van Verdere uitbreiding bij Berkesteijn «5BAL en de EEG toonzaal nieuwe Timmeren Land- en tuinbouw Zusters Heemskerk winnen 2e ronde crosscompetitie ZREMLERKNL1PPBN 2.50 3.50 FRA-VA-KO’s l. n Opening door burgemeester UITSLAGEN STANDEN PROGRAMMA Zwem- badactie Bijna J 29.000 voor zwembad WIK-bijeenkamst Gouwe jeugd verloor smadelijk van Zian Pagina 3 r WARENHUIZEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART 10 februari 1966 WADDINXVEEN REEUWIJK ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE GOUDA BIOSCOPEN TE GOUDA i genaaid hele huidjes a EXPOSITIES t i Onze lage prijzen nopen tot kopen Eikenlaan, leplaan. W'veen Telefoon 2401 b.g.g, 2184 WADDINXVEEN De vol gende activiteiten ten bate van het bouwfonds voor het nieuwe zwembad staan op het programma: Afwasmiddel: De oliehandel ’De Pionier’ van het Noordeinde zal gedurende twee maanden van ieder flesje van een speciaal afwasmiddel, dat wordt verkocht, vijf cent afdragen voor het bouwfonds van het zwembad. Dus iedere afwas betekent een bijdrage voor het nieuwe zwembad. gelost. De nu mogelijk geworden in terne verschuivingen, zullen mede bijdragen tot een verhoging van de efficiency in het bedrijf. ZONDAGVOETBAL Vierde klas E KNVB Waddinxveen-Woerden 1-1 Afdeling Gouda Moerkapelle-Estö 3-1 ZATERDAGVOETBAL Vierde klas C KNVB Spirit-Be Fair 2-2 10 8 8 8 10 9 8 9 8 9 9 10 11 11 10 9 9 10 9 11 9 6 5 5 4 4 3 3 1 0 1 5 6 4 4 3 2 1 2 3 4 3 5 3 2 4 6 3 0 1 2 1 3 4 4 4 5 4 6 7 1 2 2 3 4 3 3 4 8 14 13 12 9 11 6 6 6 4 3 2 18 12 12 10 10 9 7 7 5 3 3 30-8 23-12 20- 10 21- 17 20-19 23-16 8-12 11-14 17-23 10-27 8-33 16-10 20-6 28-14 16-15 16-15 12- 14 15-21 13- 25 18-34 de de Het nieuwe zwembad moet er komen. Het zwembad voor u en uw kinderen, een zwem- Woensdag 16 februari: Jaarvergadering NCVB Waddinxveen Geref. Veren.geb., aanvang 19.30 uur. Clubavond WIK, clubgebouw, aan vang 19.00 uur. Woensdag 23 februari: Vergadering C.P.B., in „De Rank”, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 12 februari: ”Im weissen Rössl”, uitvoering door „Uit en Thuis”, veren.gebouw-brug, aanvang 20.00 uur. Carnaval RVC, vereniginggeb.-dorp, aanvang 20.00 uur. Maandag 14 februari: Lezing Plattelandsvrouwen, ’Wapen van Reeuwijk’, aanvang 19.45 uur. Donderdag 17 februari: Ingebruikneme orgel Ichtuskerk, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 26 februari: Toneelvereniging VIOS (45 jaar), Fanfarella, verenigingsgebouw-brug, aanvang 20.00 uur. Vrydag 25 februari: Concert Ned. Kamerorkest, vereni- gingsgeb.-brug, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 5 maart: Toneelvereniging VIOS (45 jaar), Fanfarelle, verenigingsgeb.-brug aanvang 20.00 uur. Woensdag 16 februari: Raadsvergadering, gemeentehuis, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 26 februari: Jaarvergadering WIOS, Hotel Neuf, Boskoop,aanvang 14.30 uur. Zaterdag 5 maart: Winterserie WSV WIOS, start ver enigingsgebouw, Rozenlaan, Boskoop aanvang 13,45 uur. Vrjjdag 11 februari: Vrij klaverjassen; Dorpshuis, aan vang 19.30 uur. Nieuwe uur. 0 0 2 0 2 1 1 1 3 3 1 14 15 13 11 8 8 8 7 6 4.18, een zus Spaarvarkens: Bij de café’s, restaurants en enkele andere t zijn onlangs op initiatief van de heer Versloot jr. spaarvar kens neergezet met het op schrift: „Voor het nieuwe zwembad”. Donderdag 24 februari: Jaarvergadering Ned. Chr. Vrouwen bond, Ichtuskerk, aanvang 20.00 uur. Voor toezeggingen in natura of andere plannen is het adres Stichting „Vrienden van het Zwembad”, secretaris de heer A. P. de Graaff, Stationsstr. 21, telefoon (01828) 2614. REEUWIJK Met groot vertoon van overmacht hebben twee damesleden van de Sportclub Reeuwijk vorige week zaterdag tijdens de op het Olympia- terrein gehouden tweede cross van de crosscompetitie van de afd. Gouda van de KNAU gezegevierd bij de dames. Dat waren Ellen van de Bunt-Heems- kerk, die eerste werd en haar zusje Olga Heemskerk, die in feite de ruim één kilometer lange cross won ,maar die als B-meisje buiten mededinging meeliep. WADDINXVEEN De nog steeds voortdurende glazenac tie van de heer Koren voor ’t zwembad heeft de stand van het bouwfonds inmiddels al weer op 28.860 gebracht. En nog is de heer Koren met zijn helpers en helpsters niet over al geweest. Al met al hebben zijn activiteiten inmiddels al meer dan 1100 opgebracht. 18- 3 15- 4 20- 8 20-16 14-10 18-17 14-27 14-23 10-18 8-18 10-23 2 1 2 3 5 2 2 2 4 3 0 8 8 8 7 9 7 8 8 7 8 8 0 1 1 1 1 3 4 4 3 5 7 6 6 5 3 3 2 2 2 0 0 1 WADDINXVEEN De Wandel- sportvereniging WIK houdt volgen de week woensdag in haar clubhuis weer een bijeenkomst voor haar le den (aanvang 19.00 uur). Het ligt in de bedoeling dat op deze avond het marsprogramma dat het bestuur voor het komende seizoen heeft op gesteld, wordt besproken. Tevens zal tijdens deze bijeenkomst gesproken worden over de komende vierdaagse in Nijmegen, waar natuurlijk weer enkele Waddinxveners van de partij zullen zijn. Aanstaande zaterdag wordt er in Boskoop een wandeltocht gehouden. Deelnemers dienen om 13.30 uur aanwezig te zijn bij het rooms-ka- tholiek verenigingsgebouw aan de Rozenlaan in Boskoop. milHMIUlHIlHUIIIIhHJHWUWIBIIinilUHHWUIMlBUUlUWllUalUimiUIIIUimjUl WADDINXVEEN Voor een van de Waddinxveense meubelfabrieken, die zich wat betreft omzet mag rekenen tot de tien grootste Nederlandse fa brieken op dit gebied, is 1966 een belangrijk jaar. Het is de N.V. Stoel- en Meubelfabriek H. A. van Berkesteijn, waar in het 45ste jaar van het bestaan op dinsdag 15 februari a.s. een belangrijke aanwinst van de Waddinxveense fabriek, nl. een nieuwe showroom officieel in gebruik zal worden genomen. Bovendien staan voor de nabije toekomst nog verdere uitbreidingen bij de fabrieken te Waddinxveen en Weert op het programma. Gehoopt wordt met een deel van die uitbreidingen ook dit jaar nog een aanvang te kunnen maken. Margarine: Tot en met 19 februari zullen de Remia-margarinefabrieken te Den Dolder van de in Wad dinxveen verkochte Remia- produkten de volgende bedra gen reserveren: margarine 2 cent van ieder pakje; fritessaus 10 cent van ieder emmertje en slasaus 5 cent van ieder beker tje. Deze afdracht is niet van invloed op de geldende prijzen en evenmin op de winst van de winkeliers die de Remia- produkten verkopen. Zaterdag 26 februari: Dam- en Schaaktoernooi Waddinx veen, in Geref. Verenigingsgebouw, aanvang 10.00 uur. Vrjjdag 18 maart: Culturele Kring, toneelgroep Proloog met „Moeders dartele jaren”, in Ge ref. Verenigingsgebouw, aanvang 20.30 uur. Snelle groei Heel wat grote W addinxveense be drijven zijn destijds opgezet als een- mans-zaakjes. In 1921 was het de heer H. A. van Berkesteijn, die de grote stap waagde. Zijn vakkennis deed hij op in de toen al bestaande fabrieken. Aan vankelijk werkte hij nog enige tijd thuis voor diverse fabrieken, maar al spoedig startte hij geheel voor eigen rekening in een pand aan de Wilhelminakade 319. strekenzoals Frankrijk, Duitsland België, maar zelfs ook uit Afrika Japan, wordt onder het toeziend van i~ geschaafd, gebogen, gelijmd, enz. om I bel onder de vele winkeliers te worden gedistribueerd, vanwaar ze terechtkomen in de duizenden Nederlandse huiska mers. ■min® Ballpoints: In niet minder dan dertien kleuren met de opdruk „Bouw mee aan het nieuwe zwembad van Waddinxveen” kunt u ballpoints bestellen voor 1.50 per stuk bij de initiatiefnemer Jac. Hogendoorn, A. v. Solm- straat 31, tel. 2520. Catharina Gasthuis: Werken van Henny Radijs, Olga Oderkerk (keramiek) en Cor Vons (grafiek). Tot en met 6 maart. Ge opend van 10.00 tot 17.00 uur (zon dagen 14.00 tot 17.00). ‘Volautomatische houtbewerkingsma- chines. „Maar de vakman kunnen we niet missen” zegt de heer Van Berke steijn, terwijl hij vol trots een van de zojuist geïnstalleerde nieuwe ma chines laat zien. „Met die machines komen we erg ver, maar het is juist het individuele vakmanschap, dat ’n waarborg vormt voor een kwaliteits produkt.” Dat is trouwens de grote kracht van Van Berkesteijn: kwaliteit. De reden dat het bedrijf nu weer zo sterk in de oud-hollandse meube len zit, is in feite ’n historische zaak. Ook vroeger werden die meubelen gemaakt. Bij Van Berkesteijn staan ook nog wat machines uit die jaren, maar bovendien werken er nog steeds diezelfde vaklieden van toen die uiteraard een grote ervaring hebben. Daardoor was die omscha keling niet zo moeilijk. Voor andere bedrijven, die de er varing missen en grote investeringen zouden moeten doen, zou het mee gaan met dit mode-verschijnsel veel riskanter zijn. Donderdag 10 februari: Bejaardenmiddag in Geref. Vereni gingsgebouw, aanvang 14.30 uur. Vergadering Christelijk Historische Kiesvereniging, in Geref. Vereni gingsgebouw, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 12 februari: Feestavond Ned. Kabelfabrieken, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 15 februari: Ledenvergadering K.V.P. afd. Wad dinxveen, r.k. ver.geb., Burg. Troost- straat, aanvang 20.00 uur. WADDINXVEEN Gisterochtend werd in het Geref. Verenigingsge bouw ’n gecombineerde vergadering gehouden van de CBTB, de LTB en de Hollandse Maatschappij v. Land bouw. In zjjn welkomstwoord wees de voorzitter van de afd. Waddinx veen van de Holl. Mjj. voor Land bouw, de heer Boer op de noodzaak om in deze tjjd de dingen veel meer in groter verband te bekjjken en dus samen te werken in de landbouwbe langen voor alle groeperingen. De kansen van de Nederlandse Land- en Tuinbouw, alsmede de Vee houdery in de EEG was het onder werp van een voordracht door mr. J. F. G. Schlingemann, economisch adviseur van het K.N.C.L. uit Goes. Op boeiende wijze sprak hjj over ’t ontstaan van de EEG en de bezwa ren van Engeland om hierin mee te doen. Ook de Scandinavische landen zijn hierbij nauw betrokken. Na de oorlog hebben de Europese landen veel minder invloed op het wereldgebeuren en het zijn vooral Rusland en de VS, die de toon aan geven, aldus spr. Op grond van die ontwikkeling zijn in 1957 in Rome zes landen bijeengekomen, waar de grondslag werd gelegd voor het op 1 januari 1958 van kracht geworden EEG-verdrag, Daarbij werd overeen gekomen dat per 1 januari 1970 een volledige samenwerking zou zijn ver kregen. De handelsbelemmeringen zouden dan zijn opgeheven en voor de deelnemende landen zou een vrije markt zijn gerealiseerd. Toen voor zag men echter nog niet de enorme barrières, die moesten worden geno men. De grote structuur- en markt- verschillen bij de deelnemende lan den vereisten een moeizaam overleg en met name kostte het veel hoofd brekens om voor de landbouw de produktie en prijzen op een gelijk niveau te brengen. Frankrijk en Ita lië bv. hebben een zeer verschillende prijs van hun produkten vergeleken bij Duitsland. Anderzijds hebben Ne derland, België en Luxemburg weer een totaal andere markt voor gra nen en suikerbieten. Opnieuw ont stond stagnatie door het uittreden van Frankrijk vorig jaar en er zal nog veel wijsheid nodig zijn voor ir. Mansholt om in de Europese com missie het Nederlandse standpunt te doen gelden. Mr. Schlingemann illustreerde zijn voordracht met vele praktische voor Peelden en op populaire wijze en kon daardoor duidelijk maken, voor welke grote wijzigingen onze land bouw na 1 januari 1967 zal komen te staan. Na de lezing volgde nog ’n uitvoerige gedachtenwisseling. Dinsdag 22 februari: Plattelandsvrouwen, lezing Majoor Bosshardt van het Leger des Heils, in Geref. Verenigingsgebouw, aan vang 19.30 uur. Hagen en Hans Bleker kwamen als zevéndc* éh' achtste over de streep m. resp. 4.15 en 4.22. Tiende werd Hans v.d. Wolf. Peter Perdijk, Jan van Bodegraven en Aart Teekens werden resp. veertiende, zeventiende en ne gentiende. De te enthousiaste Jan van der Star moest op het laatste nippertje enkele kostbare plaatsen afstaan in de cross van 1500 meter bij de B-jon gens. Hij kwam als zesde over de finish met een tijd van 5.51,2. Ro land Heemskerk liet een tijd van 5.59 afdrukken en werd daarmee tiende. Nummer twaalf en nummer zestien werden resp. Jan Schouten en Ofke Teekens. De enige deelnemer van de Reeu- wijkse Sportclub bij de A-jongens was Bas van Wijk. Hij deed het op deze ongeveer twee en een halve kilometer lange wedstrijd uitstekend en wist zich als zevende te klasseren met een tijd van 9.15. Minder goed, maar hier was de concurrentie dan ook veel groter, de den de heren het. Hier werd Cor Bui telaar de eerste Reeuwijker over de afstand van meer dan vier kilome ter. Hij werd veertiende in 12.39. De overige deelnemers Chris Buitelaar, Arie Graafland en Koos van de Bunt kwamen niet verder dan de 23, de 25e en de 35e plaats. Al twee jaar na dat begin vond de verhuizing plaats naar het huidige terrein, eveneens aan de Wilhelmi- nakade, maar aan de andere kant van Rijksweg 12. Midden in een boomgaard verrezen toen enkele loodsen. Een éenzame appelboom op het ferbieksterrein herinnert nog aan die eerste jaren. Nu is van het één hectare grote terrein ongeveer de helft bebouwd. In 1927 werd het eerste stenen ge bouw gezet. Uitbreidingen en nieuw bouw voltrokken zich in 1929, 1931 en 1937. In 1942 kon dank zij opge lopen bomschade in de meidagen van 1940 het kantoor worden ver bouwd en van een verdieping wor den voorzien. In 1947 en 1958 werd er weer gebouwd en vandaag in 1966 zijn de bouwactiviteiten nog steeds niet tot stilstand gekomen. Zes jaar geleden werd in enkele leegstaande farbiekspanden in Weert met een tweede farbiek begonnen. De keuze viel op Weert, omdat daar toen een overschot was aan jeugdige arbeidskrachten. Inmiddels werd aan de Weertse Houtstraat een stuk grond van acht duizend vierkante meter aangekocht, die voorlopig voor eeh vierde met Mode „Een jaarproduktie van ver over de 52.000 stuksmeubelen is op het ogenblik een gewone zaak” vertelt ons oprichter-directeur H. A. van Berkesteijn (68) die nu het grootste deel van de leiding van het bedrijf heeft overgedragen aan zijn beide zoons en een schoonzoon. „En nog kunnen we de produktie niet aan” gaat de heer Van Berke steijn verder. De vraag naar oud- Hollandse meubelen, op dit ogenblik de specialiteit van het Waddinxveen se bedrijf, is volgens de heer Van Berkesteijn niet te bevredigen. „Ook meubelen zijn sterk aan mode on derhevig, dat kunnen we nu heel goed merken” vertelt hij. Export speelt mede als gevolg van de enor me binnenlandse vraag op het ogen blik dan ook maar een ondergeschik te rol. Zowel wat betreft personeelsbezet ting (ca. 130 man in Waddinxveen en Weert samen) als bedrijfsruimte kan de produktie niet ongelimiteerd wor den opgeleverd. Wat betreft de per soneelsproblemen experimenteert men bij Van Berkesteijn thans met enkele Marokkanen en Italianen Aan de hand van de bereikte resul taten zal nader worden overwogen of het aantal buitenlandse werkne mers verder moet worden uitgebreid. <xrote plannen De verdere vergroting van de di verse bedrijfsruimten is op papier al gereed. In Waddinxveen zal de be- drijfs- en kantoorruimte nog met drieduizend vierkante meter worden uitgebreid. Het wachten is alleen nog op de Rijksgoedkeuring om met deze werkzaamheden ’n aanvang te nen voor het fabriekscomplex te kunnen maken. De uitbreidingsplan- Weert zullen mede afhankelijk zijn van de situatie op de arbeidsmarkt aldaar. Grote plannen dus voor de toe komst van het 45 jaar oud, maar an derzijds ook jonge bedrijf. Aan de ene kant hangt er nog de oude ver trouwde sfeer uit de tijd van het volledige handwerk, terwijl aan de andere kant de toekomst al is be gonnen, o.a. met aankopen van de modernste en zeer kostbare semi- of Woensdag 16 februari: ABC-cabaret, Wim Kan, Schouwburg, aan vang 20.00 De eerste helft van de race had zij al dapper in de kopgroep meegelo pen en zette de aanval pas in na de demarrage van haar zus Ellen, die óhmiddellijk werd gevolgd door de Woerdense dames Van Rooyen en Mourits. Met groot gemak haalde Olga haar tegenstandsters in op de laatste hon derd meter wist zij ook haar zus nog te passeren. Tijd 4 min. 11. Pas 4.2 seconden later kwam haar zus door de finish, terwijl de dames Van Rooy en Mourits in respectievelijk en 4.18,7 finishten. Olga zal waardig opvolgster van haar worden, ze is het eigenlijk al. Zeven leden van de Sportclub Reeuwijk deden bij de C-jongens mee. Ook hier bedroeg de afstand meer dan duizend meter. Peter Ver- looy eindigde met 4.07,2 als beste Reeuwijker op de vijfde plaats. Henk WADDINXVEEN De jeugd- ploeg van de zwemclub De Gouwe kreeg vorige week een wel heel bit tere pil te slikken in de wedstrijd te gen het Haagse Zian, dat de Wad dinxveners met maar liefst 12-1 ver sloeg. Misschien waren de verwach tingen van het jeugd team na de fraaie overwinning op Rotterdam wat te hoog gespannen geweest want men had tegen Zian niets in te brengen. Het was Cees van der Linde die met een fraaie treffer vlak na de hervatting de eer nog wist te redden voor De Gouwe. Het hele jeugdteam draaide deze wedstrijd slecht. Zowel de voorhoede als de verdediging waren uit balais, hetgeen de cijfers dan ook duidelijk aantonen. Het eerste herenteam van de Gou we wist in een vriendschappelijke wedstrijd tegen het eerste team van het Schiedamse SZC een goede 3-4 overwinning te behalen. Aanstaande dinsdag speelt Gouwe I (dames) een wedstrijd tegen GZC 2 (aanvang 20.15 uur) en het tweede herenteam ontmoet Woerden II om tien over negen. ZONDAGVOETBAL Vierde klas E KNVB Oudewater Stolwijk VEP Gouderak Woerden Boskoop W’veen Moordrecht Lekkerkerk Haastrecht Groeneweg Afdeling Gouda Moerkapelle Nieuwerkerk Nieuwkoop RVC ESTO WSE Zwervers NSV Ammerstol GDS Soccer Boys ZATERDAGVOETBAL Vierde klas C KNVB Heinenoord Unicum Piershil Jodan Boys Sportlust ’46 Melissant Spirit Be Fair Schoonh. Overschrijving van uw bank rekening, een girostorting of contante betaling aan Coöp. Raiffeisenbank Waddinxveen (gironr. 79138) of aan de Al gemene Bank Nederland te Waddinxveen (gironr. ABN - Gouda 36140) ten name van de Stichting „Vrienden van het Zwembad” is voldoende. Zaterdag 12 februari: Winterserie WSV WIOS, start ver enigingsgebouw, Rozenlaan, Boskoop aanvang 13.45 uur. Dinsdag 15 februari: Vergadering Plattelandvrouwen, Dorpshuis, aanvang 19.30 uur. Vrijdag 25 februari: Uitvoering „De Kleine Trompetter” (Zevenhuizen), Dorpshuis, aanvang 19.30 uur. gelegenheden g Glazenactie: De glazenactie van de heer H. Koren, Pr. Beatrixlaan 5, telef. 2531, die tot dusverre bijna 1100 heeft opgebracht, duurt nog steeds voort. De fraaie ’long-drink’ glazen met gezel- lige afbeeldingen van diverse plaatsen kosten 3,50 per zes f stuks of 1,per stuk. Van Berkesteijn behoort tot die plaat selijke bedrijven, die niet veel aan de weg timmeren. Maar binnen de muren van de fabriek wordt des te meer ge timmerd, zowel letterlijk als figuurlijk. Timmeren aan meubelseries, nieuwe ontwerpen, maar ook aan de verdere groei. De thans gereedgekomen uitbreiding, die volgende week door burgemeester Van der Hooft wordt geopend, omvat een nieuwe vleugel met een totaal vloer oppervlak van twaalfhonderd vierkante meter, verdeeld over twee bouwlagen. Vijfhonderd vierkante meter hiervan wordt ingenomen door de zo nood zakelijk geworden showroom, waarmede de directie hoopt de dienstverlening aan de winkeliers en hun klanten verder te kunnen opvoeren. Want in feite is die showroom een verlengstuk van de vele meubelwinkels, die de Van Berkesteijn meubelen voeren. Voor de winkeliers is het vrijwel onmogelijk de vele model len en uitvoeringen, waaraan dit jaar weer acht nieuwe ontwerpen zijn toe gevoegd, allemaal in voorraad te heb ben. De nieuwe toonzaal geeft hun de gelegenheid met hun klanten in een representatieve, sfeervolle en aan trekkelijke omgeving een keuze te komen maken uit de grote sortering. De oude toonzaal voldeed in geen enkel opzicht meer aan de eisen, die daaraan op dit ogenblik worden ge steld. Met de bouw van de nieuwe vleu gel, in eerste instantie bestemd voor de toonkamer, konden meteen ande re ruimtelijke problemen in het steeds groeiende bedrijf worden op een nieuw fabriekspand is gebouwd. Ook hier staan dus nog uitbreidin gen op het programma. Twee vrachtauto’s en zeven perso nenauto’s vormen het wagenpark, deels bestemd voor de expeditie en deels voor de verkoopstaf. Tafels en stoelen maakt Van Ber kesteijn zelf, deels volgens de ideeën van eigen ontwerpers en deels ook volgens van derden gekochte ont werpen. De kasten worden slechts elders betrokken. Negen en dertig jaar geleden deed Van Berkesteijn intrede op de Utrechtse jaarbeurs. Later werd overgestapt op de eens in de twee jaar te houden meubelbeurs, even eens in ’t Utrechtse Jaarbeurs com plex. In november 1965 was het voor de tiende maal ,dat aan deze beurs werd deelgenomen. Ook de meubel beurs en enkele Belgische meubel beurzen staan jaarlijks op het pro gramma. Belangrijke buitenlandse beurzen o.a. te Brussel, Parijs, Keu len, Fredericia, enz. worden altijd bezocht. Een van de naaste medewerkers van de heer Van Berkesteijn, de heer Th. de Pater nam vorig jaar juli afscheid van het bedrijf. Vijf jaar na de oprichting kwam hij bij Van Berkesteijn in dienst. Hij werd belast met de verkoop en de admini stratie. Toen het bedrijf in 1956 in een N.V. werd omgezet werd de heer De Pater ook direkteur, ook toen in die groei en bloeiperiode, ver antwoordelijk voor verkoop en de administratie. Van Berkesteijn werkt met een grote kern van oud vertrouwd en vakkundig personeel. Veel werknemers zijn al 25 of langer en sommigen zelfs al veertig jaar in dienst van het bedrijf. Veel heb ben Zij zien veranderen. Nieuwe gebou wen, nieuwe machines en nieuwe me thoden. Maar één aspect bleef door de laren heen, nl. de vertrouwde houtlucht, die het gehele fabriekscomplex beheerst. Want de materialen zijn hetzelfde ge bleven. Hout, afkomstig uit alle wind en en tn, wordt onder het toeziend oog de Waddinxveense vakman gezaagd, 'i, gebogen, gelijmd, gespoten, tenslotte als aantrekkelijk meu- Dinsdag 15 februari: ABC-cabaret, Wim Kan, Nieuwe Schouwburg, aanvang 20.00 uur. Ook op andere fronten gaan de activiteiten door. De bij Openbare Werken staande „spaarkist” die eind 1965 voor de eerste maal werd geleegd, begint alweer een behoorlijk bedrag te bevatten. Het be stuur van de Stichting Vrien den van het Zwembad is be zig met de voorbereiding van een donateuractie, die binnen kort van start zal gaan en voorts zijn er nog diverse ac ties in voorbereiding. Schouwburg Bioscoop: Vr. 20.15 uur, Za. en zo. 19.00 en 21.15 uur, ma. 14.30 en 20.15 uur: „Huwelijk in Italiaanse stijl” (18 jr). Za. 15.00 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur: „Geldwolven in Gunsight Pass” (L4 jaar). Aan de Sniepweg tegenover de Esdoornlaan zal binnenkort een enorm bord van vier bij twee meter verrijzen met daar op een plattegrond van het nieuwe zwembad en het op schrift „Hier komt het nieuwe zwembad”. Op een drie meter hoge termometer naast het bord zal de stand van het bouwfonds worden bijgehou den.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3