IS van Werk van van 13 mei PvdA zet niemand zo de kant maar aan CONTACTLENZEN Programma van Kunststichting tot oktober gevuld met exposities Jan Brand 26 april t/m 11, I taiH o WW FRANS VAN CAMP FmI waddinxveen B I van Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen ’Hart van Holland’ „Het oog van de Leeftijdsgrens van 65 jaar welbewust aanhouden Voorname kostuums Voor U ..Jonge kunst van Nederland” bij ISoekliaudel Veldwijk zomer9' Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen van Voorzitter A. Gent: van Brand prj RAIFFEISENBANK mr. opticien j. grit contactlensspecialist hoortoestelpi-acticus n-v. fovea centralis Nog éénmaal oud papier voor zwembad Agenda „Oogst” van nog geen anderhalf uur y KLEIWEG 2-6, GOUDA HiniHIlIlililllBIlirMflilHHI 1 Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda landbouwers, politiemannen, juweliers. MAKELAARS TAXATEURS EIIIUIIIIRIIIIIIIIIIIIffi Wij hebben voor u in Europa rondgekeken! Voor dit voorjaar ff Inzenden DONDERDAG 21 APRIL 1966 21e JAARGANG - Nr. 1084 i 5? in REIS- EN PASSAGEBUREAU (Ingezonden mededeling) alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank (verschijnt elke donderdag) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Korte Tiendeweg 2 - GOUDA telefoon 01820 - 3504 Voor iedere reis het beste advies! Mode voor Heren! Eén van de karakteristieke vanaf 26 april in Waddinxveen tekeningen van Jan Brand die exposeert. de spaarbank met volledige bankservice van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. dit plaatje vorige week woens dagmorgen om negen uur, toen de drie gemeentewerklieden nog maar nauwelijks anderhalf uur op pad waren. Duidelijker bewijs dat de ge meente de bevolking met deze wekelijkse rondritten ’n dienst bewijst hoeven we niet te ge ven. Iedereen maakt gebruik van deze speciale ophaaldienst om het overtollige huisraad en afval dat niet in de vuilnisbak ken past mee te geven. „Het is nog niet eens veel,” zegt chauffeur S. H. Kaptein, die met zijn assistenten C. Slierendrecht en J. Vermeulen de ’oogst’ van een rondje over het Noordeinde en door de Sniep al nauwelijks meer op de wagen kwijt kon. „Eigenlijk moeten we de hele gemeente in een paar uur doen,” vertelde hij, „maar het gebeurt wel dat we ’s middags nog bezig zijn.” bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90 taxatiewaarde Aanstaande dinsdag zal de ope ning worden verricht van de expo sitie van schilderijen en gewassen tekeningen van de 41-jarige Am sterdamse kunstschilder Jan Brand, een der oudsten in het gezelschap. Deze in Antwerpen geboren kunste naar begon z(jn artistieke loopbaan tentoonstelling duurt van 26 april tot 13 mei. 2. Van 24 mei tot en met 10 juni ex poseert de Haagse kunstenaar L. van Helden met eveneens schilde rijen. 3. Aquarellen en gouaches van Joop Dam uit Haarlem zullen te zien zijn van 21 juni tot 8 juli. 4. Dirk Breed uit Waverveen komt op 16 augustus naar Waddinxveen met zijn schilderijen. Deze ten toonstelling duurt voort tot 2 sep tember. 5. De rij wordt gesloten door Piet de Vries uit Den Haag, die zijn schil derijen exposeert van 13 tot 30 september 1966. K. TIENDEWEG 12 - GOUDA Telefoon 3033 (7 huizen vanaf de Markt) Kleiweg 108 - Tel. 6033 (naast Kleiwegbrug) *s Maandags zijn de opticiens de gehele dag gesloten. keningen doorgevoerd. De herken ning van zijn oeuvre wordt daardoor des te makkelijker. Brand heeft zich in zijn werk dui delijk ’Amsterdams’ opgesteld. Hij houdt zich bezig met de atoombom en atoomschepen (’Liever niet’ is een van zijn tekeningen, die handelt over eventuele atoomschepen in de Amsterdamse haven). Een van zijn gouaches heet ”Het beest in de amb tenaar”, waaruit Brand’s ongenoe gen blijkt over de wijze van behan deling van zijn ’geval’ door de amb tenaren die de Contraprestatierege- ling van Sociale Zaken ten uitvoer moeten leggen. Uit een interview blijkt hoe Jan Brand door deze re geling enkele jaren terug in grote moeilijkheden is geraakt Zij hebben het zich gemakkelijk gemaakt. Alle ontvangsten en be talingen van geld lopen over onze bank. Veilig en voordelig. Doe net als de landbouwers,politiemannen, juweliers en vele anderen. Kies fust, zekerheid en gemak. Neem 'n rekening-courant bij onze bank. Wat Is er gewerkt om u dit voorjaar een kostuum te ge ven zoals u nog niet kende. Verrassend van kleur, onver beterlijk van afwerking, vol maakt van snit. De bekendste modehuizen zijn er voor in beweging gekomen. Maar nu hangen ze dan ook persvers In onze rekken. Het kostuum 1966. In één woord: magni- fiekl Kom vlug kijken. Door onze vakkennis en diplo ma’s zijn wij in staat uw contact lenzen individueel en zeer com fortabel aan te meten. De reeds vele tevreden dragers zijn er een bewijs voor. De ideale aanpassing verkrijgt U bij DIE contactlensspecialist die, hoewel elke lens apart voor U gemaakt wordt, eventuele ver anderingen zelf kan aanbrengen en zelf kan slijpen. Ons instru mentarium en ons technisch in zicht maken het mogelijk dit perfect uit te voeren. OOK het recept van de oogarts wordt precies volgens de ver strekte gegevens uitgevoerd. In het bezit van diploma contact lensspecialist van het Deutsche Gesellschaft für Optometrie aan de Höheren Fachschule für Au- genoptik in W.-Berlin. WADDINXVEEN Zaterdag a.s. ryden de oud-papier auto’s opnieuw door Waddinxveen om kranten op te halen voor het zwembad. Vorige week stonden er overal zulke grote voorraden klaar, dat het onmogelyk bleek de gehele gemeente in één dag af te werken. Het regende zaterdagavond dan ook telefoontjes met de vraag: „Waar bleven jullie?” De organisatoren van de kranten actie, die vorige week alleen al ze ven ton aan kranten opleverde, be sloten, toen bleek dat slechts een deel van de gemeente kon worden afge werkt, dat er een tweede zaterdag zou worden gereden. Om negen uur werd vorige week begonnen met vier auto’s. Hulp was er genoeg, want al spoedig stroom den van alle kanten scholieren toe om te helpen de auto’s vol te laden. Gemiddeld waren per auto twintig jeugdige kranten-ophalers beschik baar. De organisatoren hopen ook zater dag a.s. op de medewerking van de schooljeugd. Om negen uur weer verzamelen op het Kon. Wilhelmina- plein. Indien ook zaterdag nog niet de gehele gemeente kan worden af gewerkt zal de actie nog op een vol gende zaterdag worden voortgezet. De organisatoren doen opnieuw een beroep op de inwoners van die delen van de gemeente, waar de wagens vorige week niet kwamen, hun oude kranten zoveel mogelyk klaar te zet ten. Bij voorbaat vragen zij wel excuus, wanneer ze ook zaterdag nog niet overal kunnen worden weg gehaald. Abonnementen: 1.53 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3.86 per half jaar. Advertentietarief: 0.13 per mm-regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aanvraag. WADDINXVEEN Dank zij de medewerking van de Federatie van Beel dende Kunstenaars is het bestuur van de Kunststichting Waddinxveen erin geslaagd voor de komende maanden een bijzonder aantrekkelijke tentoon- stellingsagenda samen te stellen. Gedurende het voorjaar, de zomer en een deel van de herfst van 1966 zullen in het expositiezaaltje van Boekhandel Veldwijk aan de Passage werken worden geëxposeerd van een zestal jonge Nederlandse kunstenaars. De eerste van de reeks, die van de Waddinxveense Annemarie Han-Schooneveldt is in middels achter de rug. Kunstminnend Waddinxveen zal deze activiteit van de Kunststichting zeker kunnen waarderen. De stich ting is de laatste tijd trouwens toch bijzonder actief. De beeldenexpositie het Warnaarplantsoen, die tot eind oktober voortduurt, is ook een van haar initiatieven. De tentoonstellingenreeks die ons nu te wachten staat is van uitste kend gehalte. De jeugdige leeftijd van de artiesten heeft sommigen on der hen niet verhinderd reeds enige bekendheid te verwerven. Hun wer ken kregen op andere exposities over het algemeen een goede pers. Omdat de aard van het werk van de afzonderlijke artiesten net zo uit eenlopend is, als de onderscheiden karakters, verkrijgt men dank zij deze tentoonstellingen een vrij ge trouwe afspiegeling van wat er zoal door de jonge Nederlandse kunste naar wordt gepresteerd. Alleen al daarom zijn alle exposities de moei te van het bezichtigen waard. De tentoonstellingsagenda ziet er als volgt uit: 1. Kort na de expositie van wand kleden en tekeningen van Anne- Annemarie Schooneveldt zullen de wanden van het zaaltje van Boekhandel Veldwijk in beslag worden genomen door schilderijen en gewassen tekeningen van de Amsterdamse schilder Jan Brand, waarover hieronder meer. Deze Weekblad voor Waddinxveen Elke woensdag rijdt door Wad dinxveen deze flinke vracht wagen, bemand met drie ge- meentwerklieden. Onze foto graaf Sjaak Noteboom maakte enkele jaren na afloop van de Twee de Wereldoorlog. Hij bezocht het Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs in Am sterdam en behaalde het diploma grafisch/illustratie (uit een inter view: ’’...Overigens geen bal aan ge had...”). Jan Brand, die reeds expo seerde in Amsterdam, Brussel, Rot terdam, Harlingen, Zaanstreek, Hijesel en Enkhuizen, maakte vier wandschilderingen voor een kinder- sanatorium en drie wandschilderin gen voor particulieren. Zijn werken hangen voorts in vele openbare ge bouwen en bij particulieren. Zowel in het Parool, als in de Tijd/ Maasbode en in het Algemeen Han- delsblad verschenen gunstige kritie ken op zijn werk, dat zich voorna melijk toespitst tot in een ovaalvor mige figuur gecomprimeerde fasci nerende hoeveelheid van vormen en voorstellingen, die vaak vrij sober worden ondersteund door kleuren. Deze eivorm heeft Jan Brand tamelijk consequent in zijn te- gaan op de soms onjuiste voorstel ling van zaken, welke er met be trekking tot het opstellen van de P.v.d.A.-kandidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezing bestaat. De voorzitter zette uiteen, dat de kandidaatstelling in zijn party een goed democratisch verloop heeft en dat alle leden kunnen meespreken. Zeer velen maken van hun recht dan ook gebruik. In eerste instantie legt het afde lingsbestuur een ontwerp-lyst aan de leden voor, op grond waarvan door de ledenvergadering een gros- lyst wordt vastgesteld. Over deze groslijst volgt daarna een schriftely- ke stemming onder de leden, waar aan dit keer 125 personen hebben deelgenomen. Uit de uitslag van de ze stemming resulteert de definitie ve kandidatenlijst. De voorzitter ging verder nog maals uitvoerig in op het niet op verkiesbare plaatsen zetten van thans zittende leden van de raads fractie. Dat vloeit voort uit het stre ven, een regelmatige verjonging in de fraktie te bewerkstelligen. De ge dragsregel binnen de P.v.d.A. is de leeftijdsgrens van ongeveer 65 jaar bij de kandidaatstelling in het oog te houden, een opvatting waarin de P.v.d.A. als politieke partij niet al leen staat. Nu het feit zich voordoet, dat twee fraktieleden deze leeftijdsgrens be reiken, is het juist, een gangbare re gel toe te passen. Het is ook niet voor het eerst, dat dit in de P.v.d.A. gebeurt. Deze weg wordt al sinds 1958 welbewust gevolgd. Deze gang van zaken mag niet worden bezien als het zo maar aan kant zetten van mensen, die een respektabele staat van dienst achter zich hebben, aldus de voorzitter. De heer Van Gent deelde verder nog mede, dat de laatste weken een verheugend groot aantal personen als lid tot de P.v.d.A. zijn toegetre den. WADDINXVEEN Tydens een dinsdag gehouden ledenvergadering van de P.v.d.A.-afdeling, waarop de a.s. gemeenteraadsverkiezing werd besproken, nam de voorzitter, de heer A. van Gent, in zyn openings woord de gelegenheid waar in te A -.'it: 3

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 1