öe Chinese pd.peqd.dd d Koninklijke onderscheidingen li a p p i e en de automatische stuurman I Ek. VERMEI HUUR Toch krijg ik met MOEDERDAG iets van goud Weekblad voor Waddinxveen PIANO'S HUUR 1 I i WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART I P V. Goiiivenieuws 20 jaar geleden: Zwembad 12 mei i I I I 1 I I I I I I I I I Collecte „n ko wi sts th( va zei de ka dij en hoge inruilwaarde voor Uw oude PIANO of ORGEL, weer open I I Demonstraties Ja, elke vrome iets van goud, is mooi blijft mooi 1 Ik heb de allerfijnste man Gereformeerde Kerk kiest ambtsdragers „De -Zwaluw” Raadslid Ververs weg bij P.v.d.A. Paddestoel opent nieuwe seizoen WurliTzer I - 5 mei 1966. WE door Earl Derr Biggers vertaald door P. Oreille Hoofdstuk 8 - nr. 21 'l onver- (wordt vervolgd) Een (wordt vervolgd) I Wurlitzer-organist JOOP WALVIS. WADDINXVEEN De enkele we ken geleden gehouden collecte ten bate van de Stichting Sakor (Kinder bescherming) heeft 787,66 opge bracht. te Rotterdam dagelijks van 10-14 uur door onze V zou wa; wal Ne< zon din op WADDINXVEEN Vorige week publiceerden wij de indelingen van de eerste drie herenteams en het da mesteam van de zwemclub De Gouwe voor de komende zomercom petitie. Dezer dagen werden ook de indelingen van de andere zeventallen bekend. Gouwe dames 2 is ingedeeld bij Bos koop 2, ZPS 1 en BZC 1. De A-meis- jes krijgen als tegenstandsters Donk GZC en OZV, de A-jongens BZ en PC b, Donk a en GZC b. Het vierde herenteam is ingedeeld bij OV 2, AZC 3, BZC 2 en BenP C2. an Cl St: wij ve vo rir de we 1 tw scl we bei to ma Tv, vel aai luk J gel jaa me de als Da en chi ku de: voi lijl He hij lai sp er hij ca; va tei op de hei we bk ne ee: me se ve: tij» pli Kom voor dit persoonlijk cadeau kijken bij: OFFICIEEL ERKEND JUWELIER/HORLOGER Kerkweg 207, Waddinxveen, telefoon (01828) 2495 KJ. pe br tol de wi ’s M; gil zii zo: J I Lef wel: Vraag folders en inlichtingen over de nieuwe serie 1966 bij de Wurlitzer-importeur: WADDINXVEEN Het zwembad aan de Kanaaldijk zal op maandag 16 mei weer worden geopend voor komende zomerseizoen. Vanaf die datum kan men zich voor zwemles sen opgeven bij de badmeester. Voor 37-jarige trouwe dienst bij de gemeentelijke gasbedrij ven (inmiddels opgeheven) werd de heer W. H. Hofman begiftigd met de eremedaille in brons O.N. De onderscheiding werd hem door de burgemeester in zijn woning aan de Lijsterbesstraat uitgereikt. V.l.n.r. de heer Hof man, mevrouw Hofman, ge meentesecretaris H. Jenné en burgemeester Van der Hooft. (foto Sjaak Noteboom) ’s pr tia ke aa eei en met recht van koop v.a. ■p.mnd. zonder eerste storting De eremedaille in zilver beho rende bij de Orde van Oranje- Nassau werd vrijdagmorgen in het St. Jozefpaviljoen in Gouda opgespeld op het revers van de verbouwereerde heer G. Spruy- tenburg, zeventig jaar en nog steeds actief firmant van het accountants- en administratie kantoor M. Bruins-Slot in Wad dinxveen. Rechts mevrouw Spruytenburg. (foto Sjaak Noteboom) Vrgdag 3 mei 1946: Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Loef, die o.a. de slag in de Javazee heeft meege maakt, hoopt naar wij verne men na een afwezigheid van ruim zes jaar, a.s. Zaterdag in onze Gemeente terug te keren. In verband hiermede wordt door het C.O.C. de inwoners verzocht beslist vanaf ’s mor gens 8 uur te vlaggen. In de gehouden vergadering van de Buurtvereenigingen ’’Brug” en ’’Oranjelaan” werd besloten beide buurtvereeni gingen te combineeren. Door deze fusie moesten de beide besturen aftreden en werd een nieuw bestuur gekozen uit de gecombineerde Buurtvereeni gingen. Ik doe niet meer dan elke andere huisvrouw doet. IS DAT NIET GEWELDIG? Zoiets maakt je gelukkig. Zo is mijn man. WADDINXVEEN In de Gerefor meerde kerk aan de Kerkweg zal zondag 8 mei a.s. de periodieke ver kiezing plaats hebben van de ambts dragers van de Gereformeerde Kerk van Waddinxveen. Aftredend zjjn de ouderlingen F. Barendrecht, M, van Berkel, Ph. de Gelder, P. W. Mi- chielsen, P. Roos en J. Saton en de diakenen J. v.d. Berg en A. v.d. Heyden. De kerkeraad stelt voor de ouder ling J. Saton nog een jaar in functie te doen blijven. Het aantal ouder lingen zal in verband met de snelle groei van de gemeente met één per soon worden uitgebreid. Kandidaat voor de verkiezing tot ouderling zijn de heren J. Assche- man, C. Boersma, F. Fennema, G. Gelderblom, J. A. van Gils, E. J. de Jong, M. de Kool, G. L. Peels, J. Roo ker, G. J. Verhagen, P. van der Vloed en M. J. de Vries. Kandidaat voor diaken zijn de heren C, J. van Driel, W. Jelsma, J. de Jong en B. van der Ven. Voor de aanvang van de Filmvoorstelling, vorige Za terdag, raakten enkele knapen slaags met elkaar met gevolg dat de 5-jarige K. een steen door de ruit van Lunchroom Van de Water wierp, waardoor deze werd verbrijzeld. Van de zijde van de Glasverzekering merkt men op, dat dit in 3 we ken tijds reeds de derde ver brijzelde ruit is, reden waarom zij er bij de ouders op aan wil dringen, hun kinderen onder het oog te brengen dat deze baldadigheid al te kostbaar is. Is een kinderspeelplaats moge lijk een oplossing? Het is eens te overwegen. Prijzen v.a. 1.145.- Door middel van een ruit uitsnijden is in de nacht van Woensdag op Donderdag in braak gepleegd in de goederen loods van het station. Een groote partij goederen, w.o. een zending textiel en gedistilleerd, benevens een bedrag aan geld werd ontvreemd. Alhoewel de politie ijverig speurt is nog geen dader opgespoord. In een ander geval was de politie Eortuinlijker. Tijdens de be zetting werd de auto van den winkelier S. gevorderd door de moffen, werd echter nadien gestolen. Na lang zoeken slaagde onze politie er in deze auto in Utrecht weer op te sporen en aan den eigenaar terug te geven. automatische stuurman voorop ging het nu in optocht naar de brug. ”Hoe heeft U die schade toch zo vlug kunnen re pareren?” vroeg de Meester aan professor Notterkrakr, die be zorgd achter de robot liep en al diens bewegingen in het oog hield. ”Dat kan ik nu niet uitleggen”, antwoordde de geleerde kortaf, ”wij moeten voortmaken als wij het schip van Geldjeslijmer nog willen inhalen.” ”Dat is zo,” zei Kappie, ’’vooruit, WADDINXVEEN Ook door de postduivenhoudersvereniging „De Zwaluw” is aan de wedvlucht vanuit Vilvoorden met oude duiven deelge nomen. De afstand bedroeg 125 kilo meter. Er stond een kalme noord oosten wind. Aankomst eerste duif: 10.57.22 uur, laatste duif: 11.16.03 uur. De uitslag luidde als volgt: H. N. van Haren 1, 6, 7, 10, 19, 27, 48; L. W. Versluis 2, 25, 45, 50, 59, 87; C. de Lang 3, 11, 14, 16, 17, 40, 41, 54, 71, 77; D. Boere 4, 9, 18, 29, 36, 38, 42, 49; P. Loendersloot 5, 13, 70; M. Twigt 8, 12, 28, 44, 47, 53, 56, 66, 67; Th. Colla 15, 24, 46, 57, 72, 78; W. Tamerus 20, 22, 37, 55, 75, 76, 80, 84; C. Hofman 21; A. Poot 23; Gebr. Mulder 26, 32, 39, 61, 69, 85; C. Smith 30, 51, 62; A. J. van Essen 31, 34, 58, 63, 73; P. Noorlander 33; W. Pijpers 35, 65, 83; De Haan 43; J. van Soest 52, 68; L. C. ’t Hart 60, 64; D. Oskam 74; K. v. Veen 79 en J. v. Veen 81, 82. ’’Onder berg overhemden in Thom’s kast rusten - wat? Vermiste revolver van Bill Hart.” ’’Goed werk! Thorn - die rat...” ’’Onbetwistbaar. Twee kamers van die revolver zijn volkomen onbezet. Denk daar over na.” ”Ik denk er over na. Twee lege kamers.” ’’Stel nederig voor u nu gaan slapen, kracht verzame len voor wat zeer opwindende dag van morgen kan zijn.” De kleine speurder stond stil bij de deur. ’’Twee ko gels weg, niemand weet waarheen”, zei hij zacht. ’’Antwoord is, wij weten waar één ging. Verkeer be landen in muur, op plaats nu bedekt met woestijnge- zicht.” ”En de andere?” vroeg Bob nadenkend. ’’Andere doel getroffen, denk ik. Welk doel? Wij zijn waakzaam en wachten, misschien wij ontdekken. Goe dennacht, met overvloed van mooie dromen.” Hoofdstuk IX Een rit door het duister. Op zondagmorgen stond Bob, voor zijn doen, verba zend vroeg op. Verschillende factoren spanden samen om hem te brengen tot dat vreemde verschijnsel - de woestijnzon, een uiterst krachtige planeet, die zijn ka mer vulde met licht, en de kippen van P. J. Madden, die bij het aanoreken van de dag zeer luidruchtig wa ren. Om acht uur stond hij al op het erf, gereed voor wat de dag brengen zou. Wat hij ook brengen mocht, de dag was prachtig. Nu was de woestijn op haar best, de koelte van de nacht was nog in de heerlijke lucht. Hij zag uit over een opalenzee, naar de wisselende kleuren van het zand en de wolken en de bergtoppen; hun glans overtrof de schitterende vitrines in de juwelenwinkel van Meek en Eden. Ofschoon het de mode van zijn tijd was zich onverschillig te tonen, ging deze pracht niet aan hem voorbij, en met een gevoel van ontzag begon hij zijn wandeling over de ranch. Achter de schuur gekomen, werd plotseling zijn stemming verstoord. Daar was Martin Thorn bezig een diepe kuil in het zand te gra ven. Met zijn donkere kleding en zijn bleek gezicht, dat glom van de ongewone inspanning, leek hij veel op een doodgraver. ’’Hallo!” zei Bob. ”Wie moet er begraven worden op deze mooie morgen?” Thorn staakte zijn werk. Zweet droppels parelden op zijn hoog, wit voorhoofd. ’’Iemand moet het doen”, klaagde hij. ”De nieuwe jongen is er te lui voor. En als je zulk vuilnis maar iaat ophopen, begint het er hier uit te zien alsof er een grote picnic was geweest.” Hij maakte een hoofdbeweging in de richting van een mand vol lege blikken. ’’Gevraagd een particulier secretaris, om vuilnis te be graven achter de schuur”, lachte Bob. ”Een nieuw licht op je beroep, Thorn. Toch wel een goed idee om ze op te ruimen”, voegde hij er bij, zich voorover bui gend om een blikje op te pakken. ’’Vooral voor dit; daar is pas arsenicum in geweest, zie ik.” ’’Arsenicum?” herhaalde Thorn. Hij veegde met zijn donkere mouw over zijn voorhoofd. ”O - dat gebrui ken we veel. Ratten, zie je.” ”Zo, ratten”, merkte Eden op met een vreemde stem buiging. Hij legde het blikje weer neer. Thorn ledigde de mand in de kuil, en begon hem dicht te gooien. Bob, goed in zijn rol van onschuldig toe schouwer, bleef naar hem kijken. ’’Ziezo”, zei Thorn, het zand vasttrappend. ”Ik heb altijd een hartstocht voor netheid gehad.” Hij nam de mand op. ’’Hoor eens,” voegde hij er bij, ”als je er niets op tegen hebt, zou ik je een goede raad willen geven.” ’’Daar ben ik alijtd blij mee,” zei Bob, naast hem voort lopend. ”Ik weet niet, of jullie erg verlangend zijn om dat paarlsnoer te verkopen, maar ik ben al vijftien jaar bij de Chef, en ik kan je zeggen, dat hij niet de man is, die je straffeloos kunt laten wachten. Vóór je het weet, jongemens, doet hij de koop te niet.” ”Ik doe mijn best”, zei Bob. ’’Bovendien, Madden heeft er een koopje aan - als hij eens wil denken...” ”Als Madden zijn geduld verliest”, zei Thorn, ”wil hij niet denken. Ik waarschuw je alleen maar.” ’’Allemachtig vriendelijk van je”, zei Bob schillig. Thom zette zijn spade en mand bij de keuken; zij roken naar de geur van bakkend spek. Langzaam liep de secretaris de patio op. Ah Kim kwam uit zijn werk plaats, blozend van de dichte nabijheid van het vuur. ’’Hallo, baas”, zei hij. ”U kijken naai piachtige zon vanmolgen?” ”Ik was wel tamelijk vroeg op, maar niet zo vroeg om de zon te zien opgaan”, antwoordde de jongen. Hij zag de secretaris verdwijnen in het huis. ”Ik heb daar juist onze dierbare vriend Thom wat rommel zien be graven achter de schuur”, vervolgde hij. ’’Daar was onder andere een blikje bij, waar pas arsenicum in geweest is.” Chan liet zijn rol van Ah Kim varen. ’’Meneer Thorn heel druk”, zei hij. ’’Mogelijk hij nog drukker krijgen als tijd voorbij gaat. Een verkeerde daad leiden tot andere, gelijk eindeloze keten. Chinezen hebben spreekwoord hier van toepassing: wie een tijger be rijdt, kan niet afstijgen.” Madden verscheen op de pa tio, fris en sterk. ”Zeg Eden,” riep hij, ”je vader is aan de telefoon.” wonderstuurman zou kunnen le ren. Toen een grote golf de Kraak deed slingeren, rolde de gewielde voet van de robot even opzij en trof de scheen van de Maat. ’’Sorry!” zei de robot. ”O, het was niet erg,” antwoordde de Maat, ”een ongelukje kan...” Hij hield plotseling op en deinsde achter uit. "Mmmmaar... mmaar... dat kan niet!” stamelde hij, ”de ma chine praatte! Dat is niet ge woon! WADDINXVEEN Vier jaar gele den werd de heer T. Ververs geko zen in de Waddinxveense gemeente raad als lid van de Partij van de Arbeid. Thans heeft hij, nadat hij niet meer op de kandidatenlijst van die partij is geplaatst, bedankt als lid en is lijstaanvoerder geworden bij de nieuwe partij ’’Gemeentebe lang”, die zich ook in de komende verkiezingsstrijd zal werpen. De an dere kandidaten van Gemeentebe lang zijn sinds kort ook geen lid meer van een politieke partij. Bij aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT. van de modellen 1966 Enorme sortering Prijzen vanaf 675.- met recht van koop v.a. ■p.mnd. zonder eerste storting Zijn derde hoopje fiches was snel aan het minderen en met bezorgdheid bedacht hij, dat de nacht nog lang was, en dat tijd er in de woestijn niet op aankwam. ”No’g eens, en dan val ik uit”, zei hij. ”Nog eens, en dan vallen we allemaal uit blafte Madden. Er scheen hem iets eërerd te hebben. ’’Laten we het dan nog eens goed doen zei Maydorf. Het werd goed, een onverwachte strijd tussen Bob en Maydorf. Bob trok, in de flauwe hoop twee paren te vormen, en hij was verrukt, toen hij vier negens negens kreeg. Misschien had hij moeten bedenken, dat Maydorf gaf, maar dat deed hij niet - hij wedde hoog, en het eind was, dat hij verloor. Toen hij zijn kaar ten neerlegde, zag hij een boosaardige glimlach op het gelaat van Slappe Flip. ’’Vier vrouwen”, merkte Maydorf op, en spreidde ze uit met het gebaar van een ter zake kundige. Ik heb altijd geluk bij de dames. Nu zullen de heren me ze- ker betalen.” Dat deden zij. Bob droeg, zeer tegen zijn zin, zeven-en- veertig dollar bij. Het komt allemaal op de onkosten- rekening, overpeinsde hij. De heer Maydorf was in een niet onverklaarbare goe de stemming. ”Een heel prettige avond”, merkte hij op, terwijl hij zijn jas aantrok. ”Als ik mag, kom ik nog eens terug.” ”Wel te rusten,” snauwde Madden. Thom nam een zaklantaarn van de schrijftafel, ik breng je tot aan het hek”, verklaarde hij. Bob glimlachte. Een zaklantaarn bij heldere maneschijn. "Allemachtig aardig van je”, zei de gast. ’’Goeden nacht, heren. Ik dank u .wel.” Hij lachte grimmig, toen hij de secretaris naar buiten volgde. Madden greep een sigaar, en beet er nijdig het puntje af. "Nu?” schreeuwde hij. ”Nu”, zei Eden kalm. ”Je bent erg opgeschoten bij je vader, niet?” De jongen lachte. "Wat dacht u dan? Dat ik de hele zaak zou bespreken, met die schavuit hier?” "Neen, maar je had niet zo vlug moeten afbellen. Ik wou hem juist de kamer uitsturen. Nu ga je je vader eens opbellen.” ’’Volstrekt niet”, zei Bob. „Hij is nu naar bed en ik wil hem niet vóór morgen storen.” Madden werd paars. ”Ik wil het. En mijn bevelen worden gewoonlijk gehoorzaamd.” ”Zó...?" zei Bob. ”Dit bevel dan eens niet.” Madden keek hem woedend aan. ”Jij jonge - eh - jonge...” ”Ik weet het al”, zei Bob. ’’Maar dit was uw schuld. Als u de ranch vol vreemdelingen halen wilt, moet u de gevolgen dragen.” ”Wie haalt de ranch vol?” vroeg Madden. ”Ik heb die sukkel niet uitgenodigd. En waar heeft Thorn hem eigenlijk opgepikt Je begrijpt, iemand als mijn se cretaris wordt altijd belegerd door een troep zuigers - fooienjagers en dergelijke. En Thom is af en toe net een idioot.” De secretaris kwam binnen en legde de zaklantaarn op de schrijftafel. Zijn patroon keek hem zeer ontevreden aan. "Je kameraadje heeft de zaak aardig in de war gestuurd”, zei hij. Thom haalde de schouders op. "Dat weet ik. Het spijt me, chef. Maar ik kon er niets tegen doen. U zag, hoe hij zich indrong.” ”Je moest hem niet kennen. Wat is hij voor iemand?” ”Hij is makelaar, of zoiets. Ik verzeker u, chef, dat ik hem nooit heb aangemoedigd. U weet, hoe die lui zijn.” ”Nu, morgen ga ik er een stokje voor steken. Je zegt hem, dat ik het hier druk heb en geen bezoekers wil. Zag hem uit mijn naam, dat ik hem er üit gooi, als hij weer komt.” ’’Goed. Ik ga morgen naar de dokter, en ik zal het hem op een diplomatieke manier aan zijn verstand brengen.” ’’Niets te diplomatieken”, snauwde Madden. ’’Verspil geen diplomatie aan zo iemand. Ik doe het niet, als ik hem ontmoet.” ”Nu, heren, ik ga maar naar bed”, zei Bob. ’’Goedennacht,” zei Madden, en de jongen ging heen. Op zijn kamer vond hij Ah Kim bezig het vuur aan te maken. Hij sloot zorgvuldig de deur achter zich. ’’Charlie, ik ben aan het pokeren geweest.” ”Een feit, dat reeds door mij was opgemerkt,” zei Chan. ’’Slappe Flip heeft ons de loef afgestoken. Op deze rus tige avond heeft hij zevenenveertig kostbare dollars binnen gehaald.” ’’Stel u nederig voor, u voorzichtig zijn,” raadde Chan. ’’Geloof nederig, dat je gelijk hebt,” lachte Bob. ”Ik hoopte, dat je in de ruimte was, toen Thorn en onze vriend naar het hek gingen.” ’’Daar was ik inderdaad”, zei Chan. ’’Maar maanlicht zo fel, dichte nadering was niet mogelijk.” ”Nu, na vanavond ben ik van één ding tamelijk ze ker,” zei Eden. ”P. J. Madden had Slappe Flip nooit te voren gezien. Of anders is hij een groot toneelspeler.” ’’Thom, daarentegen...” ”O, Thorn kende hem wel. Maar die was helemaal niet blij hem te zien. Thorn’s hele manier van doen gaf mij de indruk dat Slappe Flip iets van hem weet.” ”Dat kan mogelijk zijn”, gaf Chan toe. ’’Vooral in verband met mijn nieuwste ontdekking.” "Heb je wat nieuws gevonden? Wat?” ’’Hedenavond Thom zich haasten naar stad in wagen tje, ik klinkend gesnurk horen van Madden, die in bed slapen, ik uitvoerig onderzoek doen in kamer van secretaris.” ”Ja - ga door - vlug. We konden weleens gestoord worden.” jongens, wij vertrekken meteen!” De Meester verdween in de ma chinekamer, de robot stelde zich achter het stuurrad op en de Maat gooide de trossen los. Tijdens het vertrek bleef de ge leerde in spanning bij de auto matische stuurman staan, maar toen alles goed ging en zij netjes de haven uit voeren, slaakte hij een zucht van verlichting en be gaf zich naar zijn hut. De Maat bleef bij de robot achter in de hoop, dat hij nog iets van deze WADDINXVEEN Het nieuwe seizoen zal door de speeltuinvereni ging „De Paddestoel” a.s. zaterdag worden geopend met een feestelijke wedstrijdmiddag voor de jeugd in de Bomenwijk. Op het programma staan een puzzeltocht op de fiets voor de kingeren van 9 tot en met 12 jaar, een autopedrace voor kinderen van 5 tot en met 8 jaar en de kleu ters van 3 en 4 jaar zullen ballen werpen. Voor elke wedstrijd zijn fraaie prijzen beschikbaar. Aan deze spelletjes gaat vooraf een ballonnen wedstrijd, waaraan elk kind kan meedoen. De ballonnen zullen met gas worden gevuld en voorzien van een kaartje met de ,aam van het kind dat hem zal Oplaten. 33. De I

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 2