I voor van Raad Zevenhuizen aanvaard kunstmatig sluitende gemeentebegroting voor 1966 Fermakeli]kheidsbelasting exit bruggelden verdubbeld LINDSAY ONTHARDERS Vrolijke 1 iroleravond jongeren Holl.Mij v.Landb. Week van de AR en SGP samen Ernstig ongeval op Wollefoppenweg drie gewonden Lezing voor NCVB Tulpenrally ’66 door Zevenhuizen om AR-raadszetel fotografie Stenen gestolen C. Bontenbal begraven veilig te stellen Weekblad voor Waddinxveen Zang en Vriendsch. trok veel publiek I d'. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART Pagina 2 Landbouw jongeren Waddinxveen Plattelandsvrouwen Zevenhuizen Moerkapelle r DOKTERSDIENSTEN ftieuws uit Reeuwijk lr VOOR DE HUISHOUDING Koppelbouw f 19.000 voor pastorie Reeuwijk naar Oosterwolde Nieuws uit Reeuwijk Gekeurd 12 mei a.s. op reis C. J. van den Heuvel afgetreden als secretaris Kamercentrale Leiden MOERKAPELLE De heer C. J. van den Heuvel, gemeente-secreta- ris in Moerkapelle, is eind vorige week tjjdens een vergadering van het moderamen van de Kamercen trale Leiden van de Anti-Revolutio naire Partjj afgetreden als secreta ris. De heer Van den Heuvel, die als officiële vertegenwoordiger van de Statencentrale Gouda in de Ka mercentrale zitting had, stelde zich niet meer herkiesbaar omdat hij van mening was dat een jongere kracht zijn werk moest overnemen. II^DE KERKEN NODIGEN 20 jaar geleden- Belastingen Algemene beschouwingen Vertrouwen Vermakelijkheidsbelasting 28 april 1966. i (zondag 1 mei 1966) 1 1 (zondag 1 mei 1966) Koopt zwembad-bouwstenen! De schooljeugd verkoopt de bouwzegels voor één kwartje! Koopt zwembad-bouwstenen! De schooljeugd verkoopt de bouwzegels voor één kwartje! Ned. Hervormde Kerk: v.m. 10.00 uur: ds. W. F. van der Staat Ongekende voordelen met onthard water: Geld- en tijdbesparing Geen ongerief Helderder was Als regenwater zo zacht ZEVENHUIZEN Dit zijn ze dan. Zevenhuizens vierduizendste inge zetene (al zal er de eerste tijd van ’zitten’ weinig komen) en haar trotse moeder, mevrouw J. P. de Jong-de Wit. De fotograaf zette beiden op de ’kiek’ kort nadat het grote nieuws bekend was geworden. Het S.G.P. raadslid de heer K. Herweijer vond het wel fijn, dat om stemming met de Oostenrijkse le vensstijl werd er druk gegeten en gedronken. De stemming steeg ten top toen de Ober Gurgl Kapel uit Rotterdam de eerste Tirolerklan- ken ten beste gaf. Tot besluit van de geslaagde ju bileumviering werd een verloting gehouden met Oostenrijkse prijzen. ZEVENHUIZEN De thermometer op het kerkplein voor de Nederlands Hervormde Kerk wees begin deze week het respectabele bedrag van 19.001 aan als opbrengst van de actie voor de bouw van de nieuwe pastorie. onderdeel wordt Kon. Ned. Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius n.m. 6.30 uur: ds. J. R. Cuperus Hervormd Wjjkgebouw, Esdoornlaan: v.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus n.m. 6.30 uur: Geen dienst Hervormd wijkcentrum Bethel: (Jan Willem Frisoweg) v.m. 9.30 uur: ds.. M. Ottevanger van De Bilt n.m. 5.00 uur: Geen dienst Remonstrantse Kerk: v.m. 10.00 uur: ds. J. Spijker van Den Haag Chr. Afgescheiden Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop n.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop Oud Geref. Gemeente, Zuidkade 158: donderdagavond 28 april, 7.00 uur: ds. van Prooien, van Grafhorst Nederlands Hervormde Kerk: Dorpskerk: v.m. 9.30 uur: ds. J. Kooien n.m. 6.45 uur: ds. Den Hartogh van Bodegraven Herv. Ichthuskerk: v.m. 9.30 uur: ds. Den Hartogh van Bodegraven n.m. 5.00 uur: ds. Korevaar van Rotterdam Herv. Kerk van Sluipwijk: v.m. 10.00 uur: eerw.hr D. G.v. Hoeven van Benthuizen n.m. 6.30 uur: ds. J. Enkelaar Geref. Kerk a.d. Brug: v.m. 10.00 uur: ds. J. Kapteijn n.m. 6.30 uur: ds. J. Kapteijn Gereformeerde Kerk: v.m. 9.30 uur: ds. J. Bos n.m. 6.30 uur: ds. J. Bos Ned. Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: n.m. 6.30 uur: ds. A. Boertje Geref. Gemeente: vun. 9.30 uur: ds. C. Molenaar n.m 6.30 uur: ds. C. Molenaar BLEISWIJK-ZEVENHUIZEN: M. A. Berntsen, arts, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, telefoon (01802) 204, vervanger van J. A. Ensing, arts. REEUWIJK: J. P. Hoeneveld, arts, tel. (01829) 2227 WADDINXVEEN: dokter J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, telefoon (01828) 2979 Rooms Katholieke Kerk: Parochiekerk H. Petrus en Paulus, Reeuwijk-dorp Zondag 7.30-9.00- 10.30 u.: H. Mis In de week 8.15 en 19.30 uur (behalve dinsdagavond) R.K. Kerk Reeuwijk-brug, Onbevlekt Hart van Maria: In de week: dinsdag en vrijdag om 7.45 en 19.30 uur L ZEVENHUIZEN In een uitputtende vergadering heeft Zevenhuizens raad dinsdagavond jl. de gemeentebegroting 1966 behandeld. Ook dit jaar was het weer een sluitende begroting, zjj het dan dat men daartoe 20.000 aan de saldi-reserves heeft moeten onttrekken. Ten opzichte van 1965 brengt de be groting voor 1966 een nadelige stijging van het budget van circa ƒ32.000 met zich mee. Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie R.K. KERK Kerkdiensten op zondag: St. Victorkerk, Zuidkade: H. Missen om 7.15, 9.00 en 11.00 uur St. Petruskapel, J. W. Frisoweg: H. Missen om 8.30, 11.15 en 17.30 uur Kerkdiensten in de week: St. Victorkerk: iedere dag een H. Mis om 7.45 uur, woensdag 20.00 uur en vrijdag 7.00 uur St. Petruskapel: een H. Mis dinsdag 7.45 uur, donderdag 20.00 uur en zaterdag 9.00 uur. i Inlichtingen: W.BIESTERFELD& Co (NEDERLAND) N.V. Eikenlaan 20 Alphen a/d Rijn - Tel. 01720 -3045 Lnniuu«>iuuuiuua»ai»i J i ZEVENHUIZEN De jongeren groep van de Hollandse Maatschap pij van Landbouw afdeling Zeven huizen en Moerkapelle zal op 14 en 15 mei as. een uitwisselingsbezoek brengen van de Landbouwjongeren in Oosterwolde (Friesland). De Oos- terwoldse jongeren brengen dan in juli van dit jaar een tegenbezoek aan Zevenhuizen. De minister van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk, mr. M. Vrolijk, heeft dezer dagen besloten 250.000 beschikbaar te stellen voor de bescherming van de piasoevers in Reeuwijk. Het grootste gedeelte van het bedrag zal worden besteed aan de bestrijding van de voorschrijden- de afkaveling van de plas Elfhoe- ven. de begroting, die na hier en daar enigszins te zijn gecorrigeerd (er waren enkele foutjes ingeslopen als gevolg van de grote snelheid waar mee het stuk was samengesteld) zon der hoofdelijke stemming werd aan vaard. Vóór de begrotingsbehande ling had de raad nog een normale agenda afgewerk, waarbij alle aan de orde gestelde voorstellen de goed keuring van de raad konden weg dragen. De raad van Zevenhuizen kwam bij deze vergadering voor het eerst bijeen in de geheel gerestaureerde raadszaal. Bij het begin van de ver gadering had de burgemeester er nog even bij stilgestaan, dat de raadszaal als zetel van het gemeen tebestuur thans een waardige plaats is om bijeen te komen. De vernieu wingen omvatten onder meer het meubilair, de stoffering, behang- en schilderwerk, en een nieuwe staatsie- foto van H.M. de Koningin. Gereformeerde Kerk: v.m. 9.00 en 10.30 uur: ds. J. Snoey n.m 6.30 uur: ds. J. Snoey Hervormde Immanuëlkerk: v.m. 9.30 uur: ds. Oppelaar n.m. 7.00 uur: ds. Hijmans van Boskoop ZEVENHUIZEN Bij een ongeval dat maandagavond omstreeks kwart over tien plaats had op de Wolle foppenweg zijn drie mensen gewond geraakt. Het ongeluk werd veroor zaakt door een bromfietser uit Ter Aar die van het erf van een boer derij aan het Zuideinde zonder op of om te kijken de weg opreed. De heer W. H. Dijkshoorn, die juist met zijn auto kwam aanrijden trachtte door krachtig remmen een botsing te vermijden. De wagen raakte echter in een slip en kwam zijdelings tegen een lichtmast tot stilstand. Het zestienjarige zusje van de heer Dijkshoorn raakte aan het hoofd gewond en moest in het Diaconessenhuis De Wijk in Gouda worden opgenomen. De andere inzittende, de negen tienjarige H. van Vliet werd naar het Academisch ziekenhuis in Lei den overgebracht, eveneens wegens een ernstige hoofdwond. De be stuurder liep ook enkele verwon dingen op. Tegen de bromfietser werd pro- ces-verbaal opgemaakt. 1 WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond houdt op woensdag 11 mei 1966 weer een bij eenkomst dit maal in het hervormd wijkgebouw aan de Esdoornlaan. De heer Jansma uit Lobith houdt een causerie over het onderwerp: ”Wij bezitten een wonder van de wereld.” ZEVENHUIZEN Een gedeelte van de route van de dinsdag in Noordwijk gestarte Tulpenrally 1966 liep door de gemeente Zeven huizen. Vele Zevenhuizenaren ke ken dinsdag dan ook verbaasd op naar de met grote snelheid door het dorp gierende auto’s van verschil lende nationale pluimages. Vervolgens ging men over tot de hoofdstuksgewijze behandeling van MOERAPELLE Tijdens de bij eenkomst van de afdeling Moerka pelle van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, die vorige week donderdag in het Dorpshuis werd gehouden, is besloten dat het jaar lijkse uitstapje op woensdag 11 mei a.s. zal worden gehouden. De reis gaat dit jaar naar de bloementuin De Keukenhof. Nadat de presidente, mevr. J. Ver- sloot-Qualm, de aanwezigen met een korte openingstoespraak had ver welkomd, gaf zij het woord aan zus ter Haaijer uit Rotterdam. Zuster Haaijer vertelde op bijzonder boeien de wijze over haar werk aan de zelfkant van de Rotterdamse samen leving. Haar causerie was door spekt met allerlei grappige en tege lijkertijd vaak trieste anecdotes over gebeurtenissen en ontmoetin gen met allerlei ’markante’ persoon lijkheden. Na de inleiding van zuster Haaijer werd een korte huishoudelijke ver gadering gehouden. Tijdens de afgelopen zaterdag in Heerenveen gehouden algemene jaarvergadering van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond is. jhr. mr. W. H. D. Quarles van Uf- ford herkozen als bestuurslid met de functie van vice-voorzitter. V WADDINXVEEN Voor de elfde maal wordt vanaf 30 april a.s. tot en met 7 mei de nationale week van fotografie gehouden, georgani seerd door de Stichting Bevordering van de Amateurfotografie. De be langrijkste activiteit is de nationale wedstrijd ’Camera ahoy’ met ƒ4500 aan prijzen alsmede een aantal zgn. minicruises. De onderwerpen voor deze foto-, film- en diawed- strijd zijn „jeugd en scheepvaart”. Voor het laatste samengewerkt met de Reedersverenigingen. De wedstrijd, die duurt van 30 april tot 31 augustus strekt zich uit over vier groepen, nl. een groep zwartwit- en kleurenfoto’s tot 21 jaar, eenzelfde groep voor 21 jaar en ouder, alsmede een groep kleu rendia’s en een groep films voor al le leeftijden. Uitvoerige informaties geven de plaatselijke fotohandela- ren. Voorts is er in de week van foto grafie een camera-inruilactie, waarbij voor oude camera’s bij aankoop van een nieuwe bedragen van 7.50 tot 25 voorden terugbetaald. In het kader van de actie is er ook een geschenk, dat deze maal bestaat Uit een zgn. Fotomaat. Het is een label, dat tevens filmgeheu- gen is („welke film zit er nou ook alweer in?”), dat de gevoeligheid van de film vastlegt, dat bij de be treffende film juist richtgetal geeft. Het zit aan een handig koordje, ver pakt in een plastic hoesje, aan de achterzijde kan de eigenaar naam en adres schrijven, er zit een leuk en instructief foldertje met tips bij. ZEVENHUIZEN Begin vorige week hebben onbekenden uit de op slagplaats van de Rijkswaterstaat langs de rijksweg Den Haag Utrecht in de gemeente Zevenhuizen stenen, tegels en andere materialen ontvreemd. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. Kapel aan de Rotte: v.m. 10.00 uur: ds. A. L. van der Smit van Dordrecht Ook in de AR wordt de laatste ja- ren ernaar gestreefd dat bestuurs leden en leden van de vertegen woordigende lichamen die de pen sioengerechtigde leeftijd hebben be reikt of naderen plaats maken voor jongeren. De heer Van den Heuvel is 63 jaar. De oud-secretaris blijft tot begin volgend jaar als de periodieke be stuursverkiezing plaats heeft be stuurslid van de Kamercentrale en van de Statencentrale Gouda, waar van hij ook secretaris is. Hij werd opgevolgd door de heer T. Hopman uit Pijnacker. Oorzaak voor deze stijging is voor namelijk een toeneming van de ka- pitaalslasten als gevolg van inves teringen, alsmede de hogere kosten voor sociale zorg als gevolg van de uitvoering van de Algemene Bij standswet, het hogere levenspeil en de kostenstijgingen van verpleegin richtingen. De belangrijkste bron van inkomsten voor de gemeente vormen de uitkeringen uit het Ge meentefonds ingevolge de wet op de financiële verhouding. Voor het nieuwe dienstjaar liggen deze uit keringen 64.000 hoger dan in 1965, voornamelijk een gevolg van het ge stegen inwonertal. de begroting sluitend te kunnen ma ken, kon worden geput uit de saldi- reserves 150.000), maar naar zijn mening hadden die gereserveerde gelden gezien de geldontwaarding veel beter in een vroeger stadium kunnen worden geïnvesteerd. Voorts ageerde de heer Herweijer tegen de politiek van de koppelbouw waarbij het verlies op gronden voor woning wetwoningen moet worden verhaald op de grondverkoop ten behoeve van de vrije bouw. De heer P. Biemond (AR) zei ten slotte er van overtuigd te zijn, dat deze begroting met kunst en vlieg werk sluitend was gemaakt. En be drag van 11.000 voor onvoorziene uitgaven vond hij wel bijzonder wei nig, wanneer hij dacht aan een ze ker te verwachten stijging van de salarisschaal en aan prijsstijgingen. REEUWIJK Op de algemene be graafplaats Tempel is maandagmid dag het stoffelijk overschot van de heer C. Bontenbal ten grave gedra gen. Wijlen de heer Bontenbal, die vorige week woensdag op 73-jarige leeftijd overleed, was directeur van N.V. Bontenbal’s Aannemingsbedrijf. De overledene was een geziene persoon in Reeuwijk. Hij had zitting in tal van besturen van verenigingen en stichtingen. Voorts was hij lid van diverse commissies, waaronder zes tien jaar van de woonruimteadvies commissie. ZEVENHUIZEN Zoals vorige week reeds gemeld hebben de plaat- selijke besturen van de Staatkundig Gereformeerde en de Anti Revolu tionaire Partij besloten tijdens de aanstaande gemeenteraadsverkiezin gen met één gezamenlijke lijst uit te komen. De besturen hebben dit besluit ge nomen omdat zij van mening waren dat het in het belang van de ge meente Zevenhuizen zal zijn, als de zetel van de AR behouden blijft. De AR verloor bij de jongste verkiezin gen één procent en ook de SGP ging een weinig achteruit. De AR/SGP heeft van het hoofdstembureau lijstnummer 4 toegewezen gekregen. De kandidatenlijst van de samen werkende partijen ziet er na de goed keuring door de besturen als volgt uit: 1. K. Herweijer (aftr. SGP), 2. P. Biemond (aftr. AR), 3. C. de Vos Azn., 4. H. G. v.d. Akker, 5. F. Paul Mzn., 6. C. J. van Rooijen, 7. W. Lindhout, 8. J. v.d. Sar, 9. M. Overbeeke, 10. A. P. v.d. Knaap, 11. A. v.d. Spek, 12. J. J. Paul en 13. D. v.d. Spek Jzn. Veren. Vrijzinnig Hervormden: n.m. 6.30 uur: ds. J. P. Mullem van Voorburg Vrijdag 26 april 1946: Wees toch voorzichtig! MOERKAPELLE In het Dorps huis is vorige week vrijdag de jaar lijkse zang- en toneelavond van de Moerkapelse gemengde zangvereni ging ’’Zang en Vriendschap” gehou den. De belangstelling voor de uit voering was bijzonder groot in ver gelijking tot eerdere uitvoeringen van andere verenigingen. Onder lei ding van dirigent H. Boswinkel zong het koor gedeelten uit werken van Haydn, Léhar, Gounod, Josef Strauss en Kloek. Na de pauze werd op niet onver dienstelijke wijze een blijspel in drie bedrijven opgevoerd. Het amusante toneelstuk dat een goede rolbezet ting had werd geregisseerd door de heer W. van Zevenhoven. Ten aanzien van inkomsten voor gemeente uit belastingen schreven B. en W. in hun toelichting op de be groting: ”In verband met de uitvoe ring van verschillende kapitaalsob- jecten zal in de naaste toekomst ernstig overwogen dienen te worden welke consequenties die werken moeten hebben op de plaatselijke belastingen. Wij hebben hierbij on der andere op het oog de kosten van de rioolwaterzuivering, dempen van kloten en dergelijke. Het is niet te verwachten, dat deze lasten zullen worden gecompenseerd door ver hoogde uitkeringen uit het Gemeen tefonds.” Na een inleiding van burgemees ter A. van ‘t Verlaat, waarin hij on dermeer het in de komende tien jaar te volgen gemeentebeleid ter sprake bracht, volgden de algemene be schouwingen. De woordvoerders van de verschillende fracties hadden weinig te zeggen, mede als gevolg van het feit, dat hetgeen moest wor den gezegd reeds door de burge meester in zijn rede was aange roerd. De heer C. Roos (PvdA) sprak over de ook naar zijn mening te ho ge huur van een twaalftalgemeente- woningen aan de Burgemeester Klinkhamerweg. Hij gewaagde voorts van een steeds slechter wor dende financiële positie van de ge meente en zei van mening te zijn, dat een betere financiële verhouding tussen rijk en gemeente noodzakelijk is. In zijn antwoord aan de heer Roos zei de burgemeester, dat ten aanzien van de huur van de woningen aan de Burg. Klinkhamerweg moet wor den afgewacht welke huur de huur adviescommissie zal vaststellen. Daarnaar zal dan worden gehan deld. Tot zo lang zullen de bewo ners de door de minister vastgestel de huur moeten betalen. De burge meester betreurde het overigens, dat sommige bewoners maar helemaal geen huur betaalden. Zij behoren meer vertrouwen in hun bestuur ders te hebben, meende hij. De heer Van ’t Verlaat zag de begroting niet zo somber in. "We moeten ons reali seren, dat we nog bepaalde bronnen (plaatselijke belastingen) zullen moeten aanboren.” ’’Gedane zaken nemen geen keer,” zei de burgemeester in antwoord op de suggestie van de heer Herweijer dat de saldireserves in het verleden beter voor investeringen hadden kunnen zijn aangewend. Het beleid inzake de koppelbouw juichte ook hij niet toe, maar het moet nu een maal. Ter vergadering kwamen B. en W vervolgens met een voorstel de ver makelijkheidsbelasting op te heffen zulks ter stimulering van het plaat selijk verenigingsleven. De inkoms tenderving, welke hierdoor zou ont staan, zou moeten worden gecom penseerd door een verdubbeling van de bruggelden. Dit laatste was vol gens de burgemeester volkomen gerechtvaardigd, omdat de uitgaven voor de bediening van de bruggen de inkomsten verre overtreffen. De raadsleden juichten dit voorstel van harte toe, maar enkele vreesden, dat die verhoging van de bruggel den van hogerhand waarschijnlijk niet zou worden getolereerd. Una niem ging de raad met dit voorstel akkoord. ZEVENHUIZEN Het was zater dagavond in Hotel Vos een drukte van belang. Daar werd namelijk op bundige wijze het derde lustrum van de jongerengroep van de Hollandse Maatschappij van Landbouw afde ling Zevenhuizen en Moerkapelle gevierd. Ook de receptie die van zeven tot acht uur door het bestuur werd ge houden trok veel belangstelling. Afgevaardigden van de Hollandse Mij van Landbouw en van de lan delijke ruitervereniging ”De Een- drachtsruiters” en van diverse zus terverenigingen kwamen hun geluk wensen aanbieden, meestal verge zeld van bloemstukken of andere geschenken. Voor de leden, donateurs, intro- ducé’s en andere genodigden werd na de receptie een vrolijke Tiroler- avond gehouden. De zaal van Hotel Vos was geheel ingericht als een onvervalste Oostenrijkse ’Weinstube’ en de dorstige kelen werden van geestrijk vocht voorzien door een barkeeper en vier dienstertjes in Tirolerkledij. Het duo Arie van Tilburg zorgde tussen de bedrijven door voor een fijn dansmuziekje. In overeen- Evangelisch Molukse Kerk: (in Bethel, J. W. Frisoweg) n.m. 7.00 uur: ds. P. Fader Maleise dienst van Schoonhoven Maandagmorgen maakten een tweetal kinderen een buiteling uit een autobus, zoo- dat zij beiden op straat te recht kwamen. Dit ongeluk liep wonderwel goed af, maar had toch leelijke gevolgen kunnen hebben. ...De groote Nederlandsche dagbladen gaven de afgeloo- pen week reeds hun eerste aankondigingen en daar wij dit reeds enkele weken geleden gedaan hebben, kunnen wij thans, dank zij ons nauw con tact met den hoofdorganisator de heer Hagenaars in Rotter dam, U mededeelen wat op bovengenoemde data de di verse tegenstanders van el kaar zullen zijn. De 7e ronde, dat is de eerste westrijddag in Waddinxveen, is de paring als volgt: Keiler (Kampioen van Nederland) tegen Gesthem (Wereldkampioen); Springer (Oud-Wereldkampioen) tegen Raichenbach(Oud-Wereldkam- pioen)Roozenburg (was in ’43 kampioen van Nederland) tegen Vaessen (Kampioen van België). (Fragment uit de aankon diging van het interna tionaal schaaktoernooi waarvan enkele partijen in Waddinxveen werden gespeeld.) Zondag speelden eenige kinderen met een slaghoedje, met het gevolg dat dit Ont plofte en een der kinderen deerlijk aan de hand ver wondde.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 2