van Zevenhuizens mannenkoor Afdel in gsbestuur voltallig nu H. H. Battering neemt afscheid Verdienstelijke uitvoering Uitbreidingsplan ter afsluiting Moerkapelles noordflank t Verlaat beschermheer van s Brand in Beroep ontvangen Ingezameld Bejaardenmiddag Beenbreuk woonwagen Kinderen dronken 23.015 Itr schoolmelk W. Groeneveld overleden Dansavond voor gehuwde paren Bejaardenmiddag Rond 1970 tweeduizend inwoners Verloven-A Feestavond LTJ Gouden erespeld voor H. Spruyt Pagina 2 Zevenhuizen Reeuwijk DE KERKEN NODIGEN BURGERLIJKE STAND DOKTERSDIENSTEN BURGERLIJKE STAND MOERKAPELLE Waddinxveen Moerkapelle I - H •- rr Huishoudelijk Leefbaar Afsluiting L. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART 13 JANUARI 1966 I DOKTERSDIENSTEN (zondag 16 januari 1966) SPREEKUUR BURGEMEESTER REEUWIJK De burgemeester houdt, behoudens onvoorziene om standigheden spreekuur op: vrijdag morgen 14 en 21 januari 1966 tussen 10.00 en 11.00 uur. MOERKAPELLE Met ingang van 1 januari j.l. is bij Koninklijk Besluit het maximum aantal verlo ven A (verkoop van zwakalcoholische dranken en detail) voor de gemeente Moerkapelle vastgesteld op vier. Gehuwd: C. G. Laban en D. H. Klomp. BURGERLIJKE STAND REEUWIJK «•S#s4s». SPREEKUUR SECRETARIS WOONRUIMTE- AD VIESCOMMISSIE GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Veren. Vryz. Hervormde Kerk: Geen dienst. is dan lange oost-westlaan die op de Herenweg uitmondt. Twee zijstraten van de Jonkheer van der Welstraat vormen de ander twee verbindings- routes. De verdere verbindingen met het dorp zijn niet voor rijdend ver keer bestemd zodat op een viertal plaatsen woonpleintjes konden ont staan. Het nieuwe plan zal vooral voor kinderen een ideaal speelterrein betekenen. Ongeveer zeventig procent van de te bouwen huizen zal bestaan uit woningwet- en premiewoningen, de REEUWIJK Ds. J. Kooien, predikant van de Ned. Hervormde Kerk, heeft een beroep ontvangen, naar Werkendam. Van 24 dec. 1965 t/m 3 jan. 1966: Geboren: Jantine Anneke van der Spek; Wilhelmina Elizabeth de Graaf; Monica Regina de Wilde; Jan Geerit Vis. Overleden: Cornells Martinus Zijderhand (64 jr); Willem Groeneveld, oud 88 jaar. Gereformeerde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. J. Bos n.m. 6.30 uur: ds. J. Bos (zondag 16 januari 1966) Nederlands Hervormd» Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius n.m, 6.30 uur: ds. L. A. Klootwijk Herv. Wijkgebouw, Esdoomlaan: v.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus n.m. 6.30 uur: ds. Joh. Verwelius Hervormd wijkcentrum Bethel: (Jan Willem Ensoweg) n.m. 9.30 uur: ds. L. A. Klootwijk n.m. 5.00 uur: ds. J. R. Cuperus Evangelisch Molukse Kerk (in Bethel, J. W. Friso weg) v.m. 11.30 uur: ouderling Kakisina Hervormde Immanuëlkerk: v.m. 9.30 uur: ds. G. Noen van Alphen a.d. Rijn n.m. 7.00 uur: dr. A. van Haarlem Kapel a/d Rotte: v.m. 10.00 uur: ds. J. D. van Hof van Rotterdam n.m. 7.00 uur: ds. W. F. van der Staat Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 10.00 uur: ds. C. A. Korevaar van Rotterdam n.m. 6.30 uur: ds. A. Boertje Gereformeerde Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. C. Molenaar n.m. 6.30 uur: ds. C. Molenaar N.H. Kerk van Sluipwijk: v.m. 10.00 uur: ds. J. Enkelaar n.m. 6.30 uur: ds. J. Enkelaar WADDINXVEEN: dokter P. v. d. Linde, Kerkweg 214, Waddinxveen, telefoon (01828) 2250 Gereformeerde Kerk: v.m. 8.45 en 10.45 uur. ds. J. Snoey n.m. 6.30 uur: ds. J. Snoey Remonstrantse Kerk: v.m. 10.00 uur: ds. A. de Jonge van Gouda Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: v.m. 10.00 uur: ds. W. F. van der Staat Hervormde Ichthuskerk: v.m. 9.30 uur: ds. Kievit, van Leiden n.m. 5.00 uur: ds. J. Kooien Gereformeerde Kerk: v.m. 10.00 uur: ds. J. Kapteijn n.m. 6.30 uur: ds. J. Kapteijn Rooms Katholieke Kerk: Parochiekerk H. Petrus en Paulus, Reeuwijk-dorp Zondag 7.30 - 9.00 - 10.30 u.: H. Mis. In de week 8.15 en 19.30 uur (behalve dinsdagavond) R.K. Kerk Reeuwijk-brug, Onbevlekt Hart van Maria: In de week: dinsdag en vrijdag om 7.45 en 19.30 uur. REEUWIJK: dokter G. C. A. Essens, John Raedec- kersingel 6, telefoon (01829) 966. ZEVENHUIZEN: dokter J. A. Ensing, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, telefoon (1802) 204. 4» 44 MOERKAPELLE In de Ned. Hervormde Kerk werd in de maand december aan collecten in totaal 1141,38 ingezameld. In dit bedrag zijn ook inbegrepen de bijdragen voor de gezinsverzorging. De bussen voor de kerkklok bleken 318,60 te bevatten. REEUWIJK De secretaris van de woonruimte-adviescommissie houdt spreekuur op maandagavond tussen 7.00 en 7.30 uur ten raadhuize voor uitsluitend woonruimtezaken. ZEVENHUIZEN Het Zevenhuizens Mannenkoor, dat zaterdagavond in Hotel Vos haar jaarlijkse uitvoering gaf (en aanstaande zaterdag weer een),heeft voor een avondvullend programma precies de juiste combinatie gevonden. Het eerste gedeelte van de avond trad het koor zelf op en na de pauze was het de beurt aan André Carrell (de vader van Rudi) en zijn gezelschap om de ruimschoots aanwezige belangstellenden met kunst met een wat minder grote K aangenaam bezig te houden. MOERKAPELLE Vanmiddag om half drie komen de bejaarden van Moerkapelle weer in het Dorpshuis bijeen. Er zal een lezing worden ge houden over het werk van het chris telijk instituut voor dove kinderen „Effatha” uit Voorburg. Voorts zul len kleurendi’as worden getoond. MOERKAPELLE Bij het verla ten van haar woning kwam mevrouw J. Bakker - Bakker uit Moerkapelle vorige week ten gevolge van de glad heid zo ongelukkig te vallen dat zij haar been brak. Zij werd in het zie kenhuis opgenomen. De Moerkapelse uitbreidingsplannen raken in een vergevorderd stadium. Terwjjl er op het ogenblik nog hard wordt gebouwd aan de eenentachtig woningen waarvoor Gedeputeerde Van der Kwaak het afgelopen najaar de eerste paal sloeg, ligt het volgende uitbreidingsplan, het bestemmingsplan ’Noord’, alweer op de tafel van de provinciale overheid. Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: v.m. 9.30 uur: ds. J. Kooien n.m. 6.30 uur: ds. Poot van Woerden De voorzitter van het Mannenkoor, de heer M. Monster, hield een korte openingstoespraak waarin hij burge meester A. van ’t Verlaat en diens echtgenote welkom heette. In de pauze werd Zevenhuizens eerste bur ger tot beschermheer benoemd. Na de toespraak van de heer Mon ster traden het Mannenkoor en het Jongenskoor voor het voetlicht. Bei de koren traden eerst om de beurt op, maar voerden ook gezamenlijk enkele composities uit. Hoogtepunten van deze samenzang waren J. Hanoi’s Ecce quomodo moritur en de Cantate Domini van L. Hassler. Onder de voortreffelijke leiding van dirigent H. A. J. Verhoef kwamen beide koren tot uitstekende prestaties. Na het op treden werd de heer Verhoef dan ook dank gebracht voor zijn sublieme leiding en werd hem een boekenbon aangeboden. Voor het feit dat hij gedurende 33 Gevonden: kinderwant; slavenarm band; blauwe autoped; 1 groen-gele parkiet; 1 wollen dameshandschoen; 1 paar blauw-witte wollen wanten; 1 donkerblauwe nylon want; regen- kapje; 1 paar groene wollen wanten; 1 zwarte suède want; een paar kin- derwanten; een rood kinderwantje; een zwarte en grijze want. Verloren: een wollen want rechts; zwarte portemonnaie; gouden ring met lichtblauwe steen; 1 paar blauw witte gymn. schoenen; een blauwe kinderwant. Inlichtingen postbureau rijkspolitie te Reeuwijk, John Raedeckersingel 2, van maandag t/m vrijdag tussen 9.00 en 13.00 uur. Chr. Afgescheiden Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop n.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop woensdag: n.m. 7.00 uur: ds. A. P. Verloop Rooms Katholieke Kerken: Pastoor: J. A. M. Saulenn Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon (01828) 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade: Zondag 7.15, 9.00 en 11.00 uur: H. Mis In de week 8.15 uur: H. Mis. St. Petruskapel, J. W. Frisoweg: zondag 8.30, 11.15 en 17.30 uur: H. Mis dinsdag 8.00 uur, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur: H. Mis. (kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie -L --J LL J.s; ge regeringscoalitie vond hij overi gens bijzonder constructief, of schoon er op ieder gebied wel pro blemen zullen blijven. Aan het eind van zijn betoog ont ving de heer Schmelzer als blijk van waardering voor zijn komst een Goudse Reeuwijkse kaas en ’n fraai boeket bloemen. Drs. W. K. N. Schmel zer, fractievoorzitter van de K.V.P. in de Tweede Kamer, sprak vorige week tijdens een vergade ring van de afdeling Reeuwijk van zijn partij. V.l.n.r. A. v. d, Hoorn, J. van Veen en drs. Schmel zer (foto John Til- roe). REEUWIJK De Reeuwijkse land- en tuinbouw jongeren zullen aanstaande zaterdagavond in het r.k. verenigingsgebouw in Reeuwijk weer hun traditionele jaarfeest houden. De toneelclub van de LTJ zal het blijspel „Tussen twee vuren” opvoe ren. Na afloop blijven de jongelui nog enige tijd gezellig bijeen. Deze avond, die om 20.00 uur begint, is voor iedereen toegankelijk. REEUWIJK De teleurstelling van de vele belangstellenden, die vrijdagavond naar het verenigings gebouw aan de Reeuwijkse brug waren gekomen voor de jaarverga dering van de afdeling Reeuwijk van de Katholieke Volkspartij, bij het vernemen van de verhindering van oud-premier en thans voorzit ter van de Rijnmondraad, mr. V. Marijnen, werd meteen weer fveg- genomen toen bleek men de voor zitter van de Tweede Kamerfractie van de KVP, drs. W. K. N. Schmel zer, bereid had gevonden deze avond de plaats van mr. Marijnen in te nemen. jaar lid is geweest van het Mannen koor werd de heer Klaas Vonk, die thans in Gouda woont, benoemd tot erelid. Het was voor André Carrell niet moeilijk de lachspieren in be weging te krijgen. Een hoogtepunt in dit programma was het optreden van Willy Valjo, die met zijn liedjes zo veel succes oogstte dat hij een toegift /noest geven. André Carrell bood na afloop van zijn programma alle jon gens van het koor een speldje aan van zijn populaire zoon Rudi. De muziek tijdens het bal werd verzorgd door het gezelschap de Garuda’s uit Dordrecht. ZEVENHUIZEN In een van de twee woonwagens die deze week geparkeerd stonden aan de Noor delijke Dwarsweg in Zevenhuizen werd dinsdagavond door wacht meesters van de rijkspolitie, die met de surveillancewagen toeval lig passeerden, een uitslaande brand ontdekt. REEUWIJK De 637 schoolkin deren van de negen Reeuwijkse scholen (met inbegrip van de vier kleuterscholen) hebben in het afge lopen jaar over veertig weken te zamen 23.015 liter melk gedronken. De kosten van deze schoolmelk be liepen een bedrag van 13.280,28, waarvan door de ouders 11.694,11 werd betaald. Het Centraal School- melkcomité in Rijswijk en de ge meente subsidieerden voor respec tievelijk 81,48 en 769,69. De schoolmelkdistributie op de Reeuwijkse scholen is tot nu toe succesvol verlopen, hetgeen niet in de laatste plaats te danken is aan de activiteiten van het onderwijzend personeel, dat ervoor zorg draagt dat de gehele schoolmelkvoorziening steeds oprolletjes blijft lopen. REEUWIJK De heer H. Spruyt, oud-voorzitter van de afdeling Reeu wijk van de Land- en Tuinbouwbond is door het hoofdbestuur van de LTB ter gelegenheid van de dezer dagen gehouden oogstdankdag onderschei den met de gouden ere-speld van de bond. De heer Spruyt, die gedurende 32 jaar de voorzittershamer heeft ge hanteerd, kreeg deze onderscheiding op grond van zijn vele verdiensten voor het bondswerk. REEUWIJK Het bestuur van de begrafenisvereniging „Sint Lo- dewijk” heeft vorige week afscheid genomen van de heer H. H. Balle- ring, die gedurende veertig jaar di recteur van de vereniging is ge weest. De voorzitter van de begrafenis vereniging, de heer H. J. Rijken huizen, zei tijdens de afscheidsbij eenkomst die in De Beursklok in Gouda werd gehouden, zeer erken telijk te zijn voor de voortreffelij ke wijze waarop de heer Ballering zich altijd van zijn taak heeft ge kweten. Goedkeuring van Gedeput. Staten voorbehouden zal dit plan waarvoor men volgend jaar de eerste paal in de grond hoopt te kunnen slaan, rond 1970 zijn gerealiseerd. Met zijn na tuurlijke bevolkingsgroei en deze uit breiding zal Moerkapelle dan een ge meente van ruim tweeduizend inwo ners zijn. Het uitbreidingsplan Noord, waar van de plattegronden met toelichting deze maand op het Moerkapelse ge meentesecretarie ter inzage liggen, voorziet in de bouw van 135 eenge zinswoningen. Twaalf daarvan zijn bungalows. Geboren: Willem, z.v. W. v. d. Kooij en M. Bakker; Johanna Catharina, d.v. J. L. v. d. Laan en J. C. Huisman. Na de inleiding van de fractie voorzitter volgde het huishoudelijk gedeelte van de bijeenkomst. Men slaagde er eindelijk in een voltallig bestuur samen te stellen. Voorzitter werd de heer H. C. Faas, parlemen tair medewerker van „De Volks krant”. De andere bestuursleden zijfmejuffrouw J. M. E. Winkel- molen, J. Blom, E. Daniëls, S. de Hey, H. A. van der Hoorn, J. A. M. Linderhof, J. Sturkenboom en J. A. van Veen. De contributie werd vast gesteld op zeven gulden per per soon per jaar, voor bejaarden 5,75. De oud-staatssecretaris roerde in een uitermate belangwekkend be toog een groot aantal facetten van de moderne politieken problemen aan. Drs. Schmelzer verklaarde dat de oorzaak van het feit dat de be langstelling voor de politiek overal terug loopt gezocht moet worden in de manier waarop de overheid de mensen betrekt bij haar activitei ten. „Men krijgt steeds meer het gevoel er buiten te staan,” aldus de fractievoorzitter. Ook in het bedrijfsleven ziet men steeds meer dat de werknemers niet meer bij de beleidsvoering betrok ken worden. Deze ontwikkeling wordt voornamelijk in de hand ge werkt door het steeds meer afne men van de midden- en kleinbedrij - ven, die drs. Schmelzer bolwerken der democratie noemde. Hij vond ook dat de kritiek die vele intellectuelen vaak op de over heid hebben zonder zelf verantwoor delijke functies op zich te willen nemen ondermijnend werkten. De heer Schmelzer roerde vervol gens nog het bevolkingsvraagstuk, het vreedzame gebruik van atoom kracht, de supra-nationale aanpak van problemen (EEG), ontwikke lingshulp, enz. aan. Chr. Democr. Partij Voorts sprak hij over de eventu ele vorming van een Christen De mocratische partij samen met AR en CHU. Drs. Schmelzer vond dat een hechte samenwerking tussen de confessionele partijen zeer nuttig zou kunnen zijn. De vorming van één grote christelijke partij zag hij nog niet Zouden deze ideeën in de toe komst werkelijkheid worden dan zou de samenwerking met de Partij van de Arbeid wel zeer moeilijk worden, aldus de fractievoorzitter De samenwerking binnen de huidi- 1X<.. De plattegrond van het bestemmingsplan in onderdelen „Noord” van de gemeente Moerkapelle. Ten noorden van de Jonkheer van de Welstraat wordt op het ogenblik gebouwd aan de 81 eengezinswo ningen. Het gebied binnen de stippellijn is het nieuwe plan. In de rechterbovenhoek komen de twaalf bungalows, (foto Sj. Noteboom) MOERKAPELLE In het zie kenhuis in Gouda is vorige week de heer W. Groeneveld op 88-jarige leeftijd overleden. Wijlen de heer Groeneveld heeft gedurende vele jaren in Moerkapelle een schilders bedrijf geëxploiteert, dat nu door een van zijn zonen wordt voortge zet. De heer Groeneveld stond be kend als een man van de oude stempel. Zijn schilderswerk muntte uit door kwaliteit mede dank zij het feit dat hij de door hem gebruikte producten zelf samenstelde. Ook in het maatschappelijk ver keer nam de heer Groeneveld in leven een centrale plaats in. Hij was een van de oprichters van de Ver eniging tot Stichting en Instandhou ding van een School met den Bijbel in Moerkapelle. Mede dank zij zijn activiteiten kon deze vereniging in 1906 haar eigen schoolgebouw in ge bruik nemen. De bijzetting op de algemene be graafplaats te Moerkapelle heeft in middels plaats gehad. Ofschoon de onmiddellijk ge waarschuwde brandweer vrij spoe dig ter plaatse was kon niet voorden voorkomen dat de woonwagen ge heel uitbrandde. De bewoners, de heer W. de Gelder, zijn echtgenote en drie kinderen konden zich maar ternauwernood uit de brandende wagen redden. Zij waren van Al- blasserdam op doorreis naar het woonwagenkamp in Zoetermeer. De slachtoffers brachten de nacht door in de ander woonwagen, ter wijl de gemeente bedden en dekens beschikbaar stelde. De rijkspolitie stelt een onderzoek in naar de oor zaak van de brand. De nieuwe wjjk zal een alleszins ’leefbaar’ stukje nieuwbouw worden. Er zyn brede grasgazons en bomen rijen geprojecteerd en de bungalow- hoek zal worden afgesloten door een singel met een tweetal vijvers. De huizen zelf blijven dan bereikbaar via bruggetjes, terwijl voor de leve ranciers een werkpad langs de bun galows loopt. Opvallend is de ruime opzet van de uitbreiding. Er zullen ongeveer dertig garages worden gebouwd (met de mogelijkheid tot vergroting van dat aantal). Voorts zullen in de brede straten volop parkeerstroken komen. De parkeercapaciteit is berekend op een auto per woning. Veel last van verkeer zal de nieu we wijk overigens niet krijgen. Al leen tijdens de spitsuren zal het er druk zijn, maar overdag komen er slechts de wagens van de leveran ciers. Deze rust wordt veroorzaakt door het feit dat er in het plan geen enkel bedrijf is geprojecteerd. De bewoners zullen dus ook wat betreft hun dagelijkse levensbehoef ten aangewezen zijn op de midden stand in het oude dorp. Er zijn in het plan ook geen voorzieningen voor scholen, kerken en dergelijk, omdat de in het dorp aanwezige mogelijk heden ruim voldoende zijn. De stedebouwkundige van het Rot terdamse architectenbureau Kuiper, De Ranitz, Van der Ree en Van Tol, dat dit plan heeft ontworpen, heeft zoveel mo gelijk naar afsluiting ge zocht. De zuidewstkant van de nieu we wjjk wordt begrensd door de uit gebreide begraafplaats en een brede met bomen omzoomde singel. De rest van de zuidkant wordt door een dub bele bomenrij van de rest van Moer kapelle afgezonderd. De ruggegraat van het plan Noord REEUWIJK De gehuwde paren kunnen aanstaande zaterdagavond weer eens gezellig onder elkaar „met de beentjes van de vloer”. Deze dans avond, die zal worden gehouden in het verenigingsgebouw-brug, staat onder auspiciën van het actiecomité I van „Uit en Thuis”, welks ensemble de muziek tijdens het bal zal verzor gen. Natuurlijk zal er ook weer wor den gekiend. rest wordt gebouwd in de zogenaam de vrije sector. De oppervlakte van het door de gemeente ten behoeve van dit plan aangekochte terrein bedraagt onge veer vijf hectare, verdeeld over twee kavels. Als het plan gerealiseerd is zit Moerkapelle ten aanzien van uit breiding voor wat betreft de noorde lijke grens zo vast als een muur door de tuinbouwgebieden en de in het streekplan ’Rijn en Gouwe’ geplande verkeersweg. Ofschoon andere plannen dan de reeds bekende nog niet bestaan, zal eventuele verdere uitbreiding van Moerkapelle elders moeten plaats hebben, misschien ten koste van Zevenhuizens grondgebied, in het zuiden. Drs. W. K. N. Schmelzer spreekt op jaarvergadering KVP aid. Reeuwijk ZEVENHUIZEN De bejaarden van Zevenhuizen zullen op woens dag 26 januari a.s. weer voor het eerst in het nieuwe jaar bijeenko men in het verenigingsgebouw aan de Burg. Klinkhamerweg. Tijdens deze bijeenkomst zal een uiteenzet ting worden gehouden over het nieuw te bouwen bejaardencen trum in Zevenhuizen, waarvoor ver leden jaar al eens een uitstapje werd gemaakt. Gedurende zijn ambtsperiode heeft hij 381 personen naar de laat ste rustplaats begeleid op de hem eigen bescheiden manier. Namens het bestuur werd de nu 77-jarige scheidende directeur een grote doos sigaren aangeboden. Hij zal worden opgevolgd door de heer W. N. L. Heemskerk.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 2