Bliksemcollecte voor zwembad werd succes Zo iets in Waddinxveen Raad niet akkoord met aankoop van sta in de weg aan Wilhelminakade I Autodiefstallen en sirenes aktieve Jongeman HUUR Dank zij muziek anderhalf uur f 2200 Beroepen dominee bezoekt wijk west Kermis KW-plein dinsdag geopend in Zevenhuizen Brandweer derde bij wedstrijden PIANO’S HUUR Gouwenieuws Kapellevliegers Twee inbraken COLLECTE Tal van attracties in Weekblad voor Waddinxveen COLLECTES r .Fa. J.van Urk ?89n8° p ^*Wes1ersingel 42-44 R'dam EHBO-oetening WurliTzer J OSS-meisjes eerste T Pagina 3 Ambtenarenreis Huis voor Earring I- hoge inruilwaarde I I I Demonstraties Vervolg van pagina 1 AV ’65 weer goed Grondverkopen tel.(010)135025 MENSEN DIE HET WETEN, KIEZEN ELECTRONISCHE ORGELS uit 's werelds grootste orgel- en pionofobriek Reglement van orde Verloting Concordia Zaadstrooier Gemeentemedailles Wij zoeken een Telefoon tennisbaan WW - V&**":** ggg WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART 1 23 juni 1966. WADDINXVEEN van de modellen 1966 Stations- ZEVENHUIZEN Let v/el: gemeentehuis, MOERKAPELLE EXPOSITIES I BIOSCOPEN IN GOUDA. Donderdag 7 juli: Mobiel teststation Veilig Verkeer. Omdat Dieren zelf te klein was voor een der gelijk complex is het opgezet voor de dorpen Dieren, Ellecom, Spankeren en Laag- Soeren, die gezamenlijk ongeveer veertienduizend inwoners hebben, eenzelfde aan als Waddinxveen op dit ogenblik. Behalve een diep bassin is er een vrij groot ondiep bad en hebben de kleuters een eigen domein in vijf kleuterbadjes van verschillen de afmetingen en diepte. Hoewel er een flinke zonne- en speel weide aanwezig is, blijkt deze op drukke dagen nog vaak te klein. Men heeft dan echter een uitbreidingsmogelijkheid, door tijdelijk twee naast het bad gelegen voetbalvelden bij de zonne- en speel weide te trekken. De onverlaten hadden meteen de auto van de heer Evers zelf meege nomen. Garagehouder L. de Jong uit Zevenhuizen deed de volgende dag aangifte van ontvreemding van een in zijn garage staande personen wagen. Een deel van het industrieterrein Noordkade ter grootte van 1280 vier kante meter werd op voorstel van B. en W. voor 51.200 verkocht aan een handelsonctememing te Boskoop. WADDINXVEEN Frans Krassen burg, een van de leden van de be faamde Haagse beatgroep The Gol den Earrings, heeft dezer dagen een huis gekocht in de Waddinxveense Vondelwijk. De heer Krassenburg is getrouwd. de was met voor Uw oude rIANU ot OKotL. Vraag folders en inlichtingen over de nieuwe serie 1966 bij de Wurlitzer-importeur: Tot en met 31 oktober: Beeldententoonstelling in het War- naarplantsoen te Waddinxveen. Donderdag 23 juni: Trekking loterij Zonnebloem, in De Unie, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 8 juli: Filmavond Veilig Verkeer met quiz, Dorpshuis, aanvang 19.30 uur. Voorts kwamen er stortingen bin nen van F. v. R. 5; L. L. 2,50; M. v.d. B. 10; C. M. V. 100; C.A.G 1; K. v.d. H. 2; M. v. D. ƒ5 en A. T. 1,50. WADDINXVEEN De collecte ten bate van de Simavi, die vorige week werd gehouden heeft 2321,21 op gebracht van de huisaanhuis-collec- te. Letwel: I voor Uw oude PIANO of ORGEL, met recht van koop v.a. ■p.mnd. zonder eerste storting Hay triu Aanmelden Oranjelaan 9. tel. 2238 na 6 uur Oranjelaan 30, tel, 2935 Ligthartschool, de raad zegde haar medewerking toe voor de uitbrei ding van de Eben Haëzerschool met één lokaal en gaf tenslotte haar fiat aan een krediet van 8.168,10 voor de aanschaf van meubilair t.b.v. de Koningin Juüanaschool. ZEVENHUIZEN De zaak van de gestolen auto’s die vorige week de aandacht trok is nog steeds bij de rijkspolitie in onderzoek. Halverwe ge deze maand werden in Zevenhui zen twee auto’s aangetroffen die ge stolen bleken te zijn, terwijl even eens aangifte werd gedaan van ont vreemding van twee auto’s. De eer ste auto werd onbeheerd in de Dorpsstraat aangetroffen. Een dag dag later ontdekte men een, volgen de bij de firma Evers aan de Brede- weg. Beide wagens bleken te zijn gestolen in Den Haag. Jac. Duivesteijn 1,5,17,21,23; J. v.d Linde 2,6,7,9; B. Hertog 4,28; T. La- mens 5,15,16,25,26; de Wilde 8; W. Koote 10; G. Geijzen 11; D. Verbeek 12; C. Zweere 15; M. Strijdhorst 14, 27, 30; Brouwer-Huisman 18,19,20,29 W. de Knegt 22; P. Hertog 24. MOERKAPELLE 119 duiven van De Kapellevliegers (spatieren) namen afgelopen zaterdag deel aan de wed vlucht vanuit Creil (afstand 344 km) De dieren werden gelost om zes uur De eerst duif arriveerde om 11.05 en had een gemiddelde snelheid van 1109 m per minuut, de laatste kwam om 11.45 aan en bereikte een snel heid van 985 meter. De uitslag luid de: Van het Reeuwijkse Aannemers bedrijf N.V. Bontebal, werd 100 ontvangen. gen heeft het bouwfonds thans de 40.000 bereikt. WADDINXVEEN De Bliksem- collecte voor het nieuwe zwembad, die gisteravond tussen zeven uur en half negen in alle delen van de ge meente werd gehouden, heeft per minuut ruim 24 opgebracht. Het eindresultaat was 2167,56, welk bedrag in z’n geheel in de kas van het zwembadbouwfonds kon worden gestort, omdat er aan deze bliksem actie, dank zij spontane medewer king van velen, geen kosten waren verbonden. WADDINXVEEN Ds. S. P. van Assenberg uit Hedel, op wie een toe zegging van beroep is uitgebracht ter voorziening in de vacature die in de wijk west van de Nederlandse hrevormde gemeente is ontstaan door de emeritatie van ds. J. R. Cu- perus, zal op donderdag 30 juni een bezoek brengen aan Waddinxveen. Dominee Assenbergh zal ’s middags kennismaken met de kerkvoogdij in het hervormd wijkgebouw aan de Esdoornlaan. ’s Avonds om acht uur zal hij daar voorgaan. Na afloop zal de gemeente kennis kunnen maken. De 33-jarige predikant staat sinds mei 1962 in Hedel. Het is zijn eerste gemeente. I I I I I I I 1 I te Rotterdam dagelijks van 10-14 uur door onze 1 Wurlitzer-organist JOOP WALVIS. I I 'yo iets staat ook voor Waddinxveen op het programma. Een goed Li geoutilleerd en aantrekkelijk zwembad. Bovenstaande foto werd vorige week tijdens de zwembadenexcursie van de gemeenteraad gemaakt in het Gelderse Dieren, waar vorig jaar het sport en recrea tiecentrum „Het Nieuwland” in gebruik werd genomen. Een fraai zwembadcomplex vormt daarvan een onderdeel. Donderdag 23 juni: Slaan eerst paal woningen in de Zuidplas door ged. D. van der Kwaak, aanvang 16.30 uur. Dinsdag 28 juni: Raadsvergadering aanvang 19.30 uur. Zondag 3 juli: Kerkdienst voor jongeren, clubge bouw Lange Zijde, aanvang 10.00 uur. WADDINXVEEN Bij regionale wedstrijden die vorige week in Gouda werden gehouden hebben de jonge atleten van de AV’65 Wad dinxveen weer goede resultaten ge boekt. Onne Manusiwa won de 80 m in een tijd van 9,8 sec. en Joke Ap pel werd eerste bij het kogelstoten met een worp van 9.65 m. Zij eindig de bij het verspringen op de tweede plaats (4.55 m). Hilde Bron ging op de honderd meter als eerste door de streep en werd tweede bij het hoog springen met 1.20 m. Leo Pol fi nishte in zijn serie op de 600 m als eerst in een tijd van 1 min. 39. Op deze afstand werd Han Kleiweg vierde. Derde werd Jan van Leeu wen bij de honderd meter in 12.5. Het terrein aan de Juliana van Stolberglaan tussen het houten biblio theekgebouwtje en de kleuterschool Pinkeltje, is verkocht aan de Stich ting Openbare Christelijke Uitleen- bibliotheek Waddinxveen voor een prijs v an ƒ35,per vierkante me ter. WADDINXVEEN De voorzitter van het Sportweekcomité, de heer de Wilde, heeft dinsdagmiddag met een korte openingstoespraak, de Waddinxveense kermis, die tot za terdag zal blijven, geopend. De heer De Wilde sprak de hoop uit dat het voor de kermisexploitanten een voordelige week zou worden. Onder de toehoorders bevonden zich enke le leden van het comité en gemeen tesecretaris H. Jenné. Met het lui den van de bel van de zweefmolen als openingssignaal kwamen ver volgens de vele attracties in actie. De commissieleden bezegelden hier na de opening met een ritje in de botsautootjes. De kermis zal ongetwijfeld grote belangstelling trekken. Er zijn tal loze aantrekkelijke zaken als een rasechte fakir, de al eerder genoem de botsautootjes en de zweefmolen, een zg. spin die met gondeltjes reu zenzwaaien maakt door de lucht. De aloude kop van jut is ook weer pre sent en voorts is er een schietsalon. Men kan ballengooien en touwtrek ken. Hijskraantjes zijn er ook en verder nog talloze andere kansspelen Na het bezoek aan de kermis komt de hongerige maag aan zijn trekken bij de oliebollen- en appelflappen tent. Kortom, ingrediënten voor een succesvolle kermis zijn aanwezig. Laten we nu maar hopen dat ook het weer meewerkt. MOERKAPELLE De onlangs ge houden collecte voor de sanatoria Sonnevanck en Zonnegloren in De venter heeft 81,37 opgebracht. De inzameling voor het Nederlandsch Roode Kruis leverde 94,71 op en ’n collecte voor de AVO resulteerde in een bedrag van 60,23. U Prijzen v.a. 1.145.- Donderdag 21 juni: Kapellevliegers: inkorven oude dui ven voor Royan (296 km). Vrfjdag 24 juni: Kapellevliegers: inkorven jong edui ven voor Dordrecht (30 km). Zaterdag 25 juni: Receptie bestuur w. Moerkapelle tgv. kampioenschap, Dorpshuis, aan vang 15.30 uur. Woensdag 29 juni: Voetbalwedstrijd Moerkapelle-Rot- terdams elftal, terrein Moerkapelle, aanvang 19.00 uur. Donderdag 30 juni: Schoolreisje openbare lagere school. Van 4 tot en met 8 juli: Veilig Verkeerweek Moerkapelle. Van 21 jui tot en met 8 juli: Aquarellen en gouaches van Joop Dam (Haarlem); bij Boekhandel Veldwijk (te bezichtigen tijdens de winkeluren). WADDINXVEEN In en rondom het verenigingsgebouw aan de Sta tionsstraat zal woensdagavond 29 juni a.s. een oefening worden ge houden door de EHBO. Van de kring Gouda zullen ongeveer acht ploegen deelnmen, waaronder en kele uit Waddinxveen en Zevenhui zen. De deelnemers zullen eerste hulp moeten verlenen aan de slacht offers van een geënsceneerd ongeluk. De oefening begint om half acht. De slachtoffers zullen na door de verschillende ploegen te zijn gehol pen binnen het verenigingsgebouw worden gebracht. Dokter P. van der Linde zal na afloop commentaar ge ven op de verleende hulp. Thans heeft de raad het nieuwe reglement van orde voor de raads vergaderingen goedgekeurd, zodat ’t met ingang van september, wanneer de raad aan haar nieuwe zittings periode begint, van kracht zal zijn. De P vd A-fractie was nog van me ning, dat het ambtsgebed te lang was, zodat deze fractie bij de vaststelling van reglement de aantekening wen ste tegen het ambtsgebed te hebben gestemd. Een commissie uit de raad heeft tijdens een schorsing van de raads vergadering in afzondering de ge loofsbrieven van het nieuwe PvdA raadslid Th. Lammertse (opvolger van de heer T. Ververs, die zijn zetel ter beschikking stelde) onderzocht en in orde bevonden. De heer Lammert se zal derhalve in de volgende raads vergadering, welke op 28 juli a.s. zal worden gehouden, worden beëdigd. MOERKAPELLE De vrijwillige brandweer van Moerkapelle heeft vorige week eervolle resultaten be reikt tijdens provinciale brandweer- wedstrijden die in Bodegraven wer den gehouden. De Moerkapelse brandweerlieden eindigden in de klasse III op de derde plaats met 199 punten achter Reeuwijk (202 pnt.) en Bergschenhoek (200 pnt). Waarde ring voor Moerkapelle: 8,4. Ook bij de beoordeling van de snelheid van de brandweereenheden eindigde Moerkapelle op de derde plaats. Sa men met Reeuwijk en Bergschen hoek zal Moerkapelle nu gaan deel nemen aan de regionale brandweer- wedstrijden in de klasse III die a.s. zaterdag (waarschijnlijk) in Alk maar worden gehouden. De wed strijden in Bodegraven werden ge organiseerd door de NV Andrélon, die na afloop alle ploegen een at tentie overhandigde. WADDINXVEEN De volgende prijzen van de onlangs door de mu ziekvereniging Concordia gehouden verloting zijn nog niet af gehaald: koelkastset 3098, cowboyset 2246, spel 1092, toilettas 2251, trainingbal 1477, helm 138, wattenpot 3423, fluitketel 3789, spel 3227, visstiel 3374. De prijzen bevinden zich op het adres Kerkweg 181. Op een dag, waarop het zo warm was, dat allen in de raadszaal, ook ,’t publiek op de tribune, behalve de ge bruikelijke kopjes koffie ook nog ’n verfrissing werd aangeboden, moest de raad beslissen over de aankoop van een volautomatische zand- en zoutstrooier, die in de winter de Waddinxveense wegen berijdbaar moet houden. Een bedrag van 7.500 voteerde de raad voor de strooier, die een strooibereik heeft van tien tot dertig kilometer, al naar gelang de strooibreedte en de hoeveelheid te strooien materiaal. Daar de vuilnisemmervoorraad van de gemeente nogal krap is, werd besloten om er voor een bedrag van 3.860 vierhonderd emmers bij te kopen. Deze moeten op korte termijn met de driehonderd emmers, welke nog in voorraad zijn, de behoefte dekken van Vondelwijk, Bejaarden centrum en Groenswaard. Omdat straks al die nieuwe vuilnisemmers moeten worden geleeegd, en omdat de sinds 1957 in gebruik zijnde vuilnis wagen aan vervanging toe is, besloot de raad tevens een bedrag van 72.500 ter beschikking te stellen voor de aankoop van een uiterst mo derne vuilnisauto. Mede door zijn grotere capaciteit zullen met de nieu we auto twee routes per dag kun nen worden afgewerkt, hetgeen een aanzienlijke tijdsbesparing geeft. Binnenkort zal de gemeente in staat zijn in die gevallen, waarbij de gemeente een prijs voor een sport evenement etc. ter beschikking wil stellen, een medaille te geven, welke een specifiek Waddinxveens karak ter draagt. De raad ging er mee ac- coord 260 te besteden aan het ma ken van een stempel voor het slaan van gemeentemedailles. Dit stempel zal een doorsnee krijgen van 40 mm. Op de voorzijde van de medaille komt het gemeentewapen en de tekst „Gemeente Waddinxveen”. Op de gladde keerzijde van de medaille kan Het waren de muziekverenigingen Concordia en Voorwaarts, de drum band D e Cormula’s, de vrijwillige brandweer, de verkenners van de beide Waddinxveense padvinders- groepen, leden van de zwemclub De Gouwe alsmede nog verscheidene andere jeugdige vrijwilligers en vrij willigsters, die de actie gezamenlijk tot een succes maakten. Het noordelijke gedelte van Oranjewijk en de Vondelwijk het doelwit van Voorwaarts ongeveer twintig collectanten. Concordia nam met ongeveer een zelfde aantal collectanten het cen trum van de gemeente en het zuide lijke deel van de Oranjewijk voor haar rekening. De Bomenwijk en het oude dorp waren het doelwit van De Cormu la’s eveneens met een groot aantal collectanten. Tenslotte rukte drie brandweer wagens, waaronder de antieke brandspuit, met loeiende sirenes uit naar wat verder buiten het centrum van de gemeente gelegen woonker nen en wegen. Het sirengeloei lokte de mensen vaak naar buiten, zodat de brandweerlieden weinig behoef den aan te bellen. De brandweer auto’s waren getooid met de span doeken van de zwembadbouwactie, die trouwens ook werden meegedra gen bij de muziekkorpsen en drum band. Met deze bliksemactie, alsmede de deze week nog ontvangen bijdra- Bij aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT. Enorme sortering Prijzen vanaf 675.- met recht van koop 1 E! v.a. p.mnd. zonder eerste storting Poloprogramma Donderdag 23 juni 19.45 uur: Gouwe I-Boskoop I (dam.) 20.15 uur: Gouwe I-H.G.B. I (her.) Vrtfdag 24 juni: 20.15 uur: B.Z.C. 2-Gouwe 4 (her.) Dinsdag 28 juni: 19.30 uur: H.Z.C. I-Gouwe I (her.) 19.45 uur: Gouwe 4-B.Z.C. 2 (her.) 20.15 uur: G.Z.C. I-D.J.K. I (her.) Woensdag 29juni: 19.00 uur: BZ en PC-Gouwe (jong.) Donderdag 30 juni 19.30 uur: Meeuwen 3-Gouwe 2 (h.) 20.00 uur: GZC I-Zwemlust I (her.) 20.15 uur: ZIOS 2-Gouwe 3 (her.) Vrijdag 1 juli 19.45 uur: OZV I-GouA'e I (dames) Vrijdag 1 juli: Begin schoolvakanties lager en voortgezet onderwijs. Van 24 juni tot en met 2 juli: Sportweek Waddinxveen. Zaterdag 25 juni: Ruilbeurs Paddestoel, Lijsterbes straat, aanvang 14.00 uur. Maandag 27 juni: Spreekuur woningzoekenden, ge bouw sociale zaken (achter gemeen tehuis), 19.00 uur. Donderdag 30 juni: Uitgaansdag van de jongeren van de Holl. Mij. v. Landbouw. Dinsdag 28 juni: Bejaardenmiddag, ver. geb. Troost- straat, aanvang 14.30 uur Woensdag 29 juni: E.H.B.O. buitenoefening, straat, aanvang 19.30 uur. Zaterdag 2 juli: Ringconcours van HSV Waddinx veen in de Oude Rijn bij Gouwsluis, aanvang 14.00 uur. Maandag 11 juli: Bezoek minister J. Smallenbroek aan Waddinxveen. Aankomst 14.30 uur. ZEVENHUIZEN Inbrekers heb ben in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken op twee plaatsen in Zevenhuizen. De eerste inbraak, bij groentenhandel Krijgsman in de Dorpstraat, mislukte doordat de hond van de heer Krijgsman aansloeg. Bij tabaksartikelenzaak Gerard Hol in de Dorpsstraat hadden de dieven meer succes. Hier slaagden zij erin driehonderd gulden en vijftig pak jes sigaretten mee te nemen. De in brekers konden het huis binnenko men door het forceren van de deur aan de achterkant. De woonkamer vertoonde de ernstige sporen van een haastig onderzoek. WADDINXVEEN Het personeel van het Waddinxveense gemeente secretarie heeft vorige week het jaarlijkse uitstapje gemaakt. De ambtenaren en-ressen die ’s mor gens om acht uur vertrokken be zochten eerst het Spoorwegmuseum in Utrecht waarna bij het Uddeler- meer op de Veluwe koffie werd ge dronken. De lunch werd gebruikt in De Ossestal in Epe. In het recre- tatieoord Berg en Bos maakte het gemeentepersoneel dankbaar van de gelegenheid gebruik om te zwemmen en te wandelen. Alvorens de terugreis werd aanvaard dineer de het gezelschap in Leersum. Om half twaalf was men in Waddinx veen terug. De reis werd gemaakt met twee bussen. Er ging 78 perso nen mee. Schouwburg Bioscoop: do. 20.15 uur ’’Liane, het meisje uit het oerwoud” (18). Vr. 20.15, u. zat. 15.00 u. en 21.15 uur, zo 15.00, 17.00, 19.00 en 21.15 uur, ma., di en wo. 14.30 en 20.15 uur: ’’Derek Flint” (2e week - 14). ZEVENHUIZEN Bij onderlinge wedstrijden va, de Kring Gouda van het KNGV, die in Schoonhoven werd gehouden, hebben de meisjes van de Zvenhuizense gymnastiek vereniging OSS de eerste prijs be haald. De jongens eindigden als tweede. een aan het evenement aangepaste tekst worden gegraveerd. Het krediet van vijfduizend gul den, dat destijds werd geraamd voor de feestelijkheden rond het huwelijk van het Prinselijk Paar, is niet ge noeg gebleken. Daarom gaf de raad thans nog een aanvulling van ruim zeshonderd gulden. Een subsidie van 500 werd verleend aan het Sport week Comité. WADDINXVEEN Aan de tele- foonmisère van de tennisclub Wad dinxveen is een eind gekomen. Maandag as. zullen de tennisbanen in het Wamaarplantsoen op het te lefoonnet worden aangesloten, waar door zij weer gemakkelijk bereik baar zullen zijn. Het nummer wordt 2609. voor de verzorging van adver tenties voor ons weekblad. UW A’ - Z

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3