Resterende deel sportweek uitgesteld tot 8 augustus en Gekleed zwemmen Teruglopende deelname belangstelling op alle sportweekfronten - vroeger hoogtepunten- telde niet mee TOOS valt Bejaarden vakantie met Permanent Press Nieuw! Leading overhemden Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen I Deelname turnmanifestatie bitter tegen 150 deelnemers op Bezoek minister Binnenl. zaken uitgesteld Frans v. Camp Mode voor Heren Ttyol) plette Voor een vol-automatische brommer Goed werk Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen 1 r KRAIJESTEIJN k i “TT V. Militair brevet voor A. W. Schulte voetbaltoernooi I ■IIIIIIIIIIIIIIHBIIM I Theo Thijssenschool winnaar school- MAKELAARS TAXATEURS Uw overhemd nu blijvend nieuw! Loterij van de Therapieclub superieur Minder deelname en interesse voor nationale zwemwedstrijden in Gouwe Goed verloop Successen voor TOOS-Jeugd Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda DOS Schoonhoven veruit Hay ir’ti Inzenden DONDERDAG 30 JULI I960 Nr. 1093. 22e JAARGANG Dealer voor Waddinxveen (Foto Sjaak Noteboom) rtn£p7onden mededeling) Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank i alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied (verschijnt elke donderdag) Tijd: Molenaar- WADDINXVEEN De Therapie club De Zonnebloem deelt mede, dat bij de gehouden loterijprijzen zijn gevallen op alle nummers, die met het cijfer 2 eindigen. De hoofdprijs viel op lot nr. 1272. Prijswinnaars kunnen him prijzen zaterdagmiddag 2 juli a.s. tussen twee en vier uur afhalen in het Geref. Verenigingsge bouw aan de Stationsstraat. Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Abonnementen: 1.53 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3.86 per half jaar. Advertentietarief: f 0.14 per mm-regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aanvraag. van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. Het koude, winderige weer zal er de oorzaak van zjjn geweest dat zowel de deelname aan en de belangstelling voor de nationale zwemwedstrijden over drie kilometer in de Gouwe, georganiseerd door de zwemclub van die naam, ietwat is tegengevallen. Wat de belangstelling betreft had het publiek ook nog concurrentie van de kermis en de wielerronde om het kampioenschap van Zuid-Holland. De wedstrijd verliep uitstekend of reid is, de voetbalvelden gedurende die week open te stellen. Gewoonlijk zijn de terreinen in de zomermaan den namelijk zes weken buiten gebruik om de velden de nodige rust voor herstel van de grasmat te gunnen. Verder zijn ook afgelast de nationale viswedstrijden in Gouwe (mede ook onder druk van het feit dat juist op deze zaterdag op andere plaatsen grote wedstrijden met aantrekkelijke prijzen zullen worden gehouden). De schoolsportdagen waren al eerder uitgesteld. De volkssportspelen zullen nu op zaterdag 20 augus tus worden gehouden. Het Sportweekcomité gaat er hierbij van uit dat alle ploegen die zich tot dusver op gaven hun inschrijving ook voor de nieuwe datum zul len handhaven, terwijl men dan ook weer hoopt te kunnen rekenen op de medewerking van allen die zich als bouwer en/of als jurylid hebben opgegeven voor de aanvankelijk zaterdag a.s. te houden spelen. Men kan nog steeds een aantal ploegen gebruiken. WADDINXVEEN Deze week bren gen 27 Waddinxveense bejaarden een vakantie door in „De Blije Werelt” te Lunteren. Met tien particuliere au to’s reisden de vakantiegangers vo rige week zaterdag naar Lunteren, waarbij zij onderweg in Oud Leusden nog werden onthaald op koffie met gebak. In Lunteren stond de staf van De Blije Werelt hen al op te Wachten. Zaterdag a.s. worden de bejaarden weer in Waddinxveen te rugverwacht. Het initiatief voor de ze vakantietrip ging uit van de Geref. Kerk te Waddinxveen. Ten gevolge van de uitermate slechte weeromstan digheden van deze week heeft het Sportweekcomité tij dens een spoedbijeenkomst die dinsdagavond werd ge houden besloten een aantal, nog resterende onderdelen te verplaatsen naar de week van 8 tot en met 13 augus tus. De volkssportspelen zullen nu plaatshebben op za terdag 20 augustus. Niet uitgesteld zijn de door de zwem- en poloclub De Gouwe georganiseerde schoolzwemwedstrijden in het zwembad aan de Kanaaldijk en het tennistoernooi op de banen in het Warnaarplantsoen. Ook de puzzelrit vindt om technische redenen doorgang. De maatregel van het Sportweekcomité houdt in dat het bedrijfsvoetbaltoernooi, waarvoor maar liefst 21 elftallen hadden ingeschreven, de atletiekwedstrijden en de korfbaldemonstraties naar augustus zijn verscho ven onder het voorbehoud dat het gemeentebestuur be- voor dames en voor heren gingen Er zijn natuurlijk wel oorzaken aan te wijzen. Ten eerste was het zaterdagprogramma te zwaar be last met allemaal ’toppers’; massale tumdemonstraties, nationale zwem wedstrijden en een wielerronde kunnen niet gelijktijdig bijgewoond worden, maar zijn niettemin allemaal even aantrekkelijk. Ten tweede was er het pretpark op het KW-plein, dat een grote trek pleister bleek voor veel jongeren, die anders misschien aan de zwem wedstrijden hadden meegedaan. Ten derde was het koude, winde rige weer dat veel turners en zwem mers ervan weerheild deel te nemen aan de wedstrijden en dat voorts ook een groot deel van het potentiële publiek achter de toch maar weer aangestoken kachel hield. Over het weer heeft de mens nog niets te vertellen, maar de andere WADDINXVEEN Het voor 11 juli a.s. vastgestelde bezoek van de minister van binnenlandse zaken, de heer J. Smallenbroek aan Wad dinxveen is uitgesteld. Als mogelijke volgende datum, waarop dit bezoek alsnog zou doorgaan, wordt op het ogenblik 18 juli genoemd. Bij het ter perse gaan van dit nummer bestond daarover echter nog geen zekerheid. bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde De evenementen die in het kader van de Sportweek nog wel doorgang hebben gevonden (vrijdag en zaterdag) kenmerkten zich voor het over grote deel door een veel minder groot aantal deelnemers en toeschouwers dan de organisatoren hadden verwacht. Aan de wandelmars deden enkele honderden tippelaars mee dan de voorspellingen hadden doen vermoeden; bij de turn wedstrijden liet maar liefst twee derde deel verstek gaan en ook de zwemwedstrijden in de Gouwe werden qua deelname en publieke belangstelling een tegenvaller. Zelfs voor een sportief festijn als het wieler kampioenschap van Zuid-Holland bleek maar bar weinig interesse te be staan. Voor de RR Sparta, die deze kampioenschappen mocht organiseren, werd het een financiële strop. Gymnastiek van zeer hoge kwali teit hebben we zaterdagmiddag ge zien op de sportvelden in de Oranje- wjjk, waar TOOS de jaarlijkse turn- wedstrjjden van de Kring Gouda organiseerde. De deelname was hier aanmerkelijk minder dan was ver wacht, zodat ook dit onderdeel van de Sportweek in de algemene terug gang deelde. Er waren slechts onge veer vierhonderd turners naar Waddinxveen gekomen. Er werd door de zestien deelne mende verenigingen met veel elan gestreden. Dat uiteindelijk DOS uit Schoonhoven en Pro Patria uit Zoetermeer met de meeste prijzen gingen strijken was niet zo verwon derlijk omdat beide verenigingen op alle onderdelen deelnamen. We zou den DOS echter tekort doen als we zouden verzuimen te vermelden dat de Schoonhovense turners ook in kwaliteit duidelijk op een hoger plan stonden. De wisselbekers voor dames en aspirant-dames en voor heren en aspirant-heren gingen allemaal naar DOS. De deelnemende ploegen uit Waddinxveen (van Toos) en uit Zevenhuizen (van OSS) hadden maar weinig in de melk te brokkelen Ondanks de teleurstellende deel name zjjn de kringwedstrjjden een kleurrijk en sierlijk sportfestijn ge worden. Het was voor de jury een lastige middag, want vooral in de ’lagere regionen’ ontliepen de presta ties aan brug en paard elkaar niet veel. Na de turn wedstrijden werd in de Vondel wijk een groot défilé gehou den, waaraan ook steeds actieve muziekcorpsen Concordia en Voor waarts meewerkten. Ook het corps van het Kabelfabrieken begeleidde de turners op hun tocht door de Vondelwijk. Langs de route waren bijzonder veel belangstellenden op de been. Op de voetbalvelden werd aan het slot van de geslaagde gymnastiek- manifestatie een massale tumde- monstratie gegeven. Ook hiervoor bestond zeer veel interesse. Zie voor de uitslagen pagina 3. Vele zwemmers bleven dus thuis. Zij hadden ongelijk want het was in het water niet eens zo heel veel kou der dan op het droge (ongeveer 17,5° Celsius) ep het was bovendien een reuzefijn sportevenement. Het totaal aantal deelnemers bedroeg ruim honderdvijftig. Verdeeld over de ver schillende nummers luidden de aan tallen deelnemers: dames vrije slag 35, dames schoolslag 16, heren vrije slag 72, heren schoolslag 23, gekleed 300 m meisjes 9, gekleed 300 m jon gens 4, gekleed 600 m dames 1, ge kleed 600 m heren 5. De wedstrijden op de drie kilome ter, droegen als vanouds een natio naal karakter en telden mee voor de Zwemkroniekbeker. Op deze grote afstanden startten de vier groepen ongever vijf minuten na elkaar, waardoor het zwemmersveld bijzon der uitgerekt werd. Bovendien waren de onderlinge krachtsverschillen zo groot dat het kon gebeuren dat bij voorbeeld op de 3 km vrije slag voor dames de ene zwemster al binnen was, terwijl de ander het keerpunt ter hoogte van de rooms-katholieke kerk ,in de Victorwijk nog moesten nemen. WADDINXVEEN Tijdens vori ge week in Schoonhoven gehouden gymnastiekwedstrijden hebben de jeugdclubs van de sport- en atletiek vereniging T.O.O.S, fraaie resultaten geleverd. Niet minder dan 120 kin deren van T.O.O.S namen aan de wedstrijden deel. 78 meisjes behaal den een® eerste prijs en 42 jongens wisten een derde prijs mee naar huis te brengen. Wij introduceren een nieuw, verbazingwekkend technisch snufje. De Permanent Press. Het fantastische procédé dat uw Leading overhemd einde- lijk volmaakt strijkvrij maakt en nieuw houdt. Ook na tien, twintig wasbeurten blijft de stof glanzend nieuw, de naden rimpelloos. Dit aller-aller nieuwste is nu al bij ons te zien en te bestellenl Kleiweg 2-6 Gouda schoon de zwemmers en zwemsters nogal wat hinder hadden van het gemaaltje in de eerste bocht in de Gouwe in de richting van Gouda. Het gekleed zwemmen voor inwo ners, voorgaande jaren een spekta kelstuk, telde nu nauwelijks meer mee. Met in totaal nog geen twintig deelnemers was het pleit spoedig beslecht en komen aan de ’grote’ wedstrijd beginnen. Bij de dames op de 3 km vrije slag Corry Mulder van Merwede en Car la Jansen van Njord ’59. Zij zweep ten elkaar op tot een voortreffelijke prestatie en tikten voor het blote oog gelijktijdig aan. De stopwatches ga ven Carla Jansen echter 0,1 seconde minder dan haar rivale, zodat zij tot winnares werd uitgeroepen. 42.50.0. Derde werd Wil Lambour van Naa rden. De strijd bij de vrije slag heren had voornamelijk plaats tussen H. Drent van Merwede, R. Verroen van Zian en J. Schillemans van Dolfijn. Zij finishten in respectievelijk 40.28.2, 40.35.6 en 41.34.0. De Waddinxveense dames en he ren brachten het er aanmerkelijk minder goed af. Bij de heren ein digde Eef Overdam als eerste in 50.47, gevolgd door Arie Troost in 50.29; bij de dames was het Wil Rupke die won in 61.25. Tweede (en laatste werd Nella Rieveld in zeventig minuten rond. De 3 km schoolslag eindigde bij de dames in een zege voor M. van Strjjland van De Robben in 53.46.8; bij de heren zegevierde D. Molting van DJK in 50.11.8. (zie voor uitslagen pag. 3 Op het sportveldencomplex in het Warnaarplantsoen werd zaterdag morgen de tweede en laatste ronde van het schoolvoetbaltoernooi ge speeld. De uitslagen en eindstand vindt u op pagina 3. Hetzjjn genoeglijke en uitermate sportieve wedstrijden geworden, waarvoor het sportweekcomité veel dank ver schuldigd is aan de heren M. v.d. Kroeg, P. van Gelooven en T. Hil gers, die als scheidsrechters hebben gefungeerd. Acht lagere scholen hebben ieder met één en de beide ulo-scholen ie der met twee elftallen deelgenomen. Winnaar van het toernooi werd het elftal van de Theo Thijssenschool met twee punten voorsprong op de Willem van Oranjeschool, die vorige jaar de eerste prijs in de wacht sleepte. De Prinses Wilhelmina-ulo mag zich dank zij 2 overwinningen voor een jaar eigenaresse noemen van de Frans Knaapen-beker. Na afloop van het toernooi werden op het veld door de heer H. van Ge looven de prijzen uitgereikt. Een volle week heeft Waddinxveen kunnen genieten van een gezel lige kermis op het Koningin Wilhelminaplein. Behalve dat een groot aantal, vooral jeugdige inwoners van Waddinxveen hier plezierige uurtjes beleefde, profiteerde ook het Sportweekcomité van deze Ker mis, omdat een deel van de baten ten goede is gekomen aan de nogal krappe kas van de Sportweek. Overigens is de kermis niet door iedereen met onverdeeld genoegen ontvangen. Omwonenden waren niet altijd even gelukkig met het la waai dat een dergelijk festijn nu eenmaal met zich meebrengt, zo bleek ons uit enkel reacties. De volledige afzetting van het Kon. Wilhelmi naplein voor het gemotoriseerde verkeer is vooral door inwoners van de Vondelwijk evenmin met veel enthousiasme ontvangen. In de rubriek ’’lezers schrijven” elders in deze krant publiceren wij nog een brief, die een onzer lezers inzond mede naar aanleiding van deze kermis. WADDINXVEEN De man nen van de rijkspolitie uit Waddinxveen hebben zich tij dens het eerste gedeelte van de Sportweek bijzonder ver dienstelijk gemaakt. Bij elk e- venement hielden zij een oogje in het zeil en waakten op rus tige, maar afdoende wijze voor het welzijn van publiek, zowel als deelnemers en voorbijgan gers. Met veel begrip en vaste hand hebben zij er mede voor zorg gedragen dat de niet-ge- interesseerden weinig of geen hinder hebben ondervonden van de Sportweekactiviteiten en dat de wel-geinteresseerden rustig konden genieten van him favoriete sport. Maandagmorgen reed de pa trouillewagen door Waddinx veen om de schooljeugd te waarschuwen dat de school- sportdag ten gevolge van het slechte weer geen doorgang zou vinden. Alle kinderen wer den daardoor op tijd gewaar schuwd. twee oorzaken van deze tegenslagen hadden vermeden kunnen worden. Enfin, een goede leer. Niettemin verdienen het Sport weekcomité en de organiserende ver enigingen een groot compliment voor de wijze waarop een en ander gedurende de twee sportdagen die we in ieder geval wel gehad hebben is verlopen. De organisatie verliep voortreffelijk. Een uitzondering die de regel bevestigde was de wieler ronde, maar die werd dan ook geor ganiseerd door een Haagse club. Weekblad voor Waddinxveen - WADDINXVEEN Aan de in Waddinxveen woonachtige heer A.W Schulte, kapitein der Artillerie HMB werd vorige week vrijdag tijdens een bijeenkomst in het gebouw van de Hogere Krijgsschool in de Haagse Frederikskazerne het Brevet voor Hogere Militair Bedrijfsleer uitge reikt door de chef van de generale staf, luitenantgeneraal F. van der Veen. De heer Schulte was een van de twaalf geselecteerde officieren, die dit brevet verwierf na het volgen van een twee jaar durende opleiding aan de Hogere Krijgsschool. Een toevallige omstandigheid bij de Haagse plechtigheid was nog, dat generaal Van der Veen wat betreft kapitein Schulte niet alleen een on der zijn bevel staande officier, maar tevens ook zijn schoonzoon brevet teerde. ivur'i!»i

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 1