Voetballen voor bouw zwembad nieuw van badmeester Actie m van Kanaaldijk oud bad aan snelle woningproductie Nieuwe methode voor Lezers schrijven Hengelsportperikelen Raadsleden die niet terugkeren u' F A.F. bouwt 240 FRA-VA-KO’s Oud-papier Reijm gietbouw-flats BROODTROMMELS (plastic) f 4.50 Baby LE Lagere scholen voetbalden goed Voorwaarts-solist (tuba) prijswinnaar WADDINXVEEN De heer L. C. v.d. Berg, lid van de muziekverni- ging Voorwaarts, heeft tijdens een nationaal solistenconcours in Voor burg, dat werd georganiseerd door de Nederlandse Unie van Muziekver enigingen, een eerste prijs in de su perieure afdeling weten te behalen. Dit was de vijfde keer dat de heer v.d. Berg een eerste prijs behaalde. De winnaar bespeelt bij Voorwaarts de tuba. Traditionele bouw Hagina 3 4'- I WARENHUIZEN Voor czj Massale collecte h WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 9 juni 1966 WADDINXVEEN ir. J. P. H. Venema W. C. Slob J. P. van Oosten ZEVENHUIZEN BIOSCOPEN IN GOUDA. i zo op zijn voltooiing Vervolg van pag. 1 seer. HSV Waddinxveen. Onze lage prijzen nopen tot kopen Eikenlaan, leplaan, W'veen Telefoon 2401 b.g.g, 2184 Onze sportredactie tekent hierbij aan: Het is te hopen dat de hengelsport- vereniging Waddinxveen het begrip waarom ze in d eaanhef van haar brief vraagt inderdaad ook krijgt. De leden van de HSV Waddinxveen mogen bly zijn met hun actieve, attente en bij voortduring zorgzame bestuur; Waddinx veen mag bly zijn met deze hengelsportvereniging. WADDINXVEEN kunnen kollektanten het de de vijftien thans de raad EXPOSITIES Tot en met 31 oktober: Beeldententoonstelling in het War- naarplantsoen te Waddinxveen. Van 14 tot en met 17 juni: Avondvierdaagse in Gouda. Vertrek vanuit Waddinxveen voor WIK-ieden Kerkweg-Oranjelaan, 18.00 uur. Van 24 juni tot en met 2 juli: Sportweek Waddinxveen. Dinsdag 14 juni: Ingebruikname nieuwe brandweer- eenheid Oud-Verlaat. Bezichting voormalig schoolgebouw a/d Rotte, aanvang 19.00 uur; over dracht Hotel Vos, aanvang 20.00 uur Donderdag 16 juni: Bejaardenreis, vertrek 8.30 uur vanaf Hervormde kerk. Zondag 12 juni: Kerkdienst voor Jongeren mmv. mo dern combo, clubgebouw Herv. jeugdwerkcommissie Lange Zijde, aanvang 10.00 uur. Kapellevliegrs- Moerkapelle, worden >k :d m Wad- aan- POEDER. - CREME - OLIE - ZEEP Zondag 3 juli: Kerkdienst voor jongeren, clubge bouw Lange Zijde, aanvang 10.00 uur. Kayirio De in deze rubriek gepubli ceerde brieven van lezers val len buiten verantwoordelijk heid van de redaktie. De re- daktie behoudt zich evenwel het recht voor brieven te e- korten. Brieven die buiten de normen van het algemeen fat soen vallen worden geweigerd. Hoewel de ondertekening in deze rubriek desgewenst met initialen kan geschieden, dient de redaktie op de hoogte te zijn met de volledige naam en het adres van de afzender. Anonieme brieven worden zonder meer terzijde gelegd. Traditioneel zijn ook de woningen die Reijm elders in het land bouwt. Thans heeft het bedrijf waar in to taal zestig mensen werkzaam zijn, 184 van die woningen onder cons tructie in Voorschoten, Den Haag, Katwijk en Leiden. Directeur van dit grote bedrijf is de heer J. Reijm jr. (43). 'w W—III II MM «fc y, .1» MM MOERKAPELLE Zaterdag 11 juni: Voetbalwedstrijd Ottevanger, terrein aanvang 19.00 uur. Woensdag 22 juni: Bejaardenreis Moerkapelle. Van 4 tot en met 8 juli: Veilig Verkeerweek Moerkapelle. Donderdag 7 juli: Mobiel teststation Veilig Verkeer. Vrijdag 8 juli: Filmavond Veilig Verkeer met quiz, Dorpshuis, aanvang 19.30 uur. Behalve rekeningen bij twee banken heeft de Stichting Vrienden van het Zwembad nu ook een eigen postrekeningnr. nl. 70 67 60. Overschrijvingen voor het bouwfonds kunnen plaats vinden op dit nummer, aan de Coöperatieve Raiffeisen bank Waddinxveen (gironum mer 79138) of aan de Algemene Bank Nederland te Gouda giro 36140) ten name van de Stich ting „Vrienden van het Zwem bad”. Voor toezeggingen in natura of andere plannen is het adres Stichting „Vrienden van het Zwembad”, secretaris de heer A. P. de Graaff, S'tationsstr. 21, telefoon (01828) 2614. Het gehele bouwproces speelt zich af op het bouwterrein. Een klein ge deelte van de twintig bouwvakkers die in de gietbouw werkzaam zijn houdt zich bezig met het op maat- vervaardigen van de bewapening voor muren en vloeren, die later op zijn plaats wordt gebracht door de hijskranen. Zodra de bewapening staat (of ligt) kan worden begonnen met de bevestiging van de stalen be kistingen. Ook hier komen behalve de arbeiders ook kranen weer aan te pas. 'jSBt De hengelsportvereniging Waddinxveen meent er daarom goed aan te doen deze kwestie openbaar te maken. Het gaat erom de (vis)zaken on alle rede lijkheid in de hand te houden. Daarom doen wij een beroep op de ouders en ouderen zich af te vragen op welke manier zij kunnen meehelpen om onze problemen te helpen oplossen en op welke manier w ijallen de recreatie en leefbaarheid binnen onze gemeente kunnen stimuleren. Ons secreatriaat, Willem de Rijkelaan 5, geeft gaarne all egewenste inlichtingen. W. A. Nieuwhof, WADDINXVEEN Tijdens de eind vorige week gespeelde finales van het Goudse schoolvoetbaltoemooi zijn de Waddinxveense lagere scholen Jan Ligthart en Koningin Juliana goed voor de dag gekomen. Z e ein digden respectievelijk op de vierde en vijfde plaats. De twee metershoge kranen in vol bedrijf aan het werk aan hun „kaartenhuis”. Links op de voorgrond hoe de op rails lopende hijsinstallaties aan de voet zijn verzwaard met onge veer vijftien ton aan ballast. De kranen kunnen werken soms op afstandsbediening. De machinist staat dan beneden en heeft zo een beter overzicht op het werk. (foto Sj. Noteboom) Schouwburg Bioscoop: do. 20.15 uur ’’Zondaars in spijkerbroek” (18 jaar) Vr. 20.15 uur, za. 15.00, 19.00 en 21.15 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur: ’’Eddie staat z’n mannetje” (14 jaar). Zo. 19.00 uur en 21.15 uur, ma., di. en wo 14.30 en 20.15 uur: ’’Liefhebben” (18 jaar). Van 21 jui tot en met 8 juli: Aquarellen en gouaches van Joop Dam (Haarlem) bij Boekhandel Veldwijk (te bezichtigen tijdens de winkeluren). Van 24 mei tot 10 juni: Schilderijen van L. van Helden (Den Haag) bij Boekhandel Veld wijk (te bezichtigen tijdens de win keluren). Zo ziet de stalen bekisting voor muren en plafonds van een gietbouwflat eruit. Als het be ton droog is, worden de zware platen losgedraaid en onder hun last uitgereden. (foto Sj. Noteboom) denen nog niet toe zijn gekomn een of andere manier aan het zwei bad by te dragen! Helaas zal niet voorkomen, dat bellen bij mensen, die reeds gereg hun bijdragen leveren. Wij ho; dat de grote vaste groep van Vrien den van het Zwembad hiervoor be grip zal hebben. Omgekeerd zullen de kollectanten er begrip voor héb ben, indien U om die redenen deze kollekte wilt laten voorbijgaan. Sedert de aktie in oktober vorig jaar van de grond kwam is het be drag van bijna 40.000 voornamelijk uit bijdragen van particulieren, olie bollenacties, puzzelritten, toneel voorstellingen, wedstrijden e.d. bij eengebracht. Het is een duidelijk bewijs, dat onze vierduizend gezin nen wel wat voor het zwembad over hebben. Nu nog éénmaal een grote ’’klap” en dan gaat de Stichting zich voor na de vakantie beraden óp an dere activiteiten, die ons dichterbij de voorlopig noodzakelijke 100.000 zal brengen. Nu het visseizoen alweer een week geopend is, blijkt ons steeds duidelijker dat er in Waddinxveen nogal wat misverstanden heersen omtrent visrechten enz. Ddfar het hier merendeels gaat om mensen die niet georganiseerd zijn (dus voor ons onbereikbaar) zagen wij gaarne het onderstaande gepubli ceerd. Uitdrukkelijk willen wij stellen dat het ons niet is te doen om dreigen de woorden of verkapte reklame. Wij zijn echter van mening de plicht te heb ben de belangen van onze leden zo goed mogelijk te behartigen. Deze belan gen zijn niet gediend door een gespannen verhouding tussen ’georganiseerd’ en ’niet-georganiseerd’ wél door wederzijds begrip. Daar gaat het ons dan ook om. Deze uitleg heeft de bedoeling duidelijk te maken waarom wij niet domweg de politie, etc. willen inschakelen, maar dat we naar andere midde len zoeken om begrip voor de situatie te krijgen. Wie op gezette tijden door Waddinxveen dwaalt, zal het zeker zijn opgeval len dat er vrij actief gevist wordt. In elk stukje water, bijv, de Petteplas, de singels in de Or an je wijk ed., zitten altijd wel wat jongens en meisjes te vis sen. Het is leuk deze kinderen bezig te zien. Ze hebben een hengellat, er is water voor de deur, dus vis maar. Ze vragen zich niet af hoe die vis in dat water terecht is gekomen; ze hebben gewoon plezier. Dat is hun van harte ge gund ook door de hengelsportvereniging. Later, hopen wij, zullen zij trouwe leden worden en eraan meewerken dat een volgende generatie van kinderen hetzelfde plezier kan ervaren. Natuurlijk is het wel zo dat officieel alleen le den in dit water mogen vissen. En zelf deze leden mogen niet in de singels vissen omdat ze gebruikt worden als kweekvijvers. Er wordt zeer jonge vis in uitgezet die als ze wat groter is overgeheveld wordt naar ander vereni- gingswater. De kosten van een en ander worden gedragen door de leden, die per maand een gulden (jeugdleden van tien tot vijftien jaar de helft) betalen En zo zichzelf en medeleden in staat stellen regelmatig vis te kunnen vangen. In de afgelopen drie jaren is voor honderden guldens aan vis uitgezet binnen de gemeente. Deze bedragen zullen in de nabije toekomst aanzienlijk oplo pen. ’kaartenhuis’ af. Er zijn uiteraard onderdelen die toch op de oude beproefde manier zullen moeten gebeuren. Zo zullen de voor- en achtergevel van de flats waarin nog al wat glas verwerkt is, moeten worden gemetseld. Het zes verdiepingen hoge gebouw krijgt dus toch nog een traditioneel aan zien. De secundaire scheidingswan den zullen bestaan uit geprefabri ceerde element-gasbetonplaten. Vrydag 17 juni: Receptie tgv. Jubileum zr. C. J. Meyers, Hotel Vos, aanvang 19.00 uur. De heer D. Uitbeyer- se (47), die een groot agrarisch bedrijf heeft aan de Henegouwerweg is het niet gegund een tweede zittingsperiode voor de Herv./SGP in de raad mee te maken. Hij moest zijn zetel af- staan door het, overi gens wel verwachte, stemmenverlies voor de Herv/SGP. De heer Uit- beijerse kwam in 1962 voor het eerst in de raad en maakt deel uit van de financiële com missie. Ook heeft hij zitting in de (tijdelijke) verkeerscommissie. Als alles klaar is komen de bakken met beton hoog door de lucht naar hun plaats van bestemming. Het gieten is een secure arbeid en vergt veel tijd. Meestal gebeurt dat aan het eind van de middag, zodat het beton een hele nacht heeft om te drogen. Bij koel weer wordt verwar mingsapparatuur gebruikt om het droogproces te versnellen, ’s Morgens gens neemt men proeven van het beton, die in een laboratorium in Gouda worden onderzocht. Van de uitslag van dat onderzoek hangt af of de bekistingen onder hun beton nen last uit zullen worden gereden of niet. Laag op laag stormt het J. H. M. 5; E D. S 10; J. L. 2.50 W. v.G. 2.50; T. K. 2.50; J.A. 2.50; W. v. B. 2; M. v.d. B. 2.50; L. S. 10. Voordat de vakanties aanbreken wil de Stichting Vrienden van het Zembad nog eenmaal een massaal beroep doen op alle inwoners, haine- lyk door een bliksem-èollecte op woensdagavond 22 juni a.s. In prin cipe hebben de muziekverenigingen Concordia en Voorwaarts, alsmed e de brandweervereniging Jan vah der Heyden spontaan hun medewerk king aan deze actie toegezegd. Mét deze actie wil men vooral die inwo ners bereiken, die er om diverse re denen nog niet toe zyn gekomn op Honderd gul den leverde vorige week een voetbal wedstrijd op die gemeenteambtena ren speelde tegen medewerkers van het Instituut voor Stad en Land- schap te Rotterdam. De Waddinx- veners verloren die wedstrijd, zoals tot dusverre alle wedstrijden tegen dit Instituut, met 46. Niet te min had Waddinxveen er voordeel van, want de door het Instituut voor deze wedstrijd beschikbaar gestelde 100, werd overgedragen aan het zwem- badbouwfonds. Donderdagavond (heden) komt het gemeentelijke elftal opnieuw in het veld, nu tegen een elftal van de plaatselijke brandweer. De wed strijd wordt gespeeld op het terrein van Verheul naby de Willem de Rijkelaan. Het is de bedoeling twee kwartjes toegang te heffen. De tota le opbrengst zal eveneens ter be schikking worden gesteld van het zwembadbouwfonds. Om in de sfeer te blijven zal de voorzitter van de Stichting Vrienden van het Zwem bad, het raadslid J. H. Mol, om ze ven uur vanavond de aftrap ver richten. De onlangs gehouden aud papier actie heeft na eerste afrekening reeds 278;70 opgeleverd. Ondertus sen gaat de heer L. D. Labohm met deze actie door. Particulieren die grotere partijen kranten hebben staan, kunnen dit telefonisch door geven aan de heer Labohm, tel 3294 die ervoor zal zorgen dat de kranten worden afgehaald. Ondertussen is ook de heer Troost de badmeester van het zwembad, naast zijn spaarvarken-actie nog een papieractie onder de jeugdige zwem- liefhebbers begonnen. Jongens en meisjes, die gaan zwemmen, kunnen tegelijk hun oude kranten meenemen en deze afgeven aan de heer Troost. Verder kwam er nog een bedrag van 14 als aanvulling op de op brengst van het veertien dagen gele den gehouden tennistournooi, waar door het totaal van dit toernooi is gekomen op 465,54. Bovenvermelde bedragen brachten tesamen met deze week ontvangen stortingen en opbrengsten uit renten de stand op: 37.372,92, een bedrag dat de 40.000 al aardig begint te naderen. Stortingen kwamen deze week binnen van: C. A. v.d. H. 10; P.B. 2.50; K. H. 2.50; A. J. 10; E. B. 2.50; A. B. ƒ2.50; P. v.d. L 10; M. A. t. H. 1; L. d. B. 2.50 Th. G. B. 2.50; Ch. M. v H 5; P.O. 2.50 Zaterdag 11 juni: Barbecue-avond tennisclub dinxveen, manege Piasweg, vang 20.30 uur. Dinsdag 14 juni: Bejaardenmiddag, ver. geb. Troost- straat, aan vang 14.30 uur. Woensdag 15 juni: Zwembaureis gemeenteraad. Dinsdag 21 juni: Opening expositie Joop Dam, boek handel Veldwijk, aanvang 20.15 uur Donderdag 16 juni: Raadsvergadering, gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. Donderdag 23 juni: Trekking iotery Zonnebloem, in De Unie, aanvang 20.00 uur. Vrydag 1 juli: Begin schoolvakanties lager en voortgezet onderwijs. D. Uitbejjerse de gemeente heeft kun nen doen. Gezien de stormachtige groei van de Raiffeisenbank in Waddinxveen was het de heer Slob niet langer mogelijk nog voldoende tijd vrij te maken voor het raadslidmaatschap. Om deze reden ver zocht hij het bestuur van de CHU, welke par tij hij zeven jaar in de raad vertegenwoordig de, hem niet meer op een verkiesbare plaats op de gezamenlijke AR-CHU lijst te plaatsen. functie speciaal belast met de aangelegenheden van de gementelijke bedrijven. In dit ver band fungeerde hij ook als voorzitter van de commissie van bijstand voor de bedrijven. Se dert vorig jaar verte genwoordigt de heer Venema het gemeente bestuur van Waddinx veen tevens in het be stuur van het streek- drinkwaterleidingbe- drijf ”De Rijnstreek” in welk bestuur hij de functie van secretaris vervult. De heer Venema, die vorige maand 65 jaar is geworden, meende dat na twintig jaren onaf gebroken de Waddinx veense gemeenschap in bestuursfuncties te heb ben gediend, nu de tijd is gekomen om zijn taak aan jongere krachten over te laten. De heer J.P. van Oos ten (43), procuratiehou der bij de fa. J. v.d. Berg Molenbouw is dertien jaar raadslid geweest voor de KVP. In de afgelopen vier ja ren heeft het in 1962 V an in de Waddinx veense raad zittende raadsleden zullen er vier met ingang van de in september a.s. begin nende nieuwe zittings periode niet terugkeren Drie van hen, de heren Van Oosten, Slob en Venema hadden zich niet herkiesbaar gesteld en hun vertrek st on d dus reeds van te voren vast. de heer Uitbeyerse stond wel weer op de 3e plaats van de ly’st Herv./SGP, maar hy werd het slachtoffer van de plaatselyke stemmenverschuiving, waardoor deze groepe ring haar vertegen woordiging in de r aad van drie naar twee ze tels zag terugvallen. Ir. J. P. H. Venema heeft precies twintig jaar zitting gehad in de Waddinxveense ge meenteraad. Van no vember 1957 tot septem ber 1959 was hij voor de AR. Het eerste wet houder en op 13 mei 1959 werd hij opnieuw gekozen. Hij was in die gekozen raadslid mr. H Th. van Schaik zich naar de mening van de heer Van Oosten vol doende kunnen inwer ken om zijn taak te kunnen overnemen. De heer Van Oosten, die voorzitter is van de fi nanciële commissie en lid van de subsidie- raad bekend als de man die altijd beide zijden van de medaille gron dig bestudeert. In wel gekozen bewoordingen weet hij zijn daarna ge vormde mening dan ter tafel te brengen. Ook zijn algemene beschou wingen bij de behan- ling van de begrotingen trokken vaak de aan dacht, vooral omdat de heer Van Oosten vaak zeer diepgaand op de financiële zaken wist in te gaan. Met d e heer W. C. Slob (45), directeur van de Coöperatieve -Raif feisenbank, verliest de raad een financieël des kundige, die zowel op dit terrein als op het gebied van de diverse polderzaken, waar hij nauw bij betrokken is, veel nuttig werk voor 'z

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3