Werkbezoek minister Smallenbroek begon met raadsvergadering van Laatste werkvergadering de gemeenteraad Ruit weerstond kogels uit politiepistool^ A. Noordergraaf nieuwe dirigent Vox-Jubilans BALLONWEDSTRIJD M j Coöp. Raiffeisenbank ’Waddinxveen’ Voor beroep bedankt Fa. De Joode bouwt nieuwe leeszaal Waterpolo voor nieuwe zwembad Zevenhuizen RUILBEURS V akantieregeling Ook veteranen gaan te water mts MS® Pagina 3 'l l>oel niet uit oog verliezen Officiële handelingen Vervolg van pag. 1 Wensen voor toekomst Waarschuwing Bk g 1 Kay ir»<j donderdag 28 Juli 1966 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART bezoek Wilhelmina- 20.15 u: S. s fl Tot 30 juli: G. Hollander, H. en G. Huizer, T. Broer, Coöp. De Volharding, C. v.d. Stoel en A. van Ardennen. Van 1 t/m 20 augustus: J. Verheul, W. J. Los, S. Kerver, J. de Graaff en Wed. J. v.d. Loo. Oranjelaan 42 Koningin Wilhelminaplein 2 Telefoon (01828) 2046 BAKKERS Van 7 tot 21 augustus: B. Meyer en Zoon. Van 24 juli tot 7 augustus: F. Paul. MANUFACTURIERS Van 1 tot 7 augustus: J. D. Verhoef. SLAGERS Van 24 juli tot 7 augustus; M. van Tol. WADDINXVEEN Zaterdagmid dag 30 juli a.s. wordt om twee uur in het clubhuis van de speeltuinver eniging De Paddestoel aan de Lijs terbesstraat weer een ruilbeurs ge houden. De ruilbeurs is toegankelijk voor alle verzamelaars. Terugontvangen wedstrijdkaarten kunnen uiterlijk tot en met maandag 22 augustus bij de kantoren van de Raiffeisenbank worden ingeleverd. (Foto Sjaak Noteboom). ZEVENHUIZEN Kandidaat v.d. Zee uit Utrecht die door de Ker- keraad van de Hervormde Gemeen te naar Zevenhuizen was beroepen in verband met het vertrek van ds. W. F. van der Staat per 1 augustus a.s., heeft voor dit beroep bedankt. WADDINXVEEN Ondanks de vakanties komt vanavond de Waddinxveense gemeenteraad bijeen voor een raadsvergadering,die in feite kan worden beschouwd als de laatste werkvergadering van de raad in haar oude samenstelling. Wel staat er voor 31 augustus nog een raadsvergadering op het programma, maar die vergadering zal voornamelijk draaien om het afscheid van de raadsleden, die niet meer in de gemeenteraad terugkeren. De agenda van vanavond telt 21 punten, waarvan een deel tot de hamerstukken kan worden gerekend. Aan het begin van de vergadering zal de heer T. Lammertse offi cieel als raadslid worden beëdigd. De heer Lammertse neemt daar mede de opengevallen plaats in, die in de PvdA fractie ontstond na het bedanken door T. Ververs voor zijn lidmaatschap van de gemeenteraad. Krachtens de verkiezingsuitslag zou de heer Lam mertse in ieder geval zitting hebben gekregen in de raad, zoals die in haar nieuwe samenstelling na 1 septembr a.s. zal optreden. Na de vaststelling van de notulen en de behandeling van de inge komen stukken staande de volgende voorstellen of onderwerpen op de agenda: vaststelling nieuwe bouwverordening, aanbieding re keningen 1964 van de bedrijven, aanleg van een gemeenschappelijk antenne-systeem in Groenswaard 1, wijziging rechtspositieregelin gen van ambtenaren, wijzigings bezoldiging van de gemeenteamb tenaren, aangaan van een geldlening, aankoop van grond langs de Tweede Bloksweg, vaststelling verordening op het beheer der be drijven, wijziging van de verordening op levering van warmte, aan schaf leermiddelen Jan Ligthartschool, verkoop van bouwgronden, aanschaf leermiddelen Prof. Kohnstammschool, vaststelling van een kampeerverordening, begrotingswijzingen, aanleg van een cen traal antenne-systeem en een signaalinstallatie bij het bejaarden tehuis en de bejaardenwoningen, onderzoek geloofsbrieven nieuwe raadsleden, vijf-jarenplan en de rondvraag. De voor Nederland nog geheel nieuwe beveiliging van het bijkantoor van de Raiffeisenbank op het Kon. Wilhelminaplein, had maandag niet alleen de aandacht van de minister maar ook van het NTS-journaal. Het betreft hier een kogelvrij glazen scherm voor het bureau van de kassier. Om het effect van deze beveiliging te laten zien had de leverancier van de ruit een ander kogelvrij glazen scherm van kleiner formaat in de hal van het bankkantoor opgesteld. Aan adjudant Kruyt van de Rijkspolitie viel de eer te beurt de minister te tonen, dat de kogels het glas wel deden scheuren, maar niet kon den doorboren. De inleverdatum is met één week verschoven, omdat de ballonwedstrijd later plaatsvond, dan in de Raif- feisenkrant van 14 juli stond aangekondigd. Prijzen: 29 SPAARBOEKJES MET INLAGEN VARIËREND VAN 100 tot 10. Dezer dagen komt een nieuwe plaat uit van Vox-Jubilans met op namen van koor- en samenzang, die werden vastgelegd tijdens een door het koor op tweede Paasdag dit jaar gegeven concert in de Buurkerk te Utrecht. keken. Op de binnenplaats van de Jacob Catslaan hees de heer Smal lenbroek de grote antennemast voor het centraal-antennesysteem om hoog. Behalve door burgemeester Van der Hooft, die vertelde dat de instelling van een speciaal bedrijf voor dit systeem een landelijke pri meur is, werd het woord gevoerd door de heer W. van der Ploeg uit Waddinxveen, vertegenwoordiger van de Haagse firma Kathrein die het materiaal voor de masten im porteert. Het volgende doel was een invali- de-woning aan de Vondellaan, waar de minister en zijn echtgenote met grote belangstelling kennis namen van de in deze woningen getroffen voorzieningen. Na een explicatie in het stookge- bouw voor de centrale wijk verwar ming in de Vondellaan trok men naar een ander gedeelte van de Von- delwijk. De minister stapte hier in een bulldozer en ’egaliseerde’ een hoop zand, daarmee symbolisch een begin makend met de bouw van de zesklassige christelijke lagere Groen van Prinstererschool. Het hoofd van die school, de heer P. Voskamp dankte de Excellentie met een korte speech. Het werkbezoek van de minister van Binnenlandse Zaken werd na de opening van het bankfiliaal met een intiem diner in café-restaurant Royal aan het Kon. Wilhelminaplein besloten. WADDINXVEEN Donderdag 28 juli: Raadsvergadering, gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 30 juli: Ruilbeurs Paddestoel, Clubh. Lijs terbesstraat, aanvang 14 uur. Woensdag 10 augustus: Kinderreis Koopcentrum Brug. Dinsdag 9 augustus: Waterpolowedstrijden tbv. nieuwe zwembad. Zwembad, Kanaaldijk, aan vang 19.15 uur. Van 8 tot en met 13 augustus: Sportweek Waddinxveen. Zaterdag 13 augustus: Voetbalwedstrijd Gouda-ONA op Be Fair-veld (tbv Kon. Wilhelminafonds) aanvang 14.30 uur. Dinsdag 16 augustus: Opening expositie Dirk Breed (wa terveen), Boekhandel Veldwijk, aanvang 20.15 uur. Zaterdag 20 augustus: Volksportspelen, Kon. plein, aan vang 16.00 uur. EXPOSITIES Van 16 augustus tot 2 september: Waddinxveen Schilderijen van Dirk Breed, Boekhandel Veldwijk (te bezichtigen tijdens de winkel- uren). Tot en met 31 oktober: Beeldententoonstelling in het War- naarplantsoen te Waddinxveen. Tot en met 30 juli: Moerkapelle Schilderijen van C. Langstraat, W. Sebel en R. Luyt- jes, café Luytjes (te bezichtigen op werkdagen van 19.00 tot 21.00 en op zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur). Tot en met 2 oktober: Gouda Collectie Van Baaren, Catharina Gasthuis (te bezichtigen op werkdagen van 10.00 tot 17.00 en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur). Tot en met 31 oktober: Waddinxveen Beeldententoon stelling in het Wamaarplantsoen. Aan de Jacob Catslaan trok de minister van Binnenlandse Zaken maandagmiddag een mast omhoog voor het centra le televisie antenne-systeem. Het is een van de vier masten die in de Vondel wijk nodig zijn om de ruim achthonderd aan te sluiten woningen een goede ontvangst van de tele visieprogramma’s te kunnen waarborgen. Vooraf kreeg de minister een nauwkeurige in structie van de heer W. v. d. Ploeg, die nauw is betrokken bij de installatie van het cen trale antenne-systeem in Waddinxveen. (Foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEENMet ingang van 1 augustus heeft de Herv. Gemengde Zangvereniging Vox-Jubilans weer een dirigent. Het is de heer Andries Noordergraaf uit Hendrik Ido-Ambacht, die nu de taak gaat overnemen van de heer Mar. Egberts, die op 1 januari van dit jaar zijn functie neerlegde. De heer Egberts was in totaal achttien jaar van Vox-Jubilans verbonden en bleef het koor ook dit jaar nog dienen als gast-dirigent, teneinde in alle rust naar een opvolger te kunnen uitzien. Aan de heer Noordergraaf thans de taak het koor, waarop de heer Egberts een eigen muzikaal stempel drukte, met vaardige hand verder te leiden. De nieuwe dirigent is inge schreven in het Nederlands Toon kunstenaarsregister. Hij bezit de diploma’s koordirectie, schoolmuziek en orkestdirectie. De 44-jarige heer Noordergraaf is verbonden als mu ziekleraar aan de Chr. Meisjes school te Rotterdam. Hij heeft voor al bekendheid gekregen als dirigent van het Vlaardingse mannenkoor ’’Apollo” en als muzikaal leider van het Zwij ndrechts Vrouwenkoor, met welke beide koren hij meerdere ma len voor de radio uitvoeringen ver zorgde. Na de vakanties zal de nieuwe di rigent tevens leiding gaan geven aan het B-koor van De Zangvogels. De leiding van het A-koor is in handen van de heer Maurik, onderwijzer aan de Rehobothschool te Waddinx veen. Het ligt in de bedoeling dat Vox- Jubilans voor de eerste maal mét de nieuwe dirigent in de openbaarheid treedt op donderdag 6 oktober in de Goudse St. Janskerk. Voor 2 novem ber staat een concert op het pro gramma in de kerk te Middelhamis Voorts heeft Vox Jubilans weer een uitnodiging ontvangen om mede te werken aan de Evangelisatiedienst, die aan de vooravond van Kerstmis in de St. Janskerk in Gouda wordt gehouden. In de ochtenduren had de heer Kruyt ook al demonstraties moeten geven voor de televisie. Toen vuur de hij meerdere schoten af op het stukje glas, waarachter de filmca mera was opgesteld. Geen kogel kwam er door, maar ze verpulver den daarentegen in het glas. ’s Avonds tijdens het NTS-jour naal kon heel Nederland zien welke primeur de Waddinxveense Raiffei senbank eventuele toekomstige bankovervallers heeft te bieden. Waarschijnlijk is het zien van de te- levisie-uitzending voor hen alleen al voldoende geweest om het Wad dinxveense bijkantoor maar van hun lijstje te schrappen. Op de bovenste foto adjudant Kruyt in actie met zijn pistool. Op de foto hiernaast toont de adjudant de resultaten aan minister Smallen broek. noodzakelijke voorzieningen zijn die beslist niet. ”De problemen die hier werden aangesneden, zjjn volstrekt niet al leen een Waddinxveense aangelegen heid. Dit is een landelijke tendens en in elke gemeente bestaan de beboe ten die u hier naar voren hebt ge bracht. Ook in de gemeenten die minder snel groeien. Ik wil er wel voor waarschuwen dat men niet te veel ineens moet willen. Bepaalde zaken zullen in deze tijd nu eenmaal moeten worden uitgesteld om een gezonde economie te waarborgen. Het kabinet-Cals stelt handhaving van het huidige economische peil boven alles en dat is een beslissing die ook in het belang van Waddinx veen is genomen. Ongeacht welke politieke overtuiging men ook is toe gedaan men kan het hier alleen maar mee eens zjjn, er is geen an dere oplossing. Minister Smallenbroek verklaar de, dat de financiële nood en vooral de investeringsmoeilijkheden waar in het land en de gemeenten de laatste jaren verzeild zijn geraakt het gevolg zijn van verkeerde prog noses in het verleden. ”We kunnen niemand verwijten maken, zo zei hij, ”wie had dergelijke ontwikkelingen in de woningbouw, in het bevol- kingsverloop, in de verkeerstoene- neming, in de belangstelling voor hoger onderwijs kunnen voorzien? We kunnen slechts dankbaar zijn voor hetgeen is bereikt, want dat is al zeer veel en als we nog meer wil len dan is een verhoging van de be lastingdruk onvermijdelijk. De mensen willen veel, maar vergeten dat daarvoor ook het geld op tafel moeten komen.” De bewindsman was de mening toegedaan dat Waddinxveen, hoe weinig positieve vooruitzichten hij ook te bieden had, zijn doelstellingen en wen sentoch nooit uit het oog zal mogen verliezen. Door burgemeester Van der Hooft werd de bezoeker vervolgens per auto rondgeleid door de Oranje- en de Vondelwijk. Hier werden de riool waterzuivering en gietbouwflats be- WADDINXVEEN De bouw van een nieuwe bibliotheekzaal aan de Juliana van Stolberglaan van de stichting openbare christelijke uit- leenbibliotheek is opgedragen aan de firma J. de Joode uit Moordrecht die heeft ingeschreven voor 168.775 ste decennia. Hij vertelde dat het van minister Smallenbroek het eerste werkbezoek was, dat ooit door een minister aan Waddinxveen werd gebracht. De burgemeester deelde ook mee, dat Waddinxveen nog voor het eind van dit jaar 15.000 zielen zou hebben en verbond daar aan zijn mening over de nadelige positie waarin een snelgroeiende ge meente ten opzichte van andere ge meenten verkeert. Hij kondigde ook aan, dat het Koninklijk Besluit waarmee de goedkeurig voor de bouwplannen in Groenswaard I en II is geregeld, binnenkort zal af ko men. De heer W. C. Slob (AR-CHU) ge waagde van de financiële conce- quenties verbonden aan de snelle groei van de gemeente. Ofschoon de plaatselijke belastingen en heffingen volgens hem tot de uiterste grens waren opgeschroefd, bleef de toe stand van de gemeentelijke finan ciën niet rooskleurig. De investe- ringsbeperking doet zich ook hier ernstig gevoelen”, aldus de heer Slob. PvdA-fractieleider P. Lips sprak over de woningbouwperikelen en met name de problemen rond de fi nanciering van de woningwetbouw. Het is helaas nog steeds zo,” aldus de heer Lips, dat het gedeelte van de grond- en ’’bouwkosten van een wo ningwetwoning dat niet van over heidswege wordt gesubsidieerd moet worden betaald door de bou wers van premie- en vrije-sector- huizen.” De heer Lips hoopte op spoedige verbetering van de finan ciële toestand. De uiteenzetting van de heer P. Noordam van de AR-CHU handelde over de Waddinxveense behoefte aan recreatiegebied en sportvelden. Hij sprak de hoop uit dat de finan ciering van de recreatieplannen ’t Weegje en Boskoop dank zij de samenwerking tussen Gouda (Gou- se Hout), Reeuwijk (plassen) en Waddinxveen (’t Weegje) mogelijk zou worden en dat de minister van cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk zijn gedane beloften na zou komen. ”De gemeente Waddinxveen telt op dit moment niet minder dan 31 noodlokalen,” zei de heer H. Huizer, die in schrille kleuren de enorme problemen schilderde waarmee Waddinxveen op het gebied van scholen en schoollokalen te kampen heeft. ”Er is een openbare school, die op vier plaatsen tegelijk is gehuis vest,” verklaarde de vertegenwoor diger van de Hervormde Groepering en de SGP. „Door het gebrek aan voldoende vergunningen moeten (kostbare) alternatieven worden ge zocht in noodlokalen etc.” Over de verkeerssituatie, de be hoefte aan een zwembad en een za lencomplex sprak de heer Ph. Kroes (WD). Ook hier kwamen vele wen sen en dringende behoeften naar vo ren. ”De Waddinxveense bevolking nam tussen ’58 en ’66 met vijftig procent toe, maar we rijden nog op dezelfde wegen als acht jaar gele den,” zo zei hij. De heer Kroes vond dat er spoedig een tweede oeverver binding over de Gouwe moet komen. Ook het zwembad en het za lencomplex zou in een gemente van binnenkort twintigduizend zielen beslist geen overbodige luxe zijn”, zo besloot het liberale raadslid. Burgemeester Van der Hooft reed in de Vondelwjjk voor alle zekerheid mee om te zien of de in de bulldozer gezeten Excellentie de juiste strook grond zou egaliseren op de plaats waarna de bouwvakva- kantie ten spoedigste met de bouw van chr. Lagere Groen van Prinstererschool moet wor den begonnen. (Foto Sjaak Noteboom). Het antwoord van minister Smal lenbroek leverde beslist geen koeien met gouden horens op. Wel kon hij ten gevolge van enkele wijzigingen in de financiële verhoudingswet en enkele verfijningsregelingen wat extra middelen lospeuteren, maar van doorslaggevende betekenis voor de uitvoering van de zo dringend BIOSCOPEN IN GOUDA. Schouwburg Bioscoop: do. 20.15 u: Paris vu par (Parijs is ook van mij)18 j, vr. 20. 15u; za 15, 19, 21.15u: zo. 15, 17, 19u.; ma., di., wo. 14.30u: ’’Agent 077 operatie Lis sabon” (14 j(. Zo. 21.15u; ma., di., wo. 20.15 u: ”Zo doen de Zweden het ook nog ’s 'n keer” (14 j) Reünie Theater: Do., vr., 20.15u; 15, 17, 19 u; zo 15 en 17 u: ”Het geheim van de zwarte sperwer” (14 j). za. 23 u: ’’Koningin van de nacht” (21j) zo. 19 en 21u; di., wo, 20.15u: Ameri ka bij nacht” (18 j) Thalia Theater: do. 20.15 u;: Moord v. h. Voetlicht” (14 j) vr. 20.15 u; za. 14.30, 19, 21.15 u; zo. 15 en 17 u; ma., di., wo. 14.30 u: Ha rem Holiday zo.19, 21.15u; ma., di., wo. Sex and single girl (18 j). KRUIDENIERS 18 juli t.m. 30 juli: T. Broer, Dorpsstraat 46, H. Timmer mans, Wilhelminakade 72, J. Assche- man, Kon. Wilhelminaplein 51-53; G. Bosman, Burg. Trooststraat 79; K. v. Ringelenstein, Burg. Trooststraat 31 en G. v. Ringelenstein, leplaan 71. 25 juli t.m. 6 augustus: A. Asscheman, Trompstraat 9; N. M. van Rooijen, Dorpsstraat 50 en C. Vos hol, Zuidkade 186. 25 juli t.m. 13 augustus: H. Cammeraat, Zuidkade 232. 1 t.m. 13 augustus: J. Hofman, Burg. Trooststraat 35; D. Kool, Dorpsstraat 39; J. van Triet en Zn., Noordkade 87 en Kon. Wilhel minaplein 45 en A. van Eeuwen, Zuid kade 3. 6 t.m. 20 augustus: N. Koster-Heijns, Jan Dorrekenska- de 39. GROENTEHANDELAREN 18 juli t/m 30 juli: P. van Beek, Piet Heinstraat 8; G. Bonefaas, Sint Victorplein 4; A. Verbree, leplaan 75. 1 augustus t/m 13 augustus: W. Sekeris, Dorpsstraat 23; J. van Triet, Noordkade 87; J. van Triet, Kon. Wilhelminaplein 45. 15 augustus t/m 27 augustus: K. Sekeris, Kerkweg 203; J. Tol, Kleikade 51. SLAGERS Van 18 t/m 30 juli: K. van Tilburg, Koningin Wilhelmi naplein. Van 25 juli t/m 6 augustus: W. en S., Zuidkade. Van 8 t/m 20 augustus: F. Versluis, Kerkweg. BAKKERS WADDINXVEEN Op dinsdag avond 9 augustus a.s. staan in het zwembad aan de Kanaaldijk drie waterpolowedstrijden op het pro gramma, georganiseerd door ”De Gouwe” ten bate van het bouw fonds voor het nieuwe zwembad. Om kwart over zeven komt een jeugdzevental van de Gouwe uit te gen een jeugdteam van ZIOS uit Den Haag. Als de watertemperatuur niet te laag is, duiken omstreeks kwart voor acht twee veteranen-zevental- len van de Gouwe in het water voor een sportieve onderlinge strijd. Ten slotte volgt om kwart over acht een wedstrijd van Gouwe I tegen de Amsterdamse eerste klasser DJK. De toegangsprijs voor deze spor tieve ontmoetingen voor het goede doel bedraag twee kwartjes. fM il'M t" 710 Ij.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3