van Wilhelminakade aan F lat-en winkelbouw in Vondelwijk gaat door Raad niet akkoord met aankoop sta in de weg avd Prins Bernhard 55 jaar pullpolo nieuws Laatste Frans v Camp Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Tien tegen Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen a I c Lange raadsagenda met veel kamerstukken RUILBEURS Paddestoel bij Avondvierdaagse Kruisverenigingen helpen ook op ’t vakantie-adres Vakantieregeling kruideniers OPREIS J Lees verder op pag. 3 iiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiB a MAKELAARS TAXATEURS Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda HIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIW Voorjaar 1966 gaat gezellig worden! Mode voor Heren Zalencomplex Niets aan te doen 7 Regelingen Onderwijs L'itzicht weg flr 22e JAARGANG - Nr. 1092. DONDERDAG 23 JUNI 1966. ^Ingezonden mededeling) Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Kleiweg 1-6 Gouda De heer Uitbeijerse zag het voor stel echter liever teruggenomen; de voorstel van B. en W. tenslotte door de raad verworpen. (verschijnt elke donderdag) Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. AdvertentiesDrukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. KGy lr>u WADDINXVEEN De speeltuin vereniging De Paddestoel houdt za terdagmiddag 25 juni weer de maan delijkse ruilbeurs in het clubgebouw aan de Lijsterbesstraat. De belang stelling zal zoals gewoonlijk weer groot zijn. Er is vraag naar allerlei soorten verzamelingen. Aanvankelijk zouden er inderdaad geen flats voor die huizen komen, maar in 1965 heeft de raad een nieuw uitbreidingsplan goedgekeurd, waar in de flatgebouwen als gevolg van ’t inbouwen van liften enkele meters waren opgeschoven. Hierop waren, aldus de heer Van der Hooft, geen bezwaren binnengekomen. Voor de begrijpelijke teleurstelling van de briefschrijvers stelde hij de makelaar verantwoordelijk. Die had er volgens hem op moeten wijzen, dat de plan nen waren gewijzigd. „Het is jam mer,” besloot de burgemeester, „dat die mensen er de dupe van zijn, maar we kunnen er echt niets meer aan doen.” Tiet is opvallend dat Prins Bernhards naam vrijwel nooit wordt ge- XI noemd als het gaat om voor of tegen de monarchie, voor of tegen het huwelijk en voor of tegen Claus (wat iets heel anders is dan het huwelijk). Volgende week woensdag wordt de prins 55 jaar. Hij staat in Nederland geboekstaafd als een beminnelijk, diplomatiek en opge wekt mens, die goodwillreizen maakt naar het buitenland en gaat jagen vanuit zijn boerderij in Kenya. Zijn „image” is compleet als men denkt aan zijn voorzitterschap van de Bilderbergconferentie. Voor de rest blijft hg overal buiten. Zelfs de provo’s schijnen zijn Duitse verleden en zijn „lidmaatschap” van het Koninklijk Huis te zgn vergeten en dat is op zich al een heel verdienste. Het is voor Prins Bernhard, meer nog dan voor Koningin Juliana, een uitermate moeilijk jaar geweest. Recente gebeurtenissen in Ara s' crdam zullen hun stempel drukken op de feestdag, die zgn verjaar dag hoort te zgn. Want ook de Prins begrijpt heel goed dat wat zich in de hoofdstad de laatste weken heeft afgespeeld direct of indirect het gevolg is van het omstreden huwelgk van zgn dochter. Burgemeester Van der Hooft vond het echter uitermate belangrijk dat het pand zou worden gesloopt, zodat de Wilhelminakade ter plaatse recht door zou kunnen worden getrokken. Hij zeide, dat minister Vrolijk be reid zou zijn voor 50% financiële me dewerking te verlenen aan de reali sering van het recreatieplan Het Weegje, mits de gemeente voor een snelle ontsluiting van dat gebied zou zorgen. Wanneer het betrokken huis niet zou worden afgebroken, dan zou men de ontsluiting van het recrea tiegebied wel eens onvoldoende kun nen vinden. Bovendien waarschuwde de heer Van der Hooft, dat men de huidige raad, die in haar zittingspe riode voor een verbetering van de Wilhelminakade heeft gezorgd, later wel eens zou kunnen verwijten juist dat huis te hebben laten staan. Als tussenoplossing stelde de heer Van der Hooft nog voor om een optie op het huis te vragen om dan over een maand of tien de zaak nogmaals te bekijken. Nederland stond tot voor kort alom bekend om zgn rust en ge moedelijkheid. Sinds ons land voor de buitenlandse pers voorpagina nieuws heeft gevormd naast Zuid-Vietnam denkt men daar anders over. De buitenlandse kranten, veelal onbekend met de plaatselgke omstandigheden, maakten gretig van de gelegenheid gebruik om te vermelden dat er schoten vielen voor het Koninklijk Paleis op de Dam. Men wekte aldus bewust of onbewust een verkeerde indruk. Toch geeft het Koninklijk Paleis de relletjes een symbolische achter grond. Nimmer tevoren heeft ons volk zich in tijden van vrede en voorspoed gedragen als het thans heeft gedaan. Het is een veeg teken als tengevolge van een daad van een lid van het Koningshuis, hoe verschillend daarover ook wordt gedacht, de posities van een hoofd commissaris, een burgemeester, de rechterlijke macht en tenslotte zelfs een regering in het diskrediet worden gebracht. De grote aandacht die de publiciteitsmedia schonken aan het kleine groepje jonge ontevredenen dat zich rond de bekendwording van het huwelijk al provocerend ging gedragen, is er de oorzaak van dat er thans zo’n grote groep ontevredenen bestaat. De nog steeds overwe gend koningsgezinde pers van Nederland heeft de monarchie daar mede een slechte dienst bewezen. Nog wordt Prins Bernhards naam niet genoemd. Nog zal hg zgn verjaardag kunnen vierden zonder het gerucht van schermutselingen tussen de provo’s, die zo graag geweldloosheid voorwenden, en charge rende politie. Nog zullen er öp zgn verjaardag geen doden vallen. De kranten zullen hun voorpaginakolommen met ander nieuws vol moeten zien te krijgen. Wat zullen al die koningsgezinde, smulpaperige lezers teleurgesteld zijn bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde Met de aankoop van een huis aan de Kerk weg van notaris Van der Most, die over enige tijd met pen sioen gaat, kon de raad zich wel ver enigen. Deze woning is bestemd voor de realisering van het nieuwe za lencomplex. In hun preaadvies schreven B. en W., dat de achter het huis gelegen grond voldoende ruim te biedt voor de bouw van een grote zaal met nevenruimten, terwijl in ’t pand zelf door verbouwing plaats zal zijn voor een foyer, toiletten, garde robe en enkele kleinere zalen voor vergaderingen, muzieklessen etc. Alleen de Herv. Kiesver.-SGP- fractie stemde tegen dit voorstel. WADDINXVEEN Evenals voorgaande jaren trok de Avondvierdaagse dit jaar door Waddinxveen. De politie had donderdagavond bg de hefbrug weer handen vol werk toen ’t legioen, weer kleiner dan vo rig jaar, daar overheen trok. De stemming zat er goed in. In een eenentwintigste AVD wan delde ook weer een groot aan tal Waddinxveners mee. Dat er op het gemeentehuis in lichtingen zouen zijn gevraagd, werd door de burgemeester ten stelligste ontkend. Hij vond het overigens on juist, dat de betrokken bewoners van de Nic. Beetslaan zich tot de voorzitter van de bouwcommissie hadden gewend, in plaats van tot de raad. CARBOVIT tegen maag- en darmstoornissen. MUGOLIN (reukloos) I ter voorkoming van Inuggebeten. Dit voorjaar wordt het voor jaar van de pullpolo’s, van de pullover, van de gebreide ves ten en de gebreide jasjes. Er is een enorme belangstelling voor bij alle sportieve, gezel lige mannen. Wij hebben du laatste modellen, de nieuwste kleuren juist aangekregen. (Waaronder hele mooie uit Italiël). Nieuw zijn ook vaak de praktische-stoffen. Gemak kelijk wasbaar. Kom morger even langs. Abonnementen: 1.53 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3.86 per half jaar. Advertentietarief: 0.14 per mm-regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aanvraag. De warmte ten spijt heeft de Wad- dinxveense gemeenteraad vorige week donderdagavond lang en breed gediscussieerd over de vraag, of er nu wel of niet een bedrag van bijna een ton ter beschikking moest wor den gesteld voor de aankoop van ’n woning aan deWilhelminakade, juist ten noorden van het viaduct van de rijksweg. Het voorstel tot aankoop werd in het preadvies van B. en W. gemotiveerd met de verbetering van de verkeerssituatie en de realisering van het uitbreidingsplan St. Victor- straat-Wilhelminakade. Zowel de financiële als de bouw commissie van de raad vonden een bedrag van 97.000 op dit moment voor de gemeente te hoog. De heer D. Uitbeyerse (Herv. Kiesver.) zei als woordvoerder voor de financiële commissie: „Wij zien de noodzaak voor de aankoop van dit pand nog niet in. De gemeente moet zich een beperking kunnen opleggen en om dat de aankoop financieel niet ver antwoord is, adviseert onze com missie het pand niet te kopen.” WADDINXVEEN Het gemeen tebestuur heeft dezer dagen de va kantieregeling van de Waddinxveen- se kruideniers bekend gemaakt. De ze ziet er als volgt uit: 13 juni t.m. 25 juni: G. Lochmans, Kerkweg 141. 11 juli t.m. 23 juli: A. van der Sluis, Dorpsstraat 104; P. van der Starre, "Piet Heinstraat 1 en G. Visser, Noordeinde 95. 18 juli t.m. 30 juli: T. Broer, Dorpsstraat 46, H. Timmer mans, Wilhelminakade 72, J. Assche- man, Kon. Wilhelminaplein 51-53; G. Bosman, Burg. Trooststraat 79; K. v. Ringelenstein, Burg. Trooststraat 31 en G. v. Ringelenstein, leplaan 71. 25 juli t.m. 6 augustus: A. Asscheman, Trompstraat 9; N. M. van Rooijen, Dorpsstraat 50 en C. Vos hol, Zuidkade 186. 25 juli t.m. 13 augustus H. Cammeraat, Zuidkade 232. 1 t.m. 13 augustus: J. Hofman, Burg. Trooststraat 35; D. Kool, Dorpsstraat 39; J. van Triet en Zn., Noordkade 87 en Kon. Wilhel minaplein 45 en A. van Eeuwen, Zuid kade 3. 6 t.m. 20 augustus: N. Koster-Heijns, Jan Dorrekenska- de 39. heer mr. H. T. van Schaik (KVP) vond het zonde een dergelijk mooi huis ten behoeve van een „minder dan tertiaire weg” tegen de grond te gooien en de heer P. Lips (PvdA) meende, dat afbraak wel wenselijk is, maar geen dwingende noodzaak. Met tien stemmen tegen werd het WADDINXVEEN De oudste kin deren van de wandelclub van de speeltuinvereniging De Paddestoel liepen dit jaar mee met de Avond vierdaagse in Gouda. De elf Padde- stoelkinderen die aan de start ver schenen liep de AVD helemaal uit. De winkeliers van de galerij in de Sniep zorgden voor „mondvoorraad” en het vervoer naar de startplaats in Gouda en boden na afloop de kleine tippelaars bloemen aan. Van wethou der S. Pille kregen de kinderen een bon voor een ijsje. Weekblad voor Waddinxveen -- stammschool werd een krediet van 15.850 ter beschikking gesteld, de Groen van Prinstererschool kreeg ’n aanvullend voorschot op de exploi tatievergoeding van 2.378,10, voor diezelfde school werd een krediet van maximaal veertig mille gegeven voor de aanschaf van leermiddelen en meubilair en de Klaas de Vries- school kreeg voor hetzelfde doel 650. Een bedrag van 12.000 volteerde de raad voor het vervangen van de tocht doorlatende ramen van de Jan Huurders van woningen, welke in Verband met de realisering van uit breidingsplannen of de uitvoering van andere openbare werken moe ten worden ontruimd, zullen in het vervolg kunnen rekenen op een ver goeding. Deze bedraagt 600 (in som mige gevallen een door B. en W. vast te stellen hoger bedrag) alsmede een vergoeding ten bedrage van één maal het verschil in jaarhuur tussen de betrokken en de ontruimde wo ning. Een en ander is vastgelegd in een regeling. De raad stelde voorts vast ’n „Bij- drage-regeling krotopruiming” (vol gens welke men bij het ontruimen van een grotwoning een geldelijke vergoeding kan Ontvangen), alsmede een doorstromingsverordening, vol gens welke diegenen, die hun woning in Waddinxveen verlaten om in de zelfde gemeente een aan de omstan digheden van hun gezin aangepaste woning te betrekken, een geldelijke bijdrage kunnen ontvangen. Ten aanzien van het onderwijs nam de raad diverse besluiten. Voor de inrichting van de Prof. Kohn- Bij de behandeling van een voor stel tot het verlenen van grond- en bouwvoorschotten aan de woning bouwverenigingen „St. Joseph” en „Waddinxveen” stelde de heer Lips een brief aan de orde, welke hij van een aantal bewoners van de Nic. Beetslaan had ontvangen. In die brief beklaagden de bewoners zich er over, dat voor enkele van hun huizen piketten waren uitgezet voor de bouw van een flat, hoewel hun destijds bij de aankoop van dit hui zen was voorgehouden, dat het uit zicht vrij zou blijven. Bij navraag op het gemeentehuis zou hun eveneens een blijvend vrij uitzicht zijn toege- zegd. Sinds kort bestaat voor vakantie gangers die in hun eigen woonplaats regelmatig hulp ontvangen van de wijkverpleegster van een kruisver eniging de mogelijkheid om ook hulp te krggen op het vakantie-adres, zij het uiteraard in overleg en in over eenstemming met plaatselgke rege lingen. Voorbeeld van vakantiehulpverle- ning: wanneer iemand regelmatig in jecties ontvangt kan hij die ook in de vakantieplaats krijgen. De patient dient dan wel een briefje met enkele gegevens van zijn huisarts bij zich te hebben voor de dokter in de va kantieplaats. Ook de wijkverpleeg ster in de twee plaatsen zullen elkaar op deze wijze over de patiënten die nen in te lichten. Als een vakantie ganger ziek wordt en er een arts bij— roept kan hij of zij daarna ook hulp van een wijkverpleegster krijgen. Als de betrokkene nog niet lid is van een kruisvereniging, zal een nood- lidmaatschap moeten worden aange gaan. Buitenlandse gasten kunnen bij ziekte ook hulp van een wijkver pleegster krijgen, maar zullen dan eerst een arts dienen te consulteren. Deze kan hen zonodig naar een wijk verpleegster van een der kruisver enigingen verwijzen. Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. X - z 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 1