an is f50 miljoen nodig van Belangrijk dokument nabije toekomst voor Stralende Koninginnedag standwerkers. ’s-Avonds optreden van ,1'ONCORDIA! Ie LISTRI! WEEKMARKT op 6 MEI. Gezellig met muziek en IVOROL Voor uitvoering vijfjarenpl bedrag FRANS VAN CAMP MVj RAIFFEISENBANK MÜ WADDINXVEEN de spaarbank met volledige bankservice Oranjelaan 42 telefoon (01828) 2265 Bijkant: W. de Zwijgerlaan 57 tel. 2046 Kantooruren: dagelijks van 9 - 1 2.30 uur en van 2-4 uur, bovendien op vrijdag avond van 7-9 uur. I Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen ’Hart van Holland’ Benoemd Ingebruikname nieuwe fabriek Collecte Tljobulette Omvangrijk Het comfortabele kostuum is voor U uitgevonden Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta en zzzzz' timmerlieden, musici... vissers, MAKELAARS TAXATEURS MODE VOOR HEREN F ele openbare voorzieningen staan op programma Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda Optocht Veel volk op de been bij feesten op straten pleinen Volksfeest Lichamelijke oefening BouwrQpmakeii onderdeel plan Groenswaard gegund VoorQ^^J een vol-automatische brommer KRAIJESTEIJN 34 nieuwe winkels Zwembad in 1967 Scholenbouw Nieuwe wegen IKIIIIIIHUIIIIIffllHIlKailffl Voor mannen die weten te genieten 21e JAARGANG - Nr. 1086 DONDERDAG 5 MEI 1966 wa- REIS- EN PASSAGEBUREAU Dealer voor Waddinxveen (Ingezonden mededeling) i Kleiweg 2-6 Gouda «o*,buk xaouaiwm i m i 11 i alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde Zij hebben zich tegen allerlei risico's ver zekerd. Onze bank adviseerde hen daarbij. Elke dag kan er immers iets gebeuren, dat niet te voorzien is! Doe als de vissers, timmerlieden, musici en vele anderen. Verzeker u van een deskundig vèrzekerings- advies van onze bank. (verschijnt elke donderdag) Korte Tiendeweg 2 - GOUDA telefoon 01820 - 3504 Voor iedere reis het beste advies! Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. WADDINXVEEN Ir. B. van Dam uit Waddinxveen is bij Koninklijk Besluit met ingang van 1 april j.l. voor de duur van twee jaar be noemd tot adviseur van de advies commissie Warenwet. WADDINXVEEN Het nieuwe fa brieksgebouw van de Zeilmakerij en Tentenfabriek ”De Randstad” zal op vrijdag 6 mei a.s. officieel in gebruik worden genomen. De fabriek is ge vestigd aan de Dorpstraat 164. Omstreeks tien uur arriveerde de welhaast een kilometer lange op tocht van kleuters en leerlingen van de eerste twee klassen van de lagere scholen op het Koningin Wilhelmina- plein voor de tweede aubade. De leerkrachten en de ouders hadden bijzonder veel werk van het gebeu ren gemaakt. De kinderen waren verkleed en trokken karretjes voort Ja, zo was het afgelopen zaterdag in Waddinxveen. Het feest begon al vroeg met het luiden van de klok ken op deze vrolijke lentemorgen. Op het schoolplein van de Willem van Oranjeschool aan de Oranje laan stonden de leerlingen van de lagere scholen (vanaf de derde klas) de beide ulo-scholen en de huishoud school opgesteld voor de eerste au bade, die weer onder de eminente leiding stond van het hoofd van de openbare ulo, de heer H. J. Egbers. Behalve burgemeester C. A. van der Hooft en diens echtgenote waren ook aanwezig de wethouders S. Pille en ir. J. P. H. Venema, gemeentese cretaris H. Jenné en verscheidene raadsleden. Medewerking werd ver leend door de muziekcorpsen Con cordia en Voorwaarts, de Cormula’s en de Goudse padvinders- en pad- vindstersdrumbands. Na het zingen van het volkslied en enkele andere liederen hield burge meester Van der Hooft een korte toespraak, waarin hij een uiteenzet ting gaf over de betekenis van de Nederlandse vlag en over de binding van het volk met het Huis van Oranje. De burgemeester betreurde het dat de laatste tijd steeds meer stemmen opgingen om te komen tot de vorming van een republiek. Op hetzelfde plein werd in de avonduren een volksfeest gehouden, waarbij de New Beat Band uit Zaandam en de Beierse Boerenkapel onder leiding van Boer Krelis om beurten optraden. Ofschoon ook hier aanvankelijk veel mensen kwamen kijken werd het toch niet zo’n spon taan feest als men waarschijnlijk had gehoopt. De naam New Beat Band deed heel wat jongeren in gespannen ver wachtingen naar het KW-plein ko men, maar veel ’beat’ geven de Zaandammers niet ten beste. Lange haren waren er trouwens ook niet bij. Men beperkte zich tot het spelen van wat evergreens en toen men het eindelijk ging proberen met een Dave-Berrynummer was het te laat. De Boerenkapel had heel wat meer in z’n mars. De kleintjes gin gen al spoedig aan het hossen en gaandeweg namen groteren dat over. De vrolijke meezingmuziek van de kapel zorgde ervoor dat het later op de avond nog wel gezellig werd. Om ongeveer kwart over elf was het feest afgelopen. De kleurige stoet van kleuters en kinderen van de eerste twee klassen van de lagere scholen trok zaterdagmorgen over de zonovergoten Kerkweg naar het KW-plein, waar de aubade werd gehouden. (foto Sjaak Noteboom) Plannen zijn in voorbereiding voor de bouw van een sporthal bij het nieuw te bouwen zwembad aan de Sniepweg, twee gymnastiek lo kalen en een sporthal voor alle bin nensporten met instructiebad. Aan de Sniepweg zullen verscheidene nieuwe sportvelden komen, waarbij ook wordt gedacht aan korfbal en hockey. school, een R.K. Uloschool, lagere scholen in Groenswaard voor open baar, R.K. en Chr. Nationaal onder wijs, alsmede verscheidene kleu terscholen in Vondelwijk en Groens waard. Ook wordt gedacht aan de school voor buitengewoon lagere onderwijs, met een daaraan verbon den kleuterschool. waarop allerlei voorstellingen ren afgebeeld. Elk had wel een vlaggetje, pet of toeter. De muziekkorpsen zorgden ook hier weer voor de begeleiding. Evenals voor de eerste aubade be stond ook voor het zingen van de kleuters enorm veel belangstelling. Het Koningin Wilhelminaplein stond tjokvol met mensen. WADDINXVEEN De onlangs ge houden collecte ten bate van de Christelijke Vereniging ter Verple ging van Langdurig Zieken en ’t Zon nehuis in Utrecht heeft 428.26 op gebracht. WADDINXVEEN Aan de firma Gebroeders P. en A. de Man in Am- merstol is door Burgemeester en Wethouders gegund het bouwrijp maken van gronden in het straten plan 3 van het uitbreidingsplan Groenswaard. Het werk is aangeno men voor 205.035. Voor het toenemende autobezit zal steeds meer parkeerruimte nodig zijn. Er zullen daarom maatregelen nodig zijn o.m. om ook te bereiken dat het parkeren in de straten kan worden verminderd en de auto’s ruimte kunnen vinden op diverse nieuw aan te leggen parkeerterrei nen in alle delen van de gemeente. Voorts wijdt het rapport nog aan dacht aan de reinigingsproblemen in de toekomst, de volksgezondheid, nieuwe verordeningen, verkeers lichten, meer banken langs singels, vrije speelvelden voor de jeugd, o.a. een zgn jungletuin in de Oranjewijk stichting van een muziekschool, enz. Zoals in de aanhef van dit over zicht reeds werd gezegd, zijn hierin alleen de grote lijnen van het ge meentelijke vijfjarenplan weergege ven. Tal van punten vragen echter om een gedetailleerde beschrijving en beschouwing, waaraan wij de volgende week en eventueel ook de komende weken nog de nodige aan dacht zullen geven. mend zie je ze lopen door de straten, feestelijk uitge dost en lachend en schreeuwend. Vrolijk zijn ook de, grote mensen die het gedoe van die kleintjes lachend gadeslaan. Overal klinkt muziek, overal is het druk en1 overal is het kleurig als op een kalender met plaatjes van De Keukenhof. Het is Koninginnedag vandaag. De verjaardag van de landsmoeder wordt hier in Waddinxveen, Moerka pelle en Zevenhuizen uitbundig gevierd. Naar de tele visie wordt dit jaar minder gekeken als anders. Het is in huis toch niet uit te houden met zulk weer. Voor de organisatoren is het dankbaar organiseren op zo’n dag. Overal is belangstelling en overal wil men feesten. TTet lage polderland ligt te zinderen in de warme H lentezon. Een zacht briesje, dat ’s ochtends vroeg nog wat verkoeling bracht, gaat in de loop van de mor gen liggen. Het land en de dorpen krijgen op deze mooie lentemorgen een feestelijk aanzien en wie dichterbij komt ziet, dat overal de roodwitblauwe vlaggen zijn uit gestoken. Oranje wimpels zijn ook niet van de lucht. Het frisse groen van bomen en heesters, afgi-wisseld met de uit hun knop springende bloesem van bloemen en vruchtbomen, maken van elk dorp waar je langs komt een plaatje. Vanuit de verte hoor je al - door de warmte ietwat gedempt - geluid van kinderstemmen. Dichterbij ko- WADDINXVEEN De komende vijf jaren zal Waddinxveen volgens voor zichtige ramingen van het college van B. W. een bedrag van vijftig miljoen gulden moeten investeren voor het uitvoeren van een zgn. vijfjarenplan, dat dezer dagen aan de raadsleden is toegezonden. Tijdens de begrotingsverga- deringen was door raadsleden om een meerjarenplan gevraagd. B. W. schrijven de raad thans, dat een tienjarenplan naar hun mening in deze dynamische tijd te ver vooruit loopt, maar dat een vijfjarenplan beter is te overzien en kan worden bijgehouden. B. W. hebben het voornemen dit plan, dat in totaal 43 pagina’s beslaat, te behandelen in de vergadering van de raad van juni of juli. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. Met de bouw van drie winkelga lerijen, respectievelijk in de Vondel wijk, aan de Kerkweg en in Groens waard zal Waddinxveen in totaal 34 nieuwe winkels rijk worden. De ze winkelbouwplannen moeten vol gens B. W. in 1966 en 1967 worden gerealiseerd. Het plan Brugcentrum zal geheel worden herzien, waarbij nu wordt gedacht aan een volledig overdekt winkelcentrum, met de bouw waarvan mogelijk in 1968 zou kunnen worden begonnen. Voor een aan de Gouwe nabij de Nesse te bouwen restaurant is een plan in voorbereiding. B. W. menen, dat door het par ticuliere initiatief, ontwikkeld door de Stichting Vrienden van het Zwembad, begin volgend jaar al met de bouw van het nieuwe zwem bad aan de Sniepweg kan worden begonnen. Ten aanzien van de ver dere recreatievoorzieningen worden genoemd het plan ’t Weegje, het bospark tussen Boskoop en Wad dinxveen en het recreatiegebied langs de Sniepweg. Door aankoop van het pand aan de Kerkweg, dat thans nog wordt be woond door notaris Van der Most, zou het mogelijk zijn dit pand door ver bouwing en nieuwbouw geschikt te maken als schouwburg. Als streef- Het omvangrijke toekomstdoku- ment voor de gemeente Waddinx veen is onderverdeeld in een acht tiental hoofdstukken, waarvan wij hieronder alleen de grote lijnen weergeven. In onze krant van volgende week komen wij nader op de detailpunten van dit interessante vijfjarenplan terug. Wat betreft de woningbouw in Groenswaard zeggen B. W. dat de Stichting Ratiobouw bezig is een rapport op te maken voor de wo ningbouw in dit gebied, waarbij zal worden getracht ééngezinswoningen in de woningwetsfeer op te nemen voor zover dat financieel mogelijk is. Verder zijn elders in de gemeen te nog plannen voor villabouw aan de Prins Bernhardlaan, en vrije sec- torwoningen aan de Jan Dorrekens- kade. De gronden aan de verlengde Stationsstraat blijven gereserveerd voor particuliere bouwers. Van de te bouwen villa’s aan Noordkade en Souburghlaan zijn er reeds vier verkocht en in aanbouw. In de villa wijk achter de Oranjelaan is voorts plaats voor 22 bungalows waarvan er thans één is voltooid, terwijl aan vijf kandidaat bouwers optie is ver leend of verkoop van een perceel bouwgrond heeft plaatsgevonden. Ten noorden van de Burg. Troost- straat en ten noorden van de R.K. Kerk zijn nog gronden beschikbaar voor de bouw van resp. veertig één gezinswoningen, 160 meergezinswo ningen en zeven bungalows. In de zuid-oosthoek van Groenswaard zijn gronden gereserveerd voor de bouw van een bejaardenflat. Ten aanzien van de krotopruimingen zal in de komende vijf jaren sanering nodig zijn aan de Kerkweg, Dorps straat en Noordkade. Teneinde de aanwas van leerlin gen in de komende jaren te kunnen opvangen menen B. W. dat er de volgende scholen zullen moeten worden gebouwd, waarvan enkele een streekkarakter kunnen dragen: Een middelbare school, een lagere technische en een uitgebreid tech nische school, een lagere tuinbouw datum voor de aanvang van deze bouw noemen B. W. 1968. Het nieuwe raadhuis zal omstreeks 1970 kunnen zijn voltooid. De verwachting bestaat, dat be gin volgend jaar een aanvang kan worden gemaakt met de aanleg van de nieuwe Tweede Bloksweg. Ook de Piasweg zal moeten worden ver beterd, zodra deze door de ge meente is overgenomen. De Kerkweg zal de komende ja ren nog een volledige reconstructie moeten ondergaan, terwijl het Noordeinde zal moeten worden ver breed. In dit verband worden ook genoemd de Brugweg en Kanaaldijk Met de bouw van de spoorwegtun- nel tussen Oranjewijk en Groens waard zal nog dit jaar moeten wor den begonnen. Deze bouw zal ander half jaar vergen. Ook de tweede oe ververbinding over de Gouwe staat in dit vijfjarenplan, maar dit zal ze ker nog tot 1968 duren. o b* Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. Dit voorjaar geven de kos tuums u méér plezier. U gaat u er anders in voelen. Com fortabeler. De vorm is soepe ler. De stof is lichter. De kleur is boeiender. Alle Europese ontwerpers van mannenkleding hebben hun best gedaan u het zo gemakkelijk .mogelijk te maken. Kom die gemakke- iijke 1C66 kostuums gauw zien, voor de allermooiste er uit zijnl Weekblad voor Waddinxveen Abonnementen: 1.53 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3.86 per half jaar. Advertentietarief: 0.13 per mm-regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aanvraag.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 1