T. Ververs stelt onverwacht zetel ter beschikking FKANS ÏO CAMP Verkeerssituatie bij Hefbrug ter sprake Purolferengl in de huid gezondheid en zuiverheid F Dienst gemeentewerken nu uit stallingsperikelen rijdend personeel JDEN MM Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen AUTOCROSS Tuingereedschap Sportieve sportjasjes, boeiende blazers Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen ’Hart van Holland’ korte raadsvergadering Hemelvaartsdag te Zevenhuizen v naar Roskam ■Tj RAIFFEISENBANK WADDINXVEEN Hefbrug vorig jaar 22.000 keer open Eerste gedeelte garagecomplex Noordkade geopend Grote belangstelling voor ■miiiiiiisiiiiiiiiiiiroiffliffiiiii MAKELAARS TAXATEURS Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda Voor de man in actie! Kantine aardgasge- vissers, timmerlieden, musici... Verkeer Lees verder op pag. 4 Vlot Twee jaar Stemhokjes Waakzaamheid geboden by tbc-bestrijding Kantine Weekblad voor Waddinxveen I DONDERDAG 12 MEI 1966 21e JAARGANG - Nr. 1087 Aanvang half drie. REIS- EN PASSAGEBUREAU MODE VOOR HEREN! Gouda Kleiweg 2-6 voormalige (Ingezonden mededeling) Zij hebben zich tegen allerlei risi- ga- Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank Kerkweg 197, Waddinxveen, tel. 2004 I PONTIflC HORLOGES alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 (verschijnt elke donderdag) zullen uitbrengen en dat verder tot doel heeft bij de jongeren meer be grip voor de publieke zaak te kwe ken. Roggeveen, aannemer. KERKWEG 189-TEL:Z077 wrddinxveenI Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Korte Tiendeweg 2 - GOUDA telefoon 01820 - 3504 Voor iedere reis het beste advies! i Illi I I I -wh nn I 13 Het eerste gedeelte van de nieuwe brandweer- en gemeentewerken garage werd vorige week donderdagmorgen door burgemeester Van der Hooft in gebruik gesteld. Op de plaats waar nu nog het lage schuurtje staat verrijst straks de behuizing voor de brandweer met daarboven twee woningen voor de brandweerlieden. (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN Onverwacht heeft de heer T. Ververs, die jarenlang voor de Partij van de Arbeid zitting heeft gehad in de Waddinxveense raad, in de dinsdagavond jl. gehouden raadsvergadering meegedeeld zijn zetel be schikbaar te stellen. Hij zei dit besluit te hebben genomen, omdat hy geen lid meer is van de P.v.d.A. Zoals bekend heeft de heer Ververs zich voor de verkiesbaar gesteld voor een nieuwe Een recent ongeval op het kruis punt Henegouwerweg-Brugweg was voor de heer H. Huizer (Herv. Kies- ver.) bij de rondvraag aanleiding te vragen, of B. en W. al eens een on derzoek hadden ingesteld naar de mogelijkheid verkeerslichten op dat Voorjaar 1966 komt met stoe re, manlijke sportjasjes. Met (vaak) grote, opgestikte zak ken. Licht gewicht is aan de winnende handl De kleuren zijn geweldig. En de blazers blijven bloeien. In zwart, in camel, in groen, in blauw... zoek maar uit Er is altijd een kleur bij die u voortreffelijk staat! Zien wij u gauw? „Getroffen” Getroffen door de onverwachte beslissing van de heer Ververs zei de heer J. P. van Oosten, die meen de ook namens de overige raadsle den te kunnen spreken, het te be treuren, dat de heer Ververs de raad ging verlaten. „Persoonlijk,” zo zei de heer Van Oosten, ”heb ik de heer Ververs hogelijk leren waarderen wegens zijn sympathieke wijze van vergaderen.” De raadsvergadering, waarvoor vrij veel belangstelling van de zijde van het publiek bestond, was overi gens al vroeg afgelopen. De raad van de kantine toch ook bijzonder belangrijk. ”Tot nu toe moesten we het altijd doen met een hokje van twee bij twee meter aan de over kant,”zei de heer Zwambom. Hij bracht met name de heer J. Broer dank voor diens werkzaamheden in vrije uren om het gebouwtje op tijd gereed te krijgen. Het voormalige aardgaslokaal gaat behalve als kantine ook dienst doen als clublokaal voor de per soneelsvereniging voor de ge meente en als instructielokaal voor de brandweer. Grond Aan de Rotterdamse N.V. Atlan tic is een stuk grond in het industrie terrein aan de Noordkade ver kocht voor een bedrag van 45, per vierkante meter. De oppervlakte van het perceel bedraagt circa 1565 vierkante meter. De gemeente zal een perceel grond in het industrieterrein Zuidkade van 1200 vierkante meter voor de tijd van 2J jaar verhuren aan de Waddinxveense firma, P. Both en Zonen die eventueel later het betrokken terrein zal aankopen. de spaarbank met volledige bankeervlce Burgemeester C. A. van der Hooft vertelde in zijn toespraak bij de of ficiële ingebruikstelling van de rage dat het twee jaar heeft ge duurd sinds mr. Klaasesz in mei ’64 tydens een werkbezoek de finan ciële goedkeuring meebracht. Het was de rijksgoedkeuring die zo lang op zich liet wachten. Niettemin was komende gemeenteraadsverkiezingen partyGemeentebelangen. De heer Ververs maakte zijn be sluit bekend bij de behandeling van de rondvraag. Hy bracht dank aan de voorzitter van de -raad, burge meester C. A. van der Hooft, en aan beide wethouders voor de prettige wyze waarop hij met hen in de raad had mogen werken. Er waren soms wel eens moeilijkheden ge weest, maar de heer Ververs weet die aan het ’’temperament”. Zijn dank ging ook uit naar de raadsle den, die hem, hoewel hij niet de oudste was, altijd als de nestor van de raad hebben beschouwd. bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde Tuberculose is niet overwonnen, doch heeft zich slechts in haar schuilhoeken teruggetrokken. Het is daarom dringend nodig actief te blijven en met liefde en toewijding voort te gaan met de pogingen deze ziekte terug te dringen. In dat licht bezien durven we ook dit jaar weer de tbc-collecte bij u aan te bevelen. Wanneer alles meezit, zal bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gerieflijk kunnen worden gestemd. De raad stelde een krediet van 2.500 ter beschikking voor de aan schaffing van nieuwe stemhokjes voor zeven stembureaus. Een bedrag van 380.000 is ter be schikking gekomen voor de bouw van twee chauffeurswoningen en een brandweergarage aan de Noordka de. Voorts gaf de raad zijn fiat aan twee voorstellen inzake kredieten voor het onderwijs: 6.210 als aan vullend krediet voor de bouw van een 6-klassige permanente school in de Vondelwijk en 6.850 oor het aanschaffen van meubilair voor de Klaas de Vriesschool. WADDINXVEEN De Waddinx- veense hefbrug is het afgelopen jaar 22.116 maal omhoog gegaan om 35.577 schepen door te laten. Dit houdt in dat de brug per werkdag gemiddeld vijfenzeventig keer(!) om hoog gaat en dan ruim honderd- twintig schepen doorlaat. De brug in Boskoop liet in 1965 35.067 schepen door en ging 23.409 keer omhoog. Het scheepsvaartverkeer over de Gouwe is de laatste jaren sterk toe genomen. In 1963 ging de Gouwe- brug Waddinxveen 20.052 open Bos koop 19.945) en liet 31.306 schepen door (Boskoop 30.047) en het volgen de jaar luidden die cijfers respectie velijk 17.053 (Boskoop 23.672) en 28.013 (Boskoop 35.290). De teruggang in ’64 was te wijten aan het ongeval met het betonnencontragewicht en de daaraan verbonden reparatie- werkzaamheden. Co's verzekerd. Onze bank advi seerde hen daarbij. Elke dag kan er immers Iets gebeuren, dat niet te voorzien isl Doe als de vissers, timmerlieden, musici en vele an deren. Verzeker u van een des kundig verzekeringsadvies van onze bank. werkte zich in een hoog tempo door de agenda heen en over geen van de voorstellen van B. en W. werd gedis- cussiëerd of behoefde te worden ge stemd. De raad ging akkoord met voor stellen tot het nemen van een voor- bereidingsbesluit tot herziening van het uitbreidingsplan in hoofdzaak oostzijde Gouwe, tot verkoop van gronden in het plan Oranjelaan en tot aankoop van eigendommen aan de Kerkweg in verband met de daar te bouwen winkelgalerij. Ziekte en vele werkzaamheden als gevolg van het per 1 januari jl. afstoten van de bedrijven voor gas, licht en water, waren er oorzaak van, dat eerst nu de begroting voor 1966 van het gemeentelijk grond bedrijf kon worden voorgelegd. Zonder commentaar stelde de raad deze begroting, welke een tijdelijk nadelig saldo van 276.185,12 ver toont, vast. WADDINXVEEN Met de vol tooiing van de eerste fase van het garagecomplex aan de Noordkade is een eind gekomen aan de moeily- ke situatie rond de stalling van het rydend materieel van de dienst ge meentewerken. Jaren achtereen hebben de vuilniswagens, de veeg- wagens en vrachtauto’s her en der in de gemeente verspreid gestaan in steeds weer andere, vaak ook parti culiere, garages. Sinds vorige week donderdag is dat allemaal veranderd. De dienst gemeentewerken beschikt thans over een fraai, modern en van alle (technische) gemakken voorzien ge bouw, dat plaats biedt aan vier grote wagens. Voorts is er een ruime onderhoudshal met een smeerbrug, waar kleine storingen door de tech nici van de dienst zelf verholpen kunnen worden. In de onderhouds hal kan ook nog een wagen worden geparkeerd. Voorts is er aan de ach terzijde mogelijkheid tot aanbouw van nog meer boxen. Ondanks de eenvoudige vorm en het sobere interieur van deze oersterke constructie is het toch een bijzonder fraai gebouw geworden. Voor het personeel zijn er gemakkelijk te on derhouden toiletten met een douche- gelegenheid, de garages zijn stuk voor stuk verwarmd, er is een groot ketelhuis, waar straks ook de ke tels van het tweede gedeelte van het complex komen te staan en er is ook een magazijntje. De aannemer, de firma J. de Joo- de uit Moordrecht, heeft ongeveer acht maanden over de bouw ge daan. Begin oktober werd door mr. J. Klaasesz, commissaris van de koningin, de eerste bak cement gestort. Het gehele garagecomplex waarvoor de raad in haar verga dering van afgelopen dinsdag het bijna vier ton voor het reste rende gedeelte beschikbaar stelde is een ontwerp van de heer L. Roggeveen, architect BNA uit Waddinxveen. De burgemeester kon op vragen uit de raad antwoorden, dat het zeker geen usance zal worden, dat de in dustrie in Waddinxveen gronden in huur zal kunnen verkrijgen. Het college had echter na langdurig be raad gemeend een uitzondering te moeten maken voor een firma, die veel doet ten behoeve van de wo ningbouw in de gemeente. Abonnementen: 1.53 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3.86 per half jaar. Advertentietarief: 0.13 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aanvraag. Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. WADDINXVEEN Vanaf vandaag tot en met woensdag 18 mei zal ook in Waddinxveen weer worden gecol lecteerd voor de sanatoria Sonne- vanck en Zonnegloren, waar tuber culosepatiënten worden verpleegd. Men vraagt zich wel eens af of het nog zin heeft te collecteren voor de bestrijding van tbc. Nederland is wat de volksgezondheid betreft toch een bevoorrecht land? Niettemin dient men voortdurend waakzaam te blijven. In de buurlanden maakt de tbc nog veel slachtoffers en om dat ons land niet hermetisch is af gesloten (gelukkig en helaas) kun nen zich hier nog telkens nieuwe in fecties voordoen. Een houten gebouwtje, dat dienst heeft gedaan als showroom voor aard gastoestellen is overgebracht naar het inmiddels in gebruik zijnde gara gecomplex van de gemeente aan de Noorkade. Dit gebouwtje gaat daar als kantine dienen. De raad ging akkoord met de daaraan verbonden kosten. Ter vergadering vroegen B. en W. nog duizend gulden meer voor de aanschaf van een koffieautomaat Op een vraag van de heer J. H. Mol of de gemeentewerklieden uit die automaat wel ’’drinkbare” koffie zouden kunnen tappen, kon de bur gemeester een geruststellend ant woord geven. Hij zei een proef te hebben genomen bij een Waddinx- veens bedrijf, dat dergelijke auto maten in gebruik heeft. ’’Uitste kend” noemde de heer Van der Hooft de koffie, die hij daaruit had geproefd. Tenslotte voteerde de raad nog een krediet van 500 voor de aankoop van een aantal exemplaren van het boekje ’’Burgerschap en burgerzin”, dat zich met name richt tot degenen, die in 1967 voor het eerst hun stem Architect Roggeveen feliciteerde het gemeentebestuur met de nieuwe aanwinst en dankte alle medewer kers voor de prettige samenwerking De aannemer, de heer De Joode bood een elektrische klok aan. Vervolgens voerde de heer Zwam- born het woord. Ook hij was bijzon der ingenomen met de nieuwe gara ge, maar vond de ingebruikname Waddinxveens eerste burger by zon der trots op het nu met pyn en moeite bereikte resultaat. De burgemeester bracht dank aan allen die op een of andere wijze aan de totstandkoming hebben meege werkt en besloot zijn toespraak met het uitspreken van de hoop dat ook spoedig met de bouw van het twee de gedeelte zou kunnen worden begonnen. ’’Deze garage is een sie raad aan de Noordkade,”zei hij. Vervolgens hees de heer Van der Hooft de Waddinxveense vlag en re den enkele wagens van gemeente werken, de nieuwe brandweerwa gen en de Magirus uit 1927 het ter rein op. Onder de talloze belangstellenden die de plechtigheid bijwoonden be vonden zich ook de wethouders S. Pille en ir. J. P. H. Venema, ge meentesecretaris H. Jenné, ver scheidene raadsleden, de directeur van openbare werken A. Kraneveld en de heer A. M. Zwamborn, com mandant van de brandweer en ad- junctdirecteur van openbare werken Voorts waren aanwezig de heren architect en De Joode, In het bouwtje, dat naar de Noordkade is verplaatst en daar geheel is opge knapt om ais kantine voor het per soneel van gemeentewerken dienst te gaan doen, werd vervolgens een dronk uitgebracht op de ingebruik name.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 1