maar er SPORT het kort in van I Afscheid juffrouw Vis kleuteronderwijs Proloog brengtmorgenavond Moeders dartele jaren Weer en afstand houden velen thuis werd toch volop gefeest B ARTOLA van en Voor liefhebbers van goed gezellig toneelspel FRA-VA-KO’s Kleuters Beatrixschool plantten Beatrix Claus - boom Riool door Kerkweg Sigarenmagazijn bestaat 55 jaar In mei bezoek minister van Binnenl. Zaken Verkiezingen voor Prov. Staten Bedden in brand Wereldcongres van plattelandsvrouwen Kookset Staalsterk 1139.- Geslaagd tienerjestijn in Veilinghal 17 maart 1966. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART Pagina 3 HM A A G E N DE KERKEN NODIGEN WARENHUIZEN Voetbal uitslagen Reeuwijk Zevenhuizen DOKTERSDIENSTEN I Waddinxveen V oor beroep bedankt Moerkapelle Proloog 1 WADDINXVEEN REEUWIJK ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE 16.00 uur 16.00 uur 16.00 uur 16.00 1—2 0—2 1—9 Eikenlaan, leplaan, Wveen Telefoon 2401 b.g.g, 2184 Onze lage prijzen nopentot kopen Maandag 21 maart: Raadsvergadering, gemeentehuis, aanvang 19.30 uur. Woensdag 23 maart: Verkiezingen Provinciale Staten. Zaterdag 26 maart: Concert Chr. Gemengd Koor m.m.v. Ria Broer, veren.geb.-brug, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 2 april: Optreden Greetje Kerbergen, in de Ichthuskerk, aanvang 19.30 uur. Dinsdag 22 maart: Cursus Veilig Verkeer, in Hotel Vos, aanvang 19.30 uur. Woensdag 23 maart: Verkiezingen Provinciale Staten. Bejaardenmiddag, veren.geb. Klink- hamerweg, aanvang 14.30 uur. Zaterdag 26 maart: Contactavond Jong Volksonderwijs, in Hotel Vos, aanvang 19.30 uur. Maandag 21 maart: Bijeenkomst jonge kiezers, Dorps huis, aanvang 20.00 uur. EXPOSITIES Tot en met 31 oktober: Beeldententoonstelling in het War- naarplantsoen te Waddinxveen. BIOSCOPEN TE GOUDA Schouwburg Bioscoop: do. 20.15 uur: ’De naakte Odysse’ (18jaar), vr. 20.15 uur, za. 15.00, 19.00 en 21.15 uur, zo. 15.00, 17.00, 19.00 en 21.15 uur, ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: „De man van Istanboel” (14 jaar). Woensdag 23 maart: Verkiezingen Provinciale Staten. Geref. Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. C. Molenaar n.m. 6.30 uur: ds. C. Molenaar (zondag 20 maart 1966) WADDINXVEEN: dokter J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, Waddinxveen, telef. (01828) 2979 REEUWIJK: dokter K. de Vries, John Raedecker- singel 6, telefoon (01829) 2966. BLEIS WIJK-ZE VENHUIZEN W. H. Verduyn den Boer, arts, Woord einde 21, Zevenhuizen, tel. (01802) 409 Herv. Kerk van Sluipwijk: v.m. 10.00 uur: ds. Kret en ds. Bakker n.m. 6.30 uur: ds. J. Enkelaar Geref. Kerk a.d. Brug: v.m. 10.00 uur: ds. J. Kapteijn n.m. 6.30 uur: ds. J. Kapteijn Rooms Katholieke Kerk: Parochiekerk H. Petrus en Paulus, Reeuwijk-dorp Zondag 7.30 - 9.00 - 10.30 u.: H. Mis. In de week 8.15 en 19.30 uur (behalve dinsdagavond) R.K. Kerk Reeuwijk-brug, Onbevlekt Hart van Maria: In de week: dinsdag en vrijdag om 7.45 en 19.30 uur ZONDAGVOETBAL Afdeling Gouda: R.V.C. Moerkapelle, Zwervers Soccer Boys, Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: v.m. 9.30 uur: ds. J. Kooien n.m. 6.30 uur: ds. H. Stolk van Scheveningen Herv. Ichthuskerk: v.m. 9.30 uur: ds. den Hartogh van Bodegraven n.m. 5.00 uur: ds. J. Kooien ZATERDAGVOETBAL Vierde klasse C KNVB: Be Fair Sportlust ’46, Afdeling Gouda: Waddinxveen Zwammerdam, 34 1—1 3—2 Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: v.m. 10.00 uur: ds. W. F. van der Staat Kapel aan de Rotte: v.m. 10.00 uur: ds. G. Koerselman van Bleiswijk n.m. 7.00 uur: ds. W. F. van der Staat Gereformeerde Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. J. Bos n.m. 6.30 uur: ds. J. Bos Veren. Vrfjz. Hervormden: n.m. 4.30 uur: ds. J. P. van Mullem van Voorburg Bodegraven Boskoop, R.C. Verheul W.D.S., Reserves: Zwammerdam 4 Be Fair 4, R.C. Verheul 3 Jodan Boys 8, 150 Jodan Boys 7 R.C. Verheul 4, 3—3 ESTO N.S.V., Reserves: Groeneweg 4 Donk 6, Waddinxveen 3 ESTO 2, 1—5 1—1 (gestaakt) 1—1 Hervormde Immanuëlkerk: v.m. 9.30 uur: dr. A. van Haarlem n.m. 7.00 uur: ds. F. D. Emous van Den Haag Remonstrantse Kerk: Geen dienst. Chr. Afgescheiden Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop n.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop woensdag: n.m. 7.00 uur: ds. A. P. Verloop Rooms Katholieke Kerken: Pastoor: J. A. M. Saulenn Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon (01828) 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade: Zondag 7.15, 9.00 en 11.00 uur: H. Mis In de week 8.15 uur: H. Mis. St. Petruskapel, J. W. Friso weg: zondag 8.30, 11.15 en 17.30 uur: H. Mis dinsdag 8.00 uur, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur: H. Mis. (kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie Onder leiding van een van de kleuterleidster werd de burgemees ter na het dichtgooien van de kuil door de kleintjes toegezongen. WADDINXVEEN Negen jaren lang heeft mevr. A. Harlaar-Vis, in de Bomenwijk en kleuterschool- kringen beter bekend als juffrouw Vis, haar beste krachten gegeven aan de kleuterschool Prinses Marij ke aan de Esdoornlaan. Dinsdag middag nam zij afscheid van kleu ters, ouders en schoolbestuur om zich nu geheel aan haar huishoude lijke taken te gaan wijden. worden. Zij gedroeg zich ronduit onbeschoft, waarschijnlijk om aan haar nieuwverworven collega’s te laten zien wat zij allemaal wel durf de op het toneel. Toen zij zaterdag avond in het VPRO-televisie-pro- gramma verscheen deed zij zich heel wat liever voor Het publiek heeft zich er niet veel van aangetrokken. Het was er uit eindelijk om te feesten en dat is dan ook gebeurd. Het werd een dolle avond zonder dat het de organisato ren ook maar een keer uit de hand is gelopen. Burgemeester C. A. van der Hooft liet zich bjj de aanvang van het feest ook nog even zien. WADDINXVEEN Maandag a.s. wordt een begin gemaakt met het doortrekken van het diepriool, dat onlangs in de Oranjelaan werd ge legd over de Kerkweg heen, waar het inmiddels ook reeds gelegde riool door de tuin van notaris Van der Most. Tijdens de werkzaamheden, die in twee fasen worden uitgevoerd, zal het verkeer over de Kerkweg nor maal doorgang vinden. Wel worden de nodige waarschuwingsborden ge plaatst. Het werk zal enkele weken in beslag nemen. WADDINXVEEN Vorige week bestond sigarenmagazijn A. van der Krans 55 jaar. Het was de in 1963 overleden heer A. v.d. Krans, die in 1911 in het pand aan de Nesse 1 een sigarenwinkel opende. Tevens had de heer Van der Krans een sigaren- Donderdag 17 maart: Vergadering Waddinxveense Weeg brug, De Unie, Kerkweg, aanvang 20.00 uur. Vrjjdag 18 maart: Culturele Kring, toneelgroep Proloog met „Moecjers dartele jaren”, in Ge ref. Verenigingsgebouw, aanvang 20.30 uur. Vergadering VARA-afdeling Wad dinxveen, in De Unie, Kerkweg, aan vang 20.00 uur. Woensdag 23 maart: Verkiezingen Provinciale Staten. Ledenvergadering Centr. Genootsch. voor Kinderherst.oorden, Zuidkade 37 (mej. Herfst), aanvang 15.00 uur. Vrijdag 25 maart: Bejaardenmiddag, geref. veren.geb., aanvang 14.30 uur. Vrjjdag 1 april: Jongerenbijeenkomst PvdA, De Unie, Kerkweg, aanvang 20.00 uur. WADDINXVEEN De minister van Binnenlandse Zaken, Zijn Excellen tie Smallenbroek is voornemens in mei a.s. een oriëntatiebezoek aan de gemeente Waddinxveen te brengen. Over de juiste datum en het pro gramma van dit ministeriële bezoek zijn op dit moment nog geen nadere gegevens bekend. (zondag 20 maart 1966) Nederlands Hervormd* Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius n.m. 6.30 uur: ds. H. G. Abma van Gouda Herv. Wijkgebouw, Esdoornlaan: v.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus n.m. 6.30 uur: ds. Joh. Verwelius Hervormd wijkcentrum Bethel: (Jan Willem Frisoweg) v.m. 9.30 uur: ds. H. G. Abma van Gouda n.m. 5.00 uur: ds. J. R. Cuperus Evangelisch Molukse Kerk (in Bethel, J. W. Frisoweg) v.m. 11.30 uur: ds. P. Fader Maleise dienst van Schoonhoven Gereformeerde Kerk: v.m. 9.00 en 10.30 uur en n.m. 6.30 uur: ds. B. Koekkoek WADDINXVEEN De laatste op- roepingskaarten’ voor de Provinciale Statenverkiezingen op woensdag 23 maart zullen uiterlijk morgen bjj alle kiesgerechtigde inwoners van Waddinxveen zjjn bezorgd. Kiesge rechtigden, die dan nog geen op- roepingskaart hebben ontvangen, kunnen zich maandag tot de afde ling algemene zaken van de gemeen tesecretarie wenden. Voor de goede orde geven we hier onder nog even een overzicht van de stemlokalen, die op 23 maart a.s. 7oor de Provinciale Statenverkie zingen in Waddinxveen worden in gericht: Gebouw Sociale Zaken achter het gemeentehuis; Theo Thijssenschool, Kerkweg; St. Jozefschool, Victor- wijk; Kon. Julianaschool, Kerkweg; Jan Ligthartschool, Kerkweg Ned Herv. Wijkgebouw, Esdoornlaan, R.K. kleuterschool, Kon. Wilhelmi naplein; Ned. Herv. Kleuterschool Prins Bemhardlaan en Prot.-Christ, Lagere School, Herman Heijermans- laan. De volledige uitslag van verkiezin gen van woensdag zal worden gepu bliceerd in onze krant van donder dag 24 maart. Bovendien wordt er voor Waddinxveen woensdagavond nog een speciaal verkiezingsbulletin uitgegeven, dat in ieder geval ver krijgbaar zal zijn bij ons kantoor aan de Oranjelaan zo spoedig moge- lijk na het bekend worden van de plaatseljjke uitslag. Voorts ligt het in het voornemen deze bulletins ook bij de plaatselijke café’s ter verdere verspreiding neer te leggen. WADDINXVEEN ”De opkomst is een beetje tegengevallen, maar 't is toch een voortreffelijk geslaagd feest geworden. De manier waarop jullie je van avond hebt gedragen was uitstekend en dat geeft ons moed om op deze weg door te gaan.” Deze woorden sprak de heer H. K. van der Loo, voorzitter van het oranje-comité vorige week donderdagavond in de veilinghal aan het ein de van het bijzonder gezellige, vrolijke en dus in dat opzicht zeker geslaagde JUNIOREN Afdeling A: Olympia Groeneweg, Donk Be Fair, 16.00 uur Zwammerdam - Waddinxveen, 15.15 W.S.E. Gouda, 14.30 uur Moerkapelle R.V.C., 14.30 uur Be Fair 2 Soccer Boys, 16.30 uur R.V.C. 2 Esto 3, 16.00 uur Afdeling B: Waddinxveen Bodegraven, 14.45 Groeneweg Moerkapelle, 16.00 uur W.S.E. Soccer Boys, 15.15 uur Moordrecht 2 R.V.C., 15.15 uur Afdeling C: Be Fair Bodegraven, 14.00 uur Groeneweg Moordrecht, 14.45 uur R.V.C. W.S.E., 14.45 uur Soccer Boys Waddinxveen, Donk 2 Be Fair 2, 14.45 uur W.S.E. 2 Waddinxveen 2, 14.00 uur (terrein Waddinxveen) Be Fair 3 Boskoop 3, 14.45 uur (terrein Boskoop) fabriek, die was gevestigd in het perceel bjj de afrit van de Hefbrug naar de Nesse, waar nu een antiek handel is gevestigd. Tot 1939 ver kocht de heer Van der Krans siga ren van eigen fabrikaat. In 1917 werd een pand betrokken dat onge veer op dezelfde plaats stond, waar nu drogisterij Van de? Heijden is gevestigd. In september 1931 werd een nieuw pand betrokken, de huidi ge winkel op de hoek van de Kerk weg en Julianastraat. Na het over lijden van de oprichter is het bedrijf gemoderniseerd en voortgezet door de heer P. C. Bostelaar, die is gehuwd met een dochter van de oprichter. Vele zakenrelaties kwamen vorige week het echtpaar Bostelaar met het zaken jubileum gelukwensen. WADDINXVEEN Ds. G. Broere uit Dinteloord, die was beroepen naar Waddinxveen ter vervulling van de derde predikantsplaats bij de Hervormde Kerk heeft thans voor dit breoep bedankt. WADDINXVEEN Aan de vooravond, of liever gezegd de voormiddag van net huwelijk van onze kroonprinses werd op de middelste hof van de Prin ses Beatrixlaan door ruim tweehonderd feesteljjk uitgedoste kleuters de planting van de Beatrix/Clausboom bjjgewoond. Het was ’n koude, winderige en vooral ook langdurige plechtigheid omdat na de toespraak van burge meester C. A. van der Hooft, die zich tot de kleintjes richtte alle peuters van de Prinses Beatrix-kleuterschool een schep aarde in de kuil moesten gooien. De belangstelling voor het gebeu ren was bijzonder groot. Behalve vele ouders gaven ook de beide wet houders S. Pille en ir. J. P. H. Vene- ma, en enkele raadsleden en ambte naren acte de presence. De kleuters van alle Waddinx veense kleuterscholen hadden een rood-wit-blauwe of oranje feestmuts met daarop de beeltenissen van het bruidspaar. Ofschoon de bedoeling van deze boomplanting wel aan hen voorbijgegaan zal zijn, hadden zij toch veel plezier. Burgemeester Van der Hooft ver telde zijn aandachtige gehoor hoe hij op het idee gekomen was. ’’Mijn vrouw en dochter vertelden me dat ik het weer niet goed gedaan had, want ze hadden gehoord dat een hele poos geleden door andere kleuters, die nu al weer veel groter zijn, ook een boom was geplant bjj het huwe lijk van onze koningin met prins Bernhard. Ze vonden dat jullie dat nu ook maar moesten doen,” aldus de heer Van der Hooft. Die vorige Jan Ned. Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. A. Boertje n.m. 6.30 uur: ds. W. Kalkman van Driebergen ZATERDAGVOETBAL Vierde klasse C KNVB: Schoonhoven Be Fair, Afdeling Gouda: W.D.S. Bergambacht, R.C.V. Sportief, 16.00 uur Moerkapelle - Bodegraven, 16.30 uur Groot Arnmers - Waddinxveen, 16.30 Zwammerdam Boskoop, 17.00 uur Reserves: Be Fair 5 Jodan Boys 6, 16.30 uur Jodan Boys 8 Moerkapelle 2, 16.30 R.C.V. 4 - Groot Ammers 4, 14.00 uur Het is tot nu toe steeds en helaas te weinig gebleken. Bodegraven is za terdag de tegenspeler. zeer apart geschenk namens de kleu ters was wel het boek, waarin fo to’s van alle kleuters van de Prin ses Marijkeschool waren geplakt, alsmede door de kleuters zelf ge maakte tekeningen. Behalve deze bijzondere herinnering werd namens ouders en kleuters ook nog ’n parapluie en slacouvert over handigd. De hoofdleidsters en leid sters van de andere Chr. Nationale kleuterscholen boden een stel rijst- kommen als afscheidscadeau aan. Van de zijde van de ouders bestond er grote belangstelling voor het af scheid van mevrouw-Harlaar-Vis, die via de honderden kleuters die zij onder haar hoede heeft gehad zulke nauwe banden met vele gezin nen in de omgeving had gekregen. Tot aan de vakantie zal als tijde lijk leidster aan de Pr. Marijkekleu- terschool zijn verbonden mevrouw Lafeber. tienerfeest ter gelegenheid van het huwelijk van de kroonprinses. Het bijzonder slechte weer heeft voor velen de doorslag gegeven om niet naar de toch al bijzonder moei lijk bereikbare veilinghal te gaan. Niettemin waren ’n kleine 1500 jeug dige feestgangers lopend met de fiets of brommer, per auto of met de taxi naar de veiling gekomen waar een keur van artiesten gereed stond om voor een feest te zorgen dat klonk als een klok. Het begin was allemaal nogal moeilijk. Velen hielden hun jas aan omdat er geen garderobe of kap stokken. Bovendien dromden allen tot vlak voor het podium waardoor de rest van de enorme ruimte een iet wat troosteloos verlaten aanblik bood. Na verloop van tijd verander de dat een beetje en kwam er meer sfeer. Sommige belhamels meenden er goed aan te doen de oranjevlag gen naar beneden te trekken om die als schortje te gebruiken. Ach, waren alle mensen wijs... Herman Stok kreeg de ondank bare taak de artiesten aan te kondi gen. In het begin werd er nog wel naar hem geluisterd, meer op de ma nier van ”Is ’m dat nou?” dan uit zuivere belangstelling naar wat hij te vertellen had. Eervolle vermel dingen verdienen de Chinese zanger Li-A-Foe die zijn repertoire bijzon der handig aanpaste aan de voor keur van het publiek en het orkest van John Kristel. Het horen van de muziek van de New Orleans Syncopators is altijd weer een aparte ervaring. De Synco- pators dreigen echter een bandje voor bruiloften en partijen te wor den. Er kan in de Goudse streek geen feest gevierd worden of de Syn- copators zijn erbij. Dat is nu nog leuk. Een goede artiest kenmerkt zich door een oprechte waardering voor zijn of haar publiek. In ieder geval laat hij (of zij) nooit merken als het anders is. Uit dat oogpunt bezien zal Karin Kent nooit een goed artieste gen, dus voor die tijd nog alle gele genheid om te winkelen en de markt te bezoeken. Kaarten zijn in voorkoop verkrijgbaar bij boekhan del Veldwjjk, Passage en voorts ’s avonds aan de zaal. VOETBALPROGRAMMA ZONDAGVOETBAL Vierde klasse E KNVB: Whddinxveen - Oudewater, 14.30 uur Groeneweg Gouderak, 14.30 uur Afdeling Gouda: Nieuwkoop W.S.E., 14.30 uur Esto R.V.C., 14.30 uur Nieuwerkerk N.S.V., 14.30 uur Moerkapelle G.D.S., 14.30 uur Zwervers Ammerstol, 14.30 uur Reserves: Zwervers 2 - Groeneweg 2, 14.30 uur Olympia 5-Waddinxveen 2, 12.00 uur G.S.V. 7 Groeneweg 3, 14.30 uur Groeneweg 4 - Bergambacht 4, 12.00 Waddinxveen 4 Esto 4, 12.00 uur WADDINXVEEN ’Moeders dartele jaren’, dat is de titel van een succesvol blijspel van Harold Brooke en Kay Bannerman, dat morgenavond in Wad dinxveen zal worden gepresenteerd door het landelijk bekende Eindhovense toneelgezelschap ’Proloog’. Wie dit gezelschap eerder op de planken aan het werk heeft gezien heeft geen aansporing meer nodig om morgenavond naar het Geref. Verenigingsgebouw te gaan. De Culturele Kring Waddinxveen, die deze avond voor donateurs en belangstellenden organiseert heeft ook nu weer de stelregel gehanteerd, dat alleen het beste wat binnen het kader van de mogelijkheden kan worden bereikt, goed genoeg is voor Waddinxveen. De toneelgroep ’’Proloog” werkt op beroepsniveau, o.a. met bekende ac teurs als Fien Berghegge, Rob Mil ton en Bob Verstraete. Er is bij het bestuur van de Culturele Kring moed voor nodig om ondanks de toch eigenlijk steeds teleurstellende bezoekerscijfers, iedere keer weer te proberen een avond te organiseren op een dusdanig niveau dat op het gebodene nimmer aanmerking kan worden gemaakt. Herhaalde malen is er in het ver leden door inwoners, vooral die van elders kwamen, opgemerkt, dat er in Waddinxveen weinig viel te beleven Zowel de Kunststichting Waddinx veen als de Culturele Kring hebben daarom initiatieven genomen, waar door de wensen van toen voor een deel zijn ingewilligd. Hoe het ook zij, het zeer actieve bestuur van de Culturele Kring heeft er naar onze mening recht op, dat hun ijver morgenavond wordt beloond met een overweldigend be zoek bij het bijzonder geslaagde to neelspel ’’Moeders dartele jaren” dat iedere liefhebber van een ple zierig en gode toneelstuk een gezel lige avond garandeert. De voorstelling begint om half ne- WADDINXVEEN Dinsdagmiddag werd de brandweer gealarmeerd voor een brandje in het perceel lep laan 94. Een drie-jarig jongetje van de familie N. had in de slaapkamer met lucifers op een bed zitten spelen Gelukkig ontdekte de moeder het vuur tijdig. Ze wierp het brandende- spoedig geholpen door de toevallig in de buurt zijnde brandmeester De Wilde. De brandweer behoefde alleen maar het smeulende beddegoed op straat te doven. Het kindj^. bleef ongedeerd en in de woning werd na genoeg geen schade aangericht. De verzekering dekt de schade. WADDINXVEEN Tijdens een bijeenkomst van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afde ling Waddinxveen heeft mevrouw De Rooy-Jansen, lid van het hoofd bestuur van de Nederlandse Bond verslag uitgebracht van haar reis naar Dublin (Ierland), waar zij het congres bij woonde van de Associa ted Country Women of World, waar bij ook de Ned. Veren, van Huisvrou wen is aangesloten. Het Ierse congres werd bijge woond door 1300 afgevaardigden uit 46 landen. Mevrouw De Rooy illus treerde haar voordracht met kleu rendia’s, waarop vele klederdrachten en huidskleuren waren te zien. In to taal omvat de ACW enige miljoe nen vrouwen uit alle vijf de wereld delen. Het bijzondere voor Nederland is, dat mevrouw van Beekhof zes jaar presidente van de wereldorganisatie is geweest, in welke periode zij veel harten wist te veroveren. Zij wordt nu opgevolgd door Aroti Dutt uit India. Een van de hoogtepunten noemde mevrouw De Rooy een telegram, dat Koningin Juliana aan het con gres toezond. Voorts stonden tijdens het congres vele bustochten naar di verse delen van Ierland op het pro gramma. Als elke week trachten we ook nu weer een voorzichtige blik te wre- pen in het koffiedik van dit zo har- rewarrige voetbalseizoen. En dan moeten we meteen concluderen dat de vooruitzichten van zowel de zon dag als de zatredagploeg van Wad dinxveen niet bijzonder hoopgevend zijn. Waddinxveen-zondag ontvangt lijstaanvoerder Oudewater en omdat Oudewater om diverse redenen er alle belang bij heeft dat leiderschap in de vierde klas te behouden zal het zich door Waddinxveen zeker niet van de wijs laten brengen. Hetzelf de geldt voor Waddinxveen-zaterdag dat naar Groot Ammers, ook kop loper, moet. En Groot Ammers heeft dezelfde aspiraties als Oudewater. Dus... Groeneweg verraste enkele we ken terug danig door van Woerden te winnen. Zou hetzelfde met Goude rak kunnen gebeuren. We hopen van wel maar zien er eerlijk gezegd een zwaar hoofd in. Een puntenverde ling lijkt meer op z’n plaats. Optimistischer geluiden kunnen we (hopelijk) van Be Fair laten ho ren. Schoonhoven draagt de rode lantaarn en als Be Fair er hard ge noeg voor wil werken dan zal dat zo blijven. Bij een gelijkspel is er nog geen man overboord maar bij een ne derlaag wordt het gekker. WSE moet alwéér tegen Nieuw koop (volgende Officiële Mededelin gen van de Afdeling Gouda KNVB). Ons lijkt het ietwat sterk, maar wie zijn wjj’ In ieder geval moet WSE het huzarenstukje van enkele we ken geleden kunnen worden her haald. Dus daar houden we het dan maar op. RVC gaat op bezoek bij het tame lijk wispelturige Esto. De vorm van RVC is aanmerking genomen lijkt ons een overwinning op de Bodegra venaren zeker niet denkbeeldig. Dat zou dan een derde plaats op de ranglijst betekenen. Morekapelle zal weinig moeite hebben met hekkesluiter GDS. De resultaten die Nieuwerkerk en Nieuwkoop zullen weten te boeken worden in Moerkapelle met meer spanning afgewacht dan de uitslag van Moerkapelle zelf, dachten we. RCV krijgt op eigen terrein een niet gemakkelijke maar zeker ook niet onoverwinnelijke tegenstander in Sportief. De Verheulmannen heb ben het dit seizoen lang niet slecht gedaan en het zal hen deze keer ook wel lukken een overwinning uit het vuur te slepen. Elke keer als we een nederlaag voor Moerkapelle-zaterdag voorspel len, worden we in onze verwachtin gen weer teleurgesteld. Tot nu toe hebben we het steeds gehouden op een verschil van zes doelpunten. Het was de voorzitter van Chr. Na tionaal kleuteronderwijs, de heer Speijer, die in zijn afscheidstoe spraak vele waarderende woorden sprak. Juffrouw Vis is een begrip in de buurt, zo zei hij, wat ook van zelfsprekend is, warmeer men re kent, dat zij toch zeker negen maal dertig kinderen uit deze wijk in haar slas heeft gehad. De heer Speijer merkte op, dat juffrouw Vis, die zes jaar heeft gefungeerd als hoofd leidster, er alles voor heeft over ge had om de Prinses Marijkeschool groot te maken. Naar zijn mening wist de scheidende hoofdleidster bij zonder veel van kinderen wat in haar werk in alle opzichten tot uit drukking is gekomen. Namens het damescomité bood mevrouw Boonstoppel-Broer een _,aa.le. aan- Mej. Brouwer, die u lijdelijk tot hoofdleidster is be- oemd, had er bijzonder veel werk h d gemaakt om het afscheid voor hp-f collega tot een onvergetelijke feStSe-img te maken- De school was Soe±kf versierd, de kinderen vendun feesth°edjes en zongen bo- genhf iriGÊn speciaal voor deze gele- gemaakt afscheidslied. Een doen,” aldus boom werd geplaatst bij de Ligthartschool en hij staat er nog steeds. In het gat dat door werklieden van de gemeente was gegraven liet de burgemeester vervolgens de in een koker verpakte oorkonde zakken waarop de datum, plaats, enzo voort van het gebeuren staat ver meld. ”Als jullie al lang grote men sen geworden zijn,” zei de burge meester tot de kleintjes, ”dan zul je weten wat er hier is gebeurd. En als dan die boom worden verplaatst of overgeplant dan vinden ze deze oorkonde en dan zullen ook an dere mensen weten wat jullie hier hebt gedaan.”

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3