öe Chinese Pd.peqd.0J o o JU- Si ISIfe Wi Gerts Zonen PERSONEEL intermeubel 1 1 a p p i e en de automatische stuurman teiB Schouwburg Bioscoop PRIMA SALONWAGEN lengte 12.50 mtr; breedte 3.50 mtr I SM H 3 Ji w 01 Kw W BOS Uil G. Dekker - meubelfabriek De punt op de i van Intermeubel boomkwekerij tuinarchitectuur Uw woningnood opgelost „THE RUNNING MAN” „X117: vrouwenjacht in Beiroet” I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART Pagina 6 I. i 8 J- AANLEGGEN VAN TUINEN LEVERING VAN PLANTEN ONDERHOUD VAN TUINEN ALLES VOOR UW TUIN 1 i A KR Meubels bij Intermeubel zijn afgewerkt met uiterste perfectie. Helemaal met de puntjes op de i. Want wat wilt u? Goede meubelen uit een betrouwbare zaak. Daarom garandeert Intermeubel u dat u te allen tijde kunt vertrouwen op een woninginrichting die de naam Intermeubel mag dragen. Msn 28 april 1966. door Earl Derr Biggars vertaald door P. Oreille Hoofdstuk 8 - Nr. 20 aarzelde hij. ”Ik - GEVRAAGD: (ongeschoold geen bezwaar) Ook JONGENS kunnen geplaatst worden. Hoog loon. ZEVENHUIZEN (Z.-H), tel. 01802-217 I (wordt vervolgd) I X’ TE KOOP: Tuinbenodigdheden - Gazonzaden - Kunstmest - Tuinaarde - Flagstones - Rotsstenen - Tuinge reedschappen - Bloembakken en Tuinmeubelen GOUDA - TELEFOON 3750 Hedenavond (donderdagcyclus) 8.15 uur. Een adembenemende en beklemmende thriller Richard Harrisson - Dominique Boschero. Cinema-Scope - Kleuren. (14 jaar) W. T. HULZINGA - BLEISWIJK Dorpstraat 88a Dit is zo'n makkelijk stoeltje zoals uw vrouw altijd graag had willen hebben. Een échte Bankstel in geheel eigen stijl: Windsor-style: Vlot en gastvrij, 675.Zit- en rugkussens zijn, los en keerbaar. Zeer mooie wandkast van eikenhout, 435. Origineel bankstel bekleed met velours. Van af 995.Brengt luxe en rijkdom in uw woning. Een Queen Anne tafel harmonieert er uitstekend mee; verkrijgbaar in vele ma ten. Deze is extra lang, kost 150.Op de beveelt zich aan voor: NIEMAND RAADT UW LEEFTIJD als u alle rimpels, lijnen en kraaiepootjes verdij ft met onze MARCHAL RIMPEL- CORRECTOR. Werking: onmiddellijk. Duur: 8 uur. 8.75, voldoende voor maanden. Gratis folder bij Te bezichtigen na afspraak. e' Deze eetkamer brengt in uw huis een sfeer volle plaats waar u altijd rustig en onge stoord van uw maaltijd kunt genieten. Kast is van eiken met palissander panelen, 540. tafel is rond met tuimel-tussenblad, 210. en vier stoelen bekleed met kunstleer in de kleur die u wenst, per stuk 98. (Voortvluchtig Laurence Harvey - Lee Remick - Alan Bates. Scope-Kleuren. (14 jaar) STEEDS GRIJZER?? WEES WIJZER Ook uw haar kan zijn oor spronkelijke kleur her krijgen! Borstel even met Crème MARCHAL en u bent klaarzonder wassen of verven! Grote tube 3,75. Ook verkrijg baar in diepzwart. Gratis folder bij: DROGISTERIJ A. VAN DER HEIDEN, Zuidkade 1 te Waddinxveen, telefoon 01828 - 2433 voegde hij hier aan toe. En hij trok een gezicht alsof hij zeggen wilde: ”en daar kunnen wij nog lang op wachten.” Maar op dit ogenblik ging de deur van professor Notterkrakr’s hut open en de robot kwam naar buiten. Hij scheen weer volko men hersteld, maar wel viel het op, dat hij niet meer op zijn wieltjes recht vooruit rolde, doch zich met een schaatsende bewe ging verplaatste. (wordt vervolgd) intermeubel schommelstoell Deze heeft cretonne bekle ding, en losse zit- en rugkussens. Sterk en stijl vol, 136.50. i 32. Kappie riep de Maat en de Meester en verzocht hen, om alles klaar te maken voor het vertrek. ’’Over een uur varen wij uit,” zei hij. ’’Varen wij toch uit?!” riep de meester, ”en de automatische stuurman is beschadigd!” ’’Pro fessor Notterkrakr heeft gezegd, dat de robot over een uur gerepa reerd zal zijn,” verklaarde Kap pie. ’’Over een uur?” herhaalde de Mester, ”dat geloof ik niet, vóór ik het zie!” Hoofdschuddend nijen der wereld, sprak daar iemand, die vroeg binnen gelaten te worden. ”Wie kan dat zijn?” bromde Madden. ’’Politie,” zei Eden hoopvol. ”De oplichter is geknipt.” Geen kans, peinsde hij. Thorn was aan het geven, en Madden zelf ging de deur open doen. Vanwaar hij zat, had Bob een goed gezicht op de donkere woestijn - en op de man, die in het licht stond. Een magere man in een overjas, een man, die hij eerst had gezien bij de aanlegplaats in San Francisco, en later voor Hotel Woestijnrand. Het was Slappe Flip Maydorf zelf, maar nu zonder de donkere bril, die zijn ogen verborgen. ’’Goedenavond,” zei Maydorf, en zijn stem was ook koud en mager. ”Dit is de ranch van meneer Madden, geloof ik?” ”Ik ben Madden. Wat kan ik voor u doen?” ”Ik zoek een oud vriend van me, uw secretaris, Mar tin Thorn.” Thorn stond op en liep langs de tafel. ”Zo, ben jij daar”, zei hij met flauwe geestdrift. ”Je kent me toch nog wel?” zei de magere. ”Mc Col lum - Henry Mc Collum. Een paar geleden hebben we elkaar nog ontmoet op een diner in New York.” ’’Natuurlijk”, antwoordde Thorn. „Kom binnen. Dit is meneer Madden.” ’’Zeer vereerd”, zei Slappe Flip. ”En meneer Eden, uit San Francisco.” Eden stond op, en keek Slappe Flip aan. De ogen van de man waren, zonder bril, stekelig en wreed, zoals de bladeren van woestijnplanten. Een lang ogenblik staar de hij de jongen brutaal aan. Zou hij weten, vroeg Bob zich af, dat zijn bewegingen aan de haven van San Francisco niet onopgemerkt gebleven waren? Als hij het wist, waren zijn zenuwen uitstekend. ’’Aangenaam kennis te maken, meneer Eden,” zei hij. ’’Meneer Mc Collum,” antwoordde de jongen ernstig. Maydorf wendde zich weer tot Madden. ”Ik hoop, dat ik u niet stoor,” zei hij met een flauw lachje. ”Ik lo geer eigenlijk daarginds, bij Dr. Whitcomb - ik heb Last van bronchitis. Het is verduiveld eenzaam hier, en toen ik hoorde, dat meneer Thorn in de buurt was, kon ik de verzoeking niet weerstaan, hem op te zoeken.” ’’Daar ben ik blij om,” zei Madden, maar zijn toon was niet oprecht. ’’Laat ik uw spel niet onderbreken,” ging Maydorf voort. ’’Poker, zie ik. Is dit een privé spelle tje, of kan iedereen meedoen?” ”Doe uw jas uit en kom bij ons zitten,” zei Madden on willig. ’’Martin, geef meneer zijn fiches.” ”Nu leef ik weer,” zei de nieuw aangekomene opge wekt. ”En hoe gaat het jou, beste Thorn?” Thom erkende, met zijn gewoon gemis aan warmte, dat het hem vrij goed ging, en het spel werd hervat. Had Bob al tevoren gevreesd voor zijn toekomst, nu liet hij alle hoop varen. Poker spelen met Slappe Flip - nu, hij was wél op reis om de wereld te zien. ’’Geef op, vier kaarten,” zei Maydorf tussen zijn tanden. Was het tevoren een bittere, ruwe strijd geweest, nu werd het een worsteling op leven en dood. Er was nieuw talent bijgekomen - meer dan talent, bepaald genie. Maydorf hield de kaarten dicht tegen zijn borst gedrukt; zijn gezicht was als uit steen gehouwen. Alsof hij begreep met wie hij te doen had, werd Madden voorzichtig, rriaar vastbesloten. Deze twee vochten het uit, terwijl Thorn en de jongen achteraan kwamen, als niet-strijdenden, die in een gevecht van reuzen betrok ken worden. Na korte tijd kwam Ah Kim houtblokken brengén, en zo het vreemde toneel, dat zijn oog trof, hem al ver baasde, gaf hij daarvan geen enkel teken. Madden be val hem glazen te brengen, en toen hij ze op de tafel zette, merkte Bob met geheime opwinding, dat de speurder vlak bij de lange, op hun werk berekende handen van Slappe Flip kwam. Als die beruchte May dorf eens wist... Maar Maydorfs gedachten waren volstrekt niet bij de Phillimore paarlen. ’’Geef op, een kaart,” zei hij gebiedend. Schril klonk de telefoon door de kamer. Bob’s hart stond even stil - dat was hij vergeten - en nu... Na lang wachten zou hij eindelijk spreken met zijn vader - terwijl Slappe Flip er vlak bij zat! Hij zag, dat Madden naar hem keek en stond op. ’’Voor mij, denk ik,” zei hij zorgeloos. Hij gooide zijn kaarten op tafel. ’Ik be’n toch uit.” Hij ging naar de telefoon en nam de hoorn op. ’’Hallo, hallo, vader. Bent u daar?” ’’Azen,” riep Maydorf. ’’Allemaal voor mij?” Madden legde zijn kaarten neer, zonder zijn tegen partij aan te zien, en Slappe Flip haalde weer de in zet binnen. ”Ja, vader, het is Bob,” zei Eden. ”Ik ben goed aan gekomen - logeer nu een paar dagen bij meneer Mad den. Ik wou maar later weten waar ik was - Ja, - dat is alles. Morgen bel ik u misschien weer op. Goed ge speeld? Ach, wat jammer, Adieu!” Madden vloog op. Zijn gezicht was paars. ’’Wacht eens!” riep hij. ”Ik wou vader alleen maar laten weten waar ik was,” zei Bob opgewekt. Hij ging weer zitten. ”Wie moet geven?” ga wonmginrichting potnarst Kleiweq 88-92. Gouda. Tel: 01820-3092 achtergrond een buitengewoon mooie Queen Anne salonkast, 450.—. T Vrijd. 8.15 u., zat. 3-7-9.15 u., zond. 3-5-7-9.15 u. Ma., di. 2.30-8.15 uur. Een film met ongekende spanning, keiharde, roekeloze gevechten en duizend gevaren. Adres kwekerij: Noordkade 26a - Huisadres: Burgm. Trooststraat 94, Waddinxveen, telefoon (01828) 2308 i ging hij naar de machinekamer om de vuren aan te leggen. ”Ik heb voldoende technische kijk om te zien, dat die robot zwaar be schadigd is,” mompelde hij, ”het is onmogelijk om al die schade in een uur te repareren! Maar enfin, je weet nooit waartoe die profes soren in staat zijn.” Na een uur meldde de Meester, dat er voldoende druk op de ke tels was om het schip te laten uitvaren. ”Het wachten is nu op de automatische stuurman,” ’’Vader zal nu wel binnengestrompeld zijn, na zijn zware dag op de links”, zei hij. ”Ik zal opbellen.” Madden sprong op. ’’Laat mij het maar doen. Zeg me het nummer maar.” De jongen noemde het, en Madden sprak langs de draad met een stem, die eerbied af- ’’Vertel me eens”, zei hij, toen hij klaar was, ’’gister avond zei je, dat er in San Francisco dingen gebeurd waren, die je vader voorzichtig maakten. Heb je er op Bob’s gedachten gingen snel. ”Och, dat is misschien Alleen maar de verbeelding van een speurder geweest. Ik ben nu wel geneigd het zo te beschouwen... ’’Speurder? Wat voor speurder?” ”Wel, natuurlijk staat vader in verbinding met ver schillende particuliere detective-bureaus. Een mede werker van één ervan rapporteerde, dat er een be rucht oplichter in de stad was gekomen, die èen onbe hoorlijke belangstelling voor ons magazijn aan de dag legde. Het kan best zijn, dat het niets te beduiden had...” ”Zo, een berucht oplichter. Wie? Bob kon nooit goed liegen en nu ik herinner me de naam niet meer. Het klonk Engels, geloof ik. Liverpool Kid - of zoiets,” verzon hij zwakjes. Madden haalde de schouders op. ”Nu, als er iets is uitgelekt over de paarlen, kwam het van jullie kant zei hij. ’’Mijn dochter, Thorn en ik zijn de geheimhou ding in persoon. Maar, het zal wel verbeelding zijn geweest, zoals je zegt.” ’’Waarschijnlijk wel”, stemde Eden toe. ”Kom mee naar buiten”, noodde de millionnair. Hij ging voor door de glazen deur, naar de patio. Daar laaide een reusachtig vuur op. Het wierp een rode gloed over de stenen vloer en de rieten stoelen. ”Ga zitten”, stelde Madden voor. ”Een sigaar? Neen, je hebt liever een sigaret.” Hij stak op en, achterover ge leund in zijn stoel, staarde hij omhoog naar het don kere dak - het verre hemeldak. ”Ik ben het liefst hier buiten”, ging hij voort. ”Het is wel wat kil, maar je komt zo dicht bij de woestijn. Heb je wel eens opge merkt, hoe wit de sterren in dit land zijn?” Eden keek verbaasd naar hem. ’’Zeker - dat heb ik op gemerkt”, zei hij. ’’Maar ik had nooit gedacht, dat jij ze zou zien, oude jongen,” voegde hij er in gedachten bij. Binnen was Thorn bezig met de radio. Een vreselijke mengelmoes van kindervertellingen, vioolsoli, lezin gen over gezondheid en schoonheid, klonk hen tegen. En toen de schrille stem van een vrouw, die zondaren aanspoorde zich te bekeren. ”Zie, dat je Denver krijgt”, riep Madden luid. ”Dat probeerde ik al, chef,” antwoordde Thom. ”Als ik luisteren moet naar dat verwenste ding,” zei Madden tegen de jongen, "wil ik iets horen, dat van heel ver komt. Over bergen en vlakten - daar zit ro mantiek in”. De radio liet plotseling opgewekte orkestmuziek horen. ”Zo is het goed,” knikte Madden. ”Het orkest van het Bruine Paleis in Denver - misschien danst mijn meis- ke nu wel op deze muziek. Arm ding - ze zal niet meer weten wat er van me geworden is. Ik heb beloofd, dat ik al eergisteren bij haar zou zijn, Thorn!” De secretaris verscheen aan de deur. ”Ja, Chef?” ’’Help me er aan denken, dat ik Evelyn morgen een telegram stuur.” ’’Goed, Chef”, zei Thorn, en verdween weer. ”En dat komt nu helemaal uit Denver”, merkte Mad den op. ”Ik zeg maar, de mensen worden te knap. Ze gaan hun val tegemoet. Waarschijnlijk is het een te ken van ouderdom, Eden, maar ik verlang terug naar de oude, eenvoudige tijd. Toen ik nog een jongen was, op de boerderij, moest ik ’s morgens in de winter naar het schooltje in het dal. Wat wou ik dolgraag een slee hebben - moeilijke tijden waren dat - ja, maar tijden, die mannen gemaakt hebben. Och, laat ik daar niet over beginnen.” Zij luisterden zwijgend voort, maar al gauw ontlokte een kinderverhaaltje een gebrul van woede aan de millionnair, en op zijn bevel liet Thom het toestel zwijgen. Madden bewoog zich rusteloos in zijn stoel. ”We kun nen met zijn drieën geen bridge spelen,” merkte hij op. ”Als we eens wat pokerden voor tijdpassering, mijn jongen?” ”Nu, dat zou wel goed zijn”, antwoordde Bob. ’’Maar ik ben bang, dat u me verreweg te baas bent.” ”Och, dat hindert niet. We zullen een limiet stellen.” Madden sprong op, klaar om te beginnen. "Kom mee”. Zij gingen de woonkamer in en sloten de deuren. Als student had hij het weleens gedaan, ook wel met jour nalisten in San Francisco, maar dat alles was kinder spel in vergelijking hiermee. Madden was nu niet meer de man, die zag, hoe wit de sterren waren. Hij zag, hoe rood, wit en blauw de fiches waren, en hij lief koosde met strelende handen. Hij was Madden, de speculant, de dobbelaar om spoorwegen en staalwaren- fabrieken en de kapitalen van kleine staten. Madden, die, als hij heel de dag op de Beurs had gespeeld, des avonds het rouletterad in de Vierenveertigste Straat ging opzoeken. ’’Azen”, schreeuwde hij. ’’Drie azen! Eden, wat heb jij? ”Een beroerte,” zei Bob, en gooide zijn kaarten op de tafel. ’’Hier op deze plaats en op dit ogenblik bied ik aan, al mijn kansen in dit spel te verkopen voor een gebruikte postzegel, of wat u wilt.” "Een goede leer voor je,” antwoordde Madden. ’’Mar tin - jij moet geven.” Plotseling werd er luid op de deur geklopt. Het werd Bob vreemd te moede. Uit de duisternis, vanuit de uitgestrekte, onbewoonde woeste-

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 6