Onze mening ZO VIEREN WE KONINGINNEDAG i zullen de Winkels op KONINGINNEDAG tot 12.00 uur voorm. GEOPEND ZIJN Brons Oranje Nassau als schouderklop In tegenstelling tot de reeds eerder gepubliceerde berichten KieiweB27Gouüa tei.32121 Boeiende voordrachtskunst van Aafje Top niet gehono reerd door veel publiek NIEUWE CHEF VOOR STATION Is actie voor zwembad nodig Waddinxveen leefbaar voor de jeugd Ouderavond van Ligthartschool NV Mulder verhoogt dividend met 2 pet Nieuw bestuur voor Tn de Rechte Straat’ R. Plomp veertig jaar bij Verheul IPaddinxveen Zevenhuizen Bijeenkomst van P lattelandsvrouiven Sportvrienden Moerkapelle 28 april 1966. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART Pagina 3 Rym denot DRALON TAPIJT ENKALON TAPIJT f 20,- per week WADDINXVEEN ZEVENHUIZEN is MOERKAPELLE I GOUDA BIOSCOPEN TE GOUDA EXPOSITIES door „De Kleine t prijzen. n ge- v.v. eg 96, 227 bnk Woensdag 11 mei: de Keukenhof. Koopt zwembad-bouwstenen! De schooljeugd verkoopt de bouwzegels voor één kwartje! ver- van Er zijn voor de viering van de verjaardag van Koningin Juliana een aantal aantrekkelijke programma’s samengesteld. De verschil lende Oranjeverenigingen hopen nu maar dat het weer zjjn zeer gewaardeerde medewerking zal verlenen opdat niet alle voorberei dingen met al het werk dat daar aan vast heeft gezeten voor niet zijn geweest. t t aan en een getuigschrift. Mevrouw Plomp kreeg een plant. Bouwstenen voor het nieuwe zwem bad. De schooljeugd verkoopt ze! Zaterdag 7 mei: Bezoek Duitse biljartvereniging aan Sportvrienden. Aanvang wedstrijd 14.00 uur. Woensdag 11 mei: Lezing Ned. Chr. Vrouwenbond, herv. wijkgebouw Esdoomlaan, aanvang 19.30 uur Van 24 mei tot 10 juni: Schilderijen van L. van Helden (Den Haag) bij Boekhandel Veldwijk (te bezichtigen tijdens de winkeluren). Van 26 april tot 13 mei: Tekeningen en schilderijen van Jan Brand, bij Boekhandel Veldwijk (te bezichtigen tijdens de winkeluren). Woensdag 18 mei: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, in geref. veren.geb., aanvang 20.00 uur. Donderdag 19 mei: Concours ponyclub ’De Reigersburgh’ manege ’Reigersburgh’. Dinsdag 24 mei: Opening expositie schilderijen L. van Helden, expositiezaal Veldwijk, aan vang 20.15 uur. Tot en met 31 oktober: Beeldententoonstelling in het War- naarplantsoen te Waddinxveen. Donderdag 12 mei: Vergadering gemeenteraad, raad huis, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 17 mei: Concours ’Concorlia’ in Austerlitz. Schouwburg Bioscoop: do. 20.15 uur: ’Voortvluchtig...!’ (The running man), (14 jaar). Vr. 20.15 uur, za. 15.00, 19.00 en 21.15 uur, zo. 15.00, 17.00, 19.00 en 21.15 uur, ma. en di. 14.30 en 20.15 uur: „X 117, Vrouwenjacht in Beiroet” (14 jaar). Zaterdag 30 april: Feestconcert, Sint Janskerk (Klaas Boersma en Peter Schenkels), aan vang 20.00 uur. Maandag 9 mei: Vergadering algemene raad Gemeen schappelijk Energiebedrijf, stadhuis, aanvang 15.00 uur. Waddinx- en- en Donderdag 28 april: Ouderavond lagere St Jozef en St. Paulusschool, veren.geb. B. Troost- straat, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 30 april: Géén zwembus zwemclub De Gouwe i.v.m. Koninginnedag. Dinsdag 3 mei: Bejaardenmiddag in veren.gebouw B. Trooststraat, aanvang 14.30 uur. Woensdag 4 mei: Dodenherdenking, stille tocht naar monument, vertrek 19.30 uur. De bouw van een zwembad is een overheidstaak, dat is ook zo. Maar zoals veel in onze helaas verambte- lijke wereld, is de bouw van een zwembad afhandeklijk van een lan ge ambtelijke weg, vooral waar de financiering betreft, die nl. voor een deel van de zijde van de Rijksover heid moet komen. Wanneer een ge- WADDINXVEEN Tot stationschef te Waddinxveen is benoemd de heer A. van Kruistum uit Leiden. Hoewel de overplaatsing van de heer van Kruistum, die thans nog op het sta tion te Leiden werkzaam is, nog niet van kracht werd op 15 april jl„ kon de benoeming van de nieuwe chef al worden gerealiseerd. De heer van Kruistum volgt in zijn nieuwe functie de heer Plate op die onlangs promotie maakte door zijn benoeming tot stationschef te Hoogezand-Sappemeer. Donderdag 12 mei: Opening Zeminto 3, nieuwe wijk, 14.00 uur. Tiet huidige Waddinxveense zwem- n. bad loopt het risico, misschien zelfs al in een niet te ver verwijderde toekomst, te worden afgekeurd. Wan neer niet snel met de bouw van een nieuw zwembad kan worden begon nen ontstaat het gevaar, dat jong en oud geruime tijd van een zwemgele- genheid in eigen gemeente versto ken zullen blijven. Voor de jeugd betekent dat in de zomermaanden nog minder recreatiemogelijkheden en bovendien komt daardoor ook het zo belangrijke en noodzakelijke schoolzwemmen in gevaar. deringen met zijn opvoeding. Coo- lin gaat praten en lachten en hecht zich steeds meer aan zijn verzorgster. De moeder, teleurge steld in haar huwelijk en in het leven, heeft geen goed woord over voor de gouvernante en vindt haar egoïstisch, lelijk en ouder wets. De verzorgster is er de oor zaak van dat zij van het kind is vervreemd. fV’addinx veen moet leefbaar worden W voor de jeugd. Dat is het streven van het R.K. oudercomité van de beide katholieke lagere scholen in Waddinxveen. Het comité maakt zich zorgen over de toekomstige ont wikkelingen ten aanzien van de voor zieningen voor de jeugd. Wjj geloven dat die zorg van het oudercomité te recht is. Zonder individuele initia tieven van sport-, speeltuinvereni gingen, kerkelijke clubs en andere groepen te kort te willen doen, me nen we dat een groot deel van de Waddinxveense jeugd min of meer aan haar lot wordt overgelaten. SPREEKUUR BURGEMEESTER Zevenhuizen Burgemeester A. van ’t Verlaat is op vrijdag 29 april aanstaande verhinderd spreekuur te houden. Het eerstvolgende spreek uur van de burgemeester is vastge steld op vrijdag 6 mei a.s. van 11.00 tot 12.30 uur. De heer Meyer sprak namens de collega’s. In zijn geheel op rjjm ver vaardigde toespraak haalde hij en kele anecdotes op uit het leven van de heer Plomp. Het cadeau van de collega’s was een schemerlamp en een bandrecorder. De geanimeerde bijeenkomst werd besloten met toespraken van de zoon van de jubilaris, de heer W. Plomp, die een kort dankwoord sprak en een afscheidsspeech van de heer Smit. In het laatste tafereel komt de ommekeer in het zieleleven van de moeder. Zij krijgt berouw en schaamt zich voor haar gedrag. Ge leidelijk aan weet zij de sympathie van haar zoontje te herwinnen. Haar toch wel aanwezige liefde voor het opgroeiende kereltje wordt intenser en ofschoon het haar moei lijk valt besluit zij de gouvernante de plaats te gunnen in het leven van Coolin die zijzelf had verspeeld. Aafje Top heeft haar gehoor van de eerste tot de laatste minuut doen ge nieten van dit verhaal, dat door haar wijze van vertellen een extra dimensie kreeg. De buigzaamheid van haar stem maakte het verhaal tot een levendig schouwspel, haar mimiek was een beleving apart. Zelfs als dit verhaal als toneelstuk zou zijn gespeeld dan had het nooit die zeggingskracht kunnen hebben, die Aafje Top erin legde. Een fijne kunstavond. Laat U eens adviseren door Gespecialis. in Stijlmeubelen ken en ringsteken met kruiwagens. 19.30 uur: Vossenjacht voor de bevolking met vele aantrekkelijke WADDINXVEEN In het gebouw van de openbare lagere Jan Ligt hartschool is vorige week een ouder avond gehouden, die werd bijge woond door wethouder S. Pille na mens het gemeentebestuur, en de heer H. Luidens uit Gouda. Nadat het hoofd der school, de heer G. Koppelaar enkele mededelingen had gedaan over o.a. de schoolreisjes, de schoolmelkvoorziening en het schoolsparen, beantwoordden hjj en wethouder Pille vragen die de aan wezige ouders stelden. De aftredende oudercommissiele- den, mevrouw Van Gelooven en de heer Van Straalen werden herko zen. Vervolgens hield de heer Luidens oud-wethouder van onderwijs in Gouda en districts-directeur van het gewestelijk arbeidsbureau in die stad, een inleiding over de beroeps keuze van leerlingen. WADDINXVEEN De kam pioenstitel is het D2-team van de biljartvereniging Sportvrienden net ontgaan in de laatste wedstrijd te gen rivaal Viersprong D uit Gouda. De wedstrijd, die grote belangstel ling trok, werd gespeeld in café Het Posthuis in Moordrecht. Uitslag 6-2. en fakkeloptocht met medewerking van „De Kleine Trompetter” uit Zevenhuizen. 21.45 uur: Vervolg volksspelen, waarna feestelijke sluiting. Vrjjdag 13 mei: Zeminto 3, nieuwe wijk, aanvang 18.00 uur. Zaterdag 14 mei: Zeminto 3, nieuwe wijk, aanvang 14.00 uur. 8.45 uur: Volkszang bij het gemeentehuis. 9.00 uur: Opening feest door burgemeester I. J. P. Keijzer. 9.30 uur: Start handicaprit voor auto’s (aanmelden bij het ge meentehuis). 10.30 uur: Vossenjacht voor de schooljeugd. 13.30 uur: Uitdeling tractaties voor de jeugd bij de heer S. Versloot aan de Moerdijkstraat. 14.00 uur: Kinderspelen op de Moerdijkstraat. 16.00 uur: Ganzebordspel met diverse attracties. Start bij het ge meentehuis. Deelname voor jong en oud. 18.30 uur: Gecostumeerde voetbalwedstrijd op het terrein van ’Moerkapelle’. 20.30 uur: Volksspelen op de feestelijk verlichte Moerdijkstraat. 21.00 uur: Lampion- 9.00 uur: Aubade door de grotere schooljeugd op het schoolplein aan de Oranjelaan. 10.00 uur: Puzzelrit voor auto’s, motoren en brommers. Start fa brieksterrein Verheul, Kleikade. Opgave voor deelname aan de start (leden Oranjevereniging geen inleggeld). 10.30 uur: Aubade door de kleuters op het Koningin Wilhelmina- plein. Vertrek vanaf Stationsplein om 10.00 uur. 14.00 uur: Start motorwedstrijden op het terrein van de heer Van Tol aan het Noordeinde. Solo- en zijspanklassen. Westeuro- pese kampioenschappen 50 cc (brommers). Deelnemers uit Duitsland en België. 20.00 uur: Volksfeest op het Koningin Wilhelminaplein. Optreden van de Zaandamse ’New Beat Band’ en de Beierse boeren kapel onder leiding van Boer Nelis. 9.00 uur: Optocht schooljeugd, voorafgegaan Trompetter”. 9.30 uur: Opening feest door burgemeester A. van ’t Verlaat op het Begoniaplein. 10.00 uur: Kinderspelen voor de lagere scholen. 14.00 uur: Volksspelen met mastklimmen, sprietlopen, touwtrek- WADDINXVEEN Men hoort de laatste jaren steeds vaker de opmerking: ”Ach die lintjes, wat heb je eraan.” Men kijkt een beetje op de koninklijke onderscheidingen neer en maakt ze belachelijk. Ik ben het daarmee hele maal niet eens en daarom heb ik vandaag al mijn lintjes maar opgedaan. Deze woorden sprak dinsdagmiddag burgemeester C. A. van der Hooft tij dens de receptie die in de kantine van Leyland-Verheul werd gehouden ter gelegenheid van het jublieum van de heer R. Plomp uit Waddinxveen, die veertig jaar bij Verheul heeft gewerkt. ’’Koninklijke onderscheidingen,” aldus de burgemeester, ’’zijn een bewijs van waardering voor een prestatie die iemand geleverd heeft. Ik vind dat schouderklopjes in deze tijd veel te weinig worden gegeven. Daarom ben ik zo blij dat ik u, mijn heer Plomp, vandaag de bronzen medaille behorende bij de orde van Oranje Nassau mag overhandigen.” De heer Van der Hooft was dank baar voor het vele werk dat de jubi laris altijd voor Verheul, maar ook voor de gemeenschap (de heer Plomp is namelijk ook al negentien jaar koster van de gereformeerde kerk aan de Kerkweg) had verricht. In de kantine, die tot de laatste plaats bezet was met collega’s van de heer Plomp, wiens jubileum meteen het afscheid van Verheul betekende, bevonden zich ook wethouder S. Pille, gemeentese cretaris H. Jenné en de heer Hk. Kempkes, die de gereformeerde kerkeraad vertegenwoordigde. De heer W. Smit, hoofddirecteur van Leyland-Verheul, opende de rij van sprekers. De heer Plomp was de eerste jubilaris die veertig jaar bij Verheul had gewerkt. De heer Smit verhaalde van de loopbaan van de jubilaris bij Verheul en zei dat hij op 25-jarige leeftijd begon met een loon van ruim twintig gulden per week. Pas in 1962 kwam de heer Plomp naar de fabriek aan de Gou we. ”Wij hebben grote waardering voor uw uitmuntende vakmanschap en zijn u bijzonder dankbaar voor uw werk voor Verheul,”zei de heer Smit, ”Uwas een man waarvan wij er zoyelen nu nog nodig hebben.” De directeur bood vervolgens een bedrag onder couvert aan. Voor de ’stille jubilaris’, mevr. H. Plomp- Barendrecht was er een taart en een bloemstuk. Na de toespraak van de burge meester was het woord aan de heer A. van Herk, secretaris van de on dernemingsraad. Deze sprak de hoop uit dat de heer Plomp nog vele jaren van zijn sociale verworvenheden, metaalpensioenfonds en de ouder domswet, gebruik zou kunnen ma ken. De heer J. Terlouw, voorzitter van het personeelsfonds vond de ju bilaris nog lang geen kneusje. Hij bood hem zijn laatste weeksalaris De aandeelhouders van de NV Mulders fabriek van rollend mate rieel en landbouwmachines zullen tijdens de vergadering van 7 juni 1966 beslissen over een voorstel tot verhoging van het dividend over 1965 met twee procent in contanten. Het dividend over 1964 bedroeg acht procent, waarvan de helft in con tanten en de rest in aandelen uit de agio-reserve. Mulder maakte vorige jaar aan merkelijk meer winst dan in 1964. Ook de orderportefeuille is aan zienlijk dikker geworden. ZEVENHUIZEN De afdeling Ze venhuizen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hield vo rige week donderdag de laatste bij eenkomst van dit seizoen. Het was de plaatsvervangend presidente die de aanwezigen in een korte ope ningstoespraak verwelkomde. Met name sprak zei een woord van wel kom tot mevrouw Harteveld - van Driel, afgevaardigde van het pro vinciaal bestuur van de Plattelands vrouwen. Vervolgens gaf zij het woord aan de spreekster van de avond mej. C. J. v.d. Hurk uit Den Haag. Mej. v.d. Hurk droeg enkele gedichten en ballades voor. Zij ver telde ook korte verhalen van Annie M. G. Schmidt. Godfried Bomans en andere bekende acteurs. Zaterdag 7 mei: Brandweerwedstrijden op terrein Jhr. Van der Welstraat, aanvang 9.00 uur. WADDINXVEEN Het wordt zolangzamerhand gewoonte dat voor de goede voorstellingen van de Waddinxveense Culturele Kring het bezoek ver beneden de verwachting blijft. Ofschoon de cultuur die de Kring tracht te verspreiden wel hoogstaand, maar nooit hoogdravend is, blijkt er toch een nog veel te grote drempelvrees te bestaan. En zo kreeg Aafje Top uit Amster dam vrijdagavond de ondankbare taak voor de vrjjwel lege zaal van het gereformeerd verenigingsgebouw aan de Stationsstraat haar (ruim schoots aanwezige) talenten op het gebied van de voordrachtskunst te tonen. De kunstenares gaf eerst een korte toelichting op het verhaal dat zou gaan vertellen, ”Het jongetje in de grijze jas” van Jean Ross. Het verhaal speelt zich af in Engeland en Schotland. Het is de tragische ge schiedenis van een klein ventje, Co lin, dat het slachtoffer wordt van de twisten tussen zijn ouders, die als Coolin vier jaar is uit elkaar gaan. Het jochie raakt door de herhaalde ruzies en de geringe aandacht die aan hem wordt besteed in een apa thische toestand, waardoor hij zijn geestelijke evenwicht dreigt te ver liezen; hij spreekt geen woord. De moeder, een frivole, geraffi neerde en ijdele vrouw van de we reld, laat zich niets aan het kind ge legen liggen en draagt aan een gou vernante de opvoeding op van het gestoorde kind. ”Zie maar wat je er van maken kan, het zal toch wel niets worden”, is haar commentaar. Langzaam slaagt de gouvernante erin het vertrouwen van het kind te winnen en maakt zij grote vor- Er worden scholen gebouwd, er zijn fraaie sportterreinen en plant soenen, er zijn plannen voor de bouw van nog veel meer huizen en winkel centra. En met dat alles kan Wad dinxveen gelukkig zijn. Maar die voorzieningen zijn niet voldoende. Het is in feite een droevige zaak dat de jeugd zich in ”niet-georgani- seerd” verband alleen maar kan vermaken op de straten. De mooie sportvelden zijn voor hen in prin cipe taboe, wanneer ze ’s middags na schooltijd een ’’balletje willen trappen”. In de plantsoenen kan dat evenmin. Daarom gebeurt het dan op straat. Het verkeer komt in ge vaar, ruiten sneuvelen, enz. Andere jongeren vermaken zich bij gebrek aan beter in de gemeentelijke vuil- stortbakken in Vondel- en Oranje- wijk, aan de Sniepweg en in de Vic- torwijk of bij vuile en modderige sloten met alle noodlottige gevolgen van dien. De jeugd, die vrij en ongebonden wil spelen zoekt tevergeefs naar daarvoor geschikte terreinen. De enkele vrije zgn. trapveldjes, die er hier en daar in Waddinxveen zijn, zijn het grootste deel van het jaar onbruikbaar omdat ze vrijwel onder water staan. De bezwaren over het gebrek aan vrije recreatiemogelijkheden in de open lucht gelden evenzeer voor ac tiviteiten, die binnenshuis kunnen gebeuren. We denken bijvoorbeeld aan accomodatie voor vrije tijdbe steding in de vorm van muzikale vorming, handenarbeid maar ook voor danslessen, en al die activitei ten waarvoor de jeugd van vandaag belangstelling heeft. We zijn er niet met te zeggen, dat ze toch zoveel vinden bij verenigin gen en clubs. Want uiteindelijk be perken die activiteiten zich in de meeste gevallen tot bepaalde uren en seizoenen. Maar de jeugd in de ruimste zin heeft vele uren per dag te besteden. De gemeente Waddinxveen heeft in de loop der jaren met een vooruit ziende blik veel geld besteed aan de toekomst van deze gemeente. Maar voor de vrijetijdsbesteding van de jeugd was daar maar bitter weinig bij. Waarom wel een investering in een kostbaar en weinig gewaardeerd centraal antennesysteem, dat er al leen maar toe kan bijdragen dat de passiviteit nog groter wordt? Wij staan niet alleen in onze me ning, wanneer we zeggen, dat als dergelijke investeringen mogelijk zijn, een gemeenteraad, die dergelij ke investeringen nodig vindt, ook tot plicht heeft te zorgen dat er voor de vrijetijdsbesteding van de jeugd net zoveel wordt geïnvesteerd. Want ook dat zijn investeringen voor de toekomst. Dat Waddinxveen van de toekomst zal alleen maar zijn ge diend met een nieuwe generatie, die is opgegroeid in een leefbaar milieu. Daarom heeft de actie van het R.K oudercomité onze volle steun en we hopen, dat hun noodklok vanavond wakker te schudden en wakker te er in zal slagen de Waddinxveners houden en ze uit hun televisie; pas siviteit zal halen om actief mee te gaan werken in het belang van hun eigen kinderen en die van anderen. meente niet staat te dringen, geen actie voert, maakt die Rijksoverheid geen haast, want dan is het zwem bad niet zo nodig, meent men. Verscheidene, vooral kleinere ge meenten in Nederland, hebben de afgelopen jaren initiatieven geno men en allen zagen hun activiteiten beloond in de vorm van de spoedige aanleg van een zwembad. Daarom voert nu ook veen ctie om een bedrg van minste honderdduizend gulden zo mogelijk meer in de kortst moge lijk tijd bijeen te brengen, waardoor de eerste financiële barriëre kan worden overwonnen en de verder fi nanciering van de zijde van de rijks overheid sneller kan worden gerea liseerd. Vandaag en morgen gaat de Wad dinxveense schooljeugd op pas voor hun en ons zwembad. Ze gaan ze gels voor een kwartje per stuk ver kopen. Als hun actie slaagt, bete kent dat opnieuw enkele duizenden guldens dichterbij het streefbedrag. 11 ,l" imii r g—S In een vorige week te Gouda ge houden vergadering van het Streek- comité „In de Rechte Straat” Gouda Omg., met o.m. als doel uitdra- ging van reformatorische beginse- len, werden de resultaten besproken van het afgelopen winterseizoen. Gezien het korte bestaan van het Comité, waren de resultaten niet ongunstig, zowel voor wat betreft de financiële zijde als wel opvoe ring van het aantal abonnees van het maandblad. In het bestuur kwam enige andering doordat voorzitter J. Leeuwen uit Stolwijk een benoè- ming als hoofdonderwijzer in Kat wijk ontving. Secretaris J. Versluis uit Gouda nam zijn functie over, terwijl in zijn plaats werd gekozen dhr. N. Bakker, Willem de Rijke- laan 17. Penningmeester blijft dhr. J. Gorissen te Gouda. Voor de komende periode staan o.m. acties op het programma in Boskoop, Waddinxveen en Moer kapelle.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3