klemmen en Agendaraad Zevenhuizen Burgemeester Keyzer installeerde j eugdbrand weercor ps -Moerkapelle Juridische voetangels bij wethoudersverkiezing Reeuwijk van een leien dakje te gaan, maar toen de heer Vente ergens een klei ne onregelmatigheid (bij de stem ming tussen de heer Prins en Kraan meende te hebben bespeurd, moest de vergadering die bijna zou wor den gesloten voor een uur worden geschorst. Burgemeester wist ’t ook niet meer V er zoek STAND: 9.258,- iv Reeuwijks laatste zwerver overleden l Gouden jubileum ds Van Wijngaarden Groslijst PvdA samengesteld Lichting ’68: 44 Orgel Ichthuskerk wordt donderdag ingebruik genomen RVC organiseert carnavalsfeest 45-jarige bruiloft in Zevenhuizen f-W.i BA S& Zn. Huwelijkscollecte in Zevenhuizen „Samenwerken in sportieve sfeer HOBBYIST Actie Herv. Pastorie Eerst weinig belangstelling Huwelijkscollecte in Reeuwijk WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART Pagina 2 v Namen Lot ELEKTR, BOORMACHINES WERK- 10 februari I960 Uuil bedrag van I I Burgemeester Keyzer (recht ;s) overhandigt de kleinste jeugd- brandweerman zijn legitimatie bewijs. Commandant Dewald en zijn overige assistenten kij ken lachend toe. 1 1 Bij al deze stemmingen en her stemmingen werd veelvuldig de lij vige Gemeentewet geraadpleegd of de heer A. Vente, als een soort „juri disch adviseur” om advies gevraagd. Het leek bij de stemmingen allemaal voor DRnniEN -SCHOVEN CIRKEL- EN FIGUURZAGEN OPPASDIENST Het telefoonnummer van de op pasdienst van de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle ning is: 01829-595 (mevrouw Nuys). ZEVENHUIZEN Onder auspi ciën van de Oranjevereniging Zeven huizen en Oud Verlaat wordt ook in Zevenhuizen een collecte gehouden ten bate van het huwelijk van Prin ses Beatrix en de heer Claus von Arnsberg. Op 10, 11 en 12 februari (vandaag, morgen en overmorgen) zullen de collectanten de aan elk Ze- venhuizens huisgezin uitgereikte en- veloppes zo mogelijk gevuld weer op halen, waarna het bedrag aan het landelijk comité zal worden overge maakt. De gehele actie gaat onder supervisie van burgemeester A. van ’t Verlaat. SPREEKUUR SECRETARIS WOONRUIMTE ADVIESCOMM. REEUWIJK De secretaris van de woonruimte adviescommissie houdt voor uitslui tend woonruimtezaken spreekuur op maandagavond tussen 19.00 en 19.30 uur op het gemeentehuis. Vervolgens voerde de heer Dewald het woord. Hij begon met de namen te noemen van degenen die hem op enigerlei wijze geholpen hadden bij de vorming van het jeugdbrand- weercorps, dat eerst niet zo’n succes dreigde te worden. Later bleek het allemaal nog wel mee te vallen. Zo had de heer Dewald veel steun gehad aan de heer W. Dekker, com mandant van de jeugdbrandweer van Rotterdam, die veel goede ad viezen heeft gegeven. De heer G. A. Janssen van de Zuidhollandse brand weerinspectie had gezorgd voor tien De Moerkapelse jeugdbrand weer, waarvoor de heer R. Dewald, hoofd van de open bare lagere school in Moer- kapelle, omstreeks augustus van het vorige jaar de eerste voorbereidingen ging treffen dreigde aanvankelijk niet zo’n succes te worden. De belang stelling bij de jeugd was bij zonder matig; in het begin melde zich slechts één kan didaat. Een poosje later kwamen er echter ineens ’n flink aantal bij en nu bestaat de jeugd brandweer uit tien jongens van dertien tot zeventien jaar. Er staan er zelfs nog een paar op de wachtlijst. De tien jongens zijn: G. V. Bakker, D. Bontenbal, H. E. van Doorn, A. Breedijk, B. A. Kammeraat, S. L. Hertog, T. A. P. Schipper, J. A. Tepper, J Verruyt en J. Verschoor. De jongens zullen niet bij echte branden worden inge schakeld, hoogstens zullen zij zo nu en dan een oefenbrand je te blussen krijgen met hun eigen spuit, die over enige tijd zal arriveren. Het is uiteraard wel de bedoeling dat de jon gens bij het bereiken van de leeftijdsgrens overgaan naar de vrijwllige brandweer ZEVENHUIZEN In alle rust en eenvoud is afgelopen zondag in zijn woning in Leersum het feit her dacht dat ds. Sijbrand Cornells van Wijngaarden vijftig jaar geleden werd bevestigd als predikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. Het was op eigen verzoek van de nu 76- jarige emeritus-predikant dat dit jubileum zonder veel op hef voorbij zou gaan en aldus is geschied. Dominee van Wijngaarden werd op 11 december 1889 in Zevenhuizen geboren. Zijn vader had daar een praktijk als dierenarts. Na het be halen van het einddiploma van het Coornhertgymnasium in Gouda stu deerde hij theologie aan de Rijks universiteit in Utrecht. Zijn eerste standplaats de gemeente Wijngaar den in de classis Gorinchem. Later stond hij nog in Deh Ham, Masten broek, Linschoten en Veenenaal op de kansel. In Veenendaal werkte hij 29 jaar. Mei 1955 ging de toen 66- jarige predikant met emeritaat, waarna hij na een „werkloze” peri ode van drie jaar in de gemeenten te Overlangbroek twee jaar bijstand in het pastoraat verleende. Ds. Van Wijngaarden gaf ook gedurende vijfentwintig jaar godsdienstonder wijs aan de tuchtschool voor meis jes in Montfoort. Hij wa§ lid van de Generale Synode en zat in het lan delijk bestuur van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond. ZEVENHUIZEN In ’t café Hof van Holland werd maandagavond tijdens een ledenvergadering van de afdeling Zevenhuizen van de Partij van de Arbeid de voorlopige groslijst voor d$ komende gemeenteraadsver kiezingen vastgesteld. De lijst ziet er als volgt uit: 1. C. Roos, 2. A. van Tol, 3. C. J. van Helden, 4. Mevrouw C. Muit- Nieuwland, 5. J. Hogenes, 6. G. Per- dijk, 7. J. L. Spekman, 8. C. de Jong, 9. Mevrouw J. M. Boevée-Amesz, 10. H. J. Sleeuwenhoek, 11. W. A. Roos en 12. M. Hordijk. Na de pauze hield mevrouw mr. H. Singer-Dekker, lid van de Tweede Kamer voor de PvdA, een inleiding over het onderwerp: „De kwaliteit van het bestaan.” BENOEMD REEUWIJK Mr. H. Mollee uit Vreeland is benoamd tot commies A op het gemeente-secretarie van Reeuwijk. MOERKAPELLE Tien jongens stonden in hun groene overal en dito pet, zwarte rubberlaarzen en gele nylon jasje op het toneel van het Dorps huis in Moerkapelle. Zij vormden vorige week vrijdagavond het middel punt van belangstelling, want het was hun dag. Daar konden de talloze „hoge meneren” met hun langdurige en veelal onbegrijpelijke toespraken weinig toe of af doen. De Jeugdbrandweer van Moerkapelle was geïnstalleerd en onder leiding van hun commandant, de heer R. Dewald, die ook al het voorbereidende werk heeft verricht, gaan ze nu oefenen en trainen totdat ze goed genoeg zijn om aan wedstrijden met andere jeugdbrandweercorpsen deel te nemen. Nee, bjj echte branden zullen de jeugdbrandweer lieden van Moerkapelle niet worden ingeschakeld. Dat vindt men voorlopig nog te riskant. De officiële installatie van het kleine corps werd verricht door burgemeester I. J. P. Keyzer. Hij verwelkomde de vele aanwezigen, onder wie zich ook burgemeester A. van ’t Verlaat uit Zevenhuizen, de Waddinxveense wethouder ir. J. P. H. Venema, de inspecteur van het brandweerwezen in Zuid-Holland, de heer M. Aaldijk en de comman danten van corpsen uit de omge ving bevonden. In de zaal bevonden zich ook wethouder J. Hoogerdijk, enkele raadsleden, de leden van het vrijwillige brandweercorps (uiter aard) en de ouders van de jeugdige adspirant-brandweerlieden. In zijn installatierede vroeg bur gemeester Keyzer zich af of de jeugdbrandweer wel enige zin had. Het antwoord luidde bevestigend. „De jeugd verdient dat we haar bij veel zaken betrekken,” zo zei de heer Keyzer, „het gaat bij deze jeugdbrandweer niet alleen om de gein, maar vooral dat ze met elkaar leren werken in een geest van spor tiviteit. Dat is bijzonder belangrijk ook voor later als ze volwassen zijn. Met de vorming van dit jeugdcorps hebben wij een taak op ons geno men en die zullen we blijven voort zetten.” De heer Keyzer sprak vervolgens een woord van waardering voor de activiteiten van de heer Dewald, voor wie geen moeite te veel was als het zijn jeugdbrandweer gold. „Ik ben blij dat er in een zo kleine gemeenschap als de onze toch altijd weer mensen te vinden zijn die er gens hun schouders onder willen zetten,” zei de burgemeester, die de hoop uitsprak dat het het jeugd- brandweercorps niet aan enthousi asme zou mogen ontbreken. Hij ver klaarde de jeugdbrandweer vervol gens voor geïnstalleerd en over handigde aan de tien jongens hun legitimatiebewijzen. „U zult zich wel hebben afge vraagd waar uw papieren toch zo lang bleven,” zei de heer Keyzer, zich tot de heer Dewald richtend, „wel, ik heb ze een poosje achter- gehouden opdat ik ze vanavond zou kunnen uitreiken.” Die „papieren” waren de diploma’s Brandwacht eerste en Brandwacht tweede klas, waarvoor de heer Dewald onlangs slaagde. De stemming tussen de heren Schutting en Prins eindigde gelijk (5 5) en de laatst overgebleven mo gelijkheid was het lot. Het lot, dat vier jaar terug ook de VVD al gun stig gezind was geweest, wees ook deze maal weer een liberaal raadslid als wethouder aan. dertje aan van de brandweer in Rotterdam. Na de pauze hield de heer R. Nij- dam, veiligheidsinspecteur bij de Nederlandse Aardolie Maatschappij, een lezing over het werk van dit bedrijf. De NAM heeft in Moerka pelle enkele boortorens staan. Na zijn inleiding vertoonde de heer Nij- dam een tweetal films. De eerste handelde over de werkwijze van de NAM bij aanboringen, enz., de twee de ging over de bestrijding van de oliebranden. fraaie helmen („helaas passen er maar twee”). Voorts waren ook de heer Aaldijk, inspecteur van het brandweerwezen en de heer H. C. Verbeek van het Moerkapelse gemeentesecretarie be hulpzaam geweest. Twee brandweer lieden van de vrijwillige brandweer de heren C. Zwarteveld en H. Eind hout, verklaarden zich onmiddellijk bereid mee te gaan doen met de heer Dewald. Deze deelde mee dat de complete uniformen dank zij de „bereidwilligheid” van enkele za kenlieden en overheidsinstanties slechts 29,80 hadden gekost, het geen meer dan de helft scheelde met de normale winkelprijs. Toespraken werden er ook ge houden door de heer M. Aaldijk die zei: „De petten komen uit Gouda, de overals uit Rotterdam, de kop pels uit Den Haag, maar de geest die komt uit Moerkapelle”, en de heer M. C. van Keulen, redacteur van het maanblad „Brand”. Deze riep de jongens op zich niet door tegenslagen te laten ontmoe digen, maar om enthousiast door te gaan. „Kees Verkerk viel bij de Europese kampioenschappen ook, maar hij ging door want hij had een doel voor ogen,” zei de heer Van Keulen. Deze jeugdbrandweer vond de heer Van Keulen van meer belang voor Moerkapelle alleen. „Mochten de jongens later ergens anders gaan wonen of gaan werken dan kunnen ze zich dank zij hun in Moerkapelle opgedane ervaring daar weer nuttig maken,” vond hij. De heer Van Keulen feliciteerde het gemeentebestuur met de vor ming van dit corps. „U hebt tien jongemannen de gelegenheid ge boden om wat te gaan betekenen in onze samenleving,” zo besloot hij. De heer H. Dekker, commandant van de Rotterdamse jeugdbrand weer, sprak de hoop uit dat hij de Moerkapelse jeugd spoedig op een onderlinge wedstrijd zou mogen be groeten. Hij bood de jongens ver volgens een speldje en een kalen- REEUWIJK Voor de vervulling van de militaire dienstplicht lichting 1968 zijn 44 personen ingeschreven. Vorig jaar, lichting 1967 bedroeg dit aantal 56. Deze teruggang is het ge volg van het feit dat men voor wat de militaire dienstplicht betreft n^t uit de „geboortegolven” van 1946 en 1947 is geraakt. De lichtingen na 1968 zullen waarschijnlijk niet veel hoger zijn als die van 1968. REEUWIJK Tijdens een fees telijke bijeenkomst zal volgende week donderdagavond het nieuwe orgel van de Ichthuskerk in Reeu wijk ingebruik worden genomen. Het orgel zal worden „ingespeeld” door de bekende Delftse organist Jan J. v. d. Berg. Het Waddinx veense koor „Vox Jubilans” zal ter gelegenheid van de ingebruikname enkele liederen ten gehore brengen. Voorts staat een meditatie van ds. J. Kooien op het programma. Ieder een is bij deze voor Hervormd Reeuwijk zo heuglijke gebeurtenis van harte welkom. OMZET BOERENLEENBANK STEEG MET 33 PROCENT REEUWIJK De omzet van de Boerenleenbank in Reeuwijk is het afgelopen jaar met maar liefst 33% gestegen. Dit blijkt uit de cijfers die onlangs werden bekend gemaakt. In totaal zette de Boerenleenbank het vorige jaar 64 miljoen gulden om. 2067 spaarders (283 méér dan in’64) hadden op het eind van het jaar een tegoed van 5.264.000,Eind 1964 bedroeg het tegoed 4.154.000, een stijging van 25% dus. Op dit moment heeft gemiddeld één op de drie ingezetenen van de gemeente Reeuwijk een tegoed bij de Boeren leenbank. REEUWIJK zal dit jaar niet ver stoken blijven van een carnavals feest. Het is de voetbalvereniging RVC de besloten heeft aan dit ge brek wat te doen en daarom wordt op zaterdag 12 februari een groots carnavalsfeest op touw gezet met medewerking van de Bietenbouwers en de Stoja’s uit Gouda. Men kan er van opaan dat zij zullen weten hoe men een rasecht carnaval viert. Het bestuur van RVC wil er een groot familiefeest van maken, waar ieder lid donateur, ouders van juni oren en verdere huisgenoten wel kom is. Het festijn begint om acht uur, is bestemd voor personen van zeventien jaar en ouder en kost een rijksdaalder. Dat bedragje mag’m de pret niet drukken, dachten wij. ZEVENHUIZEN Een echt Ze- venhuizens bruidspaar viert van daag zijn vijfenveertigjarige brui loft. Het zijn de zeventigjarige, nog krasse Gerrit Jan Verboom en de achtenzestigjarige, even vitale Ja coba Hordijk, die elkaar op 10 fe bruari 1921 op het gemeentehuis in Zevenhuizen het jawoord gaven. Het bruidspaar verhuisde in vijfen veertig jaar slechts twee keer; van de Dorpsstraat naar de Burgemees ter Klinkhamerweg en vandaar naar de Korte Zijde, waar zij nu nog wonen. De bruidegom mag zich in een goede gezondheid verheugen al heeft hij nog wel eens last van zijn maag. 37 jaar lang werkte hij bij de graan handel Van Erk in Zevenhuizen. Nu geniet hij van zijn welverdiende AOW. Helemaal stilzitten valt ech ter niet mee en daarom knapt hij voor vrienden en kennissen nog allerlei karweitjes op. Zo haalt de 70-jarige baas eieren op bij de boe ren en rijdt hij kinderen van en naar school. Ook de bruid laat zich nog weinig werk uit haar handen nemen. Zij bracht twee zoons (41 en 38) groot, die ook al weer getrouwd zijn en voor zes nakomelingen zorgden. REEUWIJK In de schuur van veehouder C. v.d. Kley aan de Mid- delburgseweg in Reeuwijk is zon dagmorgen het stoffelijk overschot aangetroffen van Gerrit Bol, bij de Reeuwijkse bevolking beter bekend als „Gerrit de zagenveiler”. De 81- jarige man is vermoedelijk om streeks middernacht gestorven. Ger rit Bol was waarschijnlijk wel de laatste echte zwerver in verre om geving. Zijn leven lang heeft hij nooit een vaste woonplaats gekend. Hij was een zeer geziene figuur in Reeuwijk, waar hij graag met ie dereen een praatje maakte. Vooral veel boeren zullen hem node mis sen daar hij op gezette tijden de ronde deed en hun zagen en overig landbouwgereedschap scherp hield. REEUWIJK Zes stemmingen en twee schorsingen van ongeveer een uur waren er voor nodig om een plaatsvervanger te vinden voor wethouder H. G. D. Coppens, die wegens ziekte voorlopig wel niet in het college zal plaatsnemen. Die opvolger werd de heer K. Schulting, een fractiegenoot van de heer Coppens en evenals hij door het lot aangewezen. Wéér geen absolute meerderheid voor de heer Schulting. Het was de heer Schulting die de heer Quarles van Ufford erop op merkzaam maakte dat de kandi daten in dit geval niet zelf mee mochten stemmen. Nu moest er worden gestemd wie als tweede kandidaat naast de heer Schulting de „eindstrijd” in zou gaan. „Rood” won het glansrijk van „rooms” met vijf stemmen voor de heer Prins, drie voor de heer Kraan en twee blanco, ofschoon het KVP- raadslid bij de derde stemming meer stemmen had behaald dan de heer Prins. de brandweerlieden corps „Oud Verlaat” Krediet ten behoeve van schooljeugd ter gelegenheid en Claus von Amsberg Aanwijzing van drie leden van de raad, die ziting zullen nemen in het algemeen bestuur van de stichting Bejaardenhuisvesting Zevenhuizen Vaststelling van een verordening op het kamperen Vaststelling van een verordening op het ophalen van huisvuil en het gebruik van vuilnisemmers Voorlopige vaststelling van de gemeenterekening over ’t dienst jaar 1963 Aanbieding gemeentebegroting voor het dienstjaar 1966 Vaststelling van begrotingswijzi gingen. ZEVENHUIZEN De „thermo- meteractie” voor de bouw van een nieuwe pastorie voor de Nederlands Hervormde gemeente in Zevenhui zen loopt goed. Maandag wezen de thermometer bij de kerk in het dorp en bij de Kapel aan de Rotte (Oud Verlaat) al het fraaie 1. 9258,aan. JAN DORREKENSKADE 63 TEL Z166 - WADDINXVEEN^ de van het huwelijk van prinses Beatrix REEUWIJK In de week van 14 tot en met 19 februari zullen in Reeuwijk de enveloppes worden op gehaald die vorige week aan alle gezinnen werden uitgereikt met het verzoek een bijdrage te leveren ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg. Te zijner tijd zal het geld dan worden overgemaakt aan het landelijk comité. Ook in Reeu wijk is ter gelegenheid van de actie een comité gevormd, dat een af spiegeling is van alle groeperingen en geledingen van de plaatselijke bevolking. De inzameling wordt on der auspiciën van dit comité ge houden. Er bleken verschillende interpre taties mogelijk van de voorschriften voor herstemmingen bii de verkie zing van wethouders (artikel 40) en toen men na ruim een uur dit pro bleem aan de raad voorlegde vroeg de burgemeester aan de raad voor een van beide mogelijkheden te stemmen. De gehele raad stelde zich achter de interpretatie van de bur gemeester, hetgeen inhield dat de heer Schulting, die inmiddels zijn plaats achter de collegetafel weer had verlaten, toch wethouder was geworden. Zijn „installatietoespraak en de gelukwensen van de burge meester waren dus niet voor niets geweest. De raad voteerde ook nog enkele bedragen voor het aanbrengen van een buitenlamp bij de brandweer- garage en een verwarmingselement in de motor van de brandweerauto. Dit element zal het de auto steeds in staat stellen onmiddellijk te starten. Voorts werd toestemming verleend voor het aangaan van een geldle ning ten bedrage van 5.229.000, tegen een rente van 6 3/8°/o. Dit be drag dient ter consolidatie van schul den ontstaan door de aankopen van gronden ten behoeve van de zand winning en het sportpark, enz. „as ue uexxuèxxxxixg van ue neer Uux/jt'vxxs uiuti.yu ax öxxueX vexxupexx, uc MCXXUCXXXXXXg VXXXX X^|XX yiCWOO V CX V XXIX” £cx’ xxxxtx xxvg vccx xxxeex' wexvxx xxx ue a<xxue cxx uxxv was X.UXXVX xxxet xxx ue xaaxsxc pxaaxs te wjyxcxx aan ue xxugax cxxx'xetxz.e LUtpassxxxg v«xxx ue gvxixvcxx- VCWCX^CVXXXg. ue, XS wcx weixsexyK uat meu Zxcu xxx juecuwyxx eens wat gaat vexuxe- pcxi xxx ue gaxxg vaxx zoaexx Mjy eexx xaatxsvcxgauvxxxxg, Waarvoor axxe xxxiitijjxxexx evxxt wex uxxxuexj^xr xxx ue gexxxevxxxewet ell xu ilex xvvgxexucxxx vaxx urue staou aaugegeveix. oxxua- txes axs Uxe, waaxvoxx wy uoxxuexuag- avoxxu gexuxge w<ueu, nuxxuexx xtxxssexxxexx avxxtexwege uxyvea. vooraeien: nunuer tijaveriies (en zeaer geen iweeue vexgauering>, mmuer ex germs en een wax groter yeru'ouwexx van ue rauu m ue voor zitter. net Degon eigenujK allemaal vo rige Wecxx nlaaxxuaguvonu toen ue burgemeester aun net emu van ue rauusvergaueruxg opmerkte uat net tija weru een nieuwe wetnouuer ie Benoemen. uat uracnt ue nouige op- Scixuuuuig teweeg, omuat uil voor stel geen agexiuupunt was geweest en er uus uoa geen oveneg nau Kun nen woruen gepieegu. men senorsmg van ruim urie Kwartier oracnt geen licnv m ue uuis terms en men nesioot uus arie aagen later (vorige weeK aonueruagj weer mjeen te Komen. Wie nu gemeend moent neooen dat drie dagen later iedereen net met iedereen eens zou zijn, Kwam bedrogen uit, nadat de burgemeester de vergadering donderdag nad ge opend Kon meteen worden gestemd. Niemand had benoette aan een ver klaring, niemand stelde zich - of ’n ander - kandidaat. Uit de eerste stemming bleek al dat men het onderling niet eens had kunnen worden. De neer K. Schul ting (vvd) kreeg vijf stemmen, de heer A. J. Prins (pvda) en de heer W. C. Kraan (kvp) beiden drie en de heer H. Spruijt (kvp) één. Omdat de vereiste meerderheid niet was behaald was een tweede stemming noodzakelijk. Deze leverde precies hetzelfde resultaat op. Het „stem bureau”, de heren Spruijt en A. Nuis (ar) kreeg druk werk. De volgende stemming zou gaan tussen de twee raadsleden, die de meeste stemmen op zich vergaarden. In dit geval werden het er echter drie omdat de heren Kraan en Prins evenveel stem men hadden. De aldus gehouden derde stemming tussen de heren Schulting, Kraan en Prins leverde ’t volgende, respectievelijke resultaat op: vier, drie en twee stemmen. GESLAAGD ZEVENHUIZEN De heer A. Hoogerwaard uit Zevenhuizen is dezer dagen aan de technische ho geschool in Delft geslaagd voor het propaedeutisch examen werktuig kundig ingenieur. ZEVENHUIZEN De raad van de gemeente Zevenhuizen komt op woensdag 16 februari weer in open bare vergadering bijeen op de na volgende punten te bespreken: Voorstel tot verlenging van de deposito-overeenkomst met de bouwverenigingen voor 1966 Voorstel treffen salarismaatre gelen voor ambtenarencorps o- vereenkomstig de voor het rijks personeel getroffen voorzienin gen Verlening van subsidie aan „De Kleine Trompetter” Krediet voor de aanschaffing v. een elektrische naaimachine en een nieuwe methode voor het onderwijs in de natuurkunde v. de openbare lagere school Vernieuwing van de verlichting aanschaffing van speelmateriaal, aanvulling en vervanging van meubilair voor de christelijke kleuterschool. (School met den Bijbel) Vaststelling van een bedrag per leerling voor 1966 voof ’t open baar gewoon lager onderwijs toekenning van voorschotten op de exploitatievergoeding voor 1966 voor de bijzondere lagere scholen Voorschot voor het handwerkon derwijs en de erfpacht aan het bestuur van de vereniging voor christelijk onderwijs in de buurt schap Oud Verlaat voor 1966 Krediet voor de aanschaffing v. kleding en helmen ten dienste v. van het REEUWIJK Tydens de nogal bewogen raadsvergade ring van vorige week donder dagavond vroeg burgemeester W. H. D. Quarles van Ufford aan de pers gewag te doen van de kwalijke gewoonte van sommige automobilisten om hun voertuig voor de uitrit van de brandweergarage te parkeren. Deze handelwijze kan in geval van nood veel oponthoud veroorzaken met alle gevolgen van dien. Effectiever lijkt ons, wan neer de mannen van Reeu wijks rijkspolitie van het nabij gelegen politiebureau de boos doeners eens flink onder han den nemen. Ze verdienen niet beter. STANDAARD

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 2