Elsevier’s Handboek voor moeder en kind Baby en kinderverzorging Boekhandel VRLDWIJk Onze mening Kinderen vertellen Zaterdag 16 april de Bijbel OUD PAPIER ACTIE Boekhandel Veldwijk voor ons zwembad lazjjÜai Epiloog Proloog Kring INSINUATIES Klelwegz/Gouda tei.32121 IN HET KORT Oudekranten voorzwembad f 13.50 f 9.90 Financiële positie Dorpshuis moeilijk Aagje Pop bij Culturele Al meteen grote belangstelling voor de kermis Speciale dienst tgv. afscheid dsJ.R. Cuperus Ook Koekoek lonkt naar raadszetel 1/ Jaarvergadering Oranjevereniging WONINGINRICHTING] Geen verandering hij SGP/Herv. Gr. vastgestelde gezamenlijke kandida tenlijst van de Hervormde Kiesver eniging en de Staatkundig Gere formeerde Partij voor de aanstaan- staande gemeenteraadsverkiezingen is ten opzichte van de vorige maal weinig verandering gekomen. De SGP/Herv. Groepering heeft in de raad drie zetels. De lijst ziet er als volgt uit: samengesteld door Kinderarts f 14.90 B. SPOCH voor Passage Verhalen uit het oude- GESPEIHLISEERH in STLILMEÜBELO Passage Jonge filatelisten krijgen misschien aid. Waddinxveen Uitvoering door De Snarenplukkers Oranjelaan maand dicht voor verkeer Schietwedstrijden tijdens Paasdagen Jon geren bij eenkomst Partij v. d. Arbeid feL,v. schoolkinderen en geïllustreerd door kinderen uit Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland. en nieuwe testament, verteld door Nederlandse Mevr. Dr. H. UFLaCHER, Z’huizens bedrijf op de beeldbuis Pagina 8 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART Collecte Kinderbescherm. Sterke jongens hl ma M w W W W :-J I I I I 14 april 1966. het hun Zaterdag worden ze gehaald. Oude kranten zyn geld waard. We bouwen er een zwembad mee. Oude kranten zijn geld waard. We bouwen er een zwembad mee. Bewaart oude kranten tot zaterdag Ze zjjn geld waard voor ’t zwembad Sterke jongens die zaterdag ochtend willen meehelpen kun nen zich om 9 uur melden op het Koningin Wilhelmlnaplein by de heer Labohm. U kunt meehelpen de actie snel te laten verlopen door de oude kranten vast by de voor deur klaar te zetten. Een en ander bleek uit het finan cieel jaaroverzicht van de kascom missie, dat daarbij terzijde werd ge staan door een Zoetermeers accoun tantskantoor. WADDINXVEEN Met ingang van woensdag zal de Oranjelaan op de hoek by de Kerkweg voor een perio de van vier weken afgesloten zijn voor alle rij verkeer. De verbinding met de Noordkade bestaat geduren de die periode uit de route Kerkweg- Prinses Beatrixlaan-Willem de Zwij- gerlaan. De Oranjelaan wordt afgesloten in verband met de uitvoering van rio- leringswerkzaamheden. Zaterdag worden ze gehaald. ZEVENHUIZEN Onder de par tijen die de nodige formaliteiten hebben vervuld voor het mogen voe ren van een naam tijdens de aan staande gemeenteraadsverkiezingen heeft zich ook de Boerenpartij ge schaard. De kandidatenlijsten van de onderscheidene partijen dienen vóór 19 april 1966 te zijn ingeleverd. By WSE zullen de paaseieren wat zwaar op de maag gelegen hebben. NSV profiteerde daarvan en ver sloeg de Waddinxveners met cyfers die dan wel niet als eieren zo groot waren, maar die toch ook een moei- lyk te verteren paasgerecht bleken. Nee, dan Be Fair, dat nog geen last van eieren kon hebben eenvou dig omdat Pasen nog moest komen... en Jodan Boys in het zand deed byten. Van de vier clubs uit het Goudse hebben de Waddinxveners zich nog niet eens oneervol gedragen gedurende deze competitie met een derde plaats van onder. De derby RCV-Waddinxveen werd door ons voorzichtig op een zege voor R.C.V. gehouden. ”Wat voor zichtig? Niks voorzichtig,” zeiden de Verheulmannen (tegenwoordig ook Leylandmannen) en zy boorden een zestal doeltreffende gaten in de Waddinxveen-defensie. Genoeg voor een klinkende zeg... In het Dorpshuis zal een fontein tje worden aangebracht waardoor het mogelijk zal worden de voeten te wassen na afloop van de zaal- training door de voetbalclub en de volleybalvereniging. Het zal uiter aard ook ten behoeve van de gym nastieklessen gebruikt kunnen wor den. De vereniging zullen de beno digde materialen beschikbaar stellen. WADDINXVEEN Met oude kranten een zwembad bouwen. Dat is het uitgangspunt voor de oud-papieractie, die zater dagochtend wordt gehouden ten bate van het bouwfonds voor het zwembad. Vanaf 9 uur ’s ochtends ryden vrijwil ligers met vrachtauto’s de ge meente rond. WADDINXVEEN Gebrek aan vergaderruimte is er de oorzaak van geweest dat de Jeugdafdeling van de Nederlandse Vereniging van Postzegelverzamelaars afdeling Bos koop haar bijeenkomsten in het ver volg in Waddinxveen zal moeten houden. Men is erin geslaagd de be schikking te keygen over een lokaal naast de kleuterschool aan de Jan Willem Frisoweg dat voor dit doel uitstekend geschikt is. Het afdelingsbestuur wil van deze kans gebruik maken om ook de jonge filatelisten uit Waddinxveen in de gelegenheid te stellen deze maande lijkse bijeenkomsten bij te wonen. Het is bij voldoende interesse de be doeling dat men komt tot de oprich ting van een jeugdafdeling in Wad dinxveen (leeftijd van twaalf tot 21 jaar). De heer T. Schouten, Amalia van Solmsstraat 29 in Waddinxveen is gaarne bereid belangstellenden wat meer over de aard van zijn ver eniging te vertellen. Voorts is men op de bijeenkomsten in het clublo kaal altijd welkom. De vergaderin gen worden gehouden op elke derde maandag van de maand en duren van half acht tot negen uur ’s avonds. WADDINXVEEN In verband met het afscheid van ds. J. R. Cu perus per 1 mei aanstaande zal op donderdag 28 april in het Hervormd wijkgebouw aan de Esdoomlaan een afscheidsbijeenkomst worden gehouden. Op zondagavond 1 mei zal ds. Cuperus in een speciale dienst afscheid nemen van zijn ge meentenaren. Er zullen op verzoek van de predikant geen toespraken worden gehouden. Groeneweg moest de harde wer- kelykheid weer eens onder ogen zien en na een succesvolle reeks ontmoe tingen met waarlyk niet te onder schatten tegenstanders bleek Stol- wyk toch een tegenstander van dui- delyk betere allure met een stand vastiger moreel. Waddinxveen-zondag kwam in de wedstrijd tegen Moordrecht met bijzonder eervolle resultaten uit de bus. De bijzonder productieve geel zwarten zijn nu in theorie alleen nog maar in te halen door de hekke- sluiters Lekkerkerk en Haastrecht. Het gebouw en het interieur komen op de balans voor voor bedragen van respectievelijk 96.618 en 1500. Van de vaste geldlening van de gemeente Moerkapelle staat nog open 90.556,72 terwijl ook nog 10.000 van een tijdelijke lening dient te worden afgelost. De voorzitter van de stichting deelde mede dat hij naar aanleiding van de moeilijke financiële positie van het Dorpshuis een ge sprek had gehad met het gemeente bestuur. Men zal alsnog proberen een uitweg te zoeken voor de pro blemen. bn MOERKAPELLE De Mandoline club ”De Snarenplukkers” houdt op vrijdag 15 april a.s. haar jaarlijkse uitvoering in het Dorpshuis. Het programma, dat onder leiding staat van de heer H. Stamps uit Gouda, bestaat behalve het musiceren van De Snarenplukkers zelf uit het op treden van het familieorkest Van der Wel, het accordeonduo De Janelli’s, de opvoering van het toneelstukje ’’Jonas weet 't wel”. Daarna volgt een verloting. Tot besluit van de feestelijke bijeenkomst bestaat ge legenheid tot dansen op muziek van ’Mama’s Sorelli Boys’ uit Bergschen- hoek. ÏAe actie met fondswerving voor U de bouw van het nieuwe zwem bad is volgens insinuerende tongen een overbodige zaak. De bouw van dat bad wordt niet bespoedigd door de actie, aldus diezelfde tongen. Wij weten niet wat die tongen bezielt en waarom men een zaak van zulk een algemeen belang als het zwembad zou willen dwarsbomen. We willen ons daarin ook verder niet verdiepen. Het feit dat er zoveel mensen op de achtergrond werkend bereid zijn om tijd en energie beschikbaar te stellen om deze actie tot een succes te ma ken, spreekt eigenlijk voor zichzelf. Als zij niet overtuigd waren van de mogelijkheden zouden ze hun krachten ongetwijfeld voor andere doelen inzetten. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid heeft voor aanstaande vrij dagavond een bijeenkomst belegd voor alle Waddinxveense politiek geïnteresseerde jongeren in café De Unie aan de Kerkweg. Tijdens deze bijeenkomst zal het woord worden gevoerd door de heer D. Mol, gewes telijk bestuurder van de Federatie van Jongerengroepen in de Partij van de Arbeid. Alle jongeren tot dertig jaar zijn op deze avond van harte welkom. De aftredende bestuursleden J. Breedijk, J. Brouwer en K. J. van den Heuvel werden zonder meer herkozen. MOERKAPELLE Tijdens de vo rige week gehouden jaarvergade ring van de Moerkapelse Vereni gingsraad is gebleken dat de jaarre keningen over 1965 van het Dorps huis sluiten met een nadelig saldo van 2812,56. Het exploitatie-tekort over datzelfde jaar bedroeg ruim 340,—. WADDINXVEEN Tijdens de dinsdagavond gehouden algemene jaarvergadering van de Oranjever eniging „Waddinxveen” in café De Sport aan de Kerkweg is het pro gramma voor Koninginnedag be sproken. WADDINXVEEN De bekende voordrachtskunstenares Aagje Fop komt op vrijdag 22 april a.s. naar Waddinxveen waar zy in het kader van de culturele avonden van de Culturele Kring Waddinxveen in het gereformeerd verenigingsge bouw een declamatie-avond zal ge ven. Aanvang 20.30 uur. De verrassende come-back van Ammerstol heeft beide topploegen in de afdeling Gouda het afgelopen paasweekeinde parten gespeeld. De inhaalwedstryd van A.S.V. tegen Nieuwkoop eindigde wel zeer ver rassend ten gunste van de Ammer- stollenaren, die het twee dagen daarna niet minder goed deden te gen Moerkapelle, dat ook een veer moest laten (en tegelykertijd weer een punt uitliep). Moerkapelle-zaterdag zit duide lijk in de lift naar boven en daar zyn we blij om. Het was weer een nederlaag tegen WDS, maar een wel zó kleine voor Moerkapelse begrip pen dat zich voor de toekomst hoop voller perspectieven beginnen af te tekenen. MOERKAPELLE De uitslagen van de tijdens het paasweekeinde gehouden schietwedstrijden van de schietvereniging „Moerkapelle” luiden als volgt: Ere-afdeling: 1. E. Breedijk, 2. C. Uithol, 3. M. Wondergem, 4. H. Wondergem, 5. H. Breedijk. Afdeling A: 1. M. Over- beeke, 2. J. Uithol, 3. A. van Ooster- brugge, 4. W. Koole, 5. J. Verschoor. Afdeling B: 1. W. Boevée, 2. G. de Graaf, 3. J. van Helden, 4. P. Wisse, 5. B. Breedijk, 6. D. Hertog. Afdeling C: 1. C. Overbeeke, 2. N. Breedijk. WADDINXVEEN Van donderdag 21 april tot en met donderdag 28 april zal ook in Waddinxveen weer de jaarlijkse nationale collecte voor de Kinderbescherming worden ge houden. Volgende week komen wij hier nader op terug. De interland Nederland-België (niet op tv) is er de oorzaak van dat veel voetbal in onze en ook andere regionen niet te zien zal zijn. Slechts een beperkt aantal wedstrijden vindt doorgang in het kader van het inhaalprogramma en dan nog wel op ietwat ongezette tijden. Heeft tijd om op zondagmiddag van twaalf tot kwart voor twee naar een wedstrijd te gaan kijken? De bel voor de laatste ronde luidt voor Be Fair dat als laatste tegen stander van dit seizoen Piershil ont vangt. De laatste klap zal deze maal niet de volle daalder waard zijn ver wachten we, maar veel zal de uit slag toch niet meer uitmaken. WSE krijgt Soccer Boys op de thee, herstel... voor het middageten en zal niet wéér in de fout gaan. Het zou al te schandalig zijn om nu van een drager van de rode lantaarn nog klop te krijgen. Bovendien is er een derde plaats om voor te knokken. By de zaterdagvoetballers zien we met spanning het duel Moerkapelle- RCV tegemoet. De eer aan RCV la tend hebben we toch de sterke hoop dat Moerkapelle ook hier weer een eervol resultaat zal weten te be halen, ofschoon we RCV hoger aan slaan dan WDS, dat overigens een bezoek brengt aan... Waddinxveen om de strijdbijl op te nemen tegen het zaterdag-team van de geelzwarten. Als Moerkapelle met 2-1 kan verliezen dan moet Waddinxveen toch niet ver van een zege kunnen blijven... De feestelijkheden wijken weinig af van de in voorgaande jaren gebrui kelijke evenementen. Behalve de aubades ’s morgens zal er in de mid daguren weer een motorcross wor den gehouden op het land van de heer Van Tol aan het Noordeinde en zal er ’s avonds op het Koningin Wil- helminaplein een feestprogramma zijn, waaraan twee orkesten medewerking zullen verlenen. Nadat voorzitter H. K. van der Loo de bijeenkomst, die slechts wei nig leden trok, had geopend was het de beurt aan secretaris D. van der Starre die het jaarverslag voorlas. Daaruit bleek dat de Oranjevereni ging een zeer actief jaar achter de rug heeft. Er waren drie extra feesten die de nodige organisatie be hoefden (verloving Prinses Beatrix, bevrijdingsfeest en koninginnedag). Dan was er uiteraard ook op 10 maart het grote tienerfeest in de veilinghal ter gelegenheid van het huwelijk. Dat de vereniging financieel wat veren heeft moeten laten lijdt geen twijfel. Desalniettemin kon penning meester M. Heemskerk gunstige ge luiden laten horen met betrekking tot de financiële positie van de ver eniging. De aftredende bestuursleden D. van der Starre en A. Toor werden beiden herkozen. ZEVENHUIZEN Tot veler verrassing was het onderdeel Nederland van het televisie programma Internationaal Agrarisch Nieuws, dat op eerste paasdag werd uitge zonden, geheel gewyd aan het bedryf van de heer K. Olie man aan de Zuideinde in Ze venhuizen, waar men kom kommers en andere tuinbouw- gewassen volledig automa tisch sorteert. Hetzelfde be- dryf was al vaker op televisie, nl. vorig jaar toen men een nieuwe methode voor het wit kalken van de ramen van de kassen introduceerde; spuiten per vliegtuig. Zoals bekend gaat ds. Cuperus de Nederlands Hervormde gemeente in Waddinxveen verlaten vanwege het bereiken van de vijfenzestigjarige leeftijd. 1. H. Huizer (aftr.), 2. H. Mulder (aftr.), 3. D. Uitbeyerse (aftr.), 4. J. Blaauwendraad, 5. C. de Bas, 6. G. Huizer Azn., 7. S. P. Bax, 8. G. van Tilburg, 9. W. Burger Tzn. en 10. A. Heiningen. WADDINXVEEN Ondanks de kou was er woensdagmiddag al met een bij de opening van de kermis aan de Jan Dorrekenskade een grote menigte van jeugdige belangstellen den op het kermisterrein te vinden. De kleintjes zochten onmiddellijk hun weg naar de draaimolens die in ruime mate vertegenwoordigd zijn, terwijl de interesse der oudere jeugd meer uitging naar de botsautootjes en de zweefmolen. Veel meer was er trouwens gistermiddag nog niet in actie; de kansspel-attracties gingen voor het merendeel pas in de avond uren in actie. Het ziet er wel naar uit dat de kermis ook de komende dagen, vooral als het weer wat beter wordt veel belangstelling zal gaan trekken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 8