Ds W.I .v.d.Staat wordt studentendecaan Frisse wind woei Dominee en automonteur 6 jaar lang door conservatief hervormd Zevenhuizen Veilig-Verkeerweek werd feestelijk besloten Weekblad voor Waddinxveen Drie aanrijdingen in weekeinde Lagere school vierde feest Bestemmingsplan bedrijfsterrein Bestemmingsplan 20 jaar geleden: Landbouwjongeren uit Oosterwolde in Zevenhuizen Kapellevliegers Eén auto ov elke vijf Moerkapellenaren Bedankt Moerkapelle - Vancouver 3 Decaan Geen postpaard Nieuwe wegen Vruchtbaar grond is hier Vooral dit aar is er ontzettend veel hooi en gras. Boeren iie vorig jaar tien hec tare gras nodig hadden :m Competetitie Strjjd Quiz In beweging Behendigheid Vriendeljjker V ragenformulier MOERKAPELLE KRIJGT f 4000,- Geloven op maandag WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART 14 juli 1966. (foto Sjaak Noteboom) een I 63; W. Meijer 20 30 31 58 59 74; W. M. de bergen zien liggen. ongeveer vier meter hoog wordt. De zitten er hier rondom in. Er zijn drie hervormde diaconale g ging, die dermate heeft ken dat nu vijf zusters handen vol MOERKAPELLE Ds. A. Boertje, Hervormd predikant te Moerkapelle, heeft bedankt voor de toezegging van beroep naar Strijen. Het team van de heer P. de Graaff moest met 55 punten genoegen ne men. Alle deelnemers ontvingen een attentie. De afdeling beschikte deze week blijkbaar over ruime middelen en tracteerde de aanwezigen op koffie en limonade. waar hij woonde kwam hij in aan raking met allelei studierichtingen. Ds. Van der Staat’s interesse voor psychologie en pedagogiek stamt uit die tijd. In de zomer was de jonge student klaar om te staan naar het ambt van predikant. Hij was een jaar hulppredikant te Noordwijker- hout en toen volgde Bierum. De /ruchtbaar, er Wat gaat ds. Van der Staat doen? raadt men ernaar, is voor de begrip. „Ik hop geteeld voor de be reiding van bier. We zit ten er hier rondom in. Willem Frederik van der Staat, 39 jaar oud en geboren in Rotterdam, zat gedurende de oorlogsjaren op ’t christelijke Marnix-gymnasium. Stu deren was moeilijk in die tijd, maar het ging. Op zijn gemak („ik ben niet zo’n figuur die als een post paard door alle klassen heen den dert”) studerde hij toen in Leiden theologie. In het studententehuis ZEVENHUIZEN De jongeren van de Hollandse Maatschappij van Land bouw afdeling Zevenhuizen-Moer- kapelle heeft het afgelopen weekein de Landbouwjongeren uit Oosterwol de (Friesland) op bezoek gehad. De Zevenhuizense afdeling was in mei in Friesland. Terwijl ik hier zit te schrijven kan ik vanuit bemesting* het raam de sneeuw op sprOeien Ds. Van der Staat: „Er bestonden hier allerlei traditionele vormen en normen die het echt niet meer deden in deze samenleving. De kerk had door haar conservatisme en haar ge hele instelling ten opzichte van het wereldlijke leven het directe con tact met de mensen verloren. Zij vormde niet langer het geestelijke toevluchtsoord en had ook aan po pulariteit ingeboet. Ik heb getracht nieuwe wegen te gaan bewondelen. We zijn gaan zoeken naar nieuwe vormen, vormen die nog ontdekt moesten worden. Het is moeilijk ge gaan. Ik heb heel wat weerstanden moeten breken om mijn zin te krij gen. Ik ben soms ook wel eens niet geslaagd.” Die nieuwe wegen van ds. Van der Staat waren niet alleen van ideolo gische, maar ook van praktische aard Uitgaande van de stelling dat de kerk geen ingetogen bestaan moet leiden, maar haar gezicht moet tonen ook uiterlijk, hechtte hij grote waarde jen, hebben nu boven). Het aantal inzenders viel wat te gen: 35 mensen hadden de moeite ge nomen het formulier in te vullen. Winnares werd mevrouw A. Immer- zeel-Knop. De tweede en derde prijs waren resp. voor mevrouw N. Boevé- Brandhorst en de heer W. de Hoog. De schoolverkeerscompetitie tussen twee ploegen van vijf man van de openbare en de christelijke lagere school eindigde in een ruime zege voor de openbare school (253 pnt), die nu de wisselbeker mee naar huis, pardon school mag nemen. De chris telijke school vergaarde 291 punten. De tien deelnemers kregen vrijdag avond tijdens de algemene prijsuit reiking een zakatlas (beschikbaar gesteld door de verzekeringsmaat schappij Olveh van 1879). Voor de verkeersexamens slaagden 23 leer lingen van de christelijke en veer tien leerlingen van de christelijke lagere school. Burgemeester I. J. P. Keyzer reikte de diploma’s uit en speldde Pieter Kooien en Jacob Voorwinden een speld op de blouse, omdat zij het examen met lof had den afgelegd. De rijkspolitie controleerde dins dag op de lagere scholen de fietsen van de scholieren op de conditie van remmen, bel, achterspatbord (wit) en stuurinrichting. Er werden 75 fietsen nagekeken. De „strijd” tegen de neutralisten of de onkerkelijken gaat onvermin derd voort, zij het dan dat de par tijen elkaar op wat vriendschappe- lijker voet zijn gaan benaderen. Het is om die strijd te winnen dat ds. Van der Staat zo vecht voor ver nieuwing en verbetering van zijn De heer Van Malkenhorst leidde ook de quiz tussen twee ploegen van elk twee dames en drie heren. De heer R. Dewald was goed op dreef (dat kon ook niet anders voor de front van zijn leerlingen, die hem luide aanmoedigden) en bezorgde zijn ploeg de overwinning met 65 punten. aan de toestand van de kerkeljjke gebouwen. Na veel moeite kwam er centrale verwarming in de dorpskerk en kwamen de plannen voor restau ratie van het kerkgebouw van de grond. Volgend jaar wordt een begin gemaakt met de realisatie van de nieuwe pastorie. Van meer principiële aard was de poging om in 1964 ter gelegenheid van kerstmis een lekenspel op te voeren. Het bleef bij een poging; men wilde er in Zevenhuizen niet aan. Enkele jaren later gaat het al beter als ds. Van der Staat komt met het idee om een kerkdienst voor jonge ren te houden. Ze worden een suc ces. ZEVENHUIZEN Het schooljaar van de openbare lagere school in Ze venhuizen werd vorige week in hotel Vos met een feestavond ter gelegen heid van het afscheid van de leer lingen der zesde klasse, besloten. In zijn welkomstwoord kon het hoofd der school, de heer Dirkszwager o.m. wethouder Van Tol en het raadslid de heer Roos begroeten. Op het programma stonden o.m. zang en muziek door de jongens en meisjes van de zesde klasse, met piano en gitaar begeleiding. Vervol gens werden er enkele stukjes opge voerd, o.a. getiteld ”De Braziliaanse hoed” en ”De schrijfster”. Voor de pauze was er nogmaals zang en mu ziek, waarbij de muziek de zang wel wat overheerste. ’’Daantje zou naar school toe gaan” was de titel van een spel in zes tafe relen, dat na de pauze werd opge voerd. Voor de gezellige en goed ver zorgde avond bestond zeer grote be langstelling. Verbeek 5 9 46 72; H. Smaal 6 15 37 44 45 50 51; C. Zweere 7 12 13 17 36 62 69 71; Mevr. Hertog 10; Boute- steijn 10a 32 77; D. Muurman 14 61 ZEVENHUIZEN Een gesprek met ds. W. F. van der Staat (de W voor Willem, de F voor Frederik) is moei lijk als het nemen van een bocht met een auto waarvan het stuur vast zit. Eenmaal op gang laat hij zich niet meer op een zjjspoor brengen en vertelt wat-ie kwjjt wil en met een dat niet alles voor publicatie is bestemd. Zo heeft de Nederlands hervormde gemeente van Zevenhuizen dominee Van der Staat in de zes jaar dat hij daar stond leren kennen: een man met eigen (tijdse) opvattingen, die al leen in het alleruitsterste geval be reid bleek een stap opzij te zetten, maar nooit een stap terug. Als zondag de kerkdeur dichtslaat achter de laatste kerkganger dan is voor beide partijen, gemeente en dominee, een eind gekomen aan een moeilijke tijd waarin niettemin veel tot stand kwam en waarin een hoop van wat nog niet eens lang geleden in het religieuze leven voor iedereen als taboe gold veranderde in „dat zal ieder voor zich moeten uitmaken”. ZEVENHUIZEN Het afgelopen weekeinde hebben zich in de gemeen te Zevenhuizen drie aanrijdingen voorgedaan. Bij een daarvan werd ’n jongeman vrij ernstig aan een been gewond. Dat gebeurde zaterdagmid dag omstreeks vier uur op de Vliet- kade in Oud-Verlaat. Een bromfiet ser passerde een personenauto, ter wijl het linkerportier van die auto half open stond. De punt van de on derkant van het portier boorde zich in zijn voet. Hevig bloedend werd hij naar een ziekenhuis overgebracht. Zaterdagmiddag om kwart over twee botste in de Dorpsstraat ter hoogte van garage Schmidt een brom fiets bestuurd door S. de Wit van de Vlietkade tegen een auto, bestuurd door A. v. d. Ruit. De schade bleef beperkt tot het materiële. Vrij aanzienlijke materiële schade was er bij een botsing op Rijksweg 12. Een personenauto, bestuurd door A. W. Barendse uit Den Haag haalde een andere personenauto in, even eens bestuurd door een Hagenaar, de heer J. v.d. Linden. Op het moment dat de auto’s naast elkaar reden, werd de bestuurder van de inhalende auto afgeleid door zijn 4-jarig zoon tje. Daardoor botste hij op de auto van de heer van der Linden. De progressieve jonge dominee die in 1960 naar Zevenhuizen kwam heeft de oude, ietwat verwaarloosde en in tradities vastgeroeste gemeen te die hij daar aantrof in beweging gebracht. De hervormde kerk her kreeg haar taak. De gemeente op haar beurt deed goed werk door haar nieuwe zieleherder wat af te remmen in zijn enthousiasme. Zijn periode Zevenhuizen beschouwt de scheidende predikant als een nut tige tijd: „Ik was een pionier in de overgangstijd die Zevenhuizen nu doormaakt. Mijn opvolger krijgt een moeilijke, maar dankbare taak.” Ds. Van der Staat kwam uit Bie rum, een klein dorp in Noordoost- Groningen. De zes jaar dat hij daar stond waren vol van zorgen en pro blemen. Ook in Groningen was de kerk blijven hangen op een punt waar men elders al lang overheen was. De Bierummers waren een stug en terughoudend volk en er bestond bovendien een diepe kloof tussen de twee kerken die het dorp rijk was, de hervormde en gereformeerde kerk Ds. Van der Staat hield zich bezig de sociologische problemen van het dorp (ontvolking en de daarmee gepaard gaande economische ach teruitgang) en de sociale tegenstel lingen tussen hereboeren en land arbeiders. Hij werd zelfs de ar- beidersdominee genoemd. Maar zijn familie, vrienden en kennissen woonden in de Randstad. Na zes jaren vruchtbare arbeid keerde hij Groningen de rug toe en kwam naar de braakliggende reli gieuze akker Zevenhuizen. Meer in het westen. Het agrarische en ietwat geïsoleerde dorp verschilde in feite niet zo héél veel van Bierum. Ver trouwd als hij was met de moeilijk heden kon de jonge dominee dus aan het werk. Slechts 27 automobilisten gaven woensdagavond acte de presence bij de behendigheidswedstrijd in de Jonkheer Van der Welstraat. De heer B. Ijzerman zorgde voor de vrolijke noot in het aantrekkelijke en span nende schouwspel: hij reed het par cours met een vrachtwagen, hetgeen de gemeente op een trottoirband kwam te staan. Winnaar werd hier de heer J. Zijderhand Czn. Als twee de eindigde de heer A. Bac Azn, ter wijl de heer H. Blom de derde prijs in de wacht sleepte. Op het terrein van de heer Zeg waard stond gedurende twee dagen het mobiele teststation van het Ver bond voor Veilig Verkeer. Zeventig Moerkapellenaren lieten zich hier controleren op oogsterkte en reac tievermogen; heel wat mensen be sloten naar aanleiding van het resul taat tot een bezoek aan de huisarts. Tijdens de laatste avond van de Verkeerweek reikte burgemeester Keyzer de prjjzen uit. De avond werd geopend door voorzitter G. van Mal kenhorst die de aanwezigen aanspoor de zich aan te melden als lid voor zijn vereniging. De gehele week was alles wat er in Moerkapelle gebeurde gewijd aan en geënt op het Veilig Verkeer. Over al hingen affiches met allerlei goe de vermaningen. Opmerkelijk was dat sinds de zo geslaagde actie: Glaas je op... de propaganda voor het vei lig rijden een vriendelijker karakter heeft gekregen. We zien gelukkig geen angstaanjagende en complexen kwekende doodskoppen of bloederige drama’s meer die ons moeten wijzen op de noodzaak van Veilig Verkeer. Daarom vielen de films die vrijdag avond in het volle Dorpshuis wer den vertoond een beetje uit de toon. Ze waren hun tijd jaren ten achter en wekten op tamelijk amateuristi sche wijze de indruk alsof elke au torijder ook meteen een misdadiger op de weg was. MOERKAPELLE Van 1 tot en met 31 juli a.s. is ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage met uit voerige kaarten, met de daarvan deel uitmakende voorschriften en de daar op betrekking hebbende toelichting het ontwerp voor het bestemmings plan in onderdelen ’’Bedrijfsterrein”. Dit ’’bedrijfsterrein” omvat enkele percelen land van de heer A. van der Knijff, gelegen aan de zuidoost - zijde van de Zuidplasstraat. Volgens de omschrijving zijn deze gronden bestemd voor het oprichten van gebouwen ten dienste van be drijven, welke rechtstreeks verband houden met en rechtstreeks dienst baar zijn aan de in de gemeente uit geoefende agrarische bedrijvigheid, of een lokaal verzorgend karakter hebben, zoals laboratoria, pakhuizen, loodsen en daarbij behorende kanto ren, dienst- en bedrijfswoningen en bedrijfsgarages, alsmede de daarbij behorende gebouwen, andere bouw werken, andere werken en open ter reinen. Aan het hiervorenvermelde zijn een aantal bepalingen verbon den. Deze betreffen o.m. dat ’t bouw perceel ten minste een oppervlakte van 1000 m2 moet bedragen; dat de bebouwde oppervlakte niet meer dan 80 mag bedragen; dat de goot- hoogte der gebouwen ten hoogste vijf meter mag bedragen. In Zevenhuizen want studentendecaan meesten een onbekend wordt echt geen hoogleraar hoor, „zegt hij zelf, „een studentendecaan is eigenlijk een soort ombudsman in studentenaangelegenheden. Het is voor mij bijzonder aantrekkelijk om dat het een vak is dat veel met psy chologie te maken heeft, bovendien kom ik in aanraking met veel jon geren en zal ik misschien zelf weer kunnen doorgaan met mijn studie sociale pedagogiek. Ik zal met aller lei mensen omgaan. Mijn werk zal ongeveer omvatten het behandelen van verzoeken om toelagen, huisves- tingsvraagstukken ,enz. Dominee Van der Staat verlaat dus de kansel. „Niet helemaal. Ik heb de status van emeritus-predikant aangevraagd. Dat betekent dat ik alle rechten aan het predikantschap verbonden be houd, behalve het recht op voorzit terschap van een kerkeraad. Tot het eind van dit jaar is mjjn agenda nog helemaal vol. En ook daarna hoop ik nog vaak het preekgestoelte te kunnen beklimmen.” De heer M. Eindhout uit Moerkapelle, met zijn vrouw op familiebezoek in Canada, zendt ons vanuit zijn verblijf plaats Sardis zijn in drukken van het nieu we werelddeel, waar zoveel land- en streek genoten hun toevlucht hebben gezocht. Sardis, 22 juni ’66 Chilliwack met z’n bij behorende plaatsen Sar dis en Rosedeale telt 40.000 inwoners. Er staan veertig kerken en er zijn bijna net zoveel dominee’s. Ik vroeg me af hoe al die predikan ten aan de kost komen, maar dat is hier hele maal geen probleem. Ik ontmoette persoonlijk een dominee die in de week automonteur was en die ’s zondags de preekstoel beklom. Het stadje heeft twee plaatselijke weekbladen en verder een tamelijk druk vliegveld waar al tijd veel bedrijvigheid is. Het veld ligt in een grote vallei (ongeveer 36.000 ha), die ongeveer twintig mijl lang is en tien tot vijftien mijl MOERKAPELLE Van de 47 dui ven van de Kapellevliegers, die vo rige week vrijdagochtend 8 juli om 5.30 uur in Angoulême (701 kilome ter) werden gelost kwam één duif nog vrijdagavond binnen. De andere duiven arriveerden pas zaterdagoch tend omstreeks 9.50 uur. De prijzen werden behaald als volgt: W. de Knegt 1 11; Brouwer- Huisman 2 8; Mevr. Verbeek 3; Joh. Breedijk 4 5; J. v.d. Linde 6 12; Her tog 7; W. Koole 9; C. I. de Wilde 10. Vanuit Duffel vertrokken zater dagochtend 309 duiven om 9.30 uur. De eerste duif kwam binnen om 11.14 uur en de laatste om 11.30 uur. De af stand bedroeg 207 kilometer. De prijzen werden behaald als volgt: Gebr. Buurman 1 25 28 29 33 39 43 47 56 57 60 64; Brouwer-Huis- man 2 8 16 18 24 53 68; Jac. Duiven- steijn 3 19 21 54; P. Boevé 4 11; D. Vrijdag 19 juli 1946: De week van 20-27 juli zal in het teeken van de sport staan. Allereerst zal zaterdag 20 juli na de opening door den Bur gemeester, om 4 uur de Red dingsbrigade demonstreeren in de Gouwe. Maandag 22 juli 7 uur Zwemwedstrijden in het zwembad. Dinsdag 23 Juli bakfietsenrace bij de Scheve- ningsche brug en Damwed- strijd in het ’Cenrum’. Woens dag 24 Juli groote Voetbal wedstrijd, terrein Noordeinde. Donderdag 25 Juli Motorrace en behendigheidswedstrijd op motoren in het Noordeinde, terwijl de sportweek wordt besloten met een groote Turn demonstratie om 2.30 uur, eveneens in het Noordeinde en 6-7 uur een optocht van alle deelnemende vereenigin- gen door de gemeente en des avonds 7 uur avondoefenin- gen. Alle wedstrijden worden opgeluisterd met muziek van de beide plaatselijke muziek- vereenigingen. In chronologische volgorde nu: de ’’week” startte met een wedstrijd voor de gehele bevolking in de vorm van een vragenformulier waarop acht vragen ter testing van de kennis van de verkeersregels en twee over het aantal verkeersborden en auto’s (zie hectare. Overal in het veld staan 4J meter ho ge palen in de grond; daarop is dik ijzerdraad gespannen dat weer met touwen vast zit aan de breed. Rondom liggen grond. Aan dat touw hoge bergen op de top- groeit de hop. De plan pen waarvan ook in de ten staan een meter uit zomer sneeuw niet smelt, elkaar op een rij. Tus sen de rijen door kan ’n tractor rijden voor de en. voor het en de grond bewerking. Hop is ont zettend bitter en het is een onaangename reuk. Men maakt hem ieder jaar met de grond gelijk en in het voorjaar komt hij dan weer op. Het gezelschap bracht zondag een bezoek aan Rotterdam, waar in de havens een rondvaart werd gemaakt en waar ook de Euromast werd be klommen. Om zes uur was men weer terug in Zevenhuizen. Een uur later keerden de Friezen weer huiswaarts. zes diepte de grint- Hop is een klimplant die steentjes nog best kan tellen. Men beoefent hier volop watersport en er is akkers van vierhonderd ook een grote camping. (Advertenties) Stemt op 26 Juli a.s. op één der onderstaande Candidaten van LIJST 4 Gemeentebelan gen: Dr. W. van den Berg, F. T. van der Torren-Veendorp J. A. Kwaak, H. Gij zenij, A. C. van den Bosch en J. F. Hijkoop. LIJST no. 1, Prot. Christelijke Groepen. Candidaten der S.G. P. J. A. Modderkolk, W. Broer Pz. en H. Mulder. Candidaten der Herv. Kiesver.: W. Buite laar, H. Jansen, A. Noorlan- der, C. van Elswijk, T. de Waardt en A. J. Twigt. Can didaten der C.H.U.: A. Oudijk W. Verboom, S. G. van ’t Slot en G. Bos. Candidaten der A.R.: Ir. J. P. H. Venema, J. Berghoef, C. van Beek, M. D. Bremmer en G. Holmer. kerk. „Kerkzijn betekent niet alleen sa menkomen in de kerk op zondag. We zullen eerlijk tegenover elkaar en eerlijk tegenover andere moeten zijn. Het religieuze leven in deze ge meenschap moet een andere inhoud krijgen. De mensen moeten zich niet meer door de kerk of door „dominee” laten voorschrijven hoe of wat ze moeten geloven. We zullen ons even min moeten laten leiden door de angst voor kritiek. Maar laten we alsjeblieft ook geen kritiek hebben op mensen - en daarmee bedoel ik vooral de jongeren die op hun ei gen manier gestalte wensen te geven aan het geloof.” Klinkt dit allemaal niet wat nega tief voor de hervormde gemeente in Zevenhuizen Dominee Van der Staat: „Dat misschien wel, maar het is bedoeld als opbouwende kritiek. Er is hier toch wel veel liefde voor de kerk. De trouw en offervaardig heid zjjn er groot. Dat tref je lang niet overal aan. Aan de andere kant is er hier een weinig spontaan be leven van het geloof, maar dat is ook weer een gevolg van die invloed van de behoudende elementen”. Koole 22 34 55; P. Hertog 23; Strijdhorst 26; J. v.d. Linde 2? 70; C. I. de Wilde 35 38 42 48 66 75; W. de Knegt 37; L. J. Beider 40 73; Joh. Breedijk 41 65; C. Geijsen 49 76; W. Visser 52; Mevr. Verbeek 67. Voor de wedvlucht uit Creil (af stand 344 km) worden de duiven vanavond om 18.30 uur ingekorfd. Klokinslag morgen om 20 uur. Voor Neufville (afstand 172 km) inkorven vrijdagavond om 18 uur. Klokinslag morgenavond om 20 uur. MOERKAPELLE De vorige week gehouden Veilig-Verkeerweek door de jonge afdeling Moerkapelle van het Verbond voor Veilig Verkeer heeft een aantal interessante cijfers opgeleverd. Wist u bijvoorbeeld dat er in geheel Moerkapelle slechts 36 verkeersborden zjjn? En dat ongeveer driehonderd mensen een auto bezitten (1 auto op 5 inwoners, dat is aanzienlijk meer dan het landelijk gemiddelde). Het aantal leden van de afdeling groeide op de sluitingsavond van de Verkeerweek uit tot 97. ZEVENHUIZEN Tot en met 10 augustus 1966 ligt ter gemeentesecre tarie voor een ieder ter inzage het bij besluit van de raad van 28 juni 1966 vastgestelde bestemmingsplan met bij behorende toelichting voor de ge meente Zevenhuizen. Dit bestemmingsplan, uitgewerkt in een kaart met uitvoerige voorschrif ten, regelt het gebruik van gronden en opstallen in het landelijk gebied der gemeente. Schriftelijke bezwaren kunnen door hen, die zich tijdig met bezwa ren tegen het ontwerp tot de ge meenteraad hebben gewend, geduren de bovengenoemde termijn worden ingediend bij Gedeputeerde Staten. MOERKAPELLE De voetbalver eniging Moerkapelle ziet ’n deel van haar financiële zorgen verlicht door de toezegging van de Nederlandse Sportfederatie om uit de totogelden voor 1966 een éénmalig bedrag van 4000 uit te keren ten behoeve van de verbetering van het clubgebouw van deze vereniging. Zoals bekend ontstond ondanks zelfwerkzaamheid van de leden der vereniging bij het realiseren van het nieuwe clubgebouw een tekort van ongeveer 15.000. Een voorstel van B. en W. van Moerkapelle de club met een renteloos voorschot van 10.000 tijdelijk te helpen kwam met door de gemeenteraad op grond van principiële bezwaren ten aanzien van de zondagsheiliging. Ondertussen heeft de vereniging zelf al diverse acties ondernomen om het tekort zoveel mogelijk te ver minderen. De bijdrage van de Sport federatie vormt in dit verband een belangrijke bijdrage. Chilliwack heeft ook de*7ilo VóF te krij- een groot meer, het Cul- al aan tus Lake. Dit is het ïj ha genoeg. De fram- jrukst bezochte meer ’s'rèvs an zie je hier veel. Maar te omgeving. Het is een verreweg ’t meest wordt prachtig water met steil in dit deel van het land uj| water komende rotsen. Het water is zo helder dat men op meter Maar ds. Van der Staat heeft ge constateerd dat de kerk de greep op de welvaartsmens dreigt te ver liezen. De fout zoekt hij niet alleen bij hen die zich van de kerk afwen den. „De kerk had al in een veel eerder stadium mee moeten gaan met de nieuwe ontwikkeling. Nu zullen we moeten aanpassen en ook onze maatschappelijke taak moeten blij ven vervullen. We zijn nu gelukkig af van het akelige begrip „armen zorg”, maar daar moet iets voor in de plaats zijn.” En daarom kwamen er in 1962 - -e gezinsverzor ging, die dermate heeft aangespro ken dat nu vijf zusters handen vol werk hebben. De hervormde kerk is ook vertegenwoordigd in de onlangs in het leven geroepen Stichting Be jaardenhuisvesting. Deze taken van zijn kerk noemt dominee Van der Staat „Geloven op maandag.” De gasten arriveerden zaterdag middag per bus bij het verenigings gebouw aan de Burgemeester Klink- hamerweg. Nadat zij werden verwel komt volgde het officiële openings- diner, waaraan ook aanzaten burge meester A. van ’t Verlaat en diens echtgenote. De voorzitter van de Holl Mij. van Landbouw, de heer W. Ver waal wenste tijdens het diner de gas ten en hun gastheren en -vrouwen ’n prettig weekend. Ook burgemeester Van ’t Verlaat voerde het woord en vertelde het een en ander over het Zevenhuizen van vandaag en later, ’s Middags maakten de gasten wat individuele uitstapjes naar o.a. Reeu- wijk en de Scheveningse pier. De avond werd doorgebracht in Hotel Vos, waar Peter Nobinox, gitarist en hammondorganist voor de muzikale omlijsting zorgde. Er was ook een tombola. mX*£«**k

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 2