Weekblad volwassen Nieuwe saneringsplannen voor oud- Waddinxveen ms m luwp Vele krotwoningen moeten worden opgeruimd nog r Belofte maakt ook schuld Geen huisvuil Laatste pullpolo nieuws Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen ’Hart van Holland’ Dertig in 1966 Beroepen Buslichtingen PTT nog vroeger Zwembadreis van Raad op 15 juni Ttlobiflette Voor een vol-automatische brommer KRAIJESTEIJN f Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen PARTIJ VAN DE ARBEID - Lijst 1 I Krotopruiming bevorderen door bijdrageregeling Loterij Concordia Bromfiets valt op lot nummer 2207 WADDINXVEEN In het gerefor meerd verenigingsgebouw is maan dagavond door notaris B. v.d. Most de trekking gehouden van de lotery van het fanfarecorps Concordia. Slechts weinigen hadden zich op de ze mooie zomeravond laten verleiden tot het bij wonen de trekking. f O Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda ■IIIIIIIIIIIIIIIIB® Voorjaar 1966 gaat gezellig worden! MAKELAARS TAXATEURS Ingelegd en nitbetaald 'd I Saneringsplannen Krotopruimingsfonds W 1 i; 21e JAARGANG - Nr. 1088 WOENSDAG 18 MEI 1966 keren t 39V aan Dealer voor Waddinxveen (Advertentie) (Advertentie) O Hij ze (Ingezonden mededeling) Gouda Kleiweg 2-6 I MODE VOOR HEREN! alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. (verschijnt elke donderdag) WADDINXVEEN Bij de Coöpera tieve Raiffeisenbank in Waddinxveen is gedurende de maand april inge legd 269.480. Terugbetaald werd 247.457. Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. REIS- EN PASSAGEBUREAU Korte Tiendeweg 2 - GOUDA telefoon 01820 - 3504 Voor iedere reis het beste advies! dienen te worden gevolgd door aan koop door de gemeente om te voor komen, dat de krotten opnieuw worden bestemd als pakhuis of werk ruimte. WADDINXVEEN In verband met Hemelvaartsdag zal er morgen geen huisvuil worden opgehaald. De ophaaldienst van die dag is verscho ven naar vandaag, woensdag. Maar toch houdt iedereen van haar. Het Weekblad komt in elk huis in Waddinxveen en wee het gebeente als de be zorger een week overslaat. WADDINXVEEN Dat het Waddinxveen ernst is met de krotopruiming blijkt wel uit hetgeen de laatste tijd in de Nesse is geschied en het komt bo vendien ook duidelijk tot uitdrukking in het gemeentelijke vijfjarenplan. Om de krotopruiming nog verder te bevorderen hebben B. W. een bijdragere geling krotopruiming ontworpen, die in de junivergadering van de gemeen teraad zal worden besproken. Vooral vanaf de Henegouwerweg ten noorden van de hefbrug geven tal van krotwoningen Waddinxveen een minder fraai aanzien. Een belangrijke stap voorwaarts is inmiddels de afbraak van het grootste deel der krotten in de Nesse, waardoor deze thans, vooral vanaf de overzijde van de Gouwe, een totaal ander aanzien heeft gekregen. Tussen 1959 en 31 december 1965 werden in Waddinxveen 105 krotten opgeruimd en voor een groot gedeel te ook afgebroken. Voor dit jaar staan de ontruiming en afbraak van ongeveer dertig krotten op het pro gramma. Volgens het gemeentelijke vijfja renplan zal ook in de komende jaren nog steeds grote aandacht aan deze krotopruiming moeten worden ge schonken. De ontruiming zal, voor zover dit nog niet gebeurde, steeds Dit voorjaar wordt het voor jaar van de pullpolo's, van de pullover, van de gebreide ves ten en de gebreide jasjes. Er is een enorme belangstelling voor bij alle sportieve, gezel lige mannen. Wij hebben de laatste modellen, de nieuwste kleuren juist aangekregen. (Waaronder hele mooie uit Italië!). Nieuw zijn ook vaak de praktische-stoffen. Gemak kelijk wasbaar. Kom morgen even langs. I landaag viert het Weekblad voor Waddinxveen zjjn eenentintig- T ste verjaardag. Zomin als bij een mens een exacte grens valt te trekken tussen kindsheid en volwassenheid, zomin is dat bij het Weekblad mogelijk. Maar nu het toch 21 jaar is geworden, past, dunkt ons, een terugblik en - natuurlijk - een kijkje in de toekomst. Ofschoon het Weekblad na de oorlog (en dus na de hongerwin ter) werd geboren, was het in de eerste levensjaren armoe troef. Het borelingske, waar iedereen naar had uitgezien, bleek maar een nietig ding en het wilde wel, maar kon niet groeien om de eenvou dige reden dat er geen papier was. Aldus bleef de baby er tot zelfs in de kleuterjaren magertjes en bleekjes (foto’s waren er evenmin) uitzien. Toch vond iedereen het een lief kind; het was zoet en het zei nooit lelfjke dingen, hoewel het al vroeg had leren praten (om van schrijven niet te spreken). Iedereen wilde het elke week een keer tje zien. Dat bleef later ook zo. Het Weekblad (door ieder vertederd ’t Waddinxvenertje genoemd) groeide op, leerde er dingen bij en kreeg zo een wat kritischer blik. Bovendien werd-ie een beetje ver waand omdat iedereen aandacht aan ’m besteedde. Hij ging soms rake, soms zelfs onaangename, dingen zeggen; stond sommige men sen nogal hardhandig op de tenen en die ’namen’ dat niet altijd. Op zijn manier was het Weekblad in z’n puberjaren een beetje ’n provo. en berichten tot Wat betreft de Nesse menen B. W., dat de afbraak van de thans nog resterende krotten in de loop van dit jaar zal worden voltooid, waar na de vrijgekomen gronden in een behoorlijke toestand zullen worden gebracht. Omstreeks 1969-1970 zul len de woningen een beide zijden WADDINXVEEN Kandidaat- predikant D. J. Cuperus uit Wad dinxveen heeft beroepen ontvangen naar de Nederlands Hervormde ge meenten van Babyloniënbroek (Noord-Brabant), Aalst (Gelderland) en Brandwijk. De heer Cuperus ont ving tot op heden vijf beroepen. Doch zie, nu is met het be reiken van de volwassenheid toch eindelijk ’het verstand’ gekomen. Zonder passief te zijn is het Weekblad wat beza digder geworden. Bovendien is deze krant sinds bijna een jaar de moeder van een in blakende welstand verkerend kind, dat beter tijden kent dan moeder. Een leefbare gemeente vraagt '..„.h-'.d van lucht, water bodem. Bestrijding van de waterverontreiniging Voor deze toezegging en voor ons streven om in deze ge meenschap zoveel mogelijk de individuele vrijheid en de ontplooiing van particulier initiatief te bevorderen, vra gen wij op 1 juni uw vertrou wen. Lijst 5 is die van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. De zorg voor de kleine heeft haar niet belet voortdu rend een kritisch oog te hou den op de gang van zaken rondom haar. Soms staat nog wel eens op iemands staart, hetgeen dan een ake lig (soms niet eens ongereeht- vaardig) gekrijs veroorzaakt. Abonnementen: 1.53 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3.86 per half jaar. Advertentietarief: 0.14 per mm-regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aanvraag. WADDINXVEEN Met ingang van 23 mei a.s. zal de laatste buslichting bij het postkantoor, die aansluiting geeft op de nachtposttreinen, met tien minuten worden vervroegd. Dat betekent, dat de laatste brieven dan uiterlijk om vijf minuten over zeven bij het postkantoor moeten zijn ge post. Een en ander is het gevolg van de invoering van de zomerdienstrege- ling bij de PTT, waardoor de post auto’s tien minuten vroeger uit Waddinxveen moeten vertrekken. Nog niet zo lang geleden kon men zijn laatste brieven nog om half acht posten. Dat werd onlangs al een kwartier vroeger en dat kwartier is nu uitgegroeid tot vijf en twintig minuten. De lichtingen van de andere brie venbussen in de gemeente blijven voorshands ongewijzigd met uitzon dering van de bussen op Brugweg en Henegouwerweg, waar de laatste lichting voortaan om tien minuten voor zes in plaats van om zes uur zal geschieden. Over de toekomst heeft het Weekblad veel nagedacht. De groei van Waddinxveen be zorgt haar veel hoofdbrekens, maar met moeite wordt alles bijgehouden. Als straks Wad dinxveen 25.000 zielen telt dan is er weer veel meer om over te schrijven en het is een vraag of al dat nieuws nog in één krant kan. Ook wil zij het steeds beter, steeds mooier, steeds nieuwer en steeds an ders gaan doen. Om van steeds meer maar niet te spreken. WADDINXVEEN De studiereis van de Waddinxveense gemeente raad langs verschillende nieuw ge bouwde zwembaden, die aanvanke lijk op 29 juni zou plaats vinden, is vervroegd naar woensdag 15 juni. Goede openbare voorzieningen voor de gemeenschap. Voorzie ningen die er voor zorgen dat Waddinxveen een aantrekkelijke woon- en werkgemeente blijft tussen de steeds groter wordende steenmassa?s van Den Haag, Rot terdam en straks ook van Gouda en Zoetermeer. Daarom wil ie dereen een fijn openluchtzwem bad, een familiebad voor de weekeinden, vrije dagen en zo meravonden. Dat geldt ook voor de sportaccomodaties, voor een groot aantal vrije speelgelegen- heden voor onze kinderen en voor een verantwoorde scholen bouw. Inzenden van advertenties dinsdagmiddag 12 uur. Het aanzien van Waddinxveen vanaf de Henegouwerweg is al aan zienlijk verbeterd, nu op een enkele na alle krotwoningen in de Nesse langs de Gouwe aan de slopershamer ten offer zijn gevallen. (foto Sjaak Noteboom) na ontruiming kan worden afgebro ken. De bijdrage wordt toegekend in de vorm van een tegemoetkoming voor de kosten van verhuizen en wederinrichting en voor de kosten van eventueel duurder wonen. Voor beide gevallen afzonderlijk be draagt het uit te keren bedrag maximaal 300. Voor een uitkering voor de kosten van duurder wonen komen niet in aanmerking bewoners, die op het tijdstip van ontruiming een inkomen hebben van meer dan 70 °/o van het bedrag van de loongrens. Voorts is deze regeling nog tal van bepalingen onderhevig, waardoor geen misbruik van de re geling kan worden gemaakt. van de Kerkweg tussen spoorweg overgang en Esdoomlaan moeten worden afgebroken. Ook ten oosten van de spoorweg- noordzijde van de Kerkweg de ko mende jaren tal van woningen moe ten verdwijnen. Voorts zijn er zowel voor de omgeving van de Dorps- straat-Kleikade-Onderweg en Jan Dorrekenskade-west alsmede voor de Noordkade saneringsplannen in voorbereiding. Wat betreft de Noord kade zijn deze plannen vooral be doeld om het aanzien van de ge meente vanaf de Henegouwerweg te verbeteren. Op ogenblik staan er in Waddinx veen nog zestig krotten, waarvoor in beginsel al een rijkskrotopruimings- premie is toegezegd. Van groot be lang is volgens B. W., de bijdrage regeling krotopruiming, waarvoor inmiddels aan de raad een ontwerp verordening is aangeboden. Ter bevordering van de krotop ruiming wordt nl. door de minister van volkshuisvesting voor elke krot woning, waarvan de afbraak is ver zekerd, een bedrag uitgekeerd van 600. Met de op deze manier ont vangen bedragen wordt het zgn. ’’krotopruimingsfonds” gevormd, waaruit B. W. betaling doen ter tegemoetkoming in de verhuiskosten enz. van bewoners van krotwoningen Om de normen voor het verlenen van bijdragen zoveel mogelijk te objectiveren hebben B. W. een bijdrageregeling ontworpen, waarin de uitkeringen worden vastgelegd. Een bijdrage kan alleen worden verkregen, indien de ontruiming vrij willig geschiedt en de zekerheid aan wezig is, dat het krot onmiddellijk ook zuiverheid en i lucht- en 1 en van ae v erv uiting van open bare straten en gebouwen hoort er daarom ook hij. Beloven dat al deze zaken de komende vier jaren worden ge realiseerd zou van weinig wer kelijkheidszin getuigen. De VVD in Waddinxveen zal zich echter evenals in het verleden, voor al deze gemeenschappelijke zaken blijven inzetten. Goede openbare voorzieningen betekent ook ruim baan voor een veilig verkeer en veel parkeer gelegenheden; goede zalenacco- modatie voor ontspanning, films, culturele evenementen en ver enigingswerk verantwoorde bouw van scholen voor openbaar on derwijs; goede gezondheidszorg op de scholen; realisering van voldoende gymnastieklokalen; gelegenheid voor particuliere woningbouw; passende initiatie ven voor woningwetbouw; ont plooiingsmogelijkheden voor de middenstand, handel en industrie', goede woon- en ontspannings mogelijkheden voor de bejaar den. Weekblad voor Waddinxveen De hoofdprijs, een bromfiets, viel op lotnummer 2207. De bezitter van lot 1979 werd de gelukkige eigenaar van een koelkast, een transistorradio viel op 2207. De overige prijzen waren: koel- kast-set (lotnummer 2247), luchtbed- pomp (791), KLM-tas (1721), pech- lamp (1410), huishoudkast (1988), fluitketel (3789), trainingbal (1477), tafeltennisspel (2246), een fietsstoel- tje (3374), koelkastset (3098), politie- helm (2281), spel (3227), glazenset (1092), toilettas (838), wattenpot (2255), een cowboyset (3423), en ver dere luxe voorwerpen (2870, 2605, 487, 2666, 350 en 484). Misschien heeft u zich nog niet zo druk gemaakt over de verkiezingen voor de gemeenteraad op 1 juni a.s. Dat wij het toch wagen weer over deze verkiezingen te schrijven komt, omdat wij met betrek king tot de leefbaarheid in Wad dinxveen een paar ideeën hebben, die waard zijn te worden verwe zenlijkt en die wij zullen proberen waar te maken. Zo vinden wij bijvoorbeeld, dat het hoog tijd wordt, dat er in Waddinx veen een „ruimte voor meervoudig gebruik” komt. Onze argumenten hiervoor zijn: dat er in Waddinxveen geen gelegenheid is tot het beoe fenen van binnensporten. dat er weinig of geen gele genheid bestaat om de ou dere jeugd op té vangen. dat er te weinig ruimte is voor het verenigingsleven en voor culturele manifestaties. Een zeer belangrijk punt vormt de beoefening van de binnensporten, temeer daar de belangstelling hier voor - zoals is bewezen - sterk toe neemt, Straks als onze gemeente 20.000 inwoners zal hebben, en die tijd is niet ver meer, zal een der gelijk gebouw er naar onze mening moeten staan. Ook vinden wij het met betrekking tot het algemeen welzijn noodzake lijk, dat er voor de bejaarden meer voorzieningen komen. Wij denken daarbij aan een dienstencentrum met meerdere functies, zoals gezins hulp en medische hulp, maatschap pelijke hulp, recreatiemogelijkheid voor bejaarden, uitgifte van warme maaltijden, uitleenbibliotheek, bad en douchegelegenheid, onderdak voor kruisverenigingen, enz. Wij zijn ervan overtuigd, dat aan een dergelijk centrum behoefte bestaat. Wij hopen, dat als u straks in het stemhokje staat, u uw verantwoor delijkheid voor de gemeenschap tot uitdrukking zult brengen door uw stem te geven aan de

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 1