van ons was Progamma Gelijkspel ’Waddinxveen’ niet nodig geweest Beste puzzelaars land in iJtrecht bijeen b Proloog Epiloog I I '1 ,4 I Kleiweg 27 Gouda iel.32121 BE FAIR HAD BETER VERDIEND Ada Kok bij Gouwe-jeugd van het van Esto: 3-1 Feestelijke prijsuitreiking in HSV ’Waddinxveen’ Prijzen zet veel vis uit ons rayon «WONINGINRICHTING! Moerkapelle wint verdiend afgelopen weekeinde 12e W’veense dam- en schaaktoernooi op 26 februari a.s. WADDINXVEEN In nauwe sa menwerking met het Sportweekco- mité organiseren de Waddinxveense schaakvereniging WSV en de dam club „Excelsior” cp zaterdag 26 fe bruari a.s. het jaarlijkse Dam- en Schaaktoernooi. Het is dit jaar voor de twaalfde maal dat dit toernooi wordt gehouden. Men speelt dit jaar in vier klassen: hoofdklasse en de eerste, tweede en derde klasse. „De Zevenklappers” krijgen jeugdteam Dames tekort bij korfbalvereniging t veld gestuurd in Gouwevrienden Damclub Excelsior 2-2 tegen Spirit Speler van Pagina 5 I; IJ. WERKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART 10 februari 1966 deden lang- ZONDAGVOETBAL ZATERDAGVOETBAL JUNIOREN gaarne Vonk Een klein vleugje romantiek Juist in onze leefsfeer.... Ja, gezellig I Vierde klas E KNVB Haastrecht-Waddinxveen Groeneweg-Woerden Afdeling Gouda Esto—WSE GDS-RVC Vierde klas C KNVB Be Fair-Unicum Res.: Zwaluwen 3-Be Fair 2 Afdeling A W addinxveen-Esto Waddinxveen-Sportlust Moerkapelle-Nieuwerkerk WSE-RVC Reserves Zwervers 2-Moerkapelle 2 Gouda 6-Waddinxveen 2 RVC 2-Woerden 4 Zwervers 3-WSE 2 Moerkapelle 3-Soccer Boys 2 Groeneweg 4-ASV 3 NSV 3-RVC 3 Waddinxveen 4-WSE 3 Komt u eens kyken naar ons speciaal ingericht oud-fyollands Interieur Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Utrechtse chalet Den Hommel hebben de Nederlandse puzzelkampioen en de hoofdprijs winnaars van de onlangs afgesloten puzzelcompetitie hun prijzen uit handen van de heer M. Koot, directeur van de Delftsche Courant, in ontvangst kunnen nemen. De kampioenstitel viel namelijk ten deel aan een Delftse ingezetene en de Delftsche Courant kwam vele mededingers naar de titel uit verre gewesten tegemoet door de finale in het centrum des lands te organiseren. Het werd een gezellige middag, waar de prominenten der Nederlandse puz zelaars onderling nog eens ervaringen konden uitwisselen en nader kennis konden maken met de puzzelontwerpers en de juryleden. WADDINXVEEN—WOERDEN 1-1. Het was niet nodig geweest dat Wad dinxveen op dat koude, natte winderige en regenachtige veld tenslotte met een gelijkspel genoegen moest nemen. Vooral gedurende de eerste speelhelft waren de geelzwarten stukken sterker dan hun Woerdense gasten dat de score met stug verdedigen vooral eerst nog blank wist te houden. Afdeling Gouda RC V-W addinxveen WDS-Moerkapelle Reserves Spirit 3-RCV 2 Zwammerdam 2-W’veen 2 Zwervers-Be Fair 3 Be Fair 4-Gr. Ammers 3 Be Fair 5-Sportief 2 RCV 4-Spirit 6 SPIRIT—BEFAIR 2-2. Op het wonder boven wonder in uitsteken de conditie verkerende veld van Spirit in Ouderkerk heeft het eer ste elftal van de voetbalclub Be Fair weer eens duidelijk gedemonstreerd waar ’m de kneep nu precies zit. We schreven het al eerder en we schrij ven het weer: het wordt tijd dat men bij de Be Fair eens aan een doelpuntenmaker ziet te komen. Een voetballer die zijn hoofd niet verliest als hij een van de vele kan sen van de wedstrijd (want die wa ren er ook nu weer) in een doelpunt moet omzetten. De motor is er, al leen de stuurman ontbreekt. Het was Spirit dat voor de eerste treffer van deze midag zou zorgen. Al enkele minuten nadat het start- signaal was gegeven lag het eerste doelpunt van het hoofd van Schake laar die een hoekschop op uiterst fraaie wijze benutte, in de touwen. Schakelaar wist zich even voor het einde van de eerste helft een twee de kans te scheppen, maar zag zijn schot gekeerd door de in uitstekende vorm verkerende Waddinxveense doelman. Na de rust was Be Fair voortdu rend in de meerderheid. Meerdere malen kwamen de Waddinxveners dicht bij een doelpunt, maar de oude kwaal hierboven beschreven speelde hen weer parten. Na een vol kwar tier spelen lag eindelijk in de tou wen. Nog feller werd nu het offensief van Be Fair, maar toen de Wad dinxveners na ongeveer een half uur spelen de touwtjes gedesillusio neerd door het uitblijven van succes wat lieten vieren sloeg Spirit hard toe. Met een keihard schot schudde linksbinnen C. Vink nu wakker (2-1) Met hernieuwde energie toog Be Fair aan het werk, maar het duurde nog tot enkelie minuten voor hèt einde voordat de zwartwitten het zuurverdiende loon kon incasseren. Het was linksbinnen Luitjes die met een schot van vrijwel vanaf het mid denveld vriend en vijand verraste (2-2). De heer M. Koot, directeur van de Delftsche Courant, overhan digt na de prijsuit reiking het cou vert met inhoud aan mevrouw mr. A. A. Groen-Kort hof, de secretares se van het Kon. Ned. Blindenge- leidehondenfons. Links de heer P. J. van Gelder, or ganisator van de landelijke puzzel competitie en voorzitter van de jury. WADDINXVEEN —'De zwemster Ada Kok, Europees- en wereldrecord houdster heeft vrijdag j.l. haar bele venissen als zwemster verteld tij dens een door de jeugdcommissie van De Gouwe in het Geref. Vereni gingsgebouw georganiseerde bijeen komst. Onder de aanwezigen bevon den zich o.m. wethouder S. Pille en dr. P. van der Linde. Uitvoerig vertelde Ada Kok, hoe zij erin was geslaagd de top in de Nederlandse en zelfs intematianle zwemwereld te bereiken. Jan Alblas nam de zwemster een interview af, waarbij o.m. de belevenissen van haar reis naar de V.S. aan de orde kwamen. Uit dit gesprek tussen Ada Kok en Jan Alblas, bleek vooral wel ke opofferingen een zwemster zich moet getroosten, om tot zulke succes volle resultaten te komen. Tijdens haar reizen naar Amerika, Tokio en Rome maakte Ada Kok zelf kleurendia’s, die tijdens de bij eenkomst werden vertoond door de heer Visser, terwijl Ada Kok de toe lichting verzorgde. MOERKAPELLE—ESTO 3-1. Vol komen onverwachts sloeg Esto in de eerste ogenblikken van deze van wege het weer en de terreinomstan- digheden minder aantrekkelijke wed strijd keihard toe. Moerkapelle, dat met het idee in het veld kwam dit varkentje wel even te kunnen was sen (maar dan in een modderbad), zag meteen dat er van het begin af aan hard gesjouwd zou moeten wor den om zich de felle Bodegravenaren van het lijf te houden. T. Weerden- burg van Esto had prompt namelijk gebruik gemaakt van een fout van de Moerkapelse verdediging en hard ingeschoten (0-1). Ondanks het felle Moerkapelse of fensief dat hierop volgde duurde het nog tot bijna een kwartier voor de rust voordat Huib de Knegt na een aalgladde combinatie eindelijk de gelijkmaker wist te scoren. Na de rust toonde Moerkapelle duidelijk dat het met recht aanspra ken maakt op de kampioenstitel en werd de Bodegraafse ploeg duidelijk op z’n nummer gezet. Dat leverde pas resultaat op nadat verscheidene kansen waren gemist. Wim de Knegt maakte tenslotte aan de spanning een eind en zorgde voor het doelpunt dat Moerkapelle de voorsprong bezorgde. Een kort of fensief van Esto zette geen zoden aan de dijk en twintig minuten voor het verstrijken van de tweede helft had Bert Boevée aan alle Bodegra- vense illusies een einde gemaakt door een bijzonder fraaie treffer. Dat de Moerkapelse kampioens- ploeg de wintermaanden niet heeft „benut” om het er maar eens van te nemen is bij deze wedstrijd duide lijk gebleken. Als deze ploeg onge wijzigd blijft gehandhaafd en ook z’n vorm en conditie behoudt dan is er voor wat betreft het kampioen schap van de afdeling geen vuiltje meer aan de lucht. WADDINXVEEN De uitslagen van de 22e ronde voor het clubkam- pioenschap van de Waddinxveense damvereniging Excelsior luiden als volgt: G. Heeren-A. A. Rietveld 2-0; H. Boele-J. Vermeulen 2-0; F. M. P. Jacobi-B. van Eijk 2-0; A. Blonk-A. Compeer 2-0; A. N. Littooij sr.—A. Blom afgelast. Het was midvoor Quist die toen de wedstrijd ongeveer een half uur oud was een uitstekende kans verprutste. Hij kreeg een uitstekende gelegen heid zijn vrijstaande collega Twigt van een doelrijpe kans te voorzien, maar besloot het zelf te doen en schoot naast Een hoekschop bracht in de veer tigste minuut de welverdiende voor sprong, zij het dan indirect en ten koste van Quist, die tussen de bal en het doel stond toen Koren de hoog genomen hoekschop van Van Muijen hard inschoot. Volkomen buiten adem ging Quist voor enkele ogen blikken tegen de grond. Inmiddels had Bras de van de maag van Quist terugspringende bal echter onhoud baar ingeschoten en was het 1-0. Na de hervatting slaagde Woerden er bij tijd en wijlen in de bakens te verzetten. De strijd werd nu veel harder en het was jammer dat de goed leidende scheidsrechter enkele De heer Koot, die er uiteraard trots op was dat een Delftenaar de beste puzzelaar van het land is ge worden dankt in z’n welkomstwoord de organisatoren en de jury voor het vele werk dat zij hebben verzet om deze competitie vlot te laten verlo pen. De heer P. J. van Gelder bracht als voorzitter van de jury verslag uit van zijn bevindingen. De kwantiteit van de inzendingen mocht dan zijn tegengevallen, de kwaliteit van de ingestuurde oplossingen bleek zeer hoog en veel puzzelaars maakten wekelijks veel werk van de moge lijkheid om hun oplossing in een origineel jasje te steken. Voor dat doel werden zelfs briefkaarten aan een geplakt of geniet tot dubbele en driedubbele exemplaren. Er werd niet alleen gedicht en getekend, maar ook kleurig geschilderd of met opgenaaide papieren koffertjes of ju te zakken gewerkt en menigmaal werd de jury voor puzzels geplaatst door inzenders die hun oplossing De redactie van dit week blad dankt alle puzzelaars voor de enthousiaste wijze, waarop zij ook toen zij geen kans meer maakten zijn blij ven deelnemen en onze com petitie op die manier tot een zo groot suces maakten. In ’t volgende seizoen hopen we weer met een puzzelcompetitie te kunnen starten. De voorbe reidingen hiervoor zijn al in volle gang. Het toernooi dat wordt gehouden in het gereformeerd verenigingsge bouw aan de Stationsstraat, begint ’s ochtends om tien uur met de eer ste ronde, die om twaalf uur eindigt. De tweede ronde vindt plaats van 13.00 tot 15.00 uur, terwijl de laatste ronde om 15.30 uur begint en om 17.30 uur is afgelopen. De dammers dienen per uur zestig zetten te doen; de schakers mogen over elke zet niet meer dan twee minuten denken. Mochten er par tijen niet op tijd zijn beëindigd dan wordt door een neutrale deskundige gearbitreerd. Voor elke groep van vier deelne mers zijn twee prijzen beschikbaar gesteld. Het inschrijfgeld bedraagt twee gulden per persoon. Opgave van deelnemers kan ge schieden bij de heren W. van Oort, Jan Willem Frisoweg 29, Waddinx veen (schaken) en bij de heer C. H. Kramp, Henegouwerweg 50, even eens in Waddinxveen (dammen). Kampioenspretendent Unicum komt zaterdag naar het veel lager geklasseerde Be Fair. Dat deze ont moeting in een nederlaag voor Be Fair zal eindigen staat wel vast, lijkt ons, maar veel zal het niet uitmaken want Schoonhoven gaat op bezoek bij lijstaanvoerder Heinenoord. Veel méér illusies kan Waddinx veen zich maken. Haastrecht is een al heel zwakke deelnemer in de race om het kampioenschap, zodat hier voor Waddinxveen een kans ligt om zich weer uit de onderste helft van de ranglijst te werken. Moeilijk, maar daarom niet onmo gelijk is de prognose van de wed strijd RCV-Waddinxveen. Het zal ’n interessante ontmoeting worden of schoon de terreinomstandigheden mooi voetbal wel in de weg zullen staan. Ondanks het verschil in po- sities op de ranglijst houden we het op een (benauwde) zege voor RCV. Moerkapelle (zaterdag) zal ook nu weer met weinig gespannen verwach tingen de ontmoeting met WDS hoe ven af te wachten. Het wordt een tamelijk gemakkelijke overwinning voor de Langeruigeweidenaren, die zich dank zij deze zege weer onder de kampioenskandidaten kan scha ren. Groeneweg ontvangt Woerden. Volgens het boekje zal Woerden deze wedstrijd winnen, maar de Zeven huizenaren zijn wispelturig (al heb ben we daar dit seizoen nog maar weinig van gemerkt) en met een beetje goede wil zal men er wellicht in kunnen slagen de Woerdenaren 1 puntje af te snoepen. RVC gaat naar Boskoop, waar GDS de Reeuwijkers een warm ont haal bereidt. Desondanks blijven we ook hier vertrouwen koesteren in de capaciteit van de Reeuwjjkse ploeg, die al voor diverse surprises heeft gezorgd. WSE gaat op bezoek bij Esto in Bodegraven. Ondanks de kou zal het er daar best heet aan toe gaan. Een kleine overwinning zit er toch wel in voor de Waddinxveners nu enkele spelers, die een paar maanden gele den nog waren geblesseerd, weer in het eerste team zijn teruggekeerd. Of zij ook hun oude vorm weer hebben hervonden 231 aanstaande zondag moeten blijken. ZEVENHUIZEN De belangstel ling voor het onlangs geformeerde jeugdteam van de Zevenhuizens vol leybalclub „De Zevenklappers” heeft tot op heden wel aan de verwachtin gen van het bestuur verantwoord. Het blijft natuurlijk mogeljjk om zich nog op te geven. Zo nodig zullen meerdere jeugdteams worden ge vormd. Aanmelden bij het bestuur of tijdens de training op zaterdagmid dag aan de zaal. Deze oproep geldt voor junioren van twaalf tot zestien jaar. Het ligt in de bedoeling om eind april-begin mei uit te gaan ko men in wedstrijdverband. Door een fraaie zege op Be Fair 2 hebben de dames van De Zeven klappers de tweede helft van de competitie op veelbetekenende wij ze kunnen inzetten. Het eerste herenteam heeft zich enigszins hersteld van de verrassen de nederlaag tegen Komeet I, want door een gelijkspel tegen Olympia 3 en een krappe overwinning op Be Fair 2 blijft de mogelijkheid tot be houd van de tweede plaats zeker aanwezig. Het tweede herenteam heeft zich de afgelopen weken uitstekend ge weerd. Na drie achtereenvolgende overwinningen wisten de Zevenhui zenaren verleden week weer een ge lijkspel te behalen. Door de nogal vreemde manipula ties van het bestuur van de afdeling Gouda van de KNVB kwamen wij vorige week in het bezit van het verkeerde voetbalprogramma. Zo kwam voor ons bijvoorbeeld de wed strijd Moerkapelle-Esto als een vol slagen verrassing. De slechte weersomstandigheden zullen niet nalaten een grote uitwer king te hebben op het afwerken van deze competitie. Naar alle waar schijnlijkheid zal men er niet meer in slagen het programma voor het eind van de lente klaar te hebben, zodat men een aantal wedstrijden zal moeten annuleren. Jammer, maar onder de gegeven omstandigheden zal er weinig anders opzitten. De wedstrijd Moerkapelle-Esto mag voor ons dan een verrassing ge weest zijn, de overwinning was dat zeker niet. Moerkapelle heeft in de afgelopen twee maanden bepaald niet op haar lauweren gerust en dat hebben de Bodegravenaren best kun nen merken. Zowel de kwaliteit van het spel als de conditie van de blauw wit-zwarten waren stukken beter dan die van hun gasten. In Ouderkerk sleepte Be Fair een 2-2 gelijkspel tegen Spirit in de acht. We hadden op meer gehoopt en gezien de spelverhoudingen had Be Fair ook meer verdiend, maar ’t zat er deze week niet in. Inmiddels blijft het verschil met hekkesluiter Schoon hoven maar minnetjes en al hebben de Waddinxveners dan twee wedstrij den minder gespeeld, véél vergissin gen kunnen er echt niet meer ge maakt worden. Waddinxveen hield ’t in de thuis wedstrijd ook op een puntenverde ling en zakt nu langzamerhand naar onderen. Slechts vier punten schei den de geel-zwarten nog van rode lantaarndrager Groeneweg en dat is echt niet zoveel. Ondanks alles blij ven ook wat Waddinxveen betreft optimistisch gestemd. nevenoplossing gaan. De heer Van Gelder dankte zijn mede-juryleden en de redacties van de samenwerkende twintig kranten voor de prettige verstandhouding. Hij liet duidelijk uitkomen met hoe veel zorg en nauwgezetheid kaart voor kaart afzonderlijk door de ju ryleden is beoordeeld, zodat na de eindcontrole iedereen zeker kon zijn van de juiste uitslag en later niet iemand anders de verworven prijs kan opeisen. De jury werd hierna onder dank zegging ontbonden. Op een lange tafel waren de tal loze prijzen, die door het organise rende comité waren beschikbaar ge steld, uitgestald. In volgorde van het aantal behaalde punten konden de prijswinnaars hun keuze maken uit porceleinen serviezen, Delftsblauwe vazen, een dames- en herenhorloge, een draagbare radio, enz. Sommigen mochten ook nog een van de weke lijks toegekende langspeelplaten uit kiezen. De keuze bleek moeilijk gezien de grote sortering. Niet evenwel voor ’n tiener die snel op de tafel toestapte en onmiddellijk een greep deed naar een L. P. van den Golden Earrings. De hoofdprijs van 500 en het di ploma „nationaal puzzelkampioen” vielen ten deel aan mej. G. van Heu velen en mej. A. M. Bergman die samen inzonden onder naam van eerstgenoemde, doch de prijs „zuster lij” delen. Zij konden nog een lang speelplaat en een 45-toerenplaatje extra meenemen. Van de familie Beekelaar uit Bei- len konden vijf gezinsleden een wel verdiende prijs afhalen. Het echt paar Lam uit Delft ging met een servies, een delftsblauwe sierpot en een geschenk onder couvert naar huis. Er werden nog enkele gewes telijke kampioensprijzen uitgereikt voor zover dit niet plaatselijk was gebeurd en tot slot toucheerde mevr, mr. A. A. Groen-Korthof, secretares se van het Kon. Ned. Blindengelei dehondenfonds haar chèque voor de blindengeleidehonden. met een nieuwe eigen puzzel of een vergezeld Zowel het FA - als het FB-team van de Waddinxveense biljartver eniging Gouwevrienden hebben de eerste helft van de competitie van de KNBB verleden week met een klinkende overwinning besloten. Het FA-team van de Waddinxve ners kreeg het op te nemen tegen Hotel Vos uit Zevenhuizen en maakte korte metten. Gouwevrien- denwon met 9-0 en blijft dank zij die zege volop in de running voor een topplaats in haar afdeling. Gouwevrienden FB ging op be zoek bij HGL uit Gouda. Ook deze ontmoeting leverde geen al te grote problemen op en de Waddinxveners keerden dan ook met een 9-0 over winning naar huis terug. ogenblikken voor het einde een Woerdenaar naar de kleedkamer moest sturen omdat hij een van zijn tegenstanders had geslagen. Ongeveer vijfentwintig minuten na het begin van de tweede helft was de Woerdense Kruiter erin ge slaagd na een langdurige en verwar rende aanval op het Waddinxveense doel een treffer te plaatsen, waar door de stand weer gelijk werd (1-1). Ofschoon beide partijen nog en kele malen dichtbij een doelpunt kwamen het geen van de beide kee pers zich meer verrassen. Doelman Van Vuuren liet deze middag ver scheidene malen goed werk zien. WADDINXVEEN De hengel- sportvereniging .Waddinxveen’ heeft vorige week zaterdagmorgen een grote partij voorn uitgezet in de plas achter de rioolwaterzuiverings installatie. Het ligt in de bedoeling om over een tweetal weken weer ’n grote hoeveelheid vis uit te zetten opdat de leden van de hengelsport- vereniging gedurende het komende visseizoen in eigen viswater vol doende van hun geliefde sport zul len kunnen genieten. Enige tijd geleden werd in Utrecht de prijsuitreiking ge houden van de landelijke puz zel wedstrijd in ons eigen ver spreidingsgebied een aantal prijzen verstuurd. Mevr. M. v. Eyk, die ook al in Utrecht haar prijzen in ontvangst mocht nemen, ontving de rayonprijs ter waarde van 50 in de vorm van een boekenbon en een geschenkenbon. Twee de prijswinnaar J. Garlich uit Waddinxveen, derde prijswin naar M. van Leeuwen uit Gou da en vierde prijswinnaar C. Stolker weer uit Waddinxveen ontvingen boekenbonnen vap resp. f 15, f 10 en f 5, Wij feli citeren hen vanaf deze plaats nogmaals met de door hen be haalde resultaten. REEUWIJK A.s. Zaterdag middag begint weer de com petitie van de Nederlandse korfbalbond, die dan drie maanden stil zal hebben gele gen. Ook de Reeuwijkse Korf balclub, die nog maar pas be staat zal dan weer met frisse moed aan de tweede helft van de competitie gaan deelnemen. Geen wonder want men heeft het er de eerste helft voor een zo jonge club uitste kend vanaf gebracht. Toch ver keert de jonge club al in zor gen. Er was in de eerste com, petitiehelft al een voortdurend tekort aan dameskorfbalsters, een tekort dat echter steeds kon worden aangevuld met korfbalsters uit Boskoop, waar de korfbalclub dames „over” had. Nu bij het begin van het tweede gedeelte kreeg de jon ge vereniging een nieuwe klap te incasseren. Enkele dames moesten door vertrek voor ’t lidmaatschap bedanken en nu bestaat de korfbalclub nog bij na uitsluitend uit heren. En dat is niet de bedoeling van de korfbalsport en nog minder die van het bestuur. Daarom doet men nu een beroep op de sportieve vrouwelijke bevol king van Reeuwijk om lid te worden van de korfbalclub. Uiteraard kunnen ook heren zich nog opgeven aan de vol gende adressen: Kaagjesland 52, Zoutmansweg 112, Nieuw- dorperweg 20 en Groen van Prinstererlaan 39. Alle gewen ste inlichtingen is men op bo venstaande adressen bereid te verstrekken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 5