Lange winteravonden? Goede boeken verkorten de tijd 1966 Leden Geref. Kerk staan achter bouwplan tegemoet raming naar In 1970 heeft deze Kerk 2900 leden TELEFOON 2620 PASSAGE 1.112,— op Ned. Kamerorkest voor UeJlduuijJk Demonstraties van zeekadetkorps Actie Brugcentrum bracht zwembad Woningbouw op liet Kaagjesland in Waddinxveen Op stap met de vogelvriend Het antieke meubel Kleurenpracht in het Naar het land der Jordaan aquarium Het grote boek Elseviers doe-het-zelf Encyclopedie Grote encyclopedie van het dierenrijk Fata Morgana Wij bakken zelf De weg door de nacht W addinxveen Zevenhuizen Agatha Christie vijfling Waar tranen verboden zijn De ondergang Tropische voliere vogels Succes agenda‘s Ongeval op kruising Reeuwijk Moerkapelle over wilde dieren Pagina 7 35.000 inwoners donderdag 6 januari 1966 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART Dr. Presser Nieuwendijk 12,50 9,50 18,50 Werner Arne Falk 14,90 Dr. Zondervan Staneck M. Ekert 19,50 Knittel Lotgering-Hildebrand o 8,90 I' 7,50 Knittel Rutges ƒ4,90 Boekhandel VELDWIJK alsmede 8,90 ƒ4,95 goedkope uitgave I - II per deel 15,00 Van belang was ook de mededeling van de burgemeester, dat van de NS bericht was ontvangen, dat de spoor- wegtunnel in het verlengde van de Willem de Zwijgerlaan nu binnen af zienbare tijd in uitvoering zou wor den genomen. De bouwactiviteit kon nog steeds onbelemmerd doorgang vinden, wat o.a. resulteerde in het gereed komen van honderden woningen en twee permanente kleuterscholen. Ook Zevenhuizen kreeg z’n nieuwe burgemeester. En ook daar nieuwe ideeën en plannen, maar burgemees ter Van ’t Verlaat zal in 1966 vooral de handen vol hebben aan het reali seren van de bestaande uitbreidings plannen en zich met zjjn wethouders en raad ongetwijfeld gaan bezinnen op de berichten uit Rotterdamse hoek dat ook Zevenhuizen een rol kan gaan spelen bij het oplossen van de Rotterdamse woningbouwproblemen. Dat er eindelijk enige tekening is gekomen in de restauratieplannen voor de Hervormde Kerk in Zeven huizen is een felicitatie waard. waterleidingbedrijf „De Rijnstreek” en in het streekbedrijf voor gas- en elektriciteit. Het is een eerste stap op weg naar verdergaande samen werking in streekverband. WADDINXVEEN Het zeekadet korps „Gouda” waarvan ook ver scheidene jongeren uit Waddirixveen lid zijn houdt zaterdag een demon- stratiemiddag in het Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stations straat. Behalve demonstraties staan ook films op het programma, dat duurt van half drie tot vijf uur. De toegang is vrij. WADDINXVEEN Het voorlopige ontwerp voor de nieuwe Gereformeer de kerk in Groenswaard, dat tijdens de gisteravond in het Gereformeerd Verenigingsgebouw gehouden gemeenteavond aan de leden werd getoond, is met veel waardering ontvangen. Nadat ds. B. Koekkoek de bijeenkomst had geopend en de voorzitter van de bouwcommissie, de heer C. Boersma een overzicht had gegeven van hetgeen aan dit ontwerp was voorafgegaan, werd het woord gegeven aan burgemeester C. A. van der Hooft. ZEVENHUIZEN Op oudejaars morgen vond op het kruispunt Noor delijke Dwarsweg-Bredeweg (Willem II) een aanrijding plaats tussen twee personenauto’s. De heer L. de Koning uit Zevenhuizen verleende geen voor rang aan de van rechts komende auto bestuurd door de heer H. van der Spek uit Rotterdam. Beide voertui gen botsten na de aanrijding tegen de betonnen brugleuning en werden zwaar beschadigd. De 70-jarige vader van de heer De Koning werd uit de auto geslingerd en raakte daarbij aan het hoofd ge wond. De beide bestuurders liepen eveneens lichte verwondingen op. In Groenswaard kwam de eerste bouw op gang terwijl in de Vondel- wijk in feite de laatste bouwfase op weg naar de voltooiing van deze wijk werd ingeluid. Belangrijk was ook de start met de bouw van een per manente openbare Ulo-school. Verbouwingen en nieuwbouw van bedrijfspanden en winkels waren aan de orde van de dag en tekenend voor de ondernemingszin van bedrijfsle ven en middenstand. Bouwacties voor nieuwe kerken in Groenswaard en voor het nieuwe zwembad vormen mede het bewijs, dat men in alle kringen ook bereid is te offeren voor gemeenschappelijke doelen. kelijke aankopen, zou ze zich nog nader beraden. Nadat de voorzitter van het koop centrum, de heer C. de Bas de prijs aan mevrouw Slappendel had uitge reikt, overhandigde hij met een korte toespraak de enveloppe, waarin het bedrag voor het zwembad aan wet houder Pille, die deze in dank aan vaardde in zijn kwaliteit als lid van het ere-comité. Wethouder S. Pille bracht ook namens het gemeentebe stuur zijn dank over aan het koop centrum voor dit mooie initiatief, waarna hij de 1112,44 overdroeg aan de voorzitter van de Stichting ’Vrienden van het Zwembad’ de heer J. H. Mol. Deze toonde zich bijzonder verheugd met de actie van het brug centrum en deelde mede, dat mede door deze bijdrage de stand van het bouwfonds in de eerste dagen van het nieuwe jaar de 28.000 al was gepasseerd. WADDINXVEEN Na hun terug komst uit Amerika, waar met een opmerkelijk succes een serie con certen werden gegeven en na een drietal uitverkochte triomfale con certen in Den Haag, Amsterdam en Rotterdam, zal het eerste concert buiten de hoofdsteden thans gege ven worden te Waddinxveen, waar onder leiding van de jonge, reeds nu internationaal zeer bekende diri gent David Zinman, op vrijdag 14 januari om half negen des avonds in het Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat een concert gegeven zal worden door het Nederlands Kamerorkest, waarvan het program ma als volgt luidt: Symphonie van Mozart K.V. 135; Adagio van Barber; Derde Brandenburgse Concert van Bach en de 9e Symphonie (De Zwitserse) van Mendelsohn. Er is iets aan de hand in Wad dinxveen. Dat is in het afgelopen jaar 1965 in diverse opzichten dui delijk naar voren gekomen. Wad dinxveen groeit en bloeit, meer dan ooit tevoren. Hoe chauvinistisch het misschien ook moge klinken, het kleine dorp aan de Gouwe van wel eer is hard op weg om in deze streek naast de grote nabuur Gouda een belangrijke rol te gaan spelen. Bezoeken van H.M. Koningin Ju liana, de Commissaris der Koningin, de bouwdag dit voorjaar en de ver welkoming van de veertienduizend- ste inwoner waren daarvan uiterlijke tekenen. Deze merkte op, dat zowel het ge meentebestuur als de stedebouwkun- digen erg enthousiast zijn over het ontwerp. Hij stelde het op prijs, dat een Waddinxveense architect was ingeschakeld. Nogal uitvoerig ging de burge meester in op de toekomstige ont wikkeling van Waddinxveen. Volgens de berichten die hem hadden bereikt, zal Waddinxveen uit gaan groeien tot een gemeente van 35.000 inwoners. Gebaseerd op de gemeentelijke cij fers en prognoses, zal volgens de heer Van der Hooft de Gereformeerde Kerk in Waddinxveen op 1 januari 1970 ca. 2890 leden tellen. Op het ogenblik is dat ledental 1755. In de Vondelwijk is 12 procent van de ge zinnen Gereformeerd, welk percen tage aanzienlijk boven het landelijk gemiddelde ligt. De 2890 leden in 1970 zouden volgens de burgemeester als volgt over Waddinxveen zijn ver deeld: Oud-Waddinxveen 1127; Von delwijk 562, Oranjewijk 563 en in Groenswaard 640. Het nu begonnen jaar zal wat be treft Reeuwijk ongetwijfeld van be lang zijn voor de verdere realisering van het zandwinningsproject in de polders Vettenbroek en Broekvelden. Dat ook hier de uitbreidingen ge staag voortgang vinden kwam het afgelopen jaar meermalen duidelijk naar voren. Zeer belangrijk was de voltooiing van het rioolwaterzuiveringsgemaal. Het plassengebied, o.a. met het pro bleem der oeverbescherming, blijft nog een zorgenkind, maar het is te hopen, dat er in 1966 ook in de re- creatiesfeer goede beslissingen kun nen worden genomen. Het voorne men van de burgemeesters van: Reeuwijk, Gouda en Waddinxveen om voor de gezamenlijke recreatie- problemen een recreatieschap te gaan vormen, waardoor de mogelijk heden voor steun van de rijksover heid groter worden, zal daarbij onge twijfeld een .'belangrijke rol kunnen spelen. Moerkapelle kan terugzien op een voor deze gemeenschap belangrijk jaar. Een nieuwe burgemeester deed zijn intrede en bracht natuurlijk ook nieuwe ideeën en plannen mee. Van grote betekenis was het slaan van de eerste paal voor een groot aantal wo ningen, terwijl Moerkapelle het ko mende jaar ongetwijfeld zal verder werken aan een nieuw uitbreidings plan. De verbouwing van het raadhuis en de vorming van het jeugdbrand- weerkorps zullen dit jaar worden gerealiseerd en het is te hopen dat voor de voetbalvereniging „Moerka pelle”, die een nieuw clubgebouw in gebruik kon nemen, in 1966 de daar aan verbonden financiële problemen tot een oplossing zullen komen. WADDINXVEEN Maandagavond werd de Stichting ’Vrienden van het Zwembad’ opnieuw 1112,44 rijker. Het was de netto-opbrengst van de gedurende de laatste weken van het jaar gehouden winkelactie van het Koopcentrum Brug, die op enigszins officiële wijze in café De Unie werd overgedragen. In de drie weken, dat de winkelactie werd gevoerd, werd in de 34 deelnemende winkels over een bedrag van 326.144 aan zegels uitgekeerd. Na aftrek van de aan de actie verbonden kosten bleef het eer der genoemd netto bedrag over. Daarnaast werden nog drie aan trekkelijke hoofdprijzen uitgeloot 105 geldprijzen. Het was wethouder S. Pille, die de plotseling verhinderde burgemeester verving, die onder het toeziend oog van het bestuur van het koopcentrum en vele belangstellenden uit een enorme sta pel zegelkaarten één kaart trok, waarop de laatste en hoogste hoofd prijs ter waarde van 600 zou vallen. De gelukkige winnares werd me vrouw M. Slappendel van het Kon. Wilhelminaplein, die even later per soonlijk haar prijs in ontvangst kon nemen. Over de besteding van het bedrag, of een vakantie of noodza- Na de mededeling van de voorzit ter van de financiële commissie, de heer C. van der Bas, dat er op 1 ja nuari j.l. een bedrag van 103.000 in kas was voor de nieuwbouw, gaf de architect L. Roggeveen op zeer uit voerige wijze een toelichting op zijn voorlopige ontwerp aan de hand van tekeningen en de maquette. Bij de rondvraag noemde de heer Roggeveen een bedrag van 900.000 als mogelijke bouwkosten. REEUWIJK „Daar u op de lijst van woningzoekenden bent ge plaatst, menen wij goed te doen het volgende onder uw aandacht te brengen,” aldus een schrijven van het college van burgemeester en wethouders aan de Reeuwijkse wo ningzoekenden. „Het plaatsen op genoemde lijst houdt niet in, dat men erop kan rekenen binnen een van te voren te bepalen tijd een woning aangeboden te krijgen. Men moet er zelfs op rekenen, dat dit jaren zal kunnen duren, omdat het college gezien de lengte van de lijst, de daarop voorkomende urgente ge vallen en het feit, dat het kollege bij de toewijzing rekening moet houden met de hoogte van het in komen van de woningzoekenden, voorlopig geen mogelijkheid zien in de huursector. De woningzoekenden worden dan ook in hun eigen belang aangeraden om gebruik te maken van de moge lijkheid om deel te nemen aan de zgn. eigenbouw. In het uitbreidings plan „Kaagjesland” te Reeuwijk- dorp wordt een aanvang gemaakt met de bouw van 23 woningen, te bouwen door de n.v. Bouw- en Han- delsmaatschappij „Ouwe Gouwe” te Gouda. De indeling van deze wo ningen is als volgt: begane grond: kamer, keuken, hal, toilet. Verdie ping: drie slaapkamers, douche-cel en overloop. Deze woningen worden gebouwd in twee blokken, waarvan één blok van negen en één blok van veertien woningen. Bij twee wonin gen zal een garage komen. De koop som van deze woningen bedraagt 30.000,per stuk, waarin zijn be grepen de grondkosten, aannemings som, renteverlies, overdrachtskosten en legeskosten. De koopsom van de garages bedraagt 5.000,per stuk. Het is een ontwikkeling, waarvan ongetwijfeld het overgrote deel van de Waddinxveense gemeenschap op een of andere wijze de vruchten plukt. Een ontwikkeling ook, die voorlopig nog niet tot stilstand zal komen. Wel kan het voor ons liggen de jaar 1966 van invloed zijn op die verdere ontwikkeling. We denken aan de gemeenteraadsverkiezingen in juni, maar vooral ook aan de be slissingen van hogere overheden, ten aanzien van Waddinxveen en omge ving. En er zullen dit jaar beslissin gen moeten vallen om in de toekomst problemen te voorkomen. Beslissin gen over de uiteindelijke grootte van Waddinxveen, over nieuwe verbin dingswegen, over een tweede oever verbinding over de Gouwe, enz. Ten,- slotte zal 1966 ook het jaar zijn, waarin Waddinxveen niet langer ge bruik maakt van gemeentelijke be drijven voor de water- en energie voorziening, maar met ingang van 1 januari j.l. deelneemt in het streek-

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 7