KRANENBURG&de BRUIN nam van Mej. A. Bronkhorst afscheid n Kranenburg Bruin y voetbal zit u loge met PHILIPS DRAAGBARE TV „De Rank” Bij de wereldkampioenschappen Spoedvergadering van raad Moerkapelle I BENZINEPOMP- BEDIENDE rt I lil V Heropenen wij ons benzine station aan de Oranjelaan I Boekhandel VELDWIJK IK lil Veilig Verkeerweek in Moerkapelle Weggelopen Automobielbedrijf Boonstoppel N.F. Pagina 9 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART Geschenken il n Bestel Uw Leerboeken tijdig een vlotte ft Op vrijdag 1 juli Openingstijden van 8.00 - 21.00 uur Automobielbedrijf BOONSTOPPEL N.V. Oranjelaan 21, Vv addinxveen, Telefoon 2350 WEEKBLAD HOLLANDS HART 1280.- SHELL A SHELL Bs Kay ir»o GOUDA 11 Markt 5 tel. 6465 Gouwe 5 tel. 3566 WADDINXVEEN Passage 133 tel. (01828) 3003 't is 'n PHILIPS uw merk van service en vertrouwen Overige Philips TV-tóéstellen serie'66^'67 vanaf 779. Feestelgk Philips draagbare super-ontvanger. Voor aansluiting op het lichtriet. 28 cm Direct-Vision beeld- I buis. Automatische functies: I fijnafstemming voor I de kanalen 2-11, B horizontale I synchronisatie. te- B w f O J U is dan verzekerd van aflevering Snelle afwikkeling Natuurlijk, bij sport-eve em De liefheb- tisch, zo’n ''«*renaPahr èen rustig plekje en bars nemen mPnrd de wedstrijd volgen. En gaan fijn ongestoord de we ,,^.ttansistOr” kiest u als Weede to stel een^ ontvanger, dan zijn er n 9 jn de aut0 de hedenzmee op vakantie boot... want u kunt geniet een 12 volts accu! Waar t 30 juni 1966. I onderwijzend ’De I l HK PHILIPS - W' Agentschap Moerkapelle: Fa. Van Marie, Dorpsstraat 32, telefoon 338. Voor het opgeven van abonne menten en advertenties. O O 4) Philips ,,AII-transistor” portable super- ontvanger voor aansluiting op lichtnet of 12 volts-accu. Met 48 cm Direct- Vision beeldbuis. Automatische horizontale en verticale synchronisatie. UHF-kanaalkiezer. Gradatiefilter. Uitschuifbare antenne. Voor 1e en 2e programma in de- het r lp- Passage 145, Waddinxveen, telefoon 2620 Voor direkt gevraagd Oranjelaan 21, Waddinxveen, tel. 2350 Philips „All-transistor” portable super-ontvanger. Kan aangesloten worden op 12 volts accu en licht net. Met 28 cm Direct-Vision beeldbuis. Uitschuifbare antenne. Voor 1e en 2e programma 898.- Directrice mej. A. Bronkhorst aan het woord tijdens de afscheidsbijeen komst van de Huishoudschool Rank” (foto Sjaak Noteboom). V - ,i; j doortrekking van de Zuidplasstraat snel te verwezenlijken. De raad ging met een voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanloopkrediet voor dit werk volledig akkoord. Het onderzoek van de geloofsbrie ven van de begin deze maand nieuw of opnieuw gekozen raadsleden le verde geen moeilijkheden op. De heer Keyzer deelde mee dat binnen enkele dagen de eerste paal zou worden geslagen voor een twin tigtal eengezinswoningen in het Re- hobothplantsoen. Na de vakanties zal met de bouw worden begonnen. De raad vernam voorts dat het BP- benzinestation in de Jonkheer Van der Welstraat nog voor het eind van dit jaar gereed zal zijn. Op de hoek van de Van der Wel straat en de Herenweg aan de kant van de algemene begraafplaats komt een waterpartij en wat groene beplanting. Voor de realisatie van dit plan deed de burgemeester een beroep op het particulier initiatief. De raad was het erover eens dat het een rustig hoekje zal moeten worden. De heer De Knegt die de beschikbare ruimte aanvankelijk ook als speelruimte voor de jeugd wilde bestemmen vond de heer D. Bremmer (sgp) tegenover zich. Deze was de mening toegedaan dat de ruimte als een soort plantsoentje moest worden benut. schooltoestanden en personeel te vertellen. Het was een luchtig programma, dat bij de aenwezigen veel waarde ring ondervond. Na de pauze sprak mej. Bronk horst de leerlingen van tweede klas en assistentklas heel hartelijk toe. Zij hoopte, dat zij bij verder doorleren of in huishoudingen bedrijf optreden de vruchten van het hier genoten onderwijs productief zouden weten te maken. De Veilig Verkeersweek wordt be sloten met een feestelijke bijeen komst in het Dorpshuis. Burgemees ter I. J. P. Keyzer zal tijdens deze avond de verkeersdiploma’s uitrei ken, terwijl ook de uitreiking van de prijzen aan de winnaars van de schoolverkeerscompetitie, de verkeerswedstrijd en de behendig- heidswedstrijd zullen worden over handigd. Na de vertoning van en kele films zal een quiz worden ge houden. 745 WADDINXVEEN Leerlingen, ouders en een grote schare belang stellenden hebben vorige week tij dens een kontaktavond van de Chr. Landbouwhuishoudschool De Rank afscheid genomen van de directrice, mej. A. Bronkhorst, die na de va kantie een nieuwe taak gaat opvat ten a.s. sociaal-economisch voor lichtster in de agrarische sector. Tijdens dezelfde bijeenkomst ont vingen 72 geslaagde leerlingen van deze streekschool hun getuigschrift. De namen van deze leerlingen zijn elders in deze krant afgedrukt. In haar laatste optreden als direc trice van de school opende mej. Bronkhorst de avond met een bij zonder opgewekt welkomstwoord, waarin zij de blijdschap over de be kroning van de gevolgde lessen met de ouders deelde. Vervolgens was het woord aan de leraren Geelen en Ten Hoor, die in een geestig speechje de verdiensten van de scheidende directrice roem den. Daarna zongen alle aanwezigen mej. Bronkhorst toe waarbij een speciaal voor deze gelegenheid ge schreven lied op de wijs van een be kend St. Nicolaasliedje, ten gehore werd gebracht. Een tweede lied, ongeveer zelfde sfeer, was gericht aan adres van de plaatsvervangend di rectrice, mej. Looijen, die inmiddels met de heer Bouwman in het huwe lijk is getreden. Mevrouw Bouwman Looijen zal aan de school verbonden blijven. Van het verdere programma had den de leerlingen veel werk ge maakt en in lied, spel en declamatie wisten ze vele rake zaken over MOERKAPELLE In een vrijdagavond gehouden spoedvergadering van de Moerkapelse gemeenteraad is een aantal besluiten genomen die de ontslui ting van het industrieterrein ten zuidoosten van de dorpskom en de daaraan onverbrekelijk verbonden doortrekking van de Zuidplasstraat naar de Juli- anastraat mogelijk moeten maken. Voor het industrieterrein heeft zich reeds een tweetal gegadigden aange meld, t.w. de heer Reijneveld en me vrouw de weduwe A. Zijderhand. Beiden hadden echter wensen ten aanzien van de door hen aan te ko pen gronden. Burgemeester I. J. P. Keyzer deelde mee dat de heer Van der Knijff die thans op de door hem gekochte grond een bedrijfsruimte laat bouwen, de wens te kennen had gegeven nog een perceel grond aan te kopen. De gronden die voor een groot deel nog in het bezit zijn van de heer A. van der Knijff zullen aan de heer Reijnevld worden verkocht. De gemeente Moerkapelle, dat van de heer Van der Knijff al eerder gronden aankocht, zal nu aan de fa. Zijderhand een perceel land van on geveer 9100 m2 aan de Zuidplas straat verkopen. De burgemeester deelde mee dat het dank zij een voorzichtige finan ciering mogelijk was geworden de MOERKAPELLE De nu 45 le den tellende afdeling Moerkapelle van het Verbond voor Veilig Ver keer heeft het programma van de Veilig Verkeersweek die zij volgen de week organiseert bekend ge maakt. Van 1 tot en met 7 juli bestaat de mogelijkheid om de vragenformu lieren die iedere Moerkapelse auto mobilist in Moerkapelle heeft gehad ïn te leveren bij de bestuursleden. Op donderdag 7 juli bestaat de laat ste mogelijkheid daartoe op het ge meentehuis (van 19.00 tot 20.00 uur). Zie voor het programma de agenda. ’s Woensdags zal in de Jonkheer Van der Welstraat de behendigheids wedstrijd voor automobilisten wor den gehouden. De inschrijfprijs be draagt een gulden. Donderdag en vrijdag staat op het terrein van de heer Zegwaard aan de Dorpsstraat het mobiele teststa tion van Veilig Verkeer. Hier kan men gratis op oogscherpte en reac tievermogen worden getest. Een test duurt ongeveer tien minuten. ZEVENHUIZEN De rijkspolitie heeft in de nacht van zaterdag op zondag twee vijftienjarige meisjes opgepikt in Zevenhuizen. De meisjes bleken van huis te zijn weggelopen. Zij kwamen uit Waddinxveen. Beide kinderen zijn door de politie bij hun respectievelijke ouders terugge bracht. Vier meisjes, die de hoogste punt en in hun klas behaalden, ontvingen een boekwerk. Onder hen bevonden zich o.m. Joke Schaart uit Waddinx veen en Maartje v.d. Spek uit Moer kapelle. Woorden van hulde sprak vervol gens de voorzitter van het schoolbe stuur de heer C. van der Sar, aan het adres van mej. Bronkhorst, voor hetgeen zij voor „De Rank” in de af gelopen drie jaren heeft gepresteerd „Het bestuur”, zo zeide hij ’’heeft steeds veel bewondering gehad voor haar en haar staf”. Hij sprak de hoop uit, dat mej. Bronkhorst in nieuwe werkkring veel voldoening zou mogen ondervinden. Namens het bestuur bood hij haar een gou den ring als aandenken aan. In een slotwoord roemde mej. Bronkhorst de prettige samenwer king, die zij steeds met het bestuur had gehad en waarvan zij bijna al tijd alles gedaan had kunnen krij gen. Philips speciaalzaak? omdat u daar het beste advies en de grootste service krijgt omdat u daar de meest uitgebreide collectie aan treft omdat de specialist uw veiligste garantie Is omdat u daar het hoogste Inruilbedrag krijgt omdat die steeds uit voor- raad kan leveren

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 9