Washette - Stoomerette In 1965 voor 230.000 vlammen opgegaan in secr. van Vele goede voornemens Oranje Nassau zilver voor veertig jarig lidmaatschap Ringelenstein zaterdagmorgen geopend autohandel n.v. GESLOTEN van 7 t/m!2feb .a.s. Jaarverslag vrijwillige brandweer FRA-VA-KO’s 2 aankomende BEDIENDEN jongste BEDIENDE een Urgentieverklaring gymnastieklokaal Ger. Kerkkoor via NCRV-radio Zwem bad actie Bouwfonds Zwembad Grote hilariteit om „Sassertje” Jaarlijkse uitvoering Concordia succes WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART Pagina 3 WARENHUIZEN GEVRAAGD VOOR ONS KANTOOR: en Voltooiing Concert J FLUWELENSINGEL 59a TEL. 01820-7122 GOUDA Wedstrijden 3 februari 1966 WADDINXVEEN REEUWIJK een aan MOERKAPELLE GOUDA BIOSCOPEN TE GOUDA kalasiris EXPOSITIES alleenverkoop bij markt 18, gouda Onze lage prijzen nopen tot kopen Eikenlaan, leplaan, W’veen Telefoon 2401 b.g.g, 2184 WERKEMMER (plastic) WERKSPONS (pantarella) WERKBOEKJE te samen voor f 2.25 met technische aanleg, en militaire dienst vervuld hebbende. AANMELDEN TELEFONISCH OF SCHRIFTELIJK. Afwasmiddel: De oliehandel ’De Pionier’ van het Noordeinde zal gedurende twee maanden van ieder flesje van een speciaal afwasmiddel, dat wordt verkocht, vijf cent afdragen voor het bouwfonds van het zwembad. Dus iedere afwas betekent een bijdrage voor het nieuwe zwembad. waarde aan het bestaan van de mu ziekverenigingen, die mede de sfeer en het karakter van een dorp of stad bepalen. Na zijn toespraak werd door de aanwezigen spontaan het Wilhesmus aangeheven onder begeleiding van het fanfarekorps. Na het zingen van het volkslied bracht de heer De Knegt het gemeentebestuur dank voor deze zo gepaste hulde en bood hij aan zijn collega-bestuurslid de draagmedaille behorende bij de Orde van Oranje-Nassau aan. Schouwburg Bioscoop: Do. en vr. 20.00 uur, za. en zo. 15.00 en 19.30 uur, di. 20.00 uur: ’Lord Jim’ (14 jaar, verhoogde prijzen). Woensdag 16 februari: Jaarvergadering NCVB Waddinxveen Geref. Veren.geb., aanvang 19.30 uur. Vrijdag 4 februari: Lezing Ada Kok voor zwemclub De Gouwe, in Geref. Verenigingsgebouw, aanvang 20.00 uur. Ruiteravond Gouweruiters, R.K. ver enigingsgebouw, Burg. Trooststraat, aanvang 20.00 uur. Woensdag 9 februari: Ledenvergadering tennisclub Be Fair Geref. Veren-geb., aanvang 20.00 uur. Gecombineerde vergadering C.B.T.B. en Holl. Mij v. Landb., Geref. Ver- enigingsgeb., aanvang 9.45 uur van. Donderdag 10 februari: Bejaardenmiddag, in Geret Vereni gingsgebouw, aanvang 14.30 uur. Vrijdag 11 februari: Culturele Kring, toneelgroep Proloog ’Moeders dartele jaren’, Geref. Ver enigingsgebouw, aanvang 20.30 uur. Klaverj asavond Gouwerijders, R.K.- verenigingsgebouw Burgem. Troost straat, aanvang 20.00 uur. Toneelstuk Proloog, Culturele Kring, geref.veren.geb., aanvang 20.30 uur. Zaterdag 12 februari: Feestavond Ned. Kabelfabrieken, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 15 februari: Ledenvergadering K.V.P. afd. Wad dinxveen, r.k. ver.geb., Burg. Troost straat, aanvang 20.00 uur. Maandag 14 februari: Lezing Plattelandsvrouwen, ’Wapen van Reeuwijk’, aanvang 19.45 uur. Vrijdag 25 februari: Concert Ned. Kamerorkest, vereni- gingsgeb.-brug, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 26 februari: Toneelvereniging VIOS (45 jaar), Fanfarella, verenigingsgebouw-brug, aanvang 20.00 uur. Donderdag 3 februari: Raadsvergadering, gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 5 februari: ”Im weissen Rössl”, uitvoering door „Uit en Thuis”, veren, gebouw brug, aanvang 20.00 uur. Woensdag 23 februari: Vergadering C.P.B., in „De Rank”, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 26 februari: Dam- en Schaaktoernooi Waddinx veen, in Geref. Verenigingsgebouw, aanvang 10.00 uur. Tevens kunnen wij plaatsen, wegens uitbreiding van ons magazijn enkele JOM-ILII CORSETRY MARKT 18 GOUDA Wegens noodzakelijk onderhouds werk is onze zaak Nog ietwat onder de indruk van de hem zojuist ten deel gevallen onderscheiding laat secretaris W. van Ringelenstein (rechts) zich gelukwensen door burgemeester C. A. van der Hooft (links). In het midden ’Concordia’s’ voorzitter G. de Knegt. (foto Sjaak Noteboom) De opening van deze hypermoder ne Washette betekent de feitelijke voltooiing van het winkelcentrum Koningin Wilhelminaplein. Op 5 ok tober, toen de commissaris der ko ningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaa- sesz, het tweede gedeelte van deze galerij opende, was men nauwelijks gereed met de kantoren. De Washette is evenals de kanto ren en verdere bedrijfsruimte bijzon der efficiënt en smaakvol ingericht. Ondanks de machinerieën is deze Washette zeer sfeervol en zal het voor de huisvrouwen uit Waddinx veen en omgeving niet alleen veel gemakkelijker maar ook veel gezel liger zijn. Op werkdagen (behalve WADDINXVEEN De nieuwe grammofoonplaat, die onlangs werd opgenomen van het Gereformeerd kerkkoor, zal vanavond om half acht te beluisteren zijn via het radiopro gramma van de NCRV. Op deze plaat wordt gezonden door de kerkkoren van Waddinxveen en Boskoop. Deze grammofoonplaat en ook de plaat die ten behoeve van de kerkbouwactie werd opgenomen kunnen worden be steld bij Boekhandel Veldwijk in de Passage en bij Mevrouw Rootert, Willem de Zwijgerlaan 72, Waddinx veen. WADDINXVEEN Het winterse weer van de afgelopen weken heeft de activiteiten voor het bouwfonds voor het nieuwe zwembad enigszins naar de achtergrond verschoven. Niettemin wordt er achter de scher men hard gewerkt om het aanwezige bedrag van meer dan 28.500 spoe dig weer een forse stijging te doen ondergaan. De actie, die door de Re- mia margarinefabriek ten bate van het nieuwe zwembad wordt gevoerd, heeft er in ieder geval al toe geleid, dat winkeliers, die dit merk niet in hun assortiment hadden, nu ook deze margarine in voorraad hebben geno men als gevolg van de vraag. Boekhandel Veldwijk: tot en met 8 februari tekeningen van Frits Friet- man. Geopend op werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 18.00 uur, op vrijdag tot 21.00 uur. Woensdagmiddag gesloten. Toegang vrij. Ballpoints: In niet minder dan dertien kleuren met de opdruk „Bouw mee aan het nieuwe zwembad van Waddinxveen” kimt u ballpoints bestellen voor 1.50 per stuk bij de initiatiefnemer Jac. Hogendoorn, A. v. Solm- straat 31, tel. 2520. WADDINXVEEN „Eindelijk een Washette” stond er op het spandoek dat het muziekkorps ’Voorwaarts’ vorige week zaterdag met zich mee voerde tijdens haar rondgang door de Vondel/Oranjewtfk ter gelegenheid van de officiële ingebruikstelling van de splinternieuwe Washette annex Stoom erette door mevrouw J. van der Hooft-Lourens. Het bedrijf wordt geëxploi teerd door de n.v. Ancora Automatic, die deze installaties voor een aantal buitenlandse firma’s in de Benelux distribueert. zaterdag) is de zaak van acht uur 's morgens tot tien uur ’s avonds ge opend. Op zaterdag tot vier uur in de middag. Vrijdag 4 februari: Installatie Jeugdbrandweerkorps door burgemeester I. J. P. Keyzer. Woensdag 9 februari: Raadsvergadering, gemeentehuis, Uitvoering „De Kleine Trompetter” Vrijdag 25 februari: aanvang 19.30 uur. (Zevenhuizen), Dorpshuis, aanvang 19.30 uur. Na dit officiële gedeelte volgde het programma van ’Concordia’. Het werd een zeer gevarieerd concert dat met veel verve ten gehore werd ge bracht. Vooral de ouverture ’’Dans la bruyère” en de ’’Trumpet Fiësta” met als solisten de heren Koolmees en Prins blonken uit door een pittige uitvoering. Na het concert van het fanfare korps volgden de nummers van de drumband onder leiding van de heer B. Kroeze. Ook hier was het succes groot. Onder leiding van mevrouw Schildt traden vervolgens de majo rettes op. De clementie die de voor zitter van te voren had gevraagd omdat de voorbereidingsperiode te kort zou zijn geweest, bleek volko men overbodig; ritme en danspassen waren volkomen in overeenstemming met de begeleidende muziek. Tijdens de pauze werd een verlo ting georganiseerd, waarna de be kende Bert Haanstra-film ’’Fanfare” werd vertoond. Na afloop hield de heer De Knegt een korte toespraak, waar in hij iedereen dank zegde die eraan had meegewerkt deze avond tot een succes te maken. WADDINXVEEN Het was voor de heer W. van Ringelenstein een vol slagen verrassing toen hem zaterdagavond tijdens de jaarlijkse uitvoering van het fanfarekorps ’Concordia’ in het Gereformeerd Verenigingsgebouw door burgemeester C. A. van der Hooft de zilveren medaille in de orde van Oranje Nassau op de revers werd gespeld. Deze hoge onderscheiding werd de secretaris van ’Concordia’ toegekend voor het feit dat hij veertig jaar geleden lid werd van het korps en er sindsdien zijn beste krachten aan heeft gegeven. De belangstelling voor de uitvoe ring van ’Concordia’ was bijzonder groot. De voorzitter van ’Concordia’, de heer G. de Knegt, hield een korte openingstoespraak waarin hij met name burgemeester Van der Hooft, diens echtgenote, wethouder J. P. H. Venema en echtgenote, oud-directeur Van Gent en vele anderen welkom heette. De heer De Knegt bracht dank aan dirigent C. van Kleef, aan de leidster van de majorettes, mevrouw Schildt en aan mevrouw Hardendood voor hun activiteiten voor ’Concordia’ in het afgelopen jaar. Ook de heer en mevrouw Van Gent werden in de hulde betrokken. De heren ontvingen een taart, terwijl de dames bloemstuk werd aangeboden. Vervolgens was het woord burgemeester Van der Hooft, die zo als hij zei ’in uniform’ was gekomen. Zich richtend tot de jubilerende se cretaris zei hij: „Het doet me bijzon der veel genoegen dat ik u namens Hare Majesteit de Koningin de ver sierselen behorende hij de Orde van Oranje Nassau in zilver mag aanbie den.” De burgemeester hechte grote ujiiiiiiiiimiiuiiHiiHiiraniiiiiiiiiuiiiiuuiuuiiiuiBiiiiuiiinMUHBBimuiiniuuiuiiiHiuiJiiiiiniiiiiiiuiiiiiiiiiiiu materieel defileerde men in oktober voor de Commisaris der Koningin die toen net de eerste bak beton had ge stort voor de nieuwe brandweer- garage. Door verscheidene leden werd ook deelgenomen aan de specialisatiecur- sussen in Waddinxveen en Gouda. Op 28 september werd een bezoek gebracht aan de Brandweertentoon- stelling in Den Bosch. Er werd in totaal vijftien maal geoefend. Spaarvarkens: Bij de café’s, restaurants en enkele andere gelegenheden zijn onlangs op initiatief van de heer Versloot jr. spaarvar kens neergezet met het op schrift: „Voor het nieuwe zwembad”. Confectie: De firma N. Vink Zn, Es- doomlaan 1, geeft nog steeds 5 procent van haar omzet op heren-, dames- en kindercon- feetie, ook wanneer dat bij een van de groothandels in Rotter dam is gekocht op een intro- duktiekaart van de fa. Vink. WADDINXVEEN De vol gende activiteiten ten bate van het bouwfonds voor het nieuwe zwembad staan op het programma: Margarine: Tot en met 19 februari zullen de Remia-margarinefabrieken te Den Dolder van de in Wad dinxveen verkochte Remia- produkten de volgende bedra gen reserveren: margarine 2 cent van ieder pakje; fritessaus 10 cent van ieder emmertje en slasaus 5 cent van ieder beker tje. Deze afdracht is niet van invloed op dë geldende prijzen en evenmin op de winst van de winkeliers die de Remia- produkten verkopen. WADDINXVEEN Het gemeente bestuur heeft een urgentieverklaring ontvangen voor de bouw van een nieuw gymnastieklokaal. Nu deze verklaring is afgegeven kan worden verwacht, dat de rijksgoedkeuring voor de bouw niet lang meer op zich zal laten wachten. Over de plaats waar dit gymnastieklokaal zal ver rijzen is op dit ogenblik nog geen beslissing genomen. Het staat vrijwel vast dat dit de Vondelwijk of Groens- waard gaat worden. dejongs Overigens is er nog steeds voor iedere inwoner de gelegenheid om ook ongevraagd en vrijwillig bijdra gen te storten voor het bouwfonds. Velen deden toezeggingen, maar het uitschrijven van de girobiljetten of het gaan brengen van een bijdrage zijn vaak zaken, die door de beslom meringen van alle dag ongewild op de lange baan geraken. Daarom roept de Stichting ’Vrien den van het Zwembad’ alle inwoners met goede voornemens op, deze voor nemens nog vóór het komende week einde ten uitvoer te brengen. Een giro is gauw geschreven en de beide banken, waar de stichting een rekening heeft lopen, zijn ook mor genavond geopend tot negen uur om uw bijdragen in ontvangst te nemen. De Algemene Bank Nederland aan de Kerk weg heeft het gironummer 36140 (ABN-Gouda) en de Coöp. Raiffeisenbank aan de Oranjelaan en op het Kon. Wilhelminaplein heeft het gironummer 79138. Girostortingen of bijdragen in con tant geld kunnen worden bij geschre ven op de rekening van de Stichting ’Vrienden van het Zwembad’. Dat nieuwe zwembad komt er voor u, voor uw kinderen... voor iedereen in deze gemeente. Het is een harde noodzaak, want het oude bad aan de .Kanaaldijk zakt langzamerhand van pellende in elkaar. Waddinxveen zal spoedig aan de bouw van dat nieuwe I bad moeten beginnen. Alleen daar- door kan worden voorkomen, dat we het misschien een zomer zonder zwembad zullen moeten stellen. Maandag 7 februari: Jaarvergadering NKV, in r.k. vereni gingsgebouw, Reeuwijk-dorp, aan vang 20.00 uur. Zaterdag 12 februari: ”Im weissen Rössl”, uitvoering door „Uit en Thuis”, veren.gebouw-brug, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 5 februari: Dansavond met Chiffinks, Flying Tramps, Silver Town Rythm Stars, Zaal Kunstmin, aanvang 20.00 uur. Woensdag 9 februari: Cabaret Fons Jansen, in Nieuwe Schouwburg, aanvang 20.00 uur. WADDINXVEEN Het vrijwillige brandweerkorps van Waddinxveen heeft het afgelopen jaar niet eenmaal hoeven ingrjjpen voor een grote brand, aldus staat te lezen in het jaarverslag van het korps. Ook de brand bij Meu belfabriek Kempkes aan de Kerkweg in oktober, waarbij de schade een bedrag van 235.000 beliep, hoort nog niet tot de z.g. categorie grotere bran den. In totaal werd de brandweer negentien maal gealarmeerd, waarvan vijf alarmeringen loos bleken te zijn. Er ging in 1965 voor een waarde van 2J ton in vlammen op. De brandweer assisteerde eenmaal bij een brand in een Goudse meubel fabriek en nog een keer in Moor drecht, waar in oktober twee hooi bergen een prooi van de vlammen werden. Opvallend is dat de brand weer ook steeds vaker voor andere oorzaken dan brand te hulp wordt geroepen. Dit jaar kwam men acht maal in actie voor bijvoorbeeld het leegpom pen van een kelder, het halen van een kat uit een boom in de leplaan, het houden van brandwacht bij de kermis en op het circus, het schoon spuiten van de Tweede Bloksweg, enzovoort. Het vrijwillige brandweerkorps, dat de beschikking heeft over een Daf, een Dodge en een Magirus auto- spuit, respectievelijk van 1962, 1952 en 1927, en een Magirus motorspuit- je, bestaat uit 21 man, hetgeen negen minder is dan in 1964. Deze achter uitgang wordt veroorzaakt door het feit dat enkele leden eervol ontslag werd verleend, een viertal spuitgas ten de pensioengerechtigde leeftijd bereikte en het overlijden van de heer P. Groeneveld, eind november van het vorige jaar. Behalve het blussen van branden en het helpen in andere noodgeval len was de brandweer ook actief tij dens het ter gelegenheid van de ver loving van Prinses Beatrix georgani seerde waterballet aan de Willem de Zwijgerlaan. Voorts werd op 11 sep tember weer de inmiddels traditio neel geworden jeugdbrandweerdag gehouden, die werd gewonnen door de Koningin Julianaschool. De brandweer nam ook deel aan de Provinciale Brandweerwedstry- den in Zoetermeer en aan de onder linge wedstrijden in Boskoop. Op 5 mei nam het korps deel aan de be- vrydingsoptocht en met het gehele De belangstelling voor de opening van de nieuwe zaak op het Koningin Wilhelminaplein (achter Boutique Elan) was mede dank zij de serenade van ’Voorwaarts’ bijzonder groot. Directeur J. J. O. van Kempen hield een korte openingstoespraak waarin hij de aanwezigen verwel komde en verzocht vervolgens aan mevrouw Van der Hooft haar was in één van de machines te deponeren. Zij werd daarbij geassisteerd door een instructrise die ook de toekom stige cliëntéle van advies zal dienen bij de behandeling van de was. Mevrouw Van der Hooft zei in haar toespraak bijzonder verheugd te zijn over deze voor Waddinxveen nieuwe aanwinst. Mede namens de Waddinxveense burgerij dankte zij voor dit initiatief. Na haar toespraak gaf ’Voorwaarts’ voor de entree van de Washette een serenade. Ook voor burgemeester C. A. van der Hooft was deze morgen een offi ciële taak weggelegd. Hij knipte het lint door, dat de toegang tot de kan toren, tekenkamer en ontvangst ruimte afsloot. Het kantoor was al enige maanden in gebruik. De bur gemeester had bijzonder veel waar dering voor het doorzettingsvermo gen van de heer Van Kempen, „die er met ongelooflijk veel inspanning in is geslaagd dit fraaie reslutaat te bereiken.” „In een dynamische gemeente als Waddinxveen is de aanwezigheid van dergelijke personen van onschat baar belang,” zo vervolgde de heer Van der Hooft. In zijn dankwoord zei de heer Van Kempen ook bewondering te hebben voor de voortvarendheid van de bur gemeester, die voor menige grotere gemeente tot voorbeeld kan strek ken. „Het is mede aan uw medewer king te danken dat we hier zo voor treffelijk zijn geslaagd in onze zake lijke voornemens,” aldus de heer Van Kempen. De hilariteit was groot toen de heer Van Kempen aan de burge meester verzocht op een knopje te drukken, dat hem staat zou stellen het ’harde’ water van Waddinxveen (volgens de heer Van Kempen het hardste in Nederland) te hóren. De burgemeester voldeed aan dat ver zoek en hoorde inderdaad water lo pen. Zich omdraaiende zag hij de oorzaak van het geluid... het (aange klede) tweelingbroertje van het Man neke uit Brussel, dat genoegzaam zijn kleine boodschap deed in de vij ver, die in de Washette was inge richt. De heer Van Kempen zei dat dit „Sassertje van Waddinxveen” te gelegenertijd aan het gemeentebe stuur zal worden aangeboden als or nament bij het nieuwe raadhuis. De burgemeester in lachen uitbarstend, kon deze ’practical joke’ best waar deren en aanvaardde het aanbod van de heer Van Kempen met beide han den. het corset met steun gevende constructie; de oplossing bij alle moei lijkheden met uw figuur, onontbeerlijk bij corpu lentie, verslapte spieren, rugpijn, na operaties, etc. komt u eens vrijblijvend passen. Glazenactie: De glazenactie van de heer H. Koren, Pr. Beatrixlaan 5, telef. 2531, die tot dusverre bijna 800 heeft opgebracht, duurt nog steeds voort. De fraaie ’long-drink’ glazen met gezel lige afbeeldingen van diverse plaatsen kosten 3,50 per zes stuks of 1,per stuk. lüiiüiiiiiiniiinifiiuinuiMflifiiiiiiuiiiiHHwuimniHnmniHHiiiniuiuniiiHiiwHinwuntw

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3