Sint Jozef wil samen werken O tv V IWJJMliJül IKiüiiNe327G0U(lalel.37r2l met ander woningcorporaties zv 1 Voor geen goud terug maandagmiddag 25 juli a.s. Capaciteit gemaal Oostpolder te klein voor Ingebruikname hal fa. v. d. Akerboom BALLONWEDSTRIJ D EN FOTOPUZZEL Feest bij de Raiffeisenbank In de rij de postkoets 1 Inkrimping van PTT-diensten Op zaterdag naar Gouda Coöp. Raiffeisenbank „Waddinxveen” Oranjelaan 42 Koningin Wilhelminaplein 2 Beroepen Ontvangst bij Raiffeisenbank Coöp. Raiffeisenbank „Waddinxveen” Oranjelaan 42 Koningin Wilhelminaplein 2 EXTRA SPAARPREMIES vijf gulden premie een echt gouden tientje leuke verassingen Kruistum na van Zwembadbouiv fonds 1 BEVESTIGING Teruglopend ledental 115 nu nog Nieuwe stationschef A. drie maanden Waddinxveen: NTS Journaal Waddinxveen V akantieregeling Lm n nieuw permanent kantoor op het Koningin Wilhelminaplein Spaarboekjes met bedragen van 10 tot 100 Daarom ook 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVÈRN“ 7 Dlla: Waddinxveen b.J 1 1 <L-w- i 1 in 1 a I 1 Pagina 3 Coöp. Raiffeisenbank SeizoenOpruiming in alle afdeling i k PoyT Overeenkomst _“^i juli fiar*" 1 - I» 7K - Bouwplannen gV 3 I 1 1 WADDINXVEEN niet voor het publiek opengesteld. Wilhelmina- EXPOSITIES Een een met f? GROENTEHANDELAREN SLAGERS --.T»rr.r..---c; l WADDINXVEEN De zoon van dominee em.ds. J. R. Cuperus, kan didaat D. J. Cuperus, zal op zondag 4 septmeber a.s. zijn intrede doen als predikant bij de hervormde ge meente in Aalst. De jonge dominee zal door zijn vader worden beves tigd. Tot 30 juli: G. Hollander, H. en G. Huizer, T. Broer, Coöp. De Volharding, C. v.d. Stoel en A. van Ardennen. Van 1 t/m 20 augustus: J. Verheul, W. J. Los, S. Kerver, J. de Graaff en Wed. J. v.d. Loo. Tot 23 juli: C. Kerver, Dorpsstraat. Van 18 t/m 30 juli: K. van Tilburg, Koningin Wilhelmi naplein. Van 25 juli t/m 6 augustus: W. en S., Zuidkade. Van 8 t/m 20 augustus: F. Versluis, Kerk weg. BAKKERS 15 augustus t/m 27 augustus: K. Sekeris, Kerkweg 203; J. Tol, Kleikade 51. MOERKAPELLE Zaterdag 23 juli: Opening schilderijenexpositie, zaal Luytjes, aanvang 16.00 uur. Tot en met 31 oktober: Beeldententoonstelling in het War- naarplantsoen te Waddinxveen. Van 16 aug. tot 2 sept.: Schilderijen van Dirk Breed (Wa- verveen), bij Boekhandel Veldwijk (te bezichtigen tijdens de winkeluren) 6 t.m. 20 augustus: N. Koster-Heijns, Jan Dorrekenska- de 39. 25 juli t.m. 6 augustus: A. Asscheman, Trompstraat 9; N. M. van Rooijen, Dorpsstraat 50 en C. Vos hol, Zuidkade 186. 25 juli t.m. 13 augustus: H. Cammeraat, Zuidkade 232. 1 t.m. 13 augustus: J. Hofman, Burg. Trooststraat 35; D. Kool, Dorpsstraat 39; J. van Triet en Zn.; Noordkade 87 en Kon. Wilhel- minaplein 45 en A. van Eeuwen, Zuid kade 3. KRUIDENIERS Tot 23 juli: A. van der Sluis, Dorpsstraat 104; P. van der Starre, Piet Heinstraat 1 en G. Visser, Noordeinde 95. MAANDAG 25 JULI opent minister Smallenbroek officieel ons permanent bijkantoor aan het Koningin Wilhelminaplein 2. W- i L WADDINXVEEN Tijdens de jaarvergadering van ingelanden van de Oostpolder in Schieland hebben vele ingelanden geklaagd over de waterbemaling in de polder. Telkens nadat het water ten gevolge van re genbuien in de polder was gestegen duurt het bijzonder lang voordat het normale peil weer was gebruikt. KaiïS De opvolger van de in Waddinx veen zo populaire heer Plate heeft één overeenkomst met z’n voorganger beiden waren in hun vorige stand plaats voorzitter van een oudercom- missie. ’’Maar denk asjeblieft niet dat ik ’baantjes’ ambieer. Ik zal me eerst wat moeten oriënteren en in stalleren, voordat ik eenfe in de ge meenschap ga rondneuzen. Dat komt misschien later wel.” daar steeds goede aandacht aan be steed.” WADDINXVEEN Al enkele jaren geleden liet het bestuur van de rooms katholieke woningbouwvereniging Sint Jozef blijken voorstander te zijn van Geen nauwere samenwerking tussen de drie woningbouwverenigingen in Waddinxveen. Het bestuur stelde toen voor om gezamenlijk te bekyken op welke punten dit samengaan nodig en wenselijk zou zijn. Onder meer was men bij Sint Jozef van mening dat samenwerking bij nieuwbouw en onder houd beslist noodzakelijk is. Tijdens de verleden week gehouden vergadering bleek dat na verloop van ruim twee naar ’al’ één van de plaatselijke corporaties schoorvoetend op de avances van Sint Jozef bereid was in te gaan. Er werd ook medegedeeld dat het ledental van de woningbouwvereni ging met zeven was teruggelopen tot 115, hetgeen het bestuur de op merking ontlokte dat thans het dieptepunt is bereikt. In de jaren =■’63 en ’64 daalde het ledental name lijk met rsepeetievelijk 6 en 2|°/o. Als oorzaak van de vermindering van de belangstelling voor de kat holieke woningbouwvereniging wijst het bestuur aan het feit dat er in ’65 geen woningen gereed kwa men. Dit jaar zal dat beter zijn, want er zijn in totaal 87 woningen in aanbouw, verdeeld over twee complexen. Er is ook éen plan voor een complex woningen in voorberei ding. Sint Jozef exploiteert thans 112 woningen. 18 juli t/m 30 juli: P. van Beek, Piet Heinstraat 8; G. Bonefaas, Sint Victorplein 4; A. Verbree, leplaan 75. 1 augustus t/m 13 augustus: W. Sekeris, Dorpsstraat 23; J. van Triet, Noordkade 87; J. van Triet, Kon. Wilhelminaplein 45. 18 juli t.m. 30 juli: T. Broer, Dorpsstraat 46, H. Timmer mans, Wilhelminakade 72, J. Assche man, Kon. Wilhelminaplein 51-53; G. Bosman, Burg. Trooststraat 79; K. v. Ringelenstein, Burg. Trooststraat 31 en G. v. Ringelenstein, leplaan 71. De voorzitter deelde mee dat de capaciteit van het gemaal te gering was om een overvloed van regen binnen enkele uren weer uit de pol der geloosd te hebben. De vergade ring was het erover eens, dat al het mogelijke werd gedaan het water zo spoedig mogelijk weer op peil te hebben. De ingelanden van de Oostpolder stelden ook de rekening over 1965 en de begroting voor dit jaar vast. De polderlasten zullen dit jaar 28 gul den per hectare groot zijn. De herverkiezing van d e aftre dende bestuursleden G. Klapwijk en J. C.- Koot vergde twee volle uren. 5 S HART IS; •.ga- Telefoon (01828) 2046 ZEVENHUIZEN De kerkeraad van de hervormde gemeente van Zevenhuizen heeft ter voorziening in de vacature ontstaan door het ver trek van ds. W. F. van der Staat een toezegging van beroep uitgebracht op kandidaat Sj. van der Zee uit Utrecht. bouwlagen. Er is ook vergunning aange vraagd voor de bouw van een com plex van 40 galerij woningen met vijf woonlagen aan de Nicolaas Beetslaan. Deze gietbouw-woningen zijn bestemd voor gezinnen van vijf personen. Er zijn ook veertien gara ges gepland. Aan de Tesselschadelaan en de Busken Huetlaan zullen voor Sint Jozef resp. negen en zeven bejaar denwoningen verrijzen. De vergun ning hiervoor wordt verwacht. Ook bestaan er bouwplannen in de uit breidingen Groenswaard en Victor- wijk. WADDINXVEEN Deze week werden de volgende stortingen voor het zwembadbouwfonds ontvangen: E. P. P. M. 2,50; F. v. R. 5; L. L. 2,50; M. v.d. B. 10; C. A. d. G. 1; K. v.d. H. 2; V. 10; M. v.d D. 5; A. T. 1,50; A. L. 3. Stortingen voor het bouwfonds kunnen worden gedaan bij de Coöp. Raiffeisenbank of Alg. Bank Neder land te Waddinxveen of op postrek. 706760 ten name van de Stichting Vrienden van het Zwembad. WADDINXVEEN Hoewel de officiële opening van het bijkantoor van de Raiffeisenbank op het Kon. Wilhelminaplein een week moest worden uitgesteld is de ontvangst voor relaties, die voor dinsdagmid dag jl. op het programma stond,nor maal doorgegaan. Tal van zakenre laties en andere belangstellenden maakten van de gelegenheid gebruik om het nieuwe, bijzonder fraai en doelmatig ingerichte bijkantoor te komen bezichtigen. De gasten werden verwelkomd door voorzitter Noor- dam, secretaris Oudijk en directur Slob. Veel aandacht van de bezoekers kreeg vooral de moderne beveiliging waarmede dit bijkantoor is u itge- rust. Het kogelvrije glasscherm voor het bureau van de kassier het eerste in Nederland stond daarbij in het middelpunt van de belangstelling. PRIJZEN: IN TOTAAL 1000 AAN PRIJZEN. Deelname gratis. Zie voor bijzonderheden de Raiffeisenkrant van donderdag 14 juli 1966. In beperkte mate (zo lang de voorraad strekt) nog exemplaren van deze krant verkrijgbaar bij: Telefoon (01828) 2046 tot en met 1 augustus voor iedere nieuwe spaarder (minimum inleg 10, voor iedere 50ste inlegger voor iedere inlegger Zie ook de speciale Raiffeisenkrant van donderdag 14 juli j.l. RAIFFEISENBANK UW SPAARBANK met persoonlijke service - WADDINXVEEN Het be zoek van minister Smallen broek aan Waddinxveen is voor de NTS aanleiding naar Waddinxveen te komen om opnamen te maken voor het NTS-journaal. Bovendien zal het kogelvrije glazen scherm, dat in het bijkantoor van de Raiffeisenbank staat en dat het eerste is in Nederland, de aandacht van de televisie- mensen krijgen. Zij willen wel eeps weten of er echt geen ko gels doorheen gaan. I gratis ritje met postkoets had zoveel aantrek kingskracht op de Waddinx- veense jeugd, dat vorige week vrijdagochtend om half acht de eerste kinderen al voor de deuren van de kantoren van de Raiffeisenbank stonden. Op het Kon. Wilhelminaplein (foto boven) had zich een echte rij gevormd. Maar ook op de Oranjelaan (foto hier naast) was de belangstelling ondanks het vroege uur al groot. Binnen een uur waren de biljetjes voor de rit postkoets al uitgegeven. Jammer voor al die enthou siastelingen, dat de Raiffeisen bank was gedwongen door de plotselinge afzegging van mi nister Smallenbroek het pro gramma rond de opening van het bijkantoor op het Kon. Wilhelminaplein een week te verschuiven. Maar maandag a.s. zal het er voor de jeug dige liefhebbers van de post koets toch van komen. (Foto Sjaak Noteboom). .t 3 s C WADDINXVEEN Met ingang van 12 september a.s. gaat de PTT tal van diensten beperken, ’t betreft voornamelijk de sluitingstijden van de kantoren. Als gevolg van de lan delijk getroffen maatregel zal het Waddinxveense postkantoor vanaf die datum ’s ochtends niet eerder dan half negen voor het publiek zjjn ge opend terwijl de avondsluiting, die thans nog zeven uur is, wordt ver vroegd naar zes uur. Dit laatste be tekent ook, dat de laatste lichting van de brievenbussen, die aanslui ting geeft op de nachtposttreinen weer zal worden vervroegd. Bovendien zal vrijwel zeker de opstelling op zaterdag komen te ver vallen. Het aantal PTT-kantoren, dat op zaterdag geopend blijft, wordt nl. drastisch beprekt. 260 van de 2200 kantoren blijven dan nog maar op zaterdag open. De Waddinxve- ners zullen na 12 september, indien zij op zaterdag nog postzegels willen kopen, spoedbetalingen of andere spoedhandelingen willen verrichten (met betaling van een extra toeslag) naar het Goudse postkantoor moeten reizen. De niuewe maatregelen van de PTT, enerzijds een gevolg van de personeelssituatie, anderzijds een bezuinigingskwestie, zullen in Wad dinxveen met weinig enthousiasme worden ontvangen. Tal van bedrijven, die gewend waren hun post ’s ochtend al vrij vroeg bij het postkantoor te laten afhalen zullen nu tot half negen moeten wachten. Ook de postbus houders worden door de maatregel gedupeerd, hoewel het de bedoeling zou zijn de postbussen zodanig te verplaatsen, dat deze voor de hou ders ook buiten de PTT-kantooruren toegankelijk zijn. Het ter post bezorgen tegen de avond dat bij tal van bedrijven nog vrij laat geschiedde, zal moeten worden vervroegd, wat natuurlijk ook intern gevolgen zal hebben vóór de organisatie. Het ziet er naar uit, dat de beper kingen van de PTT-kantooruren vertragend zullen gaan werken op het zakelijke postverkeer. Doordat men ’s ochtends de post later in handen krijgt kan de afhandeling ook pas later beginnen. Anderzijds heeft men in de middag minder tijd om de brieven nog af te werken. Aan het eind van dit jaar komt, zo hoopt men, een contingent van 42 gezins- vijf eenpersoonswoningen en vijf garages gereed. Vorig jaar werd voor die huizen de eerste paal geslagen aan de Busken Huetlaan. Het zijn galerijwoningen in vijf Van 23 tot en met 30 juli: Schilderijen van C. Langstraat, W. Sebel (beiden Zoetermeer) en R. Luytjes (Moerkapelle), te bezichtigen op werkdagen van 19.00 tot 21.00 uur, op zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. BIOSCOPEN IN GOUDA. Schouwburg Bioscoop: do. 20.15 uur ”De grote stilte” (18 j); vr. 20.15 uur, za. 15.00, 19.00 en 21.15 uur, zo. 15.00 17.00, 19.00 en 21.15 uur, ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: ’’Geheim Pa rijs” (18 j.). Reunie Theater: do. en vr. 20.15 uur za. 15.00, 19.00 en 21.45 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur: Jerry Lewis in ’’Moe der wat een broedr” (al.); zo. 19.00 en 21.15 uur, ma. en di. 20.15 uur: "Dingata” (14 j.). Thalia Theater: do. 20.15 uur: Fer- nandel in ’’Dynamite Jack” (14 j); vr. 20.15 uur, za. en zo. 19.00 en 21.15 uur, ma., di. en wo. 20.15 uur: ”Top secret Djibouti” (14 j.); za. 14.30 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur, ma., di. en wo. 14.30 uur: ’’Sneeuwwitje” (a.l.). Maandag 25 juli: Bezoek minister J. Smallenbroek aan Waddinxveen, aankomst 14.30 uur. Bijzondere raadsvergadering, ge meentehuis, aanvang 14.45 uur. Minister geeft startsein bouw Groen van Prinstererschool Vondelwijk, aan vang 16.30 uur. Opening door minister filiaal Raiffei senbank, Kon. Wilhelminaplein, aan vang 17 uur. Rondritten postkoets voor de juegd, Kon. Wilhelminaplein 10.15, 11.00, 11.45, 13.30, 14.30 en 15.30 uur. Ballonwedstrijd, Kon. Wilhelmina plein, aanvang 17.00 uur (uitreiken ballonnen van 16.15 uur af). Donderdag 28 juli: Raadsvergadering, gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. Woensdag 3 augustus: Kinderreis Koopcentrum Brug. Zaterdag 13 augustus: Voetbalwedstrijd Gouda-ONA op Be Fair-veld (tbv Kon. Wilhelminafonds) aanvang 14.30 uur. Dinsdag 16 augustus: Opening expositie Dirk Breek (Wa- verveen), Boekhandel Veldwijk, aanvang 20.15 uur. Zaterdag 20 augustus: Volksportspelen, Kon. plein, aanvang 16.00 uur. De heer Van Kruistum, getrouwd en twee kinderen, stond vanaf 1949 op het station in Leiden. Daar door liep hij zowat alle rangen die er in zijn sector bij de Spoorwegen moge lijk zijn. In Leiden was de nieuwe stationschef stationsambtenaar en zijn overplaatsing naar Waddinx veen betekent dan ook geen bevor dering in de letterlijke zin van het woord. Hij is hier uiteraard wel on afhankelijker in zijn doen en laten. Waarom hij naar Waddinxveen kwam? ”Nou, dat is gauw gezegd,” vertelt de heer Van Kruistum zelf in het drukke, overal rinkelende, zoe mend en tuut-tuut-tuutende kan toortje van zijn nieuw estandplaats, ”Ik wilde gewoon graag in een dorpje wonen en ik dacht dat Wad dinxveen dat ook was, maar dat is me wel tegenvallen.” Gemoed elijk In de bijna drie maanden dat de nieuwe chef hier nu werkt heeft hij tijd gehad om ervaringen op te doen in Waddinxveen. ”Het is hier toch wel plezierig en ik zou voor geen goud meer terug willen naar Leiden. Maar een ding hebben ze hier toch wel gemeen met alle andere stations in Nederland: ik zou wel eens willen dat niet iedereen altijd op het laatste nippertje de trein moest hebben.” ’’Maar de treinen rijden toch op tijd weg?” ’’Uiteraard, maar er is altijd wel een beetje speling, zodat we voor ie mand die er net nog aan komt, hol len meestal nog wel even kunnen wachten. Het is juist ook die ge moedelijkheid op deze lijn die me zo plezierig aandoet.” De heer Van Kruistum begon zijn carrière bij de NS als leerling-ljjn- assistent bij Staatsspoor in Den Haag. Zijn werkzaamheden lagen voornamelijk in de administratieve sfeer. Via Hollandse Spoor, even eens in de residentie, ging het naar Leiden. En nu Waddinxveen. ”Is dit - om in NS-termen te blij ven - uw eindhalte of denkt u nog aan verdere promoties?”, vroegen we. Als het aan mij zou liggen dan bleef ik in Waddinxveen, zeker de eerste jaren, maar ik denk niet dat de NS daar op langere termijn ge noegen mee zou nemen.” Over het station Waddinxveen: ”Dit station heeft zeker levensvat baarheid met een steeds toene mend aantal forensen en andere treinreizigers. Of een uitbreiding van de accommodatie in de toe komst nodig zal zijn zou ik nu echt nog niet kunnen zeggen. Dat verbe tering op sommige punten noodza kelijk is, heb ik al wel gemerkt. Overigens heeft mijn voorganger WADDINXVEEN De grote, nieuwe bedrijfshal/garage van de fa. G. van den Akerboom aan de Noordkade is deze week in gebruik genomen. Al vorige week waren de auto’s van het vervoersbedrijf naar het nieuwe gebouw overgegaan en deze week wisselden de kantoren van omgeving. Burgemeester C. A. van der Hooft zal het kapitale ge bouw op zaterdag 24 september a.s. in gebruik stellen. We komen hierop nader terug. In verband met de officiële opening van ons bijkantoor aan het Kon. Wilhelminaplein zijn de beide kantoren WADDINXVEEN Het station Waddinxveen heeft al vanaf begin mei een opvolger voor stationschef J. L. Plate, de nu alweer geruime tijd in Hooge- zand-Sappemeer werkzaam is. De nieuwe stationschef is de heer A. van Kruistum, die al een oudgediende is bij de Nederlandse Spoorwegen - hij werkt er al 22 jaar - maar die je zijn veertig jaar toch niet zou geven. ’WW®

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3