naM Raad Moerkapelle vele besluiten A ieuwj aarstoespraak door burgemeester IFachtverbod vrachtauto9s J ulianastraat m Speldjes voor Geref. Kerkbouw De heer A. Vis overleden I rê Pagina 4 Zevenhuizen ||^DE KERKEN NODIGEN ^BURGERLIJKE STAND DOKTERSDIENSTEN Moerkapelle Reeuwijk I 1 Kandidatenlijst Prov. Staten Ds. Kooien verlaat Reeuwijk Financiële zorgen Reeuwijk Vooruit V ervoersverbod varkens ten einde F Jongeren bij raad te gast Service station „Piet Hein“ Waddinxveen Beroep afgewezen Gontactbijeen komst van de VVD WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART 10 februari 1966 1 i'V MOERKAPELLE Het leek gisteravond in Moerkapelle een lange raadsvergadering te WQrden: na de „Nieuwjaarstoespraak” van burge meester I. J. P. Keijzer kon de raad zich slechts moeizaam door de eerste punten van de raadsagenda heen worstelen. De rest van de lange agenda bleek echter voornamelijk uit „hamerstukken” te bestaan, zodat de ver gadering toch nog vroeger was afgelopen, dan aanvankelijk werd ver wacht. Nederlands Hervormde Kerk: V.m. 10 uur ds. J. D. van Hoff, van Rotterdam. N.m. 18.30 uur ds. A. Boertje. Gereformeerde Gemeente: V.m. 9.30 en n.m. 18.30 uur Leesdienst. Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: V.m. 9.30 uur ds. Jac. Jongerden van IJsselmuiden. N.m. 6.30 uur ds. Vos van Gouda. Hervormde Ichthuskerk: V.m. 9.30 uur ds. J. Vroegindeweij van Maarssen. N.m. 5 uur ds. Jac. Jongerden van IJsselmuiden. Gereformeerde Kerk: v.m. 10.00 uur: ds. J. Kapteijn n.m. 6.30 uur: ds. J. Kapteijn Rooms Katholieke Kerk: Parochiekerk H. Petrus en Paulus, Reeuwijk-dorp Zondag 7.30 - 9.00 - 10.30 u.: H. Mis In de week 8.15 en 19.30 uur (behalve dinsdagavond) R.K. Kerk Reeuw jjk-brug. Onbevlekt Hart van Maria: In de week: dinsdag en vrijdag om 7.45 en 19.30 uur N.H. Kerk van Sluipwijk: V.m. 10 en n.m. 6.30 uur ds. J. Enkelaar. SPREEKUUR BURGEMEESTER Loco-burgemeester W. H. Verwey houdt onvoorziene omstandigheden voorbehouden spreekuur op: vrijdagmorgen 11 februari tussen 11 en 12.00 uur vrijdagmorgen 18 februari tussen 11 en 12.00 uur Burgemeester W. H. D. Quarles v. Ufford houdt spreekuur op: donderdagmorgen 24 februari tussen 10 en 11.00 uur. Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: V.m. 10 uur ds. T. H. Oostenburg van Rotterdam. N.m. 7.00 uur ds. W. F. van der Staat Kapel a/d Rotte: V.m. 10 uur ds. W. F. van der Staat. Gereformeerde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. J. Bos n.m. 6.30 uur: ds. J. Bos Veren. Vrtfz. Hervormde Kerk: Geen dienst. Rondvraag De heer Van Heukelingen vroeg bij de rondvraag, of er in de toe komst ook aan bejaarden woningen kan worden gedacht. Waarop de burgemeester bevestigend kon ant woorden. Voor mensen, die uitsluitend le ven moeten van hun AOW, wilde de heer De Knegt de reinigings rechten van 16,per jaar ge halveerd zien. De heer Keijzer wil de echter ten aanzien hiervan liever geen algemene regeling, temeer, daar de verordening op de reini gingsrechten al uitzonderingen kent. Daarbij is het zelfs mogelijk, dat REEUWIJK Bevolking Afgevoerde personen: J. Schouten van Gr. van Prinsterer- laan 33 naar Dordrecht, Bellevuestr. 2; W. M. v.d. Werf e.v. Vos van Mid- delburgseweg 8 naar Wissekerke, Julianastr. 24; H. Smet van Anne Frankstr. 19 naar Harderwijk, Sta- tionslaan 139. Op de ingediende kandidatenlijst van de kieskring Gouda voor de op 23 maart te houden verkiezing van de leden van de Provinciale Staten komen o.m. de namen voor van vijf kandidaten uit Waddinxveen, één uit Reeuwijk en één uit Moerkapelle. Het zijn B. van Dam (3) en P. Lips (10) uit Waddinxveen voor de PvdA;* Mr. H. Th. van Schaik (6) uit Wad dinxveen voor de KVP; Ph. Kroes (4) Waddinxveen en H. Speijer van der Graaf-van Dommelen (10) Reeu wijk voor de VVD; C. J. v. d. Heu- ven (3) Moerkapelle en C. A. van der Hooft (12) Waddinxveen voor de AR partij. Voorts staan er tal van kan didaten uit Gouda op de lijsten. De tussen haakjes geplaatste cijfers ge ven aan op welke plaats de kandida ten op de lijsten voorkomen. In totaal zijn er voor de kieskring Gouda elf lijsten ingediend. REEUWIJK Ds. J. Kooien, Ned. Herv. predikant te Reeuwijk heeft het beroep aanvaard dat op hem door de Herv. gemeente van Wer kendam is uitgebracht. WADDINXVEEN Als een van haar activiteiten ten bate van de bouw van de Gereformeerde Kerk in Groenswaard heeft de jeugdcommis sie bij de zilverfabriek A. Mesker Zn. te Schoonhoven een serie speld jes laten ontwerpen met afbeeldin gen van de pastorie, het orgel en ’t verenigingsgebouw. REEUWIJK Het gaat niet best bij de geitenfokvereniging „Reeu wijk Vooruit”. Dat is wel gebleken tijdens de maandagavond gehouden jaarvergadering van de vereniging in café Kalshoven, waar voorzitter T. Burger in zijn openingstoespraak zijn bezorgheid uitte over de toe komst van de vereniging. De belangstelling voor de geiten fokkerij neemt overal in het land af en ook de kunstmatige inseminatie doet een flinke duit in het zakje. Het ledental van „Reeuwijk Voor uit” is dit jaar weer af genomen en ook het aantal geiten dat ter dek king werd voorgeleid liep terug. De ze factoren en het stijgen van de uitgaven zijn er de oorzaak van dat de geitenfokvereniging in financieel opzicht in de zorgen zit. De heer Van Roon, die de bok verzorgt, moet het met een in feite veel te geringe vergoeding stellen Men zal nu pro beren van de gemeente subsidie te krijgen. De vergadering besloot de heer P. Verwaal af te vaardigen naar de binnenkort te houden vergadering van de Provinciale Bond van Gei tenhouders in Rotteram. De aftre dende bestuursleden W. de Vos en A. N. L. Heemskerk werden her kozen. Met ingang van dinsdag j.l. is het vervoersverbod van varkens van de plaatsen Moerkapelle, Zevenhuizen, Waddinxveen, Benthuizen, Bleiswijk, Moordrecht, Boskoop, Hazerswoude en Zoetermeer weer ingetrokken. WONINGEN OVERGEDRAGEN REEUWIJK De twaalf woning wetwoningen in het uitbreidingsplan Kaagjesland in Reeuwijk-dorp, waar voor door burgemeester W. H. D. Quarles van Ufford enkele weken geleden de eerste paal werd gesla gen, zijn inmiddels overgedragen aan de rooms-katholieke woning bouwvereniging „Sint Jozef”. minder draagkrachtigen helemaal niets hoeven te betalen. Een voorstel van de heer De Knegt om de burgemeester, wanneer die omstreeks mei zijn nieuwe ambts woning zal betrekken, een vlagge- mast met gemeentevlag cadeau te doen, werd nog even aangehouden. Daar de ambtswoning eigendom zal zijn van de gemeente Benthuizen, zou dan vlag en mast een schenking zijn aan die gemeente, hetgeen dan „enige” administratieve en organi satorische moeilijkheden met zich meebrengt. Overigens had de heer De Knegt, wiens voorstel door de burgemeester sympathiek werd ge noemd, zich nog niet gerealiseerd waar het geld voor een eenvoudige maar toch fraaie vlaggemast (naar schatting 350,vandaan zou moeten komen. De post represen- tie op de gemeenbegroting laat een dergelijke uitgaaf waarschijn lijk niet toe (de gemeentebegroting 1966 zal, naar burgemeester Keijzer meedeelde, volgende maand aan de raad worden aangeboden). OFFICIËLE BEKENDMAKING Openbare kennisgeving VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN PROVINCIALE STATEN STEMMEN BIJ VOLMACHT 1. De burgemeester van Waddinx veen brengt ingevolge artikel K 3 der kieswet ter openbare kennis, dat ter secretarie dezer gemeente koste loos verkrijgbaar zijn de formulie ren voor de verzoekschriften om bij de a.s. stemming ter verkiezing van de leden van provinciale staten bij volmacht te stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op 9 maart 1966 door de kiezer wor den ingediend bij burgemeester en wethouders der gemeente in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen. 3. Bij het verzoekschrift moet een verklaring van de gemachtigde wor den ingediend, dat deze bereid is als zodanig op te treden, alsmede in dien de gemachtigde niet in hetzelf de kiezersregister is opgenomen als de volmachtgever, een door de bur gemeester der gemeente, waar de ge machtigde in het kiezersregister is opgenomen, afgegeven verklaring, dat de gemachtigde op de dag der kandidaatstelling is opgenomen in het kiezersregister van zijn gemeen te en dat de bereidverklaring van de gemachtigde in overeenstemming is met het bepaald^ onder punt 5 van deze bekendmaking. 4. Hij, die zich bereid heeft ver klaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgenomen in een kiezersregis ter. 5. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. 6. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in per soon aan de stemming deel te ne men. 7. Het verzoek om bij volmacht te stemmen wordt niet ingewilligd wanneer de verzoeker is toegestaan in een andere gemeente aan de stemming deel te nemen. Waddinxveen, 8 februari 1966. De burgemeester voornoemd, C. A. van der Hooft. (zondag 13 februari:) WADDINXVEEN: Dr. J. W. H. Helleman, Kerkweg 222 telefoon 2979. ZEVENHUIZEN: J. Tol, arts, Dorpsstraat 12, Bleiswijk telefoon 01892-500. REEUWIJK: Dr. J. v. d. Goot, tel. 01829-254. MOERKAPELLE De jonge inwoners, die dit jaar voor het eerst naar de stembus zullen gaan, waren uitgenodigd gister avond de eerste raadsvergade ring van het nieuwe jaar bij te wonen, ten einde enig inzicht te krijgen in de wijze, waarop een gemeente wordt bestuurd. Enke le tientallen jonge mensen had den aan deze uitnodiging gehoor gegeven en hebben met de raads agenda in de hand de vergade ring aandachtig gevolgd. Tijdens de vergadering gaf burgemeester Keijzer bij enkele moeilijke pun ten enig uitleg. Omstreeks half maart hoopt het gemeentebestuur de jongeren nogmaals uit te no digen voor een voorlichtings avond, waarop de functie van ge meentebestuur en andere over heden uitvoerig zal worden be licht. gestie met de naam van Piet Hein. De heer De Knegt verlangde hier over zelfs stemming. Bij de vervol gens gehouden stemming bleek zijn voorstel slechts door hemzelf te zijn gesteund, zodat de naam „Reho- bothplantsoen” werd aanvaard. Op bezwaren stuitte aanvankelijk het voorstel om grond in de hoek begraafplaats - Jhr. van der Wet straat te verkopen aan een benzine- maatschappij, die daar een service station zal bouwen, alsmede een garage, die gratis aan de gemeente ten behoeve van de brandweer en de dienst gemeentewerken zal wor den overgedragen. Tegenover het gratis verkrijgen van de garage had de gemeente een lage grondprijs 10,per vierkante meter) ge steld. De heer L. van der Spek (A.R.) zag het betrokken stuk grond liever bij de begraafplaats getrokken. Voorts meende hij, dat een benzine pomp op die plaats niet thuishoorde omdat claxonnerende auto’s etc. de rust tijdens begrafenisplechtigheden zouden kunnen verstoren. De burgemeester was van mening dat het met de rustverstoring nog wel mee zou vallen. Bij de begraaf plaats zou het betrokken stuk grond toch niet kunnen worden getrokken, omdat men dan binnen vijftig me ter van de bebouwing zou komen. De raad ging er voorts mee ac- coord, dat de straat, die tussen de brandweergarage en een op het ter rein achter de begraafplaats te bou wen rij autoboxen komt, zal wor den genoemd naar de uitvinder van de brandspuit: Jan van der Heyden. Rekenstation De overige voorstellen van het college kregen allen het fiat van de raad. Dit waren onder meer voor stellen tot het verhogen van het bedrag in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten, het aangaan van een geld lening tot een bedrag van vijftig duizend gulden, het vaststellen van verordening, waarin tegemoetko mingen aan het personeel van de vrijwillige bran weer worden gere geld, en het aanschaffen van een rekenmachine (welke bij inruil van de oude telmachine een bedrag van 1.161,zal vergen) voor de ge meentesecretarie. WADDINXVEEN In het zieken huis te Gouda is enkele dagen voor dat hij 87 jaar zou worden overleden de heer Abraham Vis. De heer Vis, scheepsmaker van beroep, heeft voor al in de jaren vóór de tweede wereld oorlog een belangrijke rol gespeeld in het openbare leven van Waddinx veen. Voor de Christelijke Historische Unie had hij zitting in de gemeente raad van 4 september 1923 tot 13 augustus 1946, met een onderbreking van vier jaren gedurende de oorlog. Als raadslid had hij ook zitting in verschillende raadscommissies, nl. in de bedrijvencommissie van 1923 tot 1933, in de verordeningencommissie van 1927 tot 1931 en in de financiële commissie van 1933 tot 1946. Van de ze commissie was hij vanaf 1935 voorzitter. De overledene was vele jaren bestuurslid van de Chr. His torische Unie afd. Waddinxveen en van de vereniging voor Chr. Natio naal Schoolonderwijs. Voorts was hij lid van het Oranjecomité. De heer Vis, die notabel was van de Hervormde Kerk is een der voor mannen geweest van de noodgemeen te Wet en Evangelie, waaruit inmid dels de Immanuëlkerkgemeente is gegroeid. Het echtpaar Vis was lange tijd ’t oudste echtpaar van Waddinxveen. Mevrouw Vis-Broer heeft bijna de 87-jarige leeftijd bereikt. In de Hervormde Immanuëlkerk werd dinsdagmiddag een rouwdienst gehouden, waarin voorging dr. A. v. Haarlem. In zijn predikatie sprak hij over ’t geestelijk en ’t zeer werkza me leven van de heer A. Vis. Het ge meentebestuur werd bij deze rouw dienst vertegenwoordigd door de ge meentesecretaris H. Jenné, terwijl de heren W. C. Slob en F. M. van Tol resp. de Christelijke Historische U- nie, afd. Waddinxveen en de Ver. v. Chr. Nat. schoolonderwijs vertegen woordigden. Na de rouwdienst vond de teraar debestelling plaats op de algemene begraafplaats. Tijdens de sobere be grafenisplechtigheid sprak ds. Van Haarlem een gebed. Het eveneens in dit agendapunt opgenomen voorstel het terrein rond de vinden in de ogen van de heer De Knegt. Hij vond, dat het de naam van een heldhaftige Neder lander moest zijn, en kwam als sug- MOERKAPELLE Bij de opening van de eerste raadsvergadering in 1966 hield burgemeester I. J. P. Keijzer gisteravond een toespraak, die hij aarzelend een nieuwjaarstoespraak noemde. Hierin memoreerde hij een aantal feiten, welke in 1965 voor Moerkapelle uitermate belang rijk waren. Zo noemde hij het bezoek van H. M. de Koningin aan de gemeente, de goede betrekkingen met de provinciale overheden („Wie wij erkentelijk moeten zijn voor hun begrip voor onze wensen”) en voorts de prettige contacten met de buurgemeenten. Acht raadsvergaderingen, waarvan zeven werkvergaderingen, zijn yorig jaar in Moerkapelle gehouden. Daarin kwamen honderd twee ejh twintig agendapunten aan de orde. Belangrijke raadsbesluiten waren volgens de burgemeester onder meer de gezamenlijke huisvuilregeling met Zevenhuizen en Benthuizen, de aanschaf van een toga voor de ambtenaar van de burgerlijke stand, het instellen van een Grond bedrijf en van een jeugdbrandweercorps, de aankoop van vijf ha. grond voor het bestemmingsplan Noord, enzovoort. Als belangrijke punten voor het thans aangevangen jaar werden ge noemd de uitbreiding van de begraafplaats, de zuivering van het afval water (de oplossing van dit probleem wordt voorbereid, voorstellen zijn dit jaar nog te verwachten) en voorts het vraagstuk van de jeugd. „De jeugd,” aldus de heer Keijzer, „die zeker niet ontevreden mag zijn, want accomodatie is er voor hen genoeg.” Hij vroeg zich echter af, of de jeugd zelf wel voldoende iniatief heeft bepaalde zaken aan te pak ken. De burgemeester zei alles voor de jeugd te willen doen, maar dan ook van hen te eisen, dat ze zelf aanpakken en niet langs de kant blijven staan. Aanleiding tot verdriet geeft de situatie bij het Kruispunt. „Hier kan Moerkapelle niet veel aan doen,” zei de heer Keijzer. „Daar bij hebben we de hulp en vooral begrip nodig van de gemeente Zeven huizen. Hij zei het bestuur van die gemeente te hebben uitgenodigd voor een bezoek, om dan gezamenlijk het probleem aan te snijden. Op die uitnodiging is men nog niet ingegaan, maar Moerkapelle wacht en Zevenhuizen is welkom, aldus de burgemeester. Tot slot deelde de burgemeester nog mee, dat het bevolkingstal van de gemeente per 1 januari 1967 naar verwachting ruim 1500 zal be dragen, een jaar later kan worden gerekend op 1700 inwoners. Waar door de bevolking dan in korte tijd met maar liefst twintig procent zal zijn toegenomen. „Hetgeen bewijst, dat Moerkapelle in staat is zelf standig zijn zaken te regelen,” zo zei de heer Keijzer. (zondag 13 februari:) Nederlands Hervormde Kerk: V.m. 9.30 uur ds. L. Vroegindeweij, Delft. N.m. 6.30 uur ds. J. R. Cuperus. Herv. Wijkgebouw, Esdoornlaan: V.m. 9.30 uur ds. Joh. Verwelius. N.m. 6.30 uur ds. H. Jongerden, Schoonhoven. Hervormd wijkcentrum Bethel: (Jan Willem Frisoweg) V.m. 9.30 uur ds. J. R. Cuperus. N.m. 5 uur ds. Joh. Verwelius. Evangelisch Molukse Kerk (m Bethel, J. W. Frisoweg) V.m. 11.30 uur ds P. Fader Hervormde Immanuëlkerk: V.m. 9.30 uur dr. A. van Haarlem. N.m. 19.00 uur ds. E. H. Kalkman van Maassluis. Gereformeerde Kerk: v.m. 9.00 en 10.30 uur: ds. J. Snoey n.m. 6.30 uur: ds. J. Snoey Remonstrantse Kerk: V.m. 10 uur ds. G. S. Westerouwen van Meteren, Rotterdam. Chr. Afgescheiden Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop n.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop woensdag: n.m. 7.00 uur: ds. A. P. Verloop Rooms Katholieke Kerken: Pastoor: J. A. M. Saulenn Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon (01828) 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade: Zondag 7.15, 9.00 en 11.00 uur: H. Mis In de week 8.15 uur: H. Mis. St. Petruskapel, J. W. Frisoweg: zondag 8.30, 11.15 en 17.30 uur: H. Mis dinsdag 8.00 uur, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur: H. Mis. (kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie Nog voor de eerste voorstellen op de raadsagenda ter sprake kwa men, stelden B. en W. enkele an dere punten aan de orde. Zo vroeg het College de raad om een mach tiging maatregelen te mogen treffen inzake de verkeerssituatie in de Ju- lianastraat. Voorgesteld werd aan de noord-zijde van die straat een wachtverbod in te stellen, dat ech ter niet voor personenauto’s zal gelden. Doel van deze maatregel, waarmee de raad accoord kon gaan, is het parkeren van zware vracht auto’s tegen te gaan, die het trot toir in deze smalle straat zodanig vernielen, dat het voor voetgangers onbegaanbaar wordt. Naar aanleiding van een mede deling inzake de Algemene Bij stands Wet zei de heer J. L. van Heukelingen (PvdA), dat hij graag de gemeentelijke normen voor uit keringen ingevolge deze wet zou zien gepubliceerd. Bij hem sloot zich aan de heer Jac. de Knegt (Neutr. Arb. Partij). Burgemeester Keijzer deelde hierop mee, dat in Moerka pelle geen normen zijn vastgesteld, omdat dit in een kleine gemeen schap geen noodzaak is. Overigens meende hij, dat over de werking van de Algemene Bijstands Wet al zoveel is (en nog wordt) gepubli ceerd, dat iedereen nu wel weet, dat die wet er is, en dat men, wan neer men moeilijkheden heeft, op het gemeentehuis terecht kan. Stratenaanleg De raad ging accoord met een voorstel om op rekening van de N.V. Nationale^ Grondbezit straten etc. aan te leggen op het terrein ten zuiden en ten oosten van de bij zondere school Rehoboth. De burge meester kon de heer Van Heuke lingen, die vreesde, dat het aldaar gelegen sportveld in de knel zou kunnen komen, gerust stellen. Op een vraag van de heer Van Heuke lingen of de woningen, die op het betrokken terrein zullen worden ge bouwd, eventueel door een plaatse lijke aannemer zullen worden ge bouwd, kon geen bevestigend ant woord worden gegeven. Volgens de burgemeester heeft de N.V. Natio naal Grondbezit zelf van de minis ter een contingent huizen toege wezen gekregen en de N.V. kan zelf beslissen, door wie die huizen wor den gebouwd. ZEVENHUIZEN G.S. hebben ’t door de heer J. P. A. van Reeuwijk ingestelde beroep tegen een besluit van B. en W. ongegrond verklaard. B. en W. waren niet ingegaan op ’n verzoek van de heer Van Reeuwijk om een op zijn naam staande volle dige vergunning van een pand aan de Dorpsstraat 134 over te schrijven naar een ruimte in het perceel Dorp straat 139. B. en W. weigerden dit echter, omdat de bedoelde nieuwe lokaliteit bij lange na niet de vloer oppervlakte haalde van 35 vierkante meter, die nodig is voor een volledi ge vergunning. G.S. schaarden zich achter .dit standpunt van B. en W. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de VVD hield gis teravond een contactbijeenkomst in het Geref. verenigingsgebouw voor leden en belangstellenden. Verschei dene inwoners uit de nieuwe wijken hadden aan de uitnodiging om deze contactbijeenkomst te bezoeken, ge hoor gegeven. Nadat voorzitter Ph. Kroes met ’n kort woord de aanwezigen welkom had geheten, gaf de fractievoorzitter van de VVD in de gemeenteraad, de heer J. H. Mol een overzicht van de werkwijze en de samenstelling van de gemeenteraad. Daarbij belichtte hij ook de problemen waarmede een kleine maar snel groeiende gemeente heeft te kampen. Deze korte inleiding maakt de ton gen voldoende los om een positieve discussie over tal van lokale aange legenheden op gang te brengen. Veel aandacht kreeg daarbij de aanleg van een centraal antennesysteem in Waddinxveen. Uit de aanwezigen kwam als mening naar voren dat het gemeentelijke besluit toch wel ’n grove ingreep betekent op de indi viduele vrijheid. Ook op juridische gronden bestonden er tal van be zwaren tegen de door de raad aan vaarde verordening. Ook kwam de vraag aan de orde, of voor de Waddinxveense laagbouw wel een centraal antennesysteem nodig was. Een der aanwezigen meende dat er onnodig wordt geïn vesteerd en mensen onnodig op kos ten worden gejaagd, omdat voor het ontvangen van de beide nederlandse TV-programma’s in Waddinxveen ’t signaal zodanig sterk is, dat een een voudige zolderantenne meer dan vol doende is. Voor ontvangst van bui tenlandse stations gaf naar de me ning vin deze aanwezigen het cen trale systeem evenmin een oplossing. Voor flatgebouwen achtte hij een centrale antenne op praktische gron den wel gewenst. Uit de aanwezigen kwam de alge mene gedachte naar voren, dat de gemeenteraad wat te gemakkelijk met de voorstellen van B. en W. was meegegaan en dat vele punten on voldoende waren bekeken of dat de raad nog te onvolledig was voorge- Hcht over het centrale antennesy steem. Veel waardering was er voor het initiatief van de VVD-afdeling voor deze contactbijeenkomst, waardoor een openhartige gedachtenwisseling mogelijk werd. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: verguld beeldje; grijze oude hoed; 18 losse sigaretten; zwar te damesglacéhandschoen; blauwe shawl; rode kinderwant; hoofddoek; paar duimwanten; rood wantje; por- temonnaie met naam „Anita van Leeuwen”; rechter bruine glacéhand schoen. Verloren: rode want; gele autoped; loonzakje f 123,82 van Marokkaan; suède want; paar zwarte damesglacé handschoenen; portemonnee met f 2,75; aktetas, waarin geslacht kto nijn; goudkleurig polshorloge merk Junghans. Inlichtingen postbureau der rijks politie te Reeuwijk, Raedeckersingel 2, dagelijks van 9-13.00 uur. OFFICIËLE BEKENDMAKING Openbare kennisgeving VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN PROVINCIALE STATEN. Deelnemen aan de stemming in een andere gemeente 1. De burgemeester van Waddinx veen brengt ter kennis van belang hebbenden, dat een kiezer op zijn verzoek kan worden toegestaan te zijner keuze aan de a.s. stemming ter verkiezing van de leden van pro vinciale staten deel te nemen, het zij in de gemeente, in welker kiezers register hij op de dag der kandidaat stelling is opgenomen, hetzij in een door hem bij het indienen van dat verzoek aan te wijzen andere ge meente in dezelfde provincie. 2. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer, aan wie is toegestaan bij volmacht te stemmen. 3. De kiezer, die van deze bevoegd heid gebruik wil maken, doet daar van uiterlijk op de veertiende dag vóór de dag der stemming (dus uiter Ijjk op 9 maart 1966) in persoon me dedeling ter secretarie ener ge meente aan de burgemeester of aan de door deze aangewezen ambtenaar. Hij geeft daarbij op: a. zijn naam en voornamen of voor namen of voorletters; b. de datum, het jaar en de plaats zijner geboorte; c. de gemeente in welker kiezersre gister hij is opgenomen; d. zijn adres of laatste adres aldaar; e. de andere gemeente, benevens een adres in die gemeente; f. de gemeente en het adres, waar hij de verklaring, welke van de me dedeling wordt opgemaakt, wenst te ontvangen. 4. De verklaring wordt door de kie zer en door de burgemeester of door deze aangewezen ambtenaar onder tekend. Een exemplaar van de ver klaring wordt aan de kiezer ver strekt. Nadere inlichtingen worden ver strekt ter gemeentesecretarie. Waddinxveen, 8 februari 1966. De burgemeester voornoemd, C. A. van der Hooft.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 4