voor eeu Onze mening Boeken voor Uitgeverijen richten Lezerskring op Bijna een ton nodig aanvullende kredieten We liggen voor op het oneevallenschema leden tegen veel lagere prijzen Gouwe en ’t Gooi weer rivalen in Talloze aanrijdingen met bromfietsers Rioleringswerkzaamheden zijn veel duurder geworden WIK bespreekt wandelplannen WADDINXVEEN Het stille sei zoen zit er ook voor de wandelsport- vereniging WIK weer op. Op woens dagavond 31 augustus wordt er in het clubgebouw een vergadering ge houden tijdens welke de plannen voor de komende maanden bespro ken zullen worden. Het ligt in de be doeling om deel te gaan nemen aan wandeltochten in Den Haag en Nij megen. CWP-dames wonnen toernooi van Gouwe WADDINXVEEN De eerste dames zeventallen van de vereniging DWR (Haarlem), De Zyl (Leiden), CWP (Den Haag) en De Gouwe (Waddinx veen) streden deze week in het Wad- dinxveense zwembad om de hoogste eer in een spannend toernooi. Het was uiteindelijk CWP die na een 3-1 zege op De Zijl de eerste prys in de wacht sleepte. Zwemprogramma spannend toernooi Gladde wegen Moeilijkheden bij grondoverdraeht Ratten Maximum snelheid V akantieregeling Geslaagd agina Bestseller Actief Glad wegdek WADDINXVEEN Ka- aanv. nieuwe gemeenteraad, aan- Tol, GROENTEHANDELAREN hetzelfde betalen. Aanvraag gratis proefnummer en op gave abonnement kunt u ook richten aan het regionaal secretariaat: Willem de Rijkelaan 17, Waddinxveen. Abonneert u op het maandblad voor het getuigend gesprek tussen Abonnementsprijs 6,50 per jaar. Uitgave van de STICHTING „IN DE RECHTE STRAAT” Boulevard 11, Velp (Gld.), telef. 4959 ook auto’s, de de zen. Deze minimumbedragen komen neer op 1, respectievelijk 1,50 per week. uit Ook en Zaterdag 3 september Aanvang voetbalcompetitie junioren. Zondag 4 september Aanvang voetbalcompetitie le en res. Ie klas KNVB afd. Gouda. Vrijdag 2 september: Vergadering streekenergiebedrijf Gouda en Omstreken, stadhuis Gou da, aanvang 9.30 uur. Dinsdag 6 september: Installatievergadering gemeenteraad, Dorpshuis, aanvang 19.30 uur. Dinsdag 6 september: Installatievergadering gemeenteraad, gemeentehuis, aanvang 19.30 uur. Donderdag 25 augustus: Meisjestoernooi De Gouwe, zwembad Kanaaldijk, aanvang 19.00 uur. Zaterdag 27 augustus Aanvang competitie voetbal Be Fair. Inkorven voor jubileumconcours De Sperwer (Duffel), clubhuis van 9.30 tot 11.30 uur. Woensdag 31 augustus: Afscheidsvergadering raad, gemeen tehuis, aanvang 14.00 uur. Zaterdag 10 september: Beatmarathon, veilinghal, Bredeweg aan vang 18.00 uur. Ruilbeurs Paddestoel, clubhuis, Lijs terbesstraat, aanvang 14.00 uur. Diploma-zwemmen A t.m. F, zwem bad Kanaaldijk. ZEVENHUIZEN Zondag 28 augustus: Groeneweg-Noorderkwartier, 14.3z uur. Dinsdag 30 augustus: Afscheidsvergadering, gemeentehuis, aanvang 19.30 uur. Zondag 4 september: Groeneweg-Voorwaarts (Rotterdam), aanvang 14.30 uur. Viswedstrijd hsv ’Waddinxveen’ voor clubkampioenschap. Dinsdag 6 september: Installatie Dorpshuis. Zaterdag 10 september: Diploma-zwemmen (A t.m. F), zwem bad Kanaaldijk. Zaterdag 17 september: Gouwerit MABC Gouwerijders. Zaterdag 24 september: Opening garage Van den Akerboom. MOERKAPELLE Woensdag 31 augustus: Afscheid oude gemeenteraad, Dorps huis. Zondag 28 augustus: Jubileumconcours De Sperwer (Duf fel). VpEKBn^VUU^WAUUTNXVtW Een lidmaatschap van de boeken club houdt in, dat men zich ver- plicgt baarlijks voor een minimum bedrag - voorlopig vastgesteld op 52 - boeken te kopen, die in het fonds van de Nederlandse Lezers kring zijn opgenomen. Wie ten min ste 78 betaalt, kan ook uit de grammofoonplatenaanbiedingen kie- WADDINXVEEN Door allerlei oorzaken hebben de rioleringswerk- zaamheden langs Kerkweg-Dorps- straat en in de Stationsstraat en om en had bovendien een gekneusde rib. Door geen voorrang te verlenen aan een voor hem van rechts ko mende auto veroorzaakte zaterdag avond laat een achttienjarige Reeu wijker met zijn bromfiets een aan rijding op de Jan Dorrekenskade bij de hoek met de Kanaaldijk. De jon geman kwam te vallen brak zijn rechterbeen. Hij werd in het Van Itersonziekenhuis in Gouda opgeno men. Voetbalwedstrijd Waddinxveen-SJC (Noordwijk), terrein Waddinxveen, aanvang 14.30 uur. WADDINXVEEN De heer J. J. Koomen uit Waddinxveen is onlangs geslaagd voor het examen staats huishoudkunde MO. een bromfietser ging onderuit in de bocht bij Kerkweg-Dorpsstraat; enzovoort, enzovoort. Voor het politiebureau aan Kerkweg wilde maandagmorgen chauffeur van een personenauto die van de hefbrug kwam linksaf slaan. Zijn wagen werd daarbij aangereden door een bromfietser, die gewond raakte. Op weg naar Waddinxveen kwam maandagmiddag een vijftienjarige scholier op het rijwielpad langs de Nieuwe Gouwe ter hoogte van de Parallelweg frontaal in botsing met een bromfietsberijder. De jongen, die daar met vijf van zijn medescholie ren reed, werd evenals de bromfiet ser aan het hoofd gewond en naar het Van Itersonziekenhuis overge- bracht. 0 De bestuurder van een personen auto veroorzaakte dinsdag omstreeks vijf uur een ernstig ongeval op de Jan Dorrekenskade. Hij verleende aan een bromfietser op de hoek van de Kanaaldijk geen voorrang. Deze sloeg over de motorkap van de wa gen heen en raakte gewond. Genees kundige hulp werd verleend door dr. P. van der Linde. De gewonde werd per auto naar huis gebracht. Brom fiets en auto waren zwaar bescha digd. Een bromfietser botste woensdag morgen op de Kerkweg tegen een plotseling stoppende personenauto die in de richting van de Dorpsstraat reed. De bromfietser raakte aan het been gewond en moest naar het zie kenhuis worden vervoerd. Dit alles betekent, dat de Neder landse Lezerskring rond zich veruit de grootste concentratie van boek- mogelijkheden heeft verzameld de Nederlandse geschiedenis, tal van bekende schrijvers schrijfsters hebben al laten weten - hoezeer zij de voortvarendheid van uitgevers en boekverkopers op prys stellen. Voorts staat voor 3 september een mars in Zevenhuizen op het pro-, gramma. Een week later (zaterdag 10 september) neemt de Waddinx- veense wandelclub met een ploeg deel aan de traditionele Airbome- wandeltochten in Oosterbeek. Deze mars trok vorig jaar niet minder dan 24.700 deelnemers. Ook niet-leden van WIK mogen aan deze tocht mee doen. Tegen betaling van vervoers- en inschrijvingskosten kan men zich opgeven bij de heer L. C. ’t Hart, Lijsterbesstraat 53. de BK-boekenkring te geheel opgenomen. Bij deze initiatiefnemers hebben zich, nadat de eerste berichten over de ronduit opzienbarende plannen in de dagbladen waren gepubliceerd,tal van andere uitgevers gemeld. Het grootste deel van hen zal actief aan de opzet meewreken. Honderden enthousiaste boekhandelaren overal in het land zullen als dealer optre den o.a. ook boekhandel Veldwijk te Waddinxveen. Dinsdag 6 september: Installatie nieuwe gemeenteraad, ge meentehuis, aanvang 20.00 uur. De Waddinxveense dames troffen het al meteen slecht; zij speelden als eersten tegen het sterke Haagse team en verloren dan ook, zij het met kleine cijfers (2-1). DWR moest te gen De Zijl het onderspit delven, waardoor de Leidse dames in de fi nales moesten uitkomen tegen CWP met genoemd resultaat. De Gouwe won de strijd om de derde plaats met behulp van strafworpen omdat de wedstrijd geen uitsluitsel had ge geven (1-1). Een tussenwedstrijd in dit toernooi tussen een jeugd- en een veteranen team eindigde eveneens onbeslist (3-3), hetgeen een goede prestaties van de oudere zwemmers mag heten. Zij telden in jaren ruim een eeuw meer dan de jeugdploeg. Het jongensteam van De Gouwe werd winnaar van een toernooi in Bodegraven door middel van twee overwinningen en een gelijkspel op resp. Boskoop (5-1), ZPS (8-1) en BZPC (2-2). De Waddinxveense jon gens werden met een evenveel pun ten als PZPC maar een beter doel- puntengemiddelde winnaar. Gouwe I heren won met 1-2 in een vriendschappelijke wedstrijd tegen De Linge en Gouwe 2 zegevierde met vier treffers vóór en één tegen over De Zijl 2. Maandag 5 september Jaarvergadering KNVB afd. Gouda, Kunstmin Gouda, aanvang 20.00 uur. WADDINXVEEN Vanavond houdt de zwem- en poloclub De Gouwe in het Waddinxveense zwem bad een meisjestoernooi, waaraan wordt deelgenomen door een viertal teams, t.w. ZPS uit Stolwijk, BZPC uit Bodegraven, Boskoop en De Gouwe. De jongens-zeventallen van De Gouwe en BZPC zullen een tus- sen wedstrijd verzorgen. Het toer nooi begint om zeven uur. Volgende week woensdag vindt in hetzelfde zwembad een nationaal toernooi voor standaardteams plaats Deelnemende clubs zijn hier behal ve de Gouwe-heren zelf Surae uit Breda, Brandeburg uit Bilthoven en De Zijl uit Leiden. Voorwaarde is slechts, dat zy zich aansluiten bij de stichting Neder landse Lezerskring, een onlangs op gerichte boekenclub, die zijn activi teiten ook zal uitstrekken tot by voorbeeld grammofoonplaten en bui tenlandse reizen. Uitsluitend aange slotenen van de Nederlandse Lezers kring kunnen van de lagere pryzen profiteren. Ieder ander moet voor de normale verkoopprijs WADDINXVEEN Voor de vijf de maal in dit zomerseizoen stonden de herenzeventallen van De Gouwe 2 en ’t Gooi 2 zaterdag tegenover el kaar. Waren de vorige vier wedstry den van groot belang geweest voor de competitie, deze laatste was dat beslist ook, maar nu ging het om de eerste prijs van het nationale reser ve derde klassers toernooi dat De Gouwe op deze zonnige dag hield, ’t Gooi kaapte ook deze keer weer de titel weg voor de neus van de Wad- dinxveners, die nog wel zo op een revanche hadden gevlast. De eind uitslag luidde 4-1 en daarmee toon den de Bussumers overduidelijk aan dat zij niet voor niets kampioen wa ren geworden. Opmerkelijk was de slechte pres tatie van Polar Bears 2 uit Ede, dat op de derde plaats eindigde. Hetzelf de team wipte nog vrijdag ’t Gooi 2 uit de promotiecompetitie. Als vier de eindigde in dit spannende toer nooi Vitesse uit Den Haag. De ander- re deelnemers, DWR uit Haarlem en ZIOS uit Den Haag kwamen er in dit toernooi niet aan te pas. De Gouwe bereikte zijn niettemin fraaie klassering in de finale door overwinningen op Vitesse (5-3 na een 0-3 achterstand) en DWR 4-0. ’t Gooi kwam in de finale door zeges van 5-1 en 3-1 op resp. Polar Bears en ZIOS. Vitesse won strijd om de derde en vierde plaats van Polar Bears met 3-2. De wedstrijd DWR- Vitesse werd door de Hagenaars met 1-5 gewonnen en Polar Bears zege vierde over ZIOS met 7-0. Dinsdag 30 augustus: Afscheid oude gemeenteraad, ge meentehuis, aanvang 19u30. Dinsdag 6 september: Installatie nieuwe gemeenteraad, gemeentehuis, aanvang 19u30. De keus van boeken zal worden gedaan door en onder auspiciën van een curatorium, waarvoor een aan tal vooraanstaande en deskundige Nederlanders is aangezocht. Reeds aan het einde van de maand juni zal de Nederlandse Lezerskring zijn ac tiviteiten beginnen. De eerste keus omvat tweehonderd boeken, die in kringen van uitgevers en boekver kopers als „eerste rangs” gelden. In dubbel opzicht een eerste keus dus. De openingsaanbieding is zelfs zonder meer sensationeel: het docu mentaire boek De Laatste Slag door Cornelius Ryan. Midden in de zomer werd Wad dinxveen maandag jl. ineens gecon fronteerd met enkele gladde wegen. Grondtransporten tussen het Noord geyjng, alsmede de verlenging van einde en terreinen in de omgeving van de Burg. Trooststraat en de re genval waren er samen oorzaak van dat, tal van automobilisten, fietsers en bromfietsers werden verrast door een modderige gladheid. Eén auto kwam in de sloot bij de Sniepweg terecht en een groot aan tal fietsers en bromfietsers liep ver wondingen op bij valpartijen. Van gemeentelijke zijde werden snel maatregelen genomen om de gladde plekken schoon te maken. Niettemin heeft het gebeurde van maandag weer eens de aandacht ge vestigd op een situatie, die naarmate het verkeer hier drukker wordt, steeds ernstiger gevolgen kan krij gen. Behalve bij grondtransporten doet zich jaarlijks tijdens de bieten- oogst eveneens het verschijnsel voor dat overal klei-plakkaten van bieten wagens of van wielen van de trek kers op de wegen terecht komen. Maandag is weer bewezen, dat die op de wegen gevallen klei, gecombi neerd met regenwater, levensgevaar lijke verkeerssituaties kan doen ont staan. Het verdient aanbeveling dat er bij grondtransporten en tijdens de bietenoogst maatregelen worden ge troffen ter beveiliging van het ove rige verkeer. Veel zou waarschijn lijk al kunnen wórden opgelost door een betere belading van de wagens, eventueel met behulp van losse schotten, waardoor de laadbakken worden verhoogd. Verder kan ook meehelpen, indien de wielen van de wagens, waaraan vaak dikke klonten klei kleven, enigszins worden gerei nigd, voordat ze op de openbare we gen komen. DIVERSEN Donderdag 25 augustus: Goveka, veemarktterrein, Gouda. Donderdag 1 september: Vergadering waterleidingbedrijf De Rijnstreek, gemeentehuis Boskoop, aanvang 16.00 uur. WADDINXVEEN De ongevallen statistiek, die de Waddinxveense rijkspolitie zo trouw bijhoudt, toont het duidelijk aan; het aantal onge lukken dat dit jaar binnen de ge meente zal worden geregistreerd gaat dat van vorig jaar weer ver te boven. Mede dank zij de reeks van ongevallen die deze week weer plaats vonden liggen we ten opzichte van het schema van 1965 alweer ruim twee weken ’voor’. De Amsterdamse bestuurster van een personenauto kwam donderdag avond op het kruispunt Jan Dorre kenskade West - Acaciastraat in bot sing met een bromfietser. Deze» raak te licht gewond. Voor het gebouw van de Alge mene Bank Nederland aan de Kerk weg had vrijdag ’n aanrijding plaats tussen een vrachtwagen en een stil staande personenauto. De bestuurder van de vrachtwagen was tegen de auto aangereden nadat hij eerst de Oranjelaan was opgedraaid. Daar bemerkte hij dat hij verkeerd gere den was en trachtte zijn vergissing te herstellen door achteruit te rijden. Daarbij raakte hij de auto. Een groep jeugdige bromfietsers reed zaterdagavond omstreeks kwart over zeven met knetterend lawaai over de Verlengde Stationsstraat. Een van de ’geweldenaars’ zou zonder snelheid te verminderen ’wel’es ef- fetjes’ het kruispunt met de Juliana- straat nemen en reed daarbij een zevenjarig jochie aan dat op de fiets om de hoek kwam. Het ventje liep ontvellingen aan elleboog en knie op Clubavond wsv WIK, clubhuis, an- van 19.00 uur. Voor een wekelyks bedrag, dat nog lager is dan de prys van een pakje sigaretten, kunnen alle Nederlanders binnenkort per jaar tenminste acht van de beste en meest-actuele boeken kopen, die in de wereld verschijnen. Bovendien zijn zij, die behoren tot lezend Nederland, onder meer in de gelegenheid, eveneens tegen aanzienlijk lagere prijzen dan zij thans betalen, naar geheel eigen vrije keuze zoveel andere goede boeken te kopen als zij willen. Zaterdag 3 september: Gouwe-zwemfeest, zwembad naaldijk. EXPOSITIES Van 16 augustus tot 2 september: Waddinxveen Schilderijen van Dirk Breed, Boekhandel Veldwijk (te bezichtigen tijdens de winkel- uren). Tot en met 2 oktober: Gouda Collectie Van Baaren, Catharina Gasthuis (te bezichtigen op werkdagen van 10.00 tot 17.00 en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur). Tot en met 31 oktober: Waddinxveen Beelden tentoon stelling in het Wamaarplantsoen. BIOSCOPEN IN GOUDA. Schouwburg: do. 20.15 uur: In het hol van de leeuw (18); vr. 20.15, za. 15.00 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur: Fu rie der Apachen (14); za. en zo. 19.00 en 21.15 uur, ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: Het huis der begeerte (18). Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. 15.00, 19.00 en 21.00 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur: New York op stelten (al); za. 23.00 uur (nachtvoorstelling)Drie lichte meisjes (21); zo. 19.00 en 21.00 uur, di. en wo. 20.15 uur: To catch a thief (18). Thalia: do. en vr. 20.15 uur, za. 14.30, 19.00 en 21.15 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur: Spionnendans (15); zo. 19.00 en 21.15 uur, ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: 077 in operatie Bloody Mary (18). WADDINXVEEN B. W. stel len de raad voor een rechtsgeding te gaan voeren, teneinde de beschik king te krygen - over een stuk wei land met opstallen aan de Zuidkade ter grootte van ruim 1,8 hectare. De terreinen werden in 1961 door de ge meente van de eigenaars gekocht voor een bedrag van 31.656,50. Kort daarop werd het raadsbesluit door Gedeputeerde Staten goedge keurd. Nadien weigerde de verkoper echter medewerking te verlenen aan het passeren van de notariale akte, waarbij de grond aan de gemeente zou worden overgedragen. Nu de gemeente het terrein op korte termijn ter beschikking wil hebben in verband met de realise ring van de ter plaatse geprojecteer de woonwijk menen B. W. de hulp van de rechter te moeten inroepen teneinde op deze wijze het eigendom alsnog te verkrijgen. De gemeente wil de rechter vragen de betrokkene tot passering van de akte te veroor delen op straffe van een dwangsom van 10.000 per dag. 15 augustus t/m 27 augustus: K. Sekeris, Kerkweg 203; J. Kielkade 51. zaamheden rond het kruispunt Oranjelaan-Kerkweg de riolering van Stationsstraat naar de Oranje laan door te trekken. Door de werk zaamheden te combineren kon op zich een kostenbesparing worden be reikt. De doortrekking van de riole ring kosste echter 50.000. In totaal is hier dus een aanvullend krediet nodig van 84.000 welk bedrag ten laste zal komen van de exploitaties van de gronden in het Brugcentrum en de Stationsstraat. Langs deze weg fietsen nu weer dagelijks vele kinderen hetzij naar hun school in de Victorwijk, hetzij vanuit de Victorwijk naar scholen elders in de gemeente. Helaas zijn er nog steeds automobilisten, die ook als er kinderen fietsen, zeer snel rij den. Mocht een kind een onverhoed se beweging maken dan zal een te snel rijdende automobilist weinig meer kunnen uitrichten. Het zou voor verscheidene ouders, die ons over deze aangelegenheid benader den al een hele geruststelling zijn te weten, dat de snelheid van het ver keer tussen Sniepweg en het brug getje over de ringvaart nabij de R.K. school enigszins zou worden be perkt. Hetzelfde geldt ook voor het Noordeinde, waar auto’s, fietsen, bromfietsen en voetgangers alle maal van hetzelfde weggedeelte ge bruik moeten maken. Een onover zichtelijke bocht, langs de bermen geparkeerde auto’s vele uitritten die weinig uitzicht op de weg hebben en de combinatie van langzaam en snelverkeer maken het zeker ge wenst ook op dit weggedeelte tot aan Boskoop een maximum snelheid in te stellen. Zowel voor Kanaaldijk als Noord einde geldt bovendien, dat gedeelten van deze wegen bij donker spaar zaam of geheel niet zijn verlicht.Dat betekent, dat in de wintermaanden schoolkinderen ook van deze wegen gebruik moeten maken wanneer het schemer of donker is. De instelling van een maximum snelheid voor deze buiten de be bouwde kommen liggende wegge-' deelten is overigens geen zaak die de gemeente in eigen hand heeft. De beslissing ligt in deze gevallen bij de Provinciale autoriteiten. Het is ech ter wel een taak van de gemeente bij voortduren deze autoriteiten op de bestaande ongewenste toestand te wijzen. de Stationsstraat, aanzienlijk meer geld gekost dan de gemeenteraad destijds voor het uit voeren van de werken beschikbaar had gesteld. Een bedrag van 96.500 vragen B. W. aan de raad als aanvullend krediet. Voor de rioleringswerkzaam heden Dorpsstraat-Kerkweg voteer de de raad in 1960 een krediet van 406.100 dat later nog met 36.000 werd verhoogd tot 442.100. Verbe tering van de straatverlichting, ver breding van het trottoir in verband met leidingen en kabels, opmetingen door de kadaster, enz. zijn er echter de oorzaak van, dat het toegestane krediet met nog eens 12.500 is over schreden. Voor de werkzaamheden in en rond de Stationsstraat trok de raad in 1961 een bedrag uit van 796.260. O.a. in verband met de slappe bodem waren nog veel extra voorzieningen nodig terwijl destrijds bepaalde kos ten niet waren geraamd, zoals het maken van hekwerken bij percelen, waar natuurlijke erfafscheidingen verdwenen. Inmiddels is het krediet al met 24.000 overschreden en zal nog 10.000 nodig zijn voor de af werking van de laatste grondtrans- acties en erfafscheidingen. Bovendien gaven B. W. op dracht in het kader van de werk- Dezer dagen werd op een open stukje bouwterrein een hond aange vallen door een rat. Het daarop vol gende gevecht eindigde gelijkkig in het voordeel van de hond. Op zich zelf geen schokkende gebeurtenis, maar toch menen wij er de dacht op te moeten vestigen. Ratten vormen een moeilijk te be strijden kwaad in agrarische streken Zolang ze buiten bebouwde kommen olijven is het nog niet zo erg, maar zodra de ratten zich ook binnen de bebouwde kom, zoals in het onder havige geval, gaan vertonen worden de risico’s groter. Want op die open terreintjes in de gemeente spelen ook geregeld kinderen. Voor een deel kunnen inwoners zelf meehelpen om de ratten zoveel mogelijk weg te houden, door namelijk te zorgen dat er geen etensresten op straat, in‘ plantsoenen, op bouwterreinen of in sloten en vaarten terechtkomen. Bij het voederen van eenden en zwanen doet men er verstandig aan onmid- dellijl^.te stoppen, wanneer de vo gels verzadigd zijn. Ronddrijvende stukjes brood of op grasvelden uit- getrooide broodrestanten trekken de ratten aan. Voor twee Waddinxveense wegen zou een snelheidsbeperking voor het gemotoriseerde verkeer geen over bodige maatregel betekenen. Het zijn de Kanaaldijk en het Noordein de. Voor het gedeelte Kanaaldijk vanaf de Sniepweg richting Burg. Trooststraat geldt geen maximum snelheid. Dit verrassend frisse en voor Ne derland in deze grootscheepse om vang geheel nieuw einitiatief is af komstig van meer dan tien van de bekendste en grootste Nederlandse uitgevers. Het zijn H. J. W. Becht’s Uitgeversmaatschappij N.V.; Bosch en Keuning NV.; G. F. Callenbach N.V.; N.V. Uitgeversmaatschappij Elsevier; N.V. G. B. van Goor Zo- nen’s Uitgeversmaatschappij; Uitge verij en Drukkerij Hollandia N.V.; N.V. Uitgeversmaatschappij Kosmos mr. H. J. M. Nelissen; Scheltnes en Giltay C.V.; A. W. Sijthoff’s Uitge versmaatschappij N.V.; Rotatiedruk kerij Voorburgwal N.V. De Tele- graaf/De Courant Niuews van de Dag; Nederlandse Rotogravure Maatschappij N.V. (Televizier). In Nedrlandse Lezerskring is de Baam in zijn Dinsdag 13 september: Opening expositie Piet de Vries, Boekhandel Veldwijk, aanvang 20.15 uur. Val-, glij- en slippartijen waren maandag orde van de dag op het traject Dorpsstraat, Kielkade, On derweg, Sniep en Burgemeester Trooststraat. Door het vervoer van grond uit het Noordeinde naar het industrieterrein bij de Burg. Troost straat was overal op de wegen grond en klei op het wegdek gevallen. Door de regen van maandag was het overal in een oogwenk spiegelglad. De politie had hier maandag druk werk. Een uit Gouda afkomstige voet ganger kwam te vallen en bescha digde zijn kleding; een bromfietser gleed uit en moest met zijn voertuig naar de reparateur; een kleuterleidster uit Den Haag viel in de Trooststraat; er had een aanrijding plaats tussen een vrachtauto en een bestelwagen met als gevolg aanzienlijke materië le schade; op de Sniepweg raakte een perso nenauto in een slip en reed de sloot in;

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3