazerswoude, Koudekerk, Boskoop en Waddinxveen) een circulaire ge stuurd waarin informaties worden verstrekt over de werkwijze van het bedrijf. WADDINXVEEN Nog dit jaar zal naar alle waarschijnlijkheid de eerste paal worden geslagen voor de tweede Gereformeerde Kerk, die in het uit breidingsplan Groenswaard moet verrijzen. Gisteravond werden de gemeen teleden in het Gereformeerd Verenigingsgebouw geconfronteerd met de voor lopige bouwplannen in de vorm van een fraaie maquette aan de hand waar van men zich een beeld en een oordeel kon vormen over hetgeen er door de bouwcommissie voor deze kerk in samenwerking met de architect, de heer L. Roggeveen, tot stand was gebracht. Tijdens diezelfde bijeenkomst kon worden medegedeeld, dat rond de jaarwisseling het bouwfonds voor deze kerk de honderdduizend gulden was gepasseerd en dat er ook deze maand weer belangrijke bijdragen worden verwacht. getrokken, zodat de zitplaatsencapa citeit dan met ongeveer tweehonderd kan worden uitgebreid. De ontmoetingshal vormt in feite het begin van een zuilengalerij, die zowel de zuidelijke als westelijke ge vels van de kerkruimte omsluit. Deze zuilengalerij, uitgevoerd in een don kerpaarse steen, vormt een sterk contrast met de hoge kerkruimte, die in een lichtgele handvormsteen zal worden opgetrokken. Rechts naast de hoofdingang is een massieve klok kenstoel geprojecteerd, eveneens uit gevoerd in de donkerpaarse steen. Deze klokkenstoel is een goed bij het totaal ontwerp passend element in de architectuur, als afsluiting van de fraaie zuilengalerij. In het gedeelte van de langs de westgevel lopende zuilengalerij komt een tweetal vergaderzalen, waarvan de afmetingen respectievelijk 9 x 6.50 meter en 6 x 6.50 meter bedragen. Voorts heeft de predikant hier een eigen kamer, zijn er toiletruimten, een keuken en bevindt zich eronder nog een kelderruimte voor de jeugd van acht bij zes meter. Dit gedeelte van de zuilengalerij wordt door een binnenhof geschei den van de eigenlijke kerkruimte. Alleen aan de noordzijde sluit de ga lerij aan op de kerkruimte en vormt daar o.m. de toegang voor de predi- Weekblad voor Waddinxveen - A er

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 1