Asaf voor capaciteit Goede uitvoering zangkoor bijna lege kerk I Voor 15 maximale 159o" Zeminto 3 in Zevenhuizen op 12, 13 en 14 mei aanst. LINDSAY ONTHARDERS Silvia’ Zevenhuizens vierduizenste r wethouderswedden en Nieuws I) Deze week collecte Kinderbescherm Ledenvergadering Volksonderwijs Receptie en feest tgv derde lustrum I8oo: looo, 18^o: 2o«>o9 1941: 3ooo, 1906: loon. 19^8 5ooo Doe-het-zelf-show in Moerkapelle uit Reeuwijk I I I Begroting in raadsvergadering Zevenhuizen NV in Zevenhuizen Waddinxveen Zwem bad actie Lezing Ds. Verwelius voor „E. O.’* Jong Volksonderw. gaat op excursie Pagina 10 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART i Zevenhuizen Moerkapelle 1 J E KERKE BURGERLIJKE STAND DOKTERSDiENSTEN I Reeuwijk ERRES 1 van Schoonhoven i 1 HUISHOUDING Geslaagde uitvoering W. BIESTERFELD Co (NEDERLAND) N.V. J I s Waddinxveen De vol- j f^ende activiteiten ten bate g van het bouwfonds voor het nieuwe zwembad staan op het g programma: 21 april 1966. (zondag 24 april 1966) per stuk bij de initiatiefnemer j rnRunta ERRES TURBONETTE V M Remonstrantse Kerk: Geen dienst. Ongekende voordelen met onthard water: Geld- en tijdbesparing Geen ongerief Helderder was Als regenwater zo zacht REEUWIJK: dokter J. v. d. Goot, tel. (01829) 2254 Jac. Hogendoorn, A. v. Solm- straat 31, tel. 2520. j gewezen wethouders, hun weduwen en wezen. Herv. Kerk van Sluipwijk: v.m. 10 uur: eerw.hr D. G. v. Hoeven van Benthuizen n.m. 6.30 uur: ds. J. Enkelaar Geref. Kerk a.d. Brug: v.m. 10.00 uur: ds. J. Kapteijn n.m. 6.30 uur: ds. J. Kapteijn Rooms Katholieke Kerk: Parochiekerk H. Petrus en Paulus, Reeuwjjk-dorp Zondag 7.30-9.00- 10.30 u.: H. Mis. In de week 8.15 en 19.30 uur (behalve dinsdagavond) R.K. Kerk Reeuwijk-brug, Onbevlekt Hart van Maria: - In de week: dinsdag en vrijdag om 7.45 en 19.30 uur. Hervormd wijkcentrum Bethel: (Jan Willem Frisoweg) v.m. 9.30 uur: ds. H. Stolk van Scheveningen n.m. 5.00 uur: ds. Joh. Verwelius Gereformeerde Kerk: v.m. 8.45 - 10.45 uur en n.m. 6.30 uur: ds. B. Koekkoek Hervormde Immanuëlkerk: v.m. 9.30 uur: ds. G. de Ru van Rotterdam n.m. 7.00 uur: dr. A. van Haarlem Oud Geref. Gemeente, Zuidkade 158: donderdagavond 28 april, 7.00 uur: ds. van Prooien, van Grafhorst Chr. Afgescheiden Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop n.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop Herv. Ichthuskerk: v.m. 9.30 uur: ds. v.d. Leun van Workum n.m. 5.00 uur: ds. J. Kooien Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: v.m 9.30 uur: ds. J. Kooien n.m. 6.45 uur: ds. v.d. Leun van Workum Veren. Vrijzinnig Hervormden: n.m. 6.30 uur: ds. A. Donker van Stolwijk Ned. Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: n.m. 6.30 uur: ds. A. Boertje Geref. Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. C. Molenaar n.m 6.30 uur: ds. C. Molenaar Kapel aan de Rotte: v.m. 10.00 uur: ds. E. H. Kalkman van Maassluis Gereformeerde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. J. Bos n.m. 6.30 uur: ds. J. Bos (zondag 24 april 1966) WADDINXVEEN: dokter C. A. de Geus, Pr. Beatrix- laan 6, telefoon (01828) 2676. Ned. Hervormde Kerk: v.m. 10.00 uur: ds. W. F. van der Staat n.m. 7.00 uur: ds. W. H. den Ouden van Rotterdam (Hillegersberg) ZEVENHUIZEN: W. H. Verduyn den Boer, arts, Koord einde 21, Zevenhuizen, tel. (01802) 409 I gum I F Het vrouwenkoor zong na de pau ze ’’Zondagmorgen” en ’’Gebede”, terwijl het gehele koor ”Gij, die naars van Hem” ten gehore bracht. "Kom nu met zang” heten de liede ren, die na het solo optreden van de iiuiiiiinMiiniiiiwiiiiiiiniiiniiiuiiniiiiiiiiiiiniiiuuiiniiiinuiiniii^ Hervormd Wjjkgebouw, Esdoornlaan: v.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus n.m. 6.30 uur: ds. H. Jongerden Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius n.m. 6.30 uur: ds. J. R. Cuperus Oud-papier: Zaterdagochtend 23 april wordt het tweede deel van de oud- papieractie gehouden. Vracht auto’s rijden rond om oude kranten huis aan huis op te halen. Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie R.K. KERK Kerkdiensten op zondag: St. Victorkerk, Zuidkade: H. Missen om 7.15, 9.00 en 11.00 uur St. Petruskapel, J. W. Frisoweg: H. Missen om 8.30, 11.15 en 17.30 uur Kerkdiensten in de week: St. Victorkerk: iedere dag een H. Mis om 7.45 uur, woensdag 20.00 uur en vrijdag 7.00 uur St. Petruskapel: een H. Mis dinsdag 7.45 uur, donderdag 20.00 uur en zaterdag 9.00 uur. Ballpoints: In niet minder dan dertien kleuren met de opdruk „Bouw j mee aan het nieuwe zwembad g van Waddinxveen” kunt u ballpoints bestellen voor 1.50 s ZEVENHUIZEN De algemene jaarlijkse ledenvergadering van de afdeling Zevenhuizen van Volkson derwijs, die vorige week woensdag door omstandigheden geen door gang vond is thans vastgesteld op dinsdag 26 april a.s. in café Hof van Holland, aanvang 19.45 uur. Na afloop van het huishoudelijk gedeel te blijft men nog enige tijd op wat genoeglijker wijze bijeen. belastingconsulent hebben opgericht vennootschap Meubelen GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: paar rode kinderhand- schoentjes; verzekeringplaatje van Solex; bruine portemonnaie met inh.; boodschappentas; zwarte nylon hand schoen; bruine nylon handschoen; judobroek. Verloren: damesrijwiel; groene auto ped; lijst met gegevens van centrale verwarming; bruine portemonnaie; rode kinderwantjes; rode portemon naie met inh.; bankbiljet; blauw-wit kinderfietsje; rode portefeuille met inhoud. ZEVENHUIZEN Ter afsluiting van de viering van het vijftienjarig bestaan van de Jongerengroep van de Hollandse Maatschappij van Landbouw afdeling Zevenhuizen wordt op zaterdag 23 april in Hotel Vos voor leden en genodigden een ’Tiroler avond’ gehouden. Het fees telijke programma wordt geheel door eigen leden verzorgd. Deze feestavond begint om acht uur; van kwart over zeven tot acht uur reci pieert de jarige afdeling. duizendtal reeds binnen 12J jaar zal zijn bereikt. De heer Van ’t Verlaat stak zijn vreugde over het bereiken van deze mijlpaal niet onder stoelen of ban ken. Hij sprak de hoop uit dat het echtpaar De Jong de nieuwe inwoon ster zouden opvoeden tot een waar dig staatsburgeres. Voorts wenste de burgemeester Silvia toe dat zij zich in haar latere leven een goede plaats in de maatschappij zal weten te veroveren. Namens het gemeente bestuur bood de heer Van ’t Verlaat vervolgens een spaarbankboekje aan waarop honderd gulden of 21 cent per inwoner is ingelegd. ’’Eenmaal tot de jaren des onderscheids gekomen zijn de,” zei de burgemeester, ”zal dit aan denken er toe kunnen bijdragen Sil via te vertellen wat zich rondom haar geboorte heeft afgespeeld.” De bijzonder verraste vader hoor de vervolgens het voorlezen door de gemeente-secretaris van de geboorte akte aan en keerde nadat hij nog door de aanwezigen was gefelici teerd terug naar huis, waar hij zijn nog steeds nietsvermoedende vrouw, mevrouw J. P. de Jong-de Wit, het heuglyke nieuws kon mededelen. Ook Zevenhuizens burgervader en de gemeente-secretaris brachten een bezoek aan de Klinkhamerweg om hun gelukwensen aan mevrouw De Jong persoonlijk aan te bieden. WADDINXVEEN Maandagavond 25 april aanstaande om 8 uur zal ds. Joh. Verwelius spreken voor de Geref. gespreksgroep ’Evangelie Opdracht* en de Jonge Kerk-groep Immanuël kerk over het onderwerp: „De plaats van de Gereformeerde Bond in tie Ned. Hervormde Kerk”. Alle led.en van beide groepen worden opgeroe pen deze avond bij te wonen. Over win uw vooroordelen en kom; stellig zullen deze avond vele misverstanden uit de weg geruimd kunnen worden. Beide besturen rekenen erop dat vele van hun leden present zullen zijn. MOERKAPELLE In het kader van de internationale wedstrijd ’’Naaldprinses van Europa 1966” wordt op dinsdag 26 april in het Dorpshuis in Moerkapelle een show gehouden van zelfvervaardigde da meskleding. Alle dames die de afge lopen maanden bij de firma Wed. Bac Zoon in Moerkapelle stof hebben gekocht en daar zelf iets van hebben gemaakt kunnen dat tijdens deze show komen laten zien. De jury die de werkstukken beoordeelt, zal aan de beste ”doe-het-zelfster” een prijs toekennen ter waarde van 750 gulden. De tweede prijs heeft een waarde van honderd gulden. Deze modeshows worden op vijf tien plaatsen in ons land gehouden. De finale zal plaats hebben op 7 mei a.s. in Hotel Krasnapolsky in Am sterdam. De winnares gaat op 18 juni naar Baden-Baden (Did) waar zij als ’Naaldprinses Nederland’ de eer van ons land hoog gaat houden. wordt ook een vermaakscentrum in gericht waar men naar hartelust zal kunnen ringwerpen, prijsschieten, ballengooien, enz. De Zeminto biedt voorts plaats aan een stand waar kip aan ’t spit wordt verkocht en aan een hoekje dat plaats biedt aan mensen wiens vermoeide ledematen aan een verfrissing toe zijn. Burgemeester A. van ’t Verlaat zal de derde Zevenhuizense midden- standstentoonstelling officieel ope nen. De Zeminto zal geopend blijven tot ’s avonds half elf. Opbrengstij- den: donderdag 14.00, vrijdag 18.00 en zaterdag 14.00 uur. ZEVENHUIZEN Toen de 37-ja- rige tuinder Adrianus de Jong woensdagmorgen om kwart voor twaalf het gemeente-secretarie van Zevenhuizen binnenstapte om daar de geboorte van zjjn vierde dochter aan te geven had hij er nauwelijks een idee van dat Silvia (want zo .moest het heten) Zevenhuizens vier- iduizendste ingezetene zou zjjn. I Op het gemeentesecretarie heerste Ide laatste weken enige spanning om dat de mijlpaal elk ogenblik bereikt zou kunnen worden. Door sterfge vallen en vertrek liet dat nog enige tijd op zich wachten, maar woens dagochtend was het dan toch zover dat het historische feit zich voltrok boven het hoofd van de argeloze va der en het nog minder vermoedende welgeschapen en in blakende wel stand verkerende (evenals de moe der trouwens) meiske, dat zich in de wieg aan de Burgemeester Klink hamerweg 41 de eerste bewonderen de blikken van familie, buren en kennissen liet welgevallen. Het echtpaar De Jong heeft nu vier dochters. Dat zijn behalve de baby, Johanna (11), Henderika (8) en Adri ana Cornelia (6). De vader kon dus enige ervarenheid met geboorte-aan- giften niet ontzegd worden. Ofschoon hij nog geen ’nattigheid’ voelde, vond hij wel dat alles deze maal wat lang duurde. Dat klopte ook wel, want achter de schermen waren ijverige ambtenaren met burgemees ter A. van ’t Verlaat aan het hoofd in allerijl het een en ander aan het regelen. In de raadzaal, waarin de geluk kige vader tenslotte werd uitgeno digd, wachtte hem een ontvangst door de burgemeester, wethouder C. Kreft (wethouder A. van Tol kon de plechtigheid wegens ver blijf in het ziekenhuis niet bijwo- wonen), gemeente-secretaris, de heer A. Gijsenbergh en het voltal lige ambtenarencorps van het ge meentehuis. Pas nadat de heer Van ’t Verlaat aan zijn toespraak begonnen was kreeg de heer De Jong in de gaten wat de oorzaak was van alle drukte rondom hem. De gemeente Zevenhuizen telde in het jaar 1800 duizend inwoners, al dus burgemeester Van ’t Verlaat. Precies zeventig jaar later, in 1870 dus, werd de tweeduizendste inge schreven. Dezelfde tijd deed men over het volmaken van het derde duizendtal (1941). Daarna is het groeitempo aanzienlijk versneld en reeds vijfentwintig jaar later, 1966, telt Zevenhuizen 4000 ingezetenen. De burgemeester voorspelde dat het gezien het huidige woningbouwpro- gramma en de natuurlijke aanwas te verwachten is dat het volgende ZEVENHUIZEN Geboren: Antje, d.v. J. Rosbergen en J. Groenendijk; Abram, z.v. C. Zweere en E. Boer; Willem Arie, z.v. M. D. Heemsbergen en B. van den Heuvel; Cornells Pieter, z.v. J. Segaar en J. Immerzeel; Dirkjan Adrianus Heime, z.v. H. A. J. Verhoef en K. van der Wouden. Gehuwd: N. H. M. Persoon en E. van Prooijen. Overleden: Cornelia van der Graaf, e.v. Hendrik Krijgsman, oud 77 jaar; Willem Lindhout; e.v. Elizabet van der Hoek, oud 66 jaar. MOERKAPELLE De jaarlijkse uitvoeringsavond van de Moerka- pelse mandolinevereniging De Sna renplukkers heeft zich niet bepaald in een overweldigende belangstel ling mogen verheugen. In de slechts gedeeltelijk bezette zaal van het Dorpshuis werd een programma ge geven dat wel wat meer bezoek waard was geweest. Onder leiding van de heer H. Stams uit Goudé le verde de ’huisband’ uitstekende prestaties, hetgeen ook gezegd kan worden van het optreden van het familie-orkest Van der Wel. De Ti- rolermuziek en de kampvuurliedjes wilden het bij het publiek best in. Na de pauze volgde het optreden van de Janelli’s en de opvoering van een ’éénbedrijvige’ klucht, waar overigens weinig vaart in zat. Na afloop zorgden Mama’s Sorelli Boys uit Bergschenhoek voor de muziek tijdens het dansen. voor 2j kg wasgoed met motor 200W/2800 RPM e krachtig voetrora Z e buitenmantei van wit gemoffeld staalplaat. Voorzien van het allernieuwste op modem droogtechnlsch gebied. Afm. 57 cm boog, 3ói cm In doorsnee. of zinder contdntstorting 18 maal ƒ.10.97 ZEVENHUIZEN De gemeenteraad van Zevenhuizen komt aanstaande dinsdag in vergadering bijeen voor de bespreking van een twaalftal agenda punten, waarvan verreweg de belangrijkste zijn de vaststelling van de be groting voor 1966 en een voorstel tot verhoging van de wethouderswedden. Andere agendapunten zijn: wijzi ging rechtspositieregelingen voor het gemeentepersoneel; voorlopige vaststelling van de kosten van het openbaar lager onderwijs over 1963 en 1964; vastelling van de vergoe dingen voor de twee bijzondere lage re scholen over 1963, 1964 en 1965; vaststelling van de vergoeding voor de school van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs aan de Rotte over 1964; verlening van subsidie aan de vereniging ’’School met den Bijbel” voor de aanschaf van leer- en hulpmiddelen; vaststelling van een verordening tot toekenning van een uitkering van een pensioen aan ZEVENHUIZEN Op donderdag 12, vrjjdag 13 en zaterdag 14 mei zal in Zevenhuizen weer een tentoon stelling worden gehouden door de plaatselijke middenstand. De ’’Ze minto 3” wordt gehouden ter gele genheid van het twintigjarig be staan van de Zevenhuizense mid- denstandsvereniging. Het is voor de derde maal in het bestaan van de middenstandsvereniging dat een dergeljjke manifesatie wordt georga niseerd. De twee voorgaande hadden plaats in 1952 en 1956. Voor de Zeminto 3 zullen in de nieuwe wijk van Zevenhuizen twee tenten worden opgezet, die plaats moeten bieden aan vrijwel alle mid denstanders en een aantal groter zaken, die ook te kennen hebben ge geven deel te willen nemen. Er Bouwstenen: In de laatste week van april houden de Waddinxveense g scholieren een bouwstenen- actie. Meer nieuws daarover volgende week. Inlichtingen: Eikenlaan 20 Alphen aid Rijn Tel. 01720-3045 twBa«m«awaaae-»»-—aw.»aaJ In het verenigingsgebouw-brug is eind vorige week een middenstands- show gehouden door een groot aan tal Reeuwijkse .neringdoeners,. de show’ die door burgemeester W. H. D. Quarles van Ufford werd ge opend’ mocht zich in een grote belangstelling verheugen. De kandidatenlijst van de VVD in Reeuwijk voor de gemeente- raadsverkiezijngen vermeldt in te genstelling tot eerdere berichten toch de namen van de huidige raadsleden H. G. D. Coppens en K. Schulting. Beiden gaven eerder te kennen niet meer in de raad zitting te willen hebben. Zij staan overi gens niet op verkiesbare plaatsen. Verkiesbaar zijn wél: 1. A. Macda- niël’ 2. mevr. H. van der Graaf-van Dommelen en 3. mr. F. J. de Reus. WADDINXVEEN week van 13 t/m 18 april 1966: Geboren: Eduard, z.v. C. W. Glasbeek en J. C. Booij Johanna, d.v. L. Goedhart en C. P. H. Akerboom; Willem Pieter, z.v. T. van der Aa en C. Vastenhout; Catharina Maria Theresia, d.v. L. G. Hogenelst en C. T. Rip Klaas, z.v. J. A. Versloot en C. J. Scheele; Pietertje Cornelia, d.v. G. A. van Klaveren en M. Bakhuijzen; Eric Jan, z.v. A. H. Codee en E. Smit; Matthias Gerhard Camillus Pér, z.v. P. van Vliet en G. J. Reijngoud; Gerardus Adrianus Everardus, z.v. A. C. Swarts en J. M. T. van Velzen; Jorina Johanna, d.v. B. den Oudsten en P. Verboom; Philip Andrew Henry Frederik Jür gen, z.v. E. S. R. Ondaatje en P. J. Vergunst. Ondertrouwd: W. H. M. Frederiks en M. A. Heemskerk; J. Möhle en J. D. Booi. Gehuwd: P. L. J. van Soest en A. C. Buijtelaar; A. P. Cats en C. P. L. Mulder; H. Koetsier en E. J. den Hertog. Overleden: geen. Spaarvarkens: Bij de café’s, restaurants en enkele andere gelegenheden zijn onlangs op initiatief van de heer Versloot jr. spaarvar- kens neergezet met het op- schrift: „Voor het nieuwe zwembad”. REEUWIJK Geboren: Jan, z.v. M. Schouten en J. Verheyden; Carolina Maria, d.v. G. v.d. Meulen en M. H. S. Boogaers; Jacob, z.v. J. v. Roon en M. Schouten Hendrikus Cornells, z.v. C. P. Mourits en M. J. W. Broekhuizen; Franciscus Isodorus, z.v. J. van Zoest en J. C. Goosen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: 1. bruine diplomaten-tas, 1 bruine linker glacé-handschoen, 1 bruine 2 persoons kano, 1 rode nylon want, 1 blauwe autoped, 1 korte boothaak. Verloren: blauwe plastic poncho, gouden bedeltje, 8 snelbinders, 1 paar bruine glacé-dameshandschoe- nen, 1 blauw jack, 1 grijze vulpen in etui. Inlichtingen postbureau der rijks politie te Reeuwijk, John Raedecker- singel 2. ZEVENHUIZEN De heren L. de Koning, koopman te Zevenhuizen en A. Huizer, belastingconsulent te Rotterdam hebben opgericht de naamloze L. de Koning N.V., gevestigd te Ze venhuizen. Doel van de vennoot schap is de groothandel, de import en exporthandel en de agentuur- en commissiehandel in vurenhouten meubelen. Het maatschappelijk kapitaal be draagt 100.000,- in honderd aande len van duizend gulden, die alle zijn geplaatst en volgestord in contanten De heer L. de Koning neemt deel voor 97, de heer Huizer voor drie aandelen. De heer De Koning is be noemd tot directeur. WADDINXVEEN Gisteren is in Waddinxveen de inzameling begon nen in het kader van de jaarlijkse nationale collecte ten bate van de Kinderbescherming. Volgende week woensdag loopt de actie af. Meer dan veertigduizend kinderen in ons land hebben op een of andere manier de hulp van de kinderbescherming no dig. Het verlenen van deze hulp ge schiedt door particuliere verenigin gen, stichtingen en instellingen, die in belangrijke mate in hun arbeid worden gesteund door subsidies van de overheid. De particuliere instel lingen moeten jaarlijks zélf twee miljoen gulden bijeen brengen. De opbrengst van de collecte van vorig jaar bedroeg ruim 531.000. U be- begrijpt dus dat nog veel meer geld nodig is om dat streefbedrag te be reiken. Daarom worden jaarlijks de collectes gehouden door de geza menlijke Nederlandse Kinderbe- schermingsinstellingen, de stichting SAKOR in Utrecht (giro 404040). ZEVENHUIZEN De leden van de afdeling Zevenhuizen van Jong- Volksonderwfjs zullen op zaterdag 4 juni een bustocht maken naar de Deltawerken. Het is de bedoeling dat de bus *s morgens om half acht vertrekt uit Zevenhuizen om dan via de Brienenoordbrug, de brug over de Oude Maas en het Haring vliet naar Hellegatsplein te rijden, waar de koffie zal worden gebruikt. De ’’jonge volksonderwijzers” zul len in Zierikzee lunchen na een rit over de Grevelingendam en langs het derde buitenverblijf van Volks onderwijs. Na de lunch zal Europa’s langste brug, de Oosterscheldebrug, worden bekeken. Via Veere en Middelburg voert de reis naar de havenwerken van Vlissingen. De terugreis wordt gemaakt over Breda, waar wordt gedineerd. Het bestuur van Jong Volksonderwijs deelt mee dat be langstellenden zich uiterlijk 30 april dienen te hebben opgegeven. Zwemmen in behang: Nieuw is de actie van de fa. P. 1 W. Kloet, die van 1 april tot en met 31 mei van iedere uit voor- raad geleverde en contant be- taalde rol behang lO’/o zal af- staan voor het bouwfonds. heer Verhoef met drie Preludes van D. Zipoli volgden. Het programma werd besloten met een samenzang van gemeente en koor. Huishoudelijk Voorlichtings-Centrum de [jruin'9 GOUWE 1O1 Evangelisch Molukse Kerk: (in Bethel, J. W. Frisoweg) v.m. 11.30 uur: ds. P. Fader Maleise dienst van Schoonhoven MOERKAPELLE Slechts een ge ring aantal Moerkapellenaren gaf vrijdagavond blijken van belang stelling voor de zangavond van de zangvereniging van de gereformeer de gemeente ”Asaf”, die in de gere formeerde kerk werd gehouden. Na dat ds. C. Molenaar de (wél) aanwe zigen had verwelkomd zong het koor onder leiding dirigent A. Verhoef uit Zevenhuizen het lied ’’Schepper en Koning”. Alvorens de heer Ver hoef op het orgel het Preludium en de fuga in C groot van Johann Se bastian Bach ten gehore bracht, zong het koor nog de verzen 1 en 4 van psalm 19 en het lied ’’Jezus, mjjn verblijden”. Omdat de kerkorganist, de heer W. Lindhout, door familieomstandighe den het koor niet op het kerkorgel kon begeleiden, werd zjjn taak over genomen door de dirigent zelf, die het door de heer P. de Graaff be schikbaar gestelde harmonium be speelde. Deze dubbele hanicap deed overigens geen afbreuk aan de voor treffelijke prestaties van koor en di rigent die tijdens dit gedeelte zongen de liederen ”G(j, Herder Israëls”, ”Mjjn herder is de Heere God” en ’’Luid klinkt het wereldrond”.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 10