numifl JWarfcu.s 10:14 vierde het PA4SKAARTEK Voor maximale capaciteit I zeventigjarig bestaan aan Kempkes aan de top met nieuw kastwandsysteem Jt i J I Belasting op lijfrenten Groenswaard in Raad van State Twee aubades op Koninginnedag I Boekh. Veldwijk Zwem bad actie 1 Speciale regeling Flora Nova Citosa Viering van Koninginnedag Dorpshuis in 1965 klein nadelig saldo WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART Pagina 4 4 - l F*' Passage* DE KERKEN NODIGEN ERRES I Reeuwijk Moerkapelle DOKTERSDIENSTEN 1 -* Waddinxveen Zevenhuizen 7 april 1966 ERRES TURBONETTE n.m. I NIEUW ZWEMBAD... KOOP SIROOPWAFELEN =2 nu 1 •V i .o 1 1 1 WADDINXVEEN De vol gende activiteiten ten bate van het bouwfonds voor het nieuwe zwembad staan op het programma: VRIJDAG EN ZATERDAG SIROOPWAFELENVERKOOP VOOR ZWEMBAD NIEUW ZWEMBAD... KOOP SIROOPWAFELEN Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: Goede Vrijdag: n.m. 7.30 uur: ds. Poot, van Woerden Eerste Paasdag: v.m. 9.00 uur: ds. J. Kooien nun. 6.45 uur: ds. Biesbroek van Vlaardingen 2e Paasdag, maandag 11 april: v.m. 9.30 uur: ds. Vroegindeweij van Katwijk Zwemmen in behang: Nieuw is de actie van de fa. P. W. Kloet, die van 1 april tot en met 31 mei van iedere uit voor raad geleverde en contant be taalde rol behang lO°/o zal af staan voor het bouwfonds. i bij de Rotterdam, Remonstrantse Kerk: Goede Vrijdag: run. 7.00 uur: ds. T. Maer van Woerden Eerste Paasdag: v.m. 10.00 uur: ds. B. Brak van Wassenaar A 1 S I l I F 1! v d h k e keerd door hun leiders en leidsters die zorden dat het niet al te roeze moezig werd. Chr. Afgescheiden Gemeente: Goede Vrijdag: n.m. 7.00 uur: ds. A. P. Verloop Eerste Paasdag: v.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop n.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop Tweede Paasdag: v.m. 10.00 uur: ds. A. P. Verloop woensdag 13 april: geen dienst Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie -KERKDIENSTEN K. KERK Herv. Ichthuskerk: Goede Vrijdag: n.m. 7.30 uur: ds. J. Kooien Eerste Paasdag: v.m. 10.30 uur: ds. J. Kooien n.m. 5.00 uur: ds. den Hartogh van Bodegraven Herv. Kerk van Sluipwijk: Goede Vrijdag: n.m. 7.30 uur: ds. J. Enkelaar Eerste Paasdag: v.m. 10.00 uur: ds. J. Enkelaar n.m. 6.30 uur: ds. J. Enkelaar Geref. Kerk a.d. Brug: Goede Vrijdag: n.m. 7.30 uur: ds. J. Kapteijn Eerste Paasdag: v.m. 10.00 uur: ds. J. Kapteijn n.m. 6.30 uur: ds. J. Kapteijn Gebouw ’Rehoboth’ in de Tempel: donderdag 14 april, n.m. 7.30 uur: ds. van der Ent Braat, van Monster Ned. Hervormde Kerk: Goede Vrijdag: n.m. 7.00 uur: ds. A. Boertje n.m. 7.00 uur: ds. C. Molenaar Eerste Paasdag: v.m. 9.30 uur: ds. A. Boertje n.m. 6.30 uur: ds. C. Baas van Nieuwerkerk a.d. IJssel Tweede Paasdag: v.m. 9.00 uur: Paaszangdienst o.l.v. ds. A. Boertje, m.m.v. J. Waarden burg (orgel), C. van Etten (trompet) en Y. Pars (solozang). Geref. Gemeente: Eerste Paasdag: v.m. 9.30 uur: ds. C. Molenaar n.m. 6.30 uur: ds. C. Molenaar Tweede Paasdag: v.m. 9.30 uur: ds. C. Molenaar Rooms Katholieke Kerk: Parochiekerk H. Petrus en Paulus, Reeuwijk-dorp Zondag 7.30 - 9.00 - 10.30 u.: H. Mis. In de week 8.15 en 19.30 uur (behalve dinsdagavond) R.K. Kerk Reeuwjjk-brug, Onbevlekt Hart van Maria: In de week: dinsdag en vrijdag om 7.45 en 19.30 uur. g kiMiiiuiiiniimiiiiiHiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiw^^ ,9i g Stroopwafels: Leden van de Zwemclub „De Gouwe” bellen op vrijdagavond 8 april of zaterdagochtend 9 I april bij U aan en bieden U pakjes stroopwafels aan van I goede kwaliteit, waarvan de I netto opbrengst is bestemd voor g het zwembadfonds. WADDINXVEEN Met een door Kempkes Meubelfabrieken ontwik keld nieuw kastwandensysteem staat het bedrijf thans aan de top. Dat bleek uit een tijdens de vorige week gehouden algemene vergade ring van aandeelhouders gedane di- rectiemededeling. Hoewel de kos tenstijgingen niet meer door prijs stijgingen kunnen worden opgevan gen, was de directie toch niet pes simistisch gestemd. Deze gecombineerde biljetten zul len ook verkrijgbaar zijn Cebuto-reisbureaüx in Ro‘ Den Haag en Leiden. Het is gebleken dat men in brde kring niet op de hoogte is van het feit dat de levensverzekeringsmaat schappijen sinds 1 januari jl. ver plicht zijn belasting en eventueel pre mies voor sociale verzekeringen (A.O.W. e.d.) in te houden op Ijjf- rente-uitkeringen. Bovendien moe ten degenen die lijfrente-uitkeringen ontvangen in verband hiermede de zgn. werknemersverklaring voor de loonbelasting invullen, opdat de maatschappijen kunnen berekenen hoeveel moet worden ingehouden. Deze verplichting bestond reeds ten aanzien van pensioenuitbetalingne. WADDINXVEEN Tijdens een openbare zitting van de Raad van State op donderdag 12 mei zal het door de gemeente Waddinxveen bij de Kroon ingestelde beroep worden behandeld tegen het uitblijven van een goedkeuring door de provincie van het uitbreidingsplan Groens waard II, dat naar de mening van de Waddinxveense autoriteiten niet los kan worden gezien van het wel goedgekeurde plan Groenswaard I. Tal van lijf rentetrekkers zullen dus voortaan minder in contanten ontvangen dan volgens de polis ver schuldigd is. Dat zij in verband hiermede een werknemersverklaring moeten invullen, heeft bij veel lijf- renteniers verwondering gewekt, aangezien zij geen werknemer zijn. Deze verklaring is echter noodzake lijk omdat de levensverzekerings maatschappijen anders niet aan de bij de wet opgelegde verplichting kunnen voldoen. Indien de lijfrentenier reeds van dezelfde levensverzekeringmaat schappij een pensioen ontvangt, die nen de inhoudingen te worden bere kend op basis van het totaal van lijfrente en pensioen. De ingehouden bedragen komen voor verrekening met een eventuele aanslag in de in komstenbelasting in aanmerking. De inhouding heeft alleen betrek king op lijfrenten. Zij heeft niet plaats wanneer het gaat om andere periodieke uitkeringen, zoals erfren- ten en opvoedingsrenten. Inhouding van belasting heeft evenmin plaats als het een lijfrente betreft, die ver schuldigd is aan minderjarige per sonen of wanneer de lijfrente-uitke- ring beneden een bepaalde grens ligt. Tussen de organisatoren van de „Flora Nova” en de streekvervoer- oïiderneming Citosa is een regeling getroffen, waarbij men tegen gere duceerde prijs vanuit elke gemeente in het vervoergebied van Citosa in de bussen een gecombineerd biljet kan kopen, dat recht geeft op bus- vervoer heen en terug plus toegang tot de bloemententoonstelling. Hervormd wijkcentrum Bethel: (Jan Willem Frisoweg) Eerste Paasdag: v.m. 9.30uur: ds. J. van Drenth van Ede n.m. 5.00 uur: ds. Joh. Verwelius Evangelisch Molukse Kerk: (in Bethel, J. W. Frisoweg) v.m. 11.30 uur: ds. P. Fader Maleise dienst van Schoonhoven Gereformeerde Kerk: Goede Vrijdag: n.m. 8.00 uur: ds. B. Koekkoek Eerste Paasdag: v.m. 9 en 10.30 uur: ds. B. Koekkoek n.m. 6.30 uur: ds. J. Snoey Hervormde Immanuëlkerk: Goede Vrijdag: 7.30 uur: dr. A. van Haarlem Eerste Paasdag: v.m. 9.30 uur: dr. A. van Haarlem mm. 7.00 uur: ds. J. H. Bogers van Alphen a.d. Rijn Pasen: St. Victorkerk: 7.15 en 9 uur gelezen H. Mis; 11 uur plechtige Hoogmis; 19.00 uur plechtig Lof. St. Petruskapel: 8 en 9.30 uur gelezen H. Mis; 11.15 uur plechtige Hoogmis; geen avondmis. Tweede Paasdag: St. Victorkerk: 7.15, 9 en H uur ge lezen H. Mis; geen Lof. St. Petrskapel: 8.30 en 11.15 uur ge lezen H. Mis; geen avondmis. WADDINXVEEN Voor de vie ring van Koninginnedag op zaterdag 30 april a.s. staan dit jaar twee aubades op het programma, ’s Och tends om negen uur komen de leer lingen vanaf de derde klassen der lagere scholen, van de Ulo,scholen en van de Huishoudschool bijeen op het schoolplein van de Willem van Oranjeschool aan de Oranjelaan. Op hun weg naar de school en tij dens het défilé ha afloop van de au bade zullen de muziekverenigingen Concordia en Voorwaart^, de drum band De Cormula’s en de drum bands van de Goudse padvinders en padvindsters de scholieren begelei den. Aan de onder leiding van de heer H. J. Egbers staande aubade verleent deze keer Concordia muzi kale medewerking. Omstreeks tien uur is het verza melen geblazen voor ongeveer 1700 kinderen van de kleuterscholen en van de eerste en tweede klassen der lagere scholen. Zij gaan wederom begeleid door de beide muziek korpsen en drie drumbands in op tocht vanaf het Stationsplein van de Kerkweg en de Juliana van Stol- berglaan naar het Koninging Wil- helminaplein waar zij hun eigen aubade hebben. Na afloop van de beide aubades worden aan de kinderen de tradi tionele versnaperingen uitgereikt, die worden verzorgd door de Oranje vereniging, die tevens met de orga nisatie van de aubades is belast. MOERKAPELLE Het Oranje- comité te Moerkapelle heeft wederom plannen ontworpen voor het op ge paste wijze vieren van de verjaar dag van Hare Majesteit de Koningin op 30 april a.s. Evenals het vorige jaar zal er ook dit jaar weer geld worden ingezameld. Het organise ren en houden van feestelijkheden met inbegrip van de tractatie van de jeugd, vraagt veel geld, en het Oranje-comité verkrijgt die gelden slechts uit een openbare inzameling en uit gemeentelijke subsidie. De inzameling wordt ook weer gehouden met gesloten enve lopjes en wel in de week van 12 tot en met 16 april a.s. De burgemeester beveelt deze col lecte hartelijk aan. De directie heeft namelijk grote verwachtingen van het nieuwe kast wandensysteem, dat naar maat kan worden geleverd. In enkele andere landen, met name de Verenigde Sta ten en Duitsland worden dergelijke systemen al geruime tijd met succes toegepast, zowel bij de woningbouw als bij de bouw- en inrichting van kantoren. Het kastwandensysteem is zodanig opgezet, dat met in serieproduktie vervaardigde elementen kast- en scheidingswanden voor woningen, en kantoren kunnen worden ge maakt, die aangepast kunnen wor den aan de beschikbare ruimte. Ook de indeling van de kasten is met standaardelementen geheel naar ei gen keuze te regelen. Tijdens de eind deze maand in Brussel te hou den Internationale Jaarbeurs zal Kempkes de eerste in serie vervaar digde kastwanden exposeren. Tijdens de vergadering Zei de di recteur Ht. Kempkes, dat de omzet op het ogenblik weliswaar enkele procent achter ligt bij die van de zelfde periode van het vorige jaar, maar dat er alle kans is, dat deze achterstand nog wordt ingehaald, de Qruin GOUWE 1O1 Ds. Joh. Verwelius hield een ope ningstoespraak waarin hij zijn blijd schap uitsprak over het feit dat zo veel ouders waren gekomen om te delen in de vreugde van hun kinde ren. Nadat ds. Verwelius psalm 48 had voorgelezen verwelkomde hij ds. W. Vroegindewey van Katwijk, voorzitter van de Nederlands Her vormde Zondagsschoolbond. Vervolgens zongen de kinderen een lied met het thema: ”Eens brachten moeders de kinderen tot Jezus.” Ds. Vroegindewey gaf in een her denkingsrede een meditatie over Ps. 48 10: ”O God! wij gedenken uwer weldadigheid in het midden Uws tempels.” Is er reden tot vreugdebe toon op een avond als deze? Moet er niet veeleer geklaagd worden over de weinige vruchten van het Bijbel- onderwijs? Wat blijft er van de zon- dagsschoollessen hangen? Hoe ont wikkelt zich de jeugd in onze tijd? Wat laten onze opgroeiende kinde ren zien van hetgeen ze in hun jon ge jaren hebben geleerd? Zij die zo alleen weten te klagen, doen tekort aan Gods Woord dat juist in deze Psalm een loflied aanheft en op wekt om te gedenken de zegeningen van de Bron van alle vreugde! Niet ons werk, niet het werk van de lei ders en leidsters, maar in Gods werk moet geroemd worden. 70 jaren is dit werk in zwakheid gedaan en het is een eenvoudig werk. Maar voor onze kinderen kan het nooit een voudig genoeg! Jezus riep de kleine^ kinderen tot zich, terwijl de discipe len hen wilden beletten de Heiland lastig te vallen. Het grote mensen werk wordt door velen als het meest belangrijke beschouwd en dat is fout! Met een boeiende peroratie om het zondagsschoólwerk met ge bed en gaven te steunen, eindigde Ds. Vroegindewey. De kinderen zongen nog vol toe wijding: ”Er gaat door alle landen” en het personeel van de Zondags school bracht ook nog enkele liede ren ten gehore, waarna Ds J. R. Cu- perus met dankgebed sloot. In het jeugdgebouw „Het Anker” was gele genheid om het bestuur te felicite ren. Op deze receptie verschenen velen van de ouders en talrijke be langstellenden. Als herinnering aan dit jubileum ontvingen alle leerlingen een fraai zilveren lepeltje met daarop de naam en embleem van de Zondags school en een heerlijke zak met al lerlei versnaperingen. Scheermesjes: Sigarenmagazijn A. v.d. Krans, Kerkweg 175, heeft toegezegd voor ieder pakje scheermesjes, dat de komende weken wordt verkocht een kwartje af te dragen voor het zwembad- 1 bouwfonds. 3 i MOERKAPELLE In de gister avond gehouden vergadering van de Verenigingsraad te Moerkapelle werd aan de orde gesteld het ver- slag van de Kaskommissie, uitge bracht in verband met de door het Accountantskantoor Alb. Zaal te Zoetermeer opgestelde financiële jaarstukken. Daaruit bleek, dat het gebouw en de inrichting daarvan per 31 decem ber 1965 op de balans voorkomen voor respectievelijk 96.618,63 en 1.500,of in totaal 98.118,63. De afschrijving op het gebouw is gelijk aan het bedrag, dat op de geldlening is afgelost. Het nadelig saldo is per 31 decem ber 1965 gestegen tot f 2.812,56. Aan de gemeente Moerkapelle moet in totaal nog worden afgelost op de vaste geldlening een bedrag van 90.556,72, en op de tijdelijke geldlening een bedrag van 10.000. De exploitatie sloot over 1965 met een nadelig saldo van 340,24. Witte Donderdag: 's Middags om 4 uur in kerk en kapel een H. Mis bijzonder voor kinderen, ’s Avonds om 8 uur in de St. Victor kerk een plechtige geconcelebreerde Avondmis, ter herdenking van de in stelling van de heilige Eucharistie. Aansluitend aanbidding van het Al lerheiligste tot 10 uur. Goede Vrjjdag: ’s Middags om 3 uur in de St. Petrus kapel lezing van het Lijdensverhaal met gebed en samenzang. Ballpoints: In niet minder dan dertien kleuren met de opdruk „Bouw g mee aan het nieuwe zwembad van Waddinxveen” kunt u ballpoints bestellen voor f 1.50 per stuk bij de initiatiefnemer ’s Avonds om 8 uur in de St. Victor kerk plechtige avonddienst ter ge dachtenis van het lijden en sterven van onze Heer. Paaszaterdag: ’s Avonds om half elf in de St. Vic torkerk plechtige Paaswake ter vie ring van de Verrijzenis van de Heer en onze mede verrijzenis in het heilig Doopsel Jac. Hogendoorn, A. v. Solm- straat 31, tel. 2520. voor 2j kg wasgoed met motor 200W/2800 RPM A krachtig voetrem buitenmantel van wit gemoffeld staalplaat. Voorzien van het allernieuwste’ op modem droogtechnlsch gebied. Afm.57 cm hoog, 36i cm in doorsnee. slechts^l of zindercontdntstorting 18 maal ƒ.10.97 WADDINXVEEN In de Brug- kerk bij de hefbrug is gisteravond met groot enthousiasme een her denkingsbijeenkomst gehouden ter gelegenheid van het zeventigjarig bestaan van de Nederlands her vormde zondagsschool Markus 10 14 Het middenschip was bjjna ge heel gevuld met ongeveer 400 jon gens en meisjes, leerlingen van de zondagsschool. Zjj werden geflan- (zondag 3 april 1966) - WADDINXVEEN: dokter J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, Waddinxveen, telef. (01828) 2979. BLEISWIJK-ZEVENHUIZEN (beide Paasdagen): J. Tol, arts, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, telefoon (01892) 500. REEUWIJK: beide Paasdagen, 10 en 11 april: dokter J. v.d. Goot, telef. (01829) 2254 zodra de weersomstandigheden beter worden. De directeur achtte het voorts een goed teken, dat er bij de; export een relatief sterkere stijging is waar te nemen dan bij de afzet pp de bin nenlandse markt. De aandeelhouders konden zich verenigingen met de in het jaarover zicht gedane voorstellep, om van de 9 procent dividend 4 procent in con- tanten en 5 procent in contanten of aandelen uit te keren, p.e heer J. F. Faubel, die aan de beurt was om als commissaris af te treden, werd met algemene stemmen herkozen. r z Goede Vrjjdag en Pasen 1966 Nederlands Hervormde Kerk: Goede Vrjjdag: n.rm 7.30 uur: ds. Schuurman van Schoonhoven Eerste Paasdag: vjn. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius n.m. 6.30 uur: ds. J. R. Cuperus Tweede Paasdag: v.m. 9.30 uur: ds. H. Koudstaal van Oudshoorn Hervormd Wjjkgebouw.Esdoornlaan: Eerste Paasdag: v.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus n.m. 6.30 uur: ds. J. van Drenth van Ede van Waddinxveen’ Spaarvarkens: Bij de café’s, restaurants en enkele andere gelegenheden zijn onlangs op initiatief van de heer Versloot jr. spaarvar- kütls neergezet met het op-; schrift: „Voor ‘het nieuwe zwembad”. Huishoudelijk Voorlichting s-Centru m Ned. Hervormde Kerk: Goede Vrjjdag, 8 april 1966: n.m. 7.30 uur: ds. W. F. van der Staat 1ste Paasdag, zondag 10 april: v.m. 10.00 uur: ds. W. F. van der Staat n.m. 7.00 uur: ds. H. van den Akker van Rotterdam Kapel aan de Rotte: Goede Vrijdag: geen dienst. lste Paasdag, zondag 10 april: v.m. 10.00 uur: ds. J. Pronk van Rotterdam n.m. 7.00 uur: ds. W. F. van der Staat Gereformeerde Kerk: Goede Vrjjdag, 8 april 1966: n.m. 7.30 uur: ds. J. Bos lste Paasdag, zondag 10 april: v.m. 9.30 uur: ds. J. Bos n.m. 6.30 uur: ds. J. Bos Veren. Vrjjzinnig Hervormden: Goede Vrjjdag, 8 april 1966: n.m. 7.30 uur: ds. A. Kalis, v. Boskoop lste Paasdag, zondag 10 april: v.m. 10.30 uur: ds. H. H. van Hylcke- ma Vlieg, van Den Haag

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 4