SPAAS voor I Jaarverslag Kempkes Meubelen gematigd optimistisch Proloog speelde uitverkochte zaal IS succes Directie verontrust over stijging meubelimport in Nederland GaatuzichVERLOVEN? Vakkundig toneelspel oogstte veel Loonkosten stegen 77 pCt in vijf jaar Slagzin leverde echtpaar De Kok vijf tiendaagse reis Majorca op De Rijnstreek 20 jnar geleden: nu DESIREE CONSTANT DESIREE Zwem bad actie Bij aankoop van een paar VERLOVINGSRINGEN bieden wij u uw VERLOVINGSFOTO in lijst aan CONSTANT Voor beroep bedankt Meubelexport en import Weekblad voor Waddinxveen PvdA- groslijst definitief vastgesteld Pagina 3 ook in Badstoffen nergens overtroffen! Markt 16 Gouda 1 Horloger A A G E N Juwelier Ez. VER1IEY Modernisering na brand Minder spanning op arbeidsmarkt It WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART 24 MAART 1966 WADDINXVEEN miljoenen in REEUWIJK Vrydag 22 maart 1946: ZEVENHUIZEN MOERKAPELLE BIOSCOPEN TE GOUDA EXPOSITIES op- op (deze foto kunt U voor onze rekening bij een der plaatselijke fotograven laten maken). Vanaf 29 maart exposeert Annemarie Schooneveldt uit Waddinxveen wand kleden en tekeningen. Deze expositie onder auspiciën van de Kunststich ting Waddinxveen is geopend tijdens de normale openingsuren van de win kels, dus ook op vrijdagavond. Tot en met 31 oktober: Beeldententoonstelling in het War- naarplantsoen te Waddinxveen. De Ned. Hervormde Zondags school „Markus 10 14” zal op 5 april vijftig jaar bestaan. Zaterdag 6 april hoopt men dit feest in een samenkomst te herdenken. per stuk bij de initiatiefnemer g Jac. Hogendoorn, A. v. Solm- Spaarvarkens: Bij de café’s, restaurants en andere Vrijdag 25 maart: Bejaardenmiddag, geref. veren.geb., aanvang 14.30 uur. Propaganda-avond „Concordia” voor de jeugd geref. veren, geb., aanvang 19.00 uur. Zaterdag 26 maart: Herv. Jeugdmeeting, in Wijkgebouw, Esdoornlaan, aanvang 19.45 uur. Ruilbeurs „De Paddestoel”, clubhuis Lijsterbesstraat, aanvang 14.00 uur. Dinsdag 29 maart: Feestavond Volksonderwijs, in geref. veren.gebouw, aanvang 20.00 uur. Opening expositie Annemarie Schoo neveldt, Boekhandel Veldwijk, aan vang 20.15 uur. Woensdag 30 maart: Clubavond WIK, aanvang 19.00 uur. Bejaardenmiddag, geref. veren.geb., aanvang 14.30 uur. Donderdag 31 maart: Literaire avond, zaaltje Boekhandel Veldwijk, aanvang 20.15 uur. Voorlichtingsavond Hengelsportver. Waddinxveen, geref. veren.gebouw, aanvang 20.00 uur. Vrjjdag 1 april: Jongerenbijeenkomst PvdA, De Unie, Kerkweg, aanvang 20.00 uur. Maandag 4 april: Openbare gymnastieklessen T.O.O.S., Jan Ligthartschool. Dinsdag 5 april: Openbare gymnastieklessen T.O.O.S., Jan Ligthartschool. Woensdag 6 april: Openbare gymnastieklessen T.O.O.S., Jan Ligthartschool. Vrijdag 8 april: Stroopwafelactie voor het Zwembad. Zaterdag 9 april: Stroopwafelactie voor het Zwembad. Woensdag 20 april: Bijeenkomst Ned. Chr. Vrouwenbond (lezing), in geref. veren.gebouw, aan vang 19.30 uur. Donderdag 24 maart: Feestelijk slot kooklessen voor man nen, Huishoudsch. ’Swanla,’ aanvang 20.00 uur. Vrijdag 25 maart: Klaverj asavond v.v. Groeneweg (ook voor niet-leden), Hotel Vos, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 26 maart: Contactavond Jong Volksonderwijs, in Hotel Vos, aanvang 19.30 uur. Contactavond Jong Volksonderwijs, Hotel Vos, aanvang 19.30 uur. Dinsdag 29 maart: Examens cursus Veilig Verkeer, Hotel Vos, aanvang 19.30 uur. Vrijdag 25 maart: Oprichtingsvergadering supporters vereniging Moerkapelle, clubhuis v.v. oerkapelle, aanvang 19.30 uur. Vrijdag 1 april: Prijsklaverjassen, in Dorpshuis, aan vang 19.30 uur. export 30,2 28,4 30,7 30,7 38,7 45,4 saldo 1,5 6,0 9,8 21,4 51,3 79,6 HET MEEST GESCHIKTE ADRES VOOR VERLOVINGS-GESCHENKEN Kerkweg 207 - Waddinxveen - telefoon 01828 - 2495 Een overgelukkig echtpaar De Kok (rechts) wordt gecomplimenteerd door de heer L. Dekker (midden) directeur van ’Onderling Belang’. Links de heer A. Brouwer sr. (foto Sjaak Noteboom) Blijkens het verslag is de omzet in 1965 minder gestegen dan in het jaar daarvoor. De binnenlandse omzet steeg met 7,3% tegen 15.5 in 1965. Voor de export waren deze cijfers respec tievelijk 17,5% en 39%. Na aftrek van de toegepaste prijsverhoging kan wor den gesteld dat de totale omzetstij ging 6% bedraagt. In 1965 kon de belangrijke stijging van de loonkosten slechts gedeelte lijk door een produktiviteitsverho- ging worden opgevangen. Volgens de directie was de verwachte rust op het loonfront na de sterke loonstij ging in 1964 vorig jaar achterwege gebleven en werd het bedrijf ook in 1966 alweer met verdere loonstijgin gen geconfronteerd. ’’Wanneer wij de kosten van loon plus sociale las ten voor 1961 op 100 stellen, dan constateren wij het hierna volgende verloop: 1961-100; 1962-133; 1963-115 1965-158 en 1966-177. In deze vijf jaar waarin de loonkosten dus met 77% zijn gestegen en waarin ook de materiaal- en andere kosten sterk zijn verhoogd, zijn onze prijzen met slechts 7% verhoogd” aldus de direc tie. Naar de mening van de directie zullen de grotere omzetten de kosten stijgingen in de eerstvolgende jaren meer van de middelen gaan vergen, dan vrijkomt uit de afschrijvingen en interne financiering. Een emissie van aandelen acht de directie in het thans bestaande beursklimaat een prachtische onmogelijkheid. Om toch de liquiditeit van het bedrijf op een zo hoog mogelijk peil te houden is daarom voorgesteld 5% van het di vidend in aandelen uit te keren, waardoor het geplaatste aandelen kapitaal met ƒ100.000 toeneemt tot 2.125.000. Uit de winst van ƒ560.636,82 (vorige jaar ƒ527.892,80) wil de directie het reservefonds aan vullen tot 100.000. WADDINXVE9N ’’Mijn vrouw en ik, we waren eigenlijk alweer bijna vergeten dat we aan die wedstrijd hadden meegedaan. Je stuurt zo’n kaart op en dan denk je er eigenlijk helemaal niet bij na dat je wel eens de eerste prijs zou kunnen winnen.” Deze woorden sprak donderdag middag de heer T. de Kok, bode op het gemeentehuis in Waddinxveen, toen hem en zijn vrouw in de win kel van de firma A. Brouwer biljet ten en reischeques voor een vijf- tiendaagse (vlieg)reis naar Majorca werden aangeboden door de heer B. Molekamp, adjunct-directeur van de Bester Verkoopmaatschappij uit Enschede. WADDINXVEEN Ds. Joh. Ver- welius, hervormd predikant, heeft voor het beroep naar Veenendaal bedankt. Zwemmen in behang: i Nieuw is de actie van de fa. P. j W. Kloet, die van 1 april tot en met 31 mei van iedere uit voor- raad geleverde en contant be- 1 taalde rol behang 10% zal af- staan voor het bouwfonds. WADDINXVEEN Een nagenoeg uitverkochte zaal. Dat stemde het bestuur van de Culturele Kring van Waddinxveen vorige week alleszins tot tevredenheid. Even tevreden wa ren de toeschouwers, die de Toneel groep Proloog aan het slot van het vorige week vrijdag in het Geref. Verenigingsgebouw uitgevoerde to neelspel ’’Moeders Dartele Jaren” een langdurige ovatie brachten. Schouwburg Bioscoop: vr. 20.15 uur, za. en zo. 19.00 en 21.15 uur, ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: „G-man Jerry Cotton” (18 jaar). Za. 15.00 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur: „De Coman- cheros” (14 jaar). De Geref. Jong. Vereeniging „Asaf” vierde Woensdagavond haar 77-jarig bestaan in een overvolle zaal van ’t ’’Cen trum”. WADDINXVEEN De totale omzet bij Kempkes Meubelfabrieken N.V. is in 1965 met ongeveer zes procent gestegen en de winst nam met ruim 32.000 toe tot 560.636. Dit blijkt uit het heden verschenen jaarverslag 1965 van het dit jaar zestig jaar bestaande Waddinxveense bedrjjf. Tijdens de hedenmid dag gehouden vergadering van aandeelhouders stelde de raad van commis sarissen de aandeelhouders voor op de gewone aandelen 9 dividend uit te keren, waarvan 5 in aandelen, alsmede een bedrag van 172 per oprichters- aandeel en 5 "/o dividend op prioriteitsaandelen. ’’Terwijl de totale uitvoer van houten meubelen overeenkomt met ongeveer tien procent van de totale Nederlandse produktie, bedraagt onze export dit jaar 26% van onze ei gen omzet (vorig jaar 24%). Wij kun nen door vormgeving en kwaliteit zo wel in het binnenland als bij export de concurrentie weerstaan,” aldus het verslag. Veel succes verwacht de directie van het nieuwe kastenprogramma Formule maatserie 60 en Formule ’’Technic”. Deze wanden passen goed in de nieuwe bouwmethode, daar zij kant en klaar op maat geleverd worden en geplaatst kunnen worden wanneer het bouwwerk geheel ge reed is. Het bedrijf is redelijk van orders voorzien en de directie vertrouwt in 1966 een omzet en resultaat te kun nen behalen die niet zullen achter blijven bij die van 1965. De brand, die op 20 oktober vorig jaar een deel van het fabrieksge bouw aan de Kerkweg vernielde had In de jaren 1960 tot en met 1965 ging de invoer van hou ten meubelen de export van dit artikel steeds meer over treffen. Aldus blijkt uit on derstaand overzicht, dat wij overnamen uit het jaarverslag van Kempkes Meubelfabrie ken N.V. over 1965. De getal len werden door ons afge rond. Ondanks het wat kleine toneel, waarop het gezellig door Bob Ver- straete ontworpen decor maar met moeite kon worden geplaatst, gaven de acteurs zich volledig aan het voor hen ongetwijfeld vermoeiden- de en temperamentvolle spel, dat van minuut tot minuut boeide en bovendien een nagenoeg ononderbro ken stroom lachsalvo’s uitlokte. Het verhaal draat rond een suc cesvol door Addie Lovell onder een schuilnaam geschreven boek over een reis door Thibet, dat zij echter van begin tot eind heeft gefanta seerd. Een Amerikaan, Fred Hay- ter (Bob Verstraete), die de reis werkelijk heeft gemaakt kan daar door het manuscript van een door hem geschreven boek nergens meer kwijt en zoekt de acteur van het verzonnen boek om genoegdoening te eisen. Bij dat alles spelen nog een rol Geoffry Martin (Ton van Otter- loo) de agent van Addie, die haar al vele malen tevergeefs zijn liefde heeft betuigd, en Julian Lassiter (gespeeld door Rob Milton) als een vroegere liefde van Addie. Tenslot te komt ook nog Dick Top als Tim Lassiter, neef van Julian Lassiter en verloofde van Rose Lovell, ten tonele. Fien Berghegge speelde als Addie Lovell de rol van de fantasierijke en moedige schrijfster, die voor de meest overwachte situatie altijd weer een oplossing wist te vinden, aanvankelijk zeer tot het ongenoe gen van haar door Ilona van Wijk gespeelde dochter Rose Lovell. Ogen schijnlijk was er een duidelijke te genstelling tussen de beide genera ties, die later eigenlijk helemaal geen tegenstelling bleek. Zaterdag 26 maart: Concert Chr. Gemengd Koor m.m.v. Ria Broer, veren.geb.-brug, aanvang 20.00 uur. Nationale plassehloop van Sportclub Reeuwijk, Notaris d’Aumerielaan, aanvang 15.00 uur. Donderdag 31 maart: Viering tienjarig bestaan Plattelands vrouwen Reeuwijk, veren.geb.-brug, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 2 april: Optreden Greetje Kerbergen, in de Ichthuskerk, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 9 april: Opening rk-jeugdhuis brug, aanvang 15.00 uur. In samenwerking met de Over hemdenindustrie Rex-alco uit Alme lo en de coöperatieve inkoopvereni- ging ’’Onderling Belang” uit Am sterdam organiseerde Bester dit jaar een slagzinwedstrijd voor de kopers van Rex-alco overhemden. De gelukkige prijswinnaar had zijn overhemd gekocht bij de firma Brouwer, die lid is van Onderling Belang en die nu de eer te beurt viel de prijsuitreiking te mogen organi seren. Nadat de heer A. Brouwer sr. de aanwezigen had verwelkomd voerde de heer B. Molekamp het woord. Deze sprak de hoop uit dat het echtpaar De Kok veel plezier van de prijs zou mogen beleven op het altijd zonnige Middelandse zee- eiland. De heer De Kok vertelde dat de eer eigenlijk zijn vrouw, mevrouw C. de Kok-Verduyn, toekwam. Zij adviseerde de slagzin: ”Bon-esta ...om te stelen” in te sturen. „Zelf heb ik er alleen maar een uitroep teken en een paar puntjes aan toe gevoegd,” aldus de prijswinnaar, die zich bijzonder ingenomen toonde met de prijs. ”We leven in een landje van mest en mist. Het zal bijzonder fijn zijn om ook eens aan een heerlijk strand in een warme zon te liggen.” Namens de overhemdenfabriek werd het woord gevoerd door de heer Th. Smits. Ook de heer L. Dek ker, directeur van Onderling Belang sprak de prijswinnaars toe. Vader en zoon Brouwer kregen ieder een aan steker aangeboden omdat het uitein delijk een klant was die de hoofd prijs in de wacht had weten te sle pen. De heer Brouwer sr. bood het echtpaar De Kok tenslotte een be drag onder couvert aan. ”Ik neem aan dat u voor de reis wel wat ex tra’s nodig zult hebben,” zei hij. Men is druk bezig met de fundeering voor het monu ment 1940-1945 op de hoek van de Kerkweg-Stationsplein Het Gedenkteeken is volgens ontwerp van den bekenden Rotterdamschen architect Sutterland. Alles zal in het werk worden gesteld dit mo nument gereed te hebben op de nationale feestdag 4 mei a.s. Door „Volksonderwijs” wor den pogingen aangewend tot oprichting van een openbare Kleuterschool. een schade van 300.000 tot gevolg, die door de verzekering werd ge dekt. De geleidelijke modernisering, die voor de komende jaren op het programma stond, moest nu ineens worden voltrokken. In dit bedrijfs- gedeelte worden de nieuwe For- mule-programma’s afgewerkt en ge monteerd. Wel heeft de modernise ring van het bedrijf aan de Kerkweg een vrij aanzienlijke capaciteitsver- hoging opgeleverd. Aan het eind van dit door Albert Abspoel geregisseerde blijspel, dat werd geschreven door Harold Brooke en Kay Bannerman, werden door het bestuur van de Culturele Kring bloemen aangeboden aan Fien Berghegge en Ilona van Wijk, die beiden vrijwel ononderbroken het toneel hadden gestaan. Voor 1966 ziet de directie zowel lichtpunten als schaduwzijden. Op nieuw wordt gewezen op de jaar lijks ongunstiger wordende handels- balans van meubelen. Terwijl deze in 1960 nog positief was bedraagt het tekort op deze handelsbalans nu echter al tachtig miljoen gulden. De directie vraagt zich af, of bij een teruglopende markt de buiten landse concurrentie bereid zal zijn het gewonnen terrein zonder weer stand prijs te geven. De concurren tie zou volgens een optimistische le zing zoveel terrein hebben kunnen winnen, omdat doe Nederlandse meu belindustrie over onvoldoende ar beidskrachten beschikte om aan de binnenlandse vraag te kunnen vol doen. Overigens heeft de directie de indruk, dat de spanning op de ar beidsmarkt iets is verminderd en de omzet werd in 1965 minder sterk be paald door gebrek aan arbeidskrach ten dan in het jaar daarvoor. Volgens het verslag past de toene mende import volkomen in het beeld van E.E.G., waarin het goederenver keer met buurlanden wordt verge makkelijkt door het vervallen van tariefmuren. De directie is echter verontrust door het feit, dat de ex- Portstijging in verhouding met de import slechts gering is. De oorzaken hiervan zijn gedeeltelijk te zoeken in het feit, dat bij export als regel geen betere prijs is te maken dan op de thuismarkt, terwijl de kosten en risico’s groter zijn. Ook doet zich daarbij de vraag voor, of men bij een eventueel teruglopende binnenland de vraag niet te laat is om nog een export op te bouwen. miiiiiiiiiiintiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiuiiiiiiiitiiinHiiniiiiiiiiiiiiiiHiiniiitiimiiiiiitiiiiiiiHiHiiiiHiu konden worden bereikt dan in het verleden. Onder de vele aanwezi gen bevond zich o.m. wethouder ir. J. P. H. Venema met echtgenote. gaimiiiuiB In de vorige week gehouden vergadering van den gemeen teraad heeft de heer Pille medegedeeld, dat er ook te Waddinxveen een afdeeling van de Partij van de Arbeid is gesticht en dat in den raad tot deze partij behooren de heeren Schouten, Van Egdom, Pille en Wormmeester. Alle cijfers guldens import 28,7 34,4 40,5 52,1 90,0 125,0 WADDINXVEEN Alle aangeslo tenen op het per 1 januari jl. ge vormde drink waterleidingbedrijf „De Rijnstreek” hebben dezer dagen ontvangen de ’’Voorwaarden voor aansluiting en waterlevering van het waterleidingbedrijf De Rijn streek”. In zestien pagina’s wordt de aangeslotenen uitvoerig verteld, welke rechten en plichten zij hebben. Zoals bij de meeste overheidsbedrij ven komt het er op neer, dat er vooral voor de aangeslotenen zeer veel plichten zijn en dat het bedrijf nagenoeg geen risico’s loopt. In de voorwaarden wordt ook het tarief vermeld, zijnde het vastrecht van 24 per jaar en een kubieke meterprijs van dertig cent. Voorts zijn o.m. ook zes verbodsbepalingen opgenomen, waaraan de afnemers zich hebben te houden. Een van de ze bepalingen zegt: ”Het is aan de af nemer verboden water te verspil len”. Op zichzelf een volkomen ac ceptabele verbodsbepaling in een land, waar zo zuinig met goed drink water moet worden omgesprongen en waar de kosten om zuiver drink water uit de leidingen te krijgen, steeds hoger worden. Anderzijds vragen wij ons echter af, wie de wa- terverspilling komt constateren en wat onder waterverspilling wordt verstaan. Daarover wordt in de voor waarden nl. met geen woord gerept. Overigens is het een goed initiatief van het waterleidingbedrijf om alle aangeslotenen deze overzichtelijk sa mengebundelde voorwaarden te doen toekomen, waardoor iedereeen pre cies weet, waaraan hij of zij toe is. WADDINXVEEN Na de herbe- rekening is nu de definitieve kandi datenlijst van de Partij van de Ar beid afdeling Waddinxveen voor de komende gemeenteraadsverkiezing vastgesteld. De heer P. de Bruyn heeft zich niet meer beschikbaar gesteld zodat de lijst nu uit veertien personen bestaat, te weten: 1. P. Lips (aftr.). 2. A. H. van Gent (aftr.) 3. T. Lammertse, 4. M. Boere, 5. L. Vleggeert. 6 Mevrouw G. C. van ’t Slot-Kwaak, 7. S. Pille (aftr.), 8. drs. K. de Groot, 9. W. G. de Meer, 10. A. Hey, 11. C. M. P. van Vuuren, 12. Mevrouw A. Oudendijk - Pille, 13. J. de Heer, 14. A. van Borsselen. Ook deze avond kwamen de on langs aangeschafte toneelschijnwer- pers, die op afstand kunnen worden bediend bijzonder goed van pas, waardoor veel betere lichteffecten miiniiiiiiM WADDINXVEEN De vol- j gende activiteiten ten bate van het bouwfonds voor het nieuwe zwembad staan op het programma: Zwemmen in behang: ipril of zaterdagochtend 9 j >41 K44 TT TJ s pakjes stroopwafels aan van i I Ballpoints: In niet minder dan dertien kleuren met de opdruk „Bouw mee aan het nieuwe zwembad J van Waddinxveen” kunt u ballpoints bestellen voor 1.50 gelegenheden o+4 Ö"P de heer Versloot jr. spaarvar- 1 kens neergezet met het op- - j schrift: „Voor het nieuwe zwembad”. Scheermesjes: Sigarenmagazijn A. v.d. Krans, Kerkweg 175, heeft toegezegd voor ieder pakje scheermesjes, dat de komende weken wordt verkocht een kwartje af te dragen voor het zwembad- bouwfonds. Stroopwafels: Leden van de Zwemclub „De Gouwe” bellen op vrijdagavond 8 ap.ll „1 1.1.- Z april bij U aan en bieden U pakjes stroopwafels aan van g goede kwaliteit, waarvan de netto opbrengst is bestemd voor i het zwembadfonds. 1 straat 31, tel. 2520. enkele zijn onlangs op initiatief van

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3