I in voltrokken voor Indrukwekkende tentoonstelling Zevenhuizense middenstandsver. Huwelijken voorlopig Dorpshuis Uitvoering jarenplan Zevenhuizen moet groot deel worden gefinancierd uit (verhoogde) plaatselijke belastingen r I ONDERLINGE DRESSUUR- SPRING WEDSRTUDEN van Benoemd Beroepen Eerste overwinning tennisvereniging Waddinxveen T op ZONDAG 22 mei AANVANG 13.00 UUR H I „De Kill”- Leidsendam Reygersburgh” - W‘veen Reobotts”. Schipluiden WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART Pagina 10 Snufjes en attracties bij Zeminto 3 Waddinxveen EN tussen de manéges VERVERS Scholen i Zevenhuizen i 1 i ii1 DOKTERSDIENSTEN j Moerkapelle I GEMEENTE BELANG verdedigt uw belang! GEMEENTE BELANG verdedigt uw belang! Lijst 6 VERVERS GEMEENTE BELANG verdedigt uw belang! Lijst 6 VERVERS DE KERKEN NODIGEN Korte raadsvergadering in Moerkapelle Reeuwijk I Dorpshuis Vocht J. T. Voorbach jubileerde i r Aardgas I ■J Levend Onder de indruk Attracties Televisie „Kansen grijpen’ Onderwys Verlichting Woningbouw 7 18 mei 1966. (foto Sjaak Noteboom) .rb. J donderdag 19 mei (Hemelvaartsdag) en zondag 22 mei 1966: In het eerste team kwam invalster Anke Koppenaal uitstekend voor de dag in het gemengd dubbelspel met de heer R. Kleist. Hetzelfde deed Erika Vermeij in het tweede team (haar eerste wedstrijd) samen met de heer Haas. Gedurende haar single, die zij in drie sets verloor met twee match-points in haar voordeel. REEUWIJK: dokter J. v.d. Goot, tel. (01829) 2254 Nederlands Hervormde Kerk: donderdag 19 mei - Hemelvaartsdag: v.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius zondag 22 mei: v.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius n.m. 6.30 uur: ds. J. R. Cuperus Hervormd Wjjkgebouw, Esdoornlaan: zondag 22 mei: v.m. 9.30 uur: ds. J. van Drenth van Ede n.m. 6.30 uur: ds. Joh. Verwelius Ned. Hervormde Kerk: donderdag 19 mei - Hemelvaartsdag: v.m. 9.30 uur: ds. A. Boertje zondag 22 mei: v.m. 9.30 uur: ds. A. Boertje n.m. 6.30 uur: ds. A. Boertje Geref. Gemeente: donderdag 19 mei - Hemelvaartsdag: v.m. 9.30 uur: ds. J. Molenaar zondag 22 mei: v.m. 9.30 uur: ds. J. Molenaar n.m 6.30 uur: ds. J. Molenaar WADDINXVEEN: dokter C. A. de G'eus, Pr. Beatrix- laan 6, telefoon (01828) 2676. ZEVENHUIZEN: dokter J. A. Ensing, arts, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, telefoon (01802) 204. reeds in uitvoering of in een verge vorderd stadium. I’ (Ingezonden Mededeling) tin- tan lad (Ingezonden mededeling) (Ingezonden Mededeling) De kerkeraad van de hervormde gemeente te Waddinxveen heeft in de vacature derde predikantsplaats (Oranpewijk) een beroep uitgebracht op ds. A. van Brummelen te Har- dinxveld-Giessendam. Unilever 4 Waddinxveen 2, 35. Heren-enkelspel: de Neeve - Jansen van Roozendaal 7-5, 0-6, 2-6; Oole - Haas 1-6, 2-6. Damesenkelspel: mevr. Oole - mej. Vermeij 5-7, 8-6, 6-1. Tweede enkelspel gewonnen gegeven. Herendubbelspel: Groen en Oole - ZEVENHUIZEN Burgemeester A. van ’t Verlaat heeft tijdens de laatste raadsvergadering in voorzichtige bewoordingen het beleid van het gemeente bestuur voor de komende tien jaar uitgestippeld. B(j het opsommen van de vele wensen en plannen voor nieuwe en/of verbeterde openbare voorzienin gen verzuimde de burgemeester niet te vermelden dat de overspanning op de kapitaalmarkt wel eens vertraging zou kunnen veroorzaken in de uitvoe ring van veel kapitaalsobjecten. ’’Voor zover de lasten niet zouden kunnen worden gedekt door uitkeringen op grond van de Financiële Verhoudings wet zullen de plaatselijke belastingen moeten worden opgevoerd,” aldus de heer Van ’t Verlaat. Remonstrantse Kerk: Geen dienst. Chr. Afgescheiden Gemeente: donderdag 19 mei - Hemelvaartsdag: v.m. 10.00 uur: ds. A. P. Verloop zondag 22 mei: v.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop n.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop Oud Geref. Gemeente, Zuidkade 158: maandag 23 mei, ’s avonds 7.00 uur: ds. Wilting, van Doetinchem Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie Ned. Hervormde Dorpskerk: zondag 22 mei: v.m. 10.30 uur: ds. J. Kooien n.m. 6.45 uur: eerw. heer Van Gaaien van Bodegraven Ned. Hervormde Ichthuskerk: donderdag 19 mei - Hemelvaartsdag: v.m. 9.30 uur: ds. J. Kooien zondag 22 mei: v.m. 9.00 uur: ds. J. Kooien n.m. 5.00 uur: ds. Vos, van Gouda Hervormde Kerk van Sluipwijk: donderdag 19 mei - Hemelvaartsdag: v.m. 10.00 uur: ds. J. Enkelaar zondag 22 mei: v.m. 10.00 uur: ds. A. Boertje van Moerkapelle n.m. 6.30 uur: ds. J. Enkelaar Gereformeerde Kerk aan de Brug: zondag 22 mei: v.m. 10.00 uur: ds. J. Kapteijn n.m. 6.30 uur: ds. J. Kapteijn In de periode 1970-1975 zullen drie nieuwe scholen moeten worden ge bouwd. De drie gebouwen van het openbaar en het christelijk lager onderwijs voldoen niet meer aan de eisen, maar zullen nog enige jaren in gebruik moeten blijven omdat ho gere instanties hebben uitgemaakt dat Zevenhuizen niet eerder dan over vijf jaar voor een urgentiever- klaring in aanmerking kan komen. Dan zullen ook urgentieverklaringen worden afgegeven voor de bouw van kleuterscholen. De uitslagen luiden: Waddinxveen 1 Dash ’35 3, 35. Heren-enkelspel: R. Kleist - F. van Beeck Calkoen 4-6, 6-2 en 6-2; R. Fransen - F. Smeets 6-4, 2-6, 6-8. Damesenkelspel: mevr. Brants - mej. Bergerfurt 1-6, 2-6; mej. A. Koppe naal - mej. J. Bot 5-7, 3-6. Heren dubbelspel: Kleist en Doppert - van Lavieren en Smeets 6-2, 6-0. Dames- dubbelspel: mevr. A. van Zetten en mevr. H. Brants - mej. J. Verfurt en mej. de Bot 0-6, 1-6. Gemengd dub belspel: mevr. A. van Zetten en R. Doppert - mej. J. Verfurt en A. van Lavieren 3-6, 3-6; mej. A. Koppenaal en R. Kleist - mej. de Bot en F. van Beeck Calkoen 6-3, 6-2. De heer J. de Knegt (Neutr. A Partij) was van mening, dat dief 11.000 niet nodig was ge wees® dien het bedrijf van de heer De 9 binnen de gemeente gevestigd r kunnen blijven. De burgemeester stelde echter, dat binnen de ge meente voor dat bedrijf geen plaats kon worden gevonden. De heer Van Heukelingen (PvdA) voegde daar nog aan toe, dat de gemeente, indien het bedrijf een stukje grond in het uitbreidingsplan had kunnen wor den geboden, toch de vrij aanzien lijke kosten van bouwrijpmaken zou hebben moeten betalen. Niettemin stemde de heer De Knegt tegen het voorstel. MOERKAPELLE Niet langer dan een half uur duurde gisteravond de raadsvergadering in Moerkapelle. De agenda was weliswaar vrij lang, maar bevatte hoofdzakeljjk kamer stukken. Het enige voorstel, waar over enige discussie ontstond betrof het toekennen van een saneringsbij- drage van 11.000 aan de Coöpera tieve Raiffeisenbank. Het College vond deze bydrage redelyk, gezien de zeer hoge kosten, welke de Bank zich heeft moeten getroosten voor het verkrijgen van de grond en voor Ned. Hervormde Kerk: donderdag 19 mei - Hemelvaartsdag: v.m. 10.00 uur: ds. W. F. van der Staat zondag 22 mei: v.m. 10.00 uur: ds. W. F. van der Staat n.m. 6.00 uur: dr. W. Bloemendaal jeugddienst van Apeldoorn Kapel aan de Rotte: donderdag 19 mei - Hemelvaartsdag: Geen dienst. zondag 22 mei: v.m. 10.00 uur: dr. G. Huls van Gouda bied van de woninginrichting P. Visser en Zoon showde fietsen, brom fietsen, wasmachines, units en ketels voor centrale verwarming, land- en hoeken en nog veel meer op het ge- tuinbouwgereedschap, haarden en brandblusmateriaal. Van Pruissen uit Waddinxveen mocht zich in vooral veel vrouwe lijke belangstelling verheugen vanwege de bruidsboeketten, bloemen, planten en het fraaie ko perwerk. het verplaatsen van het bedrijf van de heer De Man. Drs. J. A. Dirksen te Waddinxveen is bij besluit van de staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen aangewezen als gecommitteerde voor de dit jaar te houden eindexamens aan de Rijkskweekschool te Hilver sum. De raad ging akkoord met het aanwijzen van het Dorpshuis tot ’’huis der gemeente”. Hierin zullen voorlopig de huwelijksvoltrekkingen plaats vinden en ook worden de raadsveraderingen er gehouden. Reden hiervoor is, dat B. en W. de huidige raadszaal tegen vergoeding ter beschikking hebben gesteld van de uit te breiden Technische Dienst van de gemeenten Benthuizen, Bleis- wijk, Moerkapelle en Zevenhuizen. De gemeente Zevenhuizen, die als vestigingsplaats geldt voor de Tech nische Dienst, zal zo spoedig moge lijk trachten de benodigde ruimte te creëren. Tot zolang zal de Moerka- pellense raadszaal als noodbehui zing dienen. Rooms Katholieke Kerk: Parochiekerk H. Petrus en Paulus, Reeuwijk-dorp Zondag 7.30 - 9.00 - 10.30 u.: H. Mis. In de week 8.15 en 19.30 uur (behalve dinsdagavond) R.K. Kerk Reeuwijk-brug, Onbevlekt Hart van Maria: In de week: dinsdag en vrijdag om 7.45 en 19.30 uur. Gereformeerde Kerk: donderdag 19 mei - Hemelvaartsdag: v.m. 9.30 uur: ds. J. Bos zondag 22 mei: v.m. 9.30 uur: ds. J. Bos n.m. 6.30 uur: ds. D. M. Wouters van Pijnacker Veren. Vrijzinnig Hervormden: donderdag 19 mei - Hemelvaartsdag: Geen dienst. zondag 22 mei: Geen dienst. een luchtmechaniek ter waarde van 3500,vervaardigd door de firma R. van der Linde uit Bergschenhoek K. Markus van de Bermweg ver kocht kip aan ’t spit, waarnaast Sparwinkelier M. v.d. Berg een klei ne supermarkt had ingericht met wijnen, cakes, ijs en Sparartikelen. J. Abbekerk en Zonen showde kunst mest, brandstoffen, turfstrooisel, houtvezels, enzovoort. Bij de ingang stond Joop van Rijs met campingartikelen, zonweringen een bungalowtent, aanhangwagens en sportartikelen. Groothandel D. L. van Vliet exposeerde levensmiddelen in samenwerking met een aantal merkfabrikanten en de kruideniers N. v.d. Heiden, N. Markus, J. Ver meulen, L. Krijgsman, M. van Tol, J. de Konlng, K. Gouw en M. v.d. Berg. Jan van Reeuwijk en H. Wiggers ’schonken’ alcoholisch en minder geestrijk vocht. Schoenen toonde Oosterom en de firma F. W. Schotte en Zoon kwam met tuin- en kam- peermeubelen. Het schildersbedrijf G. Hoogeveen en Zoon had een To- kion-stand. Dordrecht 3 Waddinxveen 3, 53. Heren-enkelspel: Vaillant - Spanjer 0-6, 0-6; van Rhijn van Alkemade - D. Doeve 6-4, 9-7. Damesenkelspel: mej. Lips - mej. Spanjer 6-1, 6-2; mevr. Vailant - mej. Helleman 6-1, 6-0. Herendubbelspel: Vaillant en van Rhijn van Alkemade - Spanjer en Doeve 3-6, 10-8 en 3-6. Dames- dubbelspel: mej. Lips en mej. Scheur leer - mej. Helleman en mej. Jenné 6-1, 6-3. Gemengd dubbelspel: mej. Scheurleer en van Rijn van Alke made - mej. Spanjer en Spanjer 2-6, 6-4 en 7-9; mevr. Vaillant en Vail lant - mej. Jenné en D. Doeve 6-1, 6-0. WADDINXVEEN De heer J. T. Voorbach, wonende aan de Sniep- weg, vierde dezer dagen zijn veertig jarig jubileum in dienst van de Goudse N.V. P. A. Schreuder, van welk bedrijf hij thans adjunct-direc- teur is. De heer Voorbach trad als 14-jarige jongen in dienst bij deze eveneens veertig jaar bestaande groothandel in scheepsartikelen. Tijdens een zaterdagmiddag in de aula van het Chr. Lyceum te Gouda gehouden receptie mocht de heer Voorbach vele gelukwensen in ont vangst nemen, die veelal vergezeld gingen van geschenken en bloemen. Zaterdagavond werd de heer Voor bach door directie en personeel ge huldigd tijdens een intiem diner in Markelo. R.K. KERK Kerkdiensten op zondag: St. Victorkerk, Zuidkade: H. Missen om 7.15, 9.00 en 11.00 uur St. Petruskapel, J. W. Frisoweg: H. Missen om 8.30,11.15 en 17.30 uur Kerkdiensten in de week: St. Victorkerk: iedere dag een H. Mis om 7.45 uur, woensdag 20.00 uur en vrijdag 7.00 uur St. Petruskapel: een H. Mis dinsdag 7.45 uur, donderdag 20.00 uur en zaterdag 9.00 uur. (kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 8.30 uur). Over het aardgas zei de heer Van ’t Verlaat dat besprekingen over de levering van het nieuwe produkt reeds waren gevoerd doch dat was gebleken dat de gemeente Zeven huizen eerst op langere termijn op het aardgasnet zal kunnen worden aangesloten. Hervormd wijkcentrum Bethel: (Jan Willem Frisoweg) zondag 22 mei: v.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus n.m. 5.00 uur: ds J. van Drenth van Ede Evangelisch Molukse Kerk: (in Bethel, J. W. Frisoweg) zondag 22 mei: n.m. 7.00 uur: ds. P. Fader Maleise dienst van Schoonhoven Gereformeerde Kerk: donderdag 19 mei - Hemelvaartsdag: v.m. 9.00 uur: ds. J. Snoey zondag 22 mei: v.m. 9 en 10.30 uur: ds. B. Koekkoek n.m. 6.30 uur: ds. B. Koekkoek Hervormde Immanuëlkerk: donderdag 19 mei - Hemelvaartsdag: v.m. 9.30 uur: dr. A. van Haarlem zondag 22 mei: v.m. 9.30 uur: prof. dr. W. C. van Unnik, van Bilthoven n.m. 7.00 uur: ds. P. Kloek van Leiden Voor zover nog mogelijk bracht de firma Versprey en Adegeest wat leven in de brouwerij met een fon tein en vijver, waarin palingen en goudvissen rondzwommen. Verwey en Adegeest had een stand van 210 vierkante meter met liefst vijf verschillende kas-typen, een geweldige verwarmingsketel en tal loze andere tuinbouwmachinerieën. Speciale attractie: de verloting van ZEVENHUIZEN De middenstanders van Zevenhuizen zyn met de Zemin to 3, die vorige week werd gehouden, enorm uit hun slof geschoten, zo luid de de algemene conclusie van de talloze belangstellenden die de Zeminto hebben bezocht. Het Zevenhuizense zakenleven heeft inderdaad kosten noch moeiten gespaard om zo goed mogelijk voor de dag te komen en werd daarbij gesteund door groothandel en merkfabrikanten. Burgemeester A. van ’t Verlaat opende de Zeminto donderdagmid dag met gepaste trots. Hij had voor de aanvang al even een kijkje geno men bij de diverse stands en zei diep onder de indruk te zijn. ”Ik had wel veel verwacht, maar hetgeen ik heb gezien heeft zelfs mijn stoutste ver moedens overtroffen,” zei hij. De burgemeester vond dat Zemin- to’s niet al te frequent moesten wor den gehouden. ”Dit moet nieuw en exclusief blijven, dan is succes steeds verzekerd,” aldus de heer Van ’t Verlaat. Hij sprak tenslotte de hoop uit dat de Zeminto 3 zou bij dragen tot versteviging van de band tussen middenstand en consument. Tevoren had de voorzitter van de middenstandsvereniging, de heer J. P. A. van Reeuwijk, het woord ge voerd. De heer Van Reeuwjjk ver welkomde de vele belangstellenden onder wie wethouder A. van Tol, gemeentesecretaris A. Gijsenbergh en vertegenwoordigers van de Wad- dinxveense middenstandsvereniging De voorzitter hoopte dat de Ze minto 3 verstrekkende gevolgen zou hebben en dankte het gemeentebe stuur voor de medewerking die was verleend. Aan mevrouw W. M. van ’t Verlaat-de Vries werden vervoP gens bloemen aangeboden. De Zeminto 3 heeft uitgepuild van de attracties, speciale attracties, nieuwe en nieuwste snufjes op al lerlei gebied, verrassingen en prijzen. Vrijwel iedere stand had wel iets speciaals te bieden en wie daar prijs op stelde kon net zoveel folders mee naar huis nemen als hij of zij wilde. ”De Kleine Trompetter” exploi teerde het vermaakscentrum waar men kon prijsschieten, ballen gooien ring werpen, enzovoort. Verder vonden de vermoeide benen rust in enkele zithoekjes, waar bovendien frisdranken werden geschonken. De firma J. A. Benning en Zonen heeft gedurende de drie dagen van de tentoonstelling huistelevisieuit- zendingen verzorgd. In de stand van het bedrijf was een televiesiecamera opgesteld, die ervoor zorg droeg dat de bezoekers zichzelf op het scherm konden zien. Benning exposeerde voorts wasautomaten, koelkasten, radio- en televisietoestellen enz. Voor de gelegenheid kwam Ge rard Hol van de Dorpsstraat behal ve met tabaksartikelen en schrijf be- nodigdheiden ook met kantoorma- chines en kantoormeubilair. Het schildersbedrijf L. Versprille had een speciale Flexaverf-stand inggericht. Twee verzekeringsagenten, J. J. Markus en A. Veerman gaven in hun stands adviezen en voorlichting over allerlei aspecten van verzeke ringen, sparen, hypotheken en an dere manieren van financieren. ”Het Meubelhuis” en Verhoef trok ken de aandacht door hun uitge breide stands met bankstellen, eet- WADDINXVEEN Het tweede team van de tennisvereniging Waddinxveen heeft zondag de eerste overwinning van het nieuwe seizoen weten te boeken. De Waddinxveners wonnen met 35 van Unilever 4. Dit resultaat en de (betere) prestaties van het eerste en het derde team wettigen de verwachting dat de tennisclub een zonnige toekomst tegemoet gaat, want het was voor namelijk de jeugd die in deze wedstrijden uitblonk. Jansen van Roozendaal en Haas 6-4, 0-6 en 2-6. Damesdubbelspel: mevr. Damen en mevr. Oole - mevr, de Wilde en mej. Vermeij 2-6, 6-3 en 3-6. Gemengd dubbelspel: Groen en mevr. Damen - mej. Vermeij en Haas 1-6, 4-6; mevr. Damen en de Neeve - mevr, de Wilde en Jansen van Roo zendaal 0-6, 2-6. ’’Ofschoon de raad uiteindelijk zal beslissen aan welke plannen priori teit zal worden verleend, ”zo ver volgde de burgemeester,”is het toch belangrijk dat bepaalde kansen als die zich voordoen, worden benut, ook als het een minder urgente voor ziening betreft.” Op korte termijn zal door de ge meente een aanvang worden ge maakt met de restauratie van.de kerktoren, de verbetering van de straatverlichting in Oud-Verlaat en de bouw van een ambtswoning voor de burgemeester. De aanleg van een nieuw parkeerterrein is inmiddels begonnen. Op het gebied van de recreatie krijgen het plan Rottemeren en de gemeenschappelijke regeling voor de landschapsverzorging en open luchtrecreatie ”Het Groene Hart” de komende jaren ruimschoots aan dacht. Vervolgens hield de raad zich be zig met een aantal voorstellen met betrekking tot het onderwijs. Hier bij was onder meer een voorstel tot het verlenen van medewerking aan het bestuur van de Christelijke kleuterschool voor het aanschaffen van meubilair en stoffering voor de inrichting van een bij te bouwen speellokaal, werklokaal en hoofden kamer, waarmee een bedrag van rond zeventienduizend gulden ge moeid zal zijn. De raad ging tevens akkoord met een voorstel tot het verlenen van een krediet voor de uit breiding van de centrale verwar ming van deze school. Bij de rondvraag vroeg de heer Van Heukelingen naar de mogelijkheid tot het aanbrengen van meer licht punten, onder andere aan de Mid delweg. De burgemeester was het er mee eens, dat wat extra verlichting geen overbodige luxe zou zijn. Vol gens hem kan er voorlopig echter niets aan worden gedaan, omdat de middelen ter financiering van de benodigde lichtpunten geheel ont breken. De woningbouw heeft in het ’tien jarenplan’ ruimschoots aandacht gekregen. De burgemeester zei niet te verwachten dat Zevenhuizen rond 1970 uit de woningnood zou zijn als de jaarlijkse contingenten het huidige peil zullen behouden. Voor 1966 heeft de gemeente 52 wo ningen (23 woningwet, 18 premis- en 11 vrije-sectorwoningen) toegewezen gekregen, hetgeen aanzienlijk meer is dan voorheen. De krotopruiming zal ook in de komende, jaren onver minderd voortgang vinden. Om de woningbouw onbelemmerd te kunnen continueren zullen in het nieuwe uitbreidingsplan Eendracht- polder zo spoedig gronden moeten worden aangekocht en bouwrijpge- maakt. Voor de eerst helft van het tienja- renschema noemde de burgemeester de realisatie van een bejaardente huis, een rioolwaterzuiveringsinstal latie, de ontsluiting aan de noord zijde van de uitbreiding Zuidplas, de verbetering van rioleringen en slootdemping aan de Burgemeester Klinkhamerweg, verbreding van de brug in de Noordelijke Dwarsweg, uitbreiding van de Algemene be graafplaats, verbetering van de straatverlichting in de buitenwijken en de wegen buiten de bebouwde kom, de aanleg van sportvelden met bijbehorende accommodatie, een kinderspeelterrein, reconstructie van het westelijk gedeelte van de Noor delijke Dwarsweg, een opslagruimte /garage voor de dienst gemeentewer ken, verbetering vèn het kruispunt Noordeinde-Zijde, enzovoort. Een gedeelte van de plannen is

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 10