Minister Smallenbroek verricht twee officiële m Minister Smallenbroek al dertig jaar in politiek Voorwaarts concerteerde het marktterrein op Hefbrug dertig jaar Bespreking met raadsleden bijzondere vergadering handelingen 1 1 RAIFFEISENBANK WADDINXVEEN VAKANTIES Een nieuwe kans voor spaarders Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen I Keuringsdienst was kritisch TtfobLflette Voor een vol-automatische brommer KRAIJESTEIJN PLAATSELIJKE PROBLEMEN Jongen haalt meisje uit sloot Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Waddinxveen op maandag 18 juli: Raiffeisenkrant Tijdens werkbezoek aan a MAKELAARS TAXATEURS Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda 1 F Bulldozer Feestelijk Hay iriu I DONDERDAG 14 JULI 1966 22e JAARGANG - Nr. 1095. Staten februari Op 21 1909 Deze zomer bestaat de Waddinxveense hefbrug dertig jaar. Destijds maak- Dealer voor Waddinxveen (Ingezonden mededeling) Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank 8, alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde WADDINXVEEN Resoluut optre den van de achtjarige Hans van Of feren van de Willem Frisoweg heeft vorige week donderdag erger voor komen. Fietsend in de omgeving met een vriendje hoorde Hans een harde plons in de sloot langs de Jan Wil lem Frisoweg. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. Tijdens de oorlogsja ren was de heer Smallen broek van 1942 tot 1945 ondergedoken. (verschijnt elke donderdag) Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. WADDINXVEEN De minister van binnenlandse zaken, Zijne Excellentie J. Smallenbroek zal tijdens zijn werkbezoek aan Waddinxveen op maandag middag 18 juli twee officiële handelingen verrichten. De minister, die wordt vergezeld door zijn echtgenote, mevrouw A. W. Smallenbroek-Stoker zal in de Vondelwijk het startsein geven voor de bouw van de lagere Groen van Prinstererschool. Daarna zal de bewindsman het permanente filiaal van de Coöp. Raiffeisenbank op het Koningin Wilhelminaplein officieel openen. Vondelwijk, waar o.a. de gietbouw in de Vondelwijk onder de aandacht van de minister zal worden gebracht. Raiffeisenbank namelijk een ballon- wedstrijd voor de jeugd. Het start sein voor deze wedstrijd zal worden gegeven op het ogenblik dat minister Smallenbroek het bankfiliaal officiéél opent. Na bezichtiging van het kantoor zal de minister en mevrouw Smallen broek en de andere genodigden een verfrissing worden aangeboden. Tot besluit van het ministeriële werkbe zoek zullen de heer Smallenbroek en zijn echtgenote met een kleine groep genodigden aanzitten bij een beschei den diner in restaurant Royal op het Koningin Wilhelminaplein. kale afwisseling op de markt erg te waarderen. Dit initiatief van de marktcommis- sie smaakt naar meer, omdat de ge zelligheid van de vrijdagavondcen- trum daardoor beslist nog groter wordt. De gevolgen van de Zomer vakanties zijn ook voor onze redactie merkbaar. Niet alleen zyn enkele van onze medewer kers en correspondenten met vakantie, maar ook bij vereni gingen en bedrijven zijn de va kanties in volle gang. Dat be tekent dat onze redactionele kolommen deze weken wat be scheidener van omvang zullen zijn dan normaal. Op het terrein in de Vondelwijk, waar het permanente gebouw voor de lagere christelijke combinatie- school, de Groen van Prinstererschool moet verrijzen, zal de bewindsman de start voor de bouw geven door met een bulldozer een deel van het terrein te egaliseren. Onmiddellijk na afloop van de bouwvakanties zal met spoed aan de bouw van de school worden begonnen. Vervolgens wordt naar het Konin gin Wilhelminaplein gereden, waar de officiële opening van het perma nente bijkantoor van de Coöp. Raif feisenbank op het programma staat. Met deze handeling wil de minister het belang onderstrepen van de ves tiging van bankfilialen in nieuwe woonwijken, teneinde het publiek ver trouwd te maken met de bank en ook de jeugd de weg naar de bank Ter gelegenheid van de of ficiële opening van het nieu we bijkantoor van de Raiffei senbank op het Kon. Wilhel minaplein is aan het Weekblad een speciale Raiffeisenkrant, uitgegeven door de Coöp. Raif feisenbank Waddinxveen, toe gevoegd. Gaarne vragen wij Uw aandacht voor deze bijzon dere uitgave, waarin o.a. gege vens zijn vermeld over een ballonwedstrijd voor de jeugd en een fotopuzzel voor ieder een. WADDINXVEEN In het afgelopen jaar heeft de Keuringsdienst van Waren te Den Haag na gehouden in spectie twee processen verbaal in Waddinxveen opgemaakt. In totaal werden in Waddinxveen 349 inspec ties uitgevoerd. Van 162 genomen monsters werden er twee afgekeurd. In Moerkapelle voerde de Keu ringsdienst 38 inspecties uit en wer den twintig monsters genomen, waarvan er geen werd afgekeurd. Het aantal inspecties in Zevenhuizen bedroeg 103. Hier werden 29 mon sters genomen, waarvan er één werd organiseert de af gekeurd. en berichten tot In de periode na de Tweede wereldoorlog van 20 november 1945 tot 3 juni 1946 had de heer Smallenbroek zitting in het noodparlement. Bij Behalve natte kleren heeft de jeugdige drenkelinge, de tweejarige Petra de Jong, geen nadelige gevol gen van het gebeuren overgehouden. Onmiddellijk gingen zij kijken en zagen een meisje in het water lig gen. Hans bedacht zich geen ogen blik en stapte in de overigens ondie pe sloot waardoor hij het kind, dat zijn buurmeisje bleek te zijn, snel op de kant kon brengen. Inzenden van advertenties dinsdagmiddag 12 uur. Om half drie worden minister Smallenbroek en mevrouw Smallen broek bij het raadhuis verwacht, waar zij zullen worden verwelkomd door burgemeester C. A. van der Hooft en diens echtgenote mevrouw J. van der Hooft-Lourens. te de op zichzelf weinig fraaie staalconstructie, die echter wel goedkoop was, plaats voor de oude draaibrug. Toen de thans tot een hinderlijk ver keersobstakel geworden hefbrug in 1936 werd voltooid, was er in de om geving heel wat veranderd. Beide foto’s gemaakt vanaf dezelfde plaats, laten die veranderingen duidelijk zien. De scherpe bocht in de Gouwe bij de oude brug werd rechtgetrokken. In feite staat daardoor nu de westelijke toren van de hefbrug op een plaats, die vroeger de oostelijke oever van de Gouwe was. Voor het wegverkeer is de zeer frekwent voor dé scheepvaart opengaande hefbrug steeds meer een doom in het oog. Voortdurend ontstaan er bij deze enige uitvalsweg in oostelijke richting, vooral wanneer de brug net open is geweest, ernstige verkeersopstoppingen. Vooral aan de westelijke kant worden de rijen wachtende auto’s dagelijks groter. Het zal niet lang meer uren, of bij een geopende brug zal de file auto’s tot aan de Kanaal straat reiken. Het economische verlies, dat de hefbrug de Waddinxveense gemeenschap dagelijks oplevert is moeilijk te becijferen. Maar de resultaten van de on langs gehouden verkeerstelling, waarover meer elders in onze krant, zijn bedenkelijk en bovendien een bewijs, dat een tweede oeververbinding voor Waddinxveen een steeds dringender noodzaak wordt. (Foto hefbrug Foto Sjaak Noteboom) de uitbreiding van de Staten Generaal in 1956 keerde hij voor de A.R.- partij in het parlement terug. Hij trad tevens op als fractievoorzitter. Tot aan zijn benoe ming tot minister was de heer Smallenbroek voor zitter van de Stichting 40-’45, voorzitter van ’t provinciaal bestuur van diezelfde stichting voor Drente, 2e voorzitter der A.R.-partij, lid van de Buitengewone Pensioen raad en lid van de ad viescommissie verzets daden. De thans in Den Haag woonachtige heer Smal lenbroek is Ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw en ere-lid van de Vereniging van Ex- Politieke Gevangenen uit de bezettingsjaren 1940- '45. als werd hij toen bij de be lastingen op non-actief gesteld. JAe minister van binnen U landse zaken, Zjjne Excellentie J. Smallen broek, die maandagmid dag in gezelschap van zgn echtgenote, mevrouw A. W. Smallenbroek-Sto ker een bezoek zal bren gen aan Waddinxveen zit al bjjna dertig jaar in de politiek, welk bedrijf hem voor tweederde van die periode een dagtaak bezorgde. In 1946 werd de in 1945 met terugwer kende kracht tot 1942 be noemde inspecteur van 's Rijks belastingen te Assen J. Smallenbroek, benoemd tot lid van Ge- deputerde Staten van Drente. In verband met de drukke werkzaamhe den als gedeputeerde WADDINXVEEN De muziekver eniging Voorwaarts heeft vorige week vrijdagavond een concert gege ven bij de markt op de Juliana van Stolberglaan. Het initiatief voor dit muzikale gebeuren was uitgegaan van de marktcommissie, die hierme de het gezelligheidselement van de markt voor die avond wilde vergro ten. Voorafgegaan door de drumband marcheerde Voorwaarts de Juliana v. Stolberglaan op. Onder leiding van de heer Van der Graaff werden ge speeld ’’Unter dem Grillenbanner”, ’’When the saints go marching in” en ’’Gluck Auf”. Hierna werd een rondmars ge maakt over het Kon. Wilhelminaplein en over de Juliana van Stolberglaan langs de markt. Het concert werd besloten met het spelen van ’’Bill Bailly”, ”Hey look me over” en ’’Brasses to the fore”. Van de zijde van het publiek was er steeds een enthousiast applaus en ook de jeugd liet blijken deze muzi- De minister zal de onmiddelijk na zijn aankomst beginnende bijzondere raadsvergadering bijwonen, waar de fractievoorzitters enige plaatselijke problemen aan de orde zullen stellen. Ondertussen brengt mevrouw Smal lenbroek, vergezeld door mevrouw Van der Hooft een bezoek aan de uniek ingerichte toonkamers van Kempkes Meubelfabrieken N.V. Na afloop van de bijzondere raads vergadering tegen vier uur zullen de gasten een bezoek brengen aan de nieuwe woonwijken Oranjewijk en Weekblad voor Waddinxveen Abonnementen: 1.53 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3.86 per half jaar. Advertentietarief: 0.14 per mm-regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aanvraag. de spaarbank met volledige bankservice Oranjelaan 42 telefoon (01828) 2265 Bijkant: W. de Zwijgerlaan 57 tel. 2046 Kantooruren; dagelijks van 9 - 1 2.30 uur en van 2-4 uur, bovendien op vrijdag avond van 7 - 9 uur. te leren, o.a. door het jeugdsparen. Zeker voor een gemeente met een omvang als die van Waddinxveen mag het een bijzonderheid worden genoemd, dat een bank een tweede kantoor vestigt. Bovendien is dit fi liaal voorzien van de meest moderne beveiligingsmiddelen tegen roofover vallen, iets wat ook nog bij lang niet alle bijkantoren van banken het ge val is. Het bijkantoor van de Waddinx veense Raiffeisenbank kan boven dien de eer voor zich opeisen als eer ste bank in Nederland een groot ko gelvrij glazen scherm te hebben ge plaatst voor het bureau van de kas sier. Dit in Duitsland vervaardigde scherm werd enkele weken geleden aangebracht. Het glas is sterk ge noeg om kogels tegen te houden. Het ligt in de bedoeling dat het hoge gezelschap bij aankomst op het Koningin Wilhelminaplein omstreeks vijf uur met muziek zal worden ver welkomd. Ter begroeting zullen o.m. bestuursleden van de bank aanwezig zijn. Indien de weersomstandigheden meewerken ziet het er bovendien naar uit, dat het Kon. Wilhelmina plein die middag een fleurig en fees telijk karakter zal krijgen door de kleuren van grote aantallen ballon nen. Ter gelegenheid van de opening van het bijkantoor c”--- werd Jan Smallenbroek geboren in Assen. Na z’n HBS opleiding studeerde hij registratie en nota riaat. In 1931 kwam hij bij de Registratie der Domeinen, waar hij in 1936 werd benoemd tot ontvanger, met stand plaats Oldeberkoop (Fr.) Nog in hetzelfde jaar werd hij overgeplaatst naar Elburg, waar hij in 1937 tot lid van de ge meenteraad en wethou der (tevens loco-burge- meester) werd gekozen. - t

WvW | 1966 | | pagina 1