Adverteren doet verkopen KABOUTERS voor: Personeel Huisraad Auto's Clubs Lessen en Huizen en Kamers Diversen iedere krant de meest gelezen rubriek I Start Gemeenschappelijke Energiebedrijven Kleine advertenties I Prinses llargriet S3 in Woninginrichting Arn. Moons ONGEVAL OP RIJKSBRUG STATUTEN Jaarvergadering tennisvereniging Vanmiddag eerste openbare vergadering in Gouda Pettenpias en Zuidplaspolder nog gevaarlijk Huwelijksgeschenk Kroonprinses Voorjaarsbeurs van 7 t/m 15 maart Burgelijke stand krant KABOUTERS In onze v.a. I 1.60 p. plaatsing Pagina 4 tot Zwem bad actie Politierechter Aanrijding op overweg door dronkeschap Warmwaterapparaten Vergoedingen Stemrecht Opgeven tot dinsdagmiddag drie uur bij onze bureau: Oranjelaan 9, Waddinveen Telef. 01828-2238 F WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART 13 JANUARI 1966 WADDINXVEEN Ondertrouwd: M. Koetsier en G. van Leeuwen; J. J.Moen en P. Hofman; A. J. P. Venema en M. F. Cowan. Gehuwd: J. G. de Vogel en G. N. Mostert. WADDINXVEEN Volgende week vrijdag 21 januari zal ’s middags om drie uur de geheel vernieuwde afde ling woninginrichting van de firma Arn. Moons aan de Zuidkade 168-172 worden geopend. Burgemeester C. A. van der Hooft heeft het voornemen de officiële opening te verrichten. WADDINXVEEN Op de Rijks- brug over de Gouwe is vanmorgen een uit Gouda afkomstige personen auto, merk Citroen ingereden op de neergelaten slagbomen van de brug. De bestuurder, die haast had, reed om een wachtende vrachtwagen heen en zag daardoor het rode stoplicht niet. Ook de slagbomen bemerkte hij te laat. De van glasvezel vervaardig de slagboom brak onmiddellijk af zonder noemenswaardige schade aan te richten aan de wagen. De rijks politie maakte proces-verbaal op. REEUWIJK De statuten van de Oranjevereniging Reeuwijk, die haar ledental de laatste tijd met sprongen heeft zien stijgen, zijn bij Koninklijk Besluit van 23 december 1965, nr 87, goedgekeurd. HUI WADDINXVEEN De tennisver eniging ’Waddinxveen’ houdt dinsdag 18 januari a.s. haar jaarvergadering in het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Op de agenda staat o.m. een bestuursverkiezing. Van het thans zittende bestuur stellen zich herkiesbaar de heren E. Ch. P. Brants, voorzitter; C. M. van Damme, secre taris; W. Oosterom, penningmeester en mevr. M. Jenné, lid. Niet herkies baar is de vice-voorzitter, de heerW. van Zetten. Het bestuur stelt voor in zijn plaats te benoemen de heer A. A. W. Pruymboom. Verder komt aan de orde de verkiezing van de diverse commissies. Uit de resultaten over 1965 blijkt dat de tennisvereniging een batig saldo heeft van 1286. De begroting voor 1966 sluit met een be drag van 8250. Overleden: Arie Visser, oud 86 jaar; Wilhelmina Margaretha Nieuwerf w.v. Hoogerdijk, oud 71 jaar; Marinus Roda, oud 33 jaar; Huigerina Tom e.v. Bras, oud 79 jaar Maria Verblaauw e.v. Schoonackers, oud 33 jaar; Marinus Tromp, oud 61 jaar. teur van de Goudse bedrijven in de zelfde functie bij het nieuwe bedrijf; Vaststelling van de presentiegelden voor het bijwonen van de vergade ringen van de algemene raad voor de leden van die raad op 30 en een reiskostenvergoeding van 15; Voorts vaststelling van de vergoeding voor de voorzitter en leden van het col lege van beheer en de plaatsvervan gende leden, waarvoor bedragen zijn en 500. De jaarlijkse toelage van de voorgesteld van resp. 3000, 1500 secretaris van de algemene raad en van het college van beheer op 3000 vast te stellen. ZEVENHUIZEN Een 52-jarige landbouwer uit Zevenhuizen is door de Rotterdamse politierechter ver oordeeld tot veertien dagen gevange nisstraf en ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van een jaar. De verdachte had enige tijd geleden met zijn wagen op de spooroverweg bij Zevenhuizen een wielrijder aan* gereden. Deze liep lichte verwondin gen op. Uit het onderzoek dat door de rijkspolitie werd ingesteld bleek dat de landbouwer onder invloed was. De eis van de openbare aankla ger was drie jaar en anderhalf jaar intrekking van het rijbewijs. WADDINXVEEN Nu de schaats sport zich weer in een grote popula riteit mag verheugen, verdient het aandacht er op te letten dat enkele wateren in Waddinxveen nog gevaar kunnen opleveren. In verband met de bemaling in de Zuidplaspolder zijn alle sloten en vaarten van de Zuidplaspolder niet geschikt om op te schaatsen. Ook de Pettenpias, waar al volop wordt ge schaatst vertoont nog eendenwakken. De Ijsclub ’Nooit Gedacht’, die de Pettenpias altijd gebruikt, heeft het nog niet verantwoord geacht hierop een baan uit te zetten. Men schaatst hier dus geheel op eigen risico. Prinses Margriet Francisca, die aanstaande woensdag 19 januari 23 jaar wordt, is op dit moment misschien wel het populairste lid van ons vorstenhuis. Toen Prinses Beatrix een ware storm van kri tiek kreeg te doorstaan bij het bekendmaken van haar verloving met de Duitser Claus von Arnsberg, werd meerdere malen de naam van onze derde prinses genoemd als de eventuele troonopvolgster van Koningin Juliana. Dat Margriet zich veel moeite getroost om zich een nuttige plaats in onze samenleving te veroveren, blijkt wel uit het feit dat zij geheel vrijwillig in een Amersfoorts ziekenhuis een opleiding als verpleegsters ging volgen. Pimses Margriet ambieert het koningschap niet al zal zij zich niet aan haar verantwoordelijkheden onttrekken als de tijd daar voor zou aanbreken. Aan de zijde van haar toekomstige echtgenoot, Pieter van Vollenhoven, wensen wij haar nog vele gelukkige jaren. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: dameshorloge; 1 bruine want; rode portemonnaie met inh.; zwarte glacé handschoen; een zwarte zijden handschoen; bankbiljet. Verloren: rode portemonnaie met in houd; blauw gymn.pakje; een zwarte glacé handschoen; ziekenfondskaart; blauwe step; suède want; driewieler- fietsje. ■iiiimiiiiiiiiiiiim a Ook komt aan de orde een voorstel de Goudse regeling inzake het ver huren van warmwaterapparaten van toepassing te verklaren op het gehele werkgebied van het gemeenschappe lijke bedrijf. De deelnemende gemeenten in dit bedrijf zijn: Gouda, Waddinxveen, Reeuwijk, Ammerstol, Bergambacht, Berkenwoude, Bodegraven, Driebrug- gen, Gouderak, Haastrecht, Moor drecht, Nieuwerkerk a.d. IJssel, Ou- dewater, Schoonhoven, Stolwijk en Vlist. Ballpoints: In niet minder dan dertien kleuren met de opdruk „Bouw mee aan het nieuwe zwembad van Waddinxveen” kunt u ballpoints bestellen voor 1.50 per stuk bij de initiatiefnemer Jac. Hogen doorn, A. v. Solm- straat 31, tel. 2520. Spaarvarkens: Bij de café’s, restaurants en enkele andere gelegenheden zijn onlangs op initiatief van de heer Versloot jr. spaarvar kens neergezet met het op schrift: „Voor het nieuwe zwembad”. Confectie: De firma N. Vink Zn, Es- doornlaan 1, geeft nog steeds 5 procent van haar omzet op heren-, dames- en kindercon- feetie, ook wanneer dat bij een van de groothandels in Rotter dam is gekocht op een intro- duktiekaart van de fa. Vink. WADDINXVEEN Teneinde ook Waddinxveen een bijdrage te laten leveren in het nationale geschenk aan H.K.H. Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg ter gelegenheid van hun huwelijk op 10 maart a.s heeft burgemeester C. A. van der Hooft vertegenwoordigers uit alle lagen van de bevolking en uit het verenigingsleven uitgenodigd tot het bijwonen van een vergadering op maandagavond ten gemeentehuize. Tijdens die vergadering zal worden besproken, op welke wijze de Wad- dinxveense bijdrage zou kunnen worden gerealiseerd. WADDINXVEEN De vol gende activiteiten ten bate van het bouwfonds voor het nieuwe zwembad staan op het programma: Toneelvoorstelling Op zaterdagavond 22 januari oragniseert de R.K. Toneelver eniging in het R.K. Vereni gingsgebouw aan de Burgem. Trooststraat een toneelavond. Op het programma staat de klucht „Poespas”, geschreven door A. Boere. De avond wordt besloten met een bal. Toegang 2,50. Voorverkoopadressen: Si garenmagazijn A. van der Krans, Kerkweg 175; Sigaren magazijn D. Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 5; Boekhan del Veldwijk, Passage 145; Mevr. Van Rhijn, Kerkweg 146b en M. Jaspers, Zuidka de 90a. r De Voorjaarsbeurs 1966, die in het jubileumjaar van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs een centrale plaats inneemt, zal worden gehouden van 7 tot en met 15 maart. De beurs omvat dit voorjaar een totale stands- oppervlakte van ruim 62.000 m2, ver deeld over 1500 stands in alle hallen en gebouwen op het Croeselaanter- rein en het Vredenburg. Het accent in de kapitaalgoederen, op het Croeselaanterrein, zal dit keer komen te liggen op vier sectoren: de zware elektrotechniek; hout- en me- taalbewerkingsmachines; hydrauliek, pneumatiek en gieterijbedrijven; en als gloednieuwe sector: de aandrij ving. Bovendien doen dit jaar voor het eerst de Nederlandse rubberfa- brikanten mee, die met hun twaalven de ’rubberstraat’ zullen vormen. In totaal negen collectieve buiten landse inzendingen zijn toegezegd, waarvan die van de Sowjet-Unie door de omvang en het geschakeerde programma opvalt. Andere inzendin gen worden ingericht door Italië (drie paviljoens), Frankrijk, West- Duitsland, Hongarije, Oostenrijk, Zweden en Zuid-Afrika. De Kamer van Koophandel van Oost-Duitsland richt ditmaal een stand in met zware elektrotechniek. Onafhankelijk van de Voorjaars beurs, maar wel met opzet gelijktij dig en in de nabijheid van de beurs (voorplein Merwedehal, Graadt van Roggenweg), draait de Amerikaanse tentoonstelling ’Werken met atomen’. In de sector gebruiksgoederen valt op de uitbreiding van de afdeling elektrische huishoudelijke apparaten en de verwarmingsapparatuur voor gas, kolen en olie, die beide zullen overlopen v!an de Julianahal in de Merwedehal. In de Vredenburggebouwen staat opnieuw het traditionele gebruiks goederenprogramma, zij het wederom aangevuld met de sector „Film en Foto”. Zoals gewoonlijk zal een uitgebreid congresprogramma de Voorjaars beurs omlijsten. Voorzien zijn reeds een gieterij dag, een rubber dag, een dag voor de aandrijvingstechniek, een dag voor hydrauliek en pneuma tiek en lezingen over het gebruik van atoomenergie voor industriële doel einden. Irma Cornelia Petronella, d.v. F. T. Redegeld en P. A. Slootjes; Geertrui Pieternella, d.v. W. Lindeij- er en C. Pos; Pieternella Jacoba, d.v. J. van der Zwaard en W. Huizer; Leopold, z.v. L. Smith en D. Nuvel- stijn; Janna Magrietje, d.v. A. van den Ak ker en N. M. Kroes; Johannes Jacobus, z.v. J. A. Compeer en M. C. T. Vermeulen; Tjebbes, z.v. H. J. Feenstra en R. Visser; Catharina Aafje Pieternella, d.v. H. C. Feikema en A. M. Keijser; Annemieke, d.v. A. C. Moser en N. de Heer. Afwasmiddel: De oliehandel ’De Pionier’ van het Noordeinde zal gedurende twee maanden van ieder flesje van een speciaal afwasmiddel, dat wordt verkocht, vijf cent afdragen voor het bouwfonds j van het zwembad. Dus iedere afwas betekent een bijdrage voor het nieuwe zwembad. MIIIIIIIHIinillllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM LEKTUUR REFORMATIE-ROME. H. J. Hegger: „Mijn weg naar het licht”, 3,25; „Ik zag Gods heerlijkheid”, 4,50; „Onder hezelfde Kruis” 3.95; „Moeder ik klaag u aan” 1,75; „Jezus boeide mij” 6.90. Grammofoon platen t.b.v. Stichting „In de Rechte Straat”: opname van Interk. Jeugdkoor Watergraafsmeer te Amsterdam o.l.v. Peter Dogger, L.P. 45 4.50. Zang spaanse ex- priester Enrique Garcia Vail met Gebrs. Spaargaren: L.P. 45 4.50. Zwaar verzilverde lepeltjes met afbeel ding van ’De Wartburg’ te Velp 3.In Waddinxveen verkrijgbaar: „Streekcomité I.R.S. Gouda e.o.” p/a Willem de Rijkelaan 17. Tijdens de vanmiddag te houden vergadering van de algemene raad (te vergelijken met een gemeente raad) kwamen o.m. de volgende voor stellen van het college van beheer aan de orde: Benoeming van de Goudse gemeentesecretaris, de heer C. C. Matz tot secretaris van de alge mene raad; benoeming van ir. F. H. Plas, directeur van het Goudse ener giebedrijf tot directeur van het nieu we bedrijf; benoeming van drs. F. Kerkhof, economisch adjunct-direc- In de Staatscourant van 31 decem ber jJ. is de door Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland goedgekeurde gemeenschappelijke regeling inzake het Gemeenschappelijk Energiebe drijf Gouda en omstreken gepubli ceerd. Tot dit gemeenschappelijk be drijf zijn o.m. toegetreden de ge meenten Waddinxveen en Reeuwijk. Vanmiddag is de algemene raad van dit energiebedrijf voor de eerste maal voor een officiële openbare zitting in het Goudse stadhuis bijeengekomen. De algemene raad, waarin zitting hebben leden van de colleges van B. en W. van de zestien deelnemende gemeenten en de gemeenteraad van Gouda, staat onder voorzitterschap van de heer mr. J. W. Blankert, wet houder van de gemeente Gouda. De heer Blankert is tevens voorzitter van het college van beheer (het da gelijks bestuur), waarvan voorts deel uitmaken de heer J. Aten, burge meester van Schoonhoven en de heer J. C. Vogelaar, burgemeester van Nieuwerkerk aan den IJssel. In de algemene raad wordt Waddinxveen vertegenwoordigd door burgemeester C. A. van der Hooft en Reeuwijk door wethouder W. H. Verweij. Blijkens de in de Staatscourant ge publiceerde regeling heeft de voor zitter van de raad 12 stemmen en de vijf andere Goudse leden ieder 7 stemmen. Waddinxveen heeft in de algemene raad 9 stemmen (het groot ste aantal na Gouda) en Reeuwijk 3 stemmen. In totaal bedraagt het aan tal stemmen van Gouda 47 en van de vijftien andere gemeenten gezamelijk 48 stemmen. In de Staatscourant is voorts een overzicht opgenomen van de winst uitkeringen aan de deelnemende ge meenten per jaar, die worden bere kend per zgn. debiet-eenheden (be paalde eenheden van geleverde hoe veelheden gas en elektriciteit). Voor Waddinxveen bedragen deze uitke ringen per debiet eenheid in principe voor 1966 490, voor 1967 524 op lopend tot ca. 1000 na 1980. Voor Reeuwijk zijn deze bedragen voor dit jaar 100, voor 1967 160 oplopend tot 1000 na 1980. Voorts krijgen vier gemeenten, waaronder Waddinxveen gedurende vijf jaren nog bepaalde uitkeringen ten laste van de exploitatieregeling. Voor Waddinxveen zijn die bedragen in de jaren 1966 t/m 1970 respectie velijk 6115; 4892; 3669; 2446 en 1223. Aangiften van 4 t/m 10 januari 1966: Geboren: Nicolaas, z.v. D. van Vliet en C. Kortenoeven; Caroline, d.v. G. J. Vogelaar en A. G. E. van der Hoorn; Eelco Martin, z.v. K. Kranenburg en I. Scholten; Josepha Maria, d.v. A. P. Moll en A. L. M. Hagendoorn; Ronald, z.v. D. Jansen en J. W. Riet veld; Jan Hendrik, z.v. J. van Wijk en L. W. van den Berg; Irma Cornelia Petronella,

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 4