Zaterdag receptie Excelsior 60 jaar wzc Geen ongevallen tijdens rustige jaarwisseling Gemeente nam afscheid van H.J Sikkema en W.Hofman n.v. van geïnstalleerd Geschenken over en weer Ondernemingsraad Verheul Clubkampioenen van Excelsior n.v. Geslaagde viering zilveren jubileum bij Citosa Ruim j 28.000 voor zwembad Nieuwjaars receptie „De Gouwe” Pagina 3 Bloemen Vuurwerk Prgzenkast vG: Hoogtepunten donderdag 6 januari 1966 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART WADDINXVEEN heer W. van Ringelenstein; REEUWIJK ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE 1930 onbekend 1931 Hoogenbrug EXPOSITIES De kerkdiensten die vroeger in de De felicitaties van de personeels vereniging werden overgebracht door de heer N. P. de Vries, die een pols horloge met inscriptie overhandigde. ’s Middags was er voor het perso neel tijdens twee recepties gelegen heid tot gelukwensen. Het waren vooral de jongelui die zich om twaalf uur even op straat waagden om het vuurwerk af te ste ken. Hier en daar werd een kerst boom in de brand gestoken, maar ook GOUDA BIOSCOPEN TE GOUDA 1915 C. F C. Breedijk SPREEKUUR BURGEMEESTER WADDINXVEEN De burgemees ter van Waddinxveen houdt, onvoor ziene omstandigheden voorbehouden, spreekuur op dinsdag 11 januari 1966 van elf tot twaalf uur ’s morgens. WADDINXVEEN De adjunct chef van de technische dienst van de autobusdienstonderneming „Citosa” N.V., de heer P. de Ruiter, werd vo rige week woensdag in het directie- kantoor van het bedrijf gehuldigd omdat hij op die dag precies 25 jaar in dienst was. WADDINXVEEN Voor een zit tingsduur van drie jaar is vorige week de nieuwe ondernemingsraad van de N.V. Carrosseriefabriek Ver heul geïnstalleerd. Mr. G. W. Dwars, directeur, uitte in zijn openingstoe spraak zijn bezorgdheid over de toe komst. Hij maande tot voorzichtig heid met het oog op de toenemende inflatie. De heer Dwars achtte de ondernemingsraad van grote waarde voor het bedrijf. Na de toespraak van mr. Dwars werd nog het woord ge voerd door de heer H. J. M. Verhoe ven, die namens de bij het CNV en het NKV aangesloten bonden sprak. 1918 1919 1921 1922 1923 1945 1946 1947 1948 1949 1950 1952 1953 1955 1956 1957 1959 1960 1961 1962 avond in alle kerken werden gehou den ondervonden wel veel belang stelling. Catharina Gasthuis: tot en met 30 januari: Expositie van werken van de Amsterdamse Kunstenaars Werk groep (AKW). Geopend van 10.00 tot 17.00 uur op werkdagen, en van 14.00 tot 17.00 uur op zon- en feestdagen. Schouwburg Bioscoop: Do. en vr. 20.00 uur, za. en zo. 19.30 uur, ma., di. en wo. 20.00 uur: ’Zorba de Griek’ (3e week - 18 jaar). Zo. 15.00 en 17.00 uur, ma., di. en wo. 14.30 uur: ”It’s all over town” (14 jaar). Za. 15.00 uur (jeugdmatinée): „Robin Hood en zijn schelmen” (alle leeftijden). Donderdag 13 januari: Discussie-avond Plattelandsvrouwen, Geref. Veren.geb., aanvang 19.30 uur. Dinsdag 18 januari: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, in Dorpshuis, aanvang 19.30 uur. Vrjjdag 21 januari: Vrije klaverjasavond, in Dorpshuis, aanvang 20.00 uur. Donderdag 27 januari: Bijeenkomst Ned. Christen Vrouwen Bond, Dorpshuis, aanvang 19.30 uur. Donderdag 13 januari: Bejaardenmiddag, Dorpshuis, aan vang 14.30 uur. Vrijdag 14 januari: Concert Nederl. Kamerorkest, Geref. Veren.gebouw, aanvang 20.30 uur. Maandag 17 januari: Jaarvergadering CBTB, Geref. Ver enigingsgebouw, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 8 januari: Uitvoering Zevenhuizens Mannen koor, Hotel Vos, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 29 januari: Ruiteravond „De Eendrachtsruiters”, Hotel Vos, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 15 januari: Uitvoering Zevenhuizens Mannen koor, Hotel Vos, aanvang 19.30 uur. Maandag 17 januari: Bezoek raad Zevenhuizen aan com mandopost BB in Gouda. Zaterdag 22 januari: Ruiteravond „De Eendrachtsruiters”, Hotel Vos, aanvang 20.00 uur. Donderdag 27 januari: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, in Hotel Vos, aanvang 19.30 uur. Donderdag 20 januari: Raadsvergadering, gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. Vrjjdag 21 januari: Concert Nederlands Kamerorkest (Culturele Kring), in Geref. Vereni gingsgebouw, aanvang 20.30 uur. Zaterdag 22 januari: Uitvoering R.K. Toneelvereniging in R.K.-verenigingsgebouw, Burgem Trooststraat, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 28 januari: Concert fanfarecorps „Concordia”, in Geref. Veren.geb., aanvang 20.00 uur. Zaterdag 15 januari: Bal-avond voor gehuwde paren, in Verenigingsgebouw-brug, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 29 januari: ”Im weissen Rössl”, uitvoering door ’Uit en Thuis’, verenigingsgebouw- brug, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 5 februari: ”Im weissen Rössl”, uitvoering door „Uit en Thuis”, veren, gebouw brug, aanvang 20.00 uur. Vele honderden inwoners van Waddinxveen kwamen op nieuw- jaarsmiddag weer naar het raad huis, om daar de traditie getrouw het gemeentebestuur en elkaar een voorspoedig 1966 te kunnen toewensen. De groei van de ge meente manifesteerde zich ook tijdens deze nieuwjaarsreceptie, waar meer mensen kwamen dan ooit te voren. Burgemeester C. A. van der Hooft en echtgenote, hadden zich ge flankeerd door de beide wethou- houders S. Pille en J. P. H. Vene ma en gemeentesecretaris H. Jenné met hun dames opgesteld onder het in de raadzaal hangende por tret van H.M. de Koningin, om zo de lange rij inwoners al handen schuddend aan zich te laten voor bijtrekken. (foto Sjaak Noteboom) Twee trouwe functionarissen bij de gemeente namen vorige week donderdag afscheid. Van links naar rechts: de heer W. Hofman (37 jaar in gemeente dienst), diens echtgenote, me vrouw Sikkema, mevrouw Kraneveld, de heer H. J. Sik kema (43 jaar bij de gemeente) en de heer A. C. Kraneveld, directeur gemeentewerken. (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN De Waddinx- veense damvereniging Excelsior, een van de oudste verenigingen van Ne derland, bestaat vandaag precies zestig jaar. Dat heuglijke feit wordt aanstaande zaterdag herdacht met een feestelijke receptie in het Gere formeerd verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Het zal Excelsior, die maar twee oudere zusters heeft en dus een tameljjk unieke plaats in de Nederlandse dam wereld inneemt, niet aan belangstelling ontbreken. Behalve de directie en een verte genwoordiger van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel waren in het directiekantoor ook aanwezig de voltallige ondernemingsraad en en kele bestuursleden van de perso neelsvereniging. De liefde voor het vak en de trouw aan het bedrijf werd door dr. J. C. Derksen van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel op hoge prijs gesteld. Dr. Derksen bood de heer De Ruiter de zilveren legpenning en het bijbehorende vererende getuig schrift aan. Paling, penningmeester: M. de Rooy, leden: L. Voorkamp en P. van Rhijn. Dat ’Excelsior’ zich al spoedig een vooraanstaande plaats in de Neder landse damwereld wist te veroveren blijkt uit de goed gevulde prijzenkast van de vereniging. Men heeft zich de naam (Steeds Hoger) steeds goed voor ogen gehouden. De roemruchte geschiedenis begint in 1907 als ’Excelsior’ met veertien andere teams meedingt naar het clubkampioenschap van Nederland. In datzelfde jaar wordt de eerste medaille gewonnen tijdens een toer nooi in Woerden. Een jaar later sleept de vereniging de medaille van Waddinxveen in de wacht. „Excelsior” wordt voor de eerste maal kampioen in 1911. Tot 1928 leidt de vereniging een ietwat slapend be staan, maar dan volgen de successen elkaar in snel tempo op. 1928: eerste prijs bij gongwedstrijden in Alphen. In het seizoen 30/31 districtskam- pioen van de Rijnstreek en weer dis- trictskampioen van 1934 tot en met 1937. Het eerste tiental wordt in 37/ 38 afdelingskampioen en ook het tweede tiental boekt in die tijd suc cessen (kampioen in 1939 en 1940). Het eerste tiental wordt weer dis- trictskampioen in 1942, 1956, 1959 en 1961. Het tweede behaalde in de sei- De jubilaris werd het eerst toege sproken door de directeur van Citosa de heer J. Kok. Deze zei dat de jubi laris zich altijd een hardwerkend en toegewijd personeelslid had betoond. De heer De Ruiter had eraan meege werkt dat Citosa van een klein be drijfje uitgegroeid was tot een streekvervoersbedrijf. De dankbaarheid van de directie werd tot uitdrukking gebracht in de aanbieding van een enveloppe met inhoud. De echtgenote van de jubila ris ontving een boeket bloemen. Het begon allemaal in 1906 toen acht Waddinxveense liefhebbers, en thousiast over een simultaanwed- strijd van de destijds beroemde dam mer Tonny Duel, de koppen bij el kaar staken en besloten een dam vereniging op te richten. Dat was een vrij riskante onderneming want enige jaren eerder, om precies te zijn in 1898, was juist een dam- en schaakvereniging ter ziele gegaan omdat de belangstelling ver onder de maat bleef. Namens de ondernemingsraad werd de jubilaris toegesproken door de heer L. W. Leeuwenhoek. De ad- junct-directeur, de heer J. G. Hooft- man, voerde het woord namens de staf. De laatste bood de heer De Rui ter namens de ondernemingsraad, en de staf enkele boeken over auto’s aan. De jaarwisseling is in onze streek op vrij rustige wijze verlopen. De actie van het Verbond voor Veilig Verkeer onder het motto „Glaasje op laat u rijden!” schijnt toch wel enig effect te hebben gesorteerd, want niet eenmaal hoefden de politiemannen van Waddinxveen, Reeuwijk, Zeven huizen of Moerkapelle in actie te komen voor een verkeersongeval op oude jaarsavond of de dag daarop. Het bleef overigens tamelijk stil op de buitenwegen en in de straten; de meeste mensen brachten de laat ste uren van het oude jaar in huise lijke kring door en ook na twaalven kwam vrijwel niemand op het idee elders nieuwjaar te gaan wensen. De regen was ook bepaald geen stimu lans om achter de kachel vandaan te komen. LEKTUUR REFORMATIE-ROME. H. J. Hegger: „Mijn weg naar het licht”, 3,25; „Ik zag Gods heerlijkheid”, 4,50; „Onder hezelfde Kruis” 3.95; „Moeder ik klaag u aan” 1,75; „Jezus boeide mij” 6.90. Grammofoon platen t.b.v. Stichting „In de Rechte Straat”: opname van Interk. Jeugdkoor Watergraafsmeer te Amsterdam o.l.v. Peter Dogger, L.P. 45 4.50. Zang spaanse ex- priester Enrique Garcia Vail met Gebrs. Spaargaren: L.P. 45 4.50. Zwaar verzilverde lepeltjes met afbeel ding van ’De Wartburg’ te Velp 3.In Waddinxveen verkrijgbaar: „Streekcomité I.R.S. Gouda e.o.” p/a Willem de Rijkelaan 17. Ook in Waddinxveen werd op som mige plaatsen hinder van de veel rook veroorzakende kerstbomen on dervonden. Tot werkelijk ingrijpen heeft de politie, die uiteraard een wakend oogje in het zeil hield ner gens hoeven te komen. Gelukkig de den zich geen ongelukken met vuur werk voor. Vrjjdag 7 januari: Feestavond voetbalvereniging „Wad dinxveen”, R.K.-verenigingsgebouw Burg. Trooststraat, aanvang 20 uur. Zaterdag 8 januari: Receptie Damvereniging „Excelsior” (60 jaar), Geref, Verenigingsgebouw, 15.00 tot 17.30 uur. Demonstratie- en filmmiddag Zeeka- detkorps „Gouda”, in Geref. Vereni gingsgebouw, 14.30 tot 17.00 uur. Maandag 10 januari: Jubiieumavond Gereformeerde Man nenvereniging (35-jarig bestaan), in Geref. Veren.geb., aanvang 19.30 uur. Dinsdag 11 januari: Kienavond ’Gouwe Rijders’, in R.K.- verenigingsgebouw, Burgem. Troost straat, aanvang 20.00 uur. Bejaardenmiddag, in Geref. Vereni gingsgebouw, aanvang 14.30 uur. Woensdag 12 januari: Bijeenkomst Jongerencontact, film: Verstandhouding van mens tot mens, R.K. verenigingsgebouw, Burgem. Trooststraat, aanvang 20.00 uur. WADDINXVEEN Nog geen week in het nieuwe jaar en de stand van het bouwfonds voor het nieuwe zwembad is alweer gegroeid tot 28.100. Een zeer belangrijk aandeel in de stij ging van 1630 in de afgelopen week, had het Koopcentrum Brug, dat dank zjj haar win kelactie ’n bedrag van 1112,44 aan de Stichting ’Vrienden van het Zwembad’ kon overdragen. De eind december geëindigde actie van de heer Rupke van het BP-benzinestation bracht ruim 600 op, waarvan al eer der een bedrag van 300 werd verantwoord. Persoonlijke giften kwamen binnen van C.A.deG. 25; E. M.L.H. 100. De toneelvereni ging T.O.G., die zichzelf heeft opgeheven, heeft het nog in kas zijnde bedrag van 82,50 bestemd voor het nieuwe zwembad. Tenslotte leverde een collecte nog 12 op. Qp 22 januari is het de Rooms- Katholieke Toneelvereniging die met de opvoering van de klucht „Poespas” gevolgd door een bal in het R.K. Vereni gingsgebouw aan de Burgem. Trooststraat een bijdrage wil leveren voor het bouwfonds van het zwembad. De toegang voor deze avond bedraagt 2,50. Op korte termijn zal de stich- tingsacte van de Stichting „Vrienden van het Zwembad’ officieel worden gepasseerd, waardoor het bestuur bepaalde activiteiten, die alleen met de officiële Stichtingsvorm moge lijk zijn, tot ontplooiing kar gaan brengen. Overschrijving van uw bank rekening, een girostorting of contante betaling aan Coöp. Raiffeisenbank Waddinxveen (gironr. 79138) of aan de Al gemene Bank Nederland te Waddinxveen (gironr. ABN- Gouda 36140) ten name van de Stichting „Vrienden van het Zwembad” is voldoende. Woensdag 19 januari: Lezing drs. P. Roest over „Mens en Arbeid”, Geref. Verenigingsgebouw, aanvang 19.30 uur. WADDINXVEEN In de raadzaal van het gemeentehuis is vorige week donderdag uitvoerig afscheid genomen van de heren H. J. Sikkema en W. Hofman en een zestal technici van het Gemeente Energie Bedrijf, die over gaan naar het nieuwe streekwaterleidingbedrijf „De Rijnstreek”. De meeste aandacht werd uiteraard besteed aan het vertrek van de heren Sikkema en Hofman, die respectievelijk 43 en 37 jaar in dienst van de gemeente Wad dinxveen zijn geweest. Burgemeester C. A. van der Hooft was de eerste die de scheidenden, van wie ook de echtgenoten en kinderen aanwezig waren, toesprak. Hij be treurde het afscheid te moeten ne men van deze getrouwen. Zowel de heer Sikkema als de heer Mof man had zijn werkterrein door de gehele gemeente. De eerste was opzichter bij het elektriciteitsbedrijf, terwijl de heer Hofman als gas- en waterfitter werkzaam is geweest. Beiden ontvingen uit handen van de burgemeester een boekenbon. De heer Van der Hooft richtte zich vervolgens tot de heren E. van Lan gen, H. J. A. Slot, L. C. ’t Hart, J. C. Nieuwerf, S. J. J. v.d. Weghe en C. Kijk in de Verte die naar het streek waterleidingbedrijf overgaan. „Ik was eerst niet van plan afscheid te nemen, want u blijft toch in Wad dinxveen werkzaam,” aldus de bur gemeester, die dankbaar was voor de manier waarop allen zich van hun taak hadden gekweten. nu weer was de regen spelbreker. In Zevenhuizen werd rond het middernachtelijk uur in de Dorps straat een baal stro in de brand ge stoken, die nogal wat rook verspreid de. Een bewoner slaagde er echter spoedig in het vuur te doven. 1941 - r„„ 1942 F. M. P. Jacobi De wethouder van openbare wer ken, ir. J. P. H. Venema, offreerde de echtgenotes van de heren Sikkema en Hofman een fraai boeket bloemen. De heer A. C. Kraneveld, directeur van openbare werken, hield ook nog een korte toespraak. Nadat namens het gemeentepersoneel nog enkele geschenken waren aangeboden, over handigde de heer Kraneveld aan hen die het overstapje maken naar „De Rijnstreek” nog een enveloppe met inhoud. De heren Hofman en Sikkema spraken tenslotte een kort dank woord. De heer Sikkema bood een pentekening aan van het raadhuis zoals het er in 1933 uit zag. Na het officiële gedeelte maakten tal van gemeentewerklieden en amb tenaren van de gelegenheid gebruik om persoonlijk afscheid te nemen. WADDINXVEEN Voor de ko mende week heeft de Waddinxveense zwem- en waterpoloclub ’De Gouwe’ een drietal wedstrijden op het pro gramma staan. Het jeugdteam speelt zaterdag aanstaande om zes uur te gen de jeugd van RZV ’90. Om kwart over acht begint de ontmoeting LZC 2 - De Gouwe 2 (heren). Op dinsdag 11 januari krijgt De Gouwe 4 (heren) het op te nemen tegen GZC 4. Aan vang 21.15 uur. }944 A. Blonk F. M. P. Jacobi F. M. P. Jacobi F. M. P. Jacobi F. M. P. Jacobi F. M. P. Jacobi - KT C. H. Kramp C’ H’ KramP A. Blom F. M. P. Jacobi F. M. P. Jacobi c- H. Kramp 1958 A. Blom T. Twigt C. H. Kramp F. M. P. Jacobi ln„„ F' p- Jacobi 1963 F. M. P. Jacobi 1964 H. Boele Voor toezeggingen in natura of andere plannen is het adres Stichting „Vrienden van het Zwembad”, secretaris de heer A. P. de Graaff, Stationsstr. 21, telefoon (01828) 2614. Het nieuwe zwembad moet er komen. Het zwembad voor u en uw kinderen, een zwem- i zoenen 55/56, 58/59 en 60/61 ook weer kampioenschappen. Voor de laatste maal werd het tweede in het seizoen 63/64 kampioen. Andere hoogte- of dieptepunten in het bestaan der vereniging waren: 1938: simultaanwedstrijd tegen ex- wereldkampioen Springer; 1939: benoeming tot erelid van de heer A. van Eeuwen; 1945: benoeming tot erelid van de heer W. van Ringelenstein; 1949: organisatie op 6 en 7 juni van het Internationaal Damtoernooi bij N.V. Dobbelmann; 1948: C. H. Kramp kampioen tweede klas Goudse Districts Dambond; 1949: overlijden van erelid W. van Ringelenstein; 1950: overlijden van erelid A. van Eeuwen op 88-jarige leeftijd; 1951: W. van de Heyden kampioen tweede klasse G.D.D. 1965: C. H. Kramp kampioen G.D.D. Na de viering van het jubileum legt de huidige praeses, de heer A. Blonk, de voorzittershamer neer. De heer Blonk is gedurende vijftig jaren lid van „Excelsior” geweest en heeft gedurende 36 jaar de functie van voorzitter bekleed. Hjj zal worden opgevolgd door de heer H. Troost. De dertig leden tellende vereniging heeft gedurende elf jaar in samen werking met de schaakvereniging W.S.V. en het sportweekcomité ook het dam- en schaaktoernooi tijdens de Sportweek georganiseerd. Het huidige bestuur bestaat uit de heren A. Blonk, voorzitter (wordt H. Troost), B. van Eyk, secretaris, C. H. Kramp, penningmeester, C. Stolker, wedstrijdleider, H. Troost, 2e voor zitter, A. A. Rietveld, commissaris v. materiaal en W. v.d. Heyden, lid. Omdat de notulen van de eerste zeven jaar van de vereniging door een brand bij de toenmalige secreta ris verloren gingen, komen de infor maties over de tijd tot 1914 uit de archieven van de Koninklijke Neder landse Dam Bond. Het groepje op richters vormde aanvankelijk ook het bestuur van de splinternieuwe vereniging. Die acht waren: A. van Eeuwen, H. Paling, E. J. de Jong, P. van Rhijn, M. de Rooy, A. Alblas en de heren Van Pelt en Van Hemert. De voornaamste initiatiefnemer was wijlen de heer A. van Eeuwen sr., die later nog verschillende malen het clubkampioenschap wist te verove ren. Tijdens de oprichtingsvergade ring besloot men de nieuwe damver eniging ’Excelsior’ te noemen. Excel sior betekent Steeds Hoger. Het eer ste bestuur zag er als volgt uit: voor zitter: E. J. de Jong, secretaris: H. De archieven van de zestig jarige Waddinxveense dam vereniging ’Excelsior’ zijn niet zo compleet dat ook de club kampioenen van de eerste ja ren nog bekend zijn. Vanaf 1914 weet men dat wel. Hier volgen ze: 1914 A. van Eeuwen 1915 c. Breedijk 1916 C. Breedijk A. van Eeuwen C. Breedijk C. Breedijk A. Blonk A. van Eeuwen A. van Eeuwen J. Vrolijk 1924 A. Blonk 1925 A. Blonk 1926 tot en met inöo J‘ Schoenmaken 1932 T. Baan E’ J’ Hoogenbrug 1934 C. Blonk 1935 M. J. Poot 1006 E' J' Hoogenbrug wol van Ringelenstein 1938 F. M. P. Jacobi 1939 C. Blonk 1940 F. M. P. Jacobi lolA’ van Ringelenstein ^42 F- M- p- Jacobi 1943 F. M. P. Jacobi

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3