Winkelcentra voor nienwe voor Lezers schrijven. veiling B< atmaraton in ten bate van zwembad ïac voor Opheffing speeltuin Oranjewijk dreigt Onvoldoende belangstelling actieve medewerking wijken staan op stapel Nieuw plan voor overdekt EHBO-oefening winkelcentrum bij Brug I Nieuw hoofd voor W0MIHGIKBICHTIII6I Kleiweg 27 Gouda iel.32121 chr, lagere school 'UW Dorpscentrum II HUUR PIANO'S HUUR De Sperwer 5” Druk gebruik van parkeerterrein Vondelwijk Emigrant om het leven gekomen S lot-fees tavond kleuterschool Whddinxveen? Spencer Davis naar Verdacht Chr. lagere school Oud-Verlaat trof SET KOËLKASTÜOZEN (4 stuks) f 2,95 FRA-VA-KO’s minder goed weer Pagina 2 Q65 en ÏÏ5 WARENHUIZEN Onderhoud voor het onder- speelwerktuigen MENSEN DIE HET WÉTÉN, KIEZEN ELECTRONISCHE ORGELS uit 's werelds grootste orgel-en pianofobriek Groenswaard Fa. J. van Urk 1898 Demonstraties van de modellen 19 6 6 rWuRLlTZERj Wgziging bezoektijden Sint Jozefziekenhuis Noodkreet Kerkwegcentrum Nieuwe plannen voor Brugcentrum WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 7 juli 1966 kalasiris alleenverkoop bij markt 18, gouda i een bnk Onze lage prijzen nopen tot kopen Eikenlaan, leplaan, W‘veen Telefoon 2401 b.g.g, 2184 Ter afsluiting van het seizoen zal op vrijdag 15 juli in Gouda ook een dansavond worden gehouden. Tij dens dit beatevenement zullen op treden de Haagse groep Q 65 en de al genoemde Yac Yac 5. Van deze laatste groep berust de zakelijke leiding in handen van Van Wijn gaarden. GESPECIALISEERD in STIJLMEUBELEN f De in deze rubriek gepubli ceerde brieven van lezers val len buiten verantwoordelijk heid van de redaktie. De re- daktie behoudt zich evenwel het recht voor brieven te e- korten. Brieven die buiten de normen van het algemeen fat soen vallen worden geweigerd. Hoewel de ondertekening in deze rubriek desgewenst met initialen kan geschieden, dient de redaktie op de hoogte te zijn met de volledige naam en het adres van de afzender. Anonieme brieven worden zonder meer terzijde gelegd. C. Hoekendijk A. van Solmsstraat 28. door gebrek aan be- medewerking niet Prijzen v.a. 1.145.- -"-ïè ZEVENHUIZEN De heer H. H. Kühlemeier uit Putten is met ingang van 1 augustus benoemd tot hoofd aan de christelijke lagere school in Oud-Verlaat. De heer Kühlemier, die tot voor kort werkzaam was als onderwijzer bij het uitgebreid lager onderwijs, volgt de heer D. Kraay- veld op, die per 1 augustus een be noeming heeft aanvaard als hoofd aan de christelijke lagre school in Kamerik (Utrecht). WADDINXVEEN De Oranjewijk loopt gevaar de speeltuin aan de Jan Willem Friso weg te verliezen. In steeds mindere mate blijken de ouders van de kinderen, die in die speeltuin hun vrije tijd doorbrengen, bereid hun medewerking te geven in de vorm van toezicht en onderhoudswerkzaam heden. ’’Wanneer hierin geen verandering komt overweeg ik er ook mee op te houden” zo zeide ons gisteren de voorzitter van de speeltuinvereniging ’’Oranjewijk”, de heer T. Angenent, die vooral de laatste tijd vrijwel alleen staat bij het onderhoud van grasveld en speelwerktuigen. Aan de Beethovenlaan in Groens- waard komen ook tien winkels, als mede een benzinestation. Boven de winkels komen nog 27 galerij wonin gen. In dit winkelcentrum zal plaats zijn voor een kledingsmagazijn, dro gisterij, slagerij, brood- en banket- zaterdagmorgen Australië ver- i was om uit- Disque, naar Waddinxveen te halen. Voorts bestaan er plannen om in een van de verenigingsgebouwen om de twee weken een dansavond te organiseren met een aantal goede beatcombo’s, zoals de Golden Ear rings, (waarvan een lid in Waddinx veen gaat wonen), de Motions en Les Baroques. Lef wel: hoge inruilwaarde voor Uw oude PIANO of ORGEL, Vraag folders en inlichtingen over de nieuwe serie 1966 bij. de Wurlitzer-importeur Geachte redactie, Bij het lezen van de buitengewoon plezierige toekomstmogelijkheden voor Waddinxveen, die de heer van Wijngaarden in zijn artikel ’’Ge dachten over de toekomst van Wad dinxveen” in Uw blad van 26 mei jl. aan iedere inwoner ter bedenking gaf, bedacht ik dit: Er was een oud dorp, ongetwijfeld met eigen karak ter. Daaromheen zijn een aantal gro te wijken gebouwd, en tussen die wijken met hun zeer heterogen be volking valt het oude dorp met zijn oorspronkelijke bewoners wel wat in het niet, en is vanzelfsprekend het eigen karakter van het dorp verlo ren gegaan. Er is nu een groot drop met her en der verspreid al die ac commodaties die een groot dorp moeten onderscheiden van een gro te woonkazerne. Door het ontbreken van een werkelijk dorpscentrum, zo als bijv, beschreven in het artikel van de heer Van Wijngaarden, zal het dorp in niets verschillen van de zovele uit de grond gestampte woon oorden, en zich zeker geen nieuw ei gen karakter verwerven. Het is begrijpelijke dat vele van de forensen ook buiten hun werk om nog sterk op de grote steden (vaak vroegere woonplaats) georiënteerd blijven. Maar wij moeten toch wel inzien dat het voor de opgroeiende Er zjjn toch altijd nog 125 leden uit welke gezinnen zeker tweehon derd kinderen geregeld in onze speeltuin spelen. Als nu maar tien vaders en wat moeders wat tjjd wil den vr(j maken voor hun eigen kin deren en voor die van buurtgenoten zouden we al uit de zorgen zijn. Hoewel het bestuur van de speel tuinvereniging de stelregel heeft, dat er alleen onder toezicht mag worden gespeeld, maken de kinderen nu toch van de speeltuin gebruik, zonder dat daar een oudere toezicht op heeft. Nadat mevrouw Metselaar die geruime tijd voor het toezicht zorgde, zich had teruggetrokken is het bestuur er tot op heden nog niet in geslaagd een of meerdere moe ders bereid te vinden op bepaalde tijden het wakende oog over de spe lende kinderschare te laten gaan. We s te r s i ng e I 42-44 R'dam teLjO1(f)135a^ Hetzelfde geldt houdswerk. De moeten worden gesmeerd, geregeld worden gecontroleerd, eventueel hersteld en een wekelijks terugke rend karwei is het maaien van de enorme grasmat van de speeltuin. Destijds heeft het bestuur zich min of meer in de financiële zorgen gestort om een behoorlijke grasma chine te kunnen aanschaffen. ’’Maar niemand is beschikbaar om het ding te gebruiken, dus doe ik hetzelf, maar, zegt een enigszins teleurge stelde heer Angenent. ”Ik kan me best voorstellen, dat de buurtbewo ners hun vrije tijd ook voor eigen genoegen willen besteden, maar er zullen toch altijd wel één of twee uurtjes per week kunnen overschie ten. Op het ogenblik is het zo, dat ik bijna ieder vrij uurtje voor de speel tuin bezig ben en dan kan echt niet langer.” Want ook de heer Angenet heeft een gezin en door zijn beroep, chauffeur bij CITOSA, heeft hij ui teraard ongeregelde diensten, o.a. op zater- en zondagen en ’s avonds. met recht van koop E! v.a. MraiJr Bp.mnd. zonder eerste storting ■te Rotterdam dagelijks van 10-4 uur door onzeWurlitzer-organist JOOP WALVIS. Bij aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT. Enorme sortering Prijzen vanaf 675.- met recht van koop Ij? H v.a. JL p.mnd. zonder eerste storting het corset met steun gevende constructie; de oplossing bij alle moei lijkheden met uw figuur, onontbeerlijk bij corpu lentie, verslapte spieren, rugpijn, na operaties, etc. komt u eens vrijblijvend passen. Het muziekbureau, dat wordt ge dreven .door twee jonge muzieklief hebbers, Hans van Wijngaarden van de Brugweg en Kees Kroon uit Gouda, is nog in onderhandeling met enkel andere combo’s. Het is niet onwaarschijnlijk dat Waddinxveen de komende maanden op het beatfront meer van zich zal spreken. Hans van Wijngaarden loopt met plannen óm ook de Spen cer Davis Group, die in oktober een bezoek zal brengen aan ons land om op te treden voor het Grand Gala du WADDINXVEEN 211 duiven van De Sperwer deden zaterdag mee aan het concours vanuit Corbeil over een afstand van 412 km. De duiven werden gelost bij zwakke noordelijk wind en wisten maar ma tige snelheden te ontwikkelen. De eerste duif arriveerde om 11.57.39 uur (snelheid 1062.27 m per min.), de laatste om 13.02.05 (snelheid 915.96 M). De uitslag luidde: Gebr. Metselaar 1, 3, 4, 28, 52 C. P. Nederstigt 2; P. Metselaar 5, 42; Gebr. Slootjes 6, 19, 35; C. Bode 7, 40 J. C. den Riet 8, 39, 50; A. de Bruijn. 9, 22, 26; T. Twigt 10, 18, 29; J. C. Koren 11, 27, 36; P. v. Gelooven 12; G. Boere 13, 15, 17, 44; N. L. v.d. Zij den 14, 33; H. v. Dijk en Zn 16, 20, 25 41; N. J. v. Buren 21; C. v. Dijk 23; N. v. Vliet 24, 51; H. v.d. Willik 30, 32; E. J. de Jong 31, 34, 47; Jac. de Jongh 37, 49; Gebr. v. Wageningen 38, 46; P. Vink 43, 48; F. Rip 45; A. Bonefaas 53. ZEVENHUIZEN De kleuters van de kleuterschool Prinses Marijke,die over enkele weken naar de ’grote school’ gaan tracteerde vorige week in Hotel Vos hun ouders op een slot- avond. Voor de pauze zongen de kleintjes een aantal liedjes en na de pauze was er goochelen, poppenkast en buikspreken. ’Juf’ mevrouw L. Groenwoudt-Zwart kreeg een Laai bloemstuk. De bijeenkomst word ge sloten door de heer N. Dirkzwager, hoofd van de openbare lagere school en voorzitter van de D eling Zevenhuizen van Volksonderv ijs. WADDINXVEEN Binnen en kele jaren zal Waddinxveen nog ten minste drie nieuwe winkelgalerijen er bij krijgen. Volgens het onlangs door B. W. opgestelde vijfjaren plan voor Waddinxveen, dat in juli door de raad zal worden behandeld, zullen door de stichting van nieuwe winkels enkele winkelbedrijven, die thans ver van de nieuwe wijken lig gen, worden opgeheven. Naar de mening van B. W. zal het totale winkelareaal ondanks de nieuw bouw van winkels dan ook niet in die mate toenemen, dat andere, min der gunstig gevestigde middenstan ders, zich daarover ongerust behoe ven te maken. Nochtans is het wenselijk en no dig, dat enige gespecialiseerde en grotere bedrijven de Waddinxveen- se middenstand komen verstevigen. De koopkracht zal dan te meer in onze gemeente blijven, aldus B. W. i WADDINXVEEN Een aantal I ploegen uit Waddinxveen, Oude wa ter, Gouda en Zevenhuizen heeft verleden week deelgenomen aan een ehbo-oefening die werd gehouden in en rondom het gereformeerd vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat. Deze buitenoefening werd voor een deel bijgewoond door loco-burge- meester S. Pille en wethouder ir. J. P. H. Venema. Dokter P. v.d. Linde gaf na afloop van het gebeuren, dat nogal wat bekijks trok, in het vere nigingsgebouw zijn opinie over de verleende hulp. In de bezoektijden van het Sint Jozef Ziekenhuis aan de Graaf Flo- risweg in Gouda is per 1 juli j.l. een wijziging gekomen. De wijziging houdt in dat het avondbezoekuur met een kwartier is verlengd. De nieuwe regeling luid: Sint Jozef- ziekenhuis: van 14.00 tot 15.00 uur en van 18.45 tot 19.30 uur; Maria Pavil joen: alleen op zondag van 14.00 tot 15.00 uur en elke dag van 18.00 tot 19.00 uur. WATDLIXVEEN Aan de Bre- deweg zal op zaterdag 17 september in de veilinghallen het impressa- riaat en muziekbureau Terpsichore uit Waddinxveen een zg. beatmara- thon organiseren ten bate van de zwembadactie. Aan dit popmuziek- publiek uit de Goudse streek, zal naar verluidt onder meer worden meegewerkt door de Golden Ear rings Les Baroques, de Q 65, de Yac Yac 5, Hu and the Hilltops en de Outsiders. De marathon duurt zes uur. Het eerste succes hebben de jon gens reeds geboekt. Binnenkort zul len voor een platenmaatschappij proefopnamen worden gemaakt. Hans van Wijngaarden doet dit in nauwe samenwerking met de pro ducer van de Q 65 (onlangs nog op televisie), Hans van Hemert. jeugd niet helemaal mogelijk en wenselijk zal zijn alle vertier uit de grote steden te halen. Een reden te meer dus om te proberen in Wad dinxveen de mogelijkheden te schep pen tot veelsoortige recreatie. Als het inderdaad mogelijk zou zijn Waddinxveen alsnog een centrum te geven zou dit m.i. de bewoonbaar heid van het dorp, zeker voor de ko mende generaties, zeer ten goede ko men. Daarom vind in het jammer dat op een artikel als bovenvermeld geen enkele reactie is binnengeko men. Als ik dan door de week op de dag vrij ben betekent dat natuurlijk niet, dat ik dan maar steeds in de speeltuin moet zitten. M’n gezin wil ook nog wat aan mij hebben” stelt de heer Angenent. Overigens wordt zijn mening ge deeld door zijn medebestuurslid en penningmeester de heer E. Braat,die op het ogenblik door ziekte zijn voorzitter niet actief kan meehelpen. De heer Angenent kent niet de oor zaak van de teruglopende belang stelling voor de speeltuin. Vorige jaren organiseerden we nog spel- middagen en een feestavond, maar ook dat is er langstelling en meer bij. ZEVENHUIZEN De leerlingen van de christelijke lagere school in Oud Verlaat hebben vorige week hun jaarlijkse schoolreisje gemaakt Ofschoon het weer zich niet van zijn beste kant liet zien, was de stem ming gedurende de tocht uitstekend. Het minder goede weer bood, zo bleek in de vissershaven van Sche- veningen, zelfs enkele voordelen. De wilde zee was een fraai schouwspel. Juist op het moment dat het gezel schap een wandeling maakt e over de pieren bij de haveningang ging een logger buitengaats en stortte zich in de hoge golven. Via Katwijk en Noordwijk reed de bus vervolgens naar Vogelenzang In de beroemde speeltuin ’Kraantje Lek’ werd hier de boterham opgege ten. Rond het middaguur arriveer den de leerlingen op Schiphol. Het was daar op dat moment zeer druk met aan- en afvliegende toestellen. Als steeds waren de speeltuinen weer favoriet. In Oud-Valkeveen bleef men zich geruime tijd verma ken met de fraaie speeltuin en voor al de botsbootjes waren een bron van vermaak. De thuisreis bracht het gezelschap nog aan de Loos- drechtse plassen, in Breukelen en in Kamerik, waar de kinderen de nieuwe school van hun schoolhoofd de heer D. Kraaijveld te zien kregen Over Woerden en Gouda arriveerde de bus tenslotte om half zeven weer in Oud-Verlaat. ZEVENHUIZEN Ofschoon het nieuwe parkeerterrein naast het ge meentehuis in Zevenhuizen nog niet helemaal gereed is, wordt er reeds door vele automobilisten dankbaar van gebruik gemaakt. Voor de drukke Dorpsstraat betekent het terreintje in ieder geval weer kleine ontlasting. Als laatste noodkreet heeft het bestuur van de speeltuinvereniging nu aan alle leden een brief gestuurd waarin wordt voorgesteld de contri butie te verhogen tot 3,25 per twee maanden, een verhoging van 11J cent per week. Het bestuur wil dan maar gaan zoeken naar mensen, b.v een gepensioneerde die tegen enige vergoeding het toezicht en de ondre- houdswerkzaamheden op zich wel nemen. Als deze laatste noodkreet geen positieve resultaten oplevert gaan voorzitter Angenent en penning meester Braat er onverbiddelijk mee ophouden. Zij realiseren zich dat een mogelijke likwidatie van de speel tuin Oranjewijk daar een gevolg van kan zijn, maar de verantwoordelijk heid daarvoor berust dan naar hun mening mede bij de ouders. MOERKAPELLE Eindelijk had den ze er dan toch genoeg van, de bewoners van de Oranjestraat. Elke avond tegen het middernachtelijk uur reed een tamelijk sinistere zwarte Mercedes geruisloos hun straat binnen om dan stil te houden geruime tijd stil te staan, waarna er twee gedaanten uitglipten die de straat inliepen. De auto bleef met gedoofde lichten achter. Na enige tijd keerde een van beide personen weer terug. Men besloot de politie te bellen. Deze - ijverig als steeds - postte de volgende avond enkele uren in de donkere duisternis en ja hoor... daar kwam de verdachte weer aan. De ’buit’ was ietwat teleurstellend. De auto bleek een taxi te zijn die werd bestuurd door een amoureuze jongeman die in het late uur zijn meisje weer thuisbracht. Voor ’t eerst sinds lange tijd hebben de be woners van de Oranjestraat weer bakkerij, zeifbdeieningsbedrijf, groente- en fruithandel, doe het zelf winkel, schoenmakerij en schoen handel en slijterij en tabakshandel. Het bestaande winkelcentrum aan de Kerkweg zal een belangrijke uit breiding ondergaan met de in prin cipe eveneens in 1967 aan te vangen bouw van een winkelgalerij tegen over de passage met ruimte voor veertien grote winkels. Hier zal o.m plaats zijn voor de volgende bedrij ven: kledingmagazijn, slagerij, slij terij, zelfbedieningswinkel, groente en fruithandel, opticien en gehoor- specialistenzaak, fotohandel, dames- kapsalon, schoenwinkel, banketbak kerij, doe het zelf winkel, vishandel kunsthandel e.d. Boven deze win kels zijn verder nog 48 woningen geprojecteerd. De aanvankelijke plannen voor het nieuwe brugcentrum worden op het ogenblik geheel herzien en het is niet ónmogelijk, dat het nieuweplan zal resulteren in een geheel over dekt winkelcentrum. Een en ander is het gevolg van een gesprek tussen de gemeente en de directie van een warenhuisconcern, dat veel belangstelling heeft voor de vestiging van een warenhuis in Waddinxveen. De directie van dat concern meende dat het oorspronke lijke plan voor het brugcentrum in een andere conceptie veel meer rea liseringsmogelijkheden zou hebben. In onderling overleg maken de architecten Rein H. Fledderus en L. Roggeveen en bureau Stuurman nu een nieuw plan, met de uitvoering waarvan B. W. toch nog in 1968 hopen te beginnen. In principe staat voor 1966 nog op het programma de bouw van een winkelgalerij met daarboven 21 wo ningen, alsmede een benzine-service station met autoboxen en één boven woning aan de Brederolaan in de Vondelwijk. Nu de misverstanden met omwonenden over de realise ring van dit project zijn opgelost, zal de Vondelwijk binnen afzienbare tijd winkels voor de dagelijkse le vensbehoeften in de onmiddellijke omgeving krijgen. In totaal komen er drie kleinere winkels en zeven grote winkels met magazijnen en werkplaatsen. Het is de bedoeling dat er in deze winkelgalerij d e vol gende bedrijven worden gevestigd, zelfbedieningsbedrijf, groente- en fruithandel, herenkapper, slagerij en poeliersbedrijf, bloemenwinkel, dro gisterij, en tabakshandel, schoenma kerij en schoenhandel, zuivelbedrijf, brood en banketbakkerij en een ca fetaria. Bij een bedrijfsongeval in een staal fabriek in Australië is vorige week donderdag de 21-jarige Pieter Leen- dert Grootendorst, die maart vorig jaar vanuit Waddinxveen naar Aus tralië emigreerde, om het leven ge komen. Hij was anderhalf jaar ge trouwd. Zijn vrouw is in verwach ting. De ouders van het slachtoffer, de heer L. Grootendorst en mevrouw G. Grootendorst-de Best uit de Mei- doomstraat, zijn per vliegtuig naar rustig kunnen slapen. stel van de begrafenis verzocht.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 2