Raad van Reeuwijk neemt tijd verbouwingsver gunningen voor een H Jonge kiezers hoorden kamerlid en een journalist Voorlichtingsbijeenkomst jonge Reeuwijkse kiezers i AR-kandidatenlijst raad vastgesteld Vlotte e.h.b.o. - wedstrijden bij afd. Zevenhuizen Kooklessen voor mannen ten einde Haag van paarden bij huwelijks voltrekking Toch geen toestemming f Pagina 2 Eresaluut aan ambtenaar die toch gelijk had Waddinxveen PvdA en i 1 Democratie in toonaarden Pleidooi voor één ^BURGERLIJKE STAND E KERKEI GEI I Moerkapelle grotere openheid Zevenhuizen Vier partijnamen ingeschreven Sprekers i 14.631,- voor de pastorie Kandidatenlijst SGP Vragen Reeuwijk Omzet van Raif f eisenbank Z’huizen - M’kapelle ruim 67 miljoen DOKTERSDIENSTEN N.A.P. gaan nu samen Motie Niet eens ■f WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART 24 MAART 1966 V WADDINXVEEN J Nicole Eveline, d.v. L. de Bruin en S. Noorlander. en E. i" I I V 1 i Verloren: sleutelbos; sleutelring; grij ze glacé handschoen; gymn. schoen; geel kinderwantje; sleutelring; stoel- kussen; bruine portefeuille met inh.; blauwe parkiet; sleutel; zwembroek badhanddoek; blauw nylon wind jack; blauwe autoped. Gehuwd: B. Versluis Ned. Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. J. D. van Hoff van Rotterdam n.m. 6.30 uur: ds. A. Boertje Geref. Gemeente: v.m. 9.30 uur: leesdienst n.m. 6.30 uur: leesdienst BLEISWIJK-ZE VENHUIZEN M. H. Berntsen, arts, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, telefoon (01802) 204, (vervanger van J. A. Ensing, arts). REEUWIJK: dokter J. v.d. Goot, telef. (01829) 2254 (zondag 27 maart 1966) WADDINXVEEN: dokter E. M. L. Hemminga, Dorp straat 66, telefoon (01828) 2078 ZEVENHUIZEN De onlangs ge houden algemene ledenvergadering van de afdeling Zevenhuizen van de Anti Revolutionaire Partij heeft met betrekking tot de kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadver- kiezingen het volgende resultaat op geleverd: L. P. Biemond (aftr.), 2. H. G. v.d. Akker, 3. C. J. van Rooyen, 4. J. van der Sar, 5. A. P. v.d Knaap en 6. J. J. Paul. Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: v.m. 10.00 uur: ds. W. F. van der Staat n.m. 7.00 uur: ds. W. Radstake van Rotterdam-Kralingen Kapel aan de Rotte: v.m. 10.00 uur: ds. A. Boertje van Moerkapelle Gereformeerde Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. J. Bos n.m. 6.30 uur: ds. J. Hengeveld van Gouda Veren. Vrjjz. Hervormden: Geen dienst. BURGERLIJKE STAND REEUWIJK Geboren: Johnny Everardus, z.v. J. Dekker en H. M. Hogenelst. Overleden: Gerrit Perdijk, oud 81 jaar De burgemeester zei dat het uit brengen van de stem bijzonder be langrijk is en hij vond het onverant woordelijk niet op de hoogte te zijn van de politieke ontwikkelingen. „Personen, die zich wel met de poli tiek bezighouden, kunnen soms van het gebrek aan kennis misbruik ma ken,” zei jhr. Quarles van Ufford. ring overigens nog een interessante mededeling. Hij bracht een eresaluut aan hoofdambtenaar A. Vente die het tijdens de roerige wethoudersverkiezing van be gin februari uiteindeRjk toch bij het rechte eind bleek te hebben gehad (en de burgemeester, mr. W. H. D. Quarles van Ufford, dus niet) toen er geharrewar ont stond bij de stemmingen. Wat de heer Kraan betrof mocht plaatsvervangend wethouder K. Schulting (vdd) op zqn plaats blijven zitten. Sans rancune nog wel De raad ging akkoord met een voorstel van het col lege naar het koninklijk huis twee gelukwenstelegram- men te sturen, één voor de jonggehuwden en één voor Koningin Juliana en Prins Bernhard. BURGERLIJKE STAND ZEVENHUIZEN Geboren: Clazina, d.v. J. Ruitenburg en P. de Mik; Cornelia Elisabeth Maria, d.v. H. T. J. Heemskerk en A. M. Westgeest. MOERKAPELLE Vier partijen hebben zich opgegeven voor de ko mende gemeenteraadsverkiezingen van Moerkapelle. Tijdens de maan dag gehouden zitting van het cen traal stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad werd positief beslist over alle ver zoeken van de politieke groeperin gen om inschrijving in het register van de naam of aanduiding. De par tijen zijn: Vereniging voor Christe lijke Samenwerking te Moerkapelle (AR/CH), Kiesvereniging der Staat kundig Gereformeerde Partij, de af deling Moerkapelle van de Partij van de Arbeid (waaring opgenomen NAP) en de Boerenpartij. Het is niet waarschijnlijk dat deze laatste par tij ook daadwerkelijk aan de ver kiezingen zal deelnemen. ZEVENHUIZEN Vanavond wordt in de „Swanla” huishoud school op feestelijke wijze een serie kookcursussen voor mannen afge- gesloten, die het afgelopen seizoen door de afd. Zevenhuizen van de jongerenafdeling van de Hollandse Maatschappij voor Landbouw werd georganiseerd. In totaal namen twintig mannelijke kooklustigen aan deze lessen deel. MOERKAPELLE Veel jonge kiezers uit Moerkapelle en Benthuizen kwa men maandagavond naar het Dorpshuis in Moerkapelle waar zij voor de laatste maal vóór de Statenverkiezingen bijeenkwamen om het een en an der te horen over de gang van zaken bij de provinciale overheid. Nadat bur gemeester I. J. P. Keyzer de aanwezigen had verwelkomd was het woord aan de heer G. van Malkenhorst, commies op het Benthuizens gemeentesecreta rie, die met behulp van een flanelbord het een en ander vertelde over de indeling van de staat en haar onderdelen. Hierna voerde de heer Sidney, J. van den Berg het woord. De heer Van den Berg heeft voor de VVD zitting in de gemeenteraad van Wassenaar, in de Provinciale Staten van Zuid-Holland en in de Eerste Kamer der Staten Generaal. Het kamerlid sprak over het onderwerp ”De staatkundige organisatie van ons land.” Hij deed dat zeer boeiend en objectief. De volgende spreker was de heer H. F. Heymans, chef van de Haagse redactie van het Algemeen Dagblad. Zijn onderwerp was ’’Overheid en Publiciteit”. De heer Heymans toon de zich uiteraard een fervent aan hanger van een zo groot mogelijke openheid van zaken bij de over heidsinstellingen. Na de pauze werd een forum gevormd onder voorzit terschap van burgemeester Keyzer, waarin behalve de heren Van den Berg en Heymans ook zitting had burgemeester C. A. van der Hooft van Waddinxveen. Na de toespraak van de burge meester werd het woord gevoerd door de zes leden van het ’’forum”, te weten de heren D. R. F. van Bre men (vvd), mr. M. G. H. Postma (ar), G. v. d. Lee (sgp), C. Verburg (chu), L. Boom (pvda) en H. C. Faas (kvp). Het was voor de jonge kiezers wellicht wat merkwaardig te horen hoeveel overeenstemming er soms in de diverse beginselen bestond. Het toch al veel misbruikte woord „de mocratie” werd gedurende deze bij eenkomsten in velerlei toonaarden gehoord. De jonge kiezers zullen zich hoe boeiend de verschillende uiteenzet tingen ook waren met behulp van ZEVENHUIZEN Het bedrag dat tot nu toe is bijeengebracht voor de actie voor de bouw van de nieuwe pastorie van de Nederlands Her vormde gemeente luidt 14.631, MOERKAPELLE Tijdens een on langs gehouden ledenvergadering van de Moerkapelse kiesvereniging van de Staatkundig Gereformeerde Partij werd de kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkie zingen vastgesteld. Deze ziet er als volgt uit: 1. D. van der Spek (aftr.), 2. J. Bremmer (aftr.), 3. J. Breedijk, 4. P. de Graaff, 5. A. Bae, 6. D. Reij- neveld, 7. C. A. Verbeek en 8. A. D. Boone. MOERKAPELLE In Moerkapelle werd vorige week het huwelijk vol trokken tussen mej. Sari Oudijk en de heer Henk Schipper. De bruiloft trok de bijzondere aandacht, omdat de Gouwe Ruiters onder leiding van voorzitter Ph. Kroes het ere-escorte voor de bruidsstoet vormden en tevens dienden als erewacht bij het raadhuis, de kerk en tenslotte nog bij Hotel Vos in Zevenhuizen, waar heen de ruiters hun vice-voorzitter met zijn bruid na de huwelijks plechtigheden in Moerkapelle bege leidden. (foto Sjaak Noteboom) Op een vraag van de heer Prins over de vorderingen bij het project antwoordde de burgemeester dat men voortdurend met de zaak bezig is; De raad zal uitvoerig worden ge ïnformeerde over de stand van zaken. De heer Van der Wal informeerde ernaar of in het uitbreidingsplan Kaagjesland ook ruimte was ge creëerd voor parkeergelegenheid. De burgemeester zei dat dit tot zijn grote spijt niet het geval was. De heer M. Brak (sgp) vroeg of op de Nieuwdorperweg eenrichtingver keer kon worden ingevoerd. ”Op een mooie zonnige dag zit het verkeer voortdurend in de knoop,” aldus het raadslid. ZEVENHUIZEN Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de af deling Zevenhuizen en Oud-Verlaat van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Eerste Hulp bij Ongelukken werd vorige week in Hotel Vos een wedstrijd georgani seerd voor teams uit de omgeving. De eerste prijs, een wisselbeker, kwam terecht bij de ploeg van He kendorp. Aan deze wedstrijd, die een vlot en geanimeerd verloop had, werd ook deelgenomen door teams uit Waddinxveen, Bleiswijk, Moor drecht, Oudewater, Gouda en van de NV. Verheul. Na de vaststelling van de kandi datenlijst volgde een geanimeerde bespreking over het onderwerp: ’’Moeilijkheden en mogelijkheden van gemeentepolitiek.” Overleden: Tuinder wv Poot, Maria, oud 86 jaar; van den Berg, Huig, oud 82 jaar; Groene wegen, Eelco, oud 5 jaar; Timmerman, Huibert, oud 60 jaar; Verkade, Jan, oud 72 jaar; Tijsterman, Comelis, oud 76 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: geldstukken; 1 paar brui ne handschoenen; grijze sjaal; zilve ren bedelketting; B.H.; motorpak- king; doublé armband; bromfietstas met inhoud. Gebouw ’Rehoboth’ in de Tempel: Donderdagavond 24 maart, 7.30 uur: ds. A. J. Wijnmalen, van Maartensdijk (zondag 27 maart 1966) Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: v.m. 9.30 uur: ds. Kleermaker van Rotterdam n.m. 6.30 uur: ds. Kruit van Hillegersberg Herv. Ichthuskerk: v.m. 9.30 uur: ds. J. Kooien n.m. 5.00 uur: ds. den Hartogh Herv. Kerk van Sluipwijk: v.m. 10.00 uur: ds. J. Enkelaar n.m 6.30 uur: ds. J. Enke.laar Geref. Kerk a.d. Brug: v.m. 10.00 uur: ds. J. Kapteijn n.m. 6.30 uur: ds. J. Kapteijn Rooms Katholieke Kerk: Parochiekerk H. Petrus en Paulus, Reeuwijk-dorp Zondag 7.30 - 9.00 - 10.30 u.: H. Mis. In de week 8.15 en 19.30 uur (behalve dinsdagavond) R.K. Kerk Reeuwijk-brug, Onbevlekt Hart van Maria: In de week: dinsdag en vrijdag om 7.45 en 19.30 uur. iifli deze avond niet gemakkelijk een oordeel hebben kunnen vormen. Misschien is het allemaal nog wel wat moeilijker geworden. Enfin...de verkiezingen hebben ons inmid dels duidelijk gemaakt wie zich ge durende deze avond het beste heeft ’’verkocht.” ZEVENHUIZEN De Coöperatie ve Raiffeisenbank voor Zevenhui zen en Moerkapelle heeft een bij zonder voorspoedig jaar achter de rug zo blijkt uit het jaarverslag over 1965 van de bank. Het jaar 1965 voldeed in alle opzichten ruim schoots aan de gestelde normen en is dus alleszins bevredigend te noe men. Voor het jaar 1966 is zowel de spaar- als de deposito-rente ver hoogd. Mede daardoor moest ook de voorschotrente voor de uitstaande hypotheken iets omhoog. Het bestuur van de Raiffeisen bank is bijzonder ingenomen met het feit dat alle voorschotnemers de verschuldigde rente over 1965 al op 4 januari 1966 hadden voldaan. De vestiging van de bank in Moer kapelle is thans twee maal per week geopend. Mede daardoor kon het aantal spaarders en rekeninghou ders belangrijk toenemen. Wat de bouw van het nieuwe bijkantoor in Moerkapelle betreft is het wachten nog slechts op rijksgoedkeuring. De inleg van spaargelden bedroeg per 31 december 1965 9.284.869,- (per 31 december 1964: 8.826.568). Het totaal der kredieten bedroeg 1.645.875,- en de uitstaande voor schotten beliepen 6.831.768,De reserve per 31 december 1965 be draagt bijna 3J ton. De totaalomzet steeg in 1965 tot ruim 67 miljoen gulden. Het aantal leden bedroeg 489. REEUWIJK Vertegenwoordigers van de zes grootste politieke partijen in Reeuwijk hebben vorige week vrijdagavond in de raadzaal van het gemeente huis voor een groot aantal jonge kiezers in het kort de beginselen en doel stellingen van hun partijen uiteengezet. Zij deden dat onder voorzitterschap van burgemeester W. H. D. Quarles van Ufford, die elk van de sprekers vijf minuten tijd gaf om wat over de partij te zeggen onder het motto: „Welke beginselen heeft mijn partij?” Tevoren had de heer Quarles van Ufford een korte inleiding gehouden over het waarom en de taken van de Provinciale Staten. ”Wij leven in een democratisch land en kunnen daar om in alle vrijheid stemmen en een keuze doen,” aldus Reeuwijks bur gervader, „Voorschriften en veror deningen komen niet zo maar uit de lucht vallen, maar worden gemaakt door personen die door het volk (straks ook door u) gekozen wor den”. MOERKAPELLE In het Moerka pelse gemeentehuis werd vorige week donderdagmidag door burge meester I. J. P. Keyzer het huwelijk voltrokken tussen Hendrik Schipper en Sare Sijtje Oudijk. Het werd een bijzondere plechtigheid van het bruidspaar en de familieleden trok ken in koetsjes naar het gemeente huis. In Moerkapelle gebeurt zoiets niet iedere dag. Bovendien was voor de ingang van het gebouw een haag van ruiters van de landelijke rijve- eniging ”De Gouweruiters” uit Waddinxveen opgesteld. Bruid en bruidegom zijn reeds vele jaren lid van de Gouweruiters, die bij dit huwelijk acte de presence geven. REEUWIJK Bjjna anderhalf uur lang heeft de ge meenteraad van Reeuwjjk maandagavond gediscus sieerd over het al of niet verlenen van een vergunning tot het verbouwen en/of verbeteren van twee piashuis jes aan de Ree. Het beschikbaar stellen van een krediet ad. 310.000,- voor de bouw van een gymnastieklokaal in Reeuwjjk-brug vergde nog geen tien minuten. Na het bekijken van de maquette van het te bouwen lo kaal werden slechts twee opmerkingen geplaatst. De heer W. C. Kraan (kvp): ”Wjj zjjn bljj dat het nu einde lijk zover is” en de heer L. Boom (pvda): ”Ik ben ook zeer verheugd, maar ik ben wel een beetje geschrokken van de prijs.” De heer Kraan deed aan het eind van de vergade- werd gemaakt van de vergoedin gen voor de raadsleden. Op voorstel van het college wer den enkele wijzigingen aangebracht in de Uitkerings- en Pensioenveror- dening voor de wethouders. In verband met het feit dat de heer Schulting nu wethouder is ge worden moest er in de door zijn be noeming onstane vacatures in de financiële commissie en de commis sies voor de waterleiding en de straf verordeningen worden voorzien door de benoeming van een ander raadslid. B en W droegen de heer Macdaniël voor als fractiegenoot van de heer Schulting. Deze werd prompt benoemd. In verband met het terziele gaan van de Drumband Reeuwijk kon de 150,- subsidie niet worden toege kend. Deze zal nu ten goede komen aan de actieve muziekvereniging ’’Crescendo”. MOERKAPELLE De Neutrale Arbeiders Partjj van Moerkapelle bestaat niet meer. Tjjdens dezer dagen gehouden besprekingen tus sen de heer J. de Knegt (raadslid voor en voorzitter van de NAP) en het bestuur van de afdeling Moer kapelle van de Partjj van de Arbeid is besloten dat de partjjen in het vervolg in de PvdA zullen optreden. Dit samengaan betekent overi gens geen afscheid van het in Moer kapelle zeer populaire raadslid De Knegt, die nog maar kortgeleden koninklijk werd onderscheiden ter gelegenheid van zijn dertigjarig raadslidmaatschap. Tijdens de on langs gehouden afdelingsvergade- ring van de PvdA werd de kandida tenlijst voor de komende gemeente raadsverkiezingen vastgesteld. Op deze lijst staat de heer De Knegt op een verkiesbare plaats. De lijst ziet er als volgt uit: 1. J. L. van Heu- kelingen (aftr.), 2. J. de Knegt (NAP aftr.), 3. F. van Hoven, 4. A. Boevé, 5. C. Drost, 6. F. Hertog, 7. Mevrouw N. Klos-Verschoor, 8. C. P. Camme- raat, 9. P. Verschoor. (zondag 27 maart 1966) Nederlands Hervormd* Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. Klootwijk van Ede n.m. 6.30 uur: ds. J. R. Cuperus Herv. Wijkgebouw, Esdoornlaan: v.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius n.m. 6.30 uur: ds. H. Stolk van Scheveningen Hervormd wijkcentrum Bethel: (Jan Willem Friso weg) v.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus n.m. 5.00 uur: ds. Joh. Verwelius Evangelisch Molukse Kerk (in Bethel, J. W. Frisoweg) v.m. 11.30 uur: ds. P. Fader Maleise dienst van Schoonhoven Gereformeerde Kerk: v.m. 9.00 en 10.30 uur: ds. J. Snoey n.m. 6.30 uur: ds. J. Snoey Hervormde Immanuëlkerk: v.m. 9.30 uur: ds. C. A. van Harten van Bodegraven n.m. 7.00 uur: ds. P. L. Schoonheim Opendeurdienst van Leiden Remonstrantse Kerk: v.m. 10.00 uur: ds. J. J. van Hille van Amsterdam Chr. Afgescheiden Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop n.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop woensdag: n.m. 7.00 uur: ds. A. P. Verloop Rooms Katholieke Kerken: Pastoor: J. A. M. Saulenn Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon (01828) 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade: Zondag 7.15, 9.00 en 11.00 uur: H. Mis In de week 8.15 uur: H. Mis. St. Petruskapel, J. W. Frisoweg: zondag 8.30, 11.15 en 17.30 uur: H. Mis dinsdag 8.00 uur, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur: H. Mis. (kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie Nadat de raad zijn fiat had gegeven aan een voorstel tot wijzigingen van de gemeenschappelijke regeling schoolartsendienst, waarbij de schooljeugd voor zover daar behoefte aan bestaat ook logopaedisch onderricht zal genieten (dit geldt dus voor kinderen met spraakmoeilijkheden), begon het debat over het al dan niet verlenen van de vergunningen voor verbouwingen aan de piashuisjes van de heren Th. C. Dijksman uit Rotterdam en E. Grendel uit Gouda. Ondertrouwd: R. J. M. Barnes en E. Hoogendoom; D. Rooker en J. A. Rootert. week van 15 t/m 21 februari 1966 Geboren: Pietemelle, d.v. J. J. San ders en M. J. van den Berg; Johan Peter, z.v. W. Engel en J. E. A. van Veeen; Jan Kees, z.v. F. J. Helderman en M. J. S. Versloot; Marielle Johannna Petronella, d.v. G. J. J. Gerrits en P. M. Bedeaux; Jan, z.v. G. D. de Gier en A. C. van Eerbeek; Maria Geertruida, d.v. M. L. van Es en A. C. M. de Wit; Wouter, z.v. R. Zagt en B. J. Veld wachter; Ingrid Mariëtte, d.v. J. H. Bremmer en A. H. van der Weij Elsbeth Martine, d.v. E. J. van Beek en A. Ooms; JLTJ1 17»Ti. M. E. van der Kroef; aria Godefrida Eleonora, d.v. J. W. A. van der Lugt; van der Lugt en E. A. Elsenburg; Hans Alfons, z.v. M. van den Boomen en A. M. V. L. Bos. De voorzitter verklaarde het ver lenen van een vergunning aan de twee eigenaars niet verstandig te vinden, omdat beide huisjes in het kader van het saneringsplan Cen traal Plassengebied binnen enkele jaren ontruimd en geamoveerd dienden te zijn. Beide huisjes staan op gemeentegrond en de reclamanten hadden in ieder geval een compensa tie voor dit verlies gekregen in het bestemmingsplan ’’Sloene” dat ove rigens nog door de raad moet wor den vastgesteld. Het gemeentebe stuur wilde zich niet schuldig ma ken aan tweeslachtig beleid door aan de ene kant een vergunning te verlenen tot het doen van grote in vesteringen en aan de andere kant de bewoners over enkele jaren uit datzelfde huisje te zetten. Wethou der H. Verweij (ar) verklaarde naar aanleiding van het feit dat de eigenaars ondanks bovengenoemde bezwaren toch wilden verbouwen in de hoop dat de plannen nog wel en kele jaren zouden aanlopen: „we moeten die mensen tegen zichzelf beschermen.” De heer A. J. Prins (pvda) vond dat de vergunning maar moest wor den verleend. In de privaatrechter lijke vergunning had hij gelezen dat de eigenaars hun huisjes goed moes ten onderhouden en nu mocht dat inééns niet. De heer A. Macdaniël (vvd) dien de zelfs een motie in waarbij de ver gunning werd verleend voor de tijd van tien jaar. Deze motie die in druiste tegen het plan Centraal Plassengebied kreeg slechts stem, die van de indiener zelf. De raad besloot na een uitgebreid pleidooi van burgemeester Quarles van Ufford de vergunning niet te verlenen. Wél zouden enige beschei den verbeteringen mogen worden aangebracht. De raadsleden Prins en A. v. d. Wal (kvp) waarschuwden er wel voor dat men niet alleen de kleine piashuisjes op deze manier zou behandelen en de bungalows, etc. niet. ”Als zou blijken dat de belan gen van de man met de kleine beurs op die manier worden behartigd dan vindt u mij op uw pad,” ver klaarde de heer Prins. De raad besloot vervolgens tot onbewoonbaarverklaring van het stellen van B en W om aan de rk- kleuterschool in Reeuwijk-brug kredieten beschikbaar te stellen voor de aanschaf van ontwikke- lings- en spelmateriaal en het aan brengen van een geyser in het schoolgebouw gingen zonder meer onder de hamer door. Ook de voor stellen tot het aanbrengen van TL- verlichting en de aanschaf van nieuw meubilair voor de rk-lagere school in Reeuwijk-dorp ondervon den geen weerstand. Vlot ging het ook bij de voorstel len tot verhoging van de vergoe dingen voor het personeel van de vrijwillige brandweer, die met 50% stegen. Voor-het laatst werden de vergoedingen herzien in 1962. De heer Prins merkte op dat het tijd werd dat er ook eens een studie De vragen die vele jongeren (en ook de aanwezige raadsleden van Moerkapelle en Benthuizen) op het forum afvuurden waren van uiteen lopende aard. De raadsleden waren vooral geïnteresseerd in het stand punt van de heer Van den Berg met betrekking tot de gemeenten met minder dan tweeduizend inwoners. Onlangs verklaarde de heer Van den Berg dat deze beter zouden kunnen worden opgeheven. De raadsleden waren het hier vanzelfsprekend niet mee eens (de beide burgemeesters trouwens ook niet). Burgemeester Van der Hooft con formeerde zich met het standpunt van de heer Heymans dat het niet altijd een bezwaar zou zijn als be paalde gemeentelijke aangelegen heden eerder in de publiciteit kwa men dan dat ze de raadsleden be reikten. De heer Van den Berg was daar echter een tegenstander van. De heer Heymans pleitte voor de aanstelling van een voorlichtings ambtenaar in de grotere gemeenten. Nadat nog vragen waren beant woord over de woningbouw, etc. sloot burgemeester Keyzer deze ge noeglijke bijeenkomst. Hij overhan digde elk der forumleden een boe kenbom ■^**7*$

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 2