weder en Ijs dienende PERSOONLIJKE RESULTATEN RHC op het goede pad Wedstrijden in Zevenhuizen in Reeuwijk... in Waddinxveen... Er werd geschaatst... Oudste inwoner vandaag 92 jaar Klaverjastoernooi bij Cafë De Sport in Moerkapelle... in Zevenhuizen... Installatie van jeugdbrandweer Zwemster Ada Kok naar Waddinxveen Mens en Arbeid Schaatswedstrijden voor W addinxveense schoolkinderen Wisselend succes bij Kwiek-teams Wedstrijden in Zevenhuizen Water loopt weg onder ijs Petteplas: bestuur ijsclub heeft baan gesloten Hardrijderijen op Rottemeeren Damclub Excelsior WSE-leden vallen in de toto-prijzen Nooit Gedacht PETTEPLAS Gouwe-vrienden ll en eronder „Wilhelmina” Schaatswedstrijden voor r.k.-jeugdhuis Op het ijs... Schaakclub Reeuwijk Pagina 4 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART Burgerlijke stand Ijsclub moerkapelle Gouwe-nieuws 20 januari 1966 SCHAATSSPORT t 3—5 3—3 3—3 ZEVENHUIZEN De clubkam- pioenschappen op de korte baan van de Zevenhuizensche Ijsclub, diej.l. zaterdagmiddag op de baan op de Hennipsloot in Zevenhuizen werden gehouden hebben de volgende re sultaten opgeleverd: 100 meter meisjes: 1. Lida Otte- vanger, 2. Annie v. d. Hoek (Moor drecht) en 3. Janny van Helden. 100 meter jongens: 1. Jan Koole, 2. Jo han van der Wel en 3. Henny van Helden. 160 meter jongens 15 jaar en ouder: 1. Martin Boode, 2. Gerard de Graaf en 3. Maarten Strijdhorst. de ulo’s en de W oensdagavond gesloten. Vanmorgen is zijn er maar liefst 3 ijsclubs, die met elkaar wedijveren om de mooiste baan en het drukste bezoek. Gelukkig gaat dat allemaal op een gemoede- lijke manier en de werkelijk belangrijke zaken worden broederlijk vereend aangepakt. Zo wordt bijvoorbeeld de plassentocht door Ijsclub „Catrien” in nauwe samenwerking met „Wilhelmina” georganiseerd. Ijsclub „Bree- vaart” is het buitenbeentje van de drie, want die is voornamelijk op Gouda georiënteerd. Ook in Reeuwijk geldt in vele gevallen nog het parool: op letten geblazen. Heren C: GZC 3 Gouwe 2 Donk 2 AZC 2 LZC 2 Meisjes B: LZC Gouwe GZC b Boskoop Heren A: GZC 2 De Zijl AZC Gouwe Woerden Heren D: Gouwe 3 GZC 4 Gouwe 4 GZC 5 AZC 3 Jongens B: Gouwe GZC b SZ en PC Donk 3—6 2—2 2—2 2—2 2—1 2—1 2—3 2— 1 3— 1 doet de Ijsclub „Nooit Gedacht”, die haar baan zoals ieder jaar (wan neer mogelijk uiteraard) ook nu weer op de Petteplas heeft uitgezet. Het is er vooral ’s avonds gezellig druk met de feestelijke verlichting en de vrolijke muziek. Op de overige sloten en vaarten in Waddinxveen blijft het gevaarlijk toeven. Men is dus gewaarschuwd. REEUWIJK De 17-jarige R. Bastiaansen zakte zaterdagmorgen met zijn brommer door het ijs op de Breevaart in de buurt van de voor malige groentenveiling. De jongen kon zich met behlup van een paar vrienden uit het koude water redden. De bromfiets werd later met veel moeite uit de bagger getrokken. Het is de afgelopen dagen op alle ijsbanen in Nederland (en dat zijn er nogal wat) een drukte van belang geweest. Het schijnt dat steeds meer Nederlanders zich over de vrees voor de kou hebben neergezet en de ijzers onder hebben gebonden om zich ook op het gladde ijs te wagen. De sport zaken beleven gouden tijden. Zaterdag was het in Gouda zelfs zo erg dat een winkelier zijn zaak op gezette tijden sloot omdat hij de drukte niet meer aankon. De sneeuw is er ook niet in geslaagd roet in het eten te gooien, zodat het drukke dagen zijn en blijven voor de ijsclubs, die in de zomermaanden een slapend bestaan leiden, maar bij vorst en ijs plotseling overeind veren en in een paar dagen tijd een baan in elkaar flansen en bovendien nog een aantal wedstrijden weten te organiseren. MOERKAPELLE De oudste in woner van Moerkapelle, de heer A. Hertog, viert vandaag zijn 92ste verjaardag. De heer Hertog, die woonachtig is aan de Moerdijkstraat 43, zal vanmiddag tussen drie en zes uur recipiëren in het Dorpshuis. Daar is ook vanavond na zeven uur gelegenheid hem de gelukwensen met zijn 92ste verjaardag aan te bieden. WADDINXVEEN Op 28 januari, 11 februari en 25 februari zal in café De Sport aan de Kerkstraat een kla verjastoernooi worden gehouden, waarvoor vele fraaie prijzen beschik baar zijn gesteld. Op 11 maart wor den de finales gespeeld. Het in schrijfgeld bedraagt tien gulden per persoon (tot 27 januari bij De Sport). De eerste prijs is een Zaanse klok ter waarde van 240,de tweede prijs een gouden damesarmbandhorloge van 170,de derde prijs een elek trisch scheerapparaat en de vierde prijs een grote boerenkaas. Er zijn ook nog vele kleinere prijzen te win nen. WADDINXVEEN Op de Pette plas werden dinsdagavond door de Ijsclub ’Nooit Gedacht’ zogenaamde drie-aan-de-stok wedstrijden georga niseerd. De uitslag was: 1. D. de Pa ter, A. van de Breggen en C. Minnes 45,-), 2. P. Versluis, P. Verheul en A. van Dijk 30,-) en 3. J. Noordam, R. Noordam en N. de Rooy 15,-). berust de organisatie geheel bij de Ijsclub Moerkapelle. Ook hier zijn al diverse activiteiten waar te nemen geweest en als het weer aanhoudt zullen we zeker nog meer schaatsnieuws uit Moerkapelle kunnen vernemen organiseert de 85-jarige Zevenhuizensche IJsclub tal van tochten en ritfon, die allemaal evengoed schijnen te slagen. Dit oudje doet het beter Han menig jonkie en over haar activiteiten kunt u volop elders op deze pagina lezen. MOERKAPELLE Op vrijdag 4 februari a.s. zal burgemeester I. J. P. Keijzer van Moerkapelle in het Dorpshuis de leden van de Jeugd brandweer van Moerkapelle instal leren. Voor deze bijeenkomst zijn o.a. ook de burgemeesters van om liggende gemeenten uitgenodigd. Na de installatie zal de heer R. Nijdam, veiligheidsinspecteur van de Nederlandse Aardolie Maatschap pij een voordracht houden met film over oliebranden. REEUWUK De Ijsclub „Wil helmina” heeft zaterdagmorgen het schaatsseizoen geopend met het or ganiseren van wedstrijden voor jon gens en meisjes. Vele oudere schaat sers zagen de kleintjes (’s morgens van 6 tot 10 en ’s middags van II tot 15 jaar) elkaar sportief bekam pen om de hoogste eer. De pas ge opende baan van de ijsclub op de Breevaart was bijzonder druk bezet. De uitslagen van deze wedstrijden waren: Jongens: 6 tot 8 jaar 100 m.: 1. J. van Eyk, 2. Kees den Hartog, 3. C. Oosterom. 9 tot 10 jaar 100 m.: 1. H. Groenendijk, 2. J. de Jong, 3. R. Teynbeek (52 deelnemers). 11 tot 12 jaar 140 m.: 1. J. van Holst, 2. J. Jongeneel, 3. J. de Knikker, 4. C. Slappendel. 13 tot 15 jaar 140 m.: 1. R. den Hartog, 2. G. Huybertsen, 3. A. Baars (50 deelnemers). Meisjes: 6 tot 8 jaar 100 m.: 1. R. Prins, 2. H. Slegt, 3. G. Spruyt. 9 tot 10 jaar 100 m.: 1. N. v.d. Berg. 2. M. Dhondt, 3. C. van Es. 11 tot 12 jaar 140 m.: 1. B. Hoogeveen, 2. A. Slegt, 3. C. v.d. Berg. Verreweg de beste prestaties tot nu toe heeft de jonge Zevenhuize naar Jan Bazen geleverd. Hij werd zaterdagmiddag bij de in Niguwer- brug georganiseerde gewestelijke langebaankampioenschappen van Zuid-Holland voor junioren eerste en dus jeugdkampioen vanonze provin cie. De 500 en de 1500 meter legde hij af in respectievelijk 47.3 en 2.31.4. Zondagmiddag werd hij tweede bij wedstrijden in Appingedam. H. v. d. Starre uit Reeuwijk wist bij de Zuidhollandse jeugdkampioen schappen beslag te leggen op de derde plaats. Bij een ronden wedstrijd in Nieu- werkerk a. d. IJssel werd de Wad- dinxvener W. Huizer tweede. Mejuffrouw A. Zweere uit Zeven huizen bracht het bij nationale hard rijderijen op de korte baan in Lek- kerkerk tot een uitstekende derde plaats. Zij won waardebonnen ten bedrage van 15, REEUWIJK Het eerste dames team van de Reeuwijkse handbalclub heeft haar oude vorm weer geheel herwonnen. De dalende lijn die de prestaties van de dames het vorig jaar vertoonden is omgebogen en wordt de ene ontmoeting na de an dere weer succesvol beëindigd. In de Rotterdamse Energiehal werd vorige week het Maasstedelijke Roda met niet minder dan 2-9 verslagen. De gezusters Truus en An van der Werf tekenden tezamen voor respec tievelijk vier en vijf doelpunten. Kort na het beginsignaal lag de eerste treffer van An v.d. Werf in net van de verbouwereerde Rotterdamse doelvrouw. Met nog drie treffers maakte Am v.d. Werf al spoedig duidelijk dat het RHC was dat deze middag de lakens zou gaan uitdelen. Nadat een Roda- aanvalster erin geslaagd was de Reeuwijkse doelverdedigster Gerda Droog voor één keer te verrassen, liet Truus v.d. Werf de touwen nog eenmaal trillen (1-5). Na de rust kwam er weinig ver andering in de krachtsverhoudingen. Truus v.d. Werf bracht de stand op 1-6, zuster An maakte er 1-7 van en weer Truus zorgde voor de achtste treffer. Door een misverstand in de Reeuwijkse achterhoede wist Roda de achterstand tot 2-8 te verkleinen, maar veel mocht dat niet baten. Truus v.d. Werf bepaalde de eind stand tenslotte op 2-9. WADDINXVEEN Op utnodi- ging van de jeugdcommissie van de 'Zwemclub „De Gouwe” komt de Neerlandse zwemster/weredrecord- houdster Ada Kok op vrijdag 4 fe bruari aanstaande naar Waddinx veen waar zij in het gereformeerd verenigingsgebouw zal vertellen over haar ervaringen in haar zwem- carrière. Ada Kok, die zojuist terug gekeerd is uit de Verenigde Staten, zal gedurende deze avond dia’s ver tonen van onder meer de Olympi sche Spelen van 1964 in Tokio, waar zij een zilveren medaille in de wacht sleepte. WADDINXVEEN De uitslagen van de negentiende ronde van de competitie om het clubkampioen- schap van de damvereniging Excel sior luiden als volgt: F. M. P. Jaco- bi-T. den Ouden 20; C. Blonk- A. A. Rietveld 20; B. van Eyk- H. Boele 02; A. N. Littooy sr.-J. Ver meulen 20; C. Stolker-A. Zwanen burg 02; J. de Heer-G. Heeren 2-0. Voor de strijd om het kampioen schap van Gouda speelde het jonge Excelsiorlid H. Boele een wedstrijd tegen H. J. v.d. Wouden. De partij werd gewonnen door de laatste na dat Boele in het eindspel ietwat on voorzichtig met zijn kansen had om gesprongen. Ook de heer A. A. Riet veld moest de winst aan zijn tegen stander A. v.d. Spek uit Bleiswijk laten. WADDINXVEEN week van 11 t/m 17 januari 1966 Geboren: Vincent Antonius, z.v. A. Verwoerd en J. C. Wijtenburg; Timotheus Jozef, z.v. W. H. M. Zand bergen en A. M. van Haagen; Greetje Alexandra Maria, d.v. E. J. Roskam en M. Rademaker; Eric George Peter, z.v. J. H. Thomsin en J. M. Pulles. Ondertrouwd: H. N. de Jong en C. van Dijk; K. F. Hammer en B. C. van Soest. Gehuwd: D. van Wichen en K. H. W. Elfshof. Overleden: Quirinus van Velzen, oud 81 jaar; Maria Borg e.v. Koren, oud 57 jaar; Arie van der Spek, oud 61 jaar; Waling van der Starre, oud 42 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: rode kinderwantjes; een bankbiljet; rood wantje; rode dames- portemonnaie met inhoudsleutelbos bruine damesportemonnaie; week endtas met inhoud; ijsmuts; een paar wanten. Verloren: badtas met inh.; zwarte handschoen; rood wantje; huissleu tel; bruine wanten; stortingsbewijs; jasje; sjaal; bruine suède want; slee; bruine meisjesschoen. WADDINXVEEN Ook in Wad dinxveen is het afgelopen dagen bij zonder druk geweest op de door de Ijsclub Nooit Gedacht uitgezette ijs baan op de Petteplas. Zaterdagmid dag werd de eerste hardrijderij ge houden op de kortebaan (160 mtr). De uitslag was. 1. A. v. d. Breggen, 2. W. Bron, 3. C. Kroes, 4. K. de Knikker en 5. P. Struik. MOERKAPELLE De IJsclub Moerkapelle hield maandagavond een hardrijderij voor leden/inwo- ners van Moerkapelle. De uitslagen van deze wedstrijd luidde: 1. G. de Graaf, 2. T. Zwarteveld, 3. J. Koster en 4. K. de Knegt. Dinsdagmiddag werden wedstrij den gehouden voor jongens van 14 tot 17 jaar. Uitslag: 1. Aart Voskui len Jzn., 2. Koos Bac, 3. Jan van de Spek Jzn., 4. Hans HoL MOERKAPELLE De IJsclub Moerkapelle organiseerde vorige week zaterdag haar eerste wedstrij den voor de Moerkapelse jeugd. Voor de winnaars waren geldprijzen beschikbaar. De uitslagen luiden als volgt: 6 tot en met 8 jaar (jongens en meisjes): 1. Rense Duursman, 2. Hannie Verschoor, 3. Jopie Ver schoor, 4. Joke Drost, 5. Klaasje Verbeek. 9 tot en met 11 jaar (jon gens): 1. Rini v.d. Wel; 2. Jan Rey- neveld, 3. Freek Hofman, 4. Rien Molenaar, 5. Johnny Klomp, 6. F. Hertog. 12 tot en met 14 jaar (jon gens): 1. Gert Bakker, 2. Rien Boo ne, 3. Bert Boevé, 4. Aatje Willemse 9 tot en met 11 jaar (meisjes): 1. Marleen Voskuilen, 2. Ina Hertog, 3. Marjan de Graaf, 4. Wanda de Graaf 5. Marrie Drost. 12 tot en met 14 jr: 1. Nelly Boevé, 2. Anneke Noordam, 3. Janny Boeveé, 4. Anneke Bonten bal. De Ijsclub Moerkanelle houdt van avond (donderdag) een kortebaan- hardrqderij voor dames uit Moerka pelle zelf. De wedstrijd begint om 19.00 uur. De Moerkapelse ijsclub hoopt zolang het weer dat toelaat op haar ook al verlichte baan op de Rotte elke avond een wedstrijd te organiseren. Er is een heel program ma opgesteld. De Zevenhuizense IJsclub gaat door met haar Molentochten op de 10, 20, 30 km enzovoort tot de 100 ki lometer op haar baan op de Rotte. De inschrijving kan plaats hebben van 10.00 tot 16.00 uur bij de Thee- schenkerij „De Roerdomp” aan de Rotte en in Bleiswijk bij de Lange- vaart. Voorts bestaan er vele plannen voor nog andere wedstrijden. De Reeuwijkse Ijsclub „Catrien” heeft met haar baan op de plas Groot Vogelenzang aan de Hortemansdijk (Sluipwijk) een beetje moeilijkheden gehad met windwakken, maar die zijn nu grotendeels verholpen. Plan nen voor wedstrijden zijn er volop, maar alles is nog officieus. ’Wilhelmina’ organiseert aanstaan de vrijdag de Zuidhollandse kampi oenschappen op de 100 kilometer op de baan op de ’s-Gravenbroekse plas. De start vindt plaats om 12.30 uur bij café-restaurant „Het Wapen van Reeuwijk” aan de Notaris d’Aumerie- laan. Inschrijving van 11.00 tot 12.00 uur bij het ’Wapen van Reeuwijk’. Zaterdag en zondag worden de plassentochten verrreden op de 40 en 20 kilometer. Tot 14.00 uur bestaat de mogelijkheid van inschrijving. De grote baan van „Wilhelmina” is ook ’s avonds verlicht. In Reeuwijk-dorp is ook een verlichte baan op de Mo- lensloot. Men heeft daar een grote tent neergezet waar heerlijke erw tensoep te koop is. REEUWIJK Om de kas van het rooms-katholiek jeugdhuis in Reeu- wjjk-brug van wat ruimere middelen te voorzien organiseerde kapelaan P. H. M. Kloeg zaterdagmiddag op de ijsbaan voor de rooms-katholieke kerk in Reeuwijk-drop een aantal schaatswedstrijden. De belangstelling voor dit evene ment was bijzonder groot, niet in de laatste plaats dank zij de vele pre mies die een bekende NV in Reeu wijk-dorp ter beschikking had ge steld. Ook de „koek en zopie”-tent maakte een goede omzet. De uitslag van de hardrijderijen, die een zeer vlot verloop hadden zijn als volgt: Meisjes van 12 tot 14 jaar: 1. B. Hoogeveen, 2. J. Dhondt. Meisjes van 15 tot 17 jaar: 1. R. Verkley, 2. W. Rühling. Jongens van 12 tot 14 jaar: I. B. de Blanken, 2. A. Baars. Jon gens van 15 tot 17 ajar: 1. J. Vermeu len, 2. L. Vergeer Jzn, 3. B. Stoppe lenburg. Jongens boven 17 jaar: 1. J. Vergeer, 2. H. Nederhof, 3. L. Ver geer Wzn. WADDINXVEEN Ofschoon er niet is gevoetbald is het afgelopen weekeinde voor verscheidene leden van de voetbalvereniging WSE toch nog een goed voetbalweekeinde ge weest. Niet minder dan zes leden zaten in de toto-prijzen. Er was er een met dertien goede uitslagen, twee met twaalf en drie met de eer ste acht juist. Jammer was dat zo veel Nederlanders vorige week over zo’n scherpzinnige voorspellingsver- mogen bleken te beschikken. Van avond wordt er in het clubhuis in het Warnaarplantsoen een contact- avond gehouden. Aanvang 20.00 uur. REEUWIJK Op de Molensloot in Reeuwjjk-dorp hebben ongeveer negentig leerlingen van de John F. Kennedyschool vrijdagmiddag onder leiding van hun onderwijzers schaats wedstrijden gehouden. Het is een bijzonder gezellige middag geworden, waarbij de kinderen werden getrac- teerd op anijsmelk. De uitslag luidde: Jongens: 6 t/m 8 jaar: 1. Jan Hooge veen, 2. Robert Bontenbal. 9 tot 10 jaar: 1. Rob v.d. Berg, 2. Huib Ver- wey. 11 jaar en ouder: 1. Klaas Re delijkheid, 2. Piet de Vos. Meisjes 6 t/m 8 jaar: 1. Tineke Oos terom, 2. Jannie den Ouden. 9 tot 10 jaar: 1. Atie v.d. Wolf, 2. Ria Ooster om. 11 jaar en ouder: 1. Ellen Bon ten bal, 2. Rietje van Gijzel. Het tot nu toe nog ongeslagen FB- team van de biljartvereniging „De Gouwe-vrienden” heeft zich tijdens de vorige week gespeelde competi tiewedstrijden voor de KNBB lelijk in de kaart laten kijken. De Wad- dinxveners gingen met 27 ten on der tegen het Goudse Cosy Place FB. De drie andere teams van De Gouwevrienden deden het aanmer kelijk beter. Het FA-team won met maar liefst 90 van De Watertoren FA uit Boskoop. Het ook uit Bos koop afkomstige Welgelegen D werd door Gouwevrienden D met 72 te ruggewezen en dezelfde overwin ning wist het E-team te boeken op Gouda E. WADDINXVEEN Gisteravond sprak voor de afdeling Waddinx veen van de Ned. Chr. Vrouwen bond Drs. P. Roest uit Voorburg over het onderwerp: „Mens en Ar beid.” Als theoloog, als psycholoog en als socioloog belichtte hij de vele facetten van de mens in zijn arbeid. Hij schetste de grote verandering, die de arbeid de laatste 40 a 50 jaar gaf te zien. Toen uitsluitend hand werk met lange werkdagen en zware lichamelijke inspanning, tegen zeer lage lonen werd verricht. Langza merhand heeft de mechanisering het oude handwerk verdrongen. De agrarische arbeid is ineengeschrom peld tot een klein percentage en de industrie heeft alles overvleugeld. Een geweldige omschakeling was dit voor velen. De huisvrouw heeft ook een beroep en wel een zeer ge wichtige: maar ook daar komen al lerlei machines haar te hulp. Ar beid is schepping: iets creëren en dat iets maken verstaat hij het best, die niet zegt: „ik sjouw stenen” of „ik verdien geld voor mijn gezin,” maar die heel idealistisch zegt: „Wij bouwen een kathedraal!” „Het wer ken is teamwork geworden en de man, die met zijn handen de bouw plannen van de ingenieur helpt verwezenlijken, verdient niet min der waardering, dan de intellectueel die met zijn hoofd zijn deel van het werk verricht. Wij hebben als Chris tenen ons af te vragen, hoe onze visie op de arbeid is en nog meer hoe wjj in de vaart van de ont wikkeling de Schepping Gods zien als een afglans van ons Goddelijk beroep. En daarbij ons afvragen hoe de vele vrije tijd op een Gode wel gevallige wjj ze kan worden besteed. De unieke waarde van het schepsel tegenover zijn Schepper mag nooit vergeten worden en in zijn arbeid heeft hij zijn Goddelijke bestem ming steeds voor ogen te houden”, aldus drs. Roest. WADDINXVEEN Een kleine vijfhonderd schoolkinderen van de Waddinxveense lagere scholen, die voor de gelegenheid ijsvrij hadden gekregen, hebben woensdagmorgen op de baan op de Petteplas onder leiding van hun onderwijzers en onder auspiciën van het bestuur van de IJsclub Nooit Gedacht, de proe ven afgelegd voor het behalen van het schaatsdiploma, dat door de KNSB is ingesteld. Men kon „op gaan” voor drie diploma’s, het ge wone schaatsdiploma, het schaats- vaardigheidsdiploma A en schaats- vaardigheidsdiploma B. Voor het eerste (en eenvoudigste) diploma hadden zich 355 kinderen opgegeven, voor het A-diploma 97 en voor het B-diploma 24. Verschei dene deelnemers bleven echter weg of gingen tijdens het examen naar huis vanwege de kou. Voor de ge makkelijkste proef moesten de leer lingen de zestig meter lange baan op de Petteplas heen en weer afleg gen en daarbij zigzaggend tien kort op elkaar neergezette paaltjes pas seren binnen de minuut. Een vijftig meter lange baan moest heen en terug in 35 seconden worden afge legd. Voor de schaatsdiploma’s A en B (en voor gevorderden bestaat ook nog het C-diploma) zijn de proeven qua vorm eender, ze zijn echter wel veel zwaarder. Omdat er steeds weer water onder het ijs wegliep heeft het bestuur van Nooitgedacht het (terecht) onver antwoord geacht het middagpro gramma voor de ulo’s en de huis houdschool af te werken. Ook des avonds was de baan gesloten. WADDINXVEEN De vijf teams van de tafeltennisvereniging Kwiek hebben deze week met wisselend succes slag geleverd. Het eerste team hield tot 2-2 stand tegen het sterke Moordrecht, maar toen was het ook spoedig afgelopen. Kwiek wist nog slechts één overwinning te boeken en daar bleef het bij (37). Kwiek II bracht het weer tot een overwinning. Het werd 91 tegen Donk. Ook Moordrecht II bleek te sterk voor de Waddinxveners (voor Kwiek III) en zegevierde met 37. Kwiek IV boekte een fraaie zege op TTVW. De ontmoeting Kwiek V- Jeugdstad bleeft tot de laatste game een gelijkopgaande strijd. Jammer dat Hoogervorst zijn partij verloor, waardoor de eindstand 46 in het voordeel van Jeugdstad werd. ZEVENHUIZEN De provinciale langebaanwedstrijden voor junioren die woensdagmiddag door de Zeven huizense IJsclub op de baan op de Rotte werden gehouden hebben de volgende resultaten opgeleverd: Meisjes: junioren B (tot 15 jaar): 1. G. Sloot, 2. J. Paling, 3. Lida Otte- vanger, 4. A. v.d. Broek. Junioren A (16 tot 17 jaar): 1. Agnes Zweere, 2. A. Knuysting Neef. Jongens: junioren B (tot 15 jaar): 1. T. Scheepstra, 2. H. Pervoors, 3. A. Meyerink, 4. F. Verwoerd. Junioren A (16 tot 17 jaar): 1. Jan Bazen, 2. H. v.d. Starre, 3. Klos, 4. Koppedraayer. het bestuur in be spreking geweest met de adjunct- directeur van de dienst gemeente werken, de heer A. M. Zwambom. Overwogen wordt nu om de moei lijkheden met behulp van brandspui ten te verhelpen. Omtrent de oorzaak van het weg lopen van het water kan men slechts gissen. Bestuurselden van „Nooit Ge dacht” hebben gistermiddag alle mo gelijke instanties bezocht, die iets meer zouden kunnen vertellen. Zeker is slechts dat nergens wordt gemalen, zodat het waterverlies waarschijnlijk te wijten is aan het lekriool aan de Kerkweg of een gat in een dijk. Het is te hopen dat de mankementen spoedig verholpen zijn en dat ook de Waddinxveense schaatsliefhebbers weer spoedig naar hartelust hun baantjes kunnen trekken. Nu is dat veel te gevaarlijk en ieder die de Petteplas betreedt, doet dat volko men op eigen risico WADDINXVEEN Er gebeuren vreemde dingen met de Petteplas, waar de IJsclub ’Nooit Gedacht’ haar baan heeft uitgezet. Woensdagmorgen werd het bestuur van de Ijsclub door de politie gewaarschuwd dat de baan ontruimd zou moeten worden omdat de Petteplas zou worden onderbe malen. Bij nader inzien bleek dit gerucht onjuist, maar het ijs op de Petteplas kwam toch op de een of andere on verklaarbare manier hol te staan. Het bestuur van „Nooit Gedacht” ge lastte woensdagmiddag al de rijde- rijen voor het schaatsdiploma voor huishoudschool af. was de baan ook WADDINXVEEN De posities van de zeventallen van de water- poloclub „De Gouwe” kunnen over het algemeen tot tevredenheid stem men. Het eerste team bij de heren sukkelt onderin de afdeling A mee, maar is gelukkig ver verwijderd van hekkesluiter Woerden. Ook het stan daardteam van de dames speelt slechts een bescheiden rol in de A- afdeling. De Gouwe 2 heren doet het beter; samen met GZC 3 voert dat team de ranglijst in de C-afdeling aan. Het zelfde doen Gouwe 3 en GZC 4 in de afdeling D. Op de derde plaats staat Gouwe 4 met één wedstrijd meer. Bij de jeugd staan de meisjes in de af deling B met één wedstrijd minder op twee punten achterstand bij leider LZC. De jongens zullen naar alle waarschijnlijkheid kampioen in hun B-afdeling worden. De standen zijn als volgt: Dames A: Donk De Zijl Gouwe GZC 2 REEUWIJK Voor de winter competitie om het clubkampioen- schap van de Schaakclub ’Reeuwijk’ zijn vorige week in het verenigings gebouw aan de Reeuwijkse brug weer verscheidene partijen gespeeld. De uitslagen waren: Poule A: C. v.d. Graaf - W. Breed- veld sr. 1-0. Deze uitslag heeft in de stand in poule A geen verandering kunnen brengen. Poule BL. Kamper - P. Bontenbal 1-0, J. Elenbaas-J. Breedveld jr, 0-1. De leiding is tot nu toe vast in han den van Breedveld met 9 uit 9. Op de tweede plaats staat A. Hazewin- kel met 4 uit 7. Poule C: J. Kapteyn-J. Renssen 1-0, A. Ooms - P. de Vries 1-0. Ook in poule C hebben deze resultaten wei nig wijzigingen veroorzaakt. De heer M. Schreuder, die zijn on langs afgebroken partij in de wed strijd van Reeuwijk 1 tegen het Goudse De Messenmaker 3 voor de wintercompetie van de RSB voort zette, wist zijn partij te winnen. Hierdoor eindigde deze ontmoeting in een 5-5 gelijkspel. MOERKAPELLE Op de Rotte- meren organiseerde de IJsclub van Moerkapelle gisteren de nationale schaatswedstrijden korte baan voor heren. De wedstrijden werden ge wonnen door N. den Braber uit Zoetermeer, gevolgd door 2: M. Boo de uit Zevenhuizen, 3: A. van der Breggen uit Waddinxveen en 4: B. Strijdhorst uit Bleiswijk.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 4