A tVerlaat Feudaal Emmers (plastic) I 5,95 m Woningnood baart nog steeds grote zorgen Deltawerken hoge troef bij Moer kapel se bejaarden pessimisme tav.gemeentelijke plannen CE T ÏBZ B" Verbetering kruispunt bij Moerkapelle in zicht GS keuren uitb reidingsplan Zevenhuizen goed F Examens FRA-VA-KO’s Luxe privé-straalvliegtuig voor f 3,50 per kilometer Pigma-^jg derm^ta I Pagina 2 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART Ged. Van der Kwaak slaat eerste paal in Zuidplas Nieuw verhuursysteem ook in Europa nu ^BURGERLIJKE STAND ZUIVERE HUID PUROL en PUROL-poeder Bouwteam WARENHUIZEN Prins Bernhard Dank Geschenken Tijd is geld Bosbad Nog urgent Zuidplaspolder bijna vol Tegen details Bouwverordening; Bestemmingsplan Rondvraag Houteu woningen M JU 30 juni 1966. ZEVENHUIZEN REEUWIJK A. Onze lage prijzen nopen tot kopen Eikenlaan, leplaan, W'veen Telefoon 2401 b.g.g, 2184 ZEVENHUIZEN „Als de temporisering op de financieringsmarkt nog veel langer aanhoudt dan komt de gemeente Zevenhuizen niet alleen voor wat betreft de woningbouw, maar ook ten aanzien van andere kapitaals- objecten voor onoverkomelijke moeilijkheden te staan.” „Ik beschouw de woningnood nog steeds als volksvijand nummer één. Ik vrees dat als de investeringsmoeilijkheden aanhouden - en er zijn geen tekenen die op het tegendeel duiden - dat we over enkele jaren met een enorme terugslag in de woningbouw te kampen zullen krijgen. Er is nu al een enorme achterstand in de financiering van de uitgaven.” Geboren: Pieter, zoon van A. A. Hof- Geboren: Pieter, z.v. A. A. Hofman en N. Hordijk; Lena, d.v. J. Hoogen- doorn en A. Vermulm; Monica, d.v. C. Kreft en C. van Vliet; Wilco Wil lem Jan, z.v. J. Reijm en M. Vissers. Om de investeringsmoeilijkheden althans voor een deel te omzeilen In juli 1965 vloog ZKH Prins Bern hard samen met de heer Lear in 68 minuten van Rome naar Geneve, wat in feite een recordvlucht bete kende. Na die vlucht was het com mentaar van de Prins: ”Als er voor mij aanleiding was een zakenvlieg tuig te bestellen, zou mijn keuze ze ker op de Lear Jet vallen.” Zo worden de woningwetwoningen, waarvoor Gedeputeerde D. van der Kwaak donderdagmiddag de eerste paal sloeg. slaagden 58 leerlingen, t.w. uit Wad dinxveen: Dini Bron, Corrie Harkes, Marja Hoogendoorn, Nel Maurits, Adrie Bergsma, Adrie Borg, Hennie Broer, Thea Burger, Ineke Droog, Gerda Groenendijk, Paula Hoogen doorn, Erna Janmaat, Willy de Jong, Martha Janssen, Hannie Kloet, Jetty Manusama, Ria Monster, Hannie Os kam, Joke Schaart, Willy Uitbeijerse, Nel Verbree, Tineke Visse, Dineke Vos en Ciska van der Krans; uit Ze venhuizen: Cobi Bak, Greet van der Spek, Louise van de Vorm en Loes van Rijs en uit Moerkapelle: Jannie Bac, Cobi Tuitel en Marietje Ver beek. Afgewezen vier kandidaten. Van de huishoudschool Swanla uit Zevenhuizen slaagden voor het ge tuigschrift van de tweejarige primai re opleiding: Deli Glintmeyer, Jan nie van Helden, Ria Heyboer, Adrie van Hoven, Janneke de Koning, Ma ry Keyzer, Greet Kunstman, Willy Mannesse, Maja Meyer, Wilma Rip, Erica Schmidt, Corry Schouten, Cla- zien Vente, Adri van Wensem, Sti- In een bijzonder opgewekte stem- streeks negen uur weer in Moerka pelle aan. De heer J. Brouwer bracht verslag uit en dankte de vele medewerkers voor hun belangeloze hulp. Burgemeester Keyzer bracht het comité dank voor de vele ver richtte werkzaamheden en sprak de hoop uit dat de opbrengsten van de Tot op heden zijn er bij de Lear Jet Corporation in de USA 155 Lear Jet 24 straalvliegtuigen besteld, waarvan er 120 zijn afgeleverd. Dit is meer dan alle orders tesamen op acties die worden gevoerd om de be jaardenreis mogelijk te kunnen ma ken in de toekomst nog hoger zouden worden. De dankbaarheid van de jaardcn werd door de heer E. Huis man onder woorden gebracht. De reis werd meegemaakt door de beide oudste inwoners van Moerka pelle, de heer A. Hertog (92 jaar) en mevrouw A. Vermulm-Hoogeveen (91 jaar). Ook ds. A. Boertje en diens echtgenote waren gedurende een deel van de tocht van de partij. neke Zijderhand, Lenie van der Wiel en Marijke de Wilde uit Zevenhui zen; Gerda de Graaf en Ria van Wijk uit Moerkapelle en Ineke Bouck Marian van Eeuwen, Jannie van der Wel en Pia Wieser uit Waddinxveen. Afgewezen twee leerlingen. Voor het getuigschrift assistente in de huis houding H slaagden van Swanla: An neke Braat, Ria Breedijk, Cobie van den Haak, Elly Jansen, Nellie de Koo- ter, Fia Meyer en Nel Strijdhorst uit Zevenhuizen en Joke Geers uit Wad dinxveen. Burgemeester Van ’t Verlaat bood aan het eind van de bijeenkomst aan de heren Van der Kwaak en L. van Dijken, hoofdambtenaar van de pro vinciale griffie, een boeket rozen en een kistje met komkommers en to maten, produkten van Zevenhuizen- se origine, aan. Onder de aanwezigen bevonden zich voorts de wethouders A. van Tol en C. Kreft, gemeente secretaris A. Gijsenbergh, leden van het bestuur van de woningbouwver eniging. Beter Wonen en enkele raadsleden. Onderwijs De raad ging akkoord met een voorstel tot verhoging van het be drag per leerling voor de jaren ’63 en r 'Ó-*J UtÖ ►ÏL—ïi ïfi i/nr-nt g Geboorten: Silvia d.v. N. van Duij- Johanna Petronella d.v. C. A. Stol wijk en C. M. Meijer; vendijk en J. van Wijngaarden; Caroline Marie Conelia d.v. R. Nederand en M. C. Prinsenberg. Gehuwd: Bertholomeus Johannes Frederik Sterk, 26 jaar, monteur en Martha Gerrigje Schouten, 24 jaar. Uiteraard is de kilometerprijs niet gering, maar de heer Lear jr. neemt op grond van de ervaringen, dat tijd winst en ook het bijzondere reiscom- fort vooral bij topfunctionarissen uit het bedrijfsleven ruimschoots opwegen ten de vliegprijs, omdat bij deze veelal hoog gehonoreerde func tionarissen „tijd geld is”. Gezien de interesse die er bij Nederlandse be drijven bestaat, verwacht de heer Lear in Nederland een behoorlijke markt te kunnen vinden. In tegen stelling met het bezit van een eigen vliegtuig ontheft het verhuursysteem de zakenman van alle zorgen ten aanzien van bemanning, onderhoud landings- en parkeergelden op de vliegvelden, onrendabele uren, enz. P. Schaap, commissaris der NV, en de heer G. Berghoef. Beide heren spraken de hoop uit op een voortzet ting van de goede samenwerking tussen de NV en het gemeentebe stuur en zegden toe hun best te zul len doen de woningen binnen de ge stelde termijn op te leveren. Van Goes via Bergen op Zoom naar Breda was een lange rit. Om streeks half drie arriveerden de rei zigers bij h’et Bosbad Hoeven. De bejaarden wandelden wat op het grote terras en vermaakten zich in de roeiboten en met de waterfietsen Enkelen maakten ook een wandeling in de bosrijke omgeving van het re creatieoord. Velen genoten van de bedrijvigheid in de zwembaden. De reis werd na twee uur voortge zet in de richting Zevenbergschen- hoek. Daar aangekomen voor het diner in het restaurant Brabant ble ken ook de echtgenotes van de leden van het bejaardencomité te zijn ge arriveerd. Aan de gereedstaande ta fels werd alvorens men aan het di ner begon een geestrijk dr ankje ter opwekking van de eetlust genuttigd Tijdens het diner ontving de heer P. van den Berg voor zijn vele kwali teiten het ereburger schap van Moer kapelle. We schreven daarover reeds vorige week. concurrerende zakenstraalvliegtui gen in dezlfde klasse, waarvan de goedkoopste nog altijd 150.000 duurder is dan de 2 miljoen kos tende Lear Jet 24. Van de op Schiphol getoonde Lear Jet 24, die nog niet eerder in ons land was geweest, zijn thans op de thuisbasis van Executive Aviation drie stuks beschikbaar, welke vloot op korte termijn tot tien toestellen wordt uitgebreid. ^.BESCHERMT BRUINT SNÉL ”Hoe dankbaar we ook zijn voor dit contingent,” zo zei de heer Van ’t Verlaat,”het is onjuist te veronder stellen dat het in deze gemente zo nijpende huisvestingprobleem ook maar iets van zijn urgentie heeft verloren. Er zijn nog ruim tweehon derd serieuze woningzoekenden en bovendien baart de kwalitatieve woningnood grote zorgen.” De heer Van ’t Verlaat vertelde dat Zevenhuizen binnen haar gren zen nog tachtig bewoonde krotwo ningen telt, terwijl een zestigtal binnen enkele jaren voor de kwali ficatie krot in aanmerking komt. Zevenhuizen telt voorts ongever 85 houten woningen, waarvan er niet minder dan 45 terstond voor amove- ring in aanmerking zouden moeten komen. ”Om deze deplorabele woningtoe standen met kracht en voortva rendheid te kunnen aanpakken is onze hoop gevestigd op het uitbrei dingsplan ’’West”. We hopen maar dat voor dat plan de goedkeuring binnenkort af komt,” zo zei de heer Van ’t Ver laat. Hij deelde mee dat het plan West ruimte biedt aan tweehonderd wo ningwetwoningen, die zo spoedig mogelijk zouden moeten worden ge bouwd. In totaal omvat het plan 440 woningen en een verkeersweg, die de taak van de Dorpsstraat zal moe ten ovememen. Zo was er in het streèkplan 260 ha. grond rond Zevenhuizen bestemd voor kassenbouw. De gemeente heeft daar ruim vierhonderd ha. van gemaakt, o.a. door kassenbouw toe te staan in de Tweemans- en Een- drachtspolder. Als recreatiegebieden zijn aangewezen de Rotte, Buiten- veld, de Hennepsloot (waar thans een kampeerterrein van 8 ha. wordt aan gelegd met parkeerruimte voor vier honderd auto’s) en het terrein tussen Knibbelweg en uitbreidingsplan (de sportvelden). Hoewel in het streek plan delen van de Prins Alexander- polder en de Nessepolder voor de recreatie waren aangewezen, heeft de gemeente aan die gebieden een agrarische bestemming gegeven. Reden hiervoor is, dat er daar om trent het tijdstip van de realisatie der recreatieplannen geen zekerheid bestaat. De bewoners van dat gebied moeten toch hun bedrijven kunnen uitbreiden en aanpassen en daarom moet hun de nodige rechtszeker heid worden gegeven. B. en W. heb ben tenslotte nog een strook nog een strook van honderd meter breed rond de gemeente aan de recreatie terreinen toegevoegd om het uitbrei dingsplan te vrijwaren voor var kenshokken etc. in de onmiddellijke omgeving. Dit zijn de pessimistische, maar daarom niet minder kemachtige, uit spraken die we vorige week opte kenden uit de monden van respec tievelijk de heren A. van ’t Verlaat, burgemeester van Zevenhuizen, en D. van der Kwaak, lid van gedepu teerde staten van Zuid-IJolland tij dens de toespraken die in de raad zaal van het gemeentehuis werden gehouden ter gelegenheid van het slaan van de eerste paal voor een complex van 52 woningen in de Zuidplaspolder. Burgemeester Van ’t Verlaat was de eerste die, na het slaan van de eerste paal in de Asterstraat door de heer Van der Kwaak, het woord voerde. Hij zei zeer erkentelijk te zijn voor het grote contingent dat Zevenhuizen voor dit jaar was toe gekend en overhandigde aan de heer G. de Recht, de architect-aannemer van het project de gunningsbeschei- den voor de bouw van het eerste ge deelte van het contingent, de 23 woningwetwoningen. De burgemeester vertelde dat het nu aangevangen project de feiteltfke afsluiting betekende van het uit breidingsplan Zuidplas. Er blijft nog ruimte voor wat bijzondere bebou wing als bijvoorbeeld een bejaarden centrum en wat vrjje-sectorwonin- gen. Aan het Sint Antoniuscollege in Gouda is geslaagd voor het eindexa men MMS mej. A. Muller uit Wad dinxveen. Voor het eindexamen aan het Chr. Lyceum in Gouda, slaagden voor het diploma hbs-a Ineke van der Bas, Marjan van Beek, Kees Graafland en Jan Hoogendoorn uit Waddinxveen en Anton Lok uit Zevenhuizen. Voor het ulo-examen a slaagden uit Waddinxveen C. G. van der Starre, T. de Vlaam en J. W. van Sprang. Van de chr. Landbouwhuishoud- school De Rank in Waddinxveen slaagden voor de assistenten-oplei- ding A elf kandidaten, waaronder uit Moerkapelle: Marijke Paul, Jannie van der Spek en Maartje van der Spek en uit Waddinxveen: Elly de Jong, Adrie Noorlander, Ria de Bruin en Elly Bloot. Afgewezen twee kandidaten. Voor primaire opleiding Met de grote lijnen van het be stemmingsplan kon de heer Bie- mond het wel eens zijn. Opnieuw keerde hij zich echter fel tegen de kleine details, die er in worden gere geld. Dat noemde hij kruidenierspo litiek, doelend op bepalingen om trent het voor schuren te gebruiken bouwmateriaal, etc. B. en W. waren echter van mening, dat ook deze de tails van belang zijn. Het gaat er vooral om, om in gevallen waar dat nodig is, te kunnen ingrijpen. Maar, aldus B. en W., van die bepalingen kan zo nodig door het gemeenteb- stuur worden afgeweken. De heer Biemond bleeft onver murwbaar: hy vergeleek de ge meente met de smid uit de oudheid, die opdracht kreeg een ketting te smeden. Toen deze ketting klaar was, werd de man daarmee geboeid en in zee geworpen. ”Wtf zijn bezig onszelf vast te leggen,” betoogde hij Wederom gaf de heer Biemond niet zijn stem aan dit voorstel, voor zo ver dit op de detailregelingen be trekking had. MOERKAPELLE Bruggen en dammen hebben de reis die de onge veer zeventig Moerkapelse bejaarden vorige week maakten, gemarkeerd. De bejaarden vertrokken met een autobus en zeven volgauto’s al vroeg in de morgen in de richting Rotter dam. De eerste bezienswaardigheid was de Brienenoordbrug en het er omheen liggende complex. Door Ba- rendrecht en de oude Barendrechtse brug reden de auto’s de Hoekse Waard in en via het eiland en de nieuwe brug over het Haringvliet en de daarop aansluitende dam werd Goeree-Overflakkee bereikt. De stand van het gewas maakte gedu rende de rit over het eiland voort durend onderwerp van gesprek uit. Over de Grevelingendam reed het gezelschap Zeeland binnen via het eiland Schouw-Duiveland. Om kwart voor tien stopten de wagens bij de Val vlak voor de vijf km lan ge Oosterscheldebrug. De koffie en de gevulde koeken smaakten uitste kend. Om elf uur werd de reis voort gezet in de richting Goes. Hier, in Hotel Terminus, stond de koffietafel gereed. Inmiddels hadden ook bur gemeester I. J. P. Keyzer en diens echtgenote, mevrouw G. Keyzer-Nie borg, zich bij het gezelschap ge voegd. ZEVENHUIZEN Burgemeester A. van t Verlaat kon dinsdagavond jl’. de raadsvergadering in Zevenhuizen openen met een verheugende mededeling. Gedeputeerde Staten hadden hem b’ericht, dat zij het uitbreidingsplan in on derdelen, waartoe de raad reeds in mei van het vorig jaar besloot, in zijn vol le omvang hadden goedgekeurd. Tegen het uitbreidingsplan waren nogal wat bezwaren (29) binnengekomen. Deze zijn echter alle ongegrond verklaard Een belangrijk besluit nam de raad, toen zij haar goedkeuring gaf aan een voorstel van B. en W. het woonhuis Noordeinde 28 aan te kopen. Hiermee is een eerste stap gezet naar de verbetering van het kruispunt Noordeinde-Moerkapelse Zijde. Een voorstel tot reconstructie van het kruispunt zal in de volgen de vergadering worden aangeboden Met de aankoop van het pand was een bedrag van 6.500 gemoeid. Vrij veel tijd besteedde de raad aan een voorstel tot vastelling van een nieuwe bouwverordening. De oude verordening dateerde nog van 1933. De heer K. Herweyer (SGP) klaagde er over, dat hij te weinig tijd had gehad, om het vrij lijvige boekwerk, waarin de verordening is vervat, voldoende te kunnen bestu deren. Hij vroeg zich voorts af, of het wel mogelijk is een bouwveror dening op te stellen, die voor alle gemeenten geldt en daar ook kan worden toegepast (de verordening is namelijk uniform voor alle gemeen ten). Ook wees de heer Herweyer op de bezwaren, die het Landbouw schap nog ten aanzien van bepaalde punten uit de verordening koestert. Het landbouwschap had geadvi seerd, de verordening nog even aan te houden, zodat er tijd voor bestu dering van de moeilijkheden zou zijn. Burgemeester Van ’t Verlaat ant- woorde hierop, dat men eerst met een dergelijke verordening moet gaan werken om er ervaring mee op te doen. Eerst dan komen er leemten aan het licht, waarna de verorde ning kan worden aangepast. Het AR- raadslid, de heer P. Biemond vond, dat er in de bouwverordening veel te veel werd geregeld. Naar zijn me ning zou de verordening tot een der de van zijn omvang behoren te wor den teruggebracht. Hij wenste dan ook de aantekening, dat hij geacht werd te hebben tegengestemd. Nog langer had de raad nodig om te komen tot het vaststellen van een bestmmingsplan, dat het gebruik van gronden en opstallen in het landelijk gebied van de gemeente moet regelen. Een en ander moest gebeuren ingevolge artikel 25 van de wet op de Ruimtelijke Ordening. De burgemeester deelde mee, dat de gemeente de vrijheid had verkregen bij dit bestemmingsplan af te wijken van het streekplan Rechter Maasoe ver. Van die vrijheid heeft Zeven huizen dan ook gebruik gemaakt. ’64 voor het openbaar gewoon lager onderwijs, een voorstel tot verho ging van de voorschotten op de ex ploitatievergoedingen voor ’63 en ’64 ten behoeve van de bijzondere lage re scholen en een voorstel tot vast stelling van een vergoeding 2.127,59, waarvan al 1.500 als voorschot was verstrekt) over 1965 ten behoeve van de vereniging voor Christelijk Onderwijs aan de Rotte. Voorstellen tot het beschikbaar stellen van kredieten van 3.500 en 5.000 voor respectievelijk de open bare lagere school en de bijzondere lagere school aan de Dorpsstraat voor de aanschaf van meubilair kregen het fiat van de raad. Voor deze bedragen zullen weer in enkele lokalen van die scholen de school banken kunnen worden vervangen voor de modernere leerlingensets, bestaande uit tafeltjes en stoeltjes. Naar aanleiding van een verzoek van de plaatselijke afdeling van de Bond van Bejaarden om een hogere subsidie besliste d eraad op voorstel van B. en W. de jaarlijkse subsidie van 250 op 350 te brengen. Bij de rondvraag bracht de heer C. Roos (PvdA) de slechte toestand van een deel van het wegdek van de Burgemeester Klinkhamerweg on der de aandacht. Andere raadsleden wezen op bomen en struiken, die het uitzicht voor het verkeer belemmeren en op lichtpunten in de gemeente, die door defecten geen licht meer geven. Voor de heer G. D. v.d. Broek (VVD) waren deze vraagjes aanlei ding tot de opmerking, dat ze eigen lijk niet in een raadsvergadering thuishoren. Op dergelijke zaken be hoorde naar zijn mening een verant woordelijk ambtenaar van de Tech nische Dienst toe te zien. De burgemeester was het er mee eens, dat opmerkingen over kuilen in wegen en defecte lantaarnpalen ook beter buiten de raadsvergade ring om ter kennis van de instanties kunnen worden gebracht. Waarop een benepen stem uit de raad op merkte, dat er dan niets meer de voor rondvraag overbleef. De heer Herweyer bracht het ge sprek nog even op de houten wonin gen in de gemeente. De bewoners daarvan krijgen wel toestemming die woningen uit te breiden, maar moeten zich niettemin bereid ver klaren, hun huizen te ontruimen, wanneer hun een andere woning wordt aangeboden. De heer Herweyer die sommige van die houten huizen helemaal niet storend vond, meende dat die verplichting wel wat te ver De burgemeester wilde hier ech ter niet van horen, en vond dit punt voorts niet geschikt voor behande ling in een openbare vergadering. De gedachten van de heer Herweyer pasten niet in het beleid van B. en W., vond de voorzitter. De geloofsbrieven van de pas ge kozen raadsleden werden door een commissie uit de raad onderzocht en in orde bevonden. Op 6, september a.s. zullen de nieuwe raadsleden worden geïnstalleerd. toonde de heer Van ’t Verlaat zich voorstander van een bouwteam, waarin verschillende gemeenten zit ting zouden moeten hebben. ”Er kan dan door middel van ’n bouwstroom efficiënter worden gewerkt. Een an der voordeel is dat de minister in bepaalde gevallen aan bouwteams een contingententoeslag van maar liefst 25°/o toekent.” Ondanks alle plannen en wensen wilde de burgemeester Zevenhuizen blijven zien als een dorp. ”We willen er geen verstedelijkte plattelandsge meente van maken,”zo zei hij. ’’Onze wensen zullen echter nooit werkelijkheid kunnen worden als de krapte op de kapitaalmarkt aan houdt. Ik voorzie voor Zevenhuizen ernstige moeilijkheden als we het plan niet kunnen uitvoeren en daar ziet het nu naar uit. Ik spreek nu nog niet eens van een rioolwater- zuiveringsinsetallatie, die er dringend moet komen,” zo besloot hij. Twee jaar Ook gedeputeerde Van der Kwaak voorzag grote moeilijkheden. ”Van de financieringsmoeilijkheden der gemeenten - Zevenhuizen is niet de enige - merken we nu nog niet zo veel omdat de meeste gemeenten nog wat reserves hebben waar ze uit kunnen putten. Ik denk aan bouwrijpe gronden enzovoort. Maar over een jaar of twee zijn ook die verdwenen en wat moeten we dan? Ik vrees het ergste.” De hoge rentepercentages van le ningen (nu al 8%) vond de heer van der Kwaak ook een groot bezwaar. Hij constateerde al een teruggang in de premie- en vrije-sectorbouw. Over Zevenhuizen zei de gedepu teerde: ”Ik ben blij dat Zevenhuizen nu eens een flinke beurt heeft gehad Vooral in de eerste jaren na de oor log is de woningbouw hier op ene laag pitje gebleven, maar geleidelijk aan heeft de situatie zich ten gunste gewijzigd. Er zijn hier nu 75 wonin gen in aanbouw en dat is een res pectabel aantal.” De heer Van der Kwaak besloot zijn toespraak met het uitspreken van de wens dat het gemeentebe stuur met de gereedgekomen hui zen in de eerste plaats de autoch tone bevolking zou helpen. ”Het is maar al te gemakkelijk om tegen woningzoekenden in de grote steden te zeggen: Kom maar bij ons wo nen, en dan de eigen bewoners te vergeten. Te veel gemeenten heb ben die politiek in de naoorlogse jaren gevoerd. Ik ben blij te kun nen vaststellen dat u het met me eens bent.” Namens de aannemers, de bouw en handelmaatschappij ’Reberg’ NV uit Capelle aan den IJssel werd het woord gevoerd door de heren mr. K. Voor drie gulden per kilometer reizen in een privé straalvliegtuig naar alleen bestemmingen ter wereld. Sinds kort is dat nu ook mogelyk in en vanuit Ne derland. Dit vertelde de heer William P. Lear jr., president van Executive Jet Aviation deze week bjj zjjn aankomst op Schiphol. Hij kwam naar ons land om hier het voor Europa nog volkomen nieuwe verhuursysteem van zaken straalvliegtuigen bij geïnteresseerde bedrijven te introduceren. Het unieke van het Executive Jet Aviation systeem is, dat de klant op vrijwel ieder vliegveld (ook met grasbanen) een straalvliegtuig kan laten komen en dat hij aan het eind van de reis de machine op ieder wil lekeurig vliegveld kan achterlaten. Hij betaalt alleen de kilometerprijs over de door hem zelf afgelegde vliegkilometers. De vaste kilometer prijs geld ongeacht het aantal pas sagiers, dat maximaal zes kan be dragen. Voor 3,50 per kilometer heeft men een uiterst comfortabel twee-motorig straalvliegtuig ter be schikking. Met een gemiddelde kruissnelheid van 850-900 kilometer per uur op een hoogte van ongeveer achtduizend meter kan men zich door twee erva ren vliegers naar iedere gewenste bestemming laten brengen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 2