Veel lovende woorden het voor van Zevenhuizen van voor Extra reclame IEFLAPPEN PENSION Bejaarden hadden gezellig ..dagje uit P. v. d Berg: verdiensten de gemeenschap „de zuster met t gouden hart I werk we allen weer naar JAN COMPEER EXAMENS Ongelukken „Pers moet meer aandacht schenken aan streekcultuur” Collecte voor Anjerfonds Voor GOED en GOEDKOOP gaan en per kilo nog voordeliger - slechts 7.08 500 gram bij ons 3.69 H. M. van den Dool: Voor ’t eerst erepenning uitgereikt Guldens, guldens lager, dus vanzelf Waddinxveen Receptie Reeuwijk Moerkapelle Zevenhuizen 1 DOKTERSDIENSTEN ,V^DE KERKEN nodigen HUIG TROOST Brandweer wedstrijd Onschatbaar Afscheid Belangstelling Schoolreisje Voorbeeld O E Pagina 8 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART (Zondag 26 juni 1966) Hervormd Wjjkgebouw, Esdoornlaan: Gereformeerde Kerk: Hervormde Immanuëlkerk: Remonstrantse Kerk: Geen dienst. Oud Gereformeerde Gemeente strijden. korte toe- een Openbare toespraak op de leeftijd van 29 jaar. Ned. Hervormde Ichthuskerk: Ned. Hervormde Kerk: 0.89 WADDINXVEEN: ZEVENHUIZEN: Ned. Hervormde Kerk: REEUWIJK: Dr. J. v.d. Goot, tel. 01829-2254. BOUWKUNDIG OPZICHTER ZOEKT Gereformeerde Kerk: 3.89 6.48 1.79 0.90 6.28 5.18 Joop Dam: Scheepswrak in het haventje van Saaftinge (’65). St. Victorkerk, Zuidkade: H. Missen om 7.15, 9.00 en 11.00 uur 3 pakjes SLAGERSGOUD MARGARINE van 1.15 nu voor 3 stuks BIEFSTUK TARTAAR Agentschap Moerkapelle: Fa. Van Marie, Dorpsstraat 32, telefoon 338. Voor het opgeven van abonne menten en advertenties. St. Petruskapel, J. W. Friso weg: H. Missen om 8.30,11.15 en 17.30 uur WEEKBLAD HOLLANDS HART Evangelisch Molukse Kerk: (in Bethel, J. W. Frisoweg) Keyzer van Moer- onder hield vervolgens spraak. In Lommerijk werd eveneens uit breid gedineerd. Daarna aanvaard de men de thuisreis. De bejaarden werden bij aankomst in Zevenhuizen op het Noordeind eopgevangen door De Kleine Trompetter die hen het laatste gedeelte van de reis met een pittige mars begeleidde. van maandag tot en met donderdag. Brieven: SNIEPWEG 4 - WADDINXVEEN. Geref. Gemeente: v.m. 9.30 en n.m. 18.30 uur ds C. Mo lenaar. Dr. P. van der Linde, Kerkweg 214, Telefoon 01828-2250. lega een lijst aan voor de bij zijn onderscheiding behorende oorkonde. v.m. 9.30 uur ds. A. Boertje (bedie ning Heilig Avondmaal) n.m. 18.30 uur de heer P. Buitelaar. De belangstelling voor de opening was, zoals gewoonlijk, gering. Veren. Vrijzinnig Hervormden: V.m. 10.30 uur Ds. J. van Rossum van Voorburg. Kapel aan de Rotte: v.m. 10.00 uur: ds. E. H. Kalkman van Maassluis. Ned. Hervormde Dorpskerk: V.m. 9.30 en nam. 6.45 uur Ds. J. Kooien. Kerkdiensten in de week: St. Victorkerk: iedere dag een H. Mis om 7.45 uur, woensdag 20.00 uur en vrijdag 7.00 uur St. Petruskapel: een H. Mis dinsdag 7.45 uur, donderdag 20.00 uur en zaterdag 9.00 uur. Hervormde Kerk van Sluipwijk: V.m. 10 en nam. 6.30 uur Ds. J. Enkelaar. Gereformeerde Kerk aan de Brug: V.m. 10 en nam. 6.30 uur Ds. J. Kapteijn. R.K. Kerk Reeuwijk-brug, Onbevlekt Hart van Maria: In de week: dinsdag en vrijdag om 7.45 en 19.30 uur. V.m. 9.30 en nam. 5 uur Ds. Roetman van Gouda. Nederlands Hervormde Kerk: V.m. 9.30 uur Ds. J. R. Cuperus. Nam. 6.30 uur Ds. G. Westland van Wierden. n.m. 7.00 uur: ds. P. Fader Maleise dienst van Schoonhoven Chr. Afgescheiden Gemeente: v.m. 9.30 uur: ds. A. P. Verloop n.m. 5.00 uur: ds. A. P. Verloop Hervormd wijkcentrum Bethel: (Jan Willem Frisoweg) V.m. 9 en 10.30 uur en nam. 6.30 uur Ds. B. Koekkoek. Vrijdagavond 24 juni, nam. 7 uur Ds. Du Marchie v. Voorthuizen v. Leersum. arts, (tel. V.m. 9.30 uur Ds. L. Vroegindeweij van Delft. Nam. 6.30 uur Ds. J. R. Cuperus. Heden bereikte ons het ontstellende bericht dat zeer plotseling is overleden, ons lid, de heer Jan compeer 100 gram MALSE BIEFSTUK 500 gram ROSBIEF geen 5.maar bij ons, Kilo MAGERE RUNDERLAPPEN geen 8 maar bij ons Kilo RIBLAPPEN geen 7.maar bij ons Kilo RUNDERLAPPEN (iets doorregen) slechts 500 gram VARKENSROLLADE (iets fijns voor de boterham) 2.49 ZEVENHUIZEN De achtjarige Geertfuida van Elswijk werd vorige week gewond aan het hoofd en liep een gebroken arm op toen zij werd aangereden door de auto van de heer M. C. van der Spek uit Moer kapelle. Het meisje stak plotseling de Dorpsstraat over. De bestuurder kon niet meer uitwijken. MOERKAPELLE Voor zijn grote verdiensten op kerkeljjk en maat schappelijk terrein is gisteren tijdens de twintigste naoorlogse reis voor de Moerkapelse bejaarden de erepenning in zilver van de gemeente Moerkapelle overhandigd aan de heer P. van den Berg, penningmeester van het organi serende comité. Het was de eerste maal dat een erepenning werd uitgereikt. R.K. KERK Kerkdiensten op zondag: MOERKAPELLE Ter gelegen heid van het feit dat het eerste en het tweede elftal van de voetbalve reniging Moerkapelle kampioen zijn geworden zal op zaterdag 25 juni a.s. in het Dorpshuis een receptie wor den gehouden door het bestuur van de voetbalclub. De bijeenkomst be gint om half vier en zal om vijf uur afgelopen zijn. WADDINXVEEN ”Het is jammer dat de regionale pers zo weinig aan dacht schenkt aan gebeurtenissen op cultureel gebied, die hier en elders op het platteland plaats hebben.” Deze woorden sprak dinsdagavond de heer H. M. van den Dool, voor zitter van de Kunststichting Wad dinxveen tijdens de opening van de expositie van aquarellen en goua ches van de Haarlemse kunstenaar Joop Dam, die tot 8 juli exposeert bij Boekhandel Veldwijk. De heer Van den Dool betrurde dit gebrek aan belangstelling voor degenen die met veel zorg een ten toonstelling samenstellen en die hun v.m. 10.00 uur: eerw. heer G. A. Cnossen, kandidaat tot de Heilige Dienst, van Woerden (Voorbereiding Heilig Avondmaal). WADDINXVEEN Een ploeg van de Waddinxveense brandweer zal zaterdag a.s. in Boskoop deelnemn aan de provinciale brandweerwed- strijden. De winnaars van deze wed strijden zullen worden afgevaardigd naar de landelijke brandweerwed- Rooms Katholieke Kerk: Parochiekerk H. Petrus en Paulus, Reeuwijk-dorp Zondag 7.30 - 9.00 - 10.30 u.: H. Mis. Ln de week 8.15 en 19.30 uur (behalve dinsdagavond) Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie bloemstuk. Burgemeester kapelle had een geschenk couvert meegebracht. ”Ik ken u alleen maar van horen zeggen, maar alles wat ik over u hoorde was positief en daarom ben ik zo blij dat ik u juist op deze dag leer kennen,” aldus de heer Keyzer. (kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 8.30 uur). midden in de oorlog gekomen en u hebt zich dapper door deze tijden, vooral de hongerwinter heengesla gen, ”zo zei de heer Verduyn, die vervolgde: ’’Nooit heeft iemand ver geefs een beroep op u gedaan. Deze 25 jaar hebben in jaren misschien ouder gemaakt, u geest is nog net zo fris en uw activiteit nog net zo groot als in 1941.” Namens de bevolking van beide gemeenten offreerde de heer Verduyn den Boer een cheque ten bedrage van 2733,voorts een fraai schilderij, een zilveren vaas met inscriptie en een bloemstuk. Haar patiënten zijn de ’zuster met het gouden hart niet vergeten. De volgende spreker was burge meester A. van ’t Verlaat van Zeven huizen. Deze vond dat zuster Mey ers in beide gemeenten een bijzon dere plaats inneemt.” U heeft de ge meenschap onschatbare diensten bewzen,” zo zei hij. De heer Van ’t haar kennis van zaken dank zij het maatschappelijk werk, waarin zij voor de gemeente een uitermate grote steun is. De burgemeester gewaagde ook van de activiteiten van de jubilares- se met betrekking tot het uitzenden van kinderen naar vakantiekolonies. Zevenhuizens eerste burger vertelde dat het jubleum eigenlijk een dag eerder had moeten plaats vinden. ’’Maar gisteren was u al met de be jaarden op stap ook al een van uw werkzaamheden, ”zo besloot hij. Na mens het gemeentebestuur overhan digde de heer Van ’t Verlaat een Aan zuster C. J. Meyers, die op deze dag juist 25 jaar wijkverpleeg ster was, werd een bloemstuk aan geboden. De heer J. P. A. van Reeu wijk, die na twintig jaar afscheid nam van de organisatie van de be jaardenreis kreeg een fraaie fruit mand. Burgmeester A. van ’t Ver laat die de tocht in gezelschap van zijn echtgenote had meegmeaakt v.m. 9.30 uur en n.m. 6.30 uur: ds. T. W. Penning van Zoetermeer. V.m. 9.30 uur Ds. Henzen, Leiderdorp. Nam. 5 uur Ds. L. Vroegindeweij van Delft. activiteiten dan niet gehonoreerd zien. Dit gold volgens de voorzitter ook voor de schilders en beeldhou wers die de cultuur door middel van hun exposities willen dienen. Niet temin sprak de heer Van den Dool de hoop uit dat Joop Dam met zijn ’’rijke collectie van landschappen, stillevens en schepen.” ”Uw werk behoeft geen nadere toelichting, ”zo zei de heer Van den Dool,” het spreekt door klaarheid en scherpte van beeld voor zich.” WADDINXVEEN Om de volgen de week in Waddinxveen te houden collecte voor het Anjerfonds tot een succes te maken, wordt nog een groot aantal vrijwillige collectanten gevraagd. Verenigingen, die collec tanten beschikbaar stellen, hebben een kans te gelegener tijd een bij drage uit het Anjerfonds ten behoe ve van bepaalde uitgaven van hun vereniging te krijgen. Zo ontving bv Concordia, dat al eerder aan de An jerfondscollecte meewerkte, 1500 uit dit fonds voor nieuwe uniformen Men kan zich opgeven bij de heer De Knegt, Burg. Trooststraat 26, tel 2364. ZEVENHUIZEN Een zware vrachtauto met aanhangwagen kwam vorige week in de berm van rijksweg 12 terecht toen de bestuur der, de heer J. Th. Snel uit Oudewa- ter tengevolge van het warme weer plotseling onwel werd. D e wagen reed in de richting Den Haag. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor; er was wel materiële schade. Onder de talloze belangstellendne die de bijeenkomst bij woonden be vonden zich behalve het voltallige bestuur van de Kruisvereniging ook de burgemeesters van Zevenhuizen en Moerkapelle, de heren A. van ’t Verlaat en I. J. P. Keyzer, dokter W. H. Verduyn den Boer en de direc teur van het Zuidhollandse Groene Kruis, de heer J. F. C. Steyling uit Rotterdam. Dokter Verduyn den Boer, die ge durende vijfentwintig jaar met zus ter Meyers heeft samengewerkt, her innerde eraan dat de jubilaresse onder buitengewoon moeilijke om standigheden haar intrede had ge daan in Zevenhuizen. ”U bent hier V.m. 9.30 uur Dr. G. Huls, Gouda. Nam. 7 uur Dr. P. L. Schoonheim, Leiden. MOERKAPELLE D e leerlingen van de openbare lagere school in Moerkapelle zullen volgende week donderdag het jaarlijkse schoolreis je maken. De kinderen gaan naar de bekende sprookjestuin De Efte ling in Kaatsheuvel (Noord-brabant waar ook speeltuinen, zwembaden en sportvelden zijn. Met de klassen 4 en 5 zal het hoofd der school, de heer ZEVENHUIZEN Aan de twin- tigte door de Zevenhuizense mid denstand georganiseerde bejaarden reis, die vorige week donderdag werd gehouden, is deelgenomen door 130 bejaarden, ’s Morgens ver trokken de bejaarden voor hun - vanwege het vierd e lustrum extra feestelijke - jaarlijkse ’dagje uit’ in twee bussen in de richting van de Kaager Plassen. In Oude Wetering werd voor het eerst gestopt en ging het hle gezl- schap aan boord van een fraaie rondvaartboot. Na een mooie tocht over de plassen stopte het vaartuig in Alphen aan de Rijn. Alvorens het gezelschap zich ontscheept ewerd-er koffie gedronken, waarna Avifauna met een bezoek werd vereerd. Men gebruikte hier ook de lunch. Na het eten ging de tocht via Bos koop en Waddinxveen naar de Brie- nenoordbrug. De bussen rden ver volgens terug onder de Maastunnels door naar ’Lommerijk’ in Breg- schenhoek. Hier werd de bejaarden een cabaretprogramma aangeboden hetgeen uiteraard zeer in de smaak viel. ZEVENHUIZEN ”De manier waarop u als mens tegenover mens uw taak vervuld hebt is bijzonder bewonderenswaardig. U die zo bescheiden door het leven gaat, hebt het belang van het kruiswerk als particulier initia tief bewezen en nog eens onderstreept.” In deze loffelijke bewoordingen richtte zich vrijdagavond oud-burgemeester A. Boer, voorzitter van de afd. Zevenhuizen en Moerkapelle van het Groene Kruis, tot mejuffrouw C. J. Meyers, die kruisvereniging gedurende 25 jaar als wijkzuster heeft gediend. Het bestuur van Het Groene Kruis bood zuster Meyers in Hotel Vos een (druk bezochte) receptie aan ter gelegenheid van dit jubileum, waaraan zij zelf niets had willen doen. De heer Boer bood de jubilaresse een gedenk bord aan. W. H. Verduyn den Boer, Noordeinde 21, Zevenhuizen 01802-409). Zijn sportieve inslag en prettige persoonlijkheid was een voorbeeld voor ons allen, en zal in onze herinnering blijven voortleven. Bestuur en leden van de Christelijke Sportvereniging „Be Fair” Waddinxveen, 22 juni 1966. Aan de Goudse rijks-hbs zijn ge slaagd voor het diploma hbs-b I. L. Helleman uit Waddinxveen en A. H Veerman uit Zevenhuizen. Aan de Leidse kweekschool voor voorbereidend lager onderwijs (met hode Haanstra) slaagden voor de akte-a (kleutedleidster) de dames J. A. R. van Beek en C. H. P. Las- seur-Haspels uit Waddinxveen. Voor het toelatingsexamen voor de rijks-hbs in Gouda slaagden van de Jan Ligthartschool Arda Alkema Cora Bijl, Fietje Theussen, Jan Schouten en Jan Monster. In Gouda zijn geslaagd voor het diploma ulo-b: E. M. den Adel; voor het diploma ulo-a (met midden stand): H. Zwijgers en voor het dip loma ulo-a: S. Wolthers, allen uit uit Waddinxveen. Voor het diploma Ulo-A met mid denstandsdiploma slaagde W. P. Se- keris te Waddinxveen. Mej. M. J. Roubos te Waddinxveen behaalde het diploma Ulo-A. Aan de Goudse middelbare handels- avondschool slaagde voor het dip loma (5-jarige cursus) B. Lichten berg te Waddinxveen. Voor het eind examen afd. M.M.S. van het St. An- toniuscollege te Gouda slaagde A. Muller te Waddinxveen. V ”Een wijkverpleegster moet de spil zjjn waar alles om draait,” zei dokter Steyling, ”Zjj moet van alles op de hoogte zijn. Van bevolkings- gezondheid, van ziekenverpleging, van consultatie- en kleuterbureaux enzovoort. En al die zaken zijn vol gens mij juist op u van toepassing. U bent een voorbeeld voor velen.” De directuer van het gewest Zuid- Holland van het Groene Kruis speldde de jubilaresse de speld voor 25 jaren trouwe en uitstekende dienst op. Na het officiële gedeelte maakten velen gretig van de gelgenheid ge bruik om de zichtbaar geroerde zus ter Meyers de hand te drukken en persoonlijk geluk te wensen. Er wa ren vele geschenken. Zuster Meyrs heeft van het hele ’gedoe’ niets geweten. Zij was tij dens de voorbereidingen voor de re ceptie met vakantie in het buiten land. De plechtigheid van de uitreiking had tijdens het diner, dat werd ge houden in een restaurant in Zeven- bergschenhoek (Noordbrabant). De eerste spreker was de heer J. Brou wer, voorzitter van het comité. De ze bereidde in een korte toespraak de aanwezigen enigszins voor op wat stond te gebeuren. Daarna gaf hij het woord aan burgemeester I. J. P. Keyzer. Deze had bijzonder veel respect voor de activiteiten van de heer Van den Berg met betrekking tot de be jaardenreis, maar ook in kerkelijk verband. De heer Van den Berg is 31 jaar lid geweest van het college van kerkvoogden en notabelen van de Nederlands hervormde kerk, waarvan ook enige tijd president - kerkvoogd. De burgemeester over handigde de heer Van den Berg daarna de zilveren erepenning. Namens de echtgenoten van de leden van het comité, die tot ieders verrassing ook naar Zevenbergschen hoek waren gekomen, bood mevrouw Brouwer de onderscheidene bloemen aan. Mevrouw Kadics droeg een zelfgeschreven gedicht voor. De volgende spreker was ds. A. Boertje, die hoge waardering had voor de kwaliteiten van de kerk voogd. Ook wethouder D. van der Spek voerde het woord. De overige leden van het comité boden hun col- 23 juni 1966. een schoenfabriek.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 8