religieus en Ambtelijke’ brief Kroon moet nu beslissen Groenswaard II over Lezers schrijven. APARTHEID Van Helden, oorspronkelijk onafhankelijk Regionale ponywedstrijden bij manege v. d. Breggen eigenlijk Provincie heeft %een bezwaren voor nu meer Geen Personalia Boekhandel V e I d w ij k Tennistoernooi zwembad voorrang Kandidaatstelling WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART Pagina 3 Jaarlijks terugkomend evenement Een interessant boekje over de veel omstreden kwestie voor de apartheid in Z.-Afrika prijs f 4.90 in voorraad bij: Telet. 2620 Passage Los van politieke zuilen GEMEENTE BELANG Lijst 6 VERVERS GEMEENTE BELANG achter uw belang! Lijst 6 VERVERS Aanbesteding bouw Raiffeisenbank Eerste stap Opening expositie k eldwijk Gemeentebelang 1-1 Modern’ Bouwfonds Zwembad groeit 18 mei 1966. WADDINXVEEN van aan- MOERKAPELLE EXPOSITIES (zie ook pagina 1) Woensdag 1 juni: Verkiezingen gemeenteraad. Woensdag 1 juni: Verkiezingen gemeenteraad. Advertentie) Goede gemeenschappelijke voorzieningen VVD LIJST 5 (zie ook pagina 1) (Advertentie) Waddinxveenmoet’n aantrekkelijke woon- en werkgemeente blijven. VVD LIJST 5 Tot en met 31 oktober: Beeldententoonstelling in het War- naarplantsoen te Waddinxveen. Woensdag 18 mei: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen, in geref. veren.geb., aanvang 20.00 uur. Donderdag 19 mei: Concours ponyclub ’De Reigersburgh’ manege ’Reigersburgh’. Concours ’Concorlia’ in Austerlitz. ZEVENHUIZEN Donderdag 19 mei: Autocross, Zuideinde, aanvang 14.30 u Woensdag 1 juni: Verkiezingen gemeenteraad. Donderdag 16 juni: Bejaardenreis, vertrek 8.30 uur vanaf Hervormde kerk. Advertentie) Waddinxveenmoet’n aantrekkelijke woon- en werkgemeente blijven. VVD LIJST 5 (zie ook pagina 1) (Ingezonden mededeling) (Ingezonden Mededeling) Voor toezeggingen in natura of andere plannen is het adres Stichting „Vrienden van het Zwembad”, secretaris de heer A. P. de Graaff, Stationsstr. 21, telefoon (01828) 2614. (Wij berichten onlangs dat de heer Ververs lijstaanvoerder was gewor den voor Gemeentebelang. Op een vraag onzerzijds deelde de heer Ver vers toen mede, dat hij nog niet had bedankt voor het lidmaatschap van de P.v.d.A. - Red.) arbeidersbeweging heeft gedaan, ja, ook in de moeilijkste jaren voorop liep, een man met gróót sociaal ge voel, die iedereen helpt in moeilijk heden. Stem no. 7 van lijst 1. H. P. Zweistra, Mauritslaan 19, Waddinxveen De in deze rubriek gepubli ceerde brieven van lezers val len buiten verantwoordelijk heid van de redaktie. De re- daktie behoudt zich evenwel het recht voor brieven te e- korten. Brieven die buiten de normen van het algemeen fat soen vallen worden geweigerd. Hoewel de ondertekening in deze rubriek desgewenst met initialen kan geschieden, dient de redaktie op de hoogte te zijn met de volledige naam en het adres van de afzender. Anonieme brieven worden zonder meer terzijde gelegd. I waar al die stemmen vandaan ko- men? De kiezers die gewoonlijk op de PvdA stemmen zijn niet kerke lijk, maar ook veel kerkelijke men sen, die in bepaalde personen veel vertrouwen stellen. Ook de nieuwe bewoners kijken met grote bewon dering naar alles wat door het ge meentebestuur tot stand is gebracht. Zolang de heer Pille wethouder is, is er veel gebeurd, zeker is dat het college van B. en W. een zeer goed team is en juist daarom moet men vanuit politiek oogpunt deze man nog in de gemeenteraad houden, zo mogelijk weer als wethouder. U vraagt hoe dit kan, stem op no. 7 van lijst 1. Laat dit bestuur merken dat u het met deze gang van zaken niet eens bent. Stem op wethouder Pille een man die in Waddinxveen heel veel voor de gemeente en voor de dag bleek niet voldoende. Ook de partij van de Vondelwijkbewoner werd een vakkundige ’rechtse’ toe gebracht. Dat was teveel voor de arme man. Hij schreef een brief aan het gemeentebestuur met het ver zoek of zijn geval ergens te verhalen zou zijn. Met het antwoord dat B. en W. van Waddinxveen de gedupeerde stuur den oogstte het college dezer dagen veel lof op het ministerie van bin nenlandse zaken en van het dagblad Het Parool (en we voegen de onze er graag bij): Met deernis hebben wij kennis genomen van de inhoud van uw brief van 12 april. Hoewel wij politiek niet zo best geschoold zijn, menen wij te begrijpen wel ke partij - dus ook u - een slag kreeg. Wij dachten dat u dit ge rust een dreun mocht noemen. Waarschijnlijk heeft u het niet als een voorbode aangevoeld, toen op uw gang naar de voor u zo rampzalige stembus een aanwijs- paal op uw hoofd terecht kwam. Uiteraard zullen wij u schade loos stellen en wij hebben de ont vanger opdracht gegeven aan u 82,- te betalen, waarvan wij weer een deel hopen terug te ont vangen via onze verzekering. Moge de eerste juni a.s. u meer bevrediging schenken, waarbij u van ons de raad moet opvolgen, losstaande palen met een boog te passeren. Het Parool schrijft: „Een stuk om in te lijsten en op te hangen in de kamer waar kandidaat-burgemees- ters bij minister Smallenbroek komen solliciteren.” Het is te hopen dat ook de verze keringsmaatschappij (of anders GS) gevoel voor humor heeft. WADDINXVEEN Bij een aan rijding op de hoek van de Stations straat- Julianastraat zijn twee inzit tenden van een personenauto gewond geraakt. De heer R.H. uit Nieuwkoop bestuurder van een personenwagen verleende bij het kruispunt geen voorrang aan de van rechts komende auto bestuurd door mejuffrouw E. B. F. G. van Steijn uit Waddinxveen. De wagens kwamen in botsing en liepen zware beschadigingen op. De be stuurster liep een lichte hoofdwond op, evenals de mede-inzittende me juffrouw I. Bakker uit Gouda. De laatste kreeg bovendien een lichte shock. De eerste stap op de weg naar ver betering van deze toestand is nu ge zet. De deelname is nog vrij gering, maar men hoopt dat zulks in de toe komst zal veranderen. Burgemees ter C. A. van der Hooft opent het concours ’s middags om twee uur officiéél. WADDINXVEEN Mejuffrouw G. Willems uit Waddinxveen is geslaagd voor ’t diploma Kinderbescherming A. WADDINXVEEN De heer A. Both, hoofdcommies ter secretarie, is door het college van B. en W. be noemd tot secretaris van de gemeen telijke sportraad. WADDINXVEEN Mejuffrouw L. V. van der Bijl uit Fijnaart (Noord- Brabant) is benoemd tot directrice van de christelijke landbouwhuis- houdschool „De Rank”. Mej. Van der Bijl volgt in deze functie mejuffrouw A. Bronkhorst op. MOERKAPELLE Maandagoch tend werd een openbare aanbeste ding gehouden voor de bouw van een bijkantoor met woonhuis te Moer- kapelle voor de Coöp. Raiffeisen bank voor Zevenhuizen en Moerka- pelle gevestigd te Zevenhuizen. Er waren vier inschrijvers, resp. D. de Graaf Zn. te Moerkapelle voor 143.300; Gebr. v.d. Knaap te Zevenhuizen voor 146.869; P. Bon- tebal Jzn. te Zevenhuizen voor 145.950 en Joh. Koster te Moerka pelle voor 135.100. Vrjjdag 22 mei: Voetbalwedstrijd Gemeente-De Rijn streek, RCV-terrein, aanvang 19.00 u Dinsdag 24 mei: Opening expositie schilderijen L. van Helden, expositiezaal Veldwijk, aan vang 20.15 uur. Jaarvergadering Chr. Nat. Onder wijs, geref. veren.geb., aanv. 20.00 u. Woensdag 25 mei: Clubavond WIK, clubgebouw, vang 19.00 uur. Afhalen visakte, gemeentehuis, tussen 19.00 en 21.00 uur. zijn er aantrekkelijke prijzen be schikbaar. Een deskundige jury zal de prestaties van de jeugdige rui ters en amazones beoordelen. Om negen uur ’s morgens vangen echter de dressuurproeven al aan. Voor de middag zal ook de voer keuring worden gehouden voor de namiddag-rubriek ’’bestgaande pony”, ’s Middags zullen ook de springconcoursen en een ghymkana plaats vinden. Voor elke rubriek is er een indeling naar stokmaat en Van 24 mei tot 10 juni: Schilderijen van L. van Helden (Den Haag) bij Boekhandel Veldwijk (te bezichtigen tijdens de winkeluren). plannen kan uitvoeren. Voor de provincie werd het woord gevoerd door de heer H. W. Herwig die in een kort betoog wees op de aanvankelijke mening van G.S., die met het onthouden van de goedkeu ring alleen het hoge Waddinxveense tempo wat wilden afremmen. De beslissing werd al enige jaren gele den genomen en toen achtte G.S. Groenswaard II inderdaad nog niet urgent. De heer Herwig liet blijken dat wanneer G.S. op dit ogenblik weer moesten beslissen, zij Wad dinxveen wel goedkeuring zouden geven. In zijn overwegingen bracht hij ook naar voren, dat de provincie had gehoopt, dat Gouda sneller met de woningbouw van de grond zou zijn gekomen. Daar is echter nog vrijwel niets gebeurd en dat is ook de provincie tegengevallen. Overigens bracht hij Waddinxveen hulde voor de enorme medewerking, die deze gemeente Gouda heeft ver leend bij het voorbereiden van de Goudse plannen op het voormalige Waddinxveense grondgebied. In een later stadium zal de Kroon uitspraak doen over het Waddinx veense beroep. WADDINXVEEN De schilder André van Helden, van wie volgende week een tentoonstelling wordt geopend in het expositiezaaltje van Boekhandel Veldwijk, is bijna 54 jaar oud. Hij werd aanvankelijk opgeleid tot priester aan een seminarium in België, maar onderbrak zijn studies op 21-jarige leef tijd om zich te wijden aan het schrijven van gedichten en korte verhalen. schilderijen getuigen van een gedach tenwereld die niet gebonden is aan enige kunststroming of mode-impuls. Van Helden is een volkomen onaf hankelijk schilder, een intuïtief mens voor wie het schilderen een levens behoefte is en ook een manier van leven. Wij betreuren het geconstateerd te hebben dat Uw berichtgeving inza ke het Comité Gemeentebelang bij de lezers van Uw Weekblad, de indruk heeft gewekt, dat Gemeentebelang door zijn lijsttrekker de heer T. Ver vers, iets te maken zou hebben met de P.v.d.A. In Uw editie van 5 mei j.l. beweerde U bovendien dat de andere kandidaten van Gemeente belang ’’sinds kort ook geen lid meer van een politieke partij” zijn. Deze manier van berichtgeving noopt ons hierbij uitdrukkelijk te verklaren dat het Comité met geen enkele politieke partij ook maar iets te maken heeft of sympathiseert en dat drie der kandidaten zelfs nim mer lid van een politieke partij ge weest zijn. Wanneer wij in de Gemeenteraad vertegenwoordigd zijn dan zullen wij in dat College alleen onze steun en stem geven aan voorstellen, die werkelijk in het direkte belang zijn van Waddinxveen en zijn inwoners. Partijen die het partijbelang stellen boven het gemeentebelang en in de gemeente slechts landspolitiek wil len voeren, zullen het Comité tegen over zich vinden. Comité Gemeentebelang A. C. v.d. Bosch, voorzitter. Voor één Waddinxvener zijn de verkiezingen aanmerkelijk minder ’dreu nend’ verlopen dan hij aanvankelijk zou hebben vermoed. Het was een inwo ner van de Vondelwijk die op de verkiezingsdag in tweeërlei opzicht zwaar werd getroffen en waarvan de eerste klap hem nog geld gekost heeft ook. Hij liep namelijk snel even naar zijn stembureau aan de Herman Heijermansstraat toen het witte richtingbord met nummer 11 juist toen hij passeerde omver woei en ’s mans bril en voorhoofd in respec tievelijk meer en mindere mate be schadigde. Het montuur van de bril kwam nauwelijks meer voor reparatie in aanmerking en het nogal bijziende slachtoffer moest zich onmiddellijk een nieuw aanschaffen a raison van f 82,—. Een fysieke dreun op deze pech- Zijn diep religieuze, kerkgebonden, gevoel hem onmogelijk mee te doen aan de aanbidding van de techniek en an dere uitingsvormen van de maat schappij. Toch is zijn werk aller minst traditioneel. Het is zelfs in zijn ongebondenheid en non-confor- misme wézenlijk modern in zichzelf. De heer L. Moerenhout zal de ex positie van André van Helden aan staande dinsdagavond om ongeveer half negen met een inleidend woord openen. OFFICIËLE BEKENDMAKING De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat op woensdag 25 mei aanstaande tussen 19.00 en 21.00 uur gelegenheid bestaat tot het afha len van visakten en bijdragebewijzen ter gemeente-secretarie, afdeling Algemene Zaken. Waddinxveen, 13 mei 1966. De burgemeester voornoemd, C. A. van der Hooft. Waddinxveen, 9 mei 1966. Daar wij alle als inwoners van ’’Waddinxveen” MET de A.S. Ge meenteraadsverkiezingen onze stem kunnen uitbrengen op een ’’NIEUWE GROEP”, die zich ’’GEMEENTEBELANG” noemt, is bij mij een vraag opgekomen, en wel deze: ’’Door ’t Stichten van een nieuwe groep, blijkt dat de VROEDE VADEREN van de tegenwoordige Raad: ZEKER VERKEERD HANDELEN of hebben gehandeld, daar anders geen nieuwe groep nodig was. Ik persoonlijk zie het meer als ’’Baantjesjagerij” en niet in het be lang van de gemeente en de kiezers. Indien deze personen ’t werkelijk belang van de Gemeente voorstaan, TREKKEN deze heren hun lijst IN - en houden zij zich aan het stelsel van ”DE DEMOCRATIE” dat alleen dan kan bloeien, wanneer we ons bij de meerderheid neerleggen, al is ’t soms wel eens niet naar onze gedachte. Men denke ieder het zijne hiervan, doch door versnippering schaadt men de ’’DEMOCRATIE” en begeven we ons op, de weg die leidt naar verwarring en DICTATUUR. Zoals 1930 toen de Crisis ons land ver scheurde. Dus Kiezer stemt een partij die hoorbaar is in Tweede-Ka- mer, Eerste Kamer, Prov. Staten om met dat geluid de Raad Dienst baar te zijn. Dan stemt men geen Groep zonder inhoud, als ’’Gemeente belang”, doch voorkomt dit. ’t Kiezersbelang is dan ’’Lands Belang”. P. Grootendorst Henegouwerweg 55 maar niet maakt het WADDINXVEEN Vorige week werd tydens een zitting van de Raad van State het beroep behandeld dat de gemeente Waddinxveen bij de Kroon had ingesteld tegen een be slissing van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland om goedkeuring te onthouden aan het Waddinxveen se uitbreidingsplan Groenswaard II. Het was burgemeester C. A. van der Hooft, die op uitvoerige wijze aan het hoge college het standpunt toe lichtte van de gemeente Waddinx veen, waarbjj hij met cijfers aan toonde, dat in tegenstelling tot de beweringen van G. S. Waddinxveen ook op ruime schaal heeft gebouwd voor eigen inwoners en voor inwo ners van Gouda en Boskoop. Ook wees de heer Van der Hooft er op, dat de Vondelwijk bijna is voltooid, dat in Groenswaard I al met de woningbouw is begonnen en dat het uit oogpunt van continuïteit wenselijk is, dat in Groenswaard II kan worden doorgebouwd. Zonder goedkeuring van dit plan kan er zelfs geen straat worden aangelegd en geen riool worden gegraven. Ook toonde hij aan, dat er met name in Gouda nog steeds belang stelling bestaat voor Waddinxveen omdat daar bouwplannen worden gerealiseerd, waarmede in feite een dienst wordt bewezen aan de Ge meente Gouda. Voorts wees de bur gemeester op de grote in vesteringen die de gemeente zich voor dit plan heeft getroost, en waarvan grote be dragen niet zullen kunnen worden gedekt, wanneer Groenswaard II niet in uitvoering kan worden ge nomen. Hij sprak de hoop uit, dat het col lege de Waddinxveense nood zou be grijpen en Hare Majesteit zou advi seren de beslissing van G. S. te ver nietigen, waardoor Waddinxveen de Waddinxveen, 14 mei 1966. De voorzitter van de PvdA be toogt in uw blad van 21 april: „Nie- f mand wordt zomaar aan de kant ge- I zet.” Bij deze bewering wilde ik toch I wel enige vraagtekens plaatsen. I Mijn vraag is hoe kwam de heer I Pille bovenaan de groslijst te staan. I Het bestuur moet toch geweten heb- I ben dat indien men de heren Pille en I Ververs kandidaat zou stellen, dezen WADDINXVEEN De defini tieve opbrengst van de zegel- actie van de gezamenlijke Waddinxveense scholen is op dit ogenblik nog niet met ze kerheid te zeggen, omdat met enkele scholen nog moet wor den afgerekend. Wel staat vast dat de actie van de scholieren tot dusverre al ruim tweedui zend gulden heeft opgeleverd. Voorts werden de afgelopen week weer verscheidene giro- stortingen ontvangen. J.K. ƒ5; T.K. ƒ2,50; E.P.P.M. ƒ2,50; B. A.S. ƒ20; L.L. ƒ2,50; J.J.V.K. ƒ5,—. Bij het inmiddels geopende zwembad aan de Kanaaldijk heeft badmeester Troost een enorme collectebus geplaatst in de hoop, dat de hier komen de zwemlustigen ook nog hun steentje voor ’t nieuwe zwem bad zullen bijdragen, temeer omdat zij ter plaatse worden geconfronteerd met de nood zaak dat er zo spoedig mogelijk een nieuw zwembad moet ko men. Een zwembad met meer mogelijkheden, een zwembad voor jong en oud, een echt familiezwembad waar het niet meer nodig zal zijn als gevolg van een te geringe accommo datie een beperkt badrooster op te stellen, waardoor families thans nauwelijks gelegenheid hebben om gezamenlijk te gaan zwemmen. Behalve rekeningen bij twee banken heeft de Stichting Vrienden van het Zwembad nu ook een eigen postrekeningnr. nl. 70 67 60. Overschrijvingen voor het bouwfonds kunnen plaats vinden op dit nummer, aan de Coöperatieve Raiffeisen bank Waddinxveen (gironum mer 79138) of aan de Algemene Bank Nederland te Gouda giro 36140) ten name van de Stich ting „Vrienden van het Zwem bad”. Toen ook dat hem niet bevredigde ging hjj schilderen en het is die kunst die hij tot op heden actief heeft beoefend. Het werk van deze auto-didact trok al direct de aan dacht van eollegae-schilders en aca- demie-directeuren. BIOSCOPEN TE GOUDA Schouwburg Bioscoop: Do. 15.00,1.700, 19.00 en 21.15 uur: „Slavinnen der liefde” (14 jaar). Vr. 20.15 uur, za. 15.00, 19.00 en 21.15 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur: „Mijn wapen is wet” (14 jaar). Zo. 19.00 en 21.15 uur, ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: „Die vrouwtjes...! (18 jaar). WADDINXVEEN Op het Wad dinxveense tennispark zal op zater dag 28 mei en maandag 30 mei (tweede Pinksterdag) een gezellig- heidstoernooi worden georganiseerd, waarvan de opbrengst is bestemd voor de bouw van het nieuwe zwem bad. Het toernooi gaat uit van de drie tennisclubs van ’Waddinxveen’, ’Be Fair’ en ’De Vries’. Er kan worden ingeschreven voor herendubbel- of damesdubbelspel. Het toernooi is zodanig opgezet, dat minder ervaren spelers gelijke kan sen hebben, zelfs tegen sterkere spe lers. Voor senioren bedraagt het in schrijfgeld 3,50 en Voor de junio ren 2,50. Belangstellenden, die aan het toernooi willen deelnemen, kun nen zich nog opgeven bij de beheer der van het tennispark, de heer F. van der Sman. Ook wanneer men geen partner heeft, kan men zich toch laten inschrijven omdat dan de wedstrijdcommissie zal proberen een partner te vinden. dit zouden aanvaarden. Welnu het gebeurde, maar toen ineens kwam men op het idee van de leeftijds grens, zonder dat dit ergens is voor geschreven. Deze beide mensen moesten eruit, trots hun grote activi teiten en achting van de kiezers. Het gevolg is een nieuwe partij met als lijsttrekker - u weet het - de heer Ververs. Deze zwenking heeft mij verwonderd. Was de heer Ver vers een echte socialist of zoekt hij een baantje? Nee, dan de heer Pille, de huidige wethouder, een man met grote poli tieke ervaring, werkkracht en door zettingsvermogen, iemand die door velen wordt gerespecteerd, behalve dan door zijn eigen bestuur. Heeft dit bestuur zich al eens afgevraagd Dezen gaven hem de raad met zijn werk in de openbaarheid te treden. Dat gebeurde en een reeks van ten toonstellingen was daarvan het ge volg. André van Helden exposeerde bij Kunstzaal Loujetzky en Galerie Cinéma du Midi in Den Haag, twee maal in de Delftse Mensa, in Leiden, een groepstentoonstelling met onder meer Kees Andréa, Frans de Haas op het Kasteel Neijenrode en in Duitsland in de Kunsthalle Bilshofe (Keulen). De waarde van het werk van Van Helden ligt voornamelijk in zijn grote oorspronkelijkheid, zowel naar de vorm als naar de inhoud. Zijn WADDINXVEEN Op de terreinen van de heer A. Ph. van der Breggen in Waddinxveen zullen morgen, Hemelvaartsdag, de eerste regionale pony- wedstrjjden worden gehouden sinds vijfentwintig jaar. Dit concours, waaraan een vijftigtal jeugdige zgn. burger-ponyruiters zal deelnemen en dat wordt georganiseerd door de Nederlandse Pony Club, zal bij voldoende belangstelling een jaarlijks in Waddinxveen terugkerend evenement worden. Door de NPC is een fraaie wisselbeker beschikbaar gesteld. De hand over hand toenemende belangstelling voor de pony-rij- sport heeft het noodzakelijk ge maakt dat de mogelijkheden tot deelname aan wedstrijden voor de jeugd moet worden uitgebreid. Tot nu toe bleef het aantal concoursen beperkt tot onderlinge wedstrijden of wedstrijden tussen twee clubs, terwijl slechts één keer per jaar een wedstrijd in landelijke verband, het pony-concours op de terreinen het paleis ’t Loo in Apeldoorn, wordt gehouden. De deelname aan deze wedstrijd is bovendien nog on derhevig aan een groot aantal be perkende eisen met betrekking tot rijvaardigheid. De minder ver ge vorderde ruiters of amazones kwa men hierbij tot nu toe uiteraard niet aan bod.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3