Canada Onze in P. Bontenbal de enige die meteen wjian en wil bouwen voor 1 110.000 man’ KOELKASTEN Van 4 t/m 8 juli: Veilig Verkeerweek Jonge afdeling Moerkapelle bruist van activiteiten w De Stormvliegers Geslaagd concours hengelvereniging Veilig Verkeer nu reeds zeer actief Ten onrechte foto in de krant Zilveren jubileum van Zuster Meyers Kapellevliegers Ongelukken op rijksweg 12 BEZUINIGINGEN OP BOUWPLAN JOED MET BOUW BVRGEMEESTERSWONING MOERK APELLE- VAN CO U VER Kranenk Voetbal wedstrijd _.r£urg- de Drum Op tweetal Burgemeester Keyzer nu in ambtswoning Simavi springt om financiële hulp Brandspuit Verlaat 14 juni in gebruik ZEVENHUIZEN - De nieuwe brandweereenheid van de buurt schap Oud-Verlaat zal op dinsdag 14 juni a.s. officieel in gebruik wor den genomen. De brandspuit zal tij dens een bijeenkomst op het plein van het voormalige schoolgebouw aan de Rotte worden geïnspecteerd en bezichtigd,waarna de genodigden ook zal worden uitgelegd en gede monstreerd hoe de nieuwe aanwinst werkt. In Hotel Vos in Zevenhuizen dorp vindt daarna de officiële over dracht plaats. Waddinxveen 1 Reeuwijk Fietsencontrole Zevenhuizen Moerkapelle /BURGERLIJKE STAND, k DOKTERSDIENSTEN ZUIVERE HUID PUROL en PUROL-poeder Verkeerscom petitie Behendigheidswedstrijd Ogenteststation PHILIPS - BOSCH - ZANUSSI Quiz-filmavond Ontoereikend Sardis, 26 mei 1966 (zondag 12 juni 1966) n.m. 6.30 uur: ds. C. Molenaar Huishoudelijk - Voorlichting^-pQntrum Gouwe 1O1 REEUWIJK: dokter J. P. Hoeneveld, telef. 2227. Gereformeerde Kerk: v.m. 9.30 en n.m.6.30 uur: Ds. J. Bos GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Hervormd Wjjkgebouw, Esdoornlaan: v.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus n.m. 6.30 uur: ds. Joh. Verwelius REEUWIJK Geboren: Irene Johanna d.v. M. M. Riegen en G. C. Janmaat. ZEVENHUIZEN Geboren: Jan Floris, z.v. H. G. van den Dool en A. G. Spek. ZEVENHUIZEN: dokter J. Tol, Dorpsstraat 12 te Bleiswijk, telefoon (01892) 500. WADDINXVEEN: dokter J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, telefoon 2979. Ned. Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: dhr. Grisnigt uit Rotterdam n.m. 6.30 uur ds. A. Boertje Veren. Vrijzinnig Hervormden: v.m. 10.30 uur: ds. H. H. Hylckema Vlieg van ’s-Gravenhage Gereformeerde Kerk aan de Brug: v.m. 10.00 uur: ds. J. Kapteijn n.m. 6.30 uur: ds. J, Kapteijn Ned. Hervormde Ichthuskerk: v.m. 9.30 uur: Ds. J. Kooien n.m. 5.00 uur: Ds. Roetman, Gouda Hervormde Kerk van Sluipwijk: v.m. 10.00 uur: ds. J. Enkelaar n.m. 6.30 uur: Ds. A. J. Kret, Leiden Ned. Hervormde Dorpskerk: v.m. 9.30 uur: Ds. C. Vos van Gouda n.m. 6.45 uur: Ds. J. Kooien R.K. Kerk Reeuwijk-brug, Onbevlekt Hart van Maria: In de week: dinsdag en vrijdag om 7.45 en 19.30 uur. Rooms Katholieke Kerk: Parochiekerk H. Petrus en Paulus, Reeuwyk-dorp Zondag 7.30 - 9.00 - 10.30 u.: H. Mis. Ln de week 8.15 en 19.30 uur (behalve dinsdagavond) Hervormde Immanuëlkerk: v.m. 9.30 uur: Dr. G. de Ru van Rotterdam n.m. 7.00 uur: dr. A. van Haarlem (zondag 12 juni 1966) Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: Ds. Joh. Verwelius n.m. 6.30 uur: Ds. H. Stolk van Scheveningen hij een WADDINXVEEN - De jaarlijkse Simavi-collecte zal in Waddinxveen worden gehouden van 9 tot en met 15 juni. Van de opbrengsten van vo rig jaar heeft Simavi veel kunnen kunnen doen voor de zieke, vaak stervende mens in de tropen. Voor beelden van bijtijds geredde mensen moeders, mannen zijn er te over. De ’festiviteiten’ zullen onder meer bestaan uit een verkeerscompetitie voor de beide lagere scholen. Onge veer vijf leerlingen van iedere lage re school zullen vragen te beant woorden en opdrachten uit te voeren krijgen. Voor de winnaars zijn er leuke prijzen. MOERKAPELLE De piepjonge afdeling Moerkapelle van het Verbond voor Veilig Verkeer, die sinds haar oprichting als 35 nieuwe leden heeft kuny en verwelkomen, blijft doorgaan met het ontplooien van allerlei activitei ten. Van 4 tot en met 8 juli a.s. zal in Moerkapelle een Veilig Verkeerweek worden gehouden, waarin de gehele Moerkapelse bevolkong wordt betrok ken. Elke dag tussen de data 4 en 8 juli zal er iets te doen zijn. Tijdens deze bijeenkomst wordt ook een quiz gehouden. Geref. Gemeente: v.m .9.30 uur: ds. C. Molenaar r» Tri R Qfl iiiiv»’ rlc C1 A/Tnlonnor WADDINXVEEN (week van 1 t/m 6 juni 1966) Geboren: Andreas Johannes, z.v. A. J. Koot en C. J. M. Menken; Marcellinus Alexander, z.v. B. P. Ensing en H. H. Bunk; Elroy, z.v. H. Benschop en A. Noorlander; Adrianus Johannes, z.v. J. van Dijk en C. Boot; Edith, d.v. M. J. A. Kempkes en E. Speekman; Marion, d.v. M. Besteman en J. A. Hessels; Jolanda Janneke Suzanna, d.v. G. H. J. Tom en A. J. Rottier. Ondertrouwd: geen. Gehuwd: J. van Buuren en K. M. C. Versluis. Overleden: geen. geleden zijn dat mejuffrouw C. J. Meyers als wijkzuster in dienst trad bij de afdeling Zevenhuizen-Moer- kapelle van het Groene Kruis. Ter gelegenheid van haar zilveren jubi leum zal zuster Meyers op vrijdag 17 juni in Hotel Vos van zeven tot negen uur een receptie worden aan geboden. Ned. Hervormde Kerk: v.m. 10.00 uur: dr. S. P. de Roos van Rotterdam n.m. 7.00 uur: ds. W. F. v. d. Staat Remonstrantse Kerk: Geen dienst. (streekdienst Nieuwkoop) Chr. Afgescheiden Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop n.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop woensdag 15 juni: n.m. 7.00 uur: Ds. A. P. Verloop Oud Gereformeerde Gemeente: (Zuidkade 158) woensdag 15 juni (n.m. 7.00 uur) Ds. Toes van Kinderdijk. Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie MOERKAPELLE De zolangza- merhand in Moerkapelle traditio neel geworden voetbalwedstrijd Kapelle vliegers-Ottevanger zal dit jaar worden gespeeld op zaterdag 11 juni a.s. op het terrein van de voet balclub Moerkapelle (aanvang zeven uur). De opbrengst is weer bestemd voor het jaarlijkse reisje van de be jaarden. De opstellingen zijn: Kapellevliegers: H. Huisman (doel), W. Visser, B. Hertog, A. Uittenbroek (achter), C. Zweere, Joh. Breedijk (midden), O. Geijzen, B. Beukelaar, M. Strijdhorst, W. de Knegt en R. van Rijs (voor). Ottevanger: N. de Leeuw (doel), P. Luytjes, J.Sleeuwenhoek, P.Hertog (achter), W. v.d. Hoek, J. de Gelder (midden), D. W. Ottevanger, D. Strijdhorst, E. Huisman, A. Camme- raat en D. Doomhein (voor). Op een van de avonden wordt in de Jonkheer Van der Welstraat een behendigheidswedstrijd voor de Moerkapelse automobilisten gehou den. De opdrachten zullen hier o.a. bestaan uit achteruit rijden, parke ren, een bocht nemen en over een lucifersdoosje rijden. Toch blijft de nood groot. Simavi blijft om offers vragen en ze mag dat doen. Omdat ze het niet voor zichzelf doet, maar in de overtuiging dat ze geen enkel mensenleven zo maar mag laten verkommeren. Si mavi is altijd deelgenoot in de angst van die mensen die strijden voor het behoud van hun kind, hun moeder of vader. Rijen wachtende patiënten met slepende tropische ziekten bij de poliklinieken en de ziekenhuizen hunkeren naar genezing. En dat is nu de taak die Simavi zich heeft gesteld. Het is uw zaak dat Simavi die taak zal kunnen blij ven volbrengen. Van uw offer zal het mede afhangen hoe groot de le venskansen van uw hulpbehoevende medemens zal zijn. De ouderen weten maar al te goed wat hulp in grote nood betekent. En Simavi zit om uw hulp te springen. Gevonden: houten kinder kruiwagen hengel; paar rode dameshandschoe- nen; kinderpistool; plastic map met inh.; regenbroek. Verloren: sleutelbos in étui; gouden armband; bruine sandalen; zilveren bedelarmbandje; rose tasje met wit schoentje; sleutelbos; zwembroek en badhanddoek. We werden toegesproken door de Hollandse consul die ons ver welkomde voor we van boord gingen. Het was namelijk de eer ste reis van een chartervliegtuig van dit jaar dat in Vancouver landde. Beneden aan de trap schudde de consul honderd han den. Verver verliep alles vlot. Wij hadden onze familieleden in het vliegtuig al gezien en stonden half tien Canadese tijd op de bo dem. We hadden heel wat te pra ten en bleven op tot ongeveer ne gen uur. Het was best slapen na een dag van 47 uur. Kapel aan de Rotte: v.m. 10.00 uur: eerw. heer J. West- maas van Rotterdam ZEVENHUIZEN De wedvlucht vanuit Tergnier trok bij de postdui- venhoudersvereniging De Stormvlie gers een deelname van honderd- twintig duiven. De dieren werden om half zeven gelost en ruim 3J uur later had de eerste duif, die van de heer W. Verschoor de 277 km afgelegd. Aankomst eerste duif 10.05.55 uur, laatste duif 10.20.50. Uitslag: W. Ver schoor 1; H. Baands 2,5,7,10; J. Me yer 3,13,17; H. Verschoor 4,20; J. Stofbeg 6,11,12,16,19; J. v. d. Haak 8,14,15; A. Wiltenburg 9 en Joh. Heykoop 18. destijds voor de bouw van het huis en de aanleg van een tuin 110.000 beschikbaar. De voorzitter wilde niet boven de begroting gaan en deelde daarom de raad mee dat het bouwplan enkele bezuinigende wijzigingen heeft on dergaan. In overleg met de archi- techt, de aannemer en B. en W. heeft de heer Jalink, directeur van gemeentewerken, de bouwplannen het bestek bekeken en enkele bezui nigingen toegepast. Het nieuwe huis van de burge meester krijgt nu een kleinere gara ge, goedkopere vloeren en een ande re kap, waardoor Bontenbal het werk nu kan aannemen voor ƒ93.797 (woning, garage en tuin). Daarboven komen dan nog de aanleg van een centrale verwarming en het honora rium van de architecht, waardoor de totale bouwkosten 109.200 zul len gaan bedragen. De heer C. J. van Helden (pvda) zei respect te hebben voor het ge baar van de burgemeester de aan- neemsom binnen het begrootte be drag te houden. Op donderdag 7 en vrijdag 8 juli slaat het mobiele teststation van het Verbond haar tenten op in Moerka- ’pelle. Hier kan men zich gratis la ten onderzoeken op de scherpte van de ogen. WADDINXVEEN Het mooie weer en het prille seizoen hebben er ongetwijfeld aan meegwerkt dat ongetwijfeld aan meegewerkt dat het eerste visconcours van de hengel- zaterdag in de Breevaard in Reeu wijk werd gehouden, een succes is geworden. Zevenenveertig vissers hebben drie uur lang getracht zo veel mogelijk vis uit het water te slepen. De jeugdleden kwamen tij dens dit concours verrassend goed voor de dag. Er werden in totaal 261 vissen gevangen. De ranglijst ziet er als volgt uit: B. van As 151 pun ten, W. Hoogerdijk 149 (jeugdlid), A. van Helden 85, W. van der Wal 78 (jeugdlid), N. Hoogerdijk 77. P. Wiezer 63, M. Hoogerdijk 62, C. van der Wal 58, P. Hoogendoorn, 53 en J. van Egdom 52. MOERKAPELLE De onlangs heropgerichte afdeling Moerkapelle van het Verbond voor Veilig Ver- ker heeft sinds de eerste vergade ring al vijfentwintig nieuwe leden kunnen inschrijven. De eerste acti viteit van het afdelingsbestuur is het uitnodigen van het mobiele test station van de ANWB dat geduren de deze dagen in Moerkapelle is ge- stationeed en van welks diensten reds vele autobezitters gebruik hebben gemaakt. Vrijdag 8 juli wordt door de afdeling in het Dorps huis een bijeenkomst belegd voor de schooljeugd. Dan zullen de ver- keersdiploma’s en oorkonden waar voor onlangs de examens werden afgelegd worden uitgereikt. Er zal ook een filmvoorstelling worden ge geven. MOERKAPELLE Ds C. Molenaar predikant bij de gereformeerde ge meente in Moerkapelle, is geplaatst op een tweetal voor de gereformeer de gemeente in Emmeloord. ZEVENHUIZEN In het vuur van de verkiezingsstrijd hebben wij vo rige week wat Zevenhuizen betreft wat te hard gelopen. De heer C. de Vos, aan wie wij wel om een foto hadden gevraagd (om op alle ver rassingen voorbereid te zijn) is niet in de raad gekomenToch stond zijn foto in de krant. Misschien is dit voor de heer De Vos een voorteken voor de raadsverkiezingen in 1970. ZEVENHUIZEN Op donderdag 16 juni a.s. zal het vijfentwintig jaar R.K. KERK Kerkdiensten op zondag: St. Victorkerk, Zuidkade: H. Missen om 7.15, 9.00 en 11.00 uur St. Pctruskapel, J. W. Frisoweg: H. Missen om 8.30,11.15 en 17.30 uur Kerkdiensten in de week: St. Victorkerk: iedere dag een H. Mis om 7.45 uur, woensdag 20.00 urn- en vrijdag 7.00 uur St. Petruskapel: een H. Mis dinsdag 7.45 uur, donderdag 20.00 uur en zaterdag 9.00 uur. (kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 8.30 uur). Hervormd wijkcentrum Bethel: (Jan Willem Frisoweg) v.m. 9.30 uur: Ds. H. Stolk n.m. 5.00 uur: Ds. J. R. Cuperus Evangelisch Molukse Kerk: (in Bethel, J. W. Frisoweg) n.m. 7.00 uur: ds. P. Fader Maleise dienst van Schoonhoven Gereformeerde Kerk: v.m. 9.00 en 10.30 uur, n.m. 6.30 uur Ds. B. Koekkoek MOERKAPELLE Burgemeester I. J. P. Keyzer, die nu nog in Berkel en Rodenrijs woont, is deze week verhuisd naar zijn ambtswoning in Benthuizen. Zijn adres luidt nu: Oranje Nassauplantsoen 1, tel (1790) 3619. GOUDA Markt S tel. 6465 Gouwe 5 tel.3S66 FRIMATIC - KELVINATOR - MARIJNEN -II_waddinxveen passaged tei.comas)3003 In het kader van de Veilig-Ver- keerweek krijgt iedereen ook een formulier met tien vragen, die hij of zij naar beste weten moet invullen en vrijdagavond 8 juli inleveren bij het Dorpshuis, waar een filmavond zal worden gehouden door de Vere niging voor Veilig Verkeer. Tijdens de filmvoorstelling hebben ijverige rekenaars en puzzelaars de ant woorden van de inzenders beoor deeld en zal de uitslag worden be kend gemaakt. Ook hier zijn weer fraaie prijzen voor de winnaars ZEVENHUIZEN Tijdens een vrijdagavond gehouden spoedvergadering 8/ van de Zevenhuizense gemeenteraad is besloten de bouw van een ambtswo- F ning voor de burgemeester op te dragen aan het aannemingsbedrijf P. Bon- tebal uit Zevenhuizen voor 110.000. Dit voorstel moest in een speciale ver gadering worden behandeld opdat zo snel mogelijk met de bouw van het nieuwe huis zal kunnen worden begonnen; het moet nl. begin maart vol gend jaar gereed zijn, omdat burgemeester A. van ’t Verlaat en zjjn gezin dan de huidige woning zullen hebben moeten verlaten. De heer C. Roos (pvda) zei: ”Ik ben het deze maal met de werkwijze van B. en en W. eens maar in het vervolg zou ik toch liever zien dat bij dergelijke objecten aanbestedin gen worden gehouden.” Bij de stem ming over het voorstel bleek de heer Biemond de enige met onover komelijke bezwaren. Bij de aanvang van de vergade ring, die ongeveer een uur duurde, deelde burgemeester Van ’t Verlaat mee dat het oorspronkelijke bouw plan voor het in december 1965 vast gestelde bedrag al lang niet meer uit te voeren was vanwege de loon- en prijsstijgingen. De raad stelde MOERKAPELLE Hoge snelheden bereikten de 169 duiven van de post- duivenhoudersvereniging De Ka pellevliegers tijdens de zaterdag vanuit St. Denis gehouden wed vlucht over een afstand van 381 ki lometer. De dieren werden gelost om twintig voor zeven. De eerste duif die om 10.17 uur arriveerde be reikte een snelheid van 1745 en de laatste die om 10.59 aankwam een snelheid van 1477 meter per mi nuut. De uitslag luidde: C. Zweerel.7,9,35; O. Geijzen 2,28; C. I. de Wilde 3,5,11,23,32; Brouwer/ Huisman 4,12,34; Beukelaar 6,16; W. de Knegt 8,18; T. Lamens 10,21,25 39; D. Verbeek 13,15,19,42; B. Hertog 14,37; Joh. Breedijk 17; M. Strijd horst 20, 29, 31; P Boeveé 22,40; W. Meyer 24,27,30,36; Mevr. Verbeek 26 Mevr. Hertog 33; P. de Jong 38; P. Hertog 21. In samenwerking met de rijkspo litie zal op de lagere scholen een fietsencontrole plaatsvinden. De fietsen van de leerlingen worden dan aan een intensief onderzoek on derworpen, waarbjj vooral op de bel de remmen en het achterspatbord zal worden gelet. Enige tijd geleden vertrok het echtpaar M. Lindhout uit Moerka pelle van Schiphol voor ean (lange) reis naar Canada. De heer e nme- vrouw Lindhout zullen daar gedurende enige tjjd bjj hun geëmigreer de zoon bljjven logeren en ons daar uit van hun indrukken over het immense land dat Canada heeft per brief te verhalen. Hieronder vol gen de eerste reisindrukken. Nadat onze kinderen en enkele familieleden ons uitgeleide had den gedaan, stapten we om tien uur in het vliegtuig dat ons naar Ijsland zou brengen. Het gevaar te taxiede om tien uur met brul lende motoren van Schiphol en steeg direct naar een hoogte van twaalfduizend voet. Buiten in de hoogte vroor het twaalf graden, binnen was het behaaglijk warm We werden van alles voorzien. Al na vijf minuten werd ons wat snoep aangeboden, even later een frisdrank en om twaalf uur kre gen we een warme maaltijd met allerlei heerlijke gerechten. Eten deden we met behulp van een klaptafeltje dat in de stoel voor ons was bevestigd. Het vliegtuig bleef steeds op een hoogte van ongeveer vierduizend meter. Ter wijl we over Den Helder in de richting Schotland vlogen kregen we instructies hoe we ons zouden moeten gedragen bij een nood landing op zee. We moesten een zwemvest omgespen en enkele handelingen verrichten die het vest zich met lucht zou doen vul len. Ons vliegtuig had inmiddels Keflavik in Ijsland bereikt, waar het moest landen om brandstof bij te tanken. We hadden er toen 5J uur vliegen opzitten. Om kwart over drie in de nacht was het in Ijsland volop dag, nadat we an derhalf uur door de schemer hadden gevlogen. Het gras was hier grijs bevroren. Een uur later gingen we weer de lucht in voor een vlucht van dertien uur. We stegen tot 4500 meter en kregen voetsokjes om de voeten tot rust te laten komen. Aan het eind van de reis hadden veel vrouwen toch dikke voeten. We bleven steeds in de zon boven de wolken en om zes uur zagen we boven de wolken uit de rots punten van Groenland. Een machtig gezicht. Even later zagen we ook ijsbergen. Hier stormde het tamelijk, we zaten vlak voor de oostkust van Canada toen we over een sneeuwstorm vlogen. Tijdens de lunch vlogen we over het bergachtige Canadese land. De Hudsonbaai bereikten we om tien uur. Hier bleek dat we door de sneeuwstorm wat achter wa ren geraakt op het tijdschema. De gemiddelde snelheid (500 km /u) kon nu niet worden bereikt temeer daar het vliegtuig tot op de laatste plaats bezet was: 91 passagiers, tien bemanningsleden Het toestel heeft vier motoren van 3300 pk per stuk. Dat hele gevaarte verbruikt 450 gallons (gallon=4| liter) per uur en er moet voor minstens achttien uur brandstof aan boord zijn. Om kwart over elf vlogen we over Uranium City in de richting Edmonton. Hier kwamen we in de wat dichter bevolkte streken van Canada. Aan boord werden om de tijd wat te korten spelle tjes gedaan onder het genot van koffie met gebak. Voor iedereen was er een prijs. Om half vier vlogen we over Edmonton, vijftig jaar geleden een kleine nederzet ting, nu een stad van 400.000 in woners dank zij de oliewinning. We moeten nu over een dichtbe volkt gebied vliegen maar we kunnen niets zien door het dichte wolkendek. Achter ons licht een enorme vlakte van bergen en rotsen. Vancouver, ons eindpunt komt in zicht. De laatste uren vallen ons lang. Je hebt te weinig beweging in zo’n vliegtuig. Na de Rocky Mountains komt het eind langzaam in zicht. De motoren verminderen vaart en we begin nen zolangzamerhand een dalen de richting aan te nemen. Om half acht staan we aan de grond na een reis van achtduizend kilo meter. ZEVENHUIZEN Op de rijksweg Den Haag-Utrecht ter hoogte van het viaduct over het Noordeinde in Zevenhuizen schoot de auto van een Amerikaanse hoogleraar uit Zuid- Vietnam halverwege vorige week door de middenberm doordat een van de banden van de wagen klapte De bestuurder verloor de macht over het stuur en reed door de heg de andere rijbaan op, waar op dat moment gelukkig geen verkeer was. De auto, die de Amerikaan zojuist in Duitsland had gekocht en waar mee hij op weg was naar Den Haag werd licht beschadigd. ZEVENHUIZEN Eveneens ter hoogte van het viaduct-Noordeinde gebeurde zaterdag een ongeluk met een sportauto, waarbij de bestuurder en een medepassagier werden ge- wond bij een inhaal manouvre moest de Delftse bestuurder van de sportwagen plotseling uitwijken voor een naar links zwenkende Volkswagen. Bij een poging tot rem men verloor hij de macht over het stuur en sloeg over de kop. De zwaarbeschadigde auto kwam in de berm terecht. ZEVENHUIZEN Zware mate riële schade was het gevolg van een botsing tussen twee personenauto’s uit Zevenhuizen en Scheveningen die donderdagavond op het Zuidein- de plaats had. De Zevenhuizenaar wilde net drie naast elkaar rijdende fietsers passeren toen uit tegenover gestelde richting een kleine Fiat na derde. Krachtig remmen en een po ging tot uitwijken haalden niet veel uit. De Fiat werd geraakt, sloeg twee maal over de kop en eindigde zijn buiteling tegen een lantaarn paal. Geen van de betrokkenen liep letsel van betekenis op. ZEVENHUIZEN Doordat geen voorrang verleende aan van rechts komende personenauto veroorzaakte donderdagmiddag een bromfietser uit Zevenhuizen een botsing op het kruispunt Willem 2 (Bredeweg). De bromfietser raakte hierbij licht gewond en kon naar huis worden vervoerd, de auto had blikschade. Het duurde toch nog een uur voor dat de vroede vaderen van het dorp aan de Rotte tot stemming konden overgaan, bezwaren bestonden er vooral bij de heer P. Biemond (ar), die zich niet kon verenigen met het voorstel omdat maar éen aannemer was uitgenodigd. De ar-algevaar- digde was van mening dat bij een openbare aanbesteding de kans gro ter was dat een anaere aannemer het werk voor minder geld zou wil len uitvoeren. Bovendien vond hij een aanbesteding rechtvaardiger voor alle aannemers. De heer Bie mond kreeg bijval van de heren G. D. v.d. Broek (vvd) en T. hoogen doorn (chu). De burgemeester was enigszins te leurgesteld door de opmerkingen van de heer Biemond. Hij wees erop dat de raad in april jl. unaniem ak koord was gegaan met de suggestie van B. en W. dat in verband met de tijdnood slechts één aannemer zou worden gevraagd en dat het werk aan deze zou worden opgedragen. Wethouder C. Kreft (chu) voegde aan de opmerkingen van de heer Van ’t Verlaat toe dat hij voor de vergadering nog bij diverse aanne mers had geïnformeerd of zij bereid waren de ambtswoning op zo korte termijn te bouwen. Bij geen van allen bleek dat het geval. ”De firma Bontenbal kan al binnen twee we ken beginnen en dat heeft bij ons de doorslag gegeven,” zo zei hij.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 2