antennesysteem voor K<>lJDampo over Vakantie 1966 Bestuur Culturele Kring zorgelijk over toekomst Vondel wijkbewoners contra Centraal televisie hoor Qtfi toestellen IVOROL Voor huwelijksgeschenk 1 3500,- bijeengebracht Overheidsdwang tast de individuele vrijheid aan Ook zonder dakantenne goede t.v. ontvangst Bliksemactie Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen, Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen ’Hart van Holland’ Auto contra boom op Piasweg Vergadering KVP groot succes Contactavond van de WD Paal dwars door waterleiding 1 Ondanks goede voorstellingen via uw reisbureau in Waddinxveen Bungalow in Spanje blijft belangstelling gering Bejaarden doen aan gymnastiek „Alle ouden van dagen zijn welkom” y 1 Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda MAKELAARS TAXATEURS Oranjebitter Mr. Opticien J. Grit Op de spits Beroepstoneel Aantasting vrijheid Goedkoper REISBUREAU A. VAN GINKEL Overheidsdwang (verschijnt elke donderdag) DONDERDAG 3 FEBRUARI 1966 21e JAARGANG - Nr. 1073 I D (foto Sjaak Noteboom) REIS- EN PASSAGEBUREAU (Ingezonden mededeling) Vredebest 28-30 X" alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied Ten aanzien van het jongste con cert zegt het bestuur, dat de inwo ners vlak bij huis van een muzikale uitvoering op hoog peil konden ge nieten voor een toegangsprijs, die be slist niet hoger was dan voor derge lijke evenementen elders. Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank Ondertussen konden de collectan- Korte Tiendeweg 12, Gouda telefoon 01820 - 3033 (7 huizen vanaf de Markt) Kleiweg 108, telefoon 01820-6033 (naast Kleiwegbrug) ’s Maandags zgn de opticiens de gehele dag GESLOTEN. Het is de tweede maal, dat Vondel- wijkbewoners weinig enthousiast zijn over gemeentelijke plannen. De eer ste maal was de centrale wijkver- warming de oorzaak van vele be- Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. Korte Tiendeweg -2 - GOUDA telefoon 01820 - 3504 Voor iedere reis het beste advies! Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9. telefoon (01828) 2238. Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Hoewel verscheidene bewoners op basis van vrijwilligheid waarschijn lijk wel van de diensten van het nieuwe bedrijf gebruik zouden wil len gaan maken wil men de princi piële zijde daarvan gescheiden hou den. Het protest richt zich vooral tegen een overheidsdwang, die voort durend verder knaagt aan de indivi duele vrijheden. In kringen van de bewoners vraagt ter heeft gefunctioneerd. Ook tegen de centrale wijksver- warming waren er principiële be zwaren maar men wist het van te voren bij de beslissing of het huis al dan niet moest worden gekocht. Met de centrale TV-antenne wist echter niemand er van te voren iets vanaf en wordt men nu ineens geconfron teerd met de feiten. Overigens hebben de wat sombere uitlatingen het bestuur er niet van kunnen weerhouden voor vrijdag avond 11 februari a.s. de Eindhovense toneelgroep ’Proloog’ naar Waddinx veen uit te nodigen, waarbij bekende actrices en acteurs voor het eerst op de Waddinxveense planken zullen verschijnen. Fien Berghegge, Rob Milton en Bob Verstraete vertolken dan de hoofdrollen in het succesvolle blijspel „Moeders dartele jaren” van Harold Brooke en Kay Bannerman. Deze maal hoopt de Culturele Kring op een volle zaal. Iedereen is welkom, donateurs en zij die geen donateur zijn. De voorverkoop van kaarten is zoals steeds weer bij Boekhandel Veldwijk in de Passage. Noteert u de datum: Vrijdag 11 fe bruari (volgende week) ’s avonds om half negen in het Geref. Verenigings gebouw aan de Stationsstraat. WADDINXVEEN Van het reis bureau A. van Ginkel te Waddinx veen ontvingen we de gids Spanje 1966, met daarin opgenomen een overzicht van de vele vakantieappar- tementen en -bungalows in Spanje, die door bemiddeling van dit reis- bureau kunnen worden gehuurd. Ook worden de reismogelijkheden (per vliegtuig) besproken. ANNA VAN BURENSTRAAT 11 WADDINXVEEN TELEFOON 01828-2940 (vlak bij winkelgalerij Oranjewijk) Indien de gemeente een bedrijf wil voor centrale antenne systemen, dan zal de gemeente volgens de bewoners zelf de investeringen voor dat bedrijf dienen te dragen en de bewoners pas dan voor bijdragen in de kosten aan te spreken op het ogenblik, dat men het systeem wil gaan gebruiken. Men vindt het zelfs redelijk dat in de aansluitkosten dan ook renteverlies en afschrijvingen worden verdiscon teerd. WADDINXVEEN Op de Pias weg kwam zaterdagmiddag om streeks vijf uur een door een inwo ner van Waddinxveen bestuurde auto in botsing met een boom. Het ongeluk gebeurde toen de in de rich ting Zevenhuizen rijdende Waddinx- vener moest uitwijkén voor een uit de tegenovergestelde richting nade rende auto, bestuurd door een inwo ner uit Zevenhuizen. De Waddinx veense auto kwam daarbij in de berm en botste tegen de boom. De auto werd zwaar beschadigd. De be stuurder bleef ongedeerd. WADDINXVEEN In het R.K. Verenigingsgebouw aan de Burge meester Trooststraat houdt de afde ling Waddinxveen van de Katholieke Volkspartij op dinsdag 15 februari aanstaande een algemene ledenver gadering. Op het programma staat de voorlopige aanwijzing van kandi daten voor de gemeenteraad. bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde men zich af, op welke wettelijke ba sis de door de gemeenteraad aan vaarde verordening kan steunen. Men betwijfelt of een overheid zon der goedvinden van de eigenaars der woningen de .centrale antennesyste- men kan gaan aanleggen en die be woners tot betaling te dwingen van iets wat zij niet gebruiken. WADDINXVEEN De maandag avond in Waddinxveen gehouden bliksem-collecte voor het huwelijks geschenk voor H.K.H. Prinses Bea trix en de heer Claus von Amsberg heeft in enkele uren tijds een bruto- bedrag opgeleverd van 3537,17. Na dat om zeven uur de eerste collec tanten al in de raadzaal van het gemeentehuis terugkeerden, konden successievelijk de opbrengsten van de diverse wjjken worden geteld en werd omstreeks half tien het eind resultaat bekend gemaakt. Burgemeester C. A. van der Hooft, die met zijn echtgenote bij de telling aanwezig was, zei na afloop bijzon der gelukkig te zijn met dit resultaat, waaruit blijkt, dat de Oranjegezind heid in Waddinxveen groot is. Hij herinnerde eraan, dat er bij de col lecte ten behoeve van het geschenk voor het Blauwe Vogelhuis in Baarn, dat aan de Koningin tijdens haar be zoek aan Waddinxveen vorig jaar werd aangeboden, ongeveer eenzelf de bedrag werd bijeengebracht. Ook de voorzitter van het werkcomité, de heer H. K. van der Loo was erg tevreden met het eindcijfer. In de raadzaal hadden de acht wijkhoofden telbureaus ingesteld, waarbij zij assistentie hadden van gemeentelijke ambtenaren. Zodra een collectant zijn bus had ingeleverd werd deze geopend, het bedrag ge teld en het totaal doorgegeven naar de centrale tafel. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie belegt op woensdagavond 9 februari a.s. een contactbijeenkomst voor de le den van de afdeling en de inwoners van de nieuwe wijken. Op het pro gramma staat o.m. een korte inlei ding door een der raadsleden voor de WD over het verleden en de toe komst van de gemeente Waddinx veen, terwijl er verder tijd is uitge trokken voor een gedachtenwisseling over plaatselijke aangelegenheden. De bijeenkomst wordt gehouden in het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. „Dat in het algemeen culturele manifestaties tegenwoordig niet meer mogelijk zijn zonder overheidshulp en bijdragen van particulieren, is bekend,” zo zei het bestuurslid, „maar men vraagt zich af of deze subsidies en donaties, gegeven om de leefbaarheid van de gemeente te vergroten, wel voldoende door de overige inwoners worden gewaar deerd”. Van de zijde van de Cultu rele Kring werd gesteld, dat men er kennelijk niet van doordrongen is, dat bij onvoldoende bezoek de zeer goede voorstellingen plaats zullen moeten gaan maken door goedkopere oplossingen of zelfs geheel zullen moeten worden gestaakt. Door de voorstellingen van de woensdagavond naar de vrijdagavond te verschuiven heeft het bestuur al tegemoet willen komen aan geuite wensen. In het verleden waren n.l. de voetbalwedstrijden op de televisie op woensdagavond voor de Culturele Kring spelbrekers. De vrijdag blijkt ondanks het latere aanvangsuur, evenmin een succes, zodat er voor het seizoen 1966-67 weer aan andere avonden wordt gedacht. ^ZIEKENFONDS jy ten (in de loop van de avond kwa men er ongeveer 140 binnen) genie ten van een Oranjebitter of een glaasje sinaasappel. Bovendien ont vingen allen, die actief aan de actie hadden medegewerkt als herinnering een fraai huwelijkslepeltje, met daar op afbeeldingen van Prinses Beatrix, de heer Von Amsberg en het kasteel tje Drakesteijn in kleuren. Voorts was er voor iedereen een foto van het bruidspaar met aan de achter zijde een dankwoord en de hand tekeningen van de burgemeester als voorzitter van het ere-comité en de heer Van der Loo als voorzitter van het werkcomité. WADDINXVEEN Maandagmid dag heeft een deel van Waddinxveen enige tijd zonder leidingwater geze ten. Tijdens heiwerkzaamheden in Groenswaard werd n.l. per vergis sing een paal op een verkeerde plaats geheid, waarbij deze een plas tic buis van de drinkwaterleiding doorboorde. Personeel van het streekwaterlei- dingbedrijf De Rijnstreek was spoe dig ter plaatse om de transportbuis met een diameter van 25 centimeter te herstellen. In een uur tijds konden dusdanige voorzieningen worden ge troffen, dat de waterlevering in Waddinxveen kon worden hervat. zwaren. Mede door overleg met de gemeente en van die zijde gedane toezeggingen zijn wat betreft die centrale wijkverwarming vele be zwaren weggenomen. Bovendien be staat er over het algemeen nu wel tevredenheid over de wijze waarop deze verwarming de afgelopen win- (uitsluitend boekingen bij bonafide reisorganisaties) Wij kunnen uw reis naar Spanje, Italië, Griekenland etc. per vlietuig, trein of auto geheel verzorgen. Vraagt vrijblijvend documentatie-materiaal Bewoners de verplichting opleggen om 130,- ineens of eeuwigdurend 0,55 per maand te betalen voor iets, wat men niet nodig heeft acht men onredelijk en bovendien een ernstige aantal van de persoonlijke vrijheid. Vele bewoners wijzen op de uit stekende resultaten die zij bereiken met een simpele antenne op de zol der en in een aantal gevallen zelfs met een kamerantenne. WADDINXVEEN „Dat voor een muzikale prestatie van zeer hoog ge halte door een orkest met faam, die tot ver over onze grenzen reikt, zelfs tot in de Verenigde Staten, in Waddinxveen slechts door zestig mensen belang stelling werd getoond is onbegrijpelijk.” Deze uitlating en tevens noodkreet tekenden wij op uit de mond van een der bestuursleden van de Stichting Culturele Kring Waddinxveen. De waarderende woorden van bur gemeester C. A. van der Hooft in zijn nieuwjaarsrede voor de Culturele Kring, de verdubbeling van de ge meentelijke subsidie, de deskundige en enthousiaste beoordeling van de door de Culturele Kring verzorgde avonden in de pers zijn een bewijs, dat de doelstellingen van deze kring wel weerklank vinden en op prijs worden gesteld. Maar met al die goede woorden kan de Culturele Kring haar doelstellingen echter niet verwezenlijken. Het is vooral daar om, dat het bestuur het zo betreurt, dat er van de zijde van het Wad dinxveense publiek zulk een geringe belangstelling bestaat voor de toch met zeer veel zorg en ten koste van zeer veel persoonlijke inspanning sa mengestelde programma’s. Nooit tevoren waren de bejaardenmiddagen, die worden georganiseerd door de Federatie Vrouweijjke Vrijwillige Hulpverlening, zo druk be zocht als enkele weken geleden toen voor de eerste maal bejaarden- gymnastiek werd gegeven. Deze lessen staan onder leiding van de heer R. Gaykema, heilgymnast en masseur in Waddinxveen. Het bestuur van de Federatie V.V.H. (voorzitster mevrouw H. E. L. Haspels-Bijl) was bijzonder enthousiast over de gymnastiek, zoals deze door de heer Gaykema werd gegeven. Tal van ouden van dagen had den aan de uitnodiging om eens in het Gereform. Verenigingsgebouw te komen kijken gehoor gegeven en zij hebben er geen spijt van gehad. Na de gymnastiek blijven de bejaarden meestal nog geruime tijd gezellig bijeen. Dan wordt er gekaart en gesjoeld; sommige dames doen een handwerkje of maken een praatje, enzovoort. De F.V.V.H. zorgt meestal wel voor een prijsje voor de winnaars bij het kaarten of sjoelen. „Het is altijd bijzonder gezellig bij ons,” zegt mevrouw Haspels-Bijl, „We zijn dan ook erg blij dat er nu veel meer bejaarden zijn gekomen dan we gewend waren. Maar we zouden graag nog veel meer bejaar den als geregelde bezoekers willen verwelkomen. Het is echt de moeite waard.” In de huiskamers in de Vondelwijk zal het laatste woord over TV-anten- nes nog niet zjjn gevallen. Men kan zich niet aan de indruk onttrekken, dat in dit geval een grote eensge zindheid bestaat. Wij zjjn bijzonder benieuwd wat er gaat gebeuren, wanneer de Vondelwijkbewoners enerzijds de zaak op de spits drijven en de gemeente anderzijds met de verordening in de hand gaat aanbel len om de voorzieningen voor het centrale antennesysteem te komen aanbrengen. Abonnementen: 1.53 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3.86 per half jaar. Advertentietarief: 0.13 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aanvraag. Weekblad voor Waddinxveen WADDINXVEEN.Bij de bewoners in de Vondelwijk en in mindere mate bij inwoners van de Oranjewijk heerst ontstemming over de gang van zaken bij de instelling van een centraal antenne-systeem voor de televisieontvangst in deze nieuwe wijken. Een en ander is een gevolg van de onlangs gehouden raadsvergadering, waarbij de raad akkoord ging met de instelling van een Gemeentelijk Centraal Antennesysteém-bedrijf en de tariefsverordening voor dit bedrijf. Inmiddels hebben enkele bewoners door middel van een dinsdag verspreide circulaire het standpunt van hun medebewoners in deze aange legenheid gevraagd. Men heeft geenszins bezwaar tegen het feit, dat het gemeentebestuur de antennemasten van de daken wil weren, maar wel tegen het feit dat iedere bewoner wordt verplicht een bijdrage voor de aanleg van het sys teem te betalen, ook wanneer men geen televisie heeft of geen antenne nodig heeft. De bewoners wijzen in dit verband op het systeem van de PTT, die zo veel mogelijk in nieuwbouwhuizen aansluitingen voor draadomroep en telefoon aanbrengt. De daaraan ver bonden kosten gaat men pas betalen op het ogenblik dat er van die aan sluitingen gebruik gemaakt gaat worden. Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 1