1 Benoeming opvolger Coppens uitgesteld tot vanavond RADIO-ONDERDELEN II B rum k voor Twee ongevallen: Bejaardenmiddag geen voorrang Jonge kiezers Eerste paal 20 woningen in „Kaagjesland” VVD of PvdA? RAADSZITTING NA SCHORSING VERDAAGD Jonge spreeuwen in Moerkapelle L Krainenbiurg Kortsluiting; Brandweervereniging Twee broers gewond ZEVENHUIZEN Twee broers van de familie Duindam in Ze venhuizen, raakten vorige week gewond toen zij met hun brom fiets op het kruispunt Jeroen Boschlaan-Molenlaan in Rotter dam tegen een personenwagen aanbotsten. Bevolking Reeuwijk Actie pastorie staat al bijna op 9 mille ZEVENHUIZEN Het loopt uit stekend met de bouwactie voor een nieuwe pastorie van de Nederlandse Hervormde Gemeente in Zeven huizen. Bij het ter perse gajtn van dit blad gaven de thermometers die bij de Hervormde kerk in het dorp en bij de kapel aan de Rotte zijn geplaatst, al een bedrag van bijna negenduizend gulden aan. Uitkering en pensioen Penningmeester geroyeerd bij Vreugd voor de jeugd REEUWIJK Het bestuur van „Vreugd voor de Jeugd” heeft vo rige week vrijdag geheel onver wacht de penningmeester van de vereniging uit zijn functie ontheven en tevens als lid geroyeerd. Een be drag van 1200,aan contributie- gelden (wel geïnd maar niet ge boekt) wordt vermist. V oortrefjelijk Witte Paard’7 van Mandolineclub Uit en Thuis” WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART Pagina 2 f 1200,tekort it BURGERLIJKE STAND Financiën zorgelijk Plattelandsvrouwen Huidverzorging en hoedenshow Nieuw raadhuis? Urinoir 3 februari 1966 1 I I 5, i Elektrische onderdelen en materialen - Geluidsbanden - Luidsprekers - Bouwdozen Vaktijdschriften en boekwerken. GOUDA Markt 5 tel. 6465 WADDINXVEEN Kerkweg 133 Gouwe 5 tel. 3566 tel. (01828) 3003 SPREEKUUR SECRETARIS WOONRUIMTE- AD VIESCOMMISSIE REEUWIJK De secretaris van de woonruimte-adviescommissie houdt spreekuur op maandagavond ten raadhuize tussen 7.00 en 7.30 uur voor uitsluitend woonruimte-zaken. ZEVENHUIZEN De bejaarden van Zevenhuizen kwamen vorige week weer bijeen in het vereni gingsgebouw aan de Burgemeester Klinkhamerweg. Nadat de voorzit ter, de heer C. Hoogeveen, de aan wezige bejaarden en ook het raads lid mevrouw C. Muit-Nieuwland, had verwelkomd, sprak hij een kor te nieuwjaarsrede uit. De voorzitter besloot met zijn gehoor een voor spoedig 1966 te wensen. Na de toespraak van de voorzitter werd aan de hand van tekeningen het toekomstige bejaardentehuis be sproken. Mejuffrouw Wisman hield vervolgens een uiteenzetting over de nieuwe Algemene Bijstands Wet. Tijdens haar wintersportvakantie in Oostenrijk maakte mejuffrouw Wis man ook een serie dia’s. Deze zullen op de volgende bejaardenmiddag (23 februari aanstaande) door de heer A. Verhoeff worden vertoond. REEUWIJK Een kortsluiting in een elektrische kookplaat ver oorzaakte zaterdagmorgen in de keuken van de familie Ten Hove aan de Bernadottelaan in Reeuwijk zoveel rook dat de gehele ruimte door een dikke laag roet was aan geslagen. Het omdraaien van een schakelaar voorkwam erger, maar van het pleister- en schilderwerk in de keuken was weinig meer over. Ook het meubilair en de vitrage zaten onder de roet, die mevrouw Ten Hove gedurende het weekeinde handen vol werk heeft bezorgd. De heer L. van H. uit Nieuwerkerk aan den IJssel verzuimde vrijdag morgen omstreeks half acht op het kruispunt Molenweg-Noordeinde om voorrang te verlenen aan de voor hem van rechts komende personen auto van de heer J. Trommel uit Ze venhuizen. Beide auto’s werden bij de botsing beschadigd; de bestuur ders liepen geen letsel op. „Tegenover deze positieve resul taten staat de zorgelijke financiële positie van onze gemeente,” aldus de burgemeester, „ook in 1966 zul len we weer alle mogelijke moeite moeten doen om de financiële eind jes, of liever eindén, aan elkaar te kunnen knopen. De situatie blijft kritiek.” ZEVENHUIZEN Op de Brede- weg te Zevenhuizen ter hoogte van de opslagplaats van Rijkswaterstaat werd donderdagmiddag omstreeks half vier een wielrijdster aangereden door de personenauto van de heer H. de G. uit Rotterdam die linksaf wilde slaan en daarbij geen voorrang gaf aan de wielrijdster. Deze liep lichte verwondingen op. De rijkspolitie maakte tegen de automobilist proces verbaal op. VRACHTWAGEN SLIPT ZEVENHUIZEN Waarschijnlijk ten gevolge van de opdooi en het kapotte wegdek van het Zuideinde in Zevenhuizen moest de bestuurder van een kleine onbekende personen auto maandag plotseling remmen, waardoorde bestuurder van een hem achterop komende vrachtwagen uit Rotterdam, die een botsing wilde vermijden de macht over het stuur verloor en daarbij in de naastgelegen Ringvaart terecht kwam. De chauf feur, de heer E. H. van Dam uit Rot terdam kon zich door een van de portieren in veiligheid stellen en kwam verder met de schrik vrij. De vrachtwagen werd later uit het wa ter getakeld. Naar de herkomst van de personenauto wordt nu door de rijkspolitie een onderzoek ingesteld. MOERKAPELLE De leden van het vrijwillige brandweerkorps van Moerkapelle hebben onlangs hun eigen brandweervereniging opgericht. Het inmiddels geformeerde bestuur bestaat uit de heren R. Dewaid, J. van Helen, T. Monster en H. Eind hout. De heer Dewald is benoemd tot voorzitter. Het doel van de- ver eniging is het organiseren van reis jes en bijeenkomsten om de onder linge band tussen de Moerkapelse brandweerlieden te versterken. REEUWIJK Geboren: Petrus Johannes, z.v. P. J. Mourits en G. M. v.d. Werf; Edwin Robert, z.v. H. Schaap en I. K. C. Verhagen. AFGEVOERDE PERSONEN A. C. Azdad van ’s-Gravenbroekse- weg 81 naar Gouda, Karnemelksloot 32; J. Bouziane van ’s-Gravenbroek- seweg 81 naar Gouda, Karnemelk sloot 32; A. A. A. Eltaouil van ’s-Gra- venbroekseweg 81 naar Sliedrecht, Frans Halsstraat 39; E. M. El Mou- chani van ’s-Gravenbroekseweg 81 naar Kerkrade, Nieuwstraat 140. OPGENOMEN PERSONEN A. C. Azdad van Utrecht in ’s-Gra venbroekseweg 81; Ben A Tayeb van Utrecht in ’s-Gravenbroekseweg 81. Verhuizingen binnen de gemeente: J. Ballering van Dorpsweg 34 naar Dorus Rijkersstraat 59. De 16-jarige bestuurder van de bromfiets liep een hersenschudding op, terwijl zijn 15-jarige broer aan het hoofd en linkerbeen gewond raakte. Zij werden ter observatie in het Bergwegziekenhuis in Rotter dam opgenomen. REEUWIJK Het aantal in woners van de gemeente Reeu wijk is gedurende het afgelopen jaar sterker gestegen dan de be volkingsgroei die bijvoorbeeld ’n stad als Gouda doormaakte. Reeu wijk kreeg 262 (tegen Gouda 206) inwoners meer dank zij een be trekkelijk groot geboorteover schot van 146 personen en een vestigingsoverschot van 116. De piassengemeenschap telt nu in totaal 6480 inwoners, waarvan 3332 mannen en 3148 vrouwen. Deze cijfers luidden per 1 janu ari 1965 respectievelijk 6218, 3194 en 3024. In het bevolkingsregister wer den 181 geboorten ingeschreven (90 jongens, 91 meisjes). 35 per sonen (21 en 14) maakten hun laatste tocht. Het vestigings overschot, dat volgend jaar door het gereedkomen van een groot aantal woningen waarschijnlijk nog groter zal zijn, werd veroor zaakt door e inschrijving van 389 personen (212 mannen en 177 vrouwen) en het vertrek van 143 mannen en 130 vrouwen, tesamen 273 personen. De ambtenaar van de burgerlijke stand bezegelde 42 huwelijken. SPREEKUUR BURGEMEESTER REEUWIJK De burgemeester houdt, behoudens onvoorziene om standigheden spreekuur op: vrijdag morgen 4 en 11 februari a.s. tussen 10.00 en 11.00 uur. MOERKAPELLE De burge meester van Moerkapelle heeft de jonge kiezers uit de gemeente, die nog niet eerder aan de verkiezingen hebben deelgenomen, uitgenodigd om de op woensdag 9 februari a.s. te houden raadsvergadering bij te wo nen. Daardoor kunnen zy enig in zicht krjjgen in het werk van de ge meenteraad. Aan de jonge kiezers is al eerder een circulaire gezonden, waarin hun aandacht werd gevestigd op hun verantwoordelijkheid, die zij als kiesgerechtigden dragen. De jonge ren, die naar aanleiding van die cir culaire positief hebben gereageerd, zijn nu voor deze raadsvergadering uitgenodigd, terwijl zij op een later tijdstip nog verdere voorlichting over de werking van het gemeentelijke apparaat zullen krijgen. Op de raadsagenda staan voorstel len inzake kassen- en woningbouw, uitkeringen en pensioenen aan wet houders, het verhuren van grond aan de B.P. voor de vestiging van een benzinestation aan de Jhr. v.d. Wet straat, financiering van kapitaals- werken, het aangaan van geldlenin gen en het onderwijs. Het gestelde doel is 40.000,en al zal het nog wel enige tijd duren voordat het zover is, komen zal het er, daarvan is de bouwcommissie overtuigd. Deze commissie waarin een aantal bekende Zevehuizenaren heeft zitting genomen, bestaat uit de heren K. Olieman (voorzitter), J. D. Visser (secretaris), G. J. Vis ser (penningmeester), W. Groen veld (pres, kerkvoogd), L. P. E. van Leeuwen (notabel), C. M. E. Oskam (ouderling), H. Sterkenburg (ouder ling), J. M. Boode, G. Groenveld, T. Hoogendoorn, G. L. A. Janssen, F. W. Schotte en P. van Vliet. Bij de oprichting van de bouw commissie in december van het vo rige jaar werd het idee gelanceerd om het geld op dezelfde manier bij een te brengen als tachtig jaar ge leden, toen ook een nieuwe pastorie kon worden gebouwd dank zij de offervaardigheid van de kerkelijke gemeente. Naar alle gemeentenaren is een circulaire verzonden waarin wordt opgeroepen tot het doen van een vrijwillige bijdrage in de vorm van een bedrag ineens of doormid del van termijnbetalingen. Het gironummer van deze actie luidt: 66400 ten name van het Bouw fonds Pastorie Nederlandse Her vormde Gemeente Zevenhuizen. Naar aanleiding van een brief van de n.v. Autobusdienstonderneming „Citosa” stelde de heer Schutting de vraag of het mogelijk was aan Cito sa subsidie toe te kennen voor een eventueel tekort bij een verhoging van de frequentie van de diensten tussen Gouda en Reeuwijk. Citosa had namelijk te kennen gegeven dat het inleggen van meer diensten op dit traject niet rendabel zou zijn. De voorzitter wees op de zorgelijke financiële toestand van de gemeente en vond het toekennen van subsidie geen geslaagd idee. De heer A. J. Prins (pvda) vond een vaste subsidie ook gevaarlijk, maar was wel voorstander van een tijdelijke regeling om de kat eens uit de boom te kunnen kijken. „De KLM wordt toch ook gesubsidiëerd, zei hij, „ik zie niet in waarom Cito sa dan niet.” Op voorstel van de burgemeester besloot men toen de noodzaak van hogere frequentie nog eens aan een nader onderzoek te onderwerpen. Tijdens de vergadering werd voor de eerste maal in de annalen van de Reeuwijkse gemeenteraad ook koffie geschonken aan de belang stellenden op de publieke tribune. Dit gebeurde naar aanleiding van een verzoek van de heer W. C. Kraan (kvp). De raadsleden gaven hun fiat aan een voorstel van het college van B. W. twee nieuwe ambtenaren aan te trekken. „Er heerst een structu reel ambtenarentekort op het sec retarie en ook het zandwinnings- bedrijf behoeft in de toekomst ad ministratieve begeleiding,” vond de burgemeester. Een van de raads leden vroeg nog of een uitbesteding van bijvoorbeeld de loonadministra tie aan een computerbedrijf enig soulaas zou kunnen bieden. De aan wezige ambtenaren bleken echter weinig vertrouwen te hebben in de moderne wetenschap („Computers maken veel fouten”) en gaven de voorkeur aan twee ambtenaren van vlees en bloed, die wel minder snel, maar ook veel feillozer werken. MOERKAPELLE In een nest bij de woning van de heer J. de Graaff aan de Dorps straat te Moerkapelle ontdekte men dezer dagen een aantal jonge spreeuwen. Dit is voor deze tijd van het jaar een wel heel ongebruikelijke ontdek king. Het spreeuwenechtpaar zal zich dan ook waarschijn lijk hebben laten misleiden door het zachte weer van de laatste dagen. WADDINXVEEN week van 24 t/m 31 januari 1966: Geboren: Elisabeth Bonnie Charissa Desirée, d.v. H. J. van Vliet en E. Jonkman; Raymond Michael Virgil, z.v. D. M. C. Arden en A. W. M. Wijchgel; Cornelia Maria, d.v. G. W. van den Berg en M. M. van Kippersluis; Geert, z.v. J. Nijland en M. Hartholt; Johannna Petronella, d.v. P. A. Ver- laan en K. H. van der Voorn. Ondertrouwd: S. J. Prinsenberg en C. M. G. Kleiweg; P. van der Sar en P. Postma; R. J. M. de Vries en L. E. Dieben. Gehuwd: geen. Overleden: Heleen Elisabeth de Jong, oud 2 jaar; Geertje Tamerus, oud 39 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: kunstschaatsen met witte schoenen en sokken; lipssle.utel; kin- derwantje; rode strik; zwartharig hondje met groene halsband en rode riem. Verloren: rood kinderwantje; zwarte tas met inhoud; wit wantje; zilveren broche; kam schaar; loonzakje met inhoud; zwarte portemonnaie met inhoud. MOERKAPELLE Aangezien door de uitbreiding van de gemeente zwaardere eisen aan het bestuurlijk apparaat van de gemeente worden gesteld en met name ook aan het college van B. en W. stellen B. en W. betreffende de uitkeringen en pen- voor een verordening vast te stellen sioenen aan wethouders en gewezen wethouders. Van de wethouders wordt verwacht, dat zij voor hun taak voldoende tijd kunnen vrijma ken. B. en W. menen, dat de hieruit voortvloeiende inkomstenderving een compensatie moet bieden i nde be- zoldigingsregeling voor wethouders. ZEVENHUIZEN In hotel Vos heeft de afdeling Zevenhuizen van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen vorige week haar jaarvergade ring gehouden. Bij de bestuursver kiezing werd in plaats van de niet herkiesbare mevrouw Verwaal-Van Mullem gekozen mevrouw Zeven- huizen-Bikker. Mevrouw van Ber gen, die aan de beurt was om af te treden, werd in het bestuur herko zen. De pauze werd benut voor het be zichtigen van 'een tentoonstelling van babykleertjes, die door de leden zelf waren vervaardigd. Na de pauze hield mevrouw De Jong, medewerk ster van een bekend schoonheidsin stituut een voordracht over huidver zorging. Dit programma-onderdeel werd aangeboden door een plaatse lijke drogist. „Met een verzorgde huid kan iede re vrouw er charmant uitzien,” zo zei mevrouw De Jong. Dat dat al een eeuwenoud begrip is, bleek uit de dia-plaatjes, die spreekster bij haar lezing vertoonde. Het waren plaatjes uit het Leids Museum voor Oudhe den, waar kannetjes en potjes aan wezig zijn, waarin de koninginnen van de Farao’s haar schoonheidszalf- jes bewaarden. Mevrouw De Jong eindigde haar voordracht met een make-up demonstratie. De bijeenkomst werd besloten met een hoedenshow door enkele leden, die een cursus hoedenmaken hadden gevolgd onder leiding van mevrouw Scheffers. Tot slot werd aan me vrouw Verwaal, die zes jaar deel had uitgemaakt van het bestuur, ten af scheid en als waardering voor haar werk een bondstegeltje aangeboden door de presidente, mevrouw Ensing, die hierbij enkele hartelijke woorden sprak. De gebruikelijke procedure, die ook in andere gemeenteraden wordt toegepast, lijkt de benoeming van een fractiegenoot van de heer Cop- pens, maar omdat de wethouders- benoemingen van vier jaar geleden al bijzonder stroef waren verlopen, zal het ook nu wel weer enige voe ten in de aarde hebben voordat Reeuwijk weer een tweede wethou der heeft. De confessionele groeperirigen hebben hun vertegenwoordiging in de persoon van AR-wethouder W. H. Verwey, ofschoon de KVP-fractie groter is dan de AR (drie tegen twee). De confessionele leden zullen elkaar tijdens hun (geheime) be raad van maandagavond dan ook wel niet hebben kunnen vinden over de vraag aan welk van de eventuele kandidaten van „links”, Partij van de Arbeid of VVD, zij hun stem zouden moeten geven. En fin, donderdag weten we het alle maal. Aan het begin van de vergadering liet burgemeester Quarles van Uf- ford „zonder de pretentie te hebben een nieuwjaarsrede uit te spreken” de gebeurtenissen van het afgelo pen jaar in het kort de revue pas seren. „1965 was het jaar van de woningbouw,” zei de burgemeester. Er kwamen 85 woningen gereed, terwijl aan het eind van het jaar 144 woningen in aanbouw waren, voorts werden door gedeputeerde staten de plannen voor 72 woningen goedgekeurd. „Al deze activiteiten vervullen ons met dankbaarheid,” zo verklaarde de heer Quarles van Ufford, „maar we hebben ook een stille taak te vervullen. Ongeveer tweehonderd woningen zullen moe ten worden gesloopt, waarvan een groot aantal zeer urgente gevallen zijn.” De Reeuwijkse bevolking groeide in 1965 met 262 zielen, hetgeen bij voorbeeld al zestig meer is dan de groei van de gemeente Gouda. Reeu wijk telt nu 6480 inwoners. Belangrijke vooruitgang werd in 1965 geboekt met het zandwinnings- projekt Broekvelden - Vettenbroek, terwijl ook de ingebruikneming van de rioolwaterzuiveringsinstallatie een stap in de goede richting was. De belangstelling voor deze (nog steeds) unieke installatie was bij zonder groot, vooral van de zijde van diverse gemeentebesturen. Zelfs een Oostenrijks gemeentebestuur, dat van Neudörfel, bracht een be zoek aan de RWZ. Tevreden was Reeuwijks burger vader over de vorderingen van de plannen voor de sportvelden en de recreatiestroken in en rond het plassengebied. De burgemeester sprak de hoop uit op een goede sa menwerking tussen de gemeentebe sturen van Gouda, Waddinxveen en Reeuwijk op het gebied van de re gionale recreatie, waarin het pias sendorp zo’n vooraanstaande positie bekleed. Volgens de inmiddels ook af ge treden voorzitter A. ten Hove is het tekort waarschijnlijk niet ontstaan ten gevolge van frauduleuze han delingen van de penningmeester, maar door zijn gebrek aan kennis op boekhoudkundig terrein. Het bestuur had er al enige tijd lucht van dat het met de vereni- gingsfinanciën niet helemaal klopte en toen men overging tot het be noemen van een nieuwe penning meester weigerde de obstinate ex- kasbeheerder alle medewerking; Met behulp van de politie werd ten slotte klaarheid gebracht in deze onverkwikkelijke zaak. Tijdens de vrijdagavond in „Het Wapen van Reeuwijk” gehouden ledenvergadering werd besloten in het vervolg een kascommissie de kasbescheiden jaarlijks te laten con troleren. De voorzitter gaf toe dat dit een verzuim van het bestuur geweest was en stelde zijn „porte feuille” beschikbaar. Ook mevrouw A. A. v.d. Willik-van Venrooy gaf te kennen af te willen treden. Het nieuw gevormde bestuur ziet er nu als volgt uit: L. Otto (voor zitter), mevrouw A. Middelkoop- van der Bas (secretaresse), J. H. den Besten (penningmeester), mevrouw A. E. M. Hagen-Dekker en mevrouw J. den Besten-van Roon (leden). Op een vraag van de heer Kraan of Reeuwijk in verband met de uit breiding van het corps alnbtenaren zo langzamerhand niet aan ’n nieuw raadhuis moest gaan denken, zei de voorzitter dat er voorlopig door een herindeling wel voldoende ruimte zou zijn, maar dat er in de verre toekomst inderdaad wel eens be hoefte zou kunnen ontstaan aan een nieuw gebouw. Naar aanleiding van vragen van de heer Prins over de moeilijke-si tuatie rond de huurverhogingen van de bejaardenwoningen van het In terkerkelijk Bejaardencentrum, ant woordde de voorzitter dat zeer bin nenkort een bespreking zou plaats hebben met het stichtingsbestuur REEUWIJK Velen hebben zich het hart vastgehouden toen zij en kele maanden geleden vernamen dat de leden van de mandolineclub Uit en Thuis voornemens waren de Straussoperette „lm weisen Rösel” op te voeren. In het verenigingsge bouw aan de Reeuwijkse brug heb ben tallozen, onder wie burgemees ter W. H. D. Quarles van Ufford en diens echtgenote, zaterdagavond het resultaat van maandenlang onver moeid repeteren kunnen aanschou wen en bewonderen. Met welk een zorg en een toe- wijing waren de decors en de kos tuums vervaardigd. Dank zij de per fecte organisatie sloot alles feilloos in elkaar en het is niet in de laatste plaats te danken aan de heer J. den Hartog dat deze opvoering een gran dioos succes is geworden. Ruim vijftig medewerkers, acteurs en actrices, bevolkten zaterdagavond in een lange bonte rij het toneel van het verenigingsgebouw en allen brachten het er voortreffelijk van af. De regie berustte bij de heer J. G. van Vliet, terwijl mevrouw J. de Vries de choreografie had verzorgd met inspeciënt van de heer A. de Korte. De muzikale leiding was in handen van de heer C. H. de Vries. Na afloop van deze geslaagde uit voering bleven de belangstellenden nog geruime tijd bij elkaar. Er werd ook nog gedanst op muziek van het Uit en Thuis-ensemble. Aanstaande zaterdag en de week daarop geeft Uit en Thuis reprises van haar voorstelling van afgelopen zaterdag. Kaarten zijn nog verkrijg baar bij de heer J. den Hartog, Do rus Rijkersstraat 55 en ’s avonds aan de zaal. over deze onverkwikkelijke affaire. De heer N. Oosterwijk (pvda) zei het rondsturen van circulaires aan de Reeuwijkse woningzoekenden door het gemeentebestuur een niet erg gelukkige gedachte gevonden te hebben. „Het menselijk contact dat er vroeger altijd was gaat op deze manier verloren,” verklaarde hij. De voorzitter was het met hem eens en betreurde óók het verspreiden van de circulaire. De raad kon zich met voorstellen van B. W. om aan de voetbalver eniging RVC een jaarlijkse vergoe ding van 250 gulden te betalen voor het gebruik van haar velden door leerlingen van de beide lagere scho len in Reeuwijk-dorp, verenigen. Ook werd voor de feestelijkheden met betrekking tot het aanstaande huwelijk van Prinses Beatrix een bedrag van 1,per inwoner, waarvan veertig cent bestemd is voor een aandenken voor de schoolgaande jeugd, uit te trek ken, door de raad aangenomen. De voorstellen tot verwerving van eigendommen in het belang van de volkshuisvesting werden zonder meer aangenomen. Van de heer T. A. Nederend zullen enige percelen weiland, hakhout en water ter groot te van 642,35 ha aan de Oudeweg worden aangekocht voor de somma van 160.587,50 en van de heer H. Korpershoek een stuk weiland met toebehoren van 378,82 hectare aan de Nieuwdorperweg voor 68.187,50. Dit stuk land zal met gesloten beur zen worden geruild met een onge veer even groot gebied aan de Lecs- dijk van de heer A. G. van Dam. De raad stelde ook het geheel her ziene uitbreidingsplan Ravensberg vast. Een bezwaarschrift van de Consulent van Staatsbosbeheer, i.c. de Staat der Nederlanden, met be trekking tot het opnemen van een groenstrook tussen de bebouwing en de plas Ravensberg, werd door het gemeentebestuur ongegrond ver klaard op grond van het feit dat er in het vorig jaar vastgestelde Plan landelijk gebied al een clausule was opgenomen die bepaalde dat de be wuste strook land (ongeveer 250 meter) bestemd was voor recreatie ve doeleinden, derhalve een groen strook. De Staat der Nederlanden is eige naresse van 1242,46 ha land en wa ter in de plas Ravensberg en kan dus als belanghebbende worden aangemerkt. Naar aanleiding van een opmerking van de heer Prins merkte de voorzitter op dat men dit bezwaarschrift niet zó hoog behoef de op te nemen, maar dat hij het nuttiger had geoordeeld de ambte lijke wegen te bewandelen. „Men heeft mij verzocht u mede te delen dat er in Reeuwijk-brug behoefte bestaat aan een urinoir,” vertelde de heer Kraan tijdens de rondvraag. De burgemeester was over dat idee niet bijster enthou siast. Hij dacht niet dat men er nu bepaald om zat te „springen”. Ook het landschapsschoon zag de heer Quarles van Ufford er niet op voor uitgaan. Desniettemin beloofde hij de zaak in studie te zullen nemen. REEUWIJK „Zo zie je maar weer eens hoe iemands carrière kan mislopen,” zo verklaarde burge meester W. H. D. Quarles van Uf ford tijdens de raadsvergadering van maandagavond. Hij doelde hier bij op het feit dat hij de vrijdag te voren gekleed in een witte jas en dito helm („uitgedost als een ver- keersbrigadier, wat ik altijd al heb willen worden.”) de eerste paal had geslagen voor een complex van 29 woningen in het uitbreidingsplan Kaagjesland in Reeuwijk-dorp. De burgemeester was niettemin zeer opgetogen over deze gebeurte nis, ofschoon hij eigenlijk de plaats in had genomen van de voorzitter van een van de woningbouwvereni gingen. De twaalf woningwetwonin gen van deze 29 huizen (rest vrije sector) zullen te zijner tijd aan een woningbouwvereniging worden o- vergedragen, aldus de heer Quarles van Ufford tijdens zijn toespraak. Bij het slaan van de eerste paal waren ook aanwezig de architect, ir. A. M. Key, de gemeentesecretaris, de heer G. B. van Leeuwen, de di recteur van de dienst gemeentewer ken, de heer P. J. de Klerck en de vertegenwoordiger van N.V. Bouw onderneming Janzen uit Arnhem, die deze woningen bouwt, de heer Pekelder. De twaalf woningwetwoningen bevatten 1 grote woonkamer, een flinke keuken en toilet op de be gane grond en drie royale slaapka mers met douchecel op de eerste verdieping. Verder is een schuur aangebouwd. De vrije sectorwonin- gen krijgen een ietwat luxueuzer uitvoering. Bovendien zullen deze worden voorzien van een dakkapel, waardoor de zolder ook als berg ruimte zal kunnen worden benut. Naar de zolder komt een vaste trap. Het woningbedrijf ’Ouwe Gouwe’ uit Gouda zal in het uitbreidings plan Kaagjesland nog 23 woningen bouwen, zodat Reeuwijk-dorp dus weer 52 huizen rijker zal worden. REEUWIJK Drie kwartier lang hebben de leden van de diverse fracties in de Reeuwijkse gemeenteraad zich maandagavond beraden over de benoe ming van een voorlopige opvolger van wethouder H. G. D. Coppens (VVD), die nu al enige tijd in het ziekenhuis verblijft en naar het zich laat aanzien ook niet binnenkort in de raad zal terugkeren. Dit voorstel van burgemeester jhr. mr. W. H. D. Quarles van Ufford, gedaan aan het eind van de raadsvergadering, viel de vroede vaderen wel wat rauw op het dak. Toen zij na nogal heftige discussies in diverse afzonderlijke ver trekken van het Reeuwijkse gemeentehuis eindelijk in de raadzaal terugkeer den bleken dan ook alle vertegenwoordigers op de heren K. Schutting en A. Macdaniël (beiden VVD) na voorstander te zijn van een tweede voorstel van de burgemeester om donderdagavond (vanavond) opnieuw bijeen te komen. De beide liberale raadsleden legden zich hierna bij het standpunt van de meerderheid neer.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 2