Ook ’65 was voor tekort en Voor bestaande huizen Centrale antenne voor TV niet verplicht gunstig jaar bedrijfsleven Kostenstijging personeel groot probleem MORGENAVOND GEEN TONEEL ’Hart van Holland’ Pü^O^brengl in de huid gezondheid en zuiverheid Ruiteravonden in gezellige sfeer „DE BRUG” in veilinghal Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen, Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Grammofoonplaat WAS DERDE Veilig Verkeer Door ziekte van twee hoofdrolspelers Op 10 maart Muzikaal festival H uwelijks geschenk WADDINXVEEN Voor a Baby LL a Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda MAKELAARS TAXATEURS Brood probleem Meubelindustrie Smaakverschuiving Vrgwillig -- (verschijnt elke donderdag) DONDERDAG 10 FEBRUARI 1966 21e JAARGANG - Nr. 1074 een genoeglijke REIS- EN PASSAGEBUREAU gemeenteraad aanvaarde verordening Bij (Ingezonden mededeling alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied en Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank gen, gedekt. bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90 taxatiewaarde Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. Korte Tiendeweg 2 - GOUDA telefoon 01820 -3504 Voor iedere reis het beste advies! LViWf Tl nu L Dinsdag a.s. opent burgemees ter C. A. van der Hooft de nieuwe toonzaal van de Stoel en Meubelfabriek H. A. van Berkesteyn N.V. aan de Wil- helminakade. Meer over dit 45-jarige bedrjjf leest u elders in deze krant. (Foto Sjaak Notebopm) Het hoogtepunt van het program ma was het optreden van de toneel groep van Volksonderwijs uit Baren drecht, die het gezellige blijspel „Zwart schaap, witte lammetjes” ten tonele voerde en daarmede de aan wezigen vrolijk wisten bezig te hou den. In het stuk wist een verguisd familielid „Ome Willem” zijn familie met behulp van een in uitzicht ge stelde erfenis taken te laten uitvoe ren, die tot dwaze en gespannen si tuaties leidden. De rollen werden met veel over tuiging gespeeld en een langdurig applaus na afloop bewees, dat het spel aan het doel had beantwoord. Voorzitter Kroes kon met voldoe ning constateren, dat er gezond was gelachen en hij bracht hulde aan de spelers en speelsters. De ruiteravon- den werden besloten met een geani meerd bal. WADDINXVEEN Ziekte van twee der hoofdrolspelers van het Eindhovense toneelgezelschap „Pro loog”, dat morgenavond in Waddinx veen het toneelstuk „Moeders dar tele jaren” zou opvoeren, is er oor zaak van, dat de toneelvoorstelling geen doorgang kan vinden en is uit gesteld tot vrijdagavond 18 maart. WADDINXVEEN In het R.K. Verenigingsgebouw aan de Burgem. Trooststraat werden vorige week de jaarlijkse ruiteravonden gehouden van de landelijke rij vereniging „De Gouweruiters”. Voorzitter Ph. Kroes opende de avonden met een humo ristisch toespraakje en op een der bijeenkomsten kon hij de bescherm heer van de vereniging, burgemees ter C. A. van der Hooft welkom he ten. Op deze avonden, waar een vrolij ke en sportieve sfeer heerste, zorg de het „Het Kwartet” onder leiding van Jan van Mullem uit Reeuwijk voor de muzikale medewerking. Het Kwartet begeleidde ook het zingen van het federatielied „Eendracht maakt macht”. WADDINXVEEN Het Ouder comité van de St. Jozefschool en de St. Paulusschool heeft het initiatief genomen tot de oprichting van een contactblad onder de titel „De Brug” In het eerste, keurig verzorgde num mer, dat in januari verscheen schrijft het comité o.m. „Het blad wil onder meer regelmatig een Brug zijn tussen het comité en de ouders, tussen de ouders en de scholen tussen de scholen onderling.” Het oudercomité van de beide r.k. scholen beschouwt dit blad als een van haar activiteiten onder het mot to: „Kinderen hebben recht op de best mogelijke opvoeding. Dit recht van de kinderen hebben velen zich vrijwillig tot een heilige plicht geko zen.” Bouwnijverheid De houthandel had in 1965 on danks de gestegen prijzen een gun stig jaar. Het ziet er naar uit, dat dit jaar de prijzen zullen dalen. In deze bedrijfstak blijft de personeels bezetting moeilijk, temeer omdat men met vakmensen moet werken. De rendementsvemauwing, waar van bij een groot deel van het Ne derlandse bedrijfsleven sprake is, vindt men in hoge mate bij de bouw nijverheid. Dit klemt des te meer, daar er in deze bedrijfstak sprake is van een „hausse” Slechts op langere termijn zal kunnen worden beoor deeld, tot welke konsekwenties een en ander aanleiding zal geven. In de sector van de utiliteitsbouw is nog voldoende werk, hoewel een vermindering is te verwachten door het overheidsbesluit om het volume hiervoor met 50 miljoen te ver minderen. De resultaten bij de we genbouwbedrijven waren minder be vredigend. mede als gevolg van het uitblijven van nieuwe opdrachten. Bij de broodbakkers leeft een ge voel van onzekerheid. In de prijspo litiek zjjn zij jarenlang klem gezet, waardoor hun investeringen, niet in de pas konden blijven met de ont wikkeling. Bij deze achterstand komt het gevoel dat de concentratie die in de meelwereld eind 1965 vrijwel vol- wereld zal gaan doorzetten, waarbij komen werd, zich ook in de bakkerij men om het brood te verkopen geen bakker meer nodig heeft. Het enige verweer hiertegen, al dus het overzicht is het kunnen uit buiten van de positie als bakker nl. het leveren van een broodsortering met vers brood op ieder moment. smaakverschuiving van de consu ment naar minder pikante, dus min der belegen kaassoorten. Zeer in het bijzonder door deze smaakverschui ving liep de vraag naar oudere kaas soorten sterk terug. Er heerst in deze bedrijfstak enige verontrusting over de grote produ centen concentraties aangezien dit in een monopolistische richting wijst en de branche er nadeel van zou kunnen ondervinden. In de sector granen, veevoeder, kunstmest e.d. zal modernisering van arbeids- en vooral van expeditieme- thoden dringend nodig zijn o.a. om dat de veehouders hun krachtvoe- ders losgestort in hun silo’s willen ontvangen. WADDINXVEEN De gang van zaken bij het bedrijfsleven in het ge bied van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken mag niet onbevredigend worden genoemd. Tot deze conclusie kan men ko men bij het doorlezen van het door de Kamer gepubliceerde overzicht over het jaar 1965. De problemen voor alle bedrijfstakken waren vrijwel iden tiek, nl. de personeelsbezetting en de steeds voortgaande kostprjjsverhogin- die in lang niet alle gevallen door prijsverhogingen konden worden maken. Van de zijde van de gemeen te gelooft men echter, dat ook tal van bewoners van bestaande wonin gen geïnteresseerd zijn in het cen trale antennesysteem, gezien het aantal aanvragen. De 108 woningwetwoningen en de flats van Eurowoningen aan de Jus tus van Effenlaan vallen buiten de gemeentelijke regeling, omdat deze complexen al een eigen centrale an tenne hebben en de hieraan verbon den kosten reeds in de huren zijn verdisconteerd. De omzetten bij de meubelindus trie stegen in 1965 aanzienlijk. Ook de export van verscheidene bedrij ven nam toe. Veel van de bedrijven zijn nog goed van orders voorzien, waardoor de levertijden lang zijn. Het personeelstekort in deze sector tracht men vooral op te vangen door het aantrekken van buitenlandse ar beiders. De konkurrentie, nationaal en in ternationaal is vrij scherp. „Daarbij dient men te beseffen” aldus het overzicht van de Kamer,” dat de me chanisatie in de fabrieken van goed kopere meubels in Nederland nog lang niet zo ver gevorderd is als bv. in Duitsland. De fabrieken, die zich op één of enkele produkten speciali seren, konden in 1965 de sterkste toe neming boeken. Bij de industrie van sport-, speel goed- en campingartikelen is men wel tevreden over de uiteindelijk verkregen omzetten. In de sektor re- creatieartikelen was een kampeer wagen, die een carrosseriefabriek bracht, een groot succes. De produk- tie kon de verkoop niet bijhouden. De siroopwafel is een artikel met ’n steeds verder toenemende omzet, om dat deze ook in steeds meer winkels in Nederland wordt verkocht. Ook in deze sector zal binnen afzienbare tijd mechanisaties van fabricage en verpakking en zelfs misschien semi- automatisering nodig zijn. de kaashandel tekent zich steeds duidelijker de verandering af in de funktie nl. van de vroeger uit gesproken handelsfunktie naar de meer moderne distributiefunktie. De ze ontwikkeling wordt mede in de hand gewerkt door een gelijktijdige Het bestuur van de Culturele Kring deelt ons mede, dat reeds ver kochte plaatsbewijzen geldig blijven voor de voorstelling van 18 maart in het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat, WADDINXVEEN In de grote veilinghal aan de Bredeweg zal op de avond van de tiende maart ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Beatrix met de heer Claus von Arnsberg een groot muzikaal festival worden georganiseerd, dat wordt gepresenteerd door Herman Stok, bekend van radio en televisie. Het muzikale feest is een initiatief van de Oranjevereniging Waddinx veen, die hiermede hoopt inwoners van alle leeftijden avond te bezorgen. Het bestuur van de Veiling heeft haar volledige medewerking aan dit plan toegezegd, waardoor toch een grote manifestatie kon worden ge realiseerd. Het wisselvallige weer in deze tijd van het jaar maakte het nl. te riskant een avondmanifestatie in de openlucht te organiseren. In de Vondelwijk zal het centrale antennesysteem alleen automatisch worden aangelegd in die woningen, waar deze zaak in het koopcontract voor de grond is opgenomen en het bedrag van 130 gelijktijdig met de grondaankoop is voldaan. De bewoners van die, in de meeste gevallen nog te bouwen of in aan bouw zijnde huizen, zullen voor zo ver het vrije sector of premiewonin- gen betreft, de maandelijkse exploi tatielasten pas gaan betalen, wan neer zij werkelijk gebruik gaan ma ken van het centrale antennesysteem De bewoners van de reeds bestaan de huizen in de Vondelwijk, die in het koopcontract voor de grond geen enkele bepaling hebben ten aanzien van het centrale antennesysteem kun nen hierop aansluiten op basis van vrijwilligheid en behoeven ook pas dan te betalen. Wel zal de gemeente bevorderen, dat het centrale antennesysteem als zodanig in de gehele wijk en zo mo gelijk zelfs tot in alle woningen wordt aangelegd, waartoe men de medewerking van de bewoners/eige- naren zal inroepen. Financiële konse kwenties zijn daaraan echter voor niemand verbonden, zo lang men van de aansluiting geen gebruik wenst te WADDINXVEEN De ongerustheid, die met name in de Vondelwijk was ontstaan inzake de aanleg van een centraal antennesysteem in deze wijk, is gelukkig ongegrond. Uit publikaties in onze courant, die waren gebaseerd op door B. en W. aan de raad gedane voorstellen hadden de be woners begrepen, dat alle woningen in de Vondelwijk ongeacht of de be woners het wilden of niet, zouden worden aangesloten op het centrale an tennesysteem, waarvoor per aansluiting 130 in rekening zou worden ge bracht. Thans blijkt echter dat de gemeente de gang van zaken anders ziet, dan velen uit de inmiddels door de hebben gelezen. WADDINXVEEN Verschenen is een grammofoonplaat van de beves tiging van de ambtsdragers der Evangelische Molukse Kerk te Wad dinxveen. Op deze langspeelplaat staan o.m. gemeentezang en fluitor- kest dep Ambonezen (woonwijk Moordrecht), predikatie, gemeente zang, toespraak door ds. J. R. Cu- perus, Ned. Herv. pred. te Waddinx veen en een toespraak door de heer Van Veen, ouderling van de Geref. Kerk te Waddinxveen. De langspeelplaat kost tien gulden en is verkrijbaar bij ouderling R. J. Kakisina, J. W. Frisoweg 18, Wad dinxveen. WADDINXVEEN Na de Zeeuw se gemeenten Krabbendijke en Poortvliet was Waddinxveen de der de Nederlandse gemeente, die de plaatselijke ingezamelde gelden voor het nationaal huwelijksgeschenk voor Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg, overmaakte. Zoals wij al eerder berichtten, le verde de plaatselijke inzameling een bedrag van ruim 3500 op. De beide Zeeuwse gemeenten maakten respec tievelijk f 561 en f 441 over. De bestedingsbeperking van de overheid werkt degelijk door bij de carrosseriefabrieken, waar de op drachten sterk terugliepen. Alleen door scherp konkurrerende prijzen kon men nog aan de markt blijven. Bij een van de bedrijven was een sterke bezuinigingspolitiek nodig, omdat anders de stijging van loon kost en funest zou zijn geworden. Voor onverpakt vervoer en truck- mixers is er nog steeds een goede afzet. Dit geldt ook voor de motor trucks en ook in sterke mate voor de vouwkampeerwagens, waarvoor niet aan de vraag kon worden vol daan. Hoewel de verffabrieken door het gunstige weer in 1964 vreesden in 1965 een lagere produktie te behalen, bleek toch dat zij een aanzienlijke vooruitgang wisten te boeken. Voor al ook wist men de export te ver beteren. Het kostenniveau is echter zodanig, dat bij een vermindering van de vraag kans gaat bestaan voor onmiddellijke grote verliezen. POEDER- CREME- OLIE- ZEEP Weekblad voor Waddinxveen Abonnementen: 1.53 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3.86 per half jaar. Ad venen tietarief: 0.13 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aanvraag. Het negeren van de verkeerslich ten bij kruispunten, ophaalbruggen, spoorovergangen, etc. neemt de laat ste tijd angstaanjagende vormen aan. Toen enige tijd geleden een aan tai politiemensen in burger in een grote stad controle hield bij ver- keers- en voetgangerslichten consta teerde men maar liefst 12398 over tredingen. In Amsterdam werden gedurende de eerste maanden van het vorige jaar 207 ongevallen veroorzaakt door deze levensgevaarlijke en onvergeef lijke overtreding. Landelijk beschikt het Verbond voor Veilig Verkeer he laas (nog) niet over cijfermateriaal maar men kan gevoeglijk aannemen dat ook in de andere grote steden ’t aantal ongeveer even groot zal zijn, terwijl in de kleinere steden naar verhouding een net zo hoog aantal ongevallen zal plaatshebben in de kruispunten en zebrapaden. Als u voor het gele licht of zelfs het rode licht tijdig kunt stoppen zonder het u achteropkomende ver keer in moeilijkheden te brengen dan bent u dat verplicht. Gas geven en nog net door het gele licht of zelfs het rode licht rijden vergroot de kans op een botsing aanmerke lijk en brengt de overstekende voet gangers in verwarring. Een sportie ve rijder geeft anderen de tijd om op te trekken of over te steken. Zelf trekt hij niet op voordat ’t licht op groen gesprongen is. Maar dan is hij of zij ook niet traag met wegrijden, want bij groen licht moet u doorrij den. Het verkeerslicht is er voor uw en ieders veiligheid Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 1