Zelfwerkzaam Be Fair velden nam W arnaarplantsoen in in 6 verzekeren is een vertrouwens kwestie gebruik Wethouder Pille verving oud-burgemeester Warnaar Dip. sold. J. A. Bron met militaire eer leraarde besteld RAIFFEISENBANK Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Goede kwaliteit Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen 1 T^obi{lette Duitse herder won makelaars •M-- ‘We zullen ze behandelen als een KRAIJESTEIJN prijs in Den Bosch troetelkind^ Goveka dit jaar op 25 augustus Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda TAXATEURS Minder belangstelling Afgevaardigden ’Onze velden’ MM Weekblad voor Waddinxveen Inzenden DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1966 22e JAARGANG - Nr. 1099. een hard scheids- '■Ingezonden mededelingI Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank d Dealer voor Waddinxveen tfe. alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde Oranjelaan 42, telefoon (01828) 2265, postrekening 79138 bijkantoor: Willem de Zwijgerlaan 57, telef. (01828) 2046 Kantooruren: dagelijks van 9 - 12.30 uur en van 2-4 uur, bovendiei op vrijdagavond van 7-9 uur. AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAI FFEISEN-B ANK TE UTRECHT van en de de (verschijnt elke donderdag) voor die Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. WADDINXVEEN Het stoffelijk overschot van de vorige week bij een auto-ongeluk om het leven ge komen dienstplichtig soldaat J. A. Bron is gistermiddag op de algeme ne begraafplaats aan de Kerkweg met militaire eer ter aarde besteld. Er bestond voor deze plechtigheid veel belangstelling. Behalve de familie leden woonden ook de commandant van advertenties en berichten tot dinsdagmiddag 12 uur. ”Er is gezegd dat de aanleg van onze nieuwe velden 50.000 gulden heeft ge kost. Wel, ik denk niet dat ik overdrijf als ik zeg dat ze twee maal zo duur zouden zijn geworden als we al die uren zouden moeten uitbetalen die de le den er zelf hebben ingestopt.” De voorzitter van de christelijke sportvereni ging Be Fair, de heer M. van den Berg, sprak deze trotse woorden zaterdag middag bij de officiële ingebruikstelling van de nieuwe voetbalterreinen en het trainingsveldje van de vereniging in het Burgemeester Warnaar- plantsoen. Wie zich verzekert wil zich in de f eerste plaats verzekeren van een j goed advies. Hij vraagt om des- Jk kundige voorlichting, om raad in alle W assurantiedetails. Geef uw verzekerings-vertrouwen aan onze bank. Vraag onze specia listen wat voor uw geval de juiste oplossing is. Assurantie is een vak. Wij verstaan dat vak èn wij voelen ons verantwoordelijk voor uw finan- k ciële zekerheid, voor uw veilige toekomst en voor die van uw gezin. en vele collega’s van de overleden soldaat de begrafenis by. Het ongeluk waarvan de 21-jarige groentekwekerszoon Jan Albert Bron van de Zwarteweg het Slacht offer werd gebeurde vrijdagavond even na zessen. De militaire vracht auto die vijftien soldaten wegbracht naar het station in Den Dolder,van waar zij naar huis zouden vertrekken moest op de hoek van de Frans van Mierislaan en de Rembrandtlaan in Huis ter Heide (Zeist), plotseling uit wijken voor een personenauto die geen voorrang verleende. De bestuurder van de vrachtauto verloor de macht over het stuur toen deze begon te slingeren. De wagen sloeg tenslotte tegen een boom en kantelde. Soldaat Bron werd uit de wagen geslingerd en dusdanig ge-' wond dat hij direct daarop overleed. Een vijftal andere militairen werden gewond en naar het militaire zie kenhuis Oog in Al te Utrecht over gebracht. Zij konden in de loop van de avond naar huis terugkeren. Naar verluidt is de bestuurder van de personenauto doorgereden. Soldaat Bron diende bij het 424ste Compagnie Van Heutsz mobiel welk onderdeel was gelegerd in het Wa- laardt-Sacrékamp van de Koninklij ke Luchtmacht. Voor een vol-automatische brommer WADDINXVEEN Tijdens een zondag in ’s-Hertogenbosch gehou den tentoonstelling van Duitse her ders behaalde een elf maanden oude jonge reu van de heer J. G. Haan uit Waddinxveen, Cacar von der Estherlager genaamd, een fraaie derde plaats met de hoogste kwalifi catie. Cacar won ook de beker voor de beste, zelf gefokte jonge hond. De heer Haan boekte reeds eerder succsesen met Centa, een zusje van Cacar, dat reeds op de leeftijd van tien maanden de hoogste kwalifica tie kreeg toegekend. Beide jonge honden zijn kinderen van de teef Bianca, die meerdere malen werd bekroond met ’’uitmuntend”. zelf veel te ploeteren.” De praeses van Waddinxveen’s grootste sportvereniging kon met recht trots zijn op het resultaat van die geweldige zelfwerkzaamheid van zijn leden: twee voetbalvelden, die in de gehele afdeling Gouda hun weer ga vrywel niet kennen. De kwaliteit van de terreinen be wees zich al onmiddellijk want on danks het feit dat in de morgenuren nog een fikse regenbui had gewoed was de oppervlakte ’s middags kurk droog en lag het kort geknipte fris groene gras feestelijk te schitterne onder de blauwe lucht die werd ver oorzaakt door een vrolijk, maar be scheiden zonnetje. De helderwitte doelpalen en kalklijnen en de wap perende vlaggen completeerden de entourage voor het feest dat Be Fair op deze zo belangrijke middag vier de. De eer die Be Fair met haar nu voltooide complex inlegt is een ge deelte. Er was nauwe samenwerking met en steun van het gemeentebe stuur, dat Be Fair bij de ontwikke ling van zijn plannen geen strobreed in de weg legde. Er was ook de firma Gebroeders D. en H. van Vliet, aan nemers van grondwerken in Wad dinxveen, dat er voor zorgde dat de velden er zo bijzonder fraai bij kwa men te liggen. Zonder die gemeente en zonder die aannemer was Be Fair nooit zo ver gekomen, ondanks de activi teiten van talloze leden die avond aan avond, weekend aan weekend en in sommige gevallen de gehele vakantie hebben gewerkt om alles op tijd voor de nieuwe competitie in gereedheid te hebben. Over het onderhoud van de velden hoeft het gemeentebestuur echt niet in te zitten. ”Ze zullen worden ver troeteld als een kind, ”zei de heer Van den Berg, ’’daar hebben we er heer D. de Wilde voorzitter van het Sportweekcomité. Wethouder Pille vertelde dat het gemeentebestuur reeds direct na de bevrijding de woningbouw weer ter hand nam. Tegelijkertijd werden ook plannen gemaakt voor de aan leg van sportvelden. Het was, aldus de heer Pille, oud-burgemeester Warnaar die de grondslag legde voor de realisering van dit sport complex. ”Het is bijzonder jammer dat hij er zelf niet kan zijn, ”zo zei Waddinxveens plaatsvervangend eerste burger. Toen het eenmaal tot verwezen lijking van de plannen kwam hadden de eisen des tijds zich weer gewij zigd zodat vele veranderingen tus sentijds nodig waren. ”Be Fair kan trots zijn op deze aanwinst, die voor een zeer groot deel ook zelfwerk zaamheid tot stand is gekomen. Als u de velden behandeld als een troe telkindje, zoals u tot nu toe hebt ge daan, dan kunt u ook altijd rekenen op de medewerking van de gemeen tebestuur.” De loco-burgemeester besloot zijn toespraak met het uitspreken van de wens dat het gebruik van dez terreinen vele jaren zou mogen leiden tot betere prestaties van de elftallen. het verzoek goed en verstandig ge bruik te maken van het complex. De heer Slingerland bood tenslotte een voetbal aan. Hij zou niet de enige zijn... Namens de Sportraad voerde dok ter P. van der Linde het woord. Deze had eveneens waardering voor de gemeente en was dankbaar (als arts) de nieuwe sportmogelijkhied was geschapen; een gezonde geest in een gezond lichaam, vond hij. Onder Wethouder S. Pille hees zaterdagmiddag op het terrein in het Warnaarplantsoen de Be Fair vlag, ten teken dat de vemieuwe Be Fair sportvelden weer in gebruik waren genomen. Links naast de heer Pille Be Fair voorzitter M. v. d. Berg. Foto Sjaak Noteboom) het motto: wie de jeugd heeft, heeft de toekomst bood de voorzitter van Be Fair’s buurman WSE, de heer A. Compeer een junio renbal aan. Evenals de volgende spreker, de heer Brouwer van ’Wad dinxveen’, hoopte hij op een prettige samenwreking in de toekomst en dat de minder goede verstandhou ding zoals die wel eens had bestaan (”we zijn allemaal emotionele men sen, ”zei WSE’s voorzitter) tot het verleden zou behoren. De heer Brouwer had ook een bal bij zich en eveneens veel goede wen sen. ’’Waddinxveen en Be Fair voeren op dit ogenblik een vriendschappe lijke competitie in zelfwerkzaam heid, ”zei hij, ”dat is een gezonde strijd. Laat het zo blijven.” De heer Kroon van de rechterscommissie had geconsta teerd dat ook de scheidsrechtersac- commodatie aanzienlijk was verbe terd. ’’Vroeger moest de scheidsrech ters zich bij Be Fair aan de sloot kant verkleden,” zei hij. De heer Kroon vond dat Be Fair met deze accommodatie niet anders kon dan een goede toekomst voor de boeg hebben. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. Ofschoon de belangstelling voor deze voor geheel sportminnend Wad dinxveen uitermate belangwekken de gebeurtenis beneden verwachting bleef, waren er toch een honderdtal naar het Warnaarplantsoen gekomen waar loco-burgemeester S. Pille in plaats van de door ziekte verhinder de oud-burgemeester A. Warnaar de velden in gebruik stelde. De heer Pille moest ook burgemeester Van der Hooft in verband met diens va kantie en wethouder ir. Venema we gens ziekte verontschuldigen. Ge- meentsecretaris Jenné was er ook nu niet. De loco-burgemeester hees de zwartwitte Be Fairvlag onder de Concordiaanse tonen van het Wil helmus (de vraag of het gepast is bij het hijsen van een club vlag de na tionale hymne te spelen aan de des kundigen overlatend) niet nadat vele toespraken waren gehouden. Abonnementen: 1.53 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3.86 per half jaar. Advertentietarief: 0.14 per mm-regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aanvraag. De traditionele Goudse vee- en kaastentoonstelling, beter bekend on der de naam Goveka, zal dit jaar worden gehouden op donderdag 25 augustus. Het gebeuren heeft uiter aard ook nu weer plaats in en ron dom de gebouwen van de Veemarkt in Gouda. Dat hier zoals ook vorige jaren het geval was het beste van wat de Goudse streek op het gebied van vee en zuivel te bieden heeft by- een zal worden gebracht lydt geen twijfel. Nadat het fanfarecorps Concordia een rondgang over de toegangspaden had gemaakt werd in de kantine de byeenkomst gehouden, tijdens welke de heer Van den Berg als eerste het woord voerde. De voorzitter verwel komde en groot aantal genodigden onder wie de voorzitter van de KNVB afdeling Gouda M. Slinger land, die vertegenwoordigers van het landelijk bestuur excuseerde voor hun afwezighied, en talloz eaf- gevaardigden van andere verenigin gen etc. Voorts waren o.a. aanwezig de heer A. C. Kraneveld directeur van openbare werken, de heer J. Kroon van de Scheidsrechterscommissie, dokter P. van der Linde Waddinxveense Sportraad Een spelmoment tijdens de zaterdagavond gespeelde voet balwedstrijd tussen Be Fair en Donk ter gelegenheid van de ingebruikname van de ver nieuwde Be Fair velden aan de Kanaaldijk. Een Donk doelpunt rolt in het Be Fair doel. (Foto Sjaak Noteboom) Geen zorgen De heer Slingerland, voorzitter van de Afdeling Gouda, vreesde voor een goed verloop van het begin de competitie gezien de ’natte moes son’ waaronder mensen en vooral voetbalvelden deze zomer gebeukt gaan. Voor Waddinxveen maakte hij zich echter geen zorgen. ”De bond wil gaarne nogmaals haar complimenten overbrengen aan het gemeentebestuur voor de voort varende wijze waarop de sportzaken in deze gemeente steeds zijn aange pakt. Dat strekt tot voorbeeld voor vele andere gemeente in ons district,” zo zei de heer Slingerland, die er echter wel voor wilde waar schuwen dat het meest gunstige ge middelde voor sportvelden 1 op 2000 inwoners is en dat er nu al plannen zouden moeten zijn voor weer nieu we velden. Tot Be Fair richtte de voorzitter Stoelen en banken genoeg, maar de heer De Wilde van de Waddinx- I veense Sportweek wilde zijn vreug de over deze gebeurtenis er beslist niet ondersteken. ”Het zün ook een beetje onze velden, ”zei hij Be Fair gelukwensend. De heer J. van Ge- looven van TOOS vond velden al léén niet genoeg voor goede presta ties. Ook lichaamsconditie was be- langryk en daarvoor was het gym nastieklokaal waarin TOOS nog ruimte had voor wat leden. Voorzitter Van den Berg bracht tenslotte alle sprekers dank voor hun goede wensen en alle medewer king die van vele zijden was ver leend. Tot de andere voetbalvereni gingen zei hij ook zelf te hopen dat de samenwerking en verstandhou ding goed zouden zijn om gezamen lijk tot betere resultaten te komen. voor moeten 1 M -

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 1