niet regent maar Overdag is er maar weinig Veel geluk, Beatrix Claus en morgen te doen Het wordt een fijne dag als het COmiTLPZM g'pOpttek L - Klokken luiden Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen ’Hart van Holland’ morgenochtend ^(RAIFFEISENBANK FSÜ WADDINXVEEN Moerkapelle W addinx veen Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen de Oranjeverenigingen Televisie de grootste concurrent van mr. opticien j. grit contactlensspecialist hoortoestelpracticus n.v. fovea centralis -a Dorp Zevenhuizen MAKELAARS TAXATEURS Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda vissers, timmerlieden, musici... Iteeuwijk I wlrl oss J Weekblad voor Waddinxveen berichten tot 21e JAARGANG - Nr. 1078 In waaraan REIS- EN PASSAGEBUREAU flngezonden mededeling) Zij hebben zich tegen allerlei risi- Vredebest 28-30 alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N V. Westlandsche Hypotheekbank Vier lammeren in één worp. Deze unieke gebeurtenis beleefde vorige week de Waddinxveense veehandelaar H. Biesheuvel van het Noordeinde. Het was des te meer een bijzonderheid, omdat alle lammeren in leven ble ven en een goede gezonheid genieten. (foto Sjaak Noteboom) bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90 taxatiewaarde (verschijnt elke donderdag) Jan van der Beid uit Reeuwijk komt ’s middags naar het Dorpshuis waar hij voor de schooljeugd een poppen kastvoorstelling zal geven. Deze middag die om half drie begint zal circa kwart over vier zijn afgelo pen. Voor de kinderen is er ook een tractatie. Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Korte Tiendeweg 2 - GOUDA telefoon 01820 - 3504 Voor iedere reis het beste advies! WADDINXVEEN De Waddinx veense kerkklokken zullen morgen ochtend van acht uur tot vijf minu ten over acht de -viering van de hu welijksdag van Prinses Beatrix en de heer Claus von Arnsberg inlui den. Heel de streek staat startklaar om morgen het feest van het jaar te gaan vieren. Hoe zal het weer zich houden, vragen velen zich met angst in het hart af. Zal een verrukkelijk lentezonnetje de straten en pleinen, die door het vele oranje, blance, bleu toch al een feestelijk aanzien zullen hebben, nog aantrekkelijker maken? Of zal maart zijn staart roeren en zal de druile rige regen de feestvierders binnenhuis houden? Het allerlaatste waar we op hopen is wel regen, want dan zal het ook in Amsterdam regenen en dat zal het huwelijk gelukkig niet figuurlijk maar helaas letterlijk in het water doen vallen. heeft de Laten we hopen dat Beatrix en Claus de belang rijkste dag van hun leven zonder incidenten mogen vieren. Na bijna een jaar van geruchten, spanningen, prettig en onprettig nieuws hebben ze dat wel aan het Nederlandse volk verdiend. Niet iedereen hoeft het huwelijk spontaan mee te vieren. Men hoeft het zelfs helemaal niet te vieren, maar hang ook niet demon stratief de vlag halfstok (of loop het een gezicht alsof u dat graag zou willen doen). Er zijn nog heel wat meer mensen die deze dag wél tot een feestdag wil len maken en die zullen hun plezier niet graag zien gestoord. Twee jonge mensen, die van elkaar houden,- trouwen morgen. Voor hen is het een feestdag, voor miljoenen Nederlanders evenzeer. Voor ons volk. Uit de grond van ons hart wensen wij bruid en bruidegom gelukkige jaren toe temidden van een volk dat in zijn geheel blij is om hun geluk, zoals het bedroefd zal zijn als zij ongelukkig zijn. Politieke factoren zullen het menselijk lief en leed nooit in de weg mogen staan. Het wellicht meestbesproken huwelijk van deze eeuw wordt morgen op het Amsterdamse stadhuis en in de Westerkerk gesloten. Kroonprinses Beatrix (28) zal dan het ja-woord geven aan de heer Claus von Arnsberg (39), die inmiddels Prins der Nederlanden zal zijn. Iedereen in Nederland heeft zijn eigen persoonlijke reactie gehad toen het voornemen van de prinses be kend werd. De gehele publiciteit rondom deze voor bereidingen is, en dat kunnen we nu wel toegeven, gewoon verkeerd aangepakt. Dat heeft de gehele af faire van het begin tot het eind in een ietwat gefor ceerd daglicht gesteld. Veel mensen betreuren dit huwelijk oprecht. Dat is hun goed recht en men dient die opvatting te respec teren. Velen echter maakten misbruik van de moeilijke positie van het verloofde paar en van het gehele vorstenhuis om hun gal te spuwen. Fijn is dat in ieder geval allemaal niet geweest. In Reeuwijk weet men wat feesten betreft ook best van wanten. De Goudse padvindersdrumband maakt vanaf half negen een rondgang door de nieuwe wijk in Reeuwijk-brug, waarna men tenslotte naar het ge meentehuis gaat. Daar luistert bur gemeester W. H. D. Quarles van Uf- ford naar een aubade door de leer lingen van de Reeuwijkse lagere scholen. De kinderen zullen het na tionale volkslied en enkele anderen co's verzekerd. Onze bank advi seerde hen daarbij. Elke dag kan er immers iets gebeuren, dat niet te voorzien isl Doe als de vissers, timmerlieden, musici en vele an deren. Verzeker u van een des kundig verzekeringsadvies van onze bank. de spaarbank met volledige bankservice die het dorp ’s avonds in een zee van fel gekleurd licht doen ba den. Die feestverlichting verdwijnt ech ter in het niet bij het grootse vuur werk dat om ongeveer half acht (dan is het al donker) aan de Sniep- weg zal worden afgestoken. Het vroege uur is gekozen om ook de al lerkleinsten van deze in Waddinx veen zelden voorkomende gebeurte nis te kunnen laten genieten. De gehele Waddinxveense jeugd (en alle ouderen die zich jong voe len) wordt daarna verwacht in de veilinghal aan de Bredeweg, die dank zij de bereidwillige medewer king van het bestuur en de directie van de Goudse veiling beschikbaar is gekomen. Daar staan talrijke pro minente topfiguren van radio en tv klaar om voor een feestprogramma te zorgen dat klinkt als een klok. De toegangskaarten a 2,zijn tot en met vandaag nog verkrijgbaar bij alle Waddinxveense sigarenwinke liers (aan de zaal 2,50). Herman Stok van het Vara-pro- gramma ’Top of Flop’ zal onder meer de bekende dixieland-jazzband ’’The New Orleans Syncopators” presen teren. Zangsolisten zijn de bekende Karin Kent en de niet minder fa meuze Li-A-Foe (onlangs op de tele visie). Ben Kramer zal zingen bij het beat-combo ’’The Sparklings” uit Amsterdam. Het amusements- en show-orkest van John Kristel zorgt voor de rustige noot in het overladen programma dat om twaalf uur afge lopen moet zijn. De veilinghal is ver warmd en natuurlijk feestelijk ver sierd en geïllumineerd. De feestprogramma’s voor het feest zijn in vergelijking tot vroegere oranjefeesten betrekkelijk summier. „Dat zit ’m in de televisie,” zeggen de besturen van de Oranjeverenigingen. „Kijk, de hele dag zal de NTS het huwelijk en alles wat daar rondom heen gebeurt nauwkeurig volgen. Er is geen mens, en eerlijk gezegd wij óók niet, die dit gebeuren zal willen missen. We krijgen ze dus de deur toch niet uit en waarom.zouden we dan al die moeite doen?” Groot gelijk, Oranjeverengingen, de televisie zou al jullie fijne wedstrijden, voorstellingen enzovoort, ook zonder regen in het water doen vallen. En bovendien is er toch nog wel het een en ander te doen. Zij die buitenshuis het huwelijk van de kroonprinses en prins vieren, komen volledig aan hun trekken als men de elders op deze pagina geplaatste Door onze vakkennis en diplo ma’s zijn wij in staat uw contact lenzen individueel en zeer com fortabel aan te meten. De reeds vele tevreden dragers zijn er een bewijs voor. De ideale aanpassing verkrijgt U bij DIE contactlensspecialist die, hoewel elke lens apart voor U gemaakt wordt, eventuele ver anderingen zelf kan aanbrengen en zelf kan slijpen. Ons instru mentarium en ons technisch in zicht maken het mogelijk dit perfect uit te voeren. OOK het recept van de oogarts wordt precies volgens de ver strekte gegevens uitgevoerd. In het bezit van diploma contact lensspecialist van het Deutsche Gesellschaft für Optometrie aan de Höheren Fachschule für Au- genoptik in W.-Berlin. K. TIENDEWEG 12 - GOUDA Telefoon 3033 (7 huizen vanaf de Markt) Kleiweg 108 - Tel. 6033 (naast Kleiwegbrug) ’s Maandags zijn de opticiens de gehele dag gesloten. waaraan ook de wonderhond Lassie zal meewerken. Burgemeester A. van 't Verlaat lost om half drie het startschot voor de eerste, tachtig kilometer lange, ’’Ronde van Zevenhuizen”, die door de Oranjevereniging wordt georga niseerd in samenwerking met de Goudse wielrennersclub ’’Excelsior”. Deze wedstrijd staat onder auspiciën van de KNWU. Voor de winnnaar van deze ronden is door het gemeentebe stuur van Zevenhuizen een beker beschikbaar gesteld. Een dorps- schone zal de winnaar wat minder formeel, maar daarom niet minder prettig, belonen voor zijn prestatie. De ruim zeventig deelnemers, on der wie prominenten als Evert Dol man, Hans den Hartog, de gebroe ders Van der Horst en Koster, Ge rard van Vianen, Harm Ottenbros en Henk Vogels, rijden ruim hon derd ronden van achthonderd meter. Het parcours loopt door de Rozen straat (start), Schoolstraat, Dahlia- straat, Goudsbloemstraat en Rozen straat. De toegangsprijs bedraagt 1,25, reductie voor kinderen en mi litairen. Als de ronde een succes wordt dan hoopt de Oranjevereni ging hem jaarlijks te doen houden. Moerkapelle doet op bescheiden schaal mee met de uiterljjke vreug- debetonen. In het kerkgebouw van de gereformeerde gemeente zal ’s morgens om negen uur een kerk liederen ten gehore brengen. ’’Crescendo” verleent muzikale me dewerking. Omstreeks half tien gaan de kinderen naar het verenigingsge bouw in Reeuwijk-brug waar een beroepsgoochelaar hen zal bezig houden met zijn trucks. Ook in het verenigingsgebouw wordt ’s middags om drie uur een boks- en judo-demonstratie gegeven door de Boskoopse vereniging Judo- Budo. Het duo „De Spelbrekers” werkt ’s avonds mee aan een cabaret show- programma dat om acht uur begint (ook) in het verenigingsgebouw en dat zal worden afgesloten met een vuurwerk. feestprogramma’s ziet. In Waddinxveen begint de pret woensdagmiddag reeds. Kleuters van de Prinses Beatrix-kleuter- school zullen om drie uur op de mid delste hof aan de westzijde van de Prinses Beatrixlaan een Beatrix/ Clausboom planten. Bij deze ge beurtenis zullen de kleuters van alle Waddinxveense kleuterscholen aan wezig zijn. Het gemeentebestuur heeft dit initiatief genomen naar aaleiding van het feit dat ter gele genheid van het huwelijk van Prin ses Juliana met Prins Bernhard in 1937 ook een boom werd geplant bij de Jan Ligthartschool. Die boom staat er nu nog steeds en is te her kennen aan het muurtje met het opschrift. Na een rondgang door de muziek korpsen ’’Voorwaarts” en ’’Concor dia” en de drumband van de Waddinxveense ’’Cormula’s” en de Goudse padvindersdrumband wordt op het schoolplein aan de Oranjelaan een aubade voor het gemeentebe stuur houden. Daarna wordt een défilé gehouden. In samenwerking met de Carolus- kring in Den Haag hebben enkele be stuursleden van de Kunststichting Waddinxveen een beeldententoon stelling georganiseerd in het War- naarplantsoen. Een tiental beeldhou wers en -houwsters exposeren hier met eenentwintig beelden geduren de de lentemaanden. Burgemeester C. A. van der Hooft verricht in de zaal van het gereformeerd vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat de officiële opening. Beeldhouwer Pim van Moorsel zal als een van de exposanten een beschouwing geven over de tentoonstelling en het doel ervan. Uiteraard zal het morgen moei lijk vallen aan boodschappen te komen. Alle winkels zullen zijn gesloten, hetgeen overigens in houdt dat de andere winkelslui tingen van de volgende week ko men te vervallen. De winkelcen tra in Waddinxveen vlaggen om het hardst. Ook zijn overal vrolij ke feestverlichtingen aangebracht dienst worden gehouden, die een half uur duurt. Iedere Moerkapelse ingezetene is van harte welkom. Tij den de dienst zal door burgemees ter I. J. P. Keyzer een toespraak worden gehouden. Het programma in Zevenhuizen bevat enkele zeer aantrekkelijke punten. Behalve de aan de aubade voorafgaande rondgang van ”De Kleine Trompetter” door het dorp zijn er een voorstelling voor de schoolkinderen en ’s middags is er een nationale wielerwedstrijd. Om half negen start ”De Kleine Trompetter” bij Hotel Vos, de kin deren sluiten zich hierbij aan en be geven zich naar het parkeerterrein bij het postkantoor. Hier zal voor burgemeester A. van ’t Verlaat een aubade worden gegeven. Het muziek korps begeleidt de kinderen na de aubade weer terug naar Hotel Vos. Hier zullen de kinderen vanaf half tien ’s morgens tot ongeveer twaalf uur aangenaam worden bezigge houden met een feestvoorstelling Reeuwjjk-dorp schooljeugd een eigen programma. Omstreeks kwart voor tien zullen hier de kinderen voor café Nieuw- dorp een aubade brengen eveneens door Crescendo zal worden meegewerkt. Na het weer-klinken van de laatste tonen van het ’’Wil helmus” zal men met de padvinders drumband een rondgang maken door het dorp. In het verenigingsgebouw Reeu- wijk-dorp wordt ’s middags voor de schoolkinderen een filmmiddag ge geven tijdens deze om half vier be ginnende voorstelling zullen films worden gedraaid van het zilveren huwelijksfeest van het koninklijk paar en van het vorig jaar af geleg de bezoek aan de rijksdelen overzee, Suriname en de Nederlandse Antil len. Inzenden van advertenties en dinsdagmiddag 12 uur. WOENSDAG 9 MAART 1966 Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. Abonnementen: 1.53 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3.86 per half jaar. Advertentietarief: 0.13 per mm-regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aanvraag. v/JSSsass

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 1