van in voor Het grote doel Boodschappen doen nieuwe zwembad Nerveuze en agressieve sfeer in vergaderig Raad ging akkoord met uitbreiding gemeentehuis voor twee ton I 8 8 8 I 8 I I i g i g g i i I l I I i 1 I Fran« i ■I Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Uw protest heeft geholpen, meneer! Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen ’Hart van Holland’ Op Goede Vrijdag zullen onze kantoren GESLOTEN zijn Coöperatieve Raiffeisenbank Goede Vrijdag 8 april a.s. is het kantoor GESLOTEN Paul, Robbie en Notaris van der Most Renee „WADDINXVEEN” ia s van Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda MAKELAARS TAXATEURS Mr. Opticien J. Grit Camp Vuist op tafel VAN EEUWEN Slopen Onuitvoerbaar Onaangenaam Brandbelnet Vervolg op pag 3 1 J Sé w i f 21e JAARGANG - Nr. 1082 DONDERDAG 7 APRIL 1966 vervolgens door de heer P. H. Kroes (VVD). Bi REIS- EN PASSAGEBUREAU (Ingezonden mededeling) Vredefeest 28-30 (Ingezonden mededeling) WADDINXVEEN (foto Sjaak Noteboom). alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank Regenjassen worden langerl Korte Tiendeweg 12, Gouda telefoon 01820 - 3033 (7 huizen vanaf de Markt) (verschijnt elke donderdag) toe alle- al lever- gemaakt die geld Korte Tiendeweg 2 - GOUDA telefoon 01820 - 3504 Voor iedere reis het beste advies! Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Kleiweg 108, telefoon 01820-6033 (naast Kleiwegbrug) ’s Maandags xijn de opticiens de gehele dag GESLOTEN. WADDINXVEEN Weinig moeite had de Waddinxveense raad vorige week donderdagavond met een voorstel van B. en W. om achter het gemeentehuis een houten gebouw neer te zetten ter uitbreiding van de secretarie. Unaniem was men van mening, dat die uitbreiding als iets onontkoombaars moet worden gezien. Of de oplossing voor het ruimtegebrek moet worden gezocht in een tydelijk houten gebouw werd door enkele raadsleden betwijfeld. Ten eerste door de heer Mulder (SGP), die liever een stenen gebouw zou zien, maar niet zei waarom, en bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90 V. taxatiewaarde Deze vond een bedrag van twee ton voor een houten gebouw onaan vaardbaar. In een permanent ge bouw zag hij meer. Dat zou over een aantal jaren, wanneer het nieu we raadhuis gereed is, altijd meer waard zijn. Hij deed de suggestie de secretarie in een huis onder te brengen, dat zijn waarde blijft be houden. Mode voor Herenl KLEIWEG 6 - GOUDA en berichten tot ”Nu breekt mijn klomp!” riep de heer Van der Hooft gepikeerd uit, toen de heer H. Huizer (Herv. Kies- ver.) namens de bouwcommissie verklaarde niet akkoord te kunnen gaan met een voorstel tot verkoop van gronden in Groenswaard voor bouw van honderdtwintig eenge zinswoningen en zesenzeventig ga rages. In de gegeven omstandighe den was er, zo meende de bouwcom missie, meer behoefte aan premie- en woningwetwoningen. Volgens de burgemeester kon dit niet in de ver gadering van de bouwcommissie zjjn besproken, want er was hem niets van meegedeeld (commissie vergadering plegen door een ambte naar te worden bij gewoond, zodat de voorzitter nog vóór de raadsverga dering op de hoogte kan zjjn van eventuele problemen). De heer P. Lips (PvdA) bracht op heldering. Hij zei in de commissie vergadering te hebben gesteld als voorzitter en als lid van de Partij van de Arbeid voorstander te zijn van de woningwetbouw. Volgens de burgemeester had ech ter ook de PvdA-fractie bij de alge mene beschouwingen toegezegd het ratioplan (waarbij in de betrokken woningen wordt voorzien) te zullen aanvaarden. ”Dat moet u dan nu ook doen?” zei de heer Van der Hooft, die daar aan toe voegde, dat ingevolge zijn belofte bij de realise ring van Groenswaard II aandacht zal worden besteed aan de woning wet- en premiebouw. De heer Lips deelde echter mee zich van dit beleid te willen distan tiëren, waardoor hij volgens de bur- YV/ij zijn in ons leven gewend dikwijls zijpaden te bewandelen om een W of ander doel te bereiken. „Kwestie van politiek”, betogen we dan verontschuldigend als er aanmerkingen op worden gemaakt. Het leven eist immers, dat we handig zijn en over de nodige souplesse beschikken? Een les, welke Pasen ons leert is, dat grote doelen ook te bereiken zijn zonder handige compromissen, zonder dat er water in de wijn wordt ge daan. Maar daartoe moeten op deze wereld offers worden gebracht, die dikwijls het uiterste vergen. De mens moet zich dan losmaken van zijn egoïsme, zoals Christus dat moest, toen Hij het kruis verkoos boven de nederlaag tegen het kwaad. Hij heeft zijn grote doel bereikt. Ten kosten van Zijn leven, dat Hem na de overwinning echter terug werd geschonken. Met het wereldbeeld van 1966 voor ogen moge het kruis ons inspireren om ons ook een ideëel doel te stellen, waarvan de vervulling slechts mogelijk is zonder compromis. Daarin kan voor ons alleen de overwinning op de dood liggen. Want het materialisme, dat ons steeds meer in zijn greep krijgt, laat ons geestelijk reeds sterven, terwijl ons lichaam, maar dan doelloos, nog leeft. Franse Wijn DO MAINES St. CY PRIEN rood, wit, rosé, per magnum 4.25 SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL ZUIDKADE 3 TELEFOON 2105 W addinxveen feestdagen als Pasen en Pinksteren zijn rustpunten in ons bestaan die F ons even de tijd gunnen om stil te staan bij de grote vragen van het leven, waaraan we in de jacht van iedere dag voorbijgaan. Een van die vragen, die dikwijls tot ons komen is: waartoe leven wij? Wat is de diepe betekenis van onze aanwezigheid op aarde als mens. Welk doel is daarmee gediend? Wat zijn er slechts weinig mensen om ons heen van wie we kunnen zeggen: kijk, die mens bereikt het doel dat hij zich heeft gesteld, wanneer we tenminste geringe zaken van materiële betekenis daartoe niet rekenen. Slechts zeer weinigen leven voor een ideaal van universeel belang. Ons egoïsme staat altijd op de voorgrond. Slechts een enkeling kan zich ver heffen boven de belangensfeer van het eigen ik. Tijden van grote woelin gen, oorlogen en revoluties inspireren de mens soms tot een levensdoel dat een dienende functie heeft. We hebben dat van nabij meegemaakt in de bezettingstijd. Maar nu de wapens weer rusten, zinken we terug in een levenshouding van egocentrische gezapigheid. Nederlandse mannen pro testeerden tegen de él te korte regenjassen. En kijk, de regenjassen zijn dit jaar een stuk langer. Voort aan géén natte knieën meerl Wij hebben een in teressante collectie van deze nieuwe regenbescher- mers nü in voorraad! Veel niet te lichte kleuren. Veel met bijzonder mooie twee kleurige voering. Kom klj- kenl Abonnementen: 1.53 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3.86 per half jaar. Advertentietarief: 0.13 per mm-regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aanvraag. Een voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het slo- en van enkele panden aan de Wil- helminakade wekte de verbazing van de WD-fractie. Namens de de ze fractie vroeg de heer J. H. Mol, waarom dat krediet 4.900,werd gevraagd, terwijl de panden toch al gesloopt waren. De burgemeester verdedigde zijn beleid door te zeg gen, dat de sloper daar toch een maal bezig was, en derhalve tegen een betrekkelijk gering bedrag de panden kon afbreken. Tijd om de raad om toestemming te vragen was er niet geweest. De burgemeester betreurde het, dat in het preadvies van dit voorstel was nagelaten te vermelden, dat de werkzaamheden inmiddels al waren uitgevoerd. Overigens kon hij niet begrijpen, dat men bezwaren had tegen een beleid, dat besparing van kosten tot gevolg heeft gehad. De heren Mol en Kroes, en ook de heer D. Uitbeyerse (Herv. Kies- ver.) vonden het echter onjuist een besluit te moeten nemen over iets, waaraan toch niets meer te veran deren was. Derhalve stemden zij tegen. gemeester in strijd met zijn eigen toezegging handelde. Bij de gebruikelijke vraag van de burgemeester, of er nog iemand over dit voorstel, volgens welk de gron den in Groenswaard voor 1.314.000,aan de N.V. Bouw team Groenswaard zouden moeten worden verkocht, wilde spreken of stemmen, volgde een stilte, waarop de slag van de hamer het raadsbe sluit bezegelde. Als een echo van de hamerslag dreunde toen de vuist van de heer Lips op de tafel neer. Boos riep hij uit tegen het voorstel te zijn. Deze luidruchtige demonstratie liep op niets uit, want de heer Lips was te laat met zijn reactie, aldus de bur- meester. Over en weer volgden toen nog enkele hatelijke opmerkingen, waarbij de heer Van der Hooft de heer Lips zelfs een schoen toezegde om daarmede, net als Chroetsjef des tijds op tafel te slaan. ”Een stenen gebouw betekent straks slopen,” zei voorzitter burgemeester C. A. van der Hooft ”Een houten ge bouw is verplaatsbaar en kan dan nog dienst doen als school, vereni gingsgebouw of oefenlokaal.” Hij zei, dat het College ook wel dege lijk had overwogen, wat de heer Kroes nu voorstelde: een gewoon huis. Maar die oplossing, op grote afstand van het raadhuis, zou het in dienst nemen van een derde gemeen- tebode vereisen. Daar is veel geld mee gemoeid. Bovendien zou er veel tijd verloren gaan met het heen en weer gaan van ambtenaren van en naar het gemeentehuis voor con ferenties. ’’Onuitvoerbaar”, noemde de burgemeester het voorstel van de heer Kroes. De heren Mulder en Kroes zeiden tenslotte niet akkoord te gaan met het voorstel. Inzenden van advertenties dinsdagmiddag 12 uur. In een vrij hoog tempo werkte de raad zich door de agenda heen: bin nen anderhalf uur waren de meer dan twintig punten afgehandeld. Wellicht kwam dat door de wat nerveuze, onaangename en zelfs lichtelijk agressieve sfeer, die de vergadering kenmerkte. Paul Dekker zit thuis in de lichte woonkamer van het huis aan de P. C. Hooftstraat en vertelt zyn verhaal aan de „meneer van de krant”. Het is niet alleen Pauls verhaal, maar ook dat van zyn vriendje Robbie Aalsma en zyn zusje Renee. Paul en Robbie zjjn allebei acht jaar, en Renee is zeven jaar. „We hebben een hele poos achter elkaar boodschappen gedaan voor andere mensen en die gaven ons dan een fooitje en dat deden we in een potje dat we thuis hadden staan. Voor het zwembadwant ik zwem erg graag en m’n zusje en Robbie ook. En toen myn moeder op haar verjaardag een rysttafel had klaargemaakt, hebben we ook aan de gasten geld gevraagd voor het zwembad en die hebben er ook wat in gedaan.” Dat is heel het simpele ver haal van Paul, maar wy von- De raad gaf zijn fiat aan een serie voorstellen met betrekking tot een wijziging van de gemeenschappelij ke regeling inzake het geneeskundig schooltoezicht, een wijziging van de wedden der wethouders, een verho ging van de presentiegelden der raadsleden, het verlenen van een subsidie 440,voor een tijdens de sportweek te organiseren school- sportdag (de heer Mulder was tegen dit voorstel) en het verlenen van een krediet voor de aanleg van een nieuw brandbelnet. Vierduizend gulden gaat het kosten om een nieuw alarmeringssysteem aan te leggen voor de leden van de brandweer. Het huidige systeem is gebleken niet meer voldoende bedrijfszeker te zijn. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. Weekblad voor Waddinxveen - BI TJet Paasfeest stelt ons, in een jaargetijde van hernieuwend leven, het JL1 voorbeeld van Jezus Christus, die als man van vrede leefde voor één groot universeel doel, dat uitrijst boven alle andere idealen: de verlossing van de mensheid uit zijn positie van schuldenaar tegenover zjjn Schepper. De mens is niet in staat om zich tegenover God te rechtvaardigen. Hij stapelt immers ongerechtigheid op ongerechtigheid, omdat telkens weer zijn eigen egoïstische belangen zijn idealisme doorkruisen. Daarom ook is de persoon van Jezus Christus meer dan mens alleen. In Hem scholen krachten waarover het gewone schepsel niet beschikt. Maar zijn gehele leven was daarbij ook gericht op het grote doel, dat Hij zich realiseerde sinds Hij rondtrok door het Joodse land: de strijd tegen het kwaad, dat uit de mens voortkomt en hem telkens weer overmant. den het belangrijk genoeg voor de voorpagina. De actie voor de bouw van het zwem bad staat of valt met het al dan niet nemen van initiatie ven door allerlei mensen en instellingen. In deze krant hebben wy tot nu toe steeds uitgebreid gewag van alle activiteiten opbrachten. Het waren tot nu maal gróte mensen, den de kleine mensjes reeds een flinke bijdrage aan de dertig mille die tot nu toe in de kas van de Stichting Vrienden van het Zwembad vloeiden. Dit is het eerste initiatief van kinderen. Zaterdag brachten zij het met bood- schappen-doen opgespaarde bedrag naar de secretaris van de Stichting, de heer A. P. de Graaff. Het bedrag doet er niet zoveel toe. Het gaat om het hartverwarmend initiatief van een paar kinderen, die koude, hagel, sneeuw, regen en wind hebben getrotseerd om boodschappen te doen. En het geld dat zij daarmee verdien den ging in het potje en niet naar de snoepwinkel. ’’Waarom hebben jullie het gedaan, Paulen” is een vraag waarover het jochie niet lang hoeft te denken: ”Ik zwem graag en er is hier nog geen zwembad”. Paul, Robbie en Renee deden het niet voor de gemeenschap, zoals al die gro tere mensen. Maar zy beseffen wel degelijk dat straks ook andere kinderen in „hun zwembad kunnen zwemmen. En dat vinden ze leuk. Daar om zijn ze met hun zwembad actie in het klein begonnen in januari, en gaan er nog mee door ook. Paul en Renee Dekker wo nen nog maar een jaar in Waddinxveen. Paul haalde in zijn vorige woonplaats Haarlem zijn zwemdiploma en was wat teleurgesteld toen er in Waddinxveen geen zwem bad bleek te zijn. Daar moest iets aan gedaan worden, vond hij.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 1